Dziś mamy 24 maja 2018, czwartek, imieniny obchodzą:

Aktualności

19 maja 2018 31

Powiat spłaca kredyt kredytem. To prawie 10 milionów

Radni powiatowi jednogłośnie podjęli decyzję o zaciągnięciu długoterminowego kredytu z # przeznaczeniem na pokrycie deficytu budżetowego oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. W sumie – 9,5 mln zł.

(czytaj więcej)
19 maja 2018 13

Finał Miejski czwartków LA. Deszcz płatał figla uczestnikom

17 maja na Stadionie Miejskim w Szubinie odbył się Finał Miejski, tym samym zakończyła się # XXIV Edycji Czwartków Lekkoatletycznych.

(czytaj więcej)
19 maja 2018 0

W czwartek sesja Rady Miejskiej. Do podjęcia jest kilka istotnych uchwał

W czwartek 24 maja 2018 r. o godzinie 11:00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej # przy ul. Kcyńskiej 34 w Szubinie odbędzie się XLIII sesja Rady Miejskiej w Szubinie.

(czytaj więcej)
19 maja 2018 17

Czołowe zderzenie na dziesiątce. Nie żyje jedna osoba (ustalenia policji)

Przed godziną 12:00 na DK nr 10 za Kosztowem przy zjeździe na Wyrzysk doszło do tragicznego # w skutkach wypadku.

(czytaj więcej)
19 maja 2018 0

Doświetlenie w ramach funduszu sołeckiego. Postawiono 10 lamp

W ramach funduszu sołeckiego sołectwa Samoklęski Duże zamontowano 10 lamp # oświetleniowych typu LED na odcinku Samoklęski Małe Samoklęski Duże.

(czytaj więcej)
19 maja 2018 3

Zdarzenie na drodze wojewódzkiej. Przewrócony DAF

To już trzecie w tym tygodniu zdarzenie drogowe z udziałem pojazdu ciężarowego # na drogach powiatu. Tym razem # ciężarowy DAF przewrócił się w Drogosławiu.

(czytaj więcej)
19 maja 2018 6

Towarzyski mecz w piłkę nożną. Słupy zmierzą się ze Skórzewem

Już w najbliższą niedzielę, 20 maja o godzinie 18:00 na boisku w Słupach odbędzie się # towarzyski mecz piłki nożnej, w którym zmierzą się drużyny Sołectwa Słupy oraz Sołectwa Skórzewo.

(czytaj więcej)
18 maja 2018 0

Uczniowie odwiedzili policjantów. Atrakcją było zwiedzanie radiowozu

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Turze odwiedziły nakielskich policjantów, zwiedzały jednostkę i # przyglądały się pracy funkcjonariuszy. Maluchy wysłuchały też cennych informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(czytaj więcej)
18 maja 2018 0

Szkoda czasu na sen. W bibliotece czekają nocne atrakcje

Noc w RBP Szubin już 9 czerwca. Chętni mogą już odbierać druki pisemnej zgody rodziców. # Szczegółowe informacje na plakacie.

(czytaj więcej)
18 maja 2018 0

Mapa służy mieszkańcom. O czym najczęściej informują policjantów?

Przez ostatnie cztery miesiące mieszkańcy powiatu nakielskiego nanieśli 201 zgłoszeń na # Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkańcy najczęściej zgłaszają spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, nieprawidłowe parkowanie i przekraczanie przez kierowców dozwolonej prędkości.

(czytaj więcej)
18 maja 2018 5

Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 28-latek trafił już za kratki

Nakielscy kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca miasta, który od ubiegłego # roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwany listem gończym mężczyzna został zatrzymany na terenie posesji w gminie Szubin. Zatrzymany trafił prosto do zakładu karnego.

(czytaj więcej)
18 maja 2018 0

Gminny konkurs wiedzy o Poczcie Polskiej. Rywalizowali uczniowie z czterech szkół

17.05.2018 r. w gościnnych murach Muzeum Ziemi Szubińskiej został przeprowadzony # Gminny Konkurs Wiedzy o Poczcie Polskiej.

(czytaj więcej)
18 maja 2018 8

Dzielnicowy złapał złodzieja. 18-latek ukradł piwa z marketu

Mrotecki dzielnicowy natychmiast rozpoznał sprawcę kradzieży alkoholu, do jakiej doszło w # jednym z marketów na terenie miasta. Znajomość mieszkańców podległego rejonu spowodowała, że sprawca kradzieży nie uniknie odpowiedzialności.

(czytaj więcej)
18 maja 2018 1

Działania "Tranzyt". Policja kontrolowała kierowców ciężarówek

Wczoraj (17.05.18) na drogach wjazdowych do miasta policjanci z Referatu Ruchu Drogowego z # Nakła kontrolowali pojazdy ciężarowe. Kontrole w ramach działań „Tranzyt” miały na celu sprawdzanie czy kierowcy ciężarówek nie łamią przepisów zakazujących im wjazdu do miasta.

(czytaj więcej)
18 maja 2018 32

Mogło dojść do tragedii. 9-latek wpadł do Noteci

W piątek, 18 maja w godzinach popołudniowych do rzeki na wysokości ul. Hallera w # Nakle wpadł 9-letni chłopiec.

(czytaj więcej)
18 maja 2018 14

Strefa w każdej gminie. Nowa ustawa wprowadzi rewolucyjne zmiany

Zainteresowani samorządowcy, przedsiębiorcy oraz inwestorzy przyszli do # Nakielskiego Ośrodka Kultury, by wziąć udział w konferencji „Strefa w każdej gminie” organizowanej przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną.

(czytaj więcej)
18 maja 2018 2

Biblioteka dla Niepodległej. Odbyła się lekcja historii i patriotyzmu

W stulecie niepodległości Polski pamiętamy o Powstaniu Wielkopolskim, które było możliwe #tylko dzięki szczęśliwemu dla Polaków zakończeniu I wojny światowej.

(czytaj więcej)
18 maja 2018 0

Dyżur z ekspertami ZUS. Tematem będzie zasiłek pogrzebowy

Na kolejny dyżur telefoniczny z ekspertami ZUS zapraszamy 22 maja. Tematem będzie #zasiłek pogrzebowy z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Naszych ekspertów będzie można spytać:

(czytaj więcej)
18 maja 2018 0

Pokazy judo, Kung Fu, karate i nie tylko. Przed nami Gala Sztuk Walki

30 maja o godz.16:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Szubinie odbędzie się #Gala Sztuk Walki.

(czytaj więcej)
18 maja 2018 0

Kolejny sukces reprezentacji szubińskiego ZSP w Pile. Zajęła 2. miejsce

13 maja Strzelecki Klub Sportowy „Inter-Continental” Piła był organizatorem na strzelnicy #Tarcza w Pile 3 otwartych zawodów strzeleckich z okazji 100-lecia Niepodległości Polski „III Puchar Sekcji Historycznej”.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)