Dziś mamy 5 lipca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

04 lipca 2020 0

Azja okiem Filipa Nikodema. Spotkanie w szubińskiej bibliotece

Spotkanie z Filipem Nikodemem 3 lipca w szubińskiej bibliotece było szczególnie ważne #bowiem to pierwsze# wydarzenie kulturalne po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej zagrożeniem epidemią. Gości nie zniechęciło mierzenie temperatury ani konieczność noszenia masek.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2020 0

Interaktywna czytelnia. Wspominamy Andrzeja Klawittera

W czwartek 25 czerwca w szubińskiej bibliotece# odbyło się spotkanie czytelników i sympatyków twórczości szubińskiego pisarza pod nazwą: Interaktywna Czytelnia z Andrzejem Klawitterem.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2020 0

Powrót do treningów tanecznych. Tancerze stęsknili się za aktywnością

We wtorek, 16 czerwca po długiej przerwie nastąpił długo wyczekiwany powrót# do tanecznych treningów, w których tak chętnie zawsze brał udział mieszkaniec Szubina pan Jerzy Dulka. Jak sam przyznaje - Fajnie było wrócić do treningów.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2020 0

Na tropie gotyckiej cegły. Rozstrzygnięto konkurs plastyczny

W środę, 17 czerwca Parafia pw. św. Marcina Bpa i Muzeum Ziemi Szubińskiej im. #Zenona Erdmanna rozstrzygnęli konkurs plastyczny pt: NA TROPIE GOTYCKIEJ CEGŁY. 650 LAT FARY SZUBIŃSKIEJ 1370-2020.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2020 0

Kolejny element w ramach obchodów szubińskiej fary. Promowano przewodnik

W środę, 17 czerwca Parafia pw. św. Marcina Bpa i Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona #Erdmanna przygotowało dla mieszkańców spotkanie związane z promocją przewodnika o Farze szubińskiej.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2020 0

Jak blisko, jak fajnie! Ponad 80 ofert atrakcji i noclegów w województwie

Przejazd kolejką wąskotorową, zwiedzanie muzeów, wypoczynek w uzdrowiskach, nocleg #w malowniczym zakątku Borów Tucholskich, spływ kajakiem, wycieczki piesze i rowerowe – na mieszkańców regionu, turystów i gości, którzy chcą spędzić wakacje na Kujawach i Pomorzu czeka ponad 80 różnych atrakcji i miejsc noclegowych. Oferty zebrała i rekomenduje Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2020 7

A jednak pojedziemy do Minikowa! W czerwcu odbędzie się wystawa rolnicza

Tegoroczne Targi Agro-Tech w Minikowie zostały odwołane, ale już niebawem, #w ramach Krajowych Dni Pola, #odbędzie się wystawa rolnicza. Co w programie?

(czytaj więcej)
10 czerwca 2020 0

Fara świętuje jubileusz. Otwarto wystawę plenerową na szubińskim rynku

Szubińska parafia pw. św. Marcina Biskupa w tym roku świętuje 650-lecie. To #okazja do zorganizowania wystawy poświęconej jubileuszowi.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2020 0

Wykazali się wiedzą o organach władzy. Alan Jagodziński zwycięzcą turnieju

Pod patronatem I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie odbył się VII Turniej #Wiedzy Quizizz pod tytułem "Organy władzy publicznej w Polsce". Tradycyjnie należało rozwiązać 50 zadań w czasie 10 sekund.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2020 0

Zabytki starożytności i średniowiecza tematem VI Turnieju Wiedzy Quizizz

Pod patronatem I LO w Szubinie odbył się VI Turniej Wiedzy Quizizz I LO Szubin, którego #tematem były zabytki starożytności i średniowiecza.

(czytaj więcej)
30 maja 2020 25

Ciekawa inicjatywa „Szubiniaków”. Mieszkańcy bawili się na balkonach (filmy)

29 maja na ul. Dąbrowskiego w Szubinie, a dokładniej na placu pomiędzy blokami nr 2 #oraz 10, zorganizowano wyjątkowe wydarzenie, jakiego w tym mieście chyba jeszcze nie było. Dokładnie o godz. 19:00 rozpoczęła się „Dyskoteka na balkonach” organizowana przez Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Szubin „Szubiniacy”.

(czytaj więcej)
26 maja 2020 1

100-lecie Bitwy Warszawskiej. Posiadasz archiwalne materiały?

Muzeum Ziemi Szubińskiej apeluje o udostępnienie materiałów archiwalnych związanych z #wojną polsko-bolszewicką i udziałem w niej naszych mieszkańców.

(czytaj więcej)
25 maja 2020 0

Do rozwiązania było 50 zadań. Kto poradził sobie najlepiej?

Tematem V Turnieju Wiedzy Quizizz I LO Szubin była najnowsza historia Polski w latach 1989-2020.

(czytaj więcej)
19 maja 2020 1

IV Turniej Wiedzy Quizizz. Z najlepszym wynikiem Julia Rocławska

Pod patronatem I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie odbył się #IV Turniej Wiedzy Quizizz, na który zadania przygotował Alan Jagodziński.

(czytaj więcej)
18 maja 2020 0

Konkurs zakończony. Komisja przyznała po dwa miejsca w dwóch kategoriach

Szubiński Dom Kultury ma przyjemność ogłosić wyniki ogłoszonego pod #koniec lutego 2020 roku konkursu „Pałuki wierszem pisane”.

(czytaj więcej)
18 maja 2020 1

Szachiści z powiatu nakielskiego zagrali w niemieckiej Bundeslidze

Szachiści powiatu nakielskiego reprezentowali Dusseldorfer Schachklub DSK 1914/1925 w #jednej z rund niemieckiej Quarantane Bundesliga - w realu najsilniejszej szachowej lidze świata.

(czytaj więcej)
13 maja 2020 0

100 lat Jana Pawła II. Wystawa w szubińskiej bibliotece

Z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II, szubińska biblioteka przygotowała #pokaz multimedialny wystawy, która jest już czynna w naszych murach.

(czytaj więcej)
13 maja 2020 0

Stan czytelnictwa w Polsce w 2019 roku. Wyniki przeprowadzonych badań

Kolejna edycja badania czytelnictwa w Polsce w 2019 roku, wykonana na zlecenie Instytutu Książki i #Biblioteki Narodowej przyniosła ciekawe wnioski. Po raz pierwszy od pięciu lat zanotowano niewielki wzrost deklaracji czytelniczych i możemy mówić o trwałej tendencji zatrzymania spadku czytelnictwa w naszym kraju.

(czytaj więcej)
12 maja 2020 0

Papierowe Pola Pelikana. Video-art na finał tygodnia bibliotek

Z okazji Tygodnia Bibliotek nasza książnica przygotowała nie tylko wystawę i pokaz multimedialny z# okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II, ale też wystawę i pokaz multimedialny ekspozycji malarstwa artystki Haliny Marii Mantyki.

(czytaj więcej)
11 maja 2020 0

III Turniej Wiedzy Quiziz w Szubinie. Olaf Jagodziński najlepszy

Pod patronatem I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie odbył się III Turniej Wiedzy Quizizz.

(czytaj więcej)
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)