Dziś mamy 19 sierpnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Fakty

18 sierpnia 2019 17

Petycja mieszkańców Szubina. Uciążliwe sąsiedztwo skateparku (sonda)

Mieszkańcy ulic sąsiadujących ze skateparkiem w# Szubinie złożyli 1 sierpnia petycję do Starosty Nakielskiego. Proszą o ogrodzenie lub monitoring obiektu, ponieważ bliskie położenie skateparku stało się dla nich bardzo uciążliwe.

(czytaj więcej)
15 sierpnia 2019 0

Uroczystości w Szubinie. W 99 rocznicę Bitwy Warszawskiej

W czwartek w samo południe na Placu Wolności w# Szubinie zgromadziły się liczne delegacje, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy chcący uczestniczyć w obchodach Święta Wojska Polskiego.

(czytaj więcej)
15 sierpnia 2019 18

Święto Wojska Polskiego. Obchody w Nakle nad Notecią

W dniu dzisiejszym o 9:40 rozpoczęły się uroczystości związane z# Obchodami Święta Wojska Polskiego i 99. rocznicy "Cudu nad Wisłą".

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2019 2

Rozmowy o oświacie. Odbędzie się Wojewódzki Okrągły Stół Edukacyjny

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej wicewojewoda Józef Ramlau oraz # Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik zaprosili przedstawicieli uczniów, rodziców, nauczycieli, samorządowców, organizacji pozarządowych oraz instytucji związanych z oświatą do udziału w rozmowach Kujawsko-Pomorskiego Okrągłego Stołu Edukacyjnego.

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2019 0

Konsultacje z mieszkańcami. Statuty sołectw z pozytywną opinią

13 sierpnia w Szkole Podstawowej w Kołaczkowie zorganizowano # zebrania mieszkańców sołectw Kołaczkowo oraz Stanisławka. Głównym punktem spotkań było zaopiniowanie statutów miejscowości.

(czytaj więcej)
13 sierpnia 2019 28

Spór na linii burmistrz - starosta. Sprawę musiało rozstrzygnąć SKO

Samorządowe Kolegium Odwoławcze rozstrzygnęło tzw. spór o właściwość. Czego dotyczył?

(czytaj więcej)
13 sierpnia 2019 16

Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie. Wybrano nowego dyrektora

7 sierpnia br. odbył się konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w # Szubinie. W wyniku rozstrzygnięcia konkursu nowym dyrektorem na okres 5 lat szkolnych, czyli od 1 września 2019 roku do 31 sierpnia 2024 roku został Tomasz Lewandowski.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2019 0

Wyróżnimy najlepszych terapeutów zajęciowych. Zgłoszenia tylko do środy

Najskuteczniejsi, najbardziej zaangażowani, dochowujący w pracy najwyższych # standardów etycznych i zawodowych specjaliści terapii zajęciowej zostaną w tym roku po raz pierwszy uhonorowani specjalnymi nagrodami zarządu województwa.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2019 0

Remont sali gimnastycznej w szubińskim „Chroboczku”. Czas intensywnej pracy

Przerwa wakacyjna dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Emila Chroboczka w # Szubinie to czas intensywnej pracy polegającej na remoncie sali gimnastycznej.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2019 6

Jazda chodnikiem. Co rowerzyści powinni wiedzieć?

Zgodnie z art. 33. 1. Kodeksu ruchu drogowego kierujący rowerem # jest zobowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2019 0

Nowy projekt: door-to-door. Likwidacja barier architektonicznych

Transport typu „door-to-door” dla osób o ograniczonej mobilności oraz dostosowania # architektoniczne w budynkach wielorodzinnych – to główne cele działań, które będzie realizował Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2019 0

System viaTOLL. Wpływy do KFD wyższe niż rok wcześniej

Blisko 1,2 mld złotych przekazał już w tym roku Główny Inspektorat Transportu # Drogowego na konto Krajowego Funduszu Drogowego. To więcej niż w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy ubiegłego roku.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2019 0

Wysokość barier ma znaczenie. Zadbanie o bezpieczeństwo podróżujących

Wysokość barier wzdłuż dróg ma znaczenie. Poniżej przedstawiamy # komunikat ze strony Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2019 0

Fundusz szkoleniowy dla pracowników. Możliwość podniesienia kwalifikacji

Nawet 5000 złotych na podniesienie kwalifikacji jednego pracownika mogą # otrzymać kujawsko-pomorskie małe i średnie przedsiębiorstwa.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2019 8

Przeładowane wywrotki. Kontrola Inspekcji Transportu Drogowego

Patrol kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego skontrolował dwie # przeciążone wywrotki. Kierowcy nie mieli badań lekarskich i szkoleń okresowych. Zastrzeżenia inspektorów wzbudził również stan techniczny jednego z pojazdów.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2019 0

Termomodernizacja szkoły w Lubaszczu. Prace trwają!

Zupełnie nowego oblicza nabiera Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w # Lubaszczu. Od października uczniowie będą przychodzić do szkoły, której modernizacja spełnia nie tylko ważną funkcję estetyczną, ale przede wszystkim termomodernizacyjną.

(czytaj więcej)
08 sierpnia 2019 19

Warianty przebiegu drogi ekspresowej S10. Są wyniki ankiety

Inwestycja budowy drogi ekspresowej S10 jest obecnie na# etapie wyboru jej konkretnej lokalizacji spośród pięciu proponowanych wariantów.

(czytaj więcej)
08 sierpnia 2019 14

Zmarnowany czas i pieniądze. Pracownicy chodzą pieszo

Dbanie o czystość ulic i terenu gminnego to #zadanie własne gminy. W gminie Szubin do tego celu zatrudniani są tzw. pracownicy gospodarczy. Nie brakuje jednak uwag, że mimo starań ich praca nie jest zbyt efektywna. Ze strony radnych pojawiła się propozycja, aby usprawnić ich pracę.

(czytaj więcej)
07 sierpnia 2019 39

Wyznaczono datę wyborów parlamentarnych. Będziecie głosować? (sonda)

Za nieco ponad 60 dni Polacy znów pójdą do urn. Prezydent # RP Andrzej Duda podał datę wyborów do polskiego parlamentu.

(czytaj więcej)
07 sierpnia 2019 0

Zagrożenie chorobą ASF. Spotkanie konsultacyjne

6 sierpnia 2019 roku odbyło się spotkanie konsultacyjne poświęcone zagrożeniu# chorobą ASF. W spotkaniu uczestniczyli Tadeusz Sobol – Starosta Nakielski, Piotr Kwiatkowski – Powiatowy Lekarz Weterynarii w Nakle nad Notecią oraz powiatowi i gminni koordynatorzy ds. ASF z ramienia samorządów.

(czytaj więcej)
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)