Dziś mamy 20 września 2017, środa, imieniny obchodzą:

Fakty

18 września 2017 0

Egida 2017. W ćwiczeniach dowódczo-sztabowych wzięło udział 20. rezerwistów

W nakielskiej komendzie policji zostały przeprowadzone ćwiczenia pod kryptonimem # Egida 2017. W przedsięwzięciu uczestniczyło 20 wybranych rezerwistów, którzy mają przydział organizacyjno – mobilizacyjny do służby w Komendzie Powiatowej w Nakle.

(czytaj więcej)
18 września 2017 1

78. rocznica napaści na Polskę. Złożono wiązanki pod pomnikiem

W 78. rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę pod pomnikiem ofiar hitlerowskich i komunistycznych w latach 1939 – 1989 zapalono znicze i złożono kwiaty na Placu Kościelnym i na cmentarzu.

(czytaj więcej)
17 września 2017 0

Spotkanie ludowców. Omówiono wiele problemów

W czwartkowy wieczór, 14 września 2017 r. w sali konferencyjnej budynku Przystani # Powiat Nakielski (wynajętej), a więc w samym centrum powiatu nakielskiego odbyło się cokwartalne posiedzenie Zarządu Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Nakle nad Notecią oraz Powiatowej Komisji Rewizyjnej.

(czytaj więcej)
15 września 2017 1

Wysoka frekwencja na zebraniu. Na co wydano pieniądze?

W miniony czwartek mieszkańcy sołectwa Ciężkowo spotkali się, by wspólnie podzielić # fundusz sołecki i przedyskutować bieżące problemy.

(czytaj więcej)
15 września 2017 0

Dodatkowe środki dla bibliotek. Przydzielono ponad 60 tysięcy

W pierwszych dniach września biblioteki publiczne powiatu nakielskiego podpisały umowy o # dofinansowanie zakupu nowości wydawniczych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 1 Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.

(czytaj więcej)
14 września 2017 1

Wyjątkowy jubileusz. Najstarsza mieszkanka gminy skończyła 103 lata!

Uroczystość odbyła się w domu pani Stanisławy Kantorskiej, 13 września 2017 r. w # Turze, w domu gdzie mieszka z córką i zięciem Krystyną i Henrykiem Piweckim.

(czytaj więcej)
14 września 2017 0

Zmiana na stanowisku powiatowego inspektora nadzoru budowlanego. Kto nim został?

W dniu 13 września w gabinecie Starosty Nakielskiego miało miejsce uroczyste spotkanie, # podczas którego powołany na stanowisko został Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Nakle nad Notecią. Został nim dotychczasowy pracownik PINB w Nakle nad Notecią Andrzej Niedbała.

(czytaj więcej)
14 września 2017 1

Wsparcie nadal jest potrzebne. Inne powiaty udzieliły pomocy

6 września w Nakle odbył się konwent powiatów. Podczas niego, inne powiaty podjęły # decyzję o udzieleniu wsparcia dla powiatu nakielskiego po sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
13 września 2017 0
Służba Więzienna

Bohaterska postawa funkcjonariusza

Funkcjonariusz Zakładu Karnego w Potulicach udzielił pomocy poszkodowanym w wypadku.

(czytaj więcej)
13 września 2017 8

Nowy wóz zastąpi prawie 40-letnie auto. Jest dotacja dla jednostki OSP

Artur Michalak Burmistrz Szubina podpisał umowę z Panem Markiem Paliwodą # Prezesem OSP, na udzielenie dotacji celowej w kwocie 330 tys. na dofinansowanie zakupu nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Turze.

(czytaj więcej)
13 września 2017 4

Sztab kryzysowy działał za wolno? "Nikt nie spodziewał się takiej nawałnicy"

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej szubińscy radni analizowali funkcjonowaniem # sztabu kryzysowego po nawałnicy.

