Dziś mamy 15 lutego 2019, piątek, imieniny obchodzą:

Fakty

14 lutego 2019 12

Trwa żałoba narodowa. Żegnamy wyjątkowego człowieka

"Był człowiekiem o wymiarze męża stanu” - tak wspominał na antenie TVP# Info zmarłego premiera Jana Olszewskiego Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

(czytaj więcej)
15 lutego 2019 0

Dwóch kandydatów na stanowisko sołtysa. W Małych Rudach bez zmian

W świetlicy wiejskiej w Małych Rudach odbyło się zebranie sprawozdawczo – wyborcze. # 56 mieszkańców wybrało sołtysa na nową kadencję oraz radę sołecką.

(czytaj więcej)
14 lutego 2019 0

Mundurowy na spotkaniach sołeckich. „Dzielnicowy bliżej nas”

O Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz programie# „Dzielnicowy bliżej nas” rozmawiał na zebraniach sołeckich z mieszkańcami Słonaw i Szaradowa szubiński dzielnicowy, mł. asp. Przemysław Błaszkowski.

(czytaj więcej)
14 lutego 2019 28

Gorące dyskusje o kanalizacji. Niezadowoleni mieszkańcy

13 stycznia br. odbyło się zebranie sołeckie w Rynarzewie.# Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski powitał wszystkich zgromadzonych oraz zachęcał do zadawania pytań. Przedstawił również wiele ważnych spraw związanych z funduszem wsi oraz budżetem na rok 2019.

(czytaj więcej)
13 lutego 2019 10

Rewitalizacja plaży i miejsca rekreacyjno-wypoczynkowego w Wąsoszu” – etap II

W wyniku przeprowadzonego przetargu nieograniczonego w dniu 11 lutego 2019r. Burmistrz Szubina# zawarł z Firmą HANIMAT Spółka z o.o. w Rekowie Górnym umowę na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Rewitalizacja plaży i miejsca rekreacyjno-wypoczynkowego w Wąsoszu” – etap II.

(czytaj więcej)
13 lutego 2019 1

Szybkie wybory na sołtysa. Mała frekwencja spotkania

Nieco ponad pół godziny – tyle zajęło mieszkańcom sołectwa # Szaradowa wybranie sołtysa i rady sołeckiej. Zebranie odbyło się we wtorek 12 lutego.

(czytaj więcej)
13 lutego 2019 1

Mieszkańcy wybrali. Bożena Domagała na kolejne 5 lat

Bożena Domagała na kolejne 5 lat została sołtysem Słonaw. Mieszkańcy wybrali także członków # rady sołeckiej.

(czytaj więcej)
12 lutego 2019 16

Wyłożono księgę kondolencyjną po śmierci Jana Olszewskiego

W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy została wystawiona księga # kondolencyjna po śmierci byłego premiera Jana Olszewskiego. Do księgi mogą wpisywać się wszyscy mieszkańcy Bydgoszczy i województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
12 lutego 2019 2

Nasi nowi rodacy. Wręczono polskie obywatelstwa

Kolejni mieszkańcy naszego regionu otrzymali dzisiaj akty nadania obywatelstwa polskiego od # wojewody Mikołaja Bogdanowicza. Wśród nich jest 20 dorosłych i 12 dzieci. Na uroczystości w urzędzie wojewódzkim towarzyszyli im rodziny i bliscy.

(czytaj więcej)
12 lutego 2019 1

Zebranie w Mąkoszynie. Sołtys się sprawdził

Krzysztof Pietrykowski na kolejne 5 lat został sołtysem Mąkoszyna. Zadecydowali o tym mieszkańcy# podczas poniedziałkowego zebrania.

(czytaj więcej)
12 lutego 2019 2

Wąsosz. Niech rządzi!

Tylko 22 osoby z 232 uprawnionych do głosowania wzięło udział w poniedziałkowych wyborach na # sołtysa wsi Wąsosz. Decyzja mieszkańców była jednogłośna – sołtysem ponownie został Andrzej Kurowski.

(czytaj więcej)
12 lutego 2019 4

Stawiamy na rozwój terytorialsów w 8 Kujawsko-Pomorskiej BOT

W lutym w 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej odbył się cykl spotkań# z przedstawicielami Ośrodka Aktywizacji Zawodowej w Krakowie.

(czytaj więcej)
11 lutego 2019 1

Dotacje dla spółek wodnych. Na ten cel przeznaczono 100 tys. zł

Zarząd Powiatu Nakielskiego przyznał spółkom wodnym dotacje celowe na rok 2019. #Łącznie na ten cel przeznaczono z budżetu powiatu 100 tys. zł.

(czytaj więcej)
11 lutego 2019 0

Bieżące utrzymanie dróg w gminie Szubin. Do 25 lutego trwa przetarg

Kto w 2019 roku zajmie się bieżącym utrzymaniem dróg gruntowych na terenie gminy #Szubin? Do 25 lutego trwa przetarg.

(czytaj więcej)
08 lutego 2019 0

Nadanie mienia i przekazanie kluczy. KWP świętuje 100-lecie

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz uczestniczył dziś w uroczystości nadania # imieniem śp. insp. Witalisa Olszańskiego Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Wydarzenie wpisuje się w rocznicę obchodów 100-lecia powstania Policji Państwowej.

(czytaj więcej)
07 lutego 2019 3

Wrzosy. Robert Pawlik znów sołtysem

13 osób zadecydowało o tym, kto będzie „sołtysował” Wrzosom. Decyzją mieszkańców, kolejne pięć# lat będzie należało do Roberta Pawlika. To jego kolejna kadencja.

(czytaj więcej)
07 lutego 2019 0

Kolejne wybory za nami. W Dąbrówce bez zmian

Tadeusz Ciesielski po raz kolejny został wybrany na sołtysa Dąbrówki Słupskiej. Wszyscy# mieszkańcy obecni na zebraniu opowiedzieli się za jego kandydaturą.

(czytaj więcej)
07 lutego 2019 35

Nakło wśród najbardziej zanieczyszczonych miast Unii Europejskiej

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała ranking 50 najbardziej zanieczyszczonych miast# w Unii Europejskiej. Przodują miasta bułgarskie, ale aż 36 pozycji w tym zestawieniu zajmują polskie miasta. Niestety znajduje się też jeden akcent z naszego województwa.

(czytaj więcej)
07 lutego 2019 12

Trwa kwalifikacja wojskowa. Jako pierwsi wzywani są mężczyźni z gminy Nakło

Od 4 lutego w powiecie nakielskim trwa kwalifikacja wojskowa. Tego dnia odbyło się oficjalne# otwarcie. Jej zakończenie zaplanowano na 27 lutego – do tego czasu Powiatowa Komisja Lekarska przebada ok. 500 osób!

(czytaj więcej)
06 lutego 2019 0

Zebranie sprawozdawcze Klubu Seniora. Obecnych było 100 członków

Dnia 4 lutego w Szubińskim Domu Kultury odbyło się zebranie sprawozdawcze Klubu Seniora# „Jesienny Kwiat” w Szubinie za miniony 2018 rok.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)