Dziś mamy 19 marca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Aktualności

15 marca 2018 0

Wiele prezentacji i pokazów. Wyspiański otworzył drzwi dla gimnazjalistów

15 marca w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie odbyły się # tradycyjne drzwi otwarte.

(czytaj więcej)
15 marca 2018 16

66-letni wandal w areszcie. Zatrzymał go policjant po służbie

Policjantem jest się zawsze, a nie tylko wtedy, kiedy ubiera się mundur. Udowodnił to funkcjonariusz # służący na co dzień w nakielskiej komendzie. Policjant, w czasie wolnym, zatrzymał 66-letniego mężczyznę, który uszkodził przewody telekomunikacyjne.

(czytaj więcej)
15 marca 2018 0

Droga Krzyżowa wierszem opowiadana. Sztukę wystawi Teatr Kamienie Pana

„Biblijna Droga Krzyżowa wierszem opowiadana” zostanie przedstawiona w najbliższą #niedzielę w Gąbinie. Sztukę wystawi Teatr Kamienie Pana, a obejrzeć ją będzie można w Jurcie Nad Stawem przy ul. Leśnej 23. Początek o godz. 19.00. Uczestnicy proszeni są o zabranie świeczek.

(czytaj więcej)
15 marca 2018 0

Jutro wernisaż Agaty Ciesielskiej. Prace ukazują intymny mikroświat człowieka

16 marca odbędzie się wernisaż prac Agaty Ciesielskiej.

(czytaj więcej)
14 marca 2018 2

O terapeutycznym wykorzystaniu zwierząt. W konferencji wzięło udział prawie 140 osób

W Auditorium Novum Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, 12 marca 2018 r. # Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie wraz z Wydziałem Hodowli i Biologii Zwierząt UTP w Bydgoszczy zorganizował konferencję pn. „Dobrostan a terapeutyczne wykorzystanie zwierząt”.

(czytaj więcej)
14 marca 2018 11

Spotkanie Gminnego Zarządzania Zespołu Kryzysowego. Omówiono kwestie związane z ASF

13 marca br. w Urzędzie Miejskim w Szubinie odbyło się spotkanie Burmistrza Szubina z Gminnym # Zespołem Zarządzania Kryzysowego, Powiatowym Lekarzem Weterynarii, przedstawicielami OSP gm. Szubin oraz rzeczoznawcy do spraw szacowania wartości rynkowej: zwierząt w zakresie zwalczania chorób zakaźnych i zaraźliwych, zniszczonych produktów pochodzenia zwierzęcego, środków żywienia zwierząt oraz sprzętu na terenie gminy i miasta Szubin.

(czytaj więcej)
14 marca 2018 27

Ciąg dalszy kłopotów z przejazdem. Zakopują się kolejne samochody

Nie kończą się problemy mieszkańców ulicy Noteckiej w Rynarzewie. W tej sprawie ponownie # odezwał się do nas pan Janusz.

(czytaj więcej)
14 marca 2018 13

Szkolenie dla policjantów. Mundurowi zdobyli wiedzę na temat procedur "Niebieskiej Karty"

Policjanci powiatu nakielskiego wzięli udział w szkoleniu dotyczącym przeciwdziałania przemocy w # rodzinie oraz tzw. procedury „Niebieskiej Karty”.

(czytaj więcej)
14 marca 2018 0

Drogi na wsiach są w coraz lepszym stanie. W tym roku zostaną wykonane kolejne inwestycje

Poprawa stanu technicznego dróg, poprzez ich remont i przebudowę, służąca podniesieniu # bezpieczeństwa na drogach i komfortu komunikacyjnego jest jednym ze strategicznych celów rozwoju powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
14 marca 2018 12

O bezpieczeństwie i porządku publicznym. Przedstawiono wyniki pracy mundurowych w minionym roku

W środę, 14 marca w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią odbyło się # wspólne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

(czytaj więcej)
14 marca 2018 3

Zima jeszcze nas nie opuści. Meteorolodzy zapowiadają oblodzenia

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle informuje, że od godz. 21.00 dnia #14 marca do godz. 10.00 dnia 15 marca na terenie województwa kujawsko-pomorskiego prognozuje się spadek temperatury poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C, przy gruncie ok. - 2°C.

