Dziś mamy 24 czerwca 2018, niedziela, imieniny obchodzą:

Fakty

23 czerwca 2018 0

Burmistrz wręczał listy gratulacyjne. Wyróżniono kilkunastu sportowców

W czwartek, 21 czerwca w szubińskim ratuszu odbyło się uroczyste wręczenie listów # gratulacyjnych młodym sportowcom.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2018 0

Wspólne posiedzenie. Powitano nowego członka Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

21 czerwca 2018 r. na Przystani Powiat Nakielski odbyło się wspólne posiedzenie Komisji # Bezpieczeństwa i Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczył Tomasz Miłowski – starosta nakielski.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2018 0

Lotnicze zabiegi ochronne zakończone. Nadal obowiązuje zakaz wstępu do lasu

W związku z zakończeniem wykonywania zabiegu wielkoobszarowego, chemicznego ograniczenia # liczebności gąsienic brudnicy mniszki i strzygoni choinówki, Nadleśniczy Nadleśnictwa Szubin odwołuje okresowy zakaz wstępu do lasu na terenie Nadleśnictwa. Jednocześnie przypominamy, że nadal obowiązuje zakaz wstępu w leśnictwach, gdzie trwa uprzątanie skutków zeszłorocznej nawałnicy.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2018 6

Medale im. ks. Jana Kleina wręczone. Były gratulacje i kwiaty

Już po raz osiemnasty Szubińskie Towarzystwo Kulturalne przyznało kolejnym dwóm #osobom zasłużonym dla lokalnej kultury Medale im. ks. Jana Kleina. Podczas tegorocznych Dni Szubina do gremium dołączyli Jolanta Muzalewska oraz Kazimierz Baszczyński.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2018 17

Uroczysta sesja w Szubinie. Wręczono Medale Honorowe Sędziwoja

14 czerwca 2018 roku w murach Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna #odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej w Szubinie. Podczas niej wręczono Medale Honorowe Sędziwoja z Szubina oraz udzielono burmistrzowi absolutorium.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2018 0

Dobra lokata „patrolowców” z powiatu nakielskiego na etapie wojewódzkim

Para patrolowa post. Mateusz Chełmiński i st. post. Arkadiusz Lemke reprezentująca policję #powiatu nakielskiego, zajęła dobrą lokatę podczas etapu wojewódzkiego Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku”. Mundurowi ostatecznie zakończyli rywalizację na 6 miejscu. W etapie wojewódzkim rywalizowało ze sobą 20 drużyn.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2018 0

II Amatorski Duathlon Szubiński. Mogą wystąpić utrudnienia w ruchu

W związku z organizacją II Amatorskiego Duathlonu Szubińskiego w dniu 17 czerwca w #godzinach 11.30-14.00 na trasach Kowalewo-Smolniki, Kowalewo-Mąkoszyn mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2018 0

Spotkanie w sprawie ASF. Udział wzięło ponad 50 hodowców trzody chlewnej

11 czerwca (poniedziałek) w świetlicy wiejskiej w Królikowie odbyło się z inicjatywy Burmistrza #Szubina spotkanie informacyjne dla rolników hodujących trzodę chlewną na terenie gminy Szubin dotyczące metod ograniczenia ryzyka wystąpienia Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF) na terenie powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2018 0

45. rocznica święceń kapłańskich. Mszy św. przewodniczył metropolita krakowski

29 maja w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Turze odbyła się uroczystość #45-lecia święceń kapłańskich.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2018 5

Parking będzie wyłączony z użytku. Gdzie zostawić auto?

Do końca sierpnia 2018 roku ma zostać przebudowany parking przy Placu Wolności #w Szubinie. Prace mają rozpocząć się w czerwcu. Pojawia się więc pytanie: gdzie zostawić samochody?

(czytaj więcej)
09 czerwca 2018 1

Prace idą pełną parą. Trwa budowa podbudowy zasadniczej

W bieżącym tygodniu, w pobliżu miejscowości Szubin wykonawca robót budowlanych na #odcinku 6 kontynuował prace przy budowie podbudowy zasadniczej bitumicznej w pasie głównym powstającej drogi ekspresowej S5.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2018 1

Grupa kawalerzystów z wizytą w Szubinie. Przybyli z Gniezna

Z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego Oddział Terenowy im. 17. Pułku #Ułanów Wielkopolskich Stowarzyszenia Polski Klub Kawaleryjski, zainicjował przygotowania, by w wyjątkowy sposób uczcić wszystkich powstańców wielkopolskich frontu północnego.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2018 0

Posiedzenie w trybie pilnym. Ważne ustalenia dotyczące składowisk odpadów

W związku z odnotowywanymi kolejnymi przypadkami pożarów składowisk odpadów, w tym # szczególnie odpadów niebezpiecznych na obszarze całego kraju, Tomasz Miłowski - Starosta Nakielski w trybie pilnym na polecenie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego zwołał posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które odbyło się 6 czerwca 2018 r. w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2018 4

By nie padły łupem złodziei. Policjanci kolejny raz znakowali rowery

Policjanci z powiatu nakielskiego systematycznie znakują rowery. Tym razem akcję #prowadzili nakielscy dzielnicowi. Chętnych nie brakowało.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2018 20

Zmiany w szubińskim ratuszu. Marek Nowicki nowym sekretarzem gminy

Od 1 czerwca 2018 r. Marek Nowicki został powołany na stanowisko Sekretarza Gminy # Szubin.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2018 0

Zmiana zasad udzielania dotacji. 1 lipca wejdzie w życie uchwała

1 lipca wejdzie w życie uchwała Rady Miejskiej w Szubinie nr XLII/528/18 z dnia #16 kwietnia 2018 r. wprowadzająca zmiany dotyczące zasad udzielania dotacji do wymiany kotłów i pieców węglowych.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2018 6

Powstaje kanalizacja sanitarna w Turze. Obecnie trwa II etap prac

Zakończono I etap inwestycji pn. ,,Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Tur #– etap I i II”. Inwestycję zrealizowała firma Melbud S.A z siedzibą w Grudziądzu.

(czytaj więcej)
03 czerwca 2018 0

Uroczyście w Szaradowie. Trzynaścioro dzieci przyjęło I komunię świętą

W niedzielę, 3 czerwca w kościele pw św. Mikołaja Biskupa w Szaradowie odbyło się przyjęcie # komunijne 13 dzieci (4 dziewczynki i 9 chłopców).

(czytaj więcej)
03 czerwca 2018 23

"Polska jest jedna". Poseł spotkał się z mieszkańcami

2 czerwca w Muzeum Ziemi Szubińskiej, poseł na sejm RP Robert Telus rozmawiał z # mieszkańcami gminy Szubin w ramach spotkania z cyklu „Polska jest jedna”.

(czytaj więcej)
02 czerwca 2018 15

Powiat nakielski obchodzi 20 – lecie istnienia. Samorządowcy świętowali

Na podstawie ustawy z 5 czerwca 1998 roku o wprowadzeniu samorządów powiatowych,# ponad 2 miesiące później (7 lipca) Rada Ministrów wprowadziła powiaty. Po 20 latach przyszedł czas na podsumowanie, tego jakże niełatwego okresu wolnej Polski.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)