Dziś mamy 4 grudnia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

Aktualności

01 grudnia 2020 0

Mistrzostwa szkół gminy Szubin. Rozgrywka rozpocznie się 5 grudnia o 19

Już w najbliższą sobotę, 5 grudnia, odbędą się# XV Mistrzostwa Szkół gminy Szubin w Szachach Lichess I LO Szubin.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2020 0

W oczekiwaniu na mPrawo Jazdy. Co musisz wiedzieć na ten temat?

5 grudnia zniknie obowiązek wożenia ze sobą# prawa jazdy. Podczas kontroli drogowej Policja sprawdzi Twoje uprawnienia w rejestrach państwowych. Swoje mPrawo Jazdy znajdziesz w aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2020 0

Mistrzostwa w Podnoszeniu Ciężarów już w ten weekend. Znamy harmonogram

W tę sobotę (5 grudnia) w Hali Widowiskowo-Sportowej w Mroczy będą miały# miejsce wydarzenia sportowe rangi krajowej: Indywidualny Puchar Polski Kobiet w Podnoszeniu Ciężarów oraz Finał Drużynowych Mistrzostw Polski w Podnoszeniu Ciężarów.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2020 1

ZUS zaprasza na bezpłatne webinarium. Odbędzie się 3 grudnia

Zasady poprawnego wypełniania i korygowania dokumentów# zgłoszeniowych i rozliczeniowych, to temat najbliższego webinarium organizowanego przez bydgoski oddział ZUS.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2020 12

55 zakażeń koronawirusem w naszym powiecie. Sprawdź najnowsze dane!

1 grudnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 9105 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID19 zmarło 68 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 381 osób – łącznie 449.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2020 0

Ostatnie dni na złożenie wniosku o stypendium. „Młody Talent Krajny i Pałuk”

Zarząd Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” przypomina, iż w najbliższy# piątek (04.12.2020) mija termin składania wniosków o przyznanie stypendium w ramach Programu Stypendialnego „Młody Talent Krajny i Pałuk”.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2020 2

Postępują prace na S5. W budowie są cztery odcinki drogi (film)

Droga ekspresowa S5 w woj. kujawsko-pomorskim coraz bliżej. W budowie# znajdują się cztery odcinki drogi, a dwa zostały udostępnione kierowcom w ramach czasowych organizacji ruchu. Z jednego odcinka kierowcy korzystają od roku.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2020 1

Granty dla branży gastronomicznej i fitness. Ruszył już nabór wniosków

Wystartowały marszałkowskie granty dedykowane branżom gastronomicznej# i fitness na utrzymanie lub przywrócenie miejsc pracy. Placówki gastronomiczne oraz ośrodki budowania formy i poprawy kondycji fizycznej mogą się również ubiegać o preferencyjne pożyczki udzielane na weksel in blanco. Przygotowujemy też kampanię promującą kupowanie jedzenia na wynos.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2020 0

"Ich poświęcenie, nasza pamięć". Wspólny projekt na rzecz pomnika

Szubińskie Towarzystwo Kulturalne kończy realizację# projektu ze środków Powiatu Nakielskiego.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2020 0

VII Turniej Szachowy UKW Bydgoszcz. Świetna forma zawodników z powiatu

30 listopada odbył się VII Turniej Szachowy UKW Bydgoszcz. Na pierwszym miejscu w# grupie A uplasował się Jerzy Białas z klubu UKS Szachowa Dwójka Szubin.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2020 0

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wypłacany będzie do 24 grudnia

Nadal można korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Okres, do kiedy będzie# wypłacany zasiłek został przedłużony do 24 grudnia. Można się o niego starać, m.in w razie zamknięcia placówek oświatowych z powodu COVID-19 lub gdy te placówki są otwarte, ale nie mogą zapewnić opieki z powodu ich ograniczonego funkcjonowania. Ze świadczenia mogą korzystać także medycy, którzy nie skorzystają z opieki zapewnionej przez szkołę.

