Dziś mamy 24 stycznia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

Przedszkolaki

22 stycznia 2020 0

Po daltońsku i pałucku. Dzień Babci i Dziadka w grupie Promyczków

Dzień Babci i Dziadka w grupie Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr #2 w Szubinie rozpoczął się powitaniem zacnych gości gwarą pałucką: „Do samiuśki zimi kłóniomy sie przezacnym gościom, co na naszom Biesiadnom Gale zaproszenie przyjyni.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2020 0

Tygryski poznały szubińskie zabytki. Była to prawdziwa lekcja historii w terenie

3 i 4-letnie dzieci z gr. "Tygryski" z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie #wybrały się na pieszą wędrówkę po swoim mieście.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2020 0

Radosny czas pełen wyzwań. Efektem zabaw było zdobycie minimaty

Grupa Promyczki z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie brała udział w #dwutygodniowym, pełnym zaangażowania i zabawy konkursie z tytułu Ogólnopolskiego programu Uczymy Dzieci Programować „Kartka, kalendarz adwentowy, Czekając na święta” – był zakodowany łańcuch, choinka, renifery, bombka…,a nawet świąteczny stół z algorytmem w tle.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2020 0

Promyczki odwiedził dzielnicowy. Dzieci uważnie słuchały rad i wskazówek

Do grupy Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie przyszedł Pan #Policjant, aby przygotować dzieci do bezpiecznego spędzania czasu podczas zimowych ferii.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2020 0

Przedszkolny turniej warcabowy. Laureatów wyłonił Piotr Szybowicz

15 stycznia w Przedszkolu Nr 2 w Szubinie odbył się po raz drugi Turniej Warcabowy.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2020 0

Na ten dzień czekały z niecierpliwością. Przedszkolaki świetnie się bawiły na balu!

17 stycznia 2020r. w Przedszkolu Publicznym "Iguś" w Zamościu odbył się bal #karnawałowy. Dzieci już od wielu dni wyczekiwały tego szczególnego dla nich dnia.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2020 0

Wielka radość z wygranej. Zaangażowanie dzieci dało efekty

Grupa Promyczki z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie brała udział w # dwutygodniowym, pełnym zaangażowania i zabawy konkursie z tytułu Ogólnopolskiego programu Uczymy Dzieci Programować „Kartka, kalendarz adwentowy, Czekając na święta” – był zakodowany łańcuch, choinka, renifery, bombka…, a nawet świąteczny stół z algorytmem w tle.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2020 0

Pan Policjant w grupie Promyczków. Dzieci poznały zasady bezpieczeństwa

Do grupy Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie przyszedł # Pan Policjant, aby przygotować dzieci do bezpiecznego spędzania czasu podczas zimowych ferii.

(czytaj więcej)
19 grudnia 2019 1

Wigilijnie w szubińskim przedszkolu. Dzieci odwiedził długo wyczekiwany gość

Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny , radosny. Czas pełen zadumy, refleksji, #rodzinnych spotkań. Świąteczny nastrój zapanował również 18 grudnia 2019r w Samorządowym Przedszkolu nr 3 im. W. Chotomskiej w Szubinie.

(czytaj więcej)
17 grudnia 2019 0

Bezpieczeństwo w trakcie świąt. Spotkanie przedszkolaków ze strażakiem

16.12.2019r. w Samorządowym Przedszkolu nr 3 im. W. Chotomskiej w # Szubinie gościliśmy strażaka pana Andrzeja Prybińskiego - naczelnika OSP Szubin.

(czytaj więcej)
16 grudnia 2019 0

Święty Mikołaj odwiedził dzieci. Przybyli także jego pomocnicy

Dnia 6. grudnia przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie gościły # niezwykłego przybysza - samego Świętego Mikołaja.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2019 0

Kultywowanie świątecznych tradycji. Akcja wywołała wiele radości

Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie już po raz drugi bierze udział w # kampanii organizowanej przez Fundację: Dbam o Mój Z@sięg i realizuje projekt pt.:"IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ 2".

(czytaj więcej)
12 grudnia 2019 0

Wspaniała integracja pokoleniowa. Czas nauki połączony z zabawą

W grupie Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie okres # adwentu rozpoczął się od aktywności z Uczymy Dzieci Programować po daltońsku.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2019 0

Poznać postać św. Mikołaja. Dzieci wykonywały ciekawe zadania adwentowe

Daltońskie Promyczki z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie poznały # postać Św. Mikołaja, Biskupa z Mirry i podjęły trudne, ale ciekawe zadanie adwentowe.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2019 0

Czekając na święta. "Promyczki" przystąpiły do konkursu

Grupa Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie po raz kolejny przystąpiła do # ogólnopolskiego konkursu z Uczymy Dzieci Programować pod hasłem: #CzekającNaŚwięta2019.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2019 0

Przedszkolaki piekły pierniczki. Z zapałem zabrały się do pracy

Dnia 5 grudnia przedszkolaki zgodnie z przedświąteczną tradycją piekły #pierniczki. Z pomocą kochanych babć przygotowanie wypieków szło sprawnie i bez trudu.

(czytaj więcej)
29 listopada 2019 0

Międzynarodowy Code Week 2019. Przedszkolaki wygrały konkurs

Grupa Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie brała udział w # Międzynarodowym Code Week 2019 roku i wygrała konkurs: „1000 pierwszych inicjatyw” zgłoszonych do Code Week 2019.

(czytaj więcej)
25 listopada 2019 0

Co dzieci wiedzą o zdrowiu? Poznaliśmy laureatów Konkursu Recytatorskiego

20.11.2019 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbył się # XVIII Gminny Konkurs Recytatorski "Przedszkolaki recytują" pod hasłem "Co wiem o zdrowiu?", zorganizowany przez Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie.

(czytaj więcej)
24 listopada 2019 0

Jak ważne są prawa dziecka. Przedszkolaki już to wiedzą

20 Listopada 2019r. przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 3 # im. W. Chotomskiej w Szubinie świętowały Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF.

(czytaj więcej)
24 listopada 2019 0

„Prawa dziecka na niebiesko”. Wspólne świętowanie w Przedszkolu nr 2

Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie jest jedną z placówek, które wzięły # udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa - 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, a 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.

(czytaj więcej)
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)