Dziś mamy 23 listopada 2017, czwartek, imieniny obchodzą:

Fakty

22 listopada 2017 4

100-lecie harcerstwa w Szubinie. Odsłonięto pamiątkową tablicę

21 listopada poświęcono w Szubinie tablicę zafundowaną w setną rocznicę powstania #harcerstwa w Szubinie oraz w hołdzie tym, którzy odeszli na wieczną wartę. Pamiątkowa tablica zawisła na murach Muzeum Ziemi Szubińskiej.

(czytaj więcej)
22 listopada 2017 0

Szkolenie obronne na przystani. Poruszono kilka zagadnień

21 listopada w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski odbyło się szkolenie #obronne zorganizowane przez Powiat Nakielski. Przeprowadzenie szkolenia było możliwe dzięki dotacji Wojewody Kujawsko – Pomorskiego oraz wynikało z wcześniej ustalonego Planu Szkolenia Obronnego.

(czytaj więcej)
21 listopada 2017 22

Plebiscyt Młody Talent Krajny i Pałuk 2017 zakończony. Znamy laureatów

We wtorek, 21 listopada w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury rozstrzygnięto # plebiscyt pn. "Młody Talent Krajny i Pałuk 2017". Nagrody wręczała wiceprezes Barbara Jasińska oraz Medard Jakś z Zarządu Stowarzyszenia.

(czytaj więcej)
20 listopada 2017 0

Strażacy wchodzący w skład pocztów sztandarowych przeszli szkolenie

18 listopada w Komendzie Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią miało miejsce nietypowe #szkolenie dedykowane dla strażaków wchodzących w skład pocztów sztandarowych.

(czytaj więcej)
19 listopada 2017 0

80-lecie KPZSzach. Zorganizowano jubileuszowy turniej i uroczysty bankiet

Kujawsko-Pomorski Związek Szachowy w Nakle nad Notecią świętował 80-lecie istnienia. Z tej okazji, # w niedzielę 19 listopada zorganizowano turniej jubileuszowy oraz uroczysty bankiet.

(czytaj więcej)
18 listopada 2017 38

Dla jednych to piekło na ziemi, dla drugich szansa na rozwój. Powstanie tuczarni coraz bliżej

O planach budowy tuczarni w sołectwie Wrzosy już pisaliśmy. Niedawno, Rada Miejska w # Szubinie wystosowała apel, w którym popiera mieszkańców gminy, którzy nie wyrażają zgody na budowę tuczarni. Tylko czy to coś zmieni?

(czytaj więcej)
18 listopada 2017 22

Inwestor zmienił koncepcję. Nie będzie bloków na terenie po cegielni?

W dniu 14 listopada 2017 r. w Urzędzie Miejskim w Szubinie odbyło się spotkanie z # właścicielem terenu po byłej cegielni.

(czytaj więcej)
17 listopada 2017 12

Kolejne wspólne posiedzenie. Mówiono o nawałnicy i zimowym utrzymaniu dróg

16 listopada w salce konferencyjnej „Przystań Powiat Nakielski” miało miejsce posiedzenie #Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Nakle.

(czytaj więcej)
16 listopada 2017 14

Decyzja ws. Adriana Zielińskiego nadal nie podjęta. Panel rozpatrzy jeszcze jeden ważny dowód

We wtorek, 14 listopada odbyło się kolejne posiedzenie w sprawie sztangisty Adriana Zielińskiego z # Mroczy. Panel dyscyplinarny rozpatrzył wszelkie dostarczone dowody, wygłoszone zostały mowy końcowe, ale decyzja jeszcze nie została podjęta. Najprawdopodobniej na następnym posiedzeniu zostaną rozpatrzone nowe, niezwykle istotne dowody w sprawie.

(czytaj więcej)
16 listopada 2017 10

Jubileusz w Urzędzie Marszałkowskim. Kazimierz Krzywdziński otrzymał wyróżnienie

Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej obchodzi jubileusz 60-lecia działalności ma Pomorzu i # Kujawach. Uroczyste spotkanie połączone z wręczeniem wyróżnień i listów gratulacyjnych odbyło się dziś (16 listopada) w Urzędzie Marszałkowskim.

