Dziś mamy 26 listopada 2022, sobota, imieniny obchodzą:

Sport

19 listopada 2022 0

Zawodnicy z Klubu "Yamabushi" na podium. Łącznie 9 medali

W dniu 19 listopada 2022 r. w Lęborku odbył się VIII Grand Prix International w Karate WKF. W zawodach udział wzięło #ponad 420 zawodników reprezentujących 23 Kluby z 4 państw. Tradycyjnie, jak co roku w turnieju tym uczestniczyła reprezentacja Klubu „YAMABUSHI”, tym razem w składzie 14-osobowym.

(czytaj więcej)
18 listopada 2022 0

Igrzyska Dzieci. Rywalizacja dziewcząt w piłce ręcznej

18 listopada 2022 roku w hali widowiskowo - sportowej w Szubinie odbył się mecz piłki ręcznej dziewcząt o Mistrzostwo Gminy Szubin# w ramach Kujawsko – Pomorskich Igrzysk Dzieci.

(czytaj więcej)
17 listopada 2022 1

Zielony certyfikat dla UKS Pelikan Szubin. Paczka z PZPN

W minionych dniach otrzymaliśmy paczkę z samego PZPN w Warszawy potwierdzającą #uczestnictwo UKS Pelikan Szubin w Programie Certyfikacji Szkółek Piłkarskich.

(czytaj więcej)
16 listopada 2022 0

Szubinianka w Warszawie. Będą kibicować reprezentacji Polski

Najmłodsi piłkarze Szubinianki, z drużyn żaka, orlika i młodzika pojechali w środę do Warszawy, aby na stadionie Legii dopingować #Reprezentację Polski w meczu towarzyskim przeciwko Chile.

(czytaj więcej)
14 listopada 2022 0

Inauguracyjny mecz. Tylko jedna porażka

W dniu 13 listopada miała miejsce inauguracja III ligi województwa kujawsko-pomorskiego #w szachach drużynowych. Zespół UKS Szachowa Dwójka Szubin zmierzył się na wyjeździe z zespołem UKS Szachy Osielsko.

(czytaj więcej)
13 listopada 2022 0

Mistrzostwa Polski w Karate WKF. Wywalczyli 7 medali

W dniach 12-13 listopada 2022 r. w Wejherowie odbyły się Mistrzostwa Polski #Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców U21 w Karate WKF. W zawodach udział wzięło 374 zawodników z 56 Klubów Karate z terenu całej Polski.

(czytaj więcej)
13 listopada 2022 0

Kolejna edycja „Potulickiej Dychy” za nami. Kto zwyciężył?

Prawie 150 zawodników stanęło na starcie imprezy biegowej pn. Potulicka Dycha. Zwycięzca potrzebował niewiele ponad #35 minut na pokonanie ustalonego dystansu.

(czytaj więcej)
05 listopada 2022 2

Tytuł mistrzyni Polski seniorek dla Moniki Marach. Najlepsza w kat. 71kg

Dobre informacje docierają z Nowego Tomyśla, gdzie trwają Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w# Podnoszeniu Ciężarów. Kolejny sukces dla zawodniczki Tarpana Mrocza. Monika Marach została mistrzynią Polski seniorek w kat. 71 kg. Znalazła się także wśród najlepszych zawodniczek w punktacji Sinclaira.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 2

Wiktoria Wołk mistrzynią Polski. Znakomity występ w Nowym Tomyślu

Wiktoria Wołk, zawodniczka klubu Tarpan Mrocza, aktualna wicemistrzyni Europy została mistrzynią Polski #w podnoszeniu ciężarów w kategorii 64 kg. Zawody odbywają się w Nowym Tomyślu.

(czytaj więcej)
30 października 2022 2

Łatwo nie było. Pantery wygrywają z Grudziądzem

Dziś odbył się trzeci mecz z cyklu ligowych rozgrywek KPZKosz U13.

(czytaj więcej)
28 października 2022 9

Koniec pucharowej przygody Tarpana. III – ligowiec okazał się za mocny

Piekielnie trudne zadanie czekało na piłkarzy Tarpana Mrocza w IV rundzie Pucharu Polski na# szczeblu K-PZPN okręgu bydgoskiego. Rywalem była bowiem III – ligowa Unia Solec Kujawski.

