Jakie zawody dla miłośników książek?
Nie od dziś wiadomo, że czytanie rozwija naszą wyobraźnię, poszerza wiedzę z wielu dziedzin nauki, ale także wzbogaca słownictwo. Czytanie to rodzaj rozrywki, który posiada liczne grono zwolenników.
Czy ludzie, którzy uwielbiają czytać są w stanie znaleźć taką pracę dla siebie, która byłaby z tym związana? Z pewnością, ale należy pamiętać, że takiego zawodu raczej nie znajdziemy na Pracuj.pl.
Zawody dla miłośników książek
Zapewne każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że wykonywanie zawodu, który jest związany bezpośrednio z naszą pasją to prawdziwe spełnienie marzeń. Nie dość, że robimy to, co kochamy, rozwijamy się w kierunku, który nas interesuje, to jeszcze zarabiamy pieniądze. Powszechnie przyjęło się, że to, co ma związek z książkami jest raczej mało dochodowe. Pamiętajmy jednak o tym, że chcieć, to móc.
Praca w wydawnictwie
W takim miejscu potrzebni są oczywiście redaktorzy i korektorzy, którzy dbają o poprawność tekstu, który ma się ukazać. Należy pamiętać, że w wydawnictwach ofert pracy jest wiele. Pracę znajdą tam specjaliści od marketingu i mediów społecznościowych. Niezbędna jest również osoba ilustratora czy grafika. Jeżeli chodzi o literaturę zagraniczną, obcojęzyczną – konieczna będzie pomoc tłumacza. Proces formowania się jest długi i złożony, ale niezwykle interesujący ze względu na zaangażowanie dużej liczby osób.
Bibliotekarz
Wokół tego zawodu krąży wiele stereotypów, a przecież biblioteki i rola bibliotekarza nieco uległy zmianie. Placówki posiadają nowoczesne systemy komputerowe, które ułatwiają zamawianie potrzebnych publikacji. Osoba pracująca w takim miejscu, oprócz zamiłowania do książek, powinna charakteryzować się otwartością na drugiego człowieka, ponieważ bardzo często musi pomagać użytkownikowi biblioteki: udzielać niezbędnych informacji, dobierać lekturę.
Księgarz
Nieustanny kontakt z książkami, autorami i bestsellerami mają także pracownicy księgarni. Przed nimi trudne zadanie – muszą orientować się w najnowszej ofercie czytelniczej, co jest najchętniej czytane i kupowane z danego gatunku. Na takim stanowisku sprawdzi się osoba, która jest oczytana i śledzi bieżące premiery różnych publikacji.
Artykuł sponsorowany: Materiał Partnera
Czytaj również
Akcja "Szkoła do hymnu". Ostatni dzień na zgłoszenia
Zapraszamy wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe#, a także placówki polonijne do udziału w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach proponujemy wspólne odśpiewanie hymnu narodowego w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku będzie to piątek, 8 listopada.
(czytaj więcej)Niebieski listopad. Akcja Movember z myślą mężczyznach
Listopad to czas, w którym na całym świecie mężczyźni zapuszczają wąsy# w ramach akcji Movember. Ma ona na celu podniesienie świadomości na temat męskich nowotworów - raka gruczołu krokowego i jąder. Na nowotwór jądra najczęściej chorują młodzi mężczyźni od 14 do 35 lat. Choroba może dotyczyć każdego.
(czytaj więcej)Zmiany w przepisach. Recepta na niektóre leki wyłącznie po wizycie
Zmiany w przepisach prawa – od 7 listopada 2024 r. kwalifikacja do #leczenia, między innymi medyczną marihuaną, fentanylem oraz innymi preparatami uzależniającymi i wypisanie na nie recepty, tylko po osobistym zbadaniu pacjenta przez lekarza.
(czytaj więcej)Nowe przedmioty w szkołach. Projekty skierowane do konsultacji
Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało projekty rozporządzeń# zmieniających podstawę programową kształcenia ogólnego w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, które wprowadzają do szkół podstawowych nowy przedmiot edukacja zdrowotna, a do szkół ponadpodstawowych: edukację obywatelską i edukację zdrowotną.
(czytaj więcej)