Dziś mamy 29 marca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

Aktualności

27 marca 2020 14

Dwaj mężczyźni w średnim wieku zakażeni. Przebywają w szpitalu

Dwie kolejne osoby zakażone w województwie kujawsko-pomorskim. Obie z Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
27 marca 2020 9

Nowe zasady przekraczania granic kraju. Co się zmienia? (film)

Od piątku 27 marca obowiązują nowe zasady przekraczania granic kraju.

(czytaj więcej)
27 marca 2020 7

Pierwsze maski przeciwwirusowe z TZMO gotowe. Już trafiają do samorządów

Urząd Marszałkowski koordynuje redystrybucję masek przeciwwirusowych, których #produkcję uruchomiły kilka dni temu Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych (TZMO).

(czytaj więcej)
27 marca 2020 26

180 mln zł na laptopy dla uczniów i nauczycieli. Jest wniosek, jest wypłata

Szybka ścieżka, minimum formalności, maksimum elastyczności – wszystko po to, by #uczniowie i nauczyciele jak najszybciej dostali sprzęt do zdalnej nauki. Już w przyszłym tygodniu samorządy będą mogły wnioskować o pieniądze. Jeśli nie chcą czekać, już teraz mogą kupować sprzęt. Oddamy im pieniądze.

(czytaj więcej)
27 marca 2020 2

Jak wygląda obsługa klientów w ZUS? Uruchomiono trzy nowe infolinie

W ciągu dwóch najbliższych poniedziałków, 30 marca i 6 kwietnia 2020 r. placówki #ZUS będą czynne do godz. 15.00. Nadal sale obsługi klientów w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych są dostępne tylko w ramach wydzielonych stref, w których klienci mogą samodzielnie składać wnioski do przeznaczonych do tego skrzynek (bez kontaktu osobistego z pracownikiem ZUS).

(czytaj więcej)
26 marca 2020 4

Nauka na odległość. Nowe rozwiązania zawarte w rozporządzeniu

Możliwość bezpłatnego użyczenia uczniom i nauczycielom sprzętu przez samorząd do kształcenia# na odległość, decyzje rady pedagogicznej podejmowane zdalnie, zmiany w organizacji olimpiad, konkursów i turniejów, możliwość składania dokumentów zdalnie czy ogłaszania wyników rekrutacji na stronach internetowych szkół – to najistotniejsze zmiany zawarte w nowelizacji rozporządzenia MEN.

(czytaj więcej)
26 marca 2020 2

Lasy Nadleśnictwa Szubin pozostają dostępne dla wszystkich

Pamiętajmy jednak, że w obecnej sytuacji w jakiej się znaleźliśmy pozostanie w domu jest# najlepszą decyzją jaką powinniśmy podjąć. Jeśli zdecydujecie się Państwo na przyjazd do lasu to prosimy o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa przekazywanych przez instytucje państwowe (www.gov.pl) oraz informacje umieszczone na infografice.

(czytaj więcej)
26 marca 2020 0

Przejazdy nienormatywne. Usprawnienia w stanie epidemii

W wyniku podjętych działań mających na celu usprawnienie procesu składania wniosków o wydanie# zezwolenia na przejazd pojazdu nienormatywnego, przekazywania wydanych zezwoleń wnioskodawcom oraz współpracy ze służbami kontrolującymi takie przejazdy, wprowadzamy na czas występowania wirusa COVID-19 niezbędne udogodnienia.

(czytaj więcej)
26 marca 2020 1

Zostaw książkę dla Seniora. Nowy projekt Urzędu Marszałkowskiego

Z myślą o osobach starszych, które w obecnej sytuacji pozostają w domach, przygotowaliśmy kolejny projekt. Jeśli posiadają# Państwo ciekawe publikacje, którymi chcecie podzielić się z seniorami, prosimy o pozostawienie ich w kartonach, które od wczoraj (25 marca) stoją przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu. Przypominamy, aby książki przynosić tylko przy okazji wyjścia do sklepu czy apteki bądź spaceru z psem.

(czytaj więcej)
26 marca 2020 0

Wspólne gotowanie może być super zabawą. Zaangażuj w nie swoją rodzinę

Gotowanie może być fantastycznym sposobem na oderwanie się od przyziemnych spraw związanych z# pracą lub pomysłem na spędzenie czasu w gronie najbliższych. Zwłaszcza, gdy okoliczności nie sprzyjają wychodzeniu z mieszkania.