(czytaj więcej)
30 listopada 2020 10

Dachowanie w Paterku. Tym razem z udziałem fiata doblo (ustalenia policji)

W okresie jesienno - zimowym na drodze jest mokro i ślisko. W tym okresie warto zachować #szczególną ostrożność na drodze, zarówno dla swojego bezpieczeństwa, jak i dla bezpieczeństwa pozostałych.

(czytaj więcej)
30 listopada 2020 0

Tlenek etylenu w sezamie. Firma wycofuje dwa produkty

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez MAKRO Cash and #Carry Polska S.A. wycofaniu dwóch produktów ze względu na wykrycie tlenku etylenu w sezamie będącym składnikiem tych produktów.

(czytaj więcej)
30 listopada 2020 6

Pacjenci z COVID-19 będą objęci zdalną opieką medyczną. Otrzymają pulsoksymetry

Ministerstwo Zdrowia uruchomiło w całej Polsce projekt Domowej Opieki Medycznej (DOM), #czyli system zdalnego monitoringu pacjentów z COVID-19. W jego ramach każdy, kto ma pozytywny wynik testu na koronawirusa, może otrzymać pulsoksymetr. To urządzenie bada poziom saturacji, czyli nasycenia krwi tętniczej tlenem i przekazuje dane do centrum monitoringu. Dzięki temu, w razie pogorszenia parametrów, do pacjenta szybko zostanie wezwane pogotowie ratunkowe.

(czytaj więcej)
30 listopada 2020 0

Wiele ciekawych zajęć w e-Szkole. Co zaplanowano na ten tydzień?

Wzory skróconego mnożenia, działania na potęgach i pierwiastkach w zadaniach testowych #z matematyki, spotkanie z twórczością Adama Mickiewicza, powtórki do matury z geografii i lekcja gramatyki języka angielskiego to tylko niektóre z wielu ciekawych zajęć, które proponujemy w tym tygodniu w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej. Zachęcamy też do oglądania materiałów archiwalnych.

(czytaj więcej)
30 listopada 2020 0

W okolicy miejscowości Słupy błąka się pies. "Na oko to kilkuletni piesek rasy Beagle"

W dniu wczorajszym Internautka poinformowała nas, że po polach uprawnych w #okolicach miejscowości Słupy błąka się pies. Kobiecie nie udało się zrobić zdjęcia zwierzęcia. - Piesek był nieufny, nie udało mi się go zawieźć do schroniska. Na oko to kilkuletni, dorosły piesek rasy Beagle, szczupły – informuje Internautka. Być może piesek komuś uciekł.

(czytaj więcej)
30 listopada 2020 5

Przeładowany zestaw z maszynami drogowymi na krajowej „dziesiątce”

W dniu 27 listopada br. na krajowej „dziesiątce” w Nakle nad Notecią, inspektorzy z# Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Bydgoszczy zatrzymali do rutynowej kontroli pojazd członowy, którym przewożone były dwie maszyny: walec drogowy oraz rozściełacz asfaltu.

(czytaj więcej)
30 listopada 2020 0

Nie żyje Genowefa Sater. Wybitna psycholog spoczęła na cmentarzu w Szubinie

W sobotę 28 listopada 2020 r. na cmentarzu w Szubinie pożegnaliśmy Genowefę #Sater – wybitną psycholog, współpracowniczkę, serdeczną koleżankę.

(czytaj więcej)
30 listopada 2020 0

Ruszyły dwa nabory wniosków. Na co można zyskać wsparcie?

W ostatnim dniu listopada ruszyły dwa z czterech planowanych jeszcze na ten rok naborów #wniosków o pomoc finansową z PROW na lata 2014-2020. W ARiMR można już ubiegać się o wsparcie na realizację inwestycji zabezpieczających gospodarstwa przed skutkami suszy oraz na rozwój usług rolniczych.

(czytaj więcej)
30 listopada 2020 7

Liczba zakażonych znacznie spadła. W naszym powiecie 7 nowych przypadków

30 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o „zaledwie” 5 733 nowych #potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. To dużo mniej niż w ostatnich dniach. Z powodu COVID19 zmarło 21 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 100 osób – łącznie 121.

(czytaj więcej)
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)