Dziś mamy 3 grudnia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

Rolnictwo

30 listopada 2020 0

Ruszyły dwa nabory wniosków. Na co można zyskać wsparcie?

W ostatnim dniu listopada ruszyły dwa z czterech planowanych jeszcze na ten rok naborów #wniosków o pomoc finansową z PROW na lata 2014-2020. W ARiMR można już ubiegać się o wsparcie na realizację inwestycji zabezpieczających gospodarstwa przed skutkami suszy oraz na rozwój usług rolniczych.

(czytaj więcej)
20 listopada 2020 2

Po pieniądze z PROW jeszcze w tym roku. Cztery nowe nabory wniosków

– Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomia w końcówce roku cztery nowe #nabory wniosków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – informuje Halina Szymańska, prezes ARiMR. – Wśród nich jest np. program pomocy dla tych rolników, którzy chcą przeciwdziałać skutkom suszy i zaopatrzyć swoje gospodarstwa w urządzenia nawadniające. Przed kolejnym sezonem wiosenno-letnim warto o takich inwestycjach pomyśleć. Zachęcam więc do zapoznania się z naszą ofertą pomocy i skorzystanie ze środków dostępnych z budżetu PROW 2014-2020.

(czytaj więcej)
20 listopada 2020 0

Trwa wypłata zaliczek płatności bezpośrednich i niektórych z PROW

Minął miesiąc od rozpoczęcia realizacji zaliczek z tytułu płatności bezpośrednich oraz #niektórych instrumentów PROW za rok 2020 (płatności ONW, płatności rolno-środowiskowo-klimatyczne, płatność ekologiczna, inwestycje w rozwój obszarów leśnych i poprawę żywotności lasów). Według stanu na dzień 16 listopada br. łącznie z tego tytułu wypłacono ok. 10 mld zł, w tym ok. 9,2 mld zł w ramach płatności bezpośrednich.

(czytaj więcej)
19 listopada 2020 0

Pomoc na małe przetwórstwo i RHD. Składanie wniosków wydłużone

Termin przyjmowania wniosków o przyznane pomocy na "Wsparcie inwestycji w #przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój" został wydłużony do 24 grudnia 2020 r.

(czytaj więcej)
14 listopada 2020 0

Trwa powszechny spis rolny. Jak spisują się rolnicy z powiatu nakielskiego?

Do końca listopada trwa powszechny spis rolny. Jak do tej pory spisywali się rolnicy #w naszym powiecie?

(czytaj więcej)
14 listopada 2020 0

Zasiłek opiekuńczy dla ubezpieczonego w KRUS. Przypominamy, na jakich zasadach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 9 do 29 listopada #2020 r. ponownie przysługuje zasiłek opiekuńczy dla ubezpieczonego rolnika/domownika.

(czytaj więcej)
05 listopada 2020 2

Ptasia grypa zagrożeniem. Zalecenia dla hodowców drobiu

W związku z zagrożeniem wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków w Polsce hodowcy #drobiu powinni zachowywać szczególną ostrożność i stosować odpowiednie środki bioasekuracji minimalizujące ryzyko przeniesienia wirusa grypy ptaków do gospodarstwa, w szczególności:

(czytaj więcej)
31 października 2020 0

Wsparcie rynku produktów pszczelich na lata 2020-2022. Nowe warunki udziału

Od 30 października 2020 r. obowiązują zmienione warunki udziału w mechanizmie# "Wsparcie rynku produktów pszczelich na lata 2020-2022".

(czytaj więcej)
21 października 2020 39

Rolnicy nie dają za wygraną. Grożą zablokowaniem ronda w Bydgoszczy (film)

W Bydgoszczy trwa protest rolników. Ciągniki zablokowały dwa pasy od ulicy #Świekatowskiej do Ronda Maczka. Grożą zablokowaniem ronda.

