Dziś mamy 23 września 2018, niedziela, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

23 września 2018 0

Muzyka, śpiew i tańce. Koncerty z okazji 10-lecia istnienia sekcji

Po oficjalnej części uroczystości związanej z obchodami jubileuszu 10-lecia istnienia sekcji # motocyklowej KŻR-LOK „Nadnoteckie Sokoły”, w nakielskim amfiteatrze rozpoczęło się świętowanie, któremu towarzyszyły wyjątkowe koncerty.

(czytaj więcej)
22 września 2018 17

Wyjątkowy gość w Mroczy. Cezary Pazura rozbawiał widownię do łez

Mrocza gościła w ostatni piątek wyjątkową osobę. Przed mrotecką publicznością wystąpił jeden z # najpopularniejszych aktorów oraz artystów w naszym kraju.

(czytaj więcej)
17 września 2018 4

XX. Festyn Akcji Katolickiej

W niedzielę, 16 września, na zakończenie XX. Dni Kultury Chrześcijańskiej szubińska Akcja Katolicka zorganizowała Festyn Rodzinny pn. „wolni od nałogu”.

(czytaj więcej)
15 września 2018 0

Biblioteki dla Niepodległości. Otwarto trzy okolicznościowe wystawy

Rok jubileuszu 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości sprzyja do przypomnienia #roli bibliotek w walce o wyzwolenie, a także ich niezaprzeczalnego wkładu w rozwój nauki i oświaty zarówno w okresie międzywojennym jak i w po wojnie i w latach współczesnych.

(czytaj więcej)
15 września 2018 1

Kolejny wykład w bibliotece. Tematem była Ikonografia Maryjna

Trzecie spotkanie w ramach XX Dni Kultury Chrześcijańskiej, w szubińskiej bibliotece z #historykiem sztuki P. Anną Sergott poświęcone było Ikonografii Maryjnej.

(czytaj więcej)
14 września 2018 0

Koło PZN na wycieczce w Inowrocławiu. Czekało na nich wiele atrakcji

W dniu 12 września 2018 roku Koło Powiatowe Polskiego Związku Niewidomych w Nakle zorganizowało wycieczkę do Inowrocławia.

(czytaj więcej)
13 września 2018 0

Dni Kultury Chrześcijańskiej w Szubinie. Ze snu wyrwało mnie jedno słowo

Kolejnym ciekawym punktem obchodów Dni Kultury Chrześcijańskiej w szubińskiej bibliotece było # spotkanie autorskie z Maciejem Bukowskim teologiem i wielbicielem talentu Mela Gibsona.

(czytaj więcej)
12 września 2018 0

Spotkanie z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Historia jasnogórskiej ikony

We wtorek 11 września w szubińskiej bibliotece odbyło się spotkanie z Księdzem Karolem# Rawicz- Kostro - wikariuszem z kościoła Najświętszej Maryi Panny - Królowej Polski.

(czytaj więcej)
12 września 2018 0

XX Dni Kultury Chrześcijańskiej. Finisaż wystaw w Kcyni

Cykl wydarzeń w ramach XX Dni Kultury Chrześcijańskiej w naszej bibliotece otworzył finisaż wystawy Agnieszki Jankiewicz # przybyli m.in.: Barbara Grosicka dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni wraz z uczniami, Wawrzyniec Pezacki dyrektor Domu św. Mikołaja w Kcyni z grupą dzieci.

(czytaj więcej)
11 września 2018 0

Trzy dni warsztatów malarskich. Spotkania ze sztuką zakończył wernisaż

W ubiegłym tygodniu w Szubińskim Domu Kultury odbywały się warsztaty malarskie prowadzone # przez dyrektor placówki, plastyka Alinę Gordon.

(czytaj więcej)
10 września 2018 18

Udane święto plonów. Dożynki gminy Szubin za nami

Rolnicy świętowali w tym roku w Starym Jarużynie. Dożynki tradycyjnie rozpoczęto wymarszem # barwnego korowodu, prowadzonego przez Orkiestrę Dętą z Nakła. Kolejnym ważnym punktem była msza święta, a po oficjalnym przywitaniu rozpoczęła się zabawa do późnych godzin.

(czytaj więcej)
10 września 2018 0

Jesień zagościła w Galerii Plama’s. Prace wystawili szubińscy artyści

W piątkowy wieczór, 7 września w sali wystawowej dyrektor Szubińskiego Domu Kultury #Alina Gordon otworzyła kolejną wystawę artystów Grupy Plama’s pt. „4 pory roku - Jesień”.

(czytaj więcej)
10 września 2018 10

Moc atrakcji w Minikowie. Tłumy na Pikniku Niepodległości

W niedzielę, 9 września w Minikowie w ramach ogólnopolskich obchodów stulecia #odzyskania niepodległości przez Polskę zorganizowano piknik.

(czytaj więcej)
10 września 2018 1

Zakończenie lata w Żędowie. Świętowano rodzinnie

9 września o godz. 14.00 na boisku przy świetlicy wiejskiej odbyło się spotkanie dorosłych #i młodszych mieszkańców Żędowa z okazji zakończenia lata.

(czytaj więcej)
09 września 2018 2

Historyczny spacer ulicami miasta. Odsłonięto pamiątkowe tablice

W czwartek, 6 września na ulicach Szubina podczas spaceru historycznego zainaugurowano # System Informacji Wizualnej.

(czytaj więcej)
09 września 2018 0

Zjazd Seniorów na Pałukach. Zorganizowano wspaniałą zabawę

W sobotę, 8 września w Łeknie po raz 21-szy odbył się Zajazd Seniorów na Pałukach.

(czytaj więcej)
09 września 2018 0

XX Dni Kultury Chrześcijańskiej rozpoczęte.To będzie tydzień pełen wydarzeń

W sobotę w parafii pw św. Andrzeja Boboli w Szubinie uroczystą mszą św. rozpoczęto XX Dni Kultury # Chrześcijańskiej, których organizatorem jest Akcja Katolicka w Szubinie, szubińskie parafie, Urząd Miejski w Szubinie, Rejonowa Biblioteka Publiczna, Muzeum Ziemi Szubińskiej i Szubiński Dom Kultury.

(czytaj więcej)
06 września 2018 1

Wakacyjny czas w bibliotece dobiegł końca. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach

Gdzie indziej, jak nie w bibliotece można się dobrze bawić podczas wakacji. Na warsztatach dzieci # zgłębiały tajniki decoupage, zdobiły pojemniki.

(czytaj więcej)
03 września 2018 0

Ostatni tydzień wakacji w bibliotece. Mnóstwo zabawy przed powrotem do szkoły

W filii bibliotecznej w Rynarzewie na dzieci w ostatnim tygodniu wakacji czekało wiele atrakcji w # ramach projektu „Wakacje w bibliotece”, dofinansowanego przez Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych gminy Szubin.

(czytaj więcej)
03 września 2018 0

Za trud i poświęcenie rolników. Podzielono dożynkowy chleb

W sobotę 1 września w Rynarzewie przeżywano uroczystość dożynkową, która #rozpoczęła się Mszą św. w kościele pw św. Katarzyny.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)