Dziś mamy 23 lutego 2018, piątek, imieniny obchodzą:

Fakty

21 lutego 2018 2

Obradowali seniorzy. Mówiono o wsparciu budowy repliki pomnika

21 lutego w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Szubinie zorganizowano IX #posiedzenie Rady Seniorów gminy Szubin.

(czytaj więcej)
20 lutego 2018 7

Zakaz handlu w niedzielę to fikcja? Znaleziono sposoby, by go obejść

Głośno dyskutowany ostatnio w mediach zakaz handlu to w obecnej formie jedynie #ograniczenie prowadzenia działalności, i to tylko niektórych sklepów. Niestety ustawa zawiera wiele luk, które co sprytniejsi przedsiębiorcy już starają się wykorzystać. Kto i kiedy będzie mógł handlować? A kto jednak „dzień święty” będzie święcić?

(czytaj więcej)
18 lutego 2018 7

Kradzieże, włamania, samobójstwa. Sprawdź, ile odnotowano ich w 2017 roku

Mniej samobójstw, ale więcej kradzieży - tak w skrócie można podsumować policyjne #statystyki za 2017 rok w odniesieniu do roku 2016. Wygląda na to, że praca policji przynosi efekty.

(czytaj więcej)
18 lutego 2018 4

Kolejna szkoła doczeka się boiska z prawdziwego zdarzenia. Trwa przetarg

Po Kowalewie, Turze i Kołaczkowie przyszedł czas na budowę kolejnego boiska #wielofunkcyjnego. Tym razem ma ono powstać przy Szkole Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie, a tu przyda się z całą pewnością.

(czytaj więcej)
18 lutego 2018 18

Nowe prawo wodne. Wśród regulacji pojawia się. „podatek od deszczu"

Od początku roku w życie weszło nowe prawo wodne. Jego kwintesencją jest #przekazanie kompetencji dotyczących gospodarowania zasobami wodnymi w Polsce nowemu podmiotowi o nazwie Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Wśród nowych regulacji pojawia się też tzw. „podatek od deszczu".

(czytaj więcej)
18 lutego 2018 14

Piesi nagminnie skracają sobie drogę. Czy barierki rozwiązałyby problem?

Przy kościele pw. św. Boboli w Szubinie znajduje się przejście dla pieszych. Jednak piesi #często skracają sobie drogę, przechodzą przez ulicę już na zakręcie. Problem rozwiązać mogłyby barierki.

(czytaj więcej)
17 lutego 2018 1

Świątynia wpisana do rejestru zabytków. Procedura przebiegła bardzo szybko

Kościół pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ciężkowie został wpisany do rejestru #zabytków. Cała procedura przebiegła w zaskakująco szybkim tempie – trwało to około miesiąca. Wpis otwiera parafii drogę do ubiegania się o środki zewnętrzne na odbudowę spalonej świątyni.

(czytaj więcej)
17 lutego 2018 5

Więcej zdarzeń, mniej ofiar. Sprawdzamy policyjne statystyki

Za nami prawie dwa miesiące nowego roku. To dobry czas, by podsumować ten miniony. #Jak wyglądał w statystykach policyjnych dotyczących zdarzeń drogowych? Przyjrzyjmy się.

(czytaj więcej)
17 lutego 2018 24

Dobre wieści dla emerytów i rencistów. Tak wysokiej waloryzacji nie było od 5. lat

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska podpisała w miniony piątek #komunikat w sprawie wskaźnika waloryzacji rent i emerytur w 2018 roku. Wskaźnik ten wynosi 102,98%. W efekcie najniższa emerytura wzrośnie o 29,80 zł, a przeciętna emerytura z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych – o ok. 67,28 zł. Tak wysokiej waloryzacji nie było od pięciu lat.

(czytaj więcej)
17 lutego 2018 33

Plaża w Wąsoszu wypięknieje. Prace prowadzone będą w tym roku

O planach rewitalizacji plaży w Wąsoszu mówiło się już od jakiegoś czasu. Latem z tego #miejsca korzysta mnóstwo osób, nie tylko z powiatu nakielskiego. Niebawem warunki nad jeziorem się polepszą.

