Dziś mamy 15 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Przedszkolaki

27 czerwca 2024 0

Wyjątkowy i uroczysty dzień. Dzieci pożegnały przedszkole

Dzień 20 czerwca dla większości był zwykłem dniem, ale dla dzieci #przedszkolnych, dla naszych Biedronek, Pszczółek i Sówek był wyjątkowy, uroczysty, radosny. Właśnie w czwartek odbyła się uroczystość zakończenia roku w grupach przedszkolnych.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2024 0

Wyjazd na basen. Prezent za aktywny udział w zbiórce kasztanów

W poniedziałek, 17 czerwca dzieci przedszkolne# 5 i 6 latki ze Szkoły Podstawowej im.Ziemi Pałuckiej w Królikowie wraz ze sowimi paniami Ireną Kobylarz, Hanną Nowakowską i Ewą Dydyszko oraz uczniowie klasy I z wychowawcą Ewą Cichońską pojechały na basen do Mogilna.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2024 0

Dzieci pożegnały przedszkole. Uroczyste zakończenie roku

W środę 19 czerwca 2024 r w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbyło się# uroczyste zakończenie roku szkolnego oraz pożegnanie dzieci odchodzących z przedszkola do zerówek i klas pierwszych.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2024 0

Gra miejska dla najmłodszych. Kolejna edycja

Gra wykorzystująca przestrzeń miejską jako istotny element# rozgrywki odbyła się z inicjatywy Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie poza innymi miejscami w Szubinie, także w naszym szubińskim muzeum.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2024 0

Przedszkolaki z wizytą w urzędzie. Powstały kolorowe plakaty

Dzisiaj w Urzędzie gościliśmy dzieci z Oddziału Przedszkolnego #w Szkole Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Szubinie. Maluchy z grup: Żabek, Biedronek i Motylek przywitała Kierownik z Referatu Organizacyjnego i Promocji, które zaprosiła do Sali Szarej. Dzieci również przywitały się z Burmistrzem Szubina Mariuszem Piotrkowskim, który mówił na temat pracy w urzędzie.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2024 0

Mobilna filharmonia. Koncert edukacyjny dla przedszkolaków

10 czerwca 2024r. przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola #nr 3 im. W. Chotomskiej w Szubinie miały okazję uczestniczyć w koncercie muzycznym „ Lato z radiem”, koncercie prezentowanym przez mobilną, wspaniałą Filharmonię Pomorską z Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2024 0

Działania zgodne z duchem planu daltońskiego. Ciekawe doświadczenie

Szerzenie planu daltońskiego w środowisku lokalnym jest ciekawym #doświadczeniem zarówno dla zaproszonych gości, jak i naszych przedszkolaków.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2024 0

Wycieczka z okazji Dnia Dziecka. Wypoczynek w towarzystwie zwierząt

W dniach 3 i 4 czerwca 2024 roku dzieci z Samorządowego #Przedszkola nr 3 w Szubinie wybrały się na wycieczkę integracyjną z okazji Dnia Dziecka na "Ranczo Amadeusza" w Bielawach.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2024 0

"Spotkania z poezją". Prezentacja talentów recytatorskich

W dniach 13 - 15 maja w Samorządowym# Przedszkolu nr 2 w Szubinie odbyły się „ Spotkania z poezją” .

(czytaj więcej)
31 maja 2024 0

Dzień Dziecka w przedszkolu. Moc atrakcji dla najmłodszych

Już 27 maja w w Samorządowym Przedszkolu# nr 2 w Szubinie świętowaliśmy Dzień Dziecka.

(czytaj więcej)
28 maja 2024 0

Laurka dla strażników leśnych. Odwiedziny w przedszkolu

29 maja to Dzień Strażników Lasów. Z tej okazji dzieci# z grupy „Stokrotki” Samorządowego Przedszkola nr 3 im. W. Chotomskiej w Szubinie wykonały laurki, które są częścią Giga Laurki przygotowanej przez dzieci z wielu przedszkoli z całej Polski.

(czytaj więcej)
28 maja 2024 0

"Tanecznym krokiem przez Polskę". Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności

Dnia 27 maja 2024 roku w Szubińskim Domu Kultury odbył się #Gminny Przegląd Tańców Polskich i Regionalnych „Tanecznym krokiem przez Polskę”.

