Dziś mamy 1 kwietnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

Fakty

01 kwietnia 2020 0

Wojewoda kujawsko-pomorski o nowych obowiązkach (film)

Szereg informacji dotyczących obowiązków, nakazów i zakazów wprowadzonych #rozporządzeniem Ministra Zdrowia przekazuje w poniższym filmie wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 3

Ramię w ramię. Terytorialsi i podchorążowie oddawali krew

W ramach operacji „Odporna Wiosna” oprócz wielu innych akcji niesienia pomocy #potrzebującym, Terytorialsi z Bydgoszczy i podchorążowie z Akademii Wojsk Lądowych oraz Wojskowej Akademii Technicznej oddawali krew. Jest to bardzo silne wsparcie dla Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 1

Pozytywny wynik. Oddział Hematologii w Toruniu objęty kwarantanną (film)

Oddział Hematologii Specjalistycznej w Szpitalu Miejskim w Toruniu objęty jest obecnie #kwarantanną. Jest to efekt uzyskania pozytywnego wyniku na obecność koronawirusa u jednej z pacjentek. O sytuacji na oddziale mówi rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 1

Dobra wiadomość. Ks. Pawel Białczyk pojedzie na Mistrzostwa Europy w boksie

Ks. Paweł Białczyk z parafii pw. św. Marcina Bpa w Szubinie będzie reprezentował #Polskę na Mistrzostwach Europy w boksie księży diecezjalnych i zakonnych!

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 0

Lasy Państwowe przeznaczą 2 mln zł na walkę z koronawirusem

Minister Środowiska wyszedł z inicjatywą zaangażowania Państwowego Gospodarstwa #Leśnego Lasy Państwowe do wsparcia szpitali w walce z epidemią koronawirusa.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 0

Remont Szubińskiego Domu Kultury wciąż trwa. Jaki jest postęp prac?

Mimo trwającej w Polsce pandemii Koronawirusa w budynku Szubińskiego Domu Kultury #wciąż trwają prace związane z projektem „Nadbudowa, przebudowa, rozbudowa i modernizacja Szubińskiego Domu Kultury”.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 0

Sytuacja w sektorze energetyczno-paliwowym. Są powody do niepokoju?

„W związku ze stanem epidemii w Polsce na bieżąco monitorujemy sytuację w sektorze #energetyczno-paliwowym i gospodarki odpadami, a także zasoby rezerw, które znajdują się we właściwości Agencji Rezerw Materiałowych. Robimy wszystko, aby Polacy mogli czuć się bezpieczni” – poinformował minister klimatu Michał Kurtyka.

(czytaj więcej)
31 marca 2020 4

Bliscy również objęci kwarantanną. Limit pasażerów u prywatnych przewoźników

Podczas dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia w związku# z epidemią koronawirusa.

(czytaj więcej)
31 marca 2020 6

Ruszyła wypłata „trzynastek”. Otrzyma ją ponad 9 mln uprawnionych w kraju

Ruszyła wypłata tzw. trzynastek, czyli dodatkowych rocznych świadczeń pieniężnych dla emerytów# i rencistów. Trzynastka trafi do uprawnionych razem z kwietniowym świadczeniem. W województwie kujawsko-pomorskim „trzynastkę” otrzyma ponad 430 tysięcy osób, a w całym kraju ok. 9 mln uprawnionych.

(czytaj więcej)
31 marca 2020 1

Terytorialsi pomagają w szpitalu w Nakle i Szubinie. Każda pomoc jest ważna

Terytorialsi z Inowrocławia każdego dnia wspierają działalność szpitali, między innymi w# Inowrocławiu, Nakle, czy Szubinie. Ich główne zadania to pomiar temperatury ciała wszystkim tym, którzy przybywają do placówki medycznej oraz wsparcie służb sanitarnych.

(czytaj więcej)
31 marca 2020 9

Czterech mężczyzn z koronawirusem. 76 osób chorych w województwie (film)

Liczba osób zakażonych w Polsce ciągle rośnie. Na tę chwilę mamy 2215 osób, które zachorowały# na COVID-19, w tym 32 przypadki są śmiertelne.

