Dziś mamy 7 sierpnia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

Sport

05 sierpnia 2020 0

III miejsce dla Alana Jagodzińskiego. Turniej szachowy Torneo Clasico

Reprezentant drużyny I LO w Szubinie Alan Jagodziński zajął# III miejsce w turnieju szachowym Torneo Clasico zorganizowanym przez klub Venezuela Contra El Mundo ze stanu Bolivar w Wenezueli.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2020 1

Zespoły z gminy Szubin nie próżnują. Kolejne mecze Victorii i Hutnika

Dwaj przedstawiciele gminy Szubin, którzy w nadchodzącym sezonie zagrają w #rozgrywkach bydgoskiej B – klasy rozegrały kolejne mecze sparingowe. W jednym z nich zmierzyły się ze sobą .

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2020 0

Międzynarodowe osiągnięcie Julii Rocławskiej. Zajęła II miejsce

Julia Rocławska wywalczyła swoje pierwsze międzynarodowe# osiągnięcie. Liczne treningi w klubie فئات فرسان الإسماعيلية للشطرنج w Maroku przyniosły obiektywne rezultaty.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2020 6

Łokietek Brześć Kujawski - Szubinianka 7:1 (6:0) Falstart na dzień dobry

Sromotne lanie dostali na początek nowego sezonu piłkarze# Szubinianki. W niedzielę w Brześciu Kujawskim stracili aż siedem goli. Honorowe trafienie zaliczył Robert Jurek. Co ciekawe, druga połowę zespoły zagrały na remis. Jakby jednak nie patrzeć, Szubinianka poniosła najwyższą w pierwszej kolejce porażkę i zamyka tabelę klasy okręgowej.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2020 0

Szachiści w lidze krajów arabskich. Udział wzięło 109 osób

Szachiści walczą w coraz ciekawszych# rozgrywkach międzynarodowych. 2 sierpnia zawodnicy drużyny I LO w Szubinie wystąpili w lidze krajów arabskich تحدي فرق الشطرنج الثانية , którą zorganizował Aeiad Omar Alkhatep z Syrii.

(czytaj więcej)
02 sierpnia 2020 0

ReprezentanciI LO w Szubinie zagrali w Wałczu. Alan Jagodziński na podium

1 sierpnia w rocznicę wybuchu powstania warszawskiego Alan Jagodziński zajął II# miejsce w II Turnieju Szachowym MOSIR Wałcz.

(czytaj więcej)
02 sierpnia 2020 0

Zawody w rocznicę Powstania Warszawskiego. Sprawdź wyniki

1 sierpnia pod patronatem I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie odbyły się #zawody rocznicowe - Powstanie Warszawskie 1944 Bullet Lidraughts Open w ramach III Mistrzostw I LO Szubin w Warcabach Stupolowych.

(czytaj więcej)
01 sierpnia 2020 0

114 turniej warcabów stupolowych. Zainteresowanie graczy z całego świata

Wanda Makowiecka z Królikowa stanęła na podium# w 114 Turnieju Warcabów Stupolowych 100 X 100 Lidraughts MDK 1, który odbył się 31 lipca.

(czytaj więcej)
30 lipca 2020 0

Warcaby stupolowe. Całe podium dla zawodników z Szubina

29 lipca po raz pierwszy w ośmioletniej historii turniejów# warcabowych organizowanych przez bydgoski MDK 1, zawodnicy z Szubina zajęli całe podium.

(czytaj więcej)
29 lipca 2020 0

Drużyny powiatu nakielskiego rozegrały kolejne mecze. Jak im poszło?

Za nami kolejny ciepły weekend, a więc kolejne mecze sparingowe zespołów powiatu #nakielskiego, które przygotowują się do zbliżających się dużymi krokami rozgrywek piłkarskich w sezonie 2020/2021.

