Dziś mamy 11 grudnia 2019, środa, imieniny obchodzą:

Przedszkolaki

06 grudnia 2019 0

Przedszkolaki piekły pierniczki. Z zapałem zabrały się do pracy

Dnia 5 grudnia przedszkolaki zgodnie z przedświąteczną tradycją piekły #pierniczki. Z pomocą kochanych babć przygotowanie wypieków szło sprawnie i bez trudu.

(czytaj więcej)
29 listopada 2019 0

Międzynarodowy Code Week 2019. Przedszkolaki wygrały konkurs

Grupa Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie brała udział w # Międzynarodowym Code Week 2019 roku i wygrała konkurs: „1000 pierwszych inicjatyw” zgłoszonych do Code Week 2019.

(czytaj więcej)
25 listopada 2019 0

Co dzieci wiedzą o zdrowiu? Poznaliśmy laureatów Konkursu Recytatorskiego

20.11.2019 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbył się # XVIII Gminny Konkurs Recytatorski "Przedszkolaki recytują" pod hasłem "Co wiem o zdrowiu?", zorganizowany przez Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie.

(czytaj więcej)
24 listopada 2019 0

Jak ważne są prawa dziecka. Przedszkolaki już to wiedzą

20 Listopada 2019r. przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 3 # im. W. Chotomskiej w Szubinie świętowały Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF.

(czytaj więcej)
24 listopada 2019 0

„Prawa dziecka na niebiesko”. Wspólne świętowanie w Przedszkolu nr 2

Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie jest jedną z placówek, które wzięły # udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa - 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, a 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.

(czytaj więcej)
22 listopada 2019 0

Promyczki wraz z rodzicami wykonały ozdoby. Prace wezmą udział w konkursie

Promyczki z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie zaprosiły na zajęcia swoich #rodziców, aby Ci pomogli wykonać gwiazdki, aniołki ze słomy związane białą nitką oraz łańcuch na choinkę z wstążeczek - harmonijek z kolorowej bibuły.

(czytaj więcej)
22 listopada 2019 0

Skąd się biorą produkty ekologiczne? Dzieci wzięły udział w projekcie

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy współpracy Państwowej Inspekcji Sanitarnej #zachęciło grupę Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie do wzięcia udziału w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym pt.: "Skąd się biorą produkty ekologiczne?".

(czytaj więcej)
22 listopada 2019 2

Ciekawe i pouczające spotkanie. Przedszkolaki gościły policjantów

19 listopada przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 3 im. W. Chotomskiej w Szubinie #gościły u siebie policjantów - mł. aspiranta Damiana Ziółkowskiego i mł. aspiranta Przemysława Błaszkowskiego, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz przybliżyli dzieciom specyfikę pracy policjanta.

(czytaj więcej)
21 listopada 2019 0

I Laboratorium Daltońskie. Na pamiątkę każdy uczestnik otrzymał balonik

Pierwsze laboratorium daltońskie dobiegło końca. Sobotnie spotkanie w Daltońskim #Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie przy współorganizacji Kujawsko- Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli na czele z panią Grażyną Szczepańczyk oraz panią Krystyną Karpińską miało charakter utylitarnego rozpowszechnienia koncepcji Planu Helen Parkhurst w województwie kujawsko - pomorskim.

(czytaj więcej)
21 listopada 2019 0

Spotkanie autorskie w grupie „Gumisie’’. Było ciekawie i radośnie

Kolejnym działaniem w ramach projektu „Podróże jeża ze Zgierza’’, w której bierzemy #aktywnie udział jest przygotowanie spotkania autorskiego, które odbyło się dn. 15.11.2019 r. w Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie z Panią Ireną Dobosiewicz - pisarką wierszy dla dzieci oraz powieści, która przybyła z wnuczką Zuzią Dobosiewicz.

(czytaj więcej)
16 listopada 2019 0

Jesienne spotkanie z poetką. Nie zabrakło pięknych kwiatów i wierszy

14 listopada 2019 roku dzieci z grupy „Motylki” i Zerówki spotkały się z autorką wierszy #dla dzieci - panią Heleną Wyrzykowską, której towarzyszyła wieloletnia nauczycielka jednego z bydgoskich przedszkoli - pani Bożena Lefelbajl.

(czytaj więcej)
10 listopada 2019 1

Ciekawy gość odwiedził dzieci. Dorota Zawadzka poprowadziła zajęcia

7 listopada 2019 r. Samorządowe Przedszkole nr 3 im. Wandy Chotomskiej w # Szubinie odwiedził niezwykły gość - pani psycholog Dorota Zawadzka większości znana jako „Superniania”.

(czytaj więcej)
10 listopada 2019 0

11 listopada w pamięci przedszkolaków. Dzieci uczą się patriotyzmu

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej # Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość.

(czytaj więcej)
06 listopada 2019 0

Odwiedziły miejsca pamięci narodowej. Uczciły poległych minutą ciszy

"Tygryski" z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie odwiedziły miejsca pamięci narodowej na szubińskim cmentarzu.

(czytaj więcej)
04 listopada 2019 0

Europejskie programowanie. Promyczki realizowały projekt

Promyczki z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie w przeciągu # dwóch tygodni, podjęły tematykę europejskiego Code Week 2019 i realizację 10 zadań z nagrodą gwarantowaną Puzzli AR z Uczymy Dzieci Programować.

(czytaj więcej)
31 października 2019 0

Zaduma, zamyślenie, modlitwa. Grupa Promyczków na Cmentarzu

Promyczki z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie odwiedziły przed Świętem zmarłych groby poległych powstańców, żołnierzy oraz tych z najbliższych, którzy odeszli.

(czytaj więcej)
25 października 2019 0

Tajemnicze miejsce odkryte. Promyczki na wycieczce

Promyczki wybrały się na wycieczkę na ruiny zamku w Szubinie.

(czytaj więcej)
25 października 2019 0

Wycieczka do lasu. A może uda znaleźć się grzyby?

"Wszystko, co dziecko potrafi - nauczycielowi zrobić nie wolno". W myśli ideii twórczyni planu daltońskiego# Helen Parkhurst, zachęcającej do podejmowania przez dzieci samodzielnych doświadczeń uwzględniających odpowiedzialność, współpracę, inicjatywę - w naszej grupie podjęliśmy wycieczkę do lasu.

(czytaj więcej)
23 października 2019 0

20-lecie integracji Samorządowego Przedszkola nr 3. Uroczystości w Szubinie

22 października br. obchodziliśmy Jubileusz 20-lecia integracji w # Samorządowym Przedszkolu nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie.

(czytaj więcej)
22 października 2019 0

Promyczki uczą rodziców nowej technologii. Wspólna praca dała efekty

Promyczki z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie zaprosiły do # swojej grupy rodziców, aby nauczyć ich programowania, kodowania, korzystania z gier komputerowych Kids Smart oraz odczytywania puzzli AR, układania Sudoku z kolorowych kubeczków na macie edukacyjnej.

(czytaj więcej)
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)