Dziś mamy 28 stycznia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

Na sygnale

28 stycznia 2023 0

Mniej zdarzeń, więcej ofiar. Blilans nie jest optymistyczny

Zeszłoroczny bilans zdarzeń drogowych w powiecie nakielskim wcale nie jest optymistyczny. Mimo, że ogólnie spadła liczba# wypadków jak i kolizji, to w porównaniu do lat poprzednich pochłonęły one więcej ofiar.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2023 0

Policjanci odnotowali 57 wykroczeń. Działania pn. "Pierwszeństwo"

W czwartek, 26 stycznia policjanci nakielskiej „drogówki” prowadzili na trasach działania pn.: „Pierwszeństwo”, które miały na celu #poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2023 1

Pożar mieszkania na I piętrze. Ewakuacja mieszkańców

W piątek 27 stycznia br, krótko po godzinie 5 nad ranem na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej #w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku wielorodzinnym w miejscowości Pęperzyn gm. Więcbork. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim, dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Więcborku oraz zastęp z Sitna.

(czytaj więcej)
26 stycznia 2023 7

Rozpoznajesz tę kobietę? Można przekazać informacje

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz Błonie zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciach.# Wszyscy, którzy rozpoznają kobietę, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobie mogącej mieć związek z przestępstwem, proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

(czytaj więcej)
25 stycznia 2023 0

Pił w parku pod okiem monitoringu. Ostatecznie dostał dwa mandaty

W poniedziałek, 23 stycznia 2023 roku obserwator Miejskiego Monitoringu Wizyjnego zauważył na jednym z #ustronnych miejsc w Parku 700-lecia przy ulicy Sądowej w Nakle nad Notecią mężczyznę pijącego z butelki alkohol.

(czytaj więcej)
25 stycznia 2023 15

Rozpoznajesz tego mężczyznę. Poinformuj policję

Policjanci z Posterunku Policji Osowa Góra zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciu#. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobie mogącej mieć związek z przestępstwem, proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

(czytaj więcej)
25 stycznia 2023 23
(ustalenia policji)

Zderzenie dwóch osobówek! Toyota zderzyła się z kią picanto

Dzisiaj, 25 stycznia około godz. 12 doszło do kolizji drogowej przy torach na jednym ze skrzyżowań# w Nakle.

(czytaj więcej)
24 stycznia 2023 18

Poranny pożar! Rozpoczął się od wiadra a zakończył na ścianie

Dzisiaj, 24 stycznia o godzinie 4.32 zaalarmowano straż o pożarze #w budynku gospodarczym w Modrakowie (gm. Mrocza).

(czytaj więcej)
23 stycznia 2023 3

Pożar w komorze silnika samochodu. Najprawdopodobniej doszło do usterki

W poniedziałek, 23 stycznia w godzinach wieczornych w Paterku doszło do niegroźnego pożaru samochodu osobowego.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2023 0

Korzystali z telefonów podczas jazdy. Blisko 40 mandatów

W miniony piątek policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili działania pn.: „Telefony”, przypominając kierowcom, że #używanie telefonu komórkowego podczas jazdy jest niebezpieczne, ale też stanowi wykroczenie.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2023 15

Strażacy musieli otworzyć mieszkanie. Zastano osobę martwą

Dzisiaj rano w jednym z mieszkań w Paterku (gm. Nakło) musiały interweniować służby ratunkowe. Po dostaniu się do środka#, w mieszkaniu zastano osobę martwą.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2023 7

Volkswagen w rowie. Uważajmy, na drogach nadal ślisko!

Wczorajsze, intensywne opady śniegu, dały sie we znaki szczególnie kierowcom. Na drogach nie brakowało kolizji.# Uważajmy! W niektórych miejscach nadal jest ślisko.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2023 9

Pożar sadzy w kominie. Poranna akcja strażaków

W sobotę, 21 stycznia w godzinach rannych doszło do zapalenia sadzy w przewodzie kominowym w jednym z budynków mieszkalnych #w Kcyni.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2023 4

Kierowcy pod obserwacją policyjnego drona. Przejeżdżali na czerwonym świetle

Policjanci z bydgoskiej "drogówki" kolejny raz przyglądali się zachowaniom kierowców na drogach# Bydgoszczy. Tym razem przy pomocy drona obserwowali ruch na rondzie Fordońskim oraz na ulicy Fordońskiej w rejonie skrzyżowania z ulicą Kapliczną. Zachowania niektórych kierowców daleko odbiegały od prawidłowych.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2023 23

Ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. 26-latka została ukarana

Czasową utratą prawa jazdy, wysokim mandatem i punktami karnymi zakończyło się spotkanie kierującej bmw #z policjantami nakielskiego referatu ruchu drogowego. 26-latka za nic miał ograniczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2023 10

Ukradli złom warty 5 tys zł. Łupy z dawnej przychodni zdrowia

Zarzuty włamania i kradzieży złomu wartego 5 tysięcy złotych usłyszeli mężczyźni zatrzymani przez mundurowych z Szubina. #Młodszy, 28-latek, wpadł kiedy pakował łupy do auta, jego 35-letni kompan też długo nie cieszył się wolnością. Obu grozi nawet do 10 lat więzienia.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2023 46

Wszedł do sklepu i ukradł puszkę z datkami. Złodziej poszukiwany

W niedzielę, 15 stycznia w jednym ze sklepów przy ul. Poznańskiej w Kcyni skradziona została puszka z datkami.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2023 51

Pies zagryziony na posesji. Mieszkańcy obawiają się o swoje dzieci

W piątek, 13 stycznia doszło do drastycznej sytuacji na jednej z posesji w Szubinie. Kilka psów zagryzło jednego z czworonogów.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2023 10
(ustalenia)

Zdarzenie drogowe z udziałem opla. Jazdę zakończył w przydrożnym lesie

16 stycznia w godzinach porannych doszło do zdarzenia drogowego# w Gorzeniu.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2023 5

Dachowanie samochodu osobowego. Ruch odbywał się wahadłowo (ustalenia)

W poniedziałek, 16 stycznia o godz. 6.25 na trasie Gorzeń - Łochowo dachował #samochód osobowy peugeot.

(czytaj więcej)
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)