(czytaj więcej)
21 października 2020 140

Rolnicy znów protestują. Blokują drogi w powiecie nakielskim (film)

Rolnicze protesty nadal nie ustają. Przeciwnicy projektu ustawy „Piątka dla zwierząt” #chcą wymóc na rządzących wycofanie się z proponowanych zmian.

(czytaj więcej)
19 października 2020 1

Załóż grupę producentów i sięgnij po wsparcie. Wnioski od 19 października

Od 19 października w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa można składać #wnioski o wsparcie na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów” - informuje Prezes ARiMR Tomasz Nowakowski.

(czytaj więcej)
16 października 2020 4

Ruszyły wypłaty zaliczek. Ile wynoszą stawki dla poszczególnych dopłat?

Dzisiaj, 16 października, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła #wypłatę zaliczek na poczet płatności bezpośrednich za 2020 rok oraz zaliczek na poczet płatności obszarowych PROW.

(czytaj więcej)
05 października 2020 0

Pomoc na start dla grup producentów. To nawet 100 tys. euro rocznie

Za dwa tygodnie, 19 października, ruszy w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa #nabór wniosków o wsparcie na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”. Pomoc, jaką mogą otrzymać rolnicy decydujący się na wspólne działanie, wynosi nawet 100 tys. euro rocznie.

(czytaj więcej)
25 września 2020 0

Kończy się nabór wniosków o wsparcie. KGW spieszcie się, nadal są dostępne środki

Już niewiele czasu pozostało kołom gospodyń wiejskich na złożenie w ARiMR wniosku o #dotację na swoją działalność. Termin naboru upływa w przyszłą środę, 30 września.

(czytaj więcej)
25 września 2020 1

O tydzień dłużej. Poszkodowani rolnicy nadal mogą składać wnioski

Do 7 października 2020 r., czyli o tydzień dłużej, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji #Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski o wsparcie od tych rolników, których gospodarstwa zostały szczególnie dotknięte kryzysem COVID-19. Do tej pory wpłynęło ponad 148 tys. tego typu wniosków.

(czytaj więcej)
02 września 2020 1

Rusza pomoc dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19

Od 9 do 30 września 2020 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie #przyjmowała wnioski o przyznanie pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19. Wsparcie finansowane jest z PROW na lata 2014-2020.

(czytaj więcej)
31 sierpnia 2020 1

Chcesz przekazać lub sprzedać gospodarstwo? Weź premię z PROW

Właściciel małego gospodarstwa, który zdecyduje się zakończyć działalność rolniczą i przekazać lub# sprzedać swoją ziemię oraz inwentarz innemu rolnikowi, może od 30 września br. ubiegać się w ARiMR o specjalną rekompensatę z PROW 2014-2020.

(czytaj więcej)
29 sierpnia 2020 0

Rekompensata strat za klęski żywiołowe i ASF. Kończy się nabór wniosków

W poniedziałek 31 sierpnia 2020 r. mija termin na złożenie wniosków przez rolników, którzy #ponieśli w gospodarstwach straty spowodowane klęskami żywiołowymi bądź wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, i chcą skorzystać ze wsparcia finansowego w ramach PROW 2014-2020.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2020 4

Producenci rolni, którzy zaprzestali produkcji świń, mogą liczyć na pomoc

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa udziela pomocy producentom rolnym, #którzy zaprzestali produkcji świń w związku z otrzymanym zakazem utrzymywania w gospodarstwie świń lub ich wprowadzania do gospodarstwa, wydanym w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń.

(czytaj więcej)
29 lipca 2020 0

Prywatny las z dotacją. Od 3 sierpnia rolnicy mogą ubiegać się o pomoc

Rolnicy, którzy posiadają las, mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji #Rolnictwa o dotację z PROW na lata 2014-2020. Od 3 sierpnia do 11 września 2020 r. biura powiatowe ARiMR będą przyjmowały wnioski o przyznanie pomocy na inwestycje zwiększające odporność ekosystemów leśnych i ich wartość dla środowiska.

(czytaj więcej)
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)