Dziś mamy 19 maja 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

Aktualności

16 maja 2019 0

Termomodernizacja Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej

W miniony poniedziałek w budynku Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią# miało miejsce podpisanie umowy na termomodernizację budynku nakielskiego „Sanepidu”. Na niniejszą inwestycję Zarząd Powiatu Nakielskiego zadecydował wyasygnować kwotę 80 tys. złotych.

(czytaj więcej)
16 maja 2019 0

"Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania na drogach powiatu

„Drogówka” ze Żnina i Nakła prowadziła działania międzypowiatowe# ,, Kaskadowy pomiar prędkości” na drodze krajowej nr 5 na odcinku przebiegającym przez teren powiatu żnińskiego i nakielskiego. Nie obyło się bez mandatów.

(czytaj więcej)
16 maja 2019 0

Truck & Bus – działania nakielskiej „drogówki”. Skontrolowano łącznie 96 aut

Wczoraj (15.05.19) na drogach powiatu nakielskiego „drogówka”# prowadziła działania kontrolno – prewencyjne Truck & Bus, podczas których sprawdzała, jak kierowcy, szczególnie aut ciężarowych, stosują się do przepisów dotyczących przewozu drogowego rzeczy i osób. Nie obyło się bez mandatów.

(czytaj więcej)
16 maja 2019 0

Oficjalne otwarcie kliniki. Wśród gości był wojewoda Mikołaj Bogdanowicz

14 maja br. po gruntownym remoncie otwarta została # Klinika Chorób Naczyń i Chorób Wewnętrznych Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. Biziela w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
16 maja 2019 0

Pomoc społeczna w Polsce. Wojewoda zorganizował konferencję

2.284 000 zł zostaną przekazane 17 samorządom na # przygotowanie obiektów, które będą służyć seniorom. Dodatkowo, w drugim rzucie, 3 samorządy otrzymały wsparcie 400.000 zł. Są to gminy: Gniewkowo, Topólka i Bydgoszcz.

(czytaj więcej)
16 maja 2019 0

Majowy Turniej Szachowy. Do zdobycia był Puchar Burmistrza

W Rogoźnie odbył się Majowy Otwarty Turniej Szachowy o # Puchar Burmistrza Rogoźna.

(czytaj więcej)
16 maja 2019 1

Pomoc dla osób niepełnosprawnych. To dopiero początek zmian

W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyjęliśmy założenie, że wszystkie # działania adresowane do osób niepełnosprawnych wypracowujemy w dialogu z tym środowiskiem, żeby proponowane wsparcie było jak najlepiej dopasowane do potrzeb – zapewnia minister Elżbieta Rafalska.

(czytaj więcej)
16 maja 2019 0

"Promyczki" poznały zawód szewca. Dzieci były zachwycone wycieczką

Grupa Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w # Szubinie poznała specyfikę zawodu szewca.

(czytaj więcej)
16 maja 2019 0

Mistrzostwa w Warcabach Klasycznych. Zawodnicy wrócili z medalami

Warcabiści SP 1 Szubin zdominowali tegoroczne # Mistrzostwa Województwa Szkół Podstawowych Klas I-IV w Warcabach Klasycznych (64), które odbyły się w SP 57 w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
15 maja 2019 0

Konkurs dla młodzieży szkolnej. Wybrano najlepsze prace

W dniu 14 maja 2019 roku w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbył się # GMINNY KONKURS NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ ZWYCZAJNI- NIEZWYCZAJNI pt. "Znani i nieznani bohaterowie miasta i gminy Szubin" - zorganizowany przez Muzeum Ziemi Szubińskiej.

(czytaj więcej)
15 maja 2019 0

Trwa konkurs „Przyjazny Dzielnicowy”. Można zgłosić swojego kandydata

Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy jest organizatorem # III edycji konkursu pn.: „Przyjazny Dzielnicowy”. Zachęcamy do zgłaszania kandydatów.

(czytaj więcej)
15 maja 2019 0

Kupujesz przez Internet – bądź ostrożny. Przedstawiamy kilka ważnych informacji

Zakupy przez Internet są z całą pewnością bardzo wygodne, ale niestety # nie zawsze bezpieczne. Aby uniknąć przykrych niespodzianek warto dokładnie sprawdzić wiarygodność sprzedawcy oraz wybrać formę płatności przy odbiorze.

(czytaj więcej)
15 maja 2019 0

Edukacyjny wtorek z ZUS. Najbliższy już 21 maja!

Dlaczego warto podpisać ugodę z ZUS na ratalną # spłatę zaległości składkowych? Na te i inne pytania odpowiadać będą eksperci ZUS w najbliższy wtorek, 21 maja.

(czytaj więcej)
15 maja 2019 2

Kolejny nietrzeźwy kierowca. 66-latkowi odebrano prawo jazdy

Ponad promil alkoholu miał w organizmie 66-letni kierowca # forda, którego podczas patrolu Szubina zatrzymali policjanci z miejscowego komisariatu. Podejrzany już usłyszał zarzuty i grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Sprawę oceni sąd.

(czytaj więcej)
15 maja 2019 1

Ostrzeżenie o opadach. Mogą wystąpić burze z porywami wiatru

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w # Nakle nad Notecią informuje, że od dnia 15.05.2019 roku do godz. 17:00 do dnia 16.05.2019 roku do godziny 17:00 na terenie powiatu nakielskiego prognozuje się wystąpienie opadów, okresami o natężeniu umiarkowanym.

(czytaj więcej)
15 maja 2019 4

Kierował pod wpływem alkoholu. Teraz odpowie przed sądem

Policjanci z szubińskiej patrolówki zatrzymali 50-letniego mieszkańca gminy, który # pijany kierował fiatem.

(czytaj więcej)
15 maja 2019 0

Konkurs na dofinansowanie oferty usług opiekuńczych. Nabór wniosków

Poprawa dostępu do usług opiekuńczych nad osobami # niesamodzielnymi, świadczonych w lokalnej społeczności jest tematem zbliżającego się konkursu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

(czytaj więcej)
15 maja 2019 1

Nasi Terytorialsi. Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

12 maj był Międzynarodowym Dniem Pielęgniarek i Położnych. #W szeregach 8K-PBOT jest wiele osób wykonujących powyższe profesje.

(czytaj więcej)
15 maja 2019 26

Spotkanie z liderem PSL. Zaprezentowano kolejne kandydatki do europarlamentu

14 maja w Nakielskim Ośrodku Kultury zorganizowano spotkanie prezesa# Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysława Kosiniaka-Kamysza z członkami i sympatykami PSL.

(czytaj więcej)
15 maja 2019 0

Mistrzostwa Polski w Brydżu Sportowym. Wróblewicz i Zarembski na topie

Para brydżowa z powiatu nakielskiego Mariusz Wróblewicz i Marian Zarembski# zwyciężyła w nakielskim turnieju brydżowym. Turniej ten był majową eliminacją Korespondencyjnych Mistrzostw Polski.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)