Dziś mamy 29 czerwca 2022, środa, imieniny obchodzą:

Fakty

29 czerwca 2022 0

Obradowała rada powiatu. Jest absolutorium dla Zarządu

W środę, 29 czerwca na nakielskiej przystani odbyła się # sesja rady powiatu. Podczas niej udzielono absolutorium dla Zarządu.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 0

Ratownikom życzymy bezpiecznych patroli! Dzień Ratownika WOPR

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego czuwają, by nasz# wypoczynek nad wodą był bezpieczny. A ponieważ właśnie rozpoczęły się wakacje – czas, kiedy najwięcej osób decyduje się na wodne atrakcje – warto docenić ich wysiłki. Szczególnie, że obchodziliśmy dzisiaj (29 czerwca) Dzień Ratownika WOPR.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 0

Proces ws. nadużyć szkole zmierza ku końcowi. Wyrok zapadnie już w lipcu?

W minionym miesiącu Sądzie Rejonowym w Nakle odbyła się kolejna rozprawa# przeciwko byłemu już dyrektorowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Potulicach Jackowi K., pracownicy nakielskiego ratusza Małgorzacie D. oraz jednemu z dostawców sprzętu do potulickiej szkoły Piotrowi Z. W ostatnią środę na pytania zadawane przez sąd oraz obrońców oskarżonych odpowiadał biegły sądowy, który badał okoliczności w zakresie technicznego zabezpieczenia szkoły.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 5

Przekazanie listów gratulacyjnych dla strażaków. Dofinansowanie otrzymały OSP z powiatu nakielskiego

52 jednostki OSP otrzymały dzisiaj dofinansowanie na zakup sprzętu#, 6 na termomodernizację budynków w ramach programu Eko-Strażak. Uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych odbyła się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 6

"Dzięki takim ludziom gmina może się rozwijać". Wręczono Honorowe Medale im. Sędziwoja

Jednym z punktów wczorajszej sesji rady miejskiej w # Szubinie było wręczenie Honorowych Medali im. Sędziwoja z Szubina.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 1

Ważne obrady. Jest absolutorium dla burmistrza

W Szubińskim Domu Kultury w # poniedziałek, 27 czerwca odbyła się uroczysta sesja rady miejskiej. Radni udzielili burmistrzowi wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu za ubiegły rok.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 9

Posiedzenie sejmiku województwa. O wsparciu dla Ukraińców i planie dotyczącym szpitali

Sejmik zdecydował w poniedziałek, 27 czerwca o udzieleniu # pomocy humanitarnej Obwodowi Chmielnickiemu na Ukrainie - naszym ukraińskim przyjaciołom wyślemy specjalistyczną odzież pożarniczą oraz gotowe racje żywnościowe do użycia w warunkach polowych - i przyjął stanowisko, w którym stanowczo sprzeciwia się konsolidacji bydgoskich szpitali uniwersyteckich.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2022 23

Młodzieżowe zawody OSP. Które drużyny były najlepsze?

Cyklicznie co dwa lata odbywają się w # powiecie nakielskim zawody sportowo-pożarnicze dla seniorów i młodzieży. Dorośli wystartowali rok temu, a w sobotę 25 czerwca młodzież na stadionie miejskim w Szubinie.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2022 9

Po roku jest decyzja w sprawie rozbudowy chlewni. Wymogi dla inwestora

W kwietniu 2021 roku właściciel królikowskiej chlewni #– Zbigniew Andrzejewski, za pośrednictwem Anny Mojzesowicz „EkoPolska Mojzesowicz” - złożył wniosek o pozwolenie na jej przebudowę. Dokładnie po roku sprawa ma swój finał.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2022 0

Spotkanie dyrektora z prezesami. Omówiono obszary współpracy

W Zakładzie Karnym w Potulicach odbyło się spotkanie informacyjne #z prezesami okolicznych OSP. Jednym z elementów spotkania było zaprezentowanie Służby Więziennej jako formacji mundurowej i omówienie obszarów współpracy.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2022 20

W poradniach pacjentów mniej. Powodem pandemia?

Poza leczeniem szpitalnym spółka leczy pacjentów w poradniach #w Nakle i Szubinie. W nich też bez zaskoczenia przez pandemię liczba świadczeń spadła.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2022 0

Stypendia dla uzdolnionych uczniów. Kto w tym roku został wyróżniony?

23 czerwca 2022 roku Starosta Nakielski Tadeusz Sobol, Wicestarosta# Tomasz Miłowski oraz Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią Ewa Szłapa, wręczyli stypendia uzdolnionym uczniom szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2022 2

Kończy się rok szkolny. Niech żyją wakacje!

Dla ponad 287 tysięcy uczniów z regionu kończy się rok szkolny. Świadectwa # odebrało blisko 187 tysięcy uczniów szkół podstawowych w Kujawsko-Pomorskiem. To był wyjątkowy rok, pełen wyzwań i sprawdzianów. Czas rozpocząć wakacje!

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 23

Ślubowali "służyć wiernie Narodowi". W szeregi garnizonu wstąpiło 53 funkcjonariuszy policji

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy nadinsp. Piotr Leciejewski #przyjął dzisiaj ślubowanie od nowo przyjętych policjantów. W szeregi kujawsko-pomorskiego garnizonu wstąpiło tym razem 53 funkcjonariuszy. Wszyscy już jutro rozpoczynają kurs podstawowy, po zakończeniu którego wrócą do rodzimych jednostek, by służyć na rzecz bezpieczeństwa obywateli.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2022 1

O bezpieczeństwie żywnościowym. Marszałek Piotr Całbecki w Brukseli

Marszałek Piotr Całbecki, który jest sprawozdawcą opinii Europejskiego Komitetu Regionów w # sprawie bezpieczeństwa żywnościowego, spotyka się dziś (22 czerwca) w Brukseli z przedstawicielami europejskich organizacji i władz lokalnych oraz ekspertami zajmującymi się gospodarką, rolnictwem i globalnym rynkiem żywności by zasięgnąć ich opinii przed przygotowaniem ostatecznej wersji dokumentu.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2022 0

Chór odwiedził podopiecznych. Koncert nagrodzono gromkimi brawami

Popołudniowy deszczowy poniedziałek 20 czerwca 2022 r., został urozmaicony Mieszkańcom Koncertem w wykonaniu zaproszonych Gości.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2022 0

Sejmik młodych wybrał prezydium. Pierwsze posiedzenie młodzieży

Reprezentująca powiat tucholski Izabela Kożuch została przewodniczącą #Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego pierwszej kadencji. Nowo powołane gremium zebrało się 20 czerwca 2022 r. na swym pierwszym posiedzeniu.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2022 3

„Koliber” działa już 11 lat. Świętowano jego jubileusz

Minęło już 11. lat od kiedy powstał Nakielski Ośrodek Terapii Uzależnień „Koliber”. Z tym wydarzeniem # zbiegła się też 5. rocznica Poradnia Terapii Uzależnień w Szubinie i to właśnie w jej siedzibie zdecydowano się celebrować jubileusze obu ośrodków.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2022 5

Stypendia za wybitne wyniki przyznane. Podziękowano również nauczycielom

15 czerwca 2022 r. zastępca Burmistrza Szubina Wioletta Borys – Stachowiak wręczyła stypendia za # wybitne wyniki w nauce uczniom szkół podstawowych.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2022 6

Przemysław Kozłowski wyróżniony. Twórca wyjątkowych dzieł z zapałek

W amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu 14 czerwca br. odbyła się gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

(czytaj więcej)
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)