Dziś mamy 24 stycznia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

23 stycznia 2020 9

„Na lewo” pobierał prąd. Mężczyzna usłyszy zarzuty

Kryminalni z Nakła ustalili, że w jednym z domów w Występie ktoś # kradnie prąd. Policjanci pod wytypowanym adresem potwierdzili informację. Mieszkający tam 50-latek niebawem usłyszy zarzuty. Za kradzież energii grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2020 1

Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 27-latek został zatrzymany

Policjanci pionu kryminalnego z Szubina zatrzymali kolejną osobę, która ukrywała się # przed wymiarem sprawiedliwości. 27-latek mający na swoim koncie przestępstwa narkotykowe oraz groźby został zatrzymany na jednej z ulic miasta i jeszcze tego samego dnia zamknęły się za nim bramy zakładu karnego.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2020 0

Oszust podał się za pracownika urzędu. Senior stracił oszczędności

Policja przypomina, aby być czujnym i uważać na wizyty # nieznajomych. Niestety tej czujności zabrakło Seniorowi, któremu rzekomy urzędnik ratusza obiecał dotację unijną, po czym okradł 84-latka z oszczędności życia. Tylko ostrożność może nas uchronić przed działaniem tego typu oszustów.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2020 0

Policyjne akcja NURD. Prowadzone są wzmożone działania

Na terenie naszego województwa policjanci prowadzą dzisiaj wzmożone działania # pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, podczas których zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Apelujemy do wszystkich uczestników o rozsądek i rozwagę. Zachęcamy pieszych i rowerzystów do noszenia odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2020 9

Zderzenie dwóch tirów. Ruch prowadzony jest wahadłowo

Dzisiaj, dnia 22 stycznia 2020 roku, około godz. 19:35 na drodze wojewódzkiej (DW241) doszło do# zderzenia dwóch samochodów ciężarowych marki scania i volvo. Dla jednego z kierowców podróż zakończyła się w rowie.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2020 0

Poszukiwany listem gończym ukrywał się przez półtora roku. Dzisiaj trafił za kratki

Kryminalni z Szubina ustalili miejsce pobytu 25-latka, który miał aż cztery czynne #podstawy poszukiwań. Jedną z nich był list gończy wystawiony przez sąd w Warszawie. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj w jednym z mieszkań na terenie Bydgoszczy, gdzie się ukrywał.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2020 0

W trosce o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Jutro działania na drogach

23 stycznia br. w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania #pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo, że nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, funkcjonariusze będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2020 9

Worek z wężem w centrum miasta. Niecodzienne odkrycie

W niedzielę 19 stycznia br. około godz. 9.00 patrol straży miejskiej został skierowany# na ul. Gdańską w pobliżu skrzyżowania z ul. Pomorską w Bydgoszczy w celu potwierdzenia zgłoszenia o porzuconym worku foliowym, w którym miał znajdować się martwy wąż.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2020 84

Wypadek na obwodnicy. Samochód ciężarowy zderzył się z osobowym

Kilka dni po śmiertelnym wypadku na skrzyżowaniu ulicy Staszica w Nakle z nakielską obwodnicą, #doszło do kolejnego zdarzenia drogowego w tym miejscu, na szczęście nie tak tragicznego. Służby wezwano 21 stycznia o godzinie 17.44.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2020 25

Pędziła ponad 200 km/h. Została namierzona przez grupę SPEED

Ponad 200 km/h pędziła drogą ekspresową S5 kierująca audi. Kobietę namierzyła # policyjna grupa SPEED. Za wykroczenie, jakiego się dopuściła, została ukarana mandatem i punktami karnymi.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2020 5

Wypadek w Sępólnie Krajeńskim. 48-letni pieszy zmarł

W piątek w Sępólnie Krajeńskim miał miejsce wypadek drogowy z # udziałem pieszego. W wyniku tego zdarzenia 48-letni niechroniony uczestnik ruchu drogowego zmarł. Policjanci będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2020 70

Posiadała znaczne ilości narkotyków. Podejrzana została zatrzymana

Kryminalni z Nakła zatrzymali 28-letnią mieszkankę gminy, która w aucie posiadała # znaczne ilości narkotyków. Podejrzana już usłyszała zarzuty i decyzją prokuratora została oddana pod dozór policji. Kobiecie grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2020 5

Powód zdenerwowania szybko wyszedł na jaw. 21-latek spędził noc w areszcie

Nakielscy „patrolowcy” skontrolowali kierowcę opla, który kierując pojazdem rozmawiał przez # telefon komórkowy. Podczas kontroli 21-latek był bardzo zdenerwowany. Powód tych nerwów szybko wyszedł na jaw.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2020 2

Prowadził mimo zakazu. Mężczyzna niebawem usłyszy zarzuty

Podczas wspólnej służby na terenie gminy Sadki policjant i strażnik leśny zatrzymali # 30-latka, który wbrew sądowemu zakazowi prowadził motorower. Zatrzymany dostał zakaz dalszej jazdy i wezwanie na przesłuchanie. Niebawem usłyszy też zarzuty.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2020 0

Tragiczny w skutkach wypadek na obwodnicy. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia

Nakielscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności # tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do jakiego doszło na obwodnicy miasta. Na skutek obrażeń doznanych po zderzeniu dwóch pojazdów zmarł 68-letni kierowca auta osobowego.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2020 4

Poszukiwany 34-latek zatrzymany. Teraz na 6 miesięcy trafi za kraty

Kcyńscy policjanci w jednym z mieszkań na terenie gminy zatrzymali # 34-latka poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności za przywłaszczenie. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie zatrzymany został doprowadzony do zakładu karnego. Tam spędzi najbliższe miesiące.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2020 7

„Połasił się” na dziecięcą hulajnogę. Grozi mu do 10 lat więzienia

Dziecięca hulajnoga warta 200 złotych padła łupem 32-latka, który włamał się do # pomieszczenia gospodarczego na terenie Nakła. Włamywacz liczył pewnie na większe fanty i zysk z ich sprzedaży, tymczasem „wzbogacił się” o zarzuty po tym, jak zatrzymali go nakielscy kryminalni.

(czytaj więcej)
19 stycznia 2020 24

Kierowca skody uderzył w drzewo. Dwie osoby zostały zabrane do szpitala

W niedzielę, 19 stycznia, w miejscowości Drzewianowo (gm. Mrocza) doszło do # zdarzenia drogowego.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2020 6

Zdarzenie drogowe w Starym Jasińcu. Trzy osoby zostały poszkodowane

17 stycznia br. około godziny 8.30 na drodze krajowej nr 56 w Starym Jasińcu (gm. Koronowo) doszło do # zderzenia dwóch samochodów osobowych.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2020 60

Śmiertelny wypadek w Nakle. Nie żyje kierowca osobówki

Przed południem na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 10 z ul. Staszica w Nakle #doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Śmierć poniósł kierowca osobówki.

(czytaj więcej)
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)