(czytaj więcej)
16 lutego 2018 0
Konto za Złotówkę

Odkryj wartość jednej złotówki

Wybierz konto z prowadzeniem rachunku, kartą zbliżeniową Mastercard® i aplikacją mobilną.

(czytaj więcej)
16 lutego 2018 6

Solarium tylko dla pełnoletnich. Od dzisiaj obowiązują nowe przepisy

Do tej pory z solarium korzystać mogły osoby niemalże w każdym wieku. Od dzisiaj jednak #taką możliwość mają tylko pełnoletni. W życie weszły nowe przepisy.

(czytaj więcej)
15 lutego 2018 1

Pogoda sprzyja wykonawcom. Na budowie S5 wznowiono prace

Pomimo obowiązującej (od 15 grudnia do 15 marca) "przerwy zimowej", Wykonawcy odcinków #drogi ekspresowej S5, przy sprzyjających warunkach pogodowych, kontynuują prace na budowie.

(czytaj więcej)
14 lutego 2018 11

Szpitale wprowadzają ograniczenie odwiedzin. Powód? Szalejąca grypa

Trwa sezon zachorowań na grypę i choroby grypopodobne. W związku z tym, Nowy Szpital w #Nakle i Szubinie ograniczył odwiedziny pacjentów. Zalecenie podyktowane jest troską o ich zdrowie.

(czytaj więcej)
13 lutego 2018 2

Uczniowie mają 2 tygodnie wolnego. W tym roku ferie rozpoczęli jako ostatni

Uczniowie z województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, #wielkopolskiego i świętokrzyskiego rozpoczęli w poniedziałek, 12 lutego br. dwutygodniową przerwę w nauce. Ferie zimowe zaczęło w sumie ponad 1,3 mln uczniów (1 361 558) z blisko 9 tys. szkół (8 621).

(czytaj więcej)
12 lutego 2018 1

Bezpieczne ferie w powiecie. Policjanci spotykali się z dziećmi

Dzielnicowi z nakielskiej komendy w minionym tygodniu odwiedzili szkoły na terenie powiatu, gdzie # rozmawiali z dziećmi, o tym jak bezpiecznie spędzać ferie. Uczestnicy pogadanek, usłyszeli wiele rad, których przestrzeganie spowoduje, że zimowy wypoczynek będzie bezpieczniejszy.

(czytaj więcej)
10 lutego 2018 21

Kolejne kredyty i obligacje. Sprawdź, jak bardzo zadłużone są gminy w powiecie

Zadłużenie niektórych gmin w powiecie nakielskim rośnie z roku na rok. W sumie gminy mają już do # spłacenia 115 mln 830 tys. zł. W gminie Nakło i Szubin zadłużenie znacznie wzrośnie. Sprawdźmy, jak to wygląda w statystykach.

(czytaj więcej)
09 lutego 2018 50

XL sesja Rady Miejskiej za nami. Pojawiło się kilka interpelacji

W czwartek 8 lutego 2018 roku odbyła się XL sesja Rady Miejskiej w Szubinie. W Tłusty #Czwartek nie zabrakło słodkości, bo pojawiły się pączki upieczone przez mieszkańców Królikowa, ale nie zabrakło także trudnych tematów, jak np. zmiany w budżecie czy kilkuletni konflikt na Osiedlu Leśnym.

(czytaj więcej)
08 lutego 2018 0

Do ferii coraz bliżej. Zorganizowano spotkania na temat bezpieczeństwa

Spotkania profilaktyczne, o tym jak spędzać ferie, przeprowadzili „mundurowi” z nakielskiej komendy # w kilku miejscowościach na terenie powiatu. Uczestniczące w pogadankach dzieci, usłyszały wiele rad, których przestrzeganie spowoduje, że trwające ferie będą bezpieczne.

(czytaj więcej)
08 lutego 2018 17

„Pączkowa” akcja dla kościoła. W produkcję włączyło się wiele osób

5250 pączków – tyle w ciągu jednej nocy nasmażyli mieszkańcy Królikowa. Produkcja ruszyła już #w środę 7 lutego 2018 roku, by rankiem w Tłusty Czwartek, móc rozprowadzać świeże słodkości. Dochód z akcji przeznaczony został na odbudowę kościoła w Ciężkowie.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)