(czytaj więcej)
15 listopada 2017 12

Pomoc dla poszkodowanych. Wśród obdarowanych są dwie gminy z powiatu

Władze fundacji KGHM Polska Miedź przekazały na rzecz jednostek samorządu #terytorialnego darowiznę finansową o łącznej wartości 250 tys. zł z przeznaczeniem na wsparcie osób poszkodowanych w wyniku nawałnicy, jaka przeszła nad województwem kujawsko-pomorskim w nocy z 11 na 12 sierpnia br. Przekazanie środków odbyło się w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni.

(czytaj więcej)
15 listopada 2017 0

Mija 10 lat od śmierci Janiny Zielińskiej. Była inicjatorką wielu akcji

W tym roku mija 10 lat od śmierci Janiny Zielińskiej, mieszkanki Elizewa, która większość #swojego życia poświęciła działalności społecznej, ze szczególnym ukierunkowaniem na rzecz kobiet wiejskich.

(czytaj więcej)
15 listopada 2017 9

Nie jest bezpiecznie. Sołtys kolejny rok walczy o oświetlenie

Na terenie sołectwa Szkocja nie jest zbyt bezpiecznie. Wszystko przez to, że wieś nie #jest dostatecznie doświetlona. Sołtys Ewa Myśliwiec walczy o postawienie lamp kolejny, ósmy rok.

(czytaj więcej)
14 listopada 2017 10

Katarzyna Jaskólska laureatką Stalowego Anioła. "Praca dla drugiego człowieka to służba"

Katarzyna Jaskólska – prezes Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu #Judym w Kołaczkowie zdobyła Stalowego Anioła, nagrodę dla osób wyróżniających się w działalności pomocy społecznej na rzecz mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
13 listopada 2017 0

Działają dla wspólnego dobra. W tym roku zespół obchodzi 20-lecie

W październiku minęło 20 lat, od kiedy w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rynarzewie #powstał Zespół Muzyczny Echo. Grupa młodych ludzi postanowiła zrobić „coś więcej” w swoim życiu, zapragnęła ożywić życie parafialnej wspólnoty. I tak zaczęła się piękna przygoda z Bogiem.

(czytaj więcej)
12 listopada 2017 0

W zadumie i modlitwie nad grobem Jana Bujarskiego

W Szaradowie uczczono Święto Niepodległości zadumą i modlitwą nad grobem #powstańca wielkopolskiego Jana Bujarskiego, który w wieku 22 lat oddał swoje młode życie za wolność Polski.

(czytaj więcej)
12 listopada 2017 0

Niepodległościowe uroczystości. Wręczono odznaki Akcji "Burza"

Z okazji 99 rocznicy odzyskania Niepodległości 11 listopada 2017 r. w Kowalewku o godz.9-30 #została odprawiona uroczysta Msza Święta zgodna z ceremoniałem wojskowym w asyście żołnierzy rezerwy, młodzieży strzeleckiej oraz strażaków ochotników z macierzystej Jednostki Ratownictwa Specjalnego, której przewodniczył ks. proboszcz Jarosław Rusnak.

(czytaj więcej)
12 listopada 2017 2

Obchody Święta Niepodległości już za nami. Delegacje złożyły kwiaty

99.rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę w Szubinie uczczono mszą św. w #kościele pw św. Andrzeja i złożeniem kwiatów pod pomnikiem.

(czytaj więcej)
10 listopada 2017 10

Podatki od nieruchomości idą w górę. Sprawdź, ile wyniosą w 2018 roku

Od 1 stycznia 2018 roku wzrosną roczne stawki podatku od nieruchomości na terenie gminy #Szubin oraz od środków transportowych. Jak mówi burmistrz Szubina Artur Michalak, podwyżka jest podyktowana czynnikami zewnętrznymi, m.in. inflacją.

(czytaj więcej)
09 listopada 2017 0

Burmistrz podziękował i pogratulował młodym sportowcom

Burmistrz Szubina Artur Michalak zaprosił do Urzędu trzech młodych mieszkańców Gminy #Szubin: Łukasza Przybylskiego z Szubina, Dominika Zakowicza z Dąbrówki Słupskiej i Maksymiliana Nowaka z Zamościa, chcąc im osobiście pogratulować odniesionych sukcesów.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Dziś Światowy Dzień Rzucania Palenia. Świętujecie? (sonda)

Co roku w trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień #Rzucania Palenia. Tego dnia wszyscy palacze zachęcani są do podjęcia próby, przynajmniej na jeden dzień, zaprzestania palenia.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)