Dziś mamy 18 kwietnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

Fakty

18 kwietnia 2019 0

Droga Krzyżowa wokół Szubina. Przeszli 10 kilometrów

W środę wieczorem spod kościoła pw Św. Marcina Biskupa w Szubinie wikariusze szubińskich parafii# ks. Paweł Białczyk i ks. Szymon Lewandowski poprowadzili grupę wiernych na inną niż tradycyjne Drogę Krzyżową.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2019 0

Już czas! Dołącz do nas! 8 kroków do służby w 8K-PBO

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, w ramach utworzonych Wojsk Obrony Terytorialnej# (WOT) sformowana została 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo”.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2019 0

Bezpieczne Święta Wielkanocne. Kilka zasad, aby upłynęły bezpiecznie

Przed nami czas Świąt Wielkanocnych. Okres świąteczny to często czas wyjazdów#, spotkań w gronie najbliższych oraz czas odpoczynku na świeżym powietrzu. Dla wszystkich, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży to okres szczególnie radosny. Ważne, aby pamiętać, że świąteczny czas powinien upłynąć bezpiecznie. Warto przypomnieć kilka zasad, które zapewnią nam bezpieczeństwo w trakcie odpoczynku w nadchodzące świąteczne dni.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2019 0

Akcja "Solidarni z klęską". Wspólne sadzenie lasu

Popołudnie 12 kwietnia 2019 roku, niektórzy pracownicy i dyrektorzy # Starostwa Nakielskiego wraz z włodarzami naszego Powiatu spędzili w nietypowy sposób.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2019 1

Czwarty Dąb Katyński. Został posadzony na Placu Wolności

W niedzielę 14 kwietnia 2019 roku w 79 rocznicę Zbrodni Katyńskiej# na Placu Wolności w Szubinie został posadzony czwarty Dąb Katyński poświęcony zamordowanemu w 1940 roku por. WP Hieronimowi Góralewskiemu ( 1884 - 1940 ).

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2019 0

Droga Krzyżowa w Szubinie. Wierni przeszli ulicami miasta

12 kwietnia 2019 r. dwie szubińskie parafie, św. Marcina Biskupa# i św. Andrzeja Boboli odprawiły Drogę Krzyżową na ulicach miasta.

(czytaj więcej)
13 kwietnia 2019 6

Najwyższa śmiertelność od 5 lat z powodu grypy. Powikłania głównym powodem zgonów

W tym sezonie z powodu grypy i jej powikłań zmarły w Polsce 143 osoby#– to najwięcej zgonów od 5 lat. Co ciekawe, jednocześnie spadła liczba zachorowań na grypę.

(czytaj więcej)
12 kwietnia 2019 3

Kolejne spotkania w Sadkach i Szubinie. Mieszkańcy zapoznali się ze szczegółami „Nowej Piątki”

11 kwietnia w Gminnym Centrum Administracyjno-Kulturalnym w Sadkach oraz w Miejsko-Gminnym# Ośrodku Pomocy Społecznej w Szubinie zorganizowano spotkania informacyjne dotyczące nowego programu partii rządzącej pn. „Nowa Piątka”. O ile frekwencja w Sadkach nie była zbyt wysoka, to w Szubinie spotkanie to cieszyło się sporym zainteresowaniem.

(czytaj więcej)
11 kwietnia 2019 0

Pomoc zaprzyjaźnionego Nadleśnictwa. Wsparcie w przywracaniu lasu po klęsce

W sobotę, 6 kwietnia br. 30 pracowników z zaprzyjaźnionego Nadleśnictwa # Brodnica, wraz z rodzinami, w towarzystwie 3 osób z Brodnickiego Parku Krajobrazowego, radnego powiatu brodnickiego i sołtysa Mszana, przybyli do nas, żeby wspomóc nas w przywracaniu lasu po klęsce z 2017 roku.

(czytaj więcej)
11 kwietnia 2019 1

Zakończono prace drogowe. Wykonano nawierzchnię z kostki brukowej

Zakończono przebudowę ul. Klonowej w # Zamościu.

