Dziś mamy 15 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

14 lipca 2024 0
Wiadomości z regionu

Wzmożony ruch w regionie. Jedna z dróg zablokowana

W wakacje na drogach panuje wzmożony #ruch. Lipiec to czas urlopowych wyjazdów, wypoczynku w górach i nad wodą. Zachowajmy ostrożność. Dziś w godzinach popołudniowych w naszym regionie doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

(czytaj więcej)
14 lipca 2024 0
Wiadomości z regionu

Tragiczny poranek. Ze stawu wyłowiono ciało mężczyzny

Do tragicznego zdarzenia doszło dzisiaj rano #w Antoniewie w powiecie żnińskim. Ze stawu wyłowiono ciało mężczyzny.

(czytaj więcej)
13 lipca 2024 1

Wysokie kary pieniężne dla pracodawcy. Szamba musiały zostać rozładowane

Wszczęcie postępowań o nałożenie kar pieniężnych# na firmę, mandat karny i wniosek o ukaranie kierowcy przez Sąd oraz rozładunek części towaru – to efekty kontroli zespołu pojazdów zatrzymanego przez kujawsko-pomorskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.

(czytaj więcej)
13 lipca 2024 2
Wiadomości z regionu

Skoda wpadła do rowu. Autem podróżowała kobieta z dzieckiem

W sobotę 13 lipca br., po godzinie 10 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej# Państwowej Straż Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 25 w m. Siedlisko.

(czytaj więcej)
13 lipca 2024 0
Wiadomości z regionu

Runęła część dachu starego dworca. Mieszkańcy ewakuowani

W piątek kilka minut przed godziną 22:00 #nasza jednostka otrzymała zgłoszenie dotyczące zarwania się części poszycia dachowego starego dworca kolejowego w Solcu Kujawskim. Po dostaniu się do budynku potwierdzono zarwanie się części dachu.

(czytaj więcej)
12 lipca 2024 0

Zderzenie na skrzyżowaniu. Dwie osoby poszkodowane

W piątek, 12 lipca na skrzyżowaniu dróg w #Dąbrówce Słupskiej zderzyły się dwa samochody osobowe. Dwie osoby trafiły do szpitala.

(czytaj więcej)
12 lipca 2024 0
Wiadomości z regionu

Znaleziono zwłoki w Brdzie. Policja ustala szczegóły

Dzisiaj, 12 lipca 2024 roku doszło do tragicznego utonięcia #młodego mężczyzny w Bydgoszczy na wysokości mostu pomorskiego.

(czytaj więcej)
12 lipca 2024 2

Nie brakuje interwencji. Duża aktywność owadów błonkoskrzydłych

Co roku wraz z przyjściem wiosny i lata wzrasta aktywność# os, pszczół i szerszeni. Na terenie naszego powiatu nie brakuje interwencji.

(czytaj więcej)
12 lipca 2024 2
Wiadomości z regionu

Konar blokował przejazd. Działania po burzy

W ostatnich dniach burze nie ominęły także mieszkańców #Wapna. Konieczna była interwencja strażaków.

(czytaj więcej)
11 lipca 2024 9

Dachowanie seata. Kierowca ukarany mandatem karnym

Do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło dziś# (11 lipca 2024 r.) przed godziną 21:00, w miejscowości Wieszki. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem osobowym.

(czytaj więcej)
11 lipca 2024 20

Ślubowanie nowych policjantów. Funkcjonariusze rozpoczynają służbę

Pięćdziesięciu czterech nowych policjantów złożyło w czwartek #(11.07.2024 r.) ślubowanie. Słowa Roty funkcjonariusze powtarzali za Komendantem Wojewódzkim Policji w Bydgoszczy inspektorem Jakubem Gorczyńskim. Uroczystość zgromadziła także liczne grono rodzin policjantów składających ślubowanie.

(czytaj więcej)
11 lipca 2024 0

Czuwają nad bezpieczeństwem nad wodą. Działania policjantów i strażaków

W związku z rozpoczętym sezonem wakacyjnym #służby prowadzą wspólne działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w rejonach miejsc szczególnie atrakcyjnych turystycznie, popularnych wśród mieszkańców i turystów na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Wspólne patrole policjantów i strażaków pełniły służbę na Jeziorze Rościmińskim i Witosławskim. W okresie letnim takie patrole będą często pojawiać się na wodzie.

