Dziś mamy 20 stycznia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

Aktualności

16 stycznia 2019 0

Zaproszenie na spotkanie z Radcą Prawnym w PPPP w Nakle

Zapraszamy rodziców dzieci z niepełnosprawnościami, w tym z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, a# także członków stowarzyszenia na rzecz integracji społecznej - twój przyjaciel na kolejne spotkanie.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2019 93

Żałoba narodowa po śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Prezydent RP Andrzej Duda # skierował do kontrasygnaty Prezesa Rady Ministrów rozporządzenie w sprawie wprowadzenia żałoby narodowej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2019 0

Stypendia dla prymusów zawodu. Marszałek wyróżnił najlepszych

Znamy listy 500 uzdolnionych uczniów techników i szkół branżowych, którzy otrzymają stypendia # marszałka województwa w ramach projektu „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza”. Wysokość wsparcia to nawet 500 złotych miesięcznie.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2019 0

Bezpłatne badanie Mammograficzne w Szubinie

Zapraszamy wszystkie mieszkanki Szubina w wieku 50-69 lat#, które w przeciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały mammografii na bezpłatne badanie mammograficzne w ramach NFZ.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2019 0

Turniej tenisa stołowego. WTZ zaprasza

Dnia 17.01.2019r. o godzinie 9:00 w Zespole Szkół w Rynarzewie# odbędzie się XI Okręgowy turniej tenisa stołowego, na który zaprasza Warsztat Terapii Zajęciowej „Pelikan” Ligi Kobiet Polskich Koła w Szubinie K.P.O.W. w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2019 4

Ruszyła runda rewanżowa nakielskiej ligi halowej. Jak zaprezentowały się zespoły?

W hali widowiskowo – sportowej w Paterku odbyła się 6 kolejka, XX rozgrywek NHLPN. W niedzielne # przedpołudnie zagrali piłkarze z I ligi.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2019 5

Znamy podział na grupy. PELICUP już w najbliższą sobotę!

W ubiegłą środę poznaliśmy podział na grupy pierwszej edycji nowej formuły turniejów piłkarskich w # Szubinie.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2019 19

Ferie z WOT. Kujawsko-pomorscy terytorialsi zainaugurowali szkolenie

Ponad 4 tysiące żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej szkoli się w ten weekend na terenie dwunastu # województw. Prowadzone obecnie szkolenia rotacyjne zainaugurowały kolejny – trzeci rok funkcjonowania formacji.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2019 3

Policjanci podsumowali rok 2018 w kujawsko-pomorskiem

Wysoka wykrywalność na poziomie 78% i spadek ilości przestępstw, w tym tych najbardziej# uciążliwych – kryminalnych, to trendy podsumowujące statystycznie rok 2018. Miniony rok to także duże inwestycje możliwe m.in. dzięki „Programowi Modernizacji Policji… na lata 2017-2020”. To także ponad 199 tysięcy policyjnych interwencji.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2019 2

Policjanci patrolowali drogi powiatu. Wsparcia udzielili im bydgoscy mundurowi

Bezpieczeństwo użytkowników dróg jest celem nadrzędnym policjantów.# Aby więcej było patroli na powiatowych drogach, wsparcia podczas wczorajszej służby mundurowym z nakielskiej „drogówki” udzielili koledzy z bydgoskiego Oddziału Prewencji Policji.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2019 3

SP w Rynarzewie kolejny raz wzięła udział w WOŚP. Pobili rekord z ubiegłego roku

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie wzorem lat ubiegłych wzięła# udział w 27 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2019 5

Akcja „Prędkość” na drogach powiatu nakielskiego. Ujawniono 18 wykroczeń

Wczoraj (14.01.19) policjanci z nakielskiego Referatu Ruchu Drogowego# prowadzili na powiatowych drogach działania „Prędkość”, podczas których, z myślą o bezpieczeństwie użytkowników dróg, sprawdzali, jak kierowcy stosują się do przepisów dotyczących ograniczeń prędkości.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2019 0

„Bezpieczny i przyjazny region”. 22 uczniów z naszego powiatu wzięło udział w II etapie

W dniu 11 stycznia 2018 roku został przeprowadzony II etap# IX Kujawsko – Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region”.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2019 5

Rekonstrukcja bitwy o Szubin. Inscenizacja wzbudziła duże zainteresowanie

Ważnym i oczekiwanym przez wszystkich punktem obchodów 100 rocznicy Powstania Wielkopolskiego# była rekonstrukcja bitwy o Szubin, na którą przybyli liczni mieszkańcy Szubina i goście z regionu.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2019 12

Szubin pamięta o bohaterach. Uroczystości 100 rocznicy Powstania Wielkopolskiego

12 stycznia 2019 r. w Szubinie odbyły się główne uroczystości 100 Rocznicy Powstania # Wielkopolskiego 1918-1919.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2019 0

Terenowe przygody z mapą. Alarm dla jednostki

12 stycznia br. o na terenie Bazy OSP Jednostki Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku rozpoczęły# się zajęcia szkoleniowe dla młodzieży aspirującej na przyszłych ratowników.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2019 5

Policjanci w powiecie nakielskim czuwali nad bezpiecznym przebiegiem WOŚP

Wczoraj (13.01.19) na terenie powiatu nakielskiego policjanci czuwali nad bezpiecznym# przebiegiem 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i prowadzili rozmowy z wolontariuszami na temat bezpieczeństwa. Na terenie powiatu nie odnotowano żadnych zdarzeń związanych z zabezpieczanym przedsięwzięciem.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2019 1

27 Finał WOŚP. Chomętowo włączyło się do akcji

W czasie finału WOŚP w Chomętowie zebrano# 5.778,88 zł. Tradycyjnie wolontariusze kwestowali przy kościele, następnie w Świetlicy Wiejskiej przygotowano dla mieszkańców i gości wiele atrakcji: występy dzieci z Przedszkola IGUŚ i kółka teatralno – muzycznego w Chomętowie, przeprowadzono licytacje i loterię fantową.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2019 0

"Alkohol i Narkotyki" – działania nakielskiej „drogówki”. Skontrolowano łącznie 831 kierowców

W minioną sobotę na drogach powiatu nakielskiego policjanci# z Referatu Ruchu Drogowego prowadzili działania pn.: „Alkohol i Narkotyki”, których celem było eliminowanie z ruchu tych kierowców, którzy pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników dróg.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2019 2

Udział „mundurowych” z ZSP w II etapie Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie w Toruniu

11 stycznia br. w auli Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu przeprowadzono# II etap IX edycji Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie pn.: „Bezpieczny i przyjazny region” zwanej dalej „Olimpiadą”.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)