(czytaj więcej)
27 października 2022 1

Piłkarze wykonali plan. Choć do przerwy pachniało niespodzianką

Najsłabszy zespół grupy III – Zieloni Zalesie był kolejnym rywalem #Czarnych Nakło w rozgrywkach piłkarskich bydgoskiej B – klasy. Z bardzo dobrej strony pokazał się Mikołaj Jaruzal, który strzelił trzy bramki.

(czytaj więcej)
27 października 2022 0

Koniec złej passy. Iskra Zamość – Rynarzewo wygrywa w Przyłękach

W ostatnim czasie niezbyt dobrze wiodło się Iskrze Zamość – Rynarzewo w #rozgrywkach piłkarskich B – klasy. Po trzech z rzędu porażkach przyszło jednak przełamania i to w sposób nie pozostawiający wątpliwości.

(czytaj więcej)
27 października 2022 0

Szubinianka doskonale sobie radzi. Na wyjeździe w Żninie

Zespół Żaków Szubinianki w minioną sobotę rozgrywał turniej w# Żninie, na stadionie Pałuczanki. Zawodników było tylu, że udało się wystawić dwie drużyny Szubinianki. Jak się okazało, ilość poszła też w jakość. A co ważne, wszyscy zawodnicy grali w pełnym wymiarze czasowym.

(czytaj więcej)
27 października 2022 0

Ciekawy pojedynek. Pechowo w Tucznie

Ciekawy przebieg miał pojedynek w Tucznie pomiędzy miejscowym Cukrownikiem a# Szubinianką Szubin. Przynajmniej w teorii zdecydowanym faworytem byli gospodarze, którzy w tym sezonie jeszcze nie przegrali i są zdecydowanym liderem tabeli. Szubinianka jest raczej niżej, niż wyżej. Mecz zakończył się wprawdzie zwycięstwem Cukrownika, jednak równie dobrze trzy punkty mogły pojechać do Szubina. Bardzo szkoda tego spotkania.

(czytaj więcej)
23 października 2022 2

Eliminacje do Mistrzostw Europy w Szubinie. Czarnogóra kontra Austria!

Po zawodach Polska-Czarnogóra w kwalifikacjach # Mistrzostw Europy U-17 przyszedł czas na mecz Austria-Czarnogóra, który również odbył się w Szubinie na stadionie miejskim. W swojej grupie pojedynek stoczyły „czarne konie”. Kto zwyciężył?

(czytaj więcej)
22 października 2022 0

"Szubin Open". Dwudziesty turniej warcabów klasycznych

W poniedziałek 17 października w Szubińskim Domu Kultury # odbył się XX Turniej Warcabów Klasycznych "Szubin Open".

(czytaj więcej)
21 października 2022 0

Igrzyska Młodzieży. Rozegrano mistrzostwa gminy w tenisie stołowym

20 października 2022 roku w Szkole Podstawowej w # Rynarzewie odbyły się Mistrzostwa Gminy Szubin w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży.

(czytaj więcej)
20 października 2022 2

Sroga lekcja w Wójcinie. Mecz przegrany

Dużą porażkę ponieśli w niedzielę piłkarze Szubinianki #w klasie A grupa II, którzy w Wójcinie zmierzyli się z tamtejszym Tarantem. Gospodarze to silna ekipa, plasująca się w tabeli bardo wysoko. Niemniej rozmiary porażki z pewnością mogły i powinny być niższe. Szubinianka przegrała 0:4.

(czytaj więcej)
20 października 2022 2

Ostre strzelanie Czarnych. W meczu padło aż 9 goli

Mimo iż Czarni Nakło wysoko pokonali Iskrę Zamość-Rynarzewo# w piłkarskiej lidze, to zwycięstwo nie przyszło im łatwo. W meczu padło aż 9 bramek.

(czytaj więcej)
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Tendencja proinflacyjna. Prognozy ekspertów

Listopadowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej NBP przyniosło decyzję o utrzymaniu obecnego poziomu stóp procentowych# (stopa referencyjna – 6,75%). To drugi miesiąc z rzędu, w którym podjęto decyzję o wstrzymaniu cyklu podwyżek, pomimo wciąż rosnącej inflacji, która według wyliczeń GUS wyniosła 17,9% za październik r/r. Czy to koniec polityki zwolenników wyższych stóp procentowych w RPP? Analitycy londyńskiej firmy Unibet postanowili bliżej przyjrzeć się prognozom.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)