Dziś mamy 17 stycznia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

17 stycznia 2020 0

Uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą. Zobacz wyniki konkursu

Papież Franciszek ogłosił październik 2019 roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. #Nawiązując do tego wydarzenia postanowiłam zorganizować konkurs, który miał na celu zwrócić uwagę uczniów na powołanie misyjne biorące swój początek ze chrztu św.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2020 0

Lekcja historii i patriotyzmu. Pogadankę poświęcono walkom powstańczym

Z okazji zbliżającej się 101 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Rejonowej #Bibliotece Publicznej w Szubinie odbyła się pogadanka historyczna poświęcona walkom powstańczym o Szubin.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2020 0

Mieszkańcy włączyli się do akcji. Ten dzień był pełen zabawy

Po raz kolejny Biblioteka włączyła się w organizację # Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2020 0

Kolędnicy odwiedzili Chomętowo. To już 14-letnia tradycja

Kolędowanie małych misjonarzy w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w # Chomętowie to już tradycja licząca sobie 14 lat.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2020 0

Gramy, bo lubimy. Finał WOŚP w Kowalewie

Kowalewo dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gra od wielu lat, więc i w tym # roku nie mogło być inaczej. Po raz drugi finał rozpoczęliśmy dzień wcześniej, czyli w sobotę 11 stycznia o godzinie 16.00.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2020 7

Rekordowy finał WOŚP w Szubinie. Mieszkańcy okazali wielkie serce

Szubiński Dom Kultury po raz kolejny stanowił siedzibę sztabu #4243 Szubin # Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

(czytaj więcej)
12 stycznia 2020 20

Zimna woda, ale serca gorące. Morsy wsparły Wielką Orkiestrę!

Tłum morsów oraz miłośnicy dobrej zabawy i chęci niesienia pomocy zebrali się 12 #stycznia nad jeziorem w Wąsoszu, by razem włączyć się w 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Było bardzo wesoło!

(czytaj więcej)
12 stycznia 2020 0

Królikowo zagrało dla WOŚP. Organizatorzy zadbali o atrakcje

Dzisiaj finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jednak w Królikowie, #jak co roku, pomaganie rozpoczęto już dzień wcześniej. Finał w Szkole Podstawowej ruszył o godz. 15.00.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2020 4

"To był dobry rok". Za nami noworoczne spotkanie gminy Szubin

W piątek, 10 stycznia w Restauracji Saga w Zamościu odbyło się #Spotkanie Opłatkowe Gminy Szubin. Nie brakowało podsumowań oraz planów i życzeń na nowy rok.

(czytaj więcej)
07 stycznia 2020 0

Nakielski Koncert Noworoczny za nami. Gwiazdą wieczoru była Natalia Kukulska

To już nakielska tradycja, iż w pierwszy weekend nakielanie witają Nowy Rok prawdziwą #muzyczną ucztą. Gościem specjalnym wydarzenia była Natalia Kukulska.

(czytaj więcej)
07 stycznia 2020 0

Trzej Królowie w Rynarzewie. Orszak wyruszył po raz piąty

W inicjatywę publicznego świętowania Bożego Narodzenia i Orszaku Trzech Króli włącza #się wiele organizacji społecznych, harcerskich i innych.

(czytaj więcej)
07 stycznia 2020 3

Magiczny skok w Nowy Rok. Nie zabrakło konkursów i zabaw ruchowych

W świetlicy w Samoklęskach Małych odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne #dla dzieci pt.: „Magiczny skok w Nowy Rok".

(czytaj więcej)
06 stycznia 2020 0

Opłatek w Klubie Seniora. Zespół Jesienny Kwiat śpiewał kolędy i pastorałki

5 stycznia o godz. 15.00 w Szubińskim Domu Kultury odbyło się spotkanie opłatkowe #Klubu Seniora „Jesienny kwiat” w Szubinie. Razem z zaproszonymi gośćmi obecnych było 68 osób.

(czytaj więcej)
06 stycznia 2020 1

Morsy szalały w jeziorze. Pogoda i humory wyśmienite!

Szubińskie morsy minioną słoneczną niedzielę spędziły na morsowaniu w Jeziorze #Wąsoskim w Wąsoszu. Jak zawsze humory dopisywały wszystkim uczestnikom.

(czytaj więcej)
04 stycznia 2020 3

Sylwester na Rynku. Mieszkańcy wspólnie przywitali Nowy Rok

Tradycyjnie w ostatni dzień roku Szubiński Dom Kultury przy współpracy ze # Starostwem Powiatowym w Nakle nad Notecią i Urzędem Miejskim w Szubinie zorganizował dla mieszkańców zabawę sylwestrową na Rynku w Szubinie.

(czytaj więcej)
02 stycznia 2020 0

Artyści SzDK i goście wystąpili po raz trzeci. Śpiewano kolędy i pastorałki

28 grudnia w Szubińskim Domu Kultury miał miejsce trzeci Koncert kolęd i #pastorałek „Artyści SzDK i goście”. W tym roku nasze wydarzenie zostało dofinansowane ze środków promocji Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
01 stycznia 2020 0

Zabawa na całego. Emeryci i renciści wspólnie witali Nowy Rok!

31 grudnia w Szubińskim Dom Kultury odbyła się zabawa sylwestrowa. Bawili #się członkowie koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Szubinie.

(czytaj więcej)
29 grudnia 2019 0

Zajęcia o świątecznej tematyce. Zakończono cykl spotkań

W świetlicy wiejskiej w Chomętowie wraz ze zbliżającymi się świętami # Bożego Narodzenia zakończył się cykl zajęć dla dzieci o tematyce świątecznej.

(czytaj więcej)
25 grudnia 2019 0

Świąteczny nastrój w bibliotece. Panie wraz z dziećmi przygotowały ozdoby

W Filii bibliotecznej w Samoklęskach Małych zapanowała świąteczna atmosfera. #Miły, świąteczny nastrój towarzyszył naszym grudniowym spotkaniom.

(czytaj więcej)
23 grudnia 2019 0

Spotkanie przy wigilijnym stole. Nie zabrakło wspólnego kolędowania i prezentów

W piątek, 20 grudnia młodzieżowa wspólnota Klubu Filmów Chrześcijańskich działająca przy parafii św. Marcina w Szubinie przeżywała swoją wigilię.

(czytaj więcej)
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Zimowe comfort food. Przepis na zapiekankę z ziemniaków ze szpinakiem, kiełbasą i ziołami

Zastanawiasz się jak poprawić sobie nastrój w krótkie zimowe dni? Przygotuj swoją # ulubioną potrawę – comfort food, która sprawi, że poczujesz się błogo i beztrosko.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)