Dziś mamy 29 lipca 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

29 lipca 2021 0

Poszukiwany 38-latek wpadł. Zaczęło się od wezwania do awantury

Mundurowi z Szubina podczas interwencji w jednym z# mieszkań na terenie gminy zatrzymali poszukiwanego 38-latka. Mężczyzna już trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę nałożoną na niego przez miejscowy sąd.

(czytaj więcej)
29 lipca 2021 0

W trosce o bezpieczeństwo. Policyjna akcja na drodze krajowej nr 10

Wczoraj na drodze krajowej nr 10 policjanci nakielskiego referatu ruchu# drogowego prowadzili działania pn.: „Kaskadowy pomiar prędkości”. Akcję zorganizowano w trosce o bezpieczeństwo użytkowników trasy.

(czytaj więcej)
29 lipca 2021 0

Dokonywali włamań do bankomatów. Mężczyźni usłyszeli zarzuty (film)

Międzynarodowa współpraca policjantów KWP w# Bydgoszczy, Komendy Powiatowej Policji w Żninie koordynowana przez Europol zakończyła się zatrzymaniem dwóch obywateli Białorusi. Mężczyźni są członkami grupy dokonującej włamań do bankomatów przy wykorzystaniu urządzenia black box, na terenie kilku krajów Europy, a także Polski. Straty, które wyrządzili sięgają miliona złotych. Obaj są już aresztowani.

(czytaj więcej)
29 lipca 2021 1

Kombajn przewrócił się na drodze. Jeden pas ruchu zablokowany

Wczoraj na drodze wojewódzkiej nr 241 w okolicy Kcyni kombajn zbożowy przewrócił się.

(czytaj więcej)
29 lipca 2021 4

Beczki z odpadami znalezione w pustostanie. Kolejny incydent w regionie

W godzinach popołudniowych w dniu 27.07.2021 r. WIOŚ w# Bydgoszczy otrzymał zawiadomienie przedstawiciela Policji o kolejnym porzuceniu beczek z odpadami – tym razem na terenie pustostanu w okolicy Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

(czytaj więcej)
29 lipca 2021 0

Strażacy wezwani do Graboszewa. Walczyli z pożarem ścierniska

Wczorajszy wieczór był zdecydowanie pracowity dla# strażaków.

(czytaj więcej)
29 lipca 2021 0

Pożar nasypu kolejowego. Akcji gaśniczej nie ułatwiała pogoda

W środę kilka zastępów straży pożarnej wzięło udział w# akcji gaśniczej niedaleko miejscowości Jadwiżyn.

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 0

Nie mógł utrzymać toru jazdy. Badanie alkomatem wszystko wyjaśniło

Utrata prawa jazdy i zarzuty za# prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to konsekwencje, jakie poniesie kierowca dacii skontrolowany w podszubińskiej wsi przez mundurowych z miejscowego komisariatu. O losach kierowcy zdecyduje sąd.

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 1

Płonęło zboże na pniu oraz stogi siana. Popołudniowa akcja gaśnicza

Wczoraj w godzinach popołudniowych niedaleko miejscowości# Łukowiec doszło do pożaru zboża na pniu oraz stogów siana.

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 3

„Kaskadowy pomiar prędkości”. Ogólnopolskie działania na drogach

Dziś Policja prowadzi ogólnopolskie działania# kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”, które mają na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego funkcjonariusze będą reagować, poza wykroczeniami w postaci przekroczenia prędkości, również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 0

Rozsypane zboże w centrum miasta. Interweniowała straż pożarna

Ostatnio strażacy interweniowali w kilku miejscach# Szamocina, gdzie leżało rozsypane zboże.

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 3

Zapaliła się pralka w łazience. Wezwano kilka zastępów straży

We wtorek 27 lipca br, około godziny 13:30 na# Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze w domu przy ulicy Słonecznej w miejscowości Sypniewo gm. Więcbork.

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 1

Zatrzymano ponad 30 dowodów rejestracyjnych. Kontrole trzeźwości

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili 26 lipca w godzinach rannych oraz# popołudniowych wzmożone kontrole kierowców. Podczas działań „Trzeźwy kierujący” mundurowi skontrolowali 9 144 kierujących na zawartość alkoholu w organizmie, ujawniając 30 kierujących „na podwójnym gazie”.

(czytaj więcej)
27 lipca 2021 0

Policjanci sprawdzali trzeźwość. Skontrolowano ponad 760 kierowców

Wczoraj na drogach powiatu nakielskiego policja kontrolowała# trzeźwość kierowców. Działania pn.: „Trzeźwy kierujący” prowadzone były w godzinach rannych i popołudniowych. Mundurowi sprawdzili łącznie 767 kierowców.

