Dziś mamy 29 lipca 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

28 lipca 2021 0

Podczas pleneru powstały rzeźby. Zostały już zamontowane

Anioły już na swoich docelowych miejscach.

(czytaj więcej)
27 lipca 2021 0

Przed nami dożynki wojewódzkie. Wiemy, gdzie się odbędą

Wielki korowód dożynkowy ulicami starego# miasta, przegląd kapel ludowych, kiermasze z dobrym jedzeniem i ludowym rękodziełem, a do tego Golec uOrkiestra, L.U.C. i Rebel Babel oraz party pod chmurką na plenerowej scenie na Jordankach – tegoroczne dożynki wojewódzkie odbędą się tym razem w Toruniu. Rozpoczynamy odliczanie do ostatniego weekendu wakacji!

(czytaj więcej)
26 lipca 2021 0

W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Atrakcje w muzeum

W niedzielę, 1 sierpnia w godzinach# 12.00-16.00 zapraszamy do Muzeum Ziemi Szubińskiej.

(czytaj więcej)
26 lipca 2021 0

Taneczna zabawa seniorów. Uczczono małżeńskie jubileusze

Epidemia koronawirusa utrudniła wszelkie# aktywności. Na szczęście, ostatnio znowu powróciliśmy w pewnym stopniu do organizacji wydarzeń i uroczystości.

(czytaj więcej)
26 lipca 2021 0

„Powstanie Warszawskie 1944. Bitwa o Polskę”. Zapraszamy na wystawę

Zapraszamy na wystawę do# Muzeum Ziemi Szubińskiej pt. Powstanie Warszawskie 1944. Bitwa o Polskę.

(czytaj więcej)
25 lipca 2021 2

Ciekawe wydarzenie dla osób w każdym wieku. Powitanie „Pelikana” na plaży

24 lipca na terenie kąpieliska w Wąsoszu zorganizowano# wydarzenie pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Jest to ogólnopolska akcja informacyjno–edukacyjna, podczas której wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się z zasadami zachowania bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
21 lipca 2021 3

Dym, piana i świetna zabawa. Spotkanie z chemikiem w bibliotece

„Chemia bez stresu”. We wtorek 20 lipca w# ogrodzie szubińskiej biblioteki odbyło się spotkanie z chemiczką.

(czytaj więcej)
20 lipca 2021 0

„Jeżyk i przyjaciele z Zielonego Gaju”. Wielbiciele teatru w szubińskiej Bibliotece

W poniedziałek 19 lipca w szubińskiej bibliotece odbył się spektakl teatralny dla# dzieci pod tytułem „Jeżyk i przyjaciele z Zielonego Gaju” studia Małe Formy Teatralne Widowisko z Krakowa.

(czytaj więcej)
20 lipca 2021 3

Szubiński Festiwal Lekkiego Absurdu „SzuFLA”. Sprawdź szczegóły!

Szubiński Dom Kultury rozpoczął przedsprzedaż biletów na# Szubiński Festiwal Lekkiego Absurdu „SzuFLA” – Trzecie rozdanie. Bilety w promocyjnej cenie 30 zł można nabyć do 15 sierpnia w sekretariacie Szubińskiego Domu Kultury. Liczba biletów w pierwszej puli ograniczona.

(czytaj więcej)
20 lipca 2021 0

III Biesiada Krajeńska już w najbliższy weekend. Zapraszamy!

24 lipca (sobota) w Muzeum Kultury Ludowej odbędzie się III Biesiada Krajeńska.

(czytaj więcej)
19 lipca 2021 0

Powiat nakielski skrywa wiele tajemnic. Czy naprawdę go znasz?

Na obszarze naszego powiatu jest sporo# ciekawych miejsc, dobrze już znanych jego mieszkańcom i gościom. Samorządowe komórki czy referaty do spraw promocji starają się je pokazywać w różnych opracowaniach, wskazywać ich walory i atrakcyjność. Są także miejsca mniej znane, a warte popularyzacji i zobaczenia. Taki cel ma właśnie zainicjowana jesienią ubiegłego roku przez Zarząd Gminny Polskiego Stronnictwa Ludowego w Nakle akcja „Czy naprawdę znasz swój powiat?” Przeznaczona jest nie tylko dla członków tej organizacji, ma charakter otwarty. Wtedy na trasie „wyprawy” były : klasztor w Kcyni ze swoją Kalwarią, obserwatorium astronomiczne w Niedźwiadach oraz miejsce rekreacji w Ślesinie, gdzie uraczyć się można karpiem nakielskim popijając go naszym regionalnym piwem.

(czytaj więcej)
19 lipca 2021 0

Aktywne zajęcia dla dzieci. Podsumowanie działań w gminie

W sobotę 17 lipca podsumowaliśmy działania# Klubu Młodzieżowego „Dobry Duch”.

(czytaj więcej)
19 lipca 2021 10

Kolejny koncert w ramach Letnich Brzmień Zamku. Wystąpiła Anna Grzelak

18 lipca na Rynku w Szubinie miał miejsce trzeci# koncert Letnich Brzmień Zamku, podczas którego wystąpiła Anna Grzelak. Wokalistka zaprezentowała zebranej publiczności utwory muzyki popularnej jak i własne kompozycje zachwycając zebranych swoim głosem.

