Dziś mamy 1 kwietnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

Sport

01 kwietnia 2020 0

Kolejna szachowa rywalizacja. Grało 14 osób z trzech województw

W szubińskim LO im. Stanisława Wyspiańskiego szachiści walczyli w kolejnych zawodach #pod kierownictwem Adama Jagodzińskiego, który zorganizował II Turniej Szachowy Blitzkrieg Swiss Szubin Open w ramach VI Mistrzostw I LO Szubin.

(czytaj więcej)
31 marca 2020 0

Turnieje warcabowe online. Podsumowanie kolejnych rozgrywek

W Bydgoszczy zorganizowano 94. Turniej Warcabowy Online MDK 1 z udziałem# 19 uczestników. Grano 7 rund przy wykorzystaniu systemu szwajcarskiego z czasem 10 minut na zawodnika.

(czytaj więcej)
31 marca 2020 0

Zwycięstwo szubińskich szachistów. Wezmą udział w ekstralidze

Na portalu internetowym lichess rozpoczęły się rozgrywki Szachowej Ligi Kujawsko-Pomorskiej w# ramach II Drużynowych Mistrzostw I LO Szubin. Na listach startowych znalazło się 14 czteroosobowych drużyn z całej Polski (56 szachistów), w tym przedstawiciele I LO Szubin.

(czytaj więcej)
29 marca 2020 0

Szubińscy szachiści ponownie na podium. Kolejne turnieje online

W Bydgoszczy odbył się 43 Turniej Szachowy MDK 1 rozgrywany na portalu Lichess. To# pierwsza taka inicjatywa w tej placówce.

(czytaj więcej)
28 marca 2020 0

Niestraszna im epidemia. W szubińskim LO rozegrano kolejny turniej online

W szubińskim LO im. Stanisława Wyspiańskiego szachiści, pomimo epidemii, cały czas znajdują# się w stanie gotowości. Tym razem z inicjatywą wyszedł Adam Jagodziński, który zorganizował Turniej Szachowy Blitzkrieg Swiss Szubin Open.

(czytaj więcej)
26 marca 2020 0

Kolejny turniej online w szubińskim LO. Zagrano w warcaby klasyczne

W szubińskim LO im. Stanisława Wyspiańskiego rozegrano turniej warcabów klasycznych online# - I Mistrzostwa I LO Szubin. To kolejna inicjatywa wypełniająca czas osobom zmuszonym do pozostawania w domu.

(czytaj więcej)
26 marca 2020 0

I Drużynowe Mistrzostwa I LO Szubin. Turniej szachowy online

Na portalu internetowym lichess odbył się Turniej Szachowy "I Drużynowe Mistrzostwa I LO Szubin". To# pierwsza taka inicjatywa w historii województwa.

(czytaj więcej)
23 marca 2020 1

Rozgrywki zawieszone do 26 kwietnia. Zawodnicy trenują indywidualnie

Co z tym sezonem? To pytanie zadają sobie dziś chyba wszyscy kibice piłkarscy w #regionie. Póki co, wiemy tylko tyle, że rozgrywki ligowe są zawieszone do 26 kwietnia. Wielu uważa, że jest już po sezonie. Jak będzie, to się okaże, a póki co prześledźmy, jak radziła sobie dotychczas Szubinianka.

(czytaj więcej)
22 marca 2020 1

Turniej w szachy super błyskawiczne. Zagrało 20 zawodników z województwa

Czy szachy wymagają najszybszego refleksu ze wszystkich dyscyplin sportowych ? #Dla każdego zaawansowanego szachisty to oczywistość. O godzinie 23.00 w nocy 20 zawodników z całego województwa grało w pierwszym historycznym turnieju w szachy super błyskawiczne - bullet na portalu lichess.

(czytaj więcej)
22 marca 2020 0

Turniej Szachowy Szubin Open Lichess. Frekwencja dopisała

I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, UKS Szachowa Dwójka Szubin i Szubiński #Dom Kultury znaleźli się wśród organizatorów 57 Turnieju Szachowego Szubin Open Lichess. Ten swoisty maraton szachowy składał się z 3 autonomicznych zawodów rozgrywanych o różnych godzinach.

