Dziś mamy 1 kwietnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

16 marca 2020 0

Wiek nie gra roli. Kolejny sukces mieszkańca Szubina

W sobotę, 7 marca 2020 roku w Hali Sportowej przy Zespole Szkół Rolniczych w #Środzie Wielkopolskiej odbył się Turniej Tańca Towarzyskiego Gest o Puchar Burmistrza Środy Wielkopolskiej. Wśród wszystkich uczestników znalazł się szubinianin Jerzy Dulka.

(czytaj więcej)
15 marca 2020 0

Czytanie on-line bez ryzyka zakażenia. Największa biblioteka cyfrowa w Polsce

3 miliony obiektów cyfrowych - książek, czasopism, rękopisów, starodruków, map, rysunków,# grafik, fotografii, pocztówek, nut i druków ulotnych - dostępnych jest w Internecie dzięki cyfrowej Bibliotece Narodowej POLONA. To obecnie jedna z największych bibliotek cyfrowych w Europie.

(czytaj więcej)
11 marca 2020 0

Kwiaty, życzenia i poczęstunek. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze

7 marca sołtys Starego Jarużyna Stanisław Miniszewski zaprosił panie z całego #sołectwa, liczącego trzy miejscowości na spotkanie z okazji Dnia Kobiet.

(czytaj więcej)
09 marca 2020 0

Dzień Kobiet na wesoło. „Kopciuszek” zachwycił panie i zaproszonych gości

9 marca br. w Motelu Tramp w Szubinie zorganizowano spotkanie Gminnej Rady Kobiet. Nie zabrakło# kwiatów, toastu oraz występu artystycznego.

(czytaj więcej)
09 marca 2020 9

Prace modernizacyjne Szubińskiego Domu Kultury. Postęp remontu

Dom Kultury w Szubinie realizuje projekt „Nadbudowa, przebudowa, rozbudowa i modernizacja# Szubińskiego Domu Kultury”.

(czytaj więcej)
08 marca 2020 1

Panowie zadbali o organizację spotkania. Były życzenia, kwiaty i słodkości

W sobotę 7 marca w świetlicy SM w Szubinie dzięki uprzejmości Prezesa, członkowie #koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów świętowali Dzień Kobiet, który przygotowali Panowie.

(czytaj więcej)
08 marca 2020 0

Kwiaty, toast i dobra muzyka. Mieszkańcy Brzózek obchodzili Dzień Kobiet

7 marca w świetlicy wiejskiej w Turze odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet zorganizowane #przez Stowarzyszenie „Nasze Brzózki”, które funkcjonuje na terenie sołectwa stosunkowo od niedawna, bo od września 2019 roku.

(czytaj więcej)
06 marca 2020 0

Dzień Pisarzy w Chomętowie. Czytelnicy wykonali ilustracje do książki

Międzynarodowy Dzień Pisarzy przypada 3 marca. Ustanowiony został w 1984 roku przez# PEN Club.

(czytaj więcej)
06 marca 2020 0

Pamięci Żołnierzom Wyklętym. Lekcje historyczne w bibliotece

Od 2011 roku zawsze 1 marca obchodzimy w Polsce Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, aby# modlić się i wspominać bohaterów antykomunistycznego podziemia, którzy przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.

(czytaj więcej)
05 marca 2020 0

Pogadanka i film. Witold Pilecki bohaterem spotkania w muzeum

W środę 5 marca 2020 r. Witold Pilecki był bohaterem spotkania w Muzeum Ziemi #Szubińskiej. Spotkanie odbyło się w ramach działań edukacyjnych związanych z Narodowym Dniem Żołnierzy Wyklętych, które od końca lutego trwają w muzeum.

(czytaj więcej)
04 marca 2020 0

Zebranie Klubu Seniora. Zarząd otrzymał absolutorium, a panie życzenia

3 marca odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Klubu Seniora „Zawsze #Razem” w Zamościu połączone z Dniem Kobiet.

