Dziś mamy 20 sierpnia 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Fakty

19 sierpnia 2018 20

W godzinach szczytu tworzą się korki. Rondo rozwiązałoby problem?

Ruch w centrum Szubina zwiększa się z roku na rok. Samochodów wciąż przybywa, korki #rosną, nerwy kierowców też sięgają zenitu. Co może przyczynić się do rozluźnienia atmosfery? Sprawa pojawia się ostatnio podczas obrad szubińskich radnych.

(czytaj więcej)
18 sierpnia 2018 7

Pogoda sprzyja pracom na budowie S5. Co obecnie jest wykonywane?

Dzięki dobrej pogodzie na placu budowy drogi ekspresowej S5 na odcinku Szubin - #Jaroszewo cały czas są prowadzone prace budowlane. Jednocześnie prace są wykonywane we wszystkich branżach.

(czytaj więcej)
18 sierpnia 2018 1

Nowe przedszkole i boisko. We wrześniu przecięte zostaną wstęgi

Dwie „szkolne” budowy w gminie dobiegły końca. Chodzi o boisko wielofunkcyjne w #Królikowie i budowę przedszkola w Turze. Zaplanowano uroczyste otwarcie tych obiektów.

(czytaj więcej)
16 sierpnia 2018 5

98. rocznica „Cudu nad Wisłą” . Złożono wiązanki pod pomnikiem

15. sierpnia w Szubinie, jak w całej Polsce, odbyły się uroczystości upamiętniające #wydarzenia z 1920 roku.

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2018 31

Premier wyznaczył termin wyborów. Do urn pójdziemy 21 października

Premier Morawiecki zdecydował! Wybory samorządowe 2018 odbędą się 21 października 2018 roku, natomiast drugą turę zaplanowano na 4 listopada.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2018 0

To już rok od sierpniowej nawałnicy. Msza dziękczynna w Sipiorach

Wszyscy pamiętamy zeszłoroczną nawałnicę oraz jej katastrofalne skutki, z którymi musieliśmy się # zmagać.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2018 27

11 sierpnia 2017 przez powiat nakielski przeszła nawałnica. Rok po katastrofie

- W całej Europie nie ma odpowiednika kataklizmu jaki przeszedł przez nasz region w sierpniu # zeszłego roku – komentuje rok po wydarzeniach nadleśniczy Grzegorz Gust (Nadleśnictwo Szubin).

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2018 2

W Szubinie prowadzone będą badania archeologiczne. Przyjedzie Adam Sikorski

W sobotę, 11 września od godz. 9.00 na terenie po byłym obozie jenieckim w Szubinie #przy ul. Kcyńskiej będą prowadzone badania archeologiczne w formie badań weryfikacyjnych z użyciem georadaru oraz ramowego wykrywacza metalu.

(czytaj więcej)
07 sierpnia 2018 1

Liczba zezwoleń na sprzedaż alkoholu określona. Rada podjęła uchwałę

Podczas sierpniowej sesji szubińscy radni podjęli uchwałę w sprawie ustalenia maksymalnej #liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych dla poszczególnych rodzajów, przeznaczonych do spożycia w miejscu, jak i poza miejscem sprzedaży.

(czytaj więcej)
07 sierpnia 2018 35

Szereg tematów i uchwał na sesji. Nie obyło się bez dyskusji

W poniedziałek 6 sierpnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szubinie #odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej. Tematów było wiele. Po raz kolejny powrócił problem przemysłowej chlewni, tym razem zlokalizowanej w centrum Królikowa.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2018 62

Ze śpiewem i modlitwą na ustach. Pielgrzymka zatrzymała się w Szubinie

Po raz 28. idzie piesza pielgrzymka z diecezji pelplińskiej na Jasną Górę. Pielgrzymi z parafii # sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin, pod przewodnictwem ks. Łukasza Delewskiego, do której dołączyły pielgrzymki z Lęborka, Kartuz, Sierakowic, Dziemian, Brus i Lubnii. Wczorajszy etap z Mroczy zakończył się w Szubinie.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2018 13

Nowe boisko gotowe. Będzie można na nim grać nie tylko w piłkę nożną

Zakończono budowę boiska wielofunkcyjnego wraz z ogrodzeniem i piłkochwytem w # Królikowie.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2018 2

Upał doskwiera nie tylko ludziom. To ciężki czas także dla psów. Jak im pomóc?

