Dziś mamy 23 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

17 sierpnia 2020

Frekwencja dopisała. Do Mroczy zjechali zawodnicy z kilku województw

fot. Mirosław Kozielski

fot. Mirosław Kozielski

W sobotę 15 sierpnia odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Gminy Mrocza o Puchar Burmistrza Mroczy z okazji Dni Mroczy i Święta Wojska Polskiego.

Kierownikiem zawodów oraz sędzią asystentem był Mirosław Kozielski, a obowiązki sędziego głównego sprawował sędzia międzynarodowy - Ulrich Jahr.  Na zawody do Mroczy przyjechali zawodnicy z czterech województw, z ta-kich miast jak: Nakło, Szubin, Bydgoszcz, Żnin, Toruń, Świecie, Tuchola a także Suwałki, Poznań, Gniezno czy Gdynia. Na listach startowych znalazło się aż 60 szachistów, co jest jak dotąd rekordem frekwencji ilości graczy grających na turnieju w Mroczy.

Turniej rozegrany został w dwóch grupach rankingowych: Open A i Open B. Grano przy wykorzystaniu systemu szwajcarskiego, na dystansie 9 rund, tempem rapid 12 minut +4 sekundy za każde wykonane posunięcie.

W Openie A pierwsze trzy lokaty zdobyli: I miejsce Paweł Jaroch (UMKSz Jaćwież Suwałki), II miejsce Marek Olszewski (BKS Chemik Bydgoszcz), III miejsce Andrzej Maciejewski (NOK Nakło). W Openie B na podium stanęli: I miejsce Jacek Górny (BKS Chemik Bydgoszcz), II miejsce Alan Jagodziński (I LO Szubin / LKS Chrobry Gniezno), III miejsce Olaf Jagodziński (I LO Szubin / LKS Chrobry Gniezno). Najlepszym szachistom, reprezentującym Gminę Mrocza, został Waldemar Maliński. Najlepszą kobietą w turnieju została Sandra Konkol (UKS „MDK Gdynia“).

Szczegółowe wyniki turnieju:
Open A: https://www.chessmanager.com/en/tournaments/5671620351885312
Open B: https://www.chessmanager.com/en/tournaments/5365639063535616

W Turnieju w Mroczy, udział brało kilka sławniejszych postaci ze świata szachowego:
- sędzia główny - Ulrich Jahr - sędzia szachowy klasy międzynarodowej. W swojej karierze sędziował wiele turniejów krajowych oraz międzynarodowych, w tym eliminacje mistrzostw świata kobiet;
- Andrzej Maciejewski - mistrz międzynarodowy, wielokrotny Reprezen-tant Polski w turniejach drużynowych, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski;
- Fabian Spionkowski - Mistrz Polski Juniorów Niewidomych i Słabowidzących w szachach klasycznych, zdobywca VII miejsca w Mistrzostwach Świata juniorów niewidomych i słabowidzących.

Materiał: Mirosław Kozielski

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Balustrady Bramy Ogrodzenia
Konstrukcje stalowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
KOBIZE
500PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Ma skłonić do refleksji

21 czerwca 2024 r. rusza szósta edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa# ruchu drogowego. Publikowana przez Policję mapa "Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym - Wakacje 2024 " od lat spotyka się z pozytywnym odbiorem społecznym oraz dużym zainteresowaniem mediów. Ma ona ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi każdego dnia na polskich drogach.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)