Dziś mamy 15 grudnia 2018, sobota, imieniny obchodzą:

Przedszkolaki

12 grudnia 2018 0

Maluchy z wizytą u policjantów z Szubina. Dzieciaki zwiedziły komisariat

Wczoraj (11.12.18) w Komisariacie Policji w Szubinie gościły dzieci# z przedszkola w Turze. Dzieciaki zwiedzały komendę i poznawały tajniki pracy mundurowych.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2018 0

Zajęcia kulinarne w przedszkolu. Dzieci chętnie wykonywały zadania

Dzień kulinarny w grupie Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie pozwolił # dzieciom wypełnić zaplanowane zadania daltońskie. Dzieci samodzielnie dokonały wyboru poszczególnych grup kulinarnych z potrawami regionalnymi.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2018 0

W poszukiwaniu świątecznych ozdób. Dzieci jako mali detektywi

Dzieci 5,4 i 3-letnie z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie niczym mali detektywi wybrali się # na poszukiwanie dekoracji świątecznych.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2018 0

Niezapomniany wyjazd dla dzieci. Dużo zabawy i drobny podarunek

10 grudnia 2018 r. odbyła się wycieczka autokarowa do Klubu Zabaw "Fantazja" i Fabryki Bombek # w Gnieźnie.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2018 0

Święty Mikołaj odwiedza dzieci na całym świecie. Był także u „Chotomskiej”

6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał do Samorządowego Przedszkola nr 3 im. W. # Chotomskiej w Szubinie. Dzień ten był niezwykle radosny i pełen wrażeń dla wszystkich dzieci.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2018 0

Spotkanie z Mikołajem. Dzieci przebrane za renifery, elfy, Mikołaje

Mikołajki to magiczne święto dla każdego dziecka. Pozwala dzieciom bezkarnie marzyć i głęboko # wierzyć w to, co dla niejednego dorosłego jest ułudą.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2018 0

The Hour of Code. Dzieci uczyły się programować

Przedstawiciele Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie w postaci grupy Promyczków włączyli# się w wydarzenie „Godzina Kodowania”. Dzieci bawiły się matematyką, kodowaniem. Zaprosiły do zabawy rodziców, aby ich zaznajomić z programowaniem.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2018 0

Lekcja o czasie. Dzieci zaciekawione pracą zegarmistrza

Mówiąc dziecku sprzątnij pokój, ubierz się, zjedz śniadanie - masz na to 5,10,15 minut możemy # być pewni, że ono nie zrozumie jak długo ma daną czynność wykonywać .

(czytaj więcej)
07 grudnia 2018 0

Niezapomniana plenerowa lekcja. Przedszkolaki poznały pracę w kinie

W dniu 6.12.2018 dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” w Szubinie wybrały się na # wycieczkę do Multikina w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2018 0

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w Przedszkolu nr 3 w Szubinie

3 grudnia to Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W związku z tym, że w naszym # przedszkolu posiadamy trzy grupy integracyjne, w których znajdują się dzieci z różnymi niepełnosprawnościami taki dzień nie mógł zostać pominięty w kanonie ważnych dni dla naszych przedszkolaków.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2018 0

Świątecznie w przedszkolu. Dzieci wspólnie zaprojektowały wioskę Św. Mikołaja

Nasze ozoboty podczas programowania przybrały dzisiaj postać # Św. Mikołaja i renifera.

(czytaj więcej)
29 listopada 2018 0

Święto Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi pluszakami

W poniedziałek 26.11.2018r. Samorządowe Przedszkole# nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie obchodziło Światowe Święto Pluszowego Misia.

(czytaj więcej)
27 listopada 2018 2

Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły ze sobą swoje pluszaki

26 listopada dzieci z grupy ,,Motylki'' uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.# Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami.

(czytaj więcej)
26 listopada 2018 0

Święto pluszowego misia. Mnóstwo atrakcji dla najmłodszych

W piątek 23 listopada dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 2# w Szubinie obchodziły w sali gimnastycznej Zakładu Poprawczego Święto Pluszowego Misia.

(czytaj więcej)
26 listopada 2018 0

Przedszkolaki zdobyły certyfikat. „Przedszkole z tradycjami”

Grupa Promyczków wraz z innymi grupami po długim czasie doczekała się# Certyfikatu ze Studium Prawa Europejskiego z tytułu ogólnopolskiego konkursu "Przedszkole z tradycjami".

(czytaj więcej)
25 listopada 2018 0

Plan daltoński realizowany w grupie Promyczków. Dzieci chętnie brały udział w projekcie

„Promyczki” z entuzjazmem podejmują zadanie samodzielności, odpowiedzialności i współpracy.# Włączają się bardzo chętnie do udziału w różne inicjatywy, podejmując rozmaite aktywności.

(czytaj więcej)
20 listopada 2018 0

Nauka poprzez zabawę. Przydatna wiedza dla rodziców i dzieci

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Śmiało rozmawiamy dla dobra dzieci” został zorganizowany w celu # edukacji rodziców i nauczycieli w zakresie przyczyn, przebiegu i pielęgnowania dolegliwości wieku przedszkolnego oraz uświadomienia im, że dolegliwości te nie wynikają z zaniedbań w domu albo przedszkolu, ale są naturalnym etapem rozwoju dziecka i nie powinny być tematem tabu.

(czytaj więcej)
20 listopada 2018 0

100-lecie Niepodległości. Patriotyczny klimat w przedszkolu

Małe dziecko swoją postawę patriotyczną kształtuje poprzez budowanie tożsamości i wspólnoty # narodowej. Przedszkolacy z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie już wiele dni wcześniej poznawały dzieje Polski i Polaków, symbole narodowe, wydarzenia historyczne nawiązujące do czasu odzyskania Niepodległości.

(czytaj więcej)
16 listopada 2018 0

Z wizytą u policjantów i strażaków. Wycieczka wywołała wiele wrażeń

Dnia 15 listopada 2018 roku, dzieci z „Zerówki" oraz grupy przedszkolnej „Motylki” ze Szkoły # Podstawowej im. Andrzeja Grubby w Kołaczkowie odwiedziły Państwową Straż Pożarną i Komisariat Policji w Szubinie.

(czytaj więcej)
14 listopada 2018 0

Origami to nie tylko sztuka składania papieru. Twórcze zajęcia w przedszkolu

Dorota Dziamska, dyrektor Pracowni Pedagogicznej im. prof. Ryszarda Więckowskiego...oraz # współautor podstawy programowej wychowania przedszkolnego uważa, iż dobierając metody pracy, każdy nauczyciel korzysta z koła holizmu, konstruując przy tym zajęcia dla dzieci.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)