Dziś mamy 24 lutego 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

23 lutego 2020 0

Spotkanie w bibliotece. Podróżnicy opowiedzieli o urokach Norwegii

Norwegia słynie z wspaniałych fiordów i bajecznych krajobrazów nie wszyscy #pamiętają, że w tym kraju noc polarna panuje 6 do 8 miesięcy, zależnie od regionu.

(czytaj więcej)
23 lutego 2020 0

Seniorzy potrafią się świetnie bawić. Tańcom nie było końca!

22 lutego członkowie Klubu Seniora Jesienny Kwiat z Szubina wzięli udział w zabawie #karnawałowej w Łeknie. Humory dopisywały wszystkim uczestnikom.

(czytaj więcej)
17 lutego 2020 0

Mała tancerka zagościła w jurcie nad stawem. Występ zachwycił widzów

Na zaproszenie Stowarzyszenia Kultura Łączy Wszystkich odpowiedziała uczennica #klasy czwartej Szkoły Podstawowej Milena Kozłowska z Retkowa. Występ Mileny był niesamowitym prezentem dla wszystkich, którzy 14 lutego obchodzili "Walentynki dla Seniorów" w jurcie nad stawem w Gąbinie.

(czytaj więcej)
17 lutego 2020 0

Ferie zimowe już za nami. O atrakcje dla najmłodszych dbały świetlice wiejskie

Minął tydzień odkąd w naszym województwie zakończyły się ferie zimowe. Podczas tej #przerwy, jak co roku o zapewnienie atrakcji dla najmłodszych w gminie Szubin zadbały Świetlice Wiejskie, nad którymi opiekę merytoryczną sprawuje Szubiński Dom Kultury.

(czytaj więcej)
16 lutego 2020 0

Zabawa Walentynkowa w Rynarzewie. Seniorzy bawili się miłosnych utworach

W sobotę, 15 lutego br. w Rynarzewie odbyła się Zabawa Walentynkowa z udziałem członków klubu# seniora "Jesienny Kwiat".

(czytaj więcej)
15 lutego 2020 0

Jubileusz 650-lecia fary szubińskiej. Do muzeum trafiły pierwsze zdjęcia

Z okazji jubileusz 650-lecia fary szubińskiej 1370-2020 zaplanowano szereg inicjatyw. Do muzeum# trafiły już pierwsze zdjęcia, które udostępnili mieszkańcy.

(czytaj więcej)
14 lutego 2020 0

Niedzielne morsowanie w Wąsoszu. Morsy miały powód do radości

W niedzielę, 9 lutego morsy z szubińskiego klubu jak zawsze spotkały się na wspólnym #morsowaniu w Wąsoszu. Ku ich radości, na jeziorze znajdowała się ponad centymetrowa lodowa powłoka.

(czytaj więcej)
10 lutego 2020 0

Cykl zajęć w bibliotece w Słonawach. Warsztaty dla dzieci

W drugim tygodniu ferii zimowych filia biblioteczna w Słonawach zaproponowała dzieciom# cykl ciekawych i różnorodnych zajęć.

(czytaj więcej)
09 lutego 2020 0

Zimowe inspiracje w bibliotece. Dzieci brały udział w licznych zajęciach

W Filii bibliotecznej w Samoklęskach Małych zorganizowano dla dzieci i młodzieży #ferie zimowe pod hasłem „Zimą wkoło jest wesoło”.

(czytaj więcej)
08 lutego 2020 0

Z wizytą w szubińskiej firmie. Gospodarze sprawili gościom niespodziankę

3 lutego 2020 roku Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski wraz z Dyrektor Ośrodka #Pomocy Społecznej Renatą Michalak i uczestnikami Klubu „Aktywni Razem” gościli na zaproszenie Gerarda Reijers z małżonką w murach szubińskiej firmy transportowej HSF Logistics.

(czytaj więcej)
07 lutego 2020 0

Karnawałowa maskarada. Zakończył się cykl zajęć

Karnawałowa maskarada dla dzieci zakończyła cykl zajęć wakacyjnych w Rejonowej Bibliotece# Publicznej w Szubinie.

(czytaj więcej)
06 lutego 2020 0

Biblioteka w Zamościu gościła dzieci. Feryjne spotkanie

W czwartek, 6 lutego bibliotekę w Zamościu odwiedziły przedszkolaki z grupy Sówek. W trakcie spotkania dzieci# dowiedziały, czym jest biblioteka i co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem.

(czytaj więcej)
06 lutego 2020 0

Ferie w Rynarzewie. Zakończono je balem karnawałowym

W zajęciach Zimowej Akademii Twórczości Wszelakiej w Bibliotece i Świetlicy Wiejskiej w Rynarzewie udział wzięło# 63 młodych mieszkańców Rynarzewa i okolic.

(czytaj więcej)
06 lutego 2020 0

Konkurs MUSEJON. Zostaną wyróżnione najlepsze projekty muzealne

Organizują wystawy i konferencje, edukują i promują dziedzictwo naszego regionu – działalność muzealników# na Kujawach i Pomorzu odgrywa ważna rolę w budowaniu tożsamości lokalnej i regionalnej. Doceniając ich codzienną pracę i zaangażowanie, Urząd Marszałkowski po raz pierwszy wyróżni najlepsze przedsięwzięcia muzealne w konkursie Musejon – Kujawsko-Pomorskie Muzealne Wydarzenie Roku. Na zgłoszenia projektów czekamy do 28 lutego.

(czytaj więcej)
04 lutego 2020 0

Feryjne zajęcia w Zamościu. Najwięcej radości sprawiło dzieciom czytanie bajek

W bibliotece w Zamościu od tego tygodnia odbywają się zajęcia dla dzieci. Wczoraj #dowiedzieliśmy się z książki Adama Wariaka jak wygląda życie wilków.

(czytaj więcej)
02 lutego 2020 0

Zabawa Karnawałowa w Zamościu. Seniorzy bawili się świetnie

W dniu 1 lutego 2020 roku odbyła się Zabawa Karnawałowa w Zamościu. Udział wzięli członkowie Klubu# "Jesienny Kwiat" z Szubina oraz Klubów Seniora z Zamościa, Łochowa, Zielonek oraz Kruszyna.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2020 1

Przygody arktycznych wędrowców. Niezwykli goście odwiedzili bibliotekę

Na koniec pierwszego tygodnia ferii w szubińskiej bibliotece pojawili się # podróżnicy, maszerzy P. Daria i P. Krzysztof Nowakowscy z psami zaprzęgowymi Fliką i Henią.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2020 0

"Zimowy świat bajek". Uczestnicy zajęć rysowali swoich ulubionych bohaterów

W Chomętowie ferie trwają nadal. Na kolejnych zajęciach, w czwartek, uczestnicy zapoznali się z # „Zimowym światem bajek”.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2020 0

Wspólna zabawa w świetlicy. Dzieci wykonywały różne zadania

W czasie ferii biblioteka publiczna wraz ze świetlicą w Królikowie rozpoczęły # wspólnie zajęcia wakacyjne dla dzieci.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2020 0

Spotkanie z sympatyczną gąsienicą. Dzieci świetnie się bawiły

W czwartek 30 stycznia głównym bohaterem dnia była # sympatyczna gąsienica, która chwilowo wypełzła z książki pana Erica Carle.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)