Dziś mamy 19 sierpnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Przedszkolaki

29 czerwca 2019 0

Zajęcia adaptacyjne. Dzieci poznały swoich rówieśników oraz nauczycieli

W dniach 24-28 czerwca 2019 r. w Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Szubinie odbyły się ,,Zajęcia Adaptacyjne’’.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2019 0

Przedszkolaki odwiedziły policjantów. Dzieci wysłuchały na czym polega ich praca

Maluchy z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” odwiedziły szubińskich mundurowych# w ich miejscu pracy. Dzieci z zaciekawieniem oglądały komisariat i słuchały opowieści o tym, jak wygląda policyjna służba.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2019 0

"Żegnaj ukochane Przedszkole". Uroczyste pożegnanie roku szkolnego

Wielu wzruszeń i pozytywnych emocji dostarczyły występy dzieci 5,6-letnich# z gr. „Skrzaty” z Przedszkola Publicznego ,,IGUŚ’’ w Zamościu. 12 czerwca był to dzień szczególny - pełen przeżyć dla przedszkolaków, rodziców oraz nauczycielek.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2019 0

Dzielnicowy z wizytą w przedszkolu. Opowiadał o bezpiecznych wakacjach

Zbliżają się wakacje, zatem do naszego przedszkola przybył dzielnicowy st. sierż. Mateusz Wawrzyniak#, aby powiedzieć dzieciom o bezpiecznych zachowaniach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2019 0

Podróż do Książkolandii. Dzieci odwiedziły gospodarstwo rolne

Filię biblioteczną w Samoklęskach Małych odwiedziły przedszkolaki# ze Szkoły Podstawowej im Polskich Olimpijczyków w Turze z grupy „Sportowców” pod opieka wychowawczyni Joanny Wach.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2019 0

Festiwal Piosenki Angielskiej. W konkursie wzięły udział dzieci

07.06.2019 r. w Szubińskim Domu Kultury odbył się Festiwal Piosenki Angielskiej # „Singing Kids”.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2019 0

Bezpieczeństwo w trakcie wakacji. Pogadanka z policjantem

Już wkrótce wakacje, na które z wielką niecierpliwością czekają dzieci. Mając na uwadze # bezpieczeństwo naszych przedszkolaków, w Samorządowym Przedszkolu nr 3 im. W. Chotomskiej w Szubinie odbyło się spotkanie z policjantem - mł. asp. Damianem Ziółkowskim.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2019 0

Poznać pracę policjanta. Dzieci z wizytą na komisariacie

Dzieci uczęszczające do grupy Biedronek z Niepublicznego Przedszkola Słoneczko w # Szubinie odwiedziły policjantów w ich miejscu pracy. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały opowiadań oprowadzającego ich po komisariacie dzielnicowego i zadawały wiele pytań.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2019 0

Wycieczka z okazji Dnia Dziecka. Przedszkolaki bawiły się wspaniale

3 czerwca 2019 roku dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 3 im. Wandy Chotomskiej w # Szubinie wybrały się na wycieczkę z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka do ośrodka „Rekreacja konna i hipoterapia” Sylwia Goc w Sarbinowie.

(czytaj więcej)
5 czerwca 2019 0

"Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Międzynarodowy Projekt Edukacyjny

Samorządowe Przedszkole nr 3 im. W. Chotomskiej w Szubinie, a dokładnie # grupa „Muchomorki” i „Stokrotki” realizowały w tym roku szkolnym Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2019 0

"Szlakiem Lecha, Czecha i Rusa". Przedszkolaki poznały polskie legendy

Filię biblioteczną w Samoklęskach Małych odwiedziły dzieci wraz z # wychowawczyniami z grup „Krasnali” i „Słoneczek” Szkoły Podstawowej im Polskich Olimpijczyków w Turze.

(czytaj więcej)
31 maja 2019 0

Piraci w bibliotece. Zabawa była przednia

Piraci z krakowskiego teatru KRAK ATR zawinęli w czwartek 30 maja do szubińskiej biblioteki.# Zostali tu serdecznie przyjęci przez dzieci z niepublicznego przedszkola Słoneczko.

(czytaj więcej)
29 maja 2019 0

Dzielnicowy spotkał się z dziećmi. Rozmawiano o bezpieczeństwie

Dzieci z Przedszkola „Iguś” z Zamościa spotkały się z dzielnicowym na # zajęciach w miejscowej bibliotece. Mundurowy rozmawiał z maluchami o szeroko rozumianym bezpieczeństwie i opowiadał o swojej pracy.

(czytaj więcej)
28 maja 2019 0

Przedszkolaki na Komisariacie. Dzieci dowiedziały się na czym polega ich praca

Wiele pytań na temat policyjnej służby padło z ust przedszkolaków#, które w ostatnich dniach odwiedziły szubiński Komisariat Policji. Maluchy z Królikowa z zaciekawieniem zwiedzały też pomieszczenia, w których codzienną służbę pełnią mundurowi.

(czytaj więcej)
27 maja 2019 0

„Sprintem do maratonu”. W imprezie udział wzięło 125 przedszkolaków

21 maja, przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie# wzięły udział w niezwykłym wydarzeniu – V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”. Celem bliżej przedszkolnego projektu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.

(czytaj więcej)
27 maja 2019 0

Spotkanie z pisarką. Przedszkolaki wysłuchały wierszy

20 maja 2019 roku dzieci z grupy Gumisie i Promyczki spotkały się z autorką wierszy dla dzieci# p. Heleną Wyrzykowską, której towarzyszyła wieloletnia nauczycielka jednego z bydgoskich przedszkoli p. Bożena Lefelbajl.

(czytaj więcej)
24 maja 2019 0

„Szubin - nasza mała ojczyzna”. III edycja gry miejskiej

W środę, 22 maja 2019 r. dzieci z grup: Biedronki, Żabki i Motylki ze Szkoły Podstawowej# nr 2 w Szubinie uczestniczyły w trzeciej edycji gry miejskiej „Szubin – nasza mała ojczyzna”. Gra została zorganizowana, by stworzyć dzieciom okazję do spotkania z przedstawicielami miejscowych instytucji i społecznością lokalną.

(czytaj więcej)
22 maja 2019 0

Poznanie pracy strażaka. Dzieci odwiedziły najbliższą remizę

W dniu 22 maja 2019 "Pszczółki" z Niepublicznego Przedszkole Słoneczko w # Szubinie wybrały się do Państwowej Straży Pożarnej w Szubinie.

(czytaj więcej)
22 maja 2019 0

Szubin- nasza mała ojczyzna. Gra edukacyjna

We wtorek 22 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie# brały udział w edukacyjnej grze miejskiej pt.: Szubin- nasza mała ojczyzna.

(czytaj więcej)
21 maja 2019 0

Wspaniała wycieczka do Brzózek. Dzieci miło spędziły czas

W poniedziałek 20 maja dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” udali się # na wycieczkę do artystycznych Brzózek położonych niedaleko Szubina.

(czytaj więcej)
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)