(czytaj więcej)
14 marca 2018 0

Przygotowania do świąt idą pełną parą. Dzieci przygotowywały ozdoby

Na zajęciach w Szubińskim Domu Kultury dzieci przygotowywały ozdoby wielkanocne.

(czytaj więcej)
13 marca 2018 4

Miażdżący raport NIK o antybiotykoterapii zwierząt hodowlanych. Ministerstwo uspokaja

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi nie zgadza się z tezą o powszechnym stosowaniu antybiotyków # w hodowlach zwierząt w Polsce, a w konsekwencji z istnieniem zagrożenia dla zdrowia konsumenta, która została zawarta w raporcie NIK dotyczącym m.in. nadzoru nad stosowaniem antybiotykoterapii w hodowli zwierzęcej.

(czytaj więcej)
13 marca 2018 23

Nieprzejezdna ulica Notecka. Sytuacja powtarza się co roku

Wiosenne roztopy przyczyniają się do tego, że wiele gruntowych dróg jest nieprzejezdnych. Napisał do # nas kolejny Internauta, tym razem mieszkaniec Rynarzewa, który zwraca uwagę na zły stan ulicy Noteckiej w tej miejscowości.

(czytaj więcej)
13 marca 2018 3

"Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza". Jedna ze szkół w powiecie wyróżniona

Uroczyste wręczenie stypendiów marszałka 622 uczniom techników i zasadniczych szkół zawodowych # odbyło się we wtorek, 13 marca w hali Arena Toruń. Spotkanie z uczniami było także okazją do wyróżnienia najlepszych stypendystów i placówek edukacyjnych oraz prezentacji szkół i pracodawców z regionu.

(czytaj więcej)
13 marca 2018 55

Zarząd rozstrzygnął konkursy. Znamy nazwiska nowych dyrektorów

Wiemy już, jakie osoby zarządzać będą kilkoma placówkami w powiecie nakielskim. Zarząd rozstrzygnął konkursy.

(czytaj więcej)
13 marca 2018 7

Zmagania młodych lekkoatletów. Występ szubinian można zaliczyć do udanych

W sobotę 10 marca we Włocławku odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko-#pomorskiego w biegach przełajowych. W zmaganiach młodych lekkoatletów uczestniczyło siedemnaścioro zawodników UKS Wyspiański Szubin.

(czytaj więcej)
13 marca 2018 0

Podsumowanie konkursu na plastykę wielkanocną. Wręczone zostaną nagrody

Szubiński Dom Kultury zaprasza na podsumowanie konkursu na plastykę wielkanocną #„Palmy i pisanki” oraz wręczenie nagród, które odbędzie się 21.03.2018 r. o godz. 17.00. Wystawa udostępniona dla zwiedzających będzie do 28.03.2018 r.

(czytaj więcej)
13 marca 2018 0

Szubin dumny z Ryszarda Adamczewskiego. Kilka razy stawał na podium

Miło nam poinformować, iż mieszkaniec Szubina Ryszard Adamczewski w dniu 24 lutego #2018 roku zdobył I miejsce w konkurencji trójskok z wynikiem 10,24 m oraz II miejsce w konkurencji skok wzwyż z wynikiem 136 cm w kategorii wiekowej M 70 w XXVII Halowych Mistrzostwach Polski Masters w Lekkiej Atletyce w Toruniu.

(czytaj więcej)
12 marca 2018 26

Poranne kontrole trzeźwości. Policjanci sprawdzili prawie 1600 kierowców

W poniedziałek (12.03), od godzin rannych, na drogach powiatu nakielskiego mundurowi prowadzili kontrole # stanu trzeźwości. Policjanci sprawdzili trzeźwość łącznie 1588 kierowców. Nie wszyscy kierujący byli trzeźwi.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)