(czytaj więcej)
29 lipca 2020 1

Skikda Chess 74. Olafa Jagodzińskiego wywalczył trzecie miejsce

Olaf Jagodziński (I LO Szubin) wywalczył III miejsce w turnieju szachowym Skikda #Chess 74 zorganizowanym 26 lipca przez klub Skikda Chess z Algierii.

(czytaj więcej)
28 lipca 2020 0

Turniej szachowy w Etiopii. II i III miejsce dla szachistów z I LO w Szubinie

Szachiści I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie zagrali# po raz pierwszy w turnieju szachowym w afrykańskiej Etiopii.

(czytaj więcej)
28 lipca 2020 0

I miejsce dla Olafa Jagodzińskiego. Turniej szachowy 205 Alfa Rey Latino

Członek drużyny szubińskiego I LO Olaf Jagodziński zajął# III miejsce w turnieju szachowym 205 Alfa Rey Latino, który odbył się 26 lipca o 1.00 w nocy czasu polskiego w Peru.

(czytaj więcej)
27 lipca 2020 2

Ostatni sparing również się nie powiódł. W niedzielę ruszą zmagania ligowe

W sobotę do Szubina po raz pierwszy zawitali piłkarze Mikrusa Szadłowice. Był to ostatni #sparing podopiecznych trenera Wiesława Stepczyńskiego. Już w niedzielę szubinianie pojadą do Brześcia Kujawskiego, gdzie rozegrają pierwszy w tym sezonie mecz ligowy. Wyniki wszystkich sparingów nie napawają jednak optymizmem.

(czytaj więcej)
23 lipca 2020 2

Poznaliśmy skład grup w rozgrywkach B – klasy. Najciekawiej zapowiada się gr. III

Wydział Gier i Ewidencji K-PZPN w Bydgoszczy przedstawił podział na grupy w rozgrywkach #klasy B okręgu bydgoskiego obowiązujący w sezonie 2020/2021. Najciekawsza jak zwykle będzie grupa III.

(czytaj więcej)
22 lipca 2020 0

Turniej szachowy Skikda Chess. I miejsce dla Piotra Szybowicza

O Allah, blessings and peace, and bless our Prophet Mohammed, his family and all his companions. Takimi słowami# klub Skikda Chess z Algierii witał uczestników turnieju szachowego Skikda Chess 69. Stowarzyszenie zrzesza 1385 członków, w tym szachistów I LO w Szubinie.

(czytaj więcej)
21 lipca 2020 0

Zawodnicy UKB Szubin na letnim obozie sportowym. Nie brakowało atrakcji

W dniach 8 -21 lipca 2020 roku czternaścioro zawodników UKB w Szubinie wraz z kadrą w #składzie Ilona Nowakowska, Sandra Pawlak, oraz jako wolontariusz Mateusz Smoliński, przebywali na letnim obozie sportowym w Sierakowskim Centrum Sportowo Szkoleniowym TKKF.

(czytaj więcej)
21 lipca 2020 0

Kolejny start w międzynarodowej lidze. Występ zakończył się sukcesem

20 lipca drużyna I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie startowała po raz kolejny #w lidze międzynarodowej Second League w Chorwacji.

(czytaj więcej)
20 lipca 2020 4

Przed sezonem optymizmu brak. We znaki dają się problemy kadrowe

Nie wygląda to dobrze. Mecze ligowe już za kilkanaście dni, a Szubinianka wysoko przegrała #kolejny sparing. Tym razem z grającym w wielkopolskiej piątej lidze Zamkiem Gołańcz. We znaki dają się między innymi problemy kadrowe, ale trener Wiesław Stepczyński zapewnia, że wszyscy w klubie zdają sobie z tego sprawę.

(czytaj więcej)
20 lipca 2020 0

Piotr Szybowicz zagrał w Gwatemali. Zawody rozpoczęły się w środku nocy

Gwatemala to kolejne państwo, w którym zagrał szachista powiatu nakielskiego. Kraj położony #jest w Ameryce Środkowej między Salwadorem, Hondurasem, Meksykiem i Belize.

(czytaj więcej)
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)