(czytaj więcej)
19 marca 2020 1

Internetowe turnieje szachowe. To jedyna taka inicjatywa w regionie

W szubińskim liceum zorganizowano w ostatnich dniach kolejne dwa internetowe turnieje #szachowe! To jedyna taka inicjatywa w regionie.

(czytaj więcej)
17 marca 2020 0

57. Turniej Szachowy Szubin Open Lichess. Zagraj w szachy online!

I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie i UKS Szachowa Dwójka Szubin zapraszają wszystkich# chętnych szachistów do uczestnictwa w 57. Turnieju Szachowym SZUBIN OPEN LICHESS. Zawody odbędą się w sobotę 21 marca 2020 roku w godzinach 17.00-19.00 na stronie internetowej www.lichess.org.

(czytaj więcej)
15 marca 2020 0

Turniej szachowy online. Pierwsze takie zawody w regionie

Z uwagi na odwołanie wszystkich marcowych turniejów szachowych w regionie, Mikołaj Włoch i Piotr Szybowicz zorganizowali# pierwsze historyczne zawody przez internet. 13 marca odbyły się I Mistrzostwa I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Szubinie na stronie lichess. Nieoczekiwanie na liście startowej znalazło się aż 32 zawodników z całego województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
15 marca 2020 0

V runda Drużynowych Mistrzostw KPZSzach. Szubiniacy zwyciężyli

Na kilka dni przed odwołaniem imprez sportowych w szubińskim I LO im. Stanisława# Wyspiańskiego odbyła się V runda Drużynowych Mistrzostw KPZSzach - IV ligi szachowej.

(czytaj więcej)
09 marca 2020 0

Piotr i Janusz Szczuka wygrywają Turniej Brydżowy. Startowało w sumie 29 par

8 marca 2020 roku w Szubinie odbył się kolejny Turniej Brydżowy Par im. Mariusza i Kazimierza# Mendyków. Przed rozpoczęciem Turnieju delegacja brydżystów złożyła wiązankę kwiatów na rodzinnym grobie Mendyków.

(czytaj więcej)
08 marca 2020 0

Lata treningów przyniosły efekt. Szymon Przybylski wicemistrzem Polski Juniorów

Na odbywających się 6 marca Mistrzostwach Polski juniorów i juniorek w Trzebnicy #Szymon Przybylski reprezentujący LKS Szubiniankę Szubin zajął 2 miejsce, zostając wicemistrzem Polski w kat. 66kg.

(czytaj więcej)
08 marca 2020 1

Brzydka pogoda im niestraszna. W biegu wystartowało 32 uczestników

7 marca 2020 roku na Stadionie Miejskim w Szubinie odbył się Kwartalny Bieg Coopera.

(czytaj więcej)
05 marca 2020 1

Międzynarodowy Turniej Judo. Szymon Przybylski brązowym medalistą!

W dniu 1 marca 2020 roku w Ostrawie Czechy odbył się Międzynarodowy Turniej Judo U-18 i U-23.

(czytaj więcej)
05 marca 2020 0

Dwudniowy turniej strzelecki w Szubinie. Frekwencja dopisała

W dniach 29 lutego -1 marca 2020 roku odbył się VI Turniej Strzelecki z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych.

(czytaj więcej)
02 marca 2020 0

Oliwia Jechna wygrywa w Cielu. Kto jeszcze stawał na podium?

29 lutego 2020 roku na trasach przełajowych w Cielu odbył się VII Ogólnopolski Bieg #Niezłomnych. W Biegu Głównym na dystansie 4000 m udział wzięło ponad 100 uczestników.

(czytaj więcej)
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Wielkanoc coraz bliżej. Pora zastanowić się nad świątecznym menu

Wielkanocny pasztet w trzech odsłonach Wielkanoc coraz bliżej, więc najwyższa #pora zastanowić się nad świątecznym menu. Uroczyste spotkania w domowym gronie zasługują na szczególną oprawę. Faszerowane jajka to nie wszystko, co powinno znaleźć się na odświętnie udekorowanym stole. Obowiązkowym punktem wielkanocnego jadłospisu, obok efektownych babek i mazurków, są domowe pasztety. Temat wydaje się trudny i pracochłonny? Nie ze wskazówkami szefa kuchni Knorr!

(czytaj więcej)