Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

17 sierpnia 2020

Frekwencja dopisała. Do Mroczy zjechali zawodnicy z kilku województw

fot. Mirosław Kozielski

fot. Mirosław Kozielski

W sobotę 15 sierpnia odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Gminy Mrocza o Puchar Burmistrza Mroczy z okazji Dni Mroczy i Święta Wojska Polskiego.

Kierownikiem zawodów oraz sędzią asystentem był Mirosław Kozielski, a obowiązki sędziego głównego sprawował sędzia międzynarodowy - Ulrich Jahr.  Na zawody do Mroczy przyjechali zawodnicy z czterech województw, z ta-kich miast jak: Nakło, Szubin, Bydgoszcz, Żnin, Toruń, Świecie, Tuchola a także Suwałki, Poznań, Gniezno czy Gdynia. Na listach startowych znalazło się aż 60 szachistów, co jest jak dotąd rekordem frekwencji ilości graczy grających na turnieju w Mroczy.

Turniej rozegrany został w dwóch grupach rankingowych: Open A i Open B. Grano przy wykorzystaniu systemu szwajcarskiego, na dystansie 9 rund, tempem rapid 12 minut +4 sekundy za każde wykonane posunięcie.

W Openie A pierwsze trzy lokaty zdobyli: I miejsce Paweł Jaroch (UMKSz Jaćwież Suwałki), II miejsce Marek Olszewski (BKS Chemik Bydgoszcz), III miejsce Andrzej Maciejewski (NOK Nakło). W Openie B na podium stanęli: I miejsce Jacek Górny (BKS Chemik Bydgoszcz), II miejsce Alan Jagodziński (I LO Szubin / LKS Chrobry Gniezno), III miejsce Olaf Jagodziński (I LO Szubin / LKS Chrobry Gniezno). Najlepszym szachistom, reprezentującym Gminę Mrocza, został Waldemar Maliński. Najlepszą kobietą w turnieju została Sandra Konkol (UKS „MDK Gdynia“).

Szczegółowe wyniki turnieju:
Open A: https://www.chessmanager.com/en/tournaments/5671620351885312
Open B: https://www.chessmanager.com/en/tournaments/5365639063535616

W Turnieju w Mroczy, udział brało kilka sławniejszych postaci ze świata szachowego:
- sędzia główny - Ulrich Jahr - sędzia szachowy klasy międzynarodowej. W swojej karierze sędziował wiele turniejów krajowych oraz międzynarodowych, w tym eliminacje mistrzostw świata kobiet;
- Andrzej Maciejewski - mistrz międzynarodowy, wielokrotny Reprezen-tant Polski w turniejach drużynowych, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski;
- Fabian Spionkowski - Mistrz Polski Juniorów Niewidomych i Słabowidzących w szachach klasycznych, zdobywca VII miejsca w Mistrzostwach Świata juniorów niewidomych i słabowidzących.

Materiał: Mirosław Kozielski

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokalendarze A3
35PLN
Budowa hal
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Metryczka dziecka A4
20PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)