Dziś mamy 30 listopada 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

Fakty

29 listopada 2023 0

Pracownik Socjalny Kujaw i Pomorza. Zespół projektowy z Nakła laureatem

Marszałek Piotr Całbecki i radna województwa #Elżbieta Lubańska spotkali się wczoraj (28 listopada) z laureatami przeprowadzonego po raz pierwszy konkursu Pracownik Socjalny Kujaw i Pomorza. Dzień poświęcony ludziom wykonującym tę odpowiedzialną pracę obchodziliśmy 21 listopada.

(czytaj więcej)
29 listopada 2023 0

Kazimiera Kowalska doceniona przez marszałka. Otrzymała "Stalowego Anioła"

28 listopada 2023 roku do grona osób z gminy Szubin, którzy zostali docenieni przez #Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego jako wyróżniające się w działalności pomocy społecznej na rzecz mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego „Stalowy Anioł” dołączyła Pani Kazimiera Kowalska.

(czytaj więcej)
29 listopada 2023 0

"Życie i twórczość Krzysztofa Krawczyka". Wykład i wspólne śpiewanie piosenek

W czwartek po raz kolejny mieliśmy przyjemność wysłuchać wykładu# Pana Andrzeja Nyderka. Tematem spotkania było "Życie i twórczość Krzysztofa Krawczyka".

(czytaj więcej)
29 listopada 2023 0

"Pielgrzymka to całoroczna praca". Spotkanie przewodników grup

W parafii Chrystusa Króla #w Bydgoszczy odbyło się 27 listopada spotkanie przewodników grup i służb centralnych pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Uczestniczył w nim także bp Krzysztof Włodarczyk.

(czytaj więcej)
29 listopada 2023 1

Nakielanin odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi. Gratulujemy!

W dniu 27 listopada w Pałacu Prezydenckim# odbyła się uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, podczas której Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe.

(czytaj więcej)
29 listopada 2023 5

Stalowe Anioły 2023 rozdane. Zofia Woźniak wyróżniona

Najbardziej zaangażowani, rzetelni i twórczy# pracownicy instytucji pomocy społecznej i działający w tej dziedzinie wolontariusze odebrali dziś (28 listopada) doroczne nagrody zarządu województwa i statuetki Stalowego Anioła.

(czytaj więcej)
28 listopada 2023 0

Otwarcie Areny Biegu na orientację w Potulicach. Nowe miejsce rekreacji

W dniu 26 listopada 2023 roku otwarto nową trasę biegów# na orientację pn. Zielony Punkt Kontrolny w Potulicach. Miejsce to powstało dzięki dofinansowaniu przez Zarząd Powiatu Nakielskiego oraz przy współpracy Stowarzyszenia Aktywna Kcynia z Nadleśnictwem Bydgoszcz.

(czytaj więcej)
28 listopada 2023 24

Stare targowisko przeszło do historii. Trwają prace porządkowe

27 listopada na terenie nakielskiego Szaber Placu przy #ul. Plac Zamkowy rozpoczęły się prace porządkowe polegające na rozbiórce istniejących stoisk handlowych, z których przez ponad 30 lat korzystali miejscowi kupcy.

(czytaj więcej)
28 listopada 2023 5

Na poprawę bezpieczeństwa. Przebudowa na ul. Słowackiego

W rejonie ul. Słowackiego w Szubinie poprawi się bezpieczeństwo pieszych#. Gmina otrzymała dofinansowanie na budowę chodników z rządowego funduszu rozwoju dróg.

(czytaj więcej)
27 listopada 2023 0

Awanse na wyższe stopnie służbowe. Uroczystość funkcjonariuszy

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w sali Pałacu #Hrabiny Potulickiej odbyło się uroczyste wręczenie funkcjonariuszom aktów nadania wyższych stopni służbowych, odznaczeń „Za zasługi dla więziennictwa” oraz Odznak Honorowych Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa.

(czytaj więcej)
27 listopada 2023 0

Jest pomysł na rewitalizację dawnego młyna. Kto otrzyma 10.000 złotych?