(czytaj więcej)
27 lipca 2021 0

Trwają poszukiwania 14-letniej Aleksandry. Wczoraj wyszła z domu

Policjanci z Fordonu prowadzą poszukiwania# 14-latki, która wczoraj (26.07.2021) oddaliła się z miejsca zamieszkania i do chwili obecnej nie nawiązała kontaktu z rodziną. Funkcjonariusze w tej sprawie ustalają świadków mogących przyczynić się do odnalezienia nieletniej.

(czytaj więcej)
27 lipca 2021 5

Groźnie wyglądające dachowanie. Mężczyzna trafił do szpitala (ustalenia)

W poniedziałkowy wieczór doszło do# bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego w gminie Szubin, a konkretnie w miejscowości Mąkoszyn.

(czytaj więcej)
27 lipca 2021 3

Zderzenie czterech osobówek. Występowały spore utrudnienia

Będąc uczestnikiem ruchu drogowego musimy# stale zachować ostrożność.

(czytaj więcej)
27 lipca 2021 0

Łamiących przepisy nie brakowało. Policja podsumowuje akcję

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili w# miniony piątek działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą "Bezpieczny pieszy". Czynności te ukierunkowane były na zapewnienie bezpieczeństwa właśnie pieszym. W związku z powyższym aktywność policjantów koncentrowała się przede wszystkim na kierujących pojazdami, którzy naruszali przepisy ruchu drogowego wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)

Poszukiwany mieszkaniec Ślesina. Rodzina prosi o pomoc! (aktualizacja)

W dniu wczorajszym 25 lipca po południu wyszedł z domu w Ślesinie i dotychczas nie powrócił pan Władysław Biesiada.

(czytaj więcej)
26 lipca 2021 0

Czujność kierowców nie zawiodła. Jechał oplem z promilami

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał# kierowca opla zatrzymany wczoraj w podkcyńskiej wsi. 27-latek wpadł dzięki zgłoszeniu, jakie wpłynęło na stanowisko kierowania nakielskiej komendy. Kierowca stracił prawo jazdy, a niebawem usłyszy też zarzuty.

(czytaj więcej)
0

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Mamy na to kilka sposobów

Wakacje najczęściej kojarzą nam się z# wypoczynkiem w górach, nad morzem albo na wsi u rodziny. Nie każda rodzina jednak ma możliwość, by zapewnić swoim dzieciom tego typu rozrywkę. U niektórych jest to kwestia finansowa, a niektórzy rodzice po prostu nie mają na to czasu ze względu na pracę. Nie jest to jednak żaden problem, ponieważ również w mieście można zapewnić dziecku świetną rozrywkę pełną przygód i ciekawych doświadczeń. Co robić i o czym należy pamiętać, planując wakacje w mieście?

(czytaj więcej)
0

Martwisz się o swoje dziecko w sieci? Najważniejsza jest rozmowa

Co zrobi rodzic, żeby zapewnić swojemu dziecku# bezpieczeństwo? Odpowiedź jest prosta – wszystko. Tak samo powinno być w internecie. A jak najlepiej ochronić najmłodszych przed zagrożeniami w sieci? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Polacy nie chcą rezygnować z mięsa dla dobra klimatu. Zmiana jest konieczna

Zdaniem ekspertów ograniczenie spożycia mięsa i nabiału to# jedno z kluczowych działań, jakie możemy podjąć, by przeciwdziałać zmianie klimatu. Tymczasem, tylko niewielu z nas byłoby skłonnych do podjęcia takiego kroku w trosce o planetę – pokazują to wyniki najnowszego badania „Zmiana klimatu a produkcja żywności – badanie świadomości mieszkańców Polski” przeprowadzonego przez Upfield.

(czytaj więcej)
0

Ceny w górę, wydatki w dół. Oszczędzamy na przyjemnościach

Z danych GUS wynika, że w porównaniu z# pierwszą połową ub.r. inflacja w pierwszym półroczu 2021 r. wyniosła 3,6 proc. Najbardziej wzrosły koszty transportu, utrzymania mieszkania i łączności czy edukacji. Znacząco zdrożała też oferta restauracji i hoteli oraz rekreacji i kultury. Ceny rosną, ale równolegle ponad 40 proc. Polaków, pod wpływem pandemii, chce ograniczać wydatki. Oszczędzamy głównie na przyjemnościach – książkach, kinie, usługach fryzjerskich czy jedzeniu na mieście. Tylko 3 proc. osób uświadomiło sobie w czasie pandemii, że trzeba korzystać z życia i mniej przejmować się pieniędzmi – wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)