W czasie upałów psy należy otaczać szczególną opieką, by nie dopuścić do przegrzania #się organizmu i udaru cieplnego, a nawet śmierci zwierzęcia. Przestrzeganie kilku podstawowych zasad pomoże przetrwać lato.

(czytaj więcej)
02 sierpnia 2018 16

Zmiany w szkołach. Ciepłe posiłki dla uczniów i dłuższa przerwa obiadowa

Krótsze przerwy w szkołach podstawowych i ciepłe posiłki dla uczniów to zmiany, które #mają zostać wprowadzone w ramach programu "Stołówka plus". Jest to pomysł dwóch ministerstw - edukacji narodowej oraz rodziny, pracy i polityki społecznej.

(czytaj więcej)
01 sierpnia 2018 22

Upał mocno daje się we znaki. Ustawiono kurtynę wodną dla mieszkańców

W dniu dzisiejszym średnia temperatura w Szubinie przekroczyła 31 stopni Celsjusza w cieniu co # powoduje, iż temperatura odczuwalna w pełnym słońcu może oscylować nawet wokół 36 stopni.

(czytaj więcej)
01 sierpnia 2018 4

Profilaktyka kosztuje. Sprawdzamy, ile wydano na działania w 2017 roku

Realizacją zadań profilaktyki alkoholowej oraz przeciwdziałania narkomanii zajmuje się #pełnomocnik burmistrza Szubina ds. rozwiązywania problemów alkoholowych oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych powołana zarządzeniem burmistrza.

(czytaj więcej)
01 sierpnia 2018 8

Sto dodatkowych bransoletek życia trafi do starszych mieszkańców regionu

Teleopieka domowa to nowa, ciesząca się dużym zainteresowaniem forma wsparcia opiekuńczego# niesamodzielnych osób starszych, będąca częścią marszałkowskiego programu pilotażowego dedykowanego seniorom. System już działa.

(czytaj więcej)
31 lipca 2018 9

Ochrona środowiska i gospodarka komunalna sporo kosztuje. Sprawdzamy, ile wydano w 2017 roku

Sprawdzamy, ile pieniędzy w 2017 roku wydała gmina Szubin po to, aby cieszyć się utrzymanym, # czystym miastem oraz terenami wiejskimi. Okazuje się, że za porządek i estetykę regionu, trzeba sporo zapłacić.

(czytaj więcej)
31 lipca 2018 6

Obserwatorium to nie wszystko. W Niedźwiadach powstanie nowoczesne Centrum Astronomiczne

Prezentujemy wizualizacje opracowanej dokumentacji projektowej aranżacji i wyposażenia wnętrza # planowanego Centrum Astronomiczno, Kulturalno-Dydaktycznego w miejscowości Niedźwiady. Realizację planuje się na rok 2019. Obecnie w Niedźwiadach działa Obserwatorium, które powstało z inicjatywy Pałucko-Pomorskiego Stowarzyszenia Astronomiczno-Ekologicznego "Grupa Lokalna".

(czytaj więcej)
29 lipca 2018 1

Utrzymanie dróg sporo kosztuje. Ile wydano w 2017 roku?

Bieżące utrzymanie dróg, remonty cząstkowe, pracownicy – za to i wiele innych zadań płaci # samorząd. Sprawdziliśmy, ile pieniędzy wydała gmina Szubin w 2017 roku.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Dziś Wielki Dzień Pszczół. Urząd Statystyczny przygotował infografikę

8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Z tej okazji Główny Urząd Statystyczny #przygotował infografikę, z której możemy dowiedzieć się kilku informacji na temat pszczelarzy i produkcji miodu w Polsce.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)