Dziś mamy 15 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Materiały Partnera

09 lipca 2024 0

Najpopularniejsze odnawialne źródła energii w Polsce

W obliczu stale pogłębiającego się kryzysu surowców nieodnawialnych, globalnego ocieplenia i# zanieczyszczenia planety ludzie zaczęli szukać nowych, odnawialnych źródeł energii. Obecnie branża OZE jest jedną z najszybciej rozwijających się branż globalnej gospodarki. Stale rośnie też popyt na kadrę inżynierską, monterów i serwisantów instalacji OZE. Jakie są najpopularniejsze, odnawialne źródła energii w Polsce? Oto zbiór najważniejszych faktów.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2024 0

Oto najczęściej popełniane błędy podczas poszukiwania pracy

Szukanie pracy to proces, który wymaga czasu, energii i determinacji. Niestety, nawet# najbardziej doświadczeni kandydaci często popełniają błędy, które często wiążą się z pozbawieniem szansy na znalezienie wymarzonej posady. Jakie są najczęściej popełniane błędy podczas poszukiwania pracy? Sprawdźmy!

(czytaj więcej)
12 czerwca 2024 0

Wielkie Otwarcie! Grochola Prawdziwy Chleb zaprasza do lodziarni z kawiarnią

W środę, 19 czerwca 2024 roku odbędzie się wielkie otwarcie nowo powstałej lodziarni z kawiarnią w# Szubinie, przy ul. Plac Wolności 1.

(czytaj więcej)
21 maja 2024 0

Suplementy wspomagające odchudzanie - to nie tylko spalacze tłuszczu

W dzisiejszych czasach troska o zdrowy tryb życia i utrzymanie odpowiedniej wagi ciała stanowi# istotny aspekt codziennej rzeczywistości. Wraz z rosnącym zainteresowaniem odchudzaniem, na rynku pojawia się coraz więcej suplementów, które obiecują pomoc w osiągnięciu wymarzonej sylwetki. Jednak suplementy wspomagające odchudzanie to nie tylko spalacze tłuszczu. Oto, co warto wiedzieć o tych preparatach.

(czytaj więcej)
10 maja 2024 0

Czy praca zdalna jest dla każdego?

Praca zdalna to tryb pracy, który zdobywa coraz większą popularność, zwłaszcza w# branży technologicznej, marketingowej oraz sprzedażowej. Pozostaje jednak pytanie, czy ten system jest odpowiedni dla każdego? Kiedy się sprawdzi, a dla kogo będzie sporym wyzwaniem? W niniejszym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości na ten temat, aby każdy mógł samodzielnie zdecydować, czy taka forma zatrudnienia będzie dla niego odpowiednia.

(czytaj więcej)
23 kwietnia 2024 0

Jak skutecznie motywować pracowników do osiągania celów firmy?

Dziś kluczem do tego, aby przedsiębiorstwo osiągało swoje cele, są# odpowiednio zmotywowani pracownicy. Przedsiębiorcy coraz bardziej zdają sobie z tego sprawę. Doskonale wiedzą, że na wydajność ich firmy bezpośredni wpływ ma jakość pracy zatrudnionej kadry. Z tego też powodu pracodawcy coraz większą wagę przykładają do tego, aby w swoich organizacjach wdrażać skuteczne programy motywacyjne. Istotne jest zatem, aby wiedzieć, w jaki sposób efektywnie motywować pracowników do osiągania celów firmy.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 0

Checklista zadań w pracy - dlaczego warto?

W dzisiejszych czasach obowiązki zawodowe wymagają dużej elastyczności i umiejętności szybkiego reagowania na# zmieniające się sytuacje. Odpowiednie zarządzanie czasem i zadaniami jest zatem kluczowe dla osiągnięcia sukcesu. Jednym z narzędzi, które pomaga w organizacji pracy, jest lista zadań, znana także jako checklista. Dlaczego warto stosować checklisty zadań w pracy oraz jak je prowadzić? Przekonajmy się.

(czytaj więcej)
15 marca 2024 0

Miejscowości wypoczynkowe na Zakynthos – top 5

Zakynthos to trzecia pod względem wielkości wyspa w archipelagu Wysp Jońskich. Nie ma tam3 może zbyt wielu zabytków z epoki starożytnej Grecji, ale zachwyca niezwykłymi walorami krajobrazowymi, dzięki czemu jest jednym z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków. Oto lista top 5 miejscowości wypoczynkowych na Zakynthos.

(czytaj więcej)
15 marca 2024 0

Jak kupić PPV taniej o 50% w Fortuna?

W dzisiejszych czasach coraz więcej wydarzeń# transmitowanych jest poprzez PPV, co jak wiadomo wiąże się z koniecznością uiszczenia mniejszej lub większej opłaty za dostęp. Na szczęście istnieją sposoby pozwalające obniżyć koszt takiej usługi nawet o połowę. Taką możliwość oferuje przede wszystkim legalny operator zakładów wzajemnych Fortuna.

(czytaj więcej)
19 lutego 2024 0

Jak negocjować awans w IT?

Awans zawodowy w branży IT nie jest niczym zaskakującym. Uzdolnieni programiści czy osoby o# kompetencjach managerskich szybko pną się po kolejnych stopniach zawodowej kariery. Chcesz walczyć o awans i nie wiesz, jak negocjować z pracodawcą warunki zatrudnienia? Oto kilka sprawdzonych strategii.

(czytaj więcej)
19 stycznia 2024 0

Jak stworzyć firmę IT, która będzie atrakcyjna dla pracownika?

