Dziś mamy 26 listopada 2022, sobota, imieniny obchodzą:

Fakty

25 listopada 2022 0

Maria Rosińska na kolejne 5 lat. Wysoka frekwencja na zebraniu

W piątek, 18 listopada, w Szubińskim Domu Kultury odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze szubińskiego koła #Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Podczas niego dokonano wyborów zarządu koła na kolejną pięcioletnią kadencję.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 15

Dzień Pracownika Socjalnego. Wręczono specjalne wyróżnienia

25 listopada w nakielskim Centrum Rozwoju Społecznego odbyło się spotkanie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.# Była to okazja do złożenia podziękowań wszystkim osobom zajmującym się na co dzień pracą socjalną.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 1

Program „Finansoaktywni”. Edukacja młodzieży o zarządzaniu finansami

Rusza VIII edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Finansoaktywni”.

(czytaj więcej)
24 listopada 2022 73

Burmistrz Mroczy skazany! Kara bezwzględnego więzienia dla Leszka K.

24 listopada w nakielskim Sądzie Rejonowym odbyła się ostatnia rozprawa przeciwko burmistrzowi Mroczy Leszkowi K. #oraz dawnej skarbniczce gminy Małgorzacie K.-G., podczas której Sędzia Sądu Rejonowego w Nakle Radosław Trzeciak zakończył przewód sądowy i oddał głos prokuratorowi, oskarżonym oraz ich obrońcom. Po mowach końcowych, nastąpiło ogłoszenie wyroku.

(czytaj więcej)
24 listopada 2022 4

Pięć nowych pociągów. Jutro wyruszą na trasy regionu

Zakupione przez samorząd województwa w bydgoskiej Pesie nowe elektryczne zespoły trakcyjne, z klimatyzacją# i 150 miejscami siedzącymi każdy, już jutro (24 listopada) pojawią się na torach w naszym regionie.

(czytaj więcej)
24 listopada 2022 0

Dofinansowanie projektów o bezpieczeństwie pracy. Wyniki konkursu

Są już wyniki tegorocznego konkursu na projekty dot. poprawy bezpieczeństwa i warunków pracy. Do dofinansowania zakwalifikowało# się 1098 przedsiębiorców, w tym 53 z województwa kujawsko-pomorskiego. Łączna kwota przyznanych środków wyniosła około 89,6 mln zł.

(czytaj więcej)
24 listopada 2022 0

Dźwiękowa ilustracja poezji Mickiewicza. Podsumowano działania

W PWD Szubin w godzinach przedpołudniowych 4. listopada 2022 roku po raz ostatni zorganizowaliśmy spotkanie w ramach projektu #„BaLALAdy i romanse”.

(czytaj więcej)
24 listopada 2022 3

Miesiąc podnoszenia podatków. Radni podjęli uchwały

Listopadowa sesja Rady Miejskiej w Szubinie została poświęcona przede wszystkim podwyżkom podatków lokalnych.

(czytaj więcej)
24 listopada 2022 2

Już od grudnia. Wyższe limity dla rencistów i wcześniejszych emerytów

Od 1 grudnia osoby na wcześniejszej emeryturze lub rencie będą mogły więcej dorobić do swojego świadczenia#. Rosną kwoty graniczne przychodów.

(czytaj więcej)
24 listopada 2022 0

Zostało tylko kilka dni. Świadczenie z programu „Dobry Start”

To już ostatnie dni na złożenie wniosku o świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start”. Ostateczny termin na jego złożenie #upływa 30 listopada.

(czytaj więcej)
24 listopada 2022 7

Ćwiczą zasilanie miejscowości w energię. Na wypadek braku prądu

Kujawsko-pomorskie będzie miało, na wypadek przerwy w dostępie energii elektrycznej, alternatywne źródło zasilania.# Żołnierze 8K-PBOT wspólnie z OSP i ludnością cywilną, ćwiczyli w Bysławiu.

(czytaj więcej)
24 listopada 2022 0

Nieodpłatne wsparcie i doradztwo. Tematy dostosowane do potrzeb

Organizacje pozarządowe w naszym województwie mogą skorzystać z nieodpłatnego wsparcia i doradztwa. #Ośrodek Tłok zaprasza do konsultacji w ramach projektu Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Obywatelskich – Pro NGO, który jest finansowany z budżetu województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
23 listopada 2022 10

Pożyczka energetyczna. Wsparcie dla małych i średnich firm

Marszałkowski Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy (KPFP) przygotował dla małych i średnich firm ofertę bardzo korzystnej #inwestycyjnej pożyczki energetycznej, z gwarantowanym stałym oprocentowaniem.

(czytaj więcej)
23 listopada 2022 10

Sesja rady powiatu. Cztery uchwały dodane do porządku obrad

W środę, 23 listopada na nakielskiej przystani odbyły się kolejne obrady sesji rady powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
23 listopada 2022 0

O zmianach klimatu na Przystani. Wykład profesora Rajmunda Przybylaka

W poniedziałek 21 listopada 2022 roku o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej na Przystani Powiat Nakielski odbył się# zorganizowany przez Wydział Środowiska Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią, wykład prof. dr. hab. Rajmunda Przybylaka pt. „Współczesne i przyszłe zmiany klimatu globalnego”.

(czytaj więcej)
22 listopada 2022 5

Uroczysty jubileusz. Edmund Bałka obchodzi 102 urodziny

Wyjątkowa uroczystość miała miejsce 19 listopada br. - swoje 102 urodziny obchodził Pan Edmund Bałka.

(czytaj więcej)
22 listopada 2022 0

Wnioski do końca listopada. Dofinansowanie prac budowlanych

Do końca listopada trwa nabór wniosków o dofinansowanie prac budowlanych w obiektach służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych.# Środki pochodzą z puli Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), którą dysponuje samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
22 listopada 2022 4

Dystrybucja węgla jeszcze w tym tygodniu. 1930 złotych za tonę

Urząd Miejski w Szubinie uprzejmie informuje, iż w tym tygodniu rozpocznie się dystrybucja węgla.

(czytaj więcej)
21 listopada 2022 0

Awanse z okazji Święta Niepodległości. Wręczono akty nominacyjne

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w sali# odpraw Zakładu Karnego w Potulicach odbyło się uroczyste wręczenie funkcjonariuszom aktów nadania wyższych stopni służbowych oraz Odznak Honorowych Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa.

(czytaj więcej)
21 listopada 2022 0

Odznaka Zasłużonego dla ppłk Adama Suchomskiego. Gratulujemy!

18 listopada 2022r. w Zakładzie Karnym w Potulicach# odbyła się uroczystość wręczenia wysokiego odznaczenia Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa: Odznaki Zasłużonego dla Jednostki Penitencjarnej.

(czytaj więcej)
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Tendencja proinflacyjna. Prognozy ekspertów

Listopadowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej NBP przyniosło decyzję o utrzymaniu obecnego poziomu stóp procentowych# (stopa referencyjna – 6,75%). To drugi miesiąc z rzędu, w którym podjęto decyzję o wstrzymaniu cyklu podwyżek, pomimo wciąż rosnącej inflacji, która według wyliczeń GUS wyniosła 17,9% za październik r/r. Czy to koniec polityki zwolenników wyższych stóp procentowych w RPP? Analitycy londyńskiej firmy Unibet postanowili bliżej przyjrzeć się prognozom.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)