Dziś mamy 29 czerwca 2022, środa, imieniny obchodzą:

Aktualności

28 czerwca 2022 0

Wniosek na poprawę bezpieczeństwa pracy. Należy złożyć do 8 lipca

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina o składaniu wniosków o# dofinansowanie projektów poprawiających bezpieczeństwo pracy. Ostateczny termin mija 8 lipca.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

Policjanci poszukują świadków. Do zdarzenia doszło na obwodnicy

Policjanci poszukują świadków zdarzenia drogowego, do jakiego doszło na# obwodnicy Nakła. Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu przebiegu zajścia proszone są o kontakt.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 6

"Dzięki takim ludziom gmina może się rozwijać". Wręczono Honorowe Medale im. Sędziwoja

Jednym z punktów wczorajszej sesji rady miejskiej w # Szubinie było wręczenie Honorowych Medali im. Sędziwoja z Szubina.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 1

Ważne obrady. Jest absolutorium dla burmistrza

W Szubińskim Domu Kultury w # poniedziałek, 27 czerwca odbyła się uroczysta sesja rady miejskiej. Radni udzielili burmistrzowi wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu za ubiegły rok.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 9

Posiedzenie sejmiku województwa. O wsparciu dla Ukraińców i planie dotyczącym szpitali

Sejmik zdecydował w poniedziałek, 27 czerwca o udzieleniu # pomocy humanitarnej Obwodowi Chmielnickiemu na Ukrainie - naszym ukraińskim przyjaciołom wyślemy specjalistyczną odzież pożarniczą oraz gotowe racje żywnościowe do użycia w warunkach polowych - i przyjął stanowisko, w którym stanowczo sprzeciwia się konsolidacji bydgoskich szpitali uniwersyteckich.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 2

Pijani kierowcy wyeliminowani. Mężczyźni mieli prawie dwa promile

Dwóch nietrzeźwych kierowców, w tym jednego, który ruszył #w trasę bez wymaganych uprawnień, wyeliminowali wczoraj z ruchu mundurowi nakielskiej „patrolówki”. Obaj niebawem usłyszą zarzuty, a ich zachowanie oceni sąd.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 19

Zderzenie dwóch samochodów! Jedna osoba poszkodowana zabrana do szpitala

Prędkość i brawura na drodze to przyczyny większości zdarzeń drogowych, dlatego warto zachować szczególną ostrożność.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 0

Wpadł podczas interwencji. Był poszukiwany za kradzież i posiadanie narkotyków

Policjanci z komisariatu w Szubinie, podczas interwencji w jednym z mieszkań# na terenie miasta, zatrzymali 35-latka, poszukiwanego przez warszawski sąd do odbycia kary za przestępstwa z przeszłości. Najbliższy rok mężczyzna spędzi w więziennej celi.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 2

44 tysiące bonów czeka na aktywację w kujawsko-pomorskim. Czas do końca września!

Wakacje to najlepszy moment, by wykorzystać bon turystyczny#. W naszym regionie do wydania choćby częściowego w bonach pozostało jeszcze 72 mln zł. Warto się pospieszyć, bo jego ważność upływa 30 września. Po tym terminie nie będzie można nim już płacić.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 0

Pożegnano dyrektora szkoły. Niektórzy bardzo się wzruszyli...

Choć dzień zakończenia roku szkolnego i rozpoczęcia wakacji #kojarzy się zwykle radośnie, to w Szkole Podstawowej w Kowalewie nie zabrakło łez i wzruszeń.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 22

Łupem włamywacza padł sprzęt wędkarski. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia

Kara do 10 lat więzienia grozi 39-latkowi zatrzymanemu# przez nakielskich kryminalnych w związku z włamaniami na jednym z osiedli. Skradzione mienie częściowo odzyskano, a podejrzany już usłyszał zarzuty.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 0

Zespół Folklorystyczny Sadkowianie na festiwalu. Zdobyli trzecie miejsce!

26 czerwca Zespół Folklorystyczny Sadkowianie uczestniczył w XI Festiwalu Pieśni Ludowej i Jarmarku Świętojańskim w Inowrocławiu.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 8

Usłyszał zarzut zabójstwa. 40-latek został aresztowany

Nawet dożywocie grozi 40-latkowi podejrzanemu o zabójstwo.# Mężczyzna zaatakował nożem 41-latka, który niestety w wyniku obrażeń zmarł w szpitalu. Podejrzany decyzją sądu został aresztowany na najbliższe trzy miesiące. Przestępstwa dokonał w warunkach recydywy.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 2

Jak ZUS sprawdza, co robimy na zwolnieniu lekarskim? Koniecznie przeczytaj!

Zakład Ubezpieczeń Społecznych podsumował wyniki kontroli zwolnień #lekarskich przeprowadzonych w pierwszych kwartale 2022 roku. Kwota obniżonych i cofniętych świadczeń po kontroli zwolnień wyniosła ponad 42,6 mln zł, w kujawsko-pomorskim niemal 2,6 mln zł.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 5

Emilka nadal czeka na operację. Możesz pomóc i zaangażować się w turniej charytatywny

Emilka Rybarczyk czeka na poważną # operację serduszka w USA. Niestety gdy cel był bliski osiągnięcia okazało się, że przez rosnącą inflację, cena operacji wzrosła o ponad 40 tysięcy dolarów.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2022 10

Kolizja z udziałem trzech osobówek. Kierowca nie dostosował prędkości

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło 26 czerwca 2022 roku w niedzielne popołudnie.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2022 6

Sportowa aktywność w upalny dzień. Za nami II Gminny Rajd Rowerowy

26 czerwca z szubińskiego Rynku wyruszył II Gminny # Rajd Rowerowy. Miłośnicy dwóch kółek mieli do pokonania prawie 23–kilometrową trasę.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2022 0

10 zastępów straży walczyło z pożarem. Spłonęło około 1 ha lasu

Do kolejnego pożaru lasu doszło 26 czerwca #w Mieczkowie (gm. Kcynia).

(czytaj więcej)
26 czerwca 2022 0

Mieszkańcy Zamościa powitali lato! Zapewniono moc atrakcji

25 czerwca na terenie boiska sportowego w # Zamościu odbyło się tradycyjne już wydarzenie z okazji powitania lata. Atrakcji tego dnia nie brakowało!

(czytaj więcej)
26 czerwca 2022 23

Młodzieżowe zawody OSP. Które drużyny były najlepsze?

Cyklicznie co dwa lata odbywają się w # powiecie nakielskim zawody sportowo-pożarnicze dla seniorów i młodzieży. Dorośli wystartowali rok temu, a w sobotę 25 czerwca młodzież na stadionie miejskim w Szubinie.

(czytaj więcej)
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)