Rynek usług IT stale się rozrasta. Każdego roku w# Polsce i na świecie powstają też nowe start-up`y i spółki, ukierunkowane zarówno na zysk, jak i na rozwój kadry pracowniczej. Nie ulega wątpliwości, że największy potencjał w branży informatycznej mają firmy, mające w zespołach wybitnych programistów i specjalistów ds. zarządzania projektami. Jak stworzyć odpowiednie środowisko pracy w IT i jak zachęcić pracowników do współpracy? Oto kilka inspiracji.

(czytaj więcej)
15 grudnia 2023 0

Czy język angielski jest niezbędny w pracy programisty?

Programista w swojej pracy używa wielu różnych języków programowania, jednak na tym stanowisku równie ważny jest# język angielski. Na portalach z ogłoszeniami o pracę, sporo ofert napisanych jest właśnie po angielsku i również w tym języku przeprowadza się rozmowę kwalifikacyjną. Sprawdźmy, dlaczego język angielski jest niezbędny w pracy programisty.

(czytaj więcej)
22 listopada 2023 0

Zdrowie dzieci, czyli jak walczyć z przeziębieniem?

Sezon jesienny, choć pełen malowniczych krajobrazów, to również okres, w którym# nasze pociechy są narażone na różnorodne infekcje. Ochrona zdrowia dziecka w tym czasie staje się priorytetem każdego rodzica, dlatego warto wiedzieć, jak właściwie troszczyć się o swojego potomka.

(czytaj więcej)
16 listopada 2023 0

W jaki sposób automatyzacja wpływa na rynek pracy?

Automatyzacja jest procesem, który usprawnia pracę człowieka. Dzięki niej jesteśmy w stanie# szybciej i bardziej efektywnie wykonywać różne, bieżące zadania. Sztuczna inteligencja i zaawansowane technologie IT wywierają coraz większy wpływ na rynek pracy. W jaki sposób oddziałują one na poszczególne branże? Poszukajmy odpowiedzi.

(czytaj więcej)
10 listopada 2023 0

KGHM działa ze szczególną dbałością o ochronę środowiska

KGHM Polska Miedź S.A. jest innowatorem, wdrażającym przyjazne otoczeniu technologie i# rozwiązania biznesowe. Przestrzega międzynarodowych norm środowiskowych oraz współpracuje z władzami na rzecz podnoszenia standardów mających na celu jeszcze lepszą ochronę zdrowia mieszkańców i zasobów naturalnych w Zagłębiu Miedziowym. Ponadto, zgodnie z założeniami społecznej odpowiedzialności biznesu, KGHM dba o bezpieczne warunki pracy i utrzymanie pełnej sprawności technicznej posiadanej infrastruktury. Odpowiedzialność za otoczenie jest wpisana w strategię KGHM.

(czytaj więcej)
30 października 2023 0

Zobacz jesienną odsłonę Parków Narodowych współpracujących z PGE

PGE współpracuje z parkami narodowymi od 2020 roku. Działania realizowane są w# ramach autorskiego programu środowiskowego „Energia rytmu natury”. Wśród parków wspieranych przez PGE są: Biebrzański PN, Świętokrzyski PN, Roztoczański PN, Kampinoski PN, Słowiński PN, Wigierski PN, Magurski PN, Bieszczadzki PN oraz Narwiański PN.

(czytaj więcej)
17 października 2023 0

Jak stworzyć zgrany zespół?

Wykonanie różnych projektów w branży IT często wymaga ścisłej pracy zespołowej. Odpowiedni dobór członków teamu jest niezbędny, aby# współpraca przebiegała bezproblemowo, atmosfera była przyjazna, a projekt finalnie zadowolił klienta. Co zatem należy zrobić, by stworzyć zgrany zespół? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
04 października 2023 0
Materiał Partnera

Otwarte spotkanie z Patrykiem Jakim i Ireneuszem Stachowiakiem w Szubinie

W piątek, 13 października w Szubinie odbędzie się# otwarte spotkanie z Patrykiem Jakim i Ireneuszem Stachowiakiem.

(czytaj więcej)
15 września 2023 0

Zarządzanie czasem pracy — jak robić to dobrze?

Umiejętność prawidłowego zarządzania czasem jest bardzo przydatna w# pracy. Dzięki niej pracownicy są w stanie szybciej wykonać zlecone zadania, co zwiększa ich wydajność. Dużo osób jednak nie wie, jak skutecznie zarządzać swoim czasem w pracy. Skutkuje to dodatkowym stresem i potrzebą robienia nadgodzin, aby wyrównać zaległości. Jak więc odpowiednio zaplanować czas w pracy, aby wykorzystać go jak najlepiej? Sprawdź!

(czytaj więcej)
17 sierpnia 2023 0

Stres przed rozmową o pracę — jak sobie z nim radzić?

Prawie każdy pracownik pamięta stres towarzyszący mu podczas przygotowań do# rozmowy o pracę. Trzęsące się ręce, problemy ze skupieniem uwagi czy przyspieszone bicie serca to tylko niektóre reakcje organizmu na zbliżające się wyzwanie. Mimo iż stres jest uważany za bodziec motywujący do działania, to jego nadmiar może być problemem w momencie, kiedy chcemy dobrze wypaść na rozmowie. Sprawdź więc, jak sobie z nim radzić!

(czytaj więcej)
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)
0

Nowe Prawo Komunikacji Elektronicznej. Wprowadzono zmiany

Sejm przyjął ustawę Prawo Komunikacji Elektronicznej #(PKE). Ustawa ta wprowadza zmiany, które mają poprawić to, jak działa rynek telekomunikacyjny oraz lepiej chronić konsumentów. Prawo Komunikacji Elektronicznej (PKE) obejmuje szeroki zakres zagadnień, które dotyczą rynku telekomunikacyjnego i wprowadza dwie europejskie dyrektywy [1] [2]. Oto kluczowe obszary, które reguluje.

(czytaj więcej)