(czytaj więcej)
29 lutego 2020 0

Ciekawa wystawa tatuaży i murali. Grupa Flesz zaprezentowała swoje fotografie

W piątek, 28 lutego 2020 roku Grupa Flesz rozpoczęła wiosenny sezon ciekawą wystawą tatuaży# i murali.

(czytaj więcej)
26 lutego 2020 0

Tropem ulic w Szubinie. Wyznaczono pierwszą trasę w ramach projektu

Szubiński Dom Kultury realizuje projekt „Tropem ulic” sfinansowany ze środków #Fundacji ORLEN. W jego ramach przygotowane zostaną między innymi dwa questy tematyczne.

(czytaj więcej)
26 lutego 2020 0

Seniorzy zakończyli karnawał. W zabawie uczestniczyło 80 osób

Członkowie Klubu Seniora Jesienny Kwiat z Szubina uczestniczyli w zabawie kończącej #karnawał, która odbyła się w Rogowie. Gości przywitała przewodnicząca Janina Nowakowska.

(czytaj więcej)
23 lutego 2020 0

Spotkanie w bibliotece. Podróżnicy opowiedzieli o urokach Norwegii

Norwegia słynie z wspaniałych fiordów i bajecznych krajobrazów nie wszyscy #pamiętają, że w tym kraju noc polarna panuje 6 do 8 miesięcy, zależnie od regionu.

(czytaj więcej)
23 lutego 2020 0

Seniorzy potrafią się świetnie bawić. Tańcom nie było końca!

22 lutego członkowie Klubu Seniora Jesienny Kwiat z Szubina wzięli udział w zabawie #karnawałowej w Łeknie. Humory dopisywały wszystkim uczestnikom.

(czytaj więcej)
17 lutego 2020 0

Mała tancerka zagościła w jurcie nad stawem. Występ zachwycił widzów

Na zaproszenie Stowarzyszenia Kultura Łączy Wszystkich odpowiedziała uczennica #klasy czwartej Szkoły Podstawowej Milena Kozłowska z Retkowa. Występ Mileny był niesamowitym prezentem dla wszystkich, którzy 14 lutego obchodzili "Walentynki dla Seniorów" w jurcie nad stawem w Gąbinie.

(czytaj więcej)
17 lutego 2020 0

Ferie zimowe już za nami. O atrakcje dla najmłodszych dbały świetlice wiejskie

Minął tydzień odkąd w naszym województwie zakończyły się ferie zimowe. Podczas tej #przerwy, jak co roku o zapewnienie atrakcji dla najmłodszych w gminie Szubin zadbały Świetlice Wiejskie, nad którymi opiekę merytoryczną sprawuje Szubiński Dom Kultury.

(czytaj więcej)
16 lutego 2020 0

Zabawa Walentynkowa w Rynarzewie. Seniorzy bawili się miłosnych utworach

W sobotę, 15 lutego br. w Rynarzewie odbyła się Zabawa Walentynkowa z udziałem członków klubu# seniora "Jesienny Kwiat".

(czytaj więcej)
15 lutego 2020 0

Jubileusz 650-lecia fary szubińskiej. Do muzeum trafiły pierwsze zdjęcia

Z okazji jubileusz 650-lecia fary szubińskiej 1370-2020 zaplanowano szereg inicjatyw. Do muzeum# trafiły już pierwsze zdjęcia, które udostępnili mieszkańcy.

(czytaj więcej)
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Wielkanoc coraz bliżej. Pora zastanowić się nad świątecznym menu

Wielkanocny pasztet w trzech odsłonach Wielkanoc coraz bliżej, więc najwyższa #pora zastanowić się nad świątecznym menu. Uroczyste spotkania w domowym gronie zasługują na szczególną oprawę. Faszerowane jajka to nie wszystko, co powinno znaleźć się na odświętnie udekorowanym stole. Obowiązkowym punktem wielkanocnego jadłospisu, obok efektownych babek i mazurków, są domowe pasztety. Temat wydaje się trudny i pracochłonny? Nie ze wskazówkami szefa kuchni Knorr!

(czytaj więcej)