(czytaj więcej)
11 lipca 2024 5

Policjantka odwiedziła harcerzy. Rozmawiano o bezpiecznych wakacjach

W poniedziałek st. post. Wiesława #Ambrozik z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią odwiedziła harcerzy, którzy odpoczywali na terenie Leśnictwa Głęboczek. Przeprowadziła ona rozmowę z obozowiczami na temat bezpiecznych wakacji oraz bezpiecznego spędzania czasu na wodą.

(czytaj więcej)
11 lipca 2024 0

Policjanci uratowali 8 kotków. Teraz czekają na nowe domy

Służba w policji jest nieprzewidywalna. #Funkcjonariusze każdego dnia zmagają się z nowymi wyzwaniami jakie stawia przed nimi codzienność. Przekonali się o tym mundurowi z nakielskiej komendy, którzy na początku lipca uratowali 8 małych kotów, błąkających się po drodze.

(czytaj więcej)
11 lipca 2024 0

Prawie 30 zdarzeń. Strażacy mieli ręce pełne pracy

Wczoraj, w godzinach popołudniowych przez nasz powiat# przeszły gwałtowne zjawiska pogodowe. Silny wiatr i intensywne opady deszczu powodował zniszczenia. Musieli interweniować strażacy.

(czytaj więcej)
11 lipca 2024 2
Wiadomości z regionu

Wodniacy w akcji. Pomogli osobom pływającym na rowerkach podczas burzy

Wakacje w pełni. Piękna pogoda sprzyja wypoczynkowi nad wodą.# Nad bezpieczeństwem osób kąpiących się i pływających różnego rodzaju jednostkami czuwają bydgoscy wodniacy. Czasami bywa tak, że następuje nagłe załamanie pogody. Wówczas policjanci dbają o to, by wszystkie jednostki pływające dotarły do brzegu. Nie inaczej było wczoraj, gdy po upalnym dniu nadeszły burze. W tym czasie 10 osób pływało rowerkami po Brdyujściu. Policjanci zadbali, by wszyscy bezpiecznie dotarli do brzegu.

(czytaj więcej)
11 lipca 2024 2

Dachowanie skody. Kierowca zabrany do szpitala

Dzisiaj, 11 lipca o godz. 8.26 doszło do zdarzenia drogowego# w Wymysłowie z udziałem samochodu osobowego.

(czytaj więcej)
10 lipca 2024 7

Intensywne opady deszczu. Działania strażaków na drodze

Po upalnych dniach, w środę 10 lipca nad gminę #Nakło nadciągnęła burza. Intensywne opady deszczu spowodowały zalanie niektórych dróg.

(czytaj więcej)
10 lipca 2024 1

Zaginął starszy mężczyzna. Miał udać się do szpitala

W dniu 2.07.2024r. opuścił miejsce zamieszkania#, o czym poinformował sąsiadkę i miał się udać do szpitala w Obornikach Wielkopolskich do którego nie dotarł. Ostatni kontakt z osobą zaginioną miał miejsce telefonicznie w dniu 02.07.2024 roku ok. godz. 17:30.

(czytaj więcej)
10 lipca 2024 5

Burza nad powiatem. Pierwsze interwencje służb

Burza, która dzisiaj po południu dotarła nad nasz powiat przyniosła #spore opady deszczu i silny wiatr. Nie obyło się bez interwencji służb.

(czytaj więcej)
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)
0

Nowe Prawo Komunikacji Elektronicznej. Wprowadzono zmiany

Sejm przyjął ustawę Prawo Komunikacji Elektronicznej #(PKE). Ustawa ta wprowadza zmiany, które mają poprawić to, jak działa rynek telekomunikacyjny oraz lepiej chronić konsumentów. Prawo Komunikacji Elektronicznej (PKE) obejmuje szeroki zakres zagadnień, które dotyczą rynku telekomunikacyjnego i wprowadza dwie europejskie dyrektywy [1] [2]. Oto kluczowe obszary, które reguluje.

(czytaj więcej)