(czytaj więcej)
26 marca 2020 0

Zmiany w kursowaniu pociągów Polregio. Śledź na bieżąco komunikaty

Drodzy Podróżni, w związku z wdrożeniem nadzwyczajnych rządowych rozwiązań mających na celu zapobieganie#, przeciwdziałanie i zwalczanie rozprzestrzeniania się choroby COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2, w tym decyzją o zamknięciu m.in. wszystkich placówek oświatowych, placówek kultury w tym kin i teatrów ogłoszoną 11 marca 2020 roku przez Prezesa Rady Ministrów, informujemy o wprowadzeniu ograniczeń kursowania pociągów POLREGIO.

(czytaj więcej)
26 marca 2020 12

Targi "Lato na Wsi - Święto Smaku i Tradycji" w Minikowie odwołane

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie poinformował, że "Targi Lato #na Wsi – Święto Smaku i Tradycji" przypadające na 9-10 maja br. nie odbędą się.

(czytaj więcej)
26 marca 2020 4

Pomagają, jak tylko mogą. Terytorialsi z Torunia oddali krew

W ramach operacji „Odporna Wiosna” oprócz wielu innych akcji niesienia pomocy potrzebującym, żołnierze# 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej masowo oddają krew. Obok podchorążych Uczelni Wojskowych są oni bardzo silnym wsparciem dla Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

(czytaj więcej)
26 marca 2020 0

Kolejny turniej online w szubińskim LO. Zagrano w warcaby klasyczne

W szubińskim LO im. Stanisława Wyspiańskiego rozegrano turniej warcabów klasycznych online# - I Mistrzostwa I LO Szubin. To kolejna inicjatywa wypełniająca czas osobom zmuszonym do pozostawania w domu.

(czytaj więcej)
26 marca 2020 1

Kontrola graniczna przedłużona o kolejne 20 dni. Potrwa do 13 kwietnia br.

- Kontrola graniczna na granicy wewnętrznej (z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją) będzie przedłużona o kolejne# 20 dni – do 13 kwietnia br. Polska utrzyma również duże ograniczenia dotyczące wjazdu cudzoziemców do naszego kraju – poinformował minister Mariusz Kamiński. Tak jak dotychczas granicę będzie można przekroczyć tylko w wyznaczonych miejscach. Kontrole będą też nadal prowadzone w portach morskich i na lotniskach.

(czytaj więcej)
26 marca 2020 3

Alerty RCB. SMS-y do użytkowników telefonów komórkowych

Szanowni Państwo, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało wiadomości do użytkowników telefonów# komórkowych na terenie kraju.

(czytaj więcej)
26 marca 2020 6

Śmieci – palący problem XXI wieku. Jak racjonalnie gospodarować odpadami?

Odpowiedzialne i efektywne gospodarowanie odpadami to jeden z największych problemów dzisiejszego świata. Rosnąca# z roku na rok ilość produkowanych śmieci wymaga od władz centralnych i samorządowych podejmowania działań zmierzających do tworzenia wydajnych systemów unieszkodliwiania i odzyskiwania odpadów.

(czytaj więcej)
26 marca 2020 0

Ostrzeżenie o przymrozkach. Temperatura spadnie poniżej zera

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią informuje, że od dnia# 26.03.2020 r. od godz. 05:57 do dnia 28.03.2020 r. do godz. 09:00 na terenie powiatu nakielskiego prognozuje się lokalnie spadek temperatury do -1°C, a przy gruncie do -3°C .

(czytaj więcej)
26 marca 2020 3

Edukacyjny wtorek z ZUS. Zapytaj o ulgi dla przedsiębiorców w czasie epidemii

Twoja firma przechodzi problemy finansowe z powodu epidemii koronawirusa? Masz trudności, by# zapłacić bieżące składki lub należności, które wynikają z zawartej już z ZUS umowy o rozłożenie zadłużenia na raty bądź odroczenie terminu płatności? Dowiedz się o możliwych formach pomocy, jakiej może udzielić ZUS.

(czytaj więcej)
26 marca 2020 0

I Drużynowe Mistrzostwa I LO Szubin. Turniej szachowy online

Na portalu internetowym lichess odbył się Turniej Szachowy "I Drużynowe Mistrzostwa I LO Szubin". To# pierwsza taka inicjatywa w historii województwa.

(czytaj więcej)
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)