Dziś mamy 24 maja 2018, czwartek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

23 maja 2018 0

Warsztaty ekologiczne w bibliotece. Młodzież zdobywała potrzebną wiedzę

Już dwudziesty siódmy rok z rzędu w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie odbywały się # warsztaty ekologiczne dla młodzieży.

(czytaj więcej)
22 maja 2018 0

Lekcja o wielkim kompozytorze. Dzieci poznały życie i twórczość Fryderyka Chopina

W piątek, 18 maja 2018 r., 6 i 7-letnie dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w # Szubinie odwiedziły Muzeum Ziemi Szubińskiej.

(czytaj więcej)
21 maja 2018 0

"Prezent dla Mamy". Na zajęciach powstała niepowtarzalna biżuteria

W sobotę 19 maja w Szubińskim Domu Kultury odbyły się zajęcia pod nazwą # „Prezent dla Mamy” organizowane w ramach Artystycznej Soboty.

(czytaj więcej)
21 maja 2018 1

Piknik astronomiczny. W programie nie zabrakło zwiedzania obserwatorium

W sobotnie popołudnie, 19 maja Pałucko Pomorskie Stowarzyszenie Astronomiczno – #Ekologiczne w Niedźwiadach w swoim obserwatorium astronomicznym zorganizowało piknik astronomiczny.

(czytaj więcej)
18 maja 2018 2

Biblioteka dla Niepodległej. Odbyła się lekcja historii i patriotyzmu

W stulecie niepodległości Polski pamiętamy o Powstaniu Wielkopolskim, które było możliwe #tylko dzięki szczęśliwemu dla Polaków zakończeniu I wojny światowej.

(czytaj więcej)
17 maja 2018 0

Kolejni goście zwiedzali wystawę 56. Konkursu Sztuki Ludowej Pałuk

W czwartek 17 maja Szubiński Dom Kultury odwiedzili kolejni goście. Uczniowie Zespołu #Szkół Specjalnych w Szubinie wraz z opiekunami zwiedzali wystawę pokonkursową 56. Konkursu Sztuki Ludowe Pałuk.

(czytaj więcej)
16 maja 2018 5

XI edycja konkursu za nami. Frekwencja i humory dopisały

Kolejna, XI już edycja Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Niepełnosprawnych za #nami. Zmagania zawodników można było podziwiać na mroteckim stadionie.

(czytaj więcej)
15 maja 2018 0

Zawody wędkarskie na Noteci. Walka trwała do ostatnich chwil

Dnia 13 maja odbyły się drugie w tym roku zawody wędkarskie koła nr 128 w Szubinie. Tym razem # były to zawody spiningowe na rzece Noteć w Łabiszynie.

(czytaj więcej)
14 maja 2018 1

Noc w muzeum wyjątkowo udana. Najbardziej spodobał się pokaz mody

Za nami Noc w Muzeum 2018 w Szubinie. W piątek, 11 maja 2018 r. w # Muzeum Ziemi Szubińskiej odbyło się wydarzenie pt. NIM NASTAŁA WOLNOŚĆ, której tematyka była ukłonem w stronę tych, którzy przez ciemny czas zaborów walczyli o to, by duch polskości w narodzie nie zaginął.

(czytaj więcej)
14 maja 2018 0

Parafianie integrowali się na pikniku. Sporą atrakcją była wioska rycerska

W sobotę, 12 maja przy kościele Św. Katarzyny w Rynarzewie z inicjatywy ks. proboszcza Rafała # Kwiatkowskiego przy czynnym udziale ludzi dobrej woli odbył się II Piknik Parafialny. Celem pikniku była integracja parafian. Atrakcji było sporo.

(czytaj więcej)
14 maja 2018 0

Wzięli udział w festynie. Dużą atrakcją był Roki wraz ze swoim opiekunem

W minioną sobotę (12.05.18) na terenie przyległym do kościoła w Rynarzewie odbył się #festyn, w którym uczestniczyli dzielnicowi z Szubina i policjanci z Nakła. Jedną z największych atrakcji był udział przewodnika psa i jego czworonożnego podopiecznego.

(czytaj więcej)
14 maja 2018 0

Podsumowanie 56. Konkursu Sztuki Ludowej Pałuk. Wręczono nagrody

12 maja w Szubińskim Domu Kultury podsumowano 56. edycję Konkursu Sztuki Ludowej #Pałuk, najstarszego konkursu sztuki ludowej w Polsce.

(czytaj więcej)
13 maja 2018 0

Od serca dla serca. Występujący zostali bardzo ciepło przyjęci przez widownię

To był wyjątkowy, sobotni poranek. 12 maja członkowie grupy teatralnej Proscenium, #działającej w ramach Świetlicy Środowiskowej Baza Dzieci Aktywnych w Królikowie zaprezentowali swoje aktorskie umiejętności członkom Warsztatów Terapii Zajęciowej z Szubina i Żnina.

(czytaj więcej)
13 maja 2018 1

Udana majówka seniorów. Nogi same rwały się do tańca

12 maja seniorzy z kilku klubów uczestniczyli w zabawie #majówkowej. Tańcom nie było końca.

(czytaj więcej)
11 maja 2018 1

O zdrowym odżywaniu w bibliotece. Nie zabrakło porad i degustacji

Nasze zdrowie zależy od tego, co jemy w większym stopniu niż nam się wydaje. #Przekonywała o tym uczestników spotkania, lekarz medycyny alternatywnej P. Kławdia Walter.

(czytaj więcej)
09 maja 2018 0

Podsumowanie konkursu fotograficznego. Wręczono nagrody za najlepsze prace

8 maja w Szubińskim w Szubińskim Domu Kultury odbyło podsumowanie konkursu # fotograficznego „Poszukiwanie wiosny”.

(czytaj więcej)
09 maja 2018 0

Kolejne zajęcia plastyczne w SzDK. Dzieci tworzyły własne kompozycje

Filcowe inspiracje - być może filc kojarzy się z mało ciekawym wyrobem # włókienniczym. Jest to jednak materiał, z którego można stworzyć niejedno cudo.

(czytaj więcej)
07 maja 2018 6

Dzień pod znakiem sportowych emocji. Organizatorzy zadbali o atrakcje

Organizatorzy przygotowali na 5 maja wiele atrakcji dla wszystkich, którzy w ten dzień #postanowili przyjechać do Skórzewa. Na boisku turniej piłkarski, na placu obok ogólnopolskie zawody dla psów, a po środku wielki „dmuchaniec” i punkty gastronomiczne. W minioną sobotę Skórzewo zmieniło się w piękną festynową oazę.

(czytaj więcej)
03 maja 2018 2

Świętowanie na dwóch kółkach. Rajd z Szubina do Lubostronia

Miłośnicy rowerów wraz z członkami Szubińskiego Klubu Rowerowego wzięli # dzisiaj udział w rajdzie rowerowym dla uczczenia Święta Narodowego 3 Maja.

(czytaj więcej)
02 maja 2018 0

O majowych świętach w muzeum. Dzieci poznały historię polskiej flagi i hymnu

W poniedziałek, 30. kwietnia dzieci z klas Ia, Ib i Ic, Szkoły Podstawowej nr 2 w # Szubinie odwiedziły Muzeum Ziemi Szubińskiej, gdzie wzięły udział w zajęciach pt. Święta Majowe.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)