(czytaj więcej)
10 kwietnia 2019 3

Uroczyste wręczenie medali „Za Zasługi Dla Obronności Kraju”

4 kwietnia 2019r. w Urzędzie Miejskim w Szubinie wręczono Srebrne Medale Za Zasługi Dla # Obronności Kraju Państwu Wiesławie i Januszowi Godek z Szubina.

(czytaj więcej)
10 kwietnia 2019 0

Odbudowa lasu po huraganie. Strażacy i morsy pomogły w sadzeniu lasu

„ICE-team-MORSY-Kcynia” oraz strażacy z jednostek OSP położonych na terenie naszego # Nadleśnictwa po raz kolejny w tym roku pomagali w odbudowie lasu po huraganie z 2017 roku.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2019 9

Regionalne konsultacje z KGW. Koła będą mogły zarabiać!

8 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej w Mroczy zorganizowano regionalne konsultacje # przeznaczone dla członków i członkiń Kół Gospodyń Wiejskich. W rolę konferansjera po raz kolejny wcielił się dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji Marian Wiśniewski.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2019 1

Jak zostać kandydatem na członka obwodowej komisji wyborczej? Sprawdź!

W wyborach do Parlamentu Europejskiego w całej Polsce w ponad 27 tysiącach obwodowych #komisji wyborczych będzie pracowało kilkaset tysięcy osób. Możesz zostać jedną z nich, o ile spełnisz kilka kryteriów.

(czytaj więcej)
07 kwietnia 2019 1

Wiele udało się już zrobić. Priorytetem jest jednak posadzenie lasu

Wszyscy pamiętamy nawałnicę, która przeszła przez powiat nakielski w 2017 roku. W bardzo #dużym stopniu ucierpiały lasy Nadleśnictwa Szubin. Jak obecnie wyglądają? Temat ten omówił na ostatniej sesji Rady Powiatu Nakielskiego nadleśniczy Grzegorz Gust.

(czytaj więcej)
07 kwietnia 2019 0

Harcerze posadzili drzewa. Uczcili 100-lecie odzyskania niepodległości

100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości jest świętem radości i dumy dla wszystkich # Polaków, a dla nas, członków Związku Harcerstwa Polskiego – Hufca ZHP Pałuki, to także czas obchodów 100. rocznicy powstania ZHP, który jest czasem szczególnej służby.

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2019 5

Protest przed ministerstwem zdrowia. Demonstracja zgromadziła 700 osób

Dyrektorzy szpitali powiatowych, starostowie reprezentujący ich organy założycielskie oraz # przedstawiciele wszystkich grup zawodowych zatrudnionych w szpitalach, m.in. pielęgniarki, fizjoterapeuci, diagności laboratoryjni i obrazowi oraz pracownicy niemedyczni, wzięli udział w proteście przed siedzibą ministerstwa zdrowia.

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2019 4

Potrzebne progi zwalniające w Zamościu. Radny złożył interpelację

O ustawienie dwóch progów zwalniających na ul. Fiołkowej w Zamościu zaapelował #radny Ryszard Synakiewicz. Złożył w tej sprawie interpelację.

(czytaj więcej)
03 kwietnia 2019 6

Omówienie współpracy. Spotkanie z nowymi przewodniczącymi

2 kwietnia br. w Biurze Rady Miejskiej w Szubinie Burmistrz Mariusz Piotrkowski wraz z # Zastępcą, Sekretarzem i Przewodniczącą Rady spotkał się z Przewodniczącymi Osiedli nowej kadencji.

(czytaj więcej)
03 kwietnia 2019 0

Zabezpieczono sadzonki. Troska o tegoroczne odnowienie lasu

Nadleśnictwo Szubin informuje, że w trosce o tegoroczne odnowienie lasu zabezpieczyło część # nadziemną sadzonek sosny środkiem chemicznym FASTAC LAS 15 SC.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)