Dziś mamy 22 lipca 2018, niedziela, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

19 lipca 2018 1

By wakacje były bezpieczne. Dzielnicowi rozmawiali z uczestnikami półkolonii

Z dziećmi odpoczywającymi na półkoloniach w Małych Rudach i Zamościu spotkali się #dzielnicowi z Komisariatu Policji w Szubinie. Mundurowi rozmawiali z kolonistami o tym, jak bezpiecznie spędzać wakacje.

(czytaj więcej)
18 lipca 2018 0

Delegacja z Kazachstanu w murach SzDK. Goście obejrzeli wystawy

W środę, 18 lipca chwilę po godzinie 13:00 gościliśmy w naszych murach delegację z # Kazachstańskiego Kapszagaj, miasta partnerskiego Szubina. Ośmioosobową grupę gości oprowadził nasz pracownik Paweł Pietroń, który pokazał im i opowiedział o wystawie znajdującej się w Galerii Plama’s oraz o sztuce ludowej Pałuk.

(czytaj więcej)
18 lipca 2018 0

Wakacje z biblioteką w Chomętowie. Jest słodko i artystyczne

W Filii Bibliotecznej w Chomętowie w wakacje trwają zajęcia dla dzieci, dofinansowane przez #Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych gminy Szubin.

(czytaj więcej)
16 lipca 2018 0

Spotkanie przy ognisku. Nie zabrakło harcerskich piosenek

Dnia 2 lipca br. Harcerze z Harcerskiego Kręgu Instruktorów w Szubinie, spotkali się przy ognisku # w posiadłości i na zaproszenie dh. dh. Lidi i Jana Mierzwińskich w Szubinie.

(czytaj więcej)
13 lipca 2018 0

Neo-Nówka wystąpi w Nakle z nowym programem!

"Kazik sam w domu” to najnowszy program wrocławskiego Kabaretu Neo-Nówka. Tym razem mistrzowie ciętej riposty zabierają widzów w realistyczny świat codziennych obowiązków domowych.

(czytaj więcej)
11 lipca 2018 1

Spotkanie z uczestnikami półkolonii. Pogadanka na temat bezpiecznych wakacji

Wczoraj (10.07.18) szubińscy dzielnicowi spotkali się z dziećmi w miejscowości # Wąsosz. Prowadzący spotkanie opowiadali o bezpieczeństwie nad wodą oraz o zagrożeniach jakie mogą spotykać nieletnich w trakcie wakacji.

(czytaj więcej)
10 lipca 2018 3

Sołectwa rywalizowały w Retkowie. Turniej obfitował w zabawne konkurencje

Także gmina Szubin ma za sobą Turniej Sołectw. W minioną sobotę, 7 lipca w Retkowie w #kilkunastu konkurencjach rywalizowało pięć sołectw.

(czytaj więcej)
09 lipca 2018 0

Taneczne zakończenie wakacji z SzDK. Zaproszono rodziców i opiekunów

W miniony piątek odbyło się zakończenie tanecznego tygodnia zorganizowanego w #ramach Wakacji z Szubińskim Domem Kultury.

(czytaj więcej)
09 lipca 2018 2

Szubińska biblioteka partnerem dla amerykańskiego uniwersytetu

Uniwersytet Cameron w Lawton stan Oklachoma w USA wybrał Rejonową Bibliotekę #Publiczną jako instytucję zaufania społecznego spełniającą warunki do przeprowadzenia egzaminu eksternistycznego studenta tejże uczelni, mieszkańca Szubina P. Przemysława Zielińskiego.

(czytaj więcej)
09 lipca 2018 1

Trwają zajęcia wakacyjne. Dzieci udały się do remizy strażackiej

Trwają „ Wakacje w Bibliotece” dofinansowane przez Komisję ds. Rozwiązywania #Problemów Alkoholowych gminy Szubin. Kolejne zajęcia w Chomętowie odbyły się we wtorek i środę.

(czytaj więcej)
03 lipca 2018 0

Półkolonie na sportowo. Dzieci aktywnie spędziły czas

W dniach 25 – 29.06.2018 roku w Szkole Podstawowej w Rynarzewie zorganizowane zostały # Półkolonie Sportowe dla uczniów klasy 3b o profilu tenisa stołowego.

(czytaj więcej)
03 lipca 2018 4

XV. Piknik Kaszankowy. Impreza cieszyła się zainteresowaniem

Już po raz 15 – ty odbył się Piknik Kaszankowy na plaży we Władysławowie.

(czytaj więcej)
02 lipca 2018 0

Lipcowe rzucanie. To już trzeci turniej w ramach Grand Prix

1 lipca 2018 roku odbył się Trzeci Turniej Rzutu Podkową w ramach Grand Prix Szubin 2018. W # zawodach udział wzięło 27 uczestników. Kolejny Turniej Sierpniowy odbędzie się 15 sierpnia 2018 roku o godzinie 15:00 w Szubinie na obiekcie przy ul. Mostowej 14.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2018 0

O bezpieczeństwie nad wodą. Dzielnicowy spotkał się z uczestnikami obozu leśnego

W środę (27.06.18) szubiński dzielnicowy spotkał się z dziećmi ze szkoły walki „Raion” na obozie # leśnym w Małych Rudach. Prowadzący spotkanie opowiadał o bezpieczeństwie nad wodą oraz o zagrożeniach jakie mogą spotykać nieletnich w trakcie wakacji.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2018 0

Trwają półkolonie w Rynarzewie. Dzieci odwiedził policjant

Dzisiaj (26.06.18) policjant z nakielskiej komendy zajmujący się sprawami nieletnich spotkał się # z dziećmi na półkoloniach w Zespole Szkół w Rynarzewie. Prowadzący spotkanie opowiadał o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, oraz o zagrożeniach jakie mogą spotykać nieletnich w trakcie zbliżających się wakacji.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2018 0

Iris folding Agnieszki na wystawie

Agnieszka Jankiewicz, uczennica ZSS im. Janusza Korczaka w Kcyni - mieszkanka Anielin.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2018 6

Piknik na rozpoczęcie wakacji. Dzieciom zapewniono sporo atrakcji

W piątkowe popołudnie sołtys Dąbrówki Sł. Tadeusz Ciesielski wraz z radą sołecką #sprawili dzieciom wielką frajdę. Zorganizowano dla nich piknik pełen zabaw i rozrywki.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2018 0

Śpiewano ludowe piosenki i pieczono kiełbaski. Było gwarnie i wesoło

W sobotni wieczór, 24 czerwca, w Jurcie Nad Stawem w Gąbinie, siedzibie #Stowarzyszenia „Kultura Łączy Wszystkich” zorganizowano piknik nocy świętojańskiej.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2018 0

Wiele okazji do świętowania. Seniorzy wzięli udział w wieczorku jubileuszowym

W sobotę, 23 czerwca szubińscy seniorzy wzięli udział w wieczorku jubileuszowym # zorganizowanym przez Klub Cystersów. Zabawa odbyła się w Łeknie.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2018 1

Sukces szubińskiego klubu seniora. "Jesienny Kwiat" zajął pierwsze miejsce

Dnia 8 czerwca w Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym Magnolia w Bystrzycy odbył się # IX Międzynarodowy Konkurs Klubów Seniora.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)