(czytaj więcej)
27 maja 2024 0

Dzieci zwiedziły wystawę pokonkursową. Poznawanie sztuki Pałuk

Piątek 24 maja był ostatnim dniem kiedy czynna była #pokonkursowa wystawa sztuki ludowej Pałuk. Tego dnia zwiedziły ją dzieci z Samorządowych Przedszkoli nr 2 oraz nr 3.

(czytaj więcej)
20 maja 2024 0

"Niezwykłe życie podwodnych zwierząt". Poruszająca muzyczna opowieść

Dnia 20 maja br. dzieci z najstarszych grup# z Samorządowego Przedszkola nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie uczestniczyły w spektaklu muzycznym „Niezwykłe życie podwodnych zwierząt” wystawianym przez Teatr Polski Kultura w Kinie Adria w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
16 maja 2024 0

Przedszkolaki z wizytą w bibliotece. Zajęcia dla najmłodszych

Codziennością stały się już odwiedziny w #szubińskiej bibliotece naszych młodych przyjaciół z miejscowych przedszkoli i sześciolatków tym razem, w poniedziałek i wtorek, 13 i 14 maja w Oddziale dla dzieci gościliśmy dzieci z Terapeutycznego Przedszkola Abecadło oraz trzy grupy sześciolatków „Motylki”, „Biedronki”, „Żabki” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Szubinie.

(czytaj więcej)
08 maja 2024 0

Przedszkolaki poznały tradycje pałuckie. Taniec i przyśpiewki w szkole

Dzisiaj Zespół Regionalny Pałuki z Kcyni gościł w Szkole Podstawowej #im. Polskich Olimpijczyków w Turze.

(czytaj więcej)
26 kwietnia 2024 0

"Kwiecień - miesiącem świadomości autyzmu". Podsumowanie akcji

Zakończyliśmy akcję „Kwiecień - miesiącem świadomości autyzmu”. W tym czasie działo się u nas #wiele ciekawych rzeczy. Poza celebrowaniem Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie, dzieci przez cały kwiecień uczestniczyły w różnych zajęciach edukacyjnych, podczas których przyswoiły informacje nt. autyzmu oraz funkcjonowania osób w spektrum autyzmu. Przedszkolaki uzupełniały również specjalnie przygotowane karty pracy, tworzyły plakaty i prace plastyczne, oglądały filmy edukacyjne o danej tematyce, a przy okazji rozwijały wiarę we własne możliwości.

(czytaj więcej)
26 kwietnia 2024 0

Przedszkolaki z wizytą w bibliotece. Bajki i zajęcia plastyczne dla najmłodszych

Ciąg dalszy obchodów Międzynarodowego Dnia Książki w #szubińskiej książnicy. W środę i czwartek, 24 i 25 kwietnia Oddział dla dzieci odwiedziła grupa biedronek i delfinków z niepublicznego przedszkola Słoneczko w Szubinie.

(czytaj więcej)
23 kwietnia 2024 0

Cykl spotkań dla dzieci. Biblioteka świętuje Międzynarodowy Dzień Książki

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki odbywa się# w szubińskiej bibliotece cykl spotkań dla dzieci młodszych.

(czytaj więcej)
19 kwietnia 2024 0

Pełen humoru spektakl i wspaniała oprawa. Seniorzy dla przedszkolaków

Dnia 18.04.2024 w Muzeum Ziemi# Szubińskiej wystąpili członkowie Klubu Seniora „Zawsze razem" z Zamościa we wspaniałym przedstawieniu pt. „Rzepka" Juliana Tuwima. Odbiorcami były dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie oraz w celach integracji międzyprzedszkolnej grupa „Biedronki" z Samorządowego Przedszkola nr 2.

(czytaj więcej)
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)
0

Nowe Prawo Komunikacji Elektronicznej. Wprowadzono zmiany

Sejm przyjął ustawę Prawo Komunikacji Elektronicznej #(PKE). Ustawa ta wprowadza zmiany, które mają poprawić to, jak działa rynek telekomunikacyjny oraz lepiej chronić konsumentów. Prawo Komunikacji Elektronicznej (PKE) obejmuje szeroki zakres zagadnień, które dotyczą rynku telekomunikacyjnego i wprowadza dwie europejskie dyrektywy [1] [2]. Oto kluczowe obszary, które reguluje.

(czytaj więcej)