(czytaj więcej)
31 marca 2020 11

Limity klientów w sklepach. Sklepy budowlane w weekendy zamknięte

Każde nowe wprowadzone zasady mają przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się epidemii# koronawirusa COVID-19. Dotyczą one wszystkich Polaków bez wyjątku.

(czytaj więcej)
31 marca 2020 1

Maseczki ochronne od TZMO. Terytorialsi dostarczają drugą partię

Terytorialsi dostarczają właśnie drugą partię maseczek ochronnych produkowanych przez# TZMO. Trzydzieści osób z 8K-PBOT pomaga w pracy toruńskich zakładów.

(czytaj więcej)
31 marca 2020 29

Rząd wprowadza więcej obostrzeń. Oto kilka z nich

Dzisiaj, 31 marca 2020 r. polski rząd wprowadził jeszcze większe obostrzenia dotyczące walki# z epidemią koronawirusa. Większość z nich zacznie obowiązywać już od północy.

(czytaj więcej)
31 marca 2020 9

Zarażeni COVID-19 w województwie. Gdzie jest najwięcej chorych?

Ministerstwo Zdrowia codziennie informuje o kolejnych potwierdzonych zarażeniach COVID-19. W# naszym województwie do tej pory mamy potwierdzone 72 przypadki. W jakich powiatach jest najwięcej chorych?

(czytaj więcej)
31 marca 2020 0

Ekonomia społeczna i solidarna. Oni również otrzymają wsparcie

Trudności w związku z epidemią koronawirusa dotykają wszystkich. Jak w tej sytuacji odnajdują# się podmioty ekonomii społecznej? Jakie wsparcie zapewnia im tarcza antykryzysowa? – Ekonomia społeczna i solidarna potrzebuje dzisiaj pomocy i my tę pomoc gwarantujemy – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

(czytaj więcej)
30 marca 2020 43

Dobra wiadomość. Pacjent z powiatu nakielskiego wyzdrowiał (film)

W województwie kujawsko-pomorskim jest 25 nowych przypadków zakażenia #koronawirusem. Łącznie 72 osoby. Jest jednak także dobra wiadomość – pacjent z powiatu nakielskiego wyzdrowiał. Zachęcamy do wysłuchania wypowiedzi wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza.

(czytaj więcej)
30 marca 2020 29

Powiat nakielski. Ile osób objętych jest kwarantanną, ile nadzorem? Sprawdź

Rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego poinformował, ile w poszczególnych powiatach na #dzień 30 marca jest osób objętych kwarantanną i nadzorem epidemiologicznym. Szczegóły w poniższej tabeli.

(czytaj więcej)
29 marca 2020 1

Platforma Usług Elektronicznych. ZUS zachęca do założenia konta online

W związku z zagrożeniem koronawirusem Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca do korzystania# z usług Platformy Usług Elektronicznych. Konto na portalu PUE ZUS można założyć bez wychodzenia z domu – przez internet - za pomocą profilu zaufanego (ePUAP/login.gov) lub bankowości elektronicznej.

(czytaj więcej)
29 marca 2020 4
Koronawirus

Wypowiedź wojewody o 10 nowych przypadkach zarażenia (film)

Województwo kujawsko-pomorskie na bieżąco podaje wszelkie informacje dotyczące# aktualnego stanu epidemii w naszym regionie.

(czytaj więcej)
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Wielkanoc coraz bliżej. Pora zastanowić się nad świątecznym menu

Wielkanocny pasztet w trzech odsłonach Wielkanoc coraz bliżej, więc najwyższa #pora zastanowić się nad świątecznym menu. Uroczyste spotkania w domowym gronie zasługują na szczególną oprawę. Faszerowane jajka to nie wszystko, co powinno znaleźć się na odświętnie udekorowanym stole. Obowiązkowym punktem wielkanocnego jadłospisu, obok efektownych babek i mazurków, są domowe pasztety. Temat wydaje się trudny i pracochłonny? Nie ze wskazówkami szefa kuchni Knorr!

(czytaj więcej)