Dziś mamy 19 marca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

18 marca 2019 0

O życiu na wsi i pracach inspirowanych wsią pałucką. Wizyta w muzeum

Dnia 18 marca 2019 roku w Muzeum Ziemi Szubińskiej wystawę WIEŚ PO PAŁUCKU zwiedziła# klasa IVb ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie wraz z nauczycielem Hanną Zawadzką - Pleszyńską.

(czytaj więcej)
18 marca 2019 0

Tradycja harcerska na ziemi szubińskiej. Interesująca lekcja muzealna

15 marca 2019 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej tematem lekcji muzealnych była tradycja harcerska na# ziemi szubińskiej.

(czytaj więcej)
18 marca 2019 2

Dzień Kobiet w Rynarzewie. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze

Kobieta zmienną jest niczym piórko na wietrze – ta niezwykle trafna myśl#, pochodząca z „Eneidy” Wergiliusza, w pełni oddaje zmienność i zagadkowość natury przedstawicielek płci pięknej, które mają swój dzień w kalendarzu już od ponad 100 lat.

(czytaj więcej)
17 marca 2019 0

Cenny dar. Nowe książki trafiły do biblioteki

Dyrekcja rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie# serdecznie dziękuje za bezinteresowne przekazanie w darze kilkudziesięciu nowych książek dla filii bibliotecznej w Zamościu.

(czytaj więcej)
15 marca 2019 4

„WIEŚ PO PAŁUCKU”. 50-lecie twórczości Piotra Wolińskiego

Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna zaprezentowało w czwartek, 14 marca 2019 r. # wystawę pt. WIEŚ PO PAŁUCKU. Wystawa powstała w roku jubileuszu 50-lecia pracy twórczej artysty ludowego Piotra Wolińskiego z Kcyni.

(czytaj więcej)
12 marca 2019 0

„Dla Ciebie dziewczyno”. Świetny koncert dla Pań z okazji ich święta

Na scenie Szubińskiego Domu Kultury w dniu 9 marca wystąpił aktor, wokalista Dawid Kartaszewicz# i przyjaciele w składzie: Mikołaj Gąsiewski, Marcin Bączkowski i Dawid Kwiatkowski.

(czytaj więcej)
11 marca 2019 0

Dzień Kobiet w Jurcie Nad Stawem. Wszystkim Paniom należy się szacunek

Stowarzyszenie „Kultura Łączy Wszystkich” w Jurcie Nad Stawem w Gąbinie z okazji Dnia Kobiet# zorganizowała towarzyskie spotkanie okolicznych mieszkańców, a szczególnie pań ze wszystkich przedziałów wiekowych.

(czytaj więcej)
11 marca 2019 0

Kwiaty i poezja dla Pań w Samoklęskach Małych. Tak obchodzono Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet w świetlicy w Samoklęskach Małych, w piątek 8 marca, odbyło się spotkanie# podczas którego mieszkanki uroczyście świętowały ten wyjątkowy dzień przy kawie i słodkim poczęstunku.

(czytaj więcej)
11 marca 2019 0

Wspólne świętowanie. Zebrani goście bawili się znakomicie

10 marca Klub Seniora „Cystersi” z Łekna zorganizował # wspólny Dzień Kobiet i Mężczyzn

(czytaj więcej)
11 marca 2019 1

Święto wszystkich kobiet. Każda z Pań otrzymała symboliczny kwiatek

W Szubińskim Domu Kultury spotkały się panie z Kół Gospodyń Wiejskich gminy # Szubin, aby wspólnie przy kawie i ciastku świętować ten dzień i porozmawiać oraz planować dalsze współdziałanie.

(czytaj więcej)
09 marca 2019 0

Turystyka wodna i śródlądowa. Wykład UTW

7 marca w Szubińskim Domu Kultury odbyło się pierwsze w II semestrze# spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

(czytaj więcej)
09 marca 2019 0

Święto Kobiet. Tego dnia nie mogło zabraknąć kwiatów

W Samoklęskach Małych zorganizowano spotkanie z okazji Dnia Kobiet.# Panie z KGW z tej okazji przygotowały pyszne wypieki.

(czytaj więcej)
08 marca 2019 1

Międzynarodowy Dzień Kobiet. Przyjemne spotkanie przy kawie

W piątek 8 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet w Fili bibliotecznej w # Zamościu odbyło się spotkanie z czytelniczkami. Z myślą o nich kierownik filii P. Mariola Sawicka przygotowała wystawę poradników kulinarnych oraz ciekawych, nowych atrakcyjnych książek. Spotkanie minęło w miłej atmosferze przy kawie i domowych wypiekach.

(czytaj więcej)
07 marca 2019 0

Kajakarze z KTG im K. Bachledy. Rzeka Orla ugościła ich wiosenną aurą

W minionym tygodniu, 24 lutego i 1 marca 2019 r., kajakarze z Koła Turystów Górskich im. Klimka# Bachledy oraz wychowankowie Zakładu Poprawczego w Kcyni, dwukrotnie spłynęli jednym z najpiękniejszych odcinków rzeki Orlej, na terenie naszego powiatu z Radzicza do Kraczek.

(czytaj więcej)
07 marca 2019 3

I Rajd Rowerowy Śladami Żołnierzy Niezłomnych. Lekcja historii prawdziwej

W dniu 02.03.2019 r., z inicjatywy i przy współpracy Burmistrza Kcyni pana Marka Szarugi oraz # Dyrektora Zakładu Poprawczego w Kcyni pana Pawła Dudy, Koło Turystów Górskich im. Klimka Bachledy wspólnie z Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni, zorganizowało z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych I Rajd Rowerowy Śladami Żołnierzy Niezłomnych na terenie naszej gminy. Mimo chłodnej aury, wzięła w nim udział liczna grupa młodych i doświadczonych turystów rowerowych.

(czytaj więcej)
06 marca 2019 4

„Przystań w kolorze blue”. Sprawdź kto wystąpi w tym roku

13 lipca br. odbędzie się cykliczna impreza organizowana przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
05 marca 2019 0

Uczta intelektualna i estetyczna. Spotkanie z wyjątkowym artystą

W tłusty czwartek 28 lutego mieliśmy ucztę intelektualną i estetyczną dzięki spotkaniu z # artystą Grzegorzem Pleszyńskim.

(czytaj więcej)
05 marca 2019 0

Szufla – II edycja. Rozdano nagrody

W sobotę, 2 marca w Szubińskim Domu Kultury odbyła się # II edycja Szufli, czyli Szubiński Festiwal Lekkiego Absurdu. Do artystycznych zmagań przystąpił KABARET NIE DO PARY z Poznania, PAULINA POTOCKA z Białegostoku, KRZYSZTOF KAMYCZEK ze Świebodzina i KLUB SZYDERCÓW BIS z Poznania.

(czytaj więcej)
04 marca 2019 0

Pożegnanie karnawału. Wspaniała muzyka zachęcała do zabawy

Zarząd i członkowie Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w # Szubinie, dnia 2 marca br. uroczyście, lecz z pewnym żalem pożegnali KARNAWAŁ, który miał miejsce w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Szubinie.

(czytaj więcej)
04 marca 2019 1

Pamięć o żołnierzach wyklętych. Specjalna wystawa w muzeum

1 marca Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych został upamiętniony w Muzeum Ziemi # Szubińskiej projekcjami filmowymi i wystawą pt. "Niezłomna, wyklęta, przywrócona pamięci."

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)