Mamy zwycięską pracę na koncepcję architektoniczną rewitalizacji budynku #po młynie w Kcyni. Stworzył ją zespół autorów!

(czytaj więcej)
27 listopada 2023 0

Decyzja ordynariusza diecezji bydgoskiej. Zmiany personalne w parafiach

Ordynariusz diecezji bydgoskiej bp Krzysztof Włodarczyk dokonał zmian# personalnych wśród duchowieństwa diecezji bydgoskiej.

(czytaj więcej)
27 listopada 2023 0

Sierżant Miłosz Kalata wyróżniony. Bohaterska postawa funkcjonariusza

Funkcjonariusz Zakładu Karnego w Potulicach, sierż. Miłosz Kalata# podjął działania ratunkowe podczas wypadku drogowego. Jego działania okazały się nieocenione. Odwaga i bohaterstwo - tak w dwóch słowach można opisać jego zachowanie i udzieloną pomoc.

(czytaj więcej)
27 listopada 2023 0

Znów zachwycił talentem. Szopka Przemysława Kozłowskiego w Hiszpanii

Przemysław Kozłowski znów zachwycił swoim talentem#. Wykonaną przez artystę bożonarodzeniową szopkę z zapałek można teraz podziwiać aż w Hiszpanii.

(czytaj więcej)
27 listopada 2023 26

Kupcy zmienili lokalizację. Pierwszy dzień handlu w nowym miejscu

27 listopada nakielski Szaber Plac został oficjalnie zastąpiony przez #Śródmiejskie Centrum Handlowe przy ul. Krzywoustego.

(czytaj więcej)
27 listopada 2023 11

Kto zastąpi Rafała Leśniarka? Zmiany na stanowisku dyrektora

Już w najbliższy piątek wyłoniony ma zostać nowy dyrektor# Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie.

(czytaj więcej)
27 listopada 2023 0

"Góry do góry". Festyn charytatywny cieszył się dużym zainteresowaniem

24 listopada w Szkole Podstawowej #im. Andrzeja Grubby w Kołaczkowie odbył się wielki festyn charytatywny na rzecz zmagającej się z chorobą uczennicy z klasy ósmej - Nikoli. Hasłem przewodnim wydarzenia stał się fragment piosenki - "Góry do góry" zespołu MałeTGD, którą uczniowie rozpoczęli całe wydarzenie.

(czytaj więcej)
26 listopada 2023 5

Drugi dzień wystawy w Mroczy. Hodowcy gołębi odebrali puchary

26 listopada w hali widowiskowo-sportowej w Mroczy zakończyła się# 54. wystawa gołębi pocztowych Okręgu Bydgoszcz. Tradycyjnie już najlepsi hodowcy odebrali puchary oraz dyplomy.

(czytaj więcej)
26 listopada 2023 0

Społeczne sadzenie drzew. Odnowiono las na powierzchni 0,30 ha

18 listopada w Leśnictwie Kowalewo odbyło się# społeczne sadzenie lasu.

(czytaj więcej)
26 listopada 2023 0

Gala wolontariatu Caritas naszej diecezji. Nie zabrakło parafian z powiatu

„Ta nagroda jest dla mnie zachętą, by czynić jeszcze więcej #dobra. Upewniła mnie w tym, że chcę być wolontariuszem, służąc innym” – mówił Filip Ruciński. Znalazł się on w gronie osób, które doceniono podczas gali wolontariatu Caritas Diecezji Bydgoskiej.

(czytaj więcej)
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jesienne wyprawy kajakowe. "Przyroda jakby zaczarowana"

Złota jesień zagościła w pełni w naszym krajobrazie. Przyroda stała się jakby #zaczarowana. W świecie okrytym jesienną ciszą, nie słychać było zgiełku aktualnych ludzkich problemów pełnych tragedii i sensacji. Można było w pełni wypocząć i zrelaksować się płynąc kajakami po skąpanych złotem opadających liści rzekach i jeziorach.

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)