(czytaj więcej)
13 września 2017 77

Chirurgia i ortopedia wylądują w Szubinie? „To brak równowagi i rozsądku!”

Co dalej z Nowym Szpitalem w Nakle i Szubinie? Od kilku miesięcy mówi się o planach spółki # dotyczących alokacji oddziałów. Zarówno Rada Powiatu Nakielskiego, Rada Miejska w Nakle oraz Rada Seniorów w Nakle wyraziły swój przeciw wobec planów spółki. Mieszkańcy zebrali i nadal zbierają liczne podpisy pod protestem. Nadal nic nie jest pewne.

(czytaj więcej)
09 września 2017 2

Kolejne formy wsparcia. Nabór wniosków rozpoczyna się 11 września

O dalszej pomocy poszkodowanym po sierpniowej nawałnicy poinformowali w Tucholi #wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu Janusz Kaczmarek.

(czytaj więcej)
07 września 2017 17

Powstanie największa chlewnia w gminie? Mieszkańcy już protestują

Na Wrzosach planowana jest budowa chlewni. Tuczarnia ma pomieścić # 12 tysięcy sztuk trzody chlewnej. Mieszkańcom nie podoba się pomysł inwestora i składają podpisy pod protestem przeciwko powstaniu inwestycji.

(czytaj więcej)
07 września 2017 12

Kilka parafii otrzymało dotacje. Zobacz, jakie prace zostaną wykonane

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Nakielskiego, która odbyła się 30 sierpnia, podjęto kilka #uchwał. Jedna z nich dotyczyła przyznania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane dla obiektów zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków nie stanowiących własności powiatu.

(czytaj więcej)
06 września 2017 15

Prace postępują z tygodnia na tydzień. Wykonawca działa na placu budowy

Prace przy budowie drogi ekspresowej S-5 na odcinku Białe Błota - Szubin trwają. Generalna # Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział Bydgoszcz systematycznie informuje o postępach na placu budowy.

(czytaj więcej)
06 września 2017 14

Konwent powiatów. „Nie wszystkie gminy odpowiednio zareagowały”

W środę, 6 września w Nakielskim Ośrodku Kultury obradowali starostowie # województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
06 września 2017 4

Na razie wykonano remont. To nie koniec inwestycji drogowych w tej części miasta

Zakończono remont nawierzchni ulicy Tysiąclecia w Szubinie. Remont polegał na wzmocnieniu # istniejącej nawierzchni bitumicznej poprzez podwójne powierzchniowe jej utrwalenie przy użyciu emulsji asfaltowej i grysu bazaltowego. Wykonawcą robót była firma S-PROBUD Sp. z o.o. z siedzibą w Stargardzie Szczecińskim. Koszt remontu wyniósł 47.530,28 zł brutto. Z założenia nawierzchnia ta ma wytrzymać do czasu planowanej przebudowy ulic w tym rejonie.

(czytaj więcej)
06 września 2017 18

Minister Mariusz Błaszczak podziękował strażakom. Wręczono wyróżnienia

Kiedy w nocy, z 11 na 12 sierpnia nad terenem województwa kujawsko – pomorskiego #przeszła potężna nawałnica, jej niszczycielska siła spowodowała ogromne straty - szczególnie dotyczy to mieszkańców powiatów: żnińskiego, sępoleńskiego, nakielskiego i tucholskiego.

(czytaj więcej)
05 września 2017 4

Powstanie Dom Pokoleń. Ma służyć niepełnosprawnym i ich rodzinom

W piątek, 1 września 2017r. odbyło się spotkanie Burmistrza Szubina Artura Michalaka ze # Starostą Nakielskim Tomaszem Miłowskim.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Rok szkolny 2017/2018. Sprawdź, kiedy wypadają dni wolne

Ferie, zimowa, wiosenna przerwa świąteczna – ile wolnego czeka uczniów w roku #szkolnym 2017/2018? Sprawdziliśmy.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)