(czytaj więcej)
16 lipca 2021 1

Najważniejsze wydarzenie kulturalne tego lata. Retrospektywna wystawa

To najważniejsze wydarzenie kulturalne tego lata – retrospektywną# wystawę Edwarda Dwurnika, jednego z najważniejszych i najciekawszych współczesnych polskich malarzy, można oglądać (tylko do 19 września) w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej.

(czytaj więcej)
16 lipca 2021 1

Wakacyjne atrakcje w świetlicach. Zabawy było co niemiara

W Królikowie dzieci spędziły kolejny tydzień podczas zajęć w# Świetlicy Wiejskiej. Ponownie czekały na nich zabawy ruchowe i plastyczne.

(czytaj więcej)
15 lipca 2021 0

Spotkanie z Michałem Nogasiem. Przedstawi swoją nową książkę

Uprzejmie informujemy, że 27.07.2021 o godz. 18.00 w# Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy (Stary Rynek 24) odbędzie się w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki spotkanie autorskie z dziennikarzem radiowym i prasowym Michałem Nogasiem, połączone z promocją jego książki pt. „Z niejednej półki. Wywiady” (premiera: 14 października 2020) – 37 rozmów z polskimi i zagranicznymi autorami na 700 stronach! Będzie możliwość zakupu książki.

(czytaj więcej)
15 lipca 2021 0

Mija 145 lat od śmierci Aleksandra Fredry. Największy komediopisarz w historii

15 lipca mija 145 lat od śmierci Aleksandra hrabiego# Fredry. Ten, wszystkim znany, polski poeta, bajkopisarz, komediopisarz i pamiętnikarz urodził się 20 czerwca 1793 roku w Surochowie niedaleko Przemyśla.

(czytaj więcej)
15 lipca 2021 0

Zajęcia w bibliotecznym ogródku. Dzieci rozmawiały o kosmosie

W szubińskiej bibliotece publicznej trwają zajęcia wakacyjne dla# dzieci młodszych.

(czytaj więcej)
13 lipca 2021 2

Spędzasz wakacje w regionie? Zwiedzaj z Paszportem do przeszłości

Tym razem zabieramy mieszkańców województwa, turystów i# gości, którzy spędzają wakacje na Kujawach i Pomorzu w podróż, dzięki której poznamy historię otaczających nas miejsc. W ramach dorocznej kampanii Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej (K-POT) zachęcamy do pobrania bezpłatnej aplikacji i odwiedzenia wyjątkowych miejsc w regionie. Dla najaktywniejszych do zdobycia vouchery na pobyt hotelach i gospodarstwach agroturystycznych w naszym województwie.

(czytaj więcej)
12 lipca 2021 6

Anna Hnatowicz gwiazdą wieczoru. Koncert na szubińskim rynku

W minioną niedzielę, 11 lipca, odbył się drugi koncert# Letnich Brzmień Zamku. Na scenie wystąpił duet Włocławsko-Szubiński, czyli Anna Hnatowicz przy akompaniamencie gitarowym Marcina Cholewy. Z każdym koncertem odbiorców coraz więcej.

(czytaj więcej)
0

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Mamy na to kilka sposobów

Wakacje najczęściej kojarzą nam się z# wypoczynkiem w górach, nad morzem albo na wsi u rodziny. Nie każda rodzina jednak ma możliwość, by zapewnić swoim dzieciom tego typu rozrywkę. U niektórych jest to kwestia finansowa, a niektórzy rodzice po prostu nie mają na to czasu ze względu na pracę. Nie jest to jednak żaden problem, ponieważ również w mieście można zapewnić dziecku świetną rozrywkę pełną przygód i ciekawych doświadczeń. Co robić i o czym należy pamiętać, planując wakacje w mieście?

(czytaj więcej)
0

Martwisz się o swoje dziecko w sieci? Najważniejsza jest rozmowa

Co zrobi rodzic, żeby zapewnić swojemu dziecku# bezpieczeństwo? Odpowiedź jest prosta – wszystko. Tak samo powinno być w internecie. A jak najlepiej ochronić najmłodszych przed zagrożeniami w sieci? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Polacy nie chcą rezygnować z mięsa dla dobra klimatu. Zmiana jest konieczna

Zdaniem ekspertów ograniczenie spożycia mięsa i nabiału to# jedno z kluczowych działań, jakie możemy podjąć, by przeciwdziałać zmianie klimatu. Tymczasem, tylko niewielu z nas byłoby skłonnych do podjęcia takiego kroku w trosce o planetę – pokazują to wyniki najnowszego badania „Zmiana klimatu a produkcja żywności – badanie świadomości mieszkańców Polski” przeprowadzonego przez Upfield.

(czytaj więcej)
0

Ceny w górę, wydatki w dół. Oszczędzamy na przyjemnościach

Z danych GUS wynika, że w porównaniu z# pierwszą połową ub.r. inflacja w pierwszym półroczu 2021 r. wyniosła 3,6 proc. Najbardziej wzrosły koszty transportu, utrzymania mieszkania i łączności czy edukacji. Znacząco zdrożała też oferta restauracji i hoteli oraz rekreacji i kultury. Ceny rosną, ale równolegle ponad 40 proc. Polaków, pod wpływem pandemii, chce ograniczać wydatki. Oszczędzamy głównie na przyjemnościach – książkach, kinie, usługach fryzjerskich czy jedzeniu na mieście. Tylko 3 proc. osób uświadomiło sobie w czasie pandemii, że trzeba korzystać z życia i mniej przejmować się pieniędzmi – wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)