Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

Sport

18 września 2019 1

Sportowa rywalizacja gmin. Dobra zabawa przede wszystkim

W 13 konkurencjach w miniony weekend rywalizowali zawodnicy gmin # Nakło, Szubin i Mrocza w ramach drugiej edycji Pałucko – Krajeńskich Igrzysk Sportowych. Rywalizacja była zacięta, ale chodziło głównie o dobrą zabawę w duchu fair play.

(czytaj więcej)
18 września 2019 2

Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce. Iga Baumgart-Witan mistrzynią na 400m

Pod koniec sierpnia br. w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski w # Lekkoatletyce. Poziom, który zaprezentowały biegaczki na 400 m, w tym nasz terytorials z 8K-PBOT Iga Baumgart-Witan był mistrzowski.

(czytaj więcej)
16 września 2019 0

Zawody strzeleckie w Godawach. Wyłoniono najlepszych zawodników

Dnia 14 września 2019 roku KSSK GWARD we współpracy z # SKS Kaliber przeprowadził na terenie strzelnicy sportowej w Godawach zawody strzeleckie w konkurencjach pistolet 9 mm centralnego zapłonu 25 m, karabin AK centralnego zapłonu 100 m, oraz strzelba.

(czytaj więcej)
16 września 2019 0

Turniej szachowy w Mroczy. Rywalizacja była na wysokim poziomie

W Mroczy odbyły się Igrzyska Sportowe Pałucko - Krajeńskie, w ramach których odbył się # między innymi turniej szachowy.

(czytaj więcej)
16 września 2019 3

Kolejna spotkanie bez punktów. Przegrany mecz Szubinianki

Kolejny mecz i kolejna wysoka porażka Szubinianki. Tym razem z wiceliderem w # Kowalu. Niemoc strzelecka nie ustępuje, pojawiają się szkolne błędy i kolejne spotkanie szubinianie zakończyli bez punktów. Kiedy to się skończy?

(czytaj więcej)
16 września 2019 0

"Na Rozpoczęcie Roku Szkolnego". Turniej warcabowy w Bydgoszczy

Zawodnicy szubińscy znaleźli się na podium w Turnieju Warcabowym # "Na Rozpoczęcie Roku Szkolnego", który odbył się w MDK 1 w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
16 września 2019 0

Dzień Sportu w Wałczu. Olaf Jagodziński laureatem turnieju szachowego

W niedzielę, 15 września podczas Międzynarodowego Dnia Sportu w # Wałczu puchar turnieju szachowego trafił w ręce mieszkańca powiatu nakielskiego, Olafa Jagodzińskiego - ucznia I LO w Szubinie.

(czytaj więcej)
16 września 2019 0

Symultana szachowa w Poznaniu. Wśród uczestników Alan i Olaf

Ośmiu laureatów turniejów szachowych Geniusz Europy uzyskało prawo udziału w # symultanie szachowej, którą prowadził mistrz międzynarodowy Paweł Stempin.

(czytaj więcej)
16 września 2019 0

W Potulicach rywalizowali brydżyści. Szubinianie górą

Podczas drugiej edycji Pałucko-Krajeńskich Igrzysk Sportowych rozegrano # turniej brydża sportowego.

(czytaj więcej)
14 września 2019 5

Sportowa rywalizacja. Trwają II Pałucko-Krajeńskie Igrzyska Sportowe

W sobotę, 14 września rozpoczęła się druga edycja Pałucko-Krajeńskich Igrzysk Sportowych. W # ramach tej sportowej imprezy, w kilku dyscyplinach rywalizują ze sobą reprezentacje gmin Szubhin, Nakło oraz Mrocza.

(czytaj więcej)
13 września 2019 0

Czwartki Lekkoatletyczne. Uroczyste podsumowanie 25 edycji

Na szubińskim stadionie 12 września o godz. 16:00 odbyła się inauguracja# cyklu zawodów lekkoatletycznych dla uczniów szkół podstawowych z gminy Szubin i Łabiszyn. Była ona okazją do podsumowania wyników 25 już edycji Czwartów Lekkoatletycznych w sezonie 2018/2019.

(czytaj więcej)
11 września 2019 0

Korespondencyjne Mistrzostwa Polski. Nowak i Wołowski wygrywają

Tomasz Nowak i Piotr Wołowski zwyciężyli w poniedziałkowym turnieju brydża sportowego.

(czytaj więcej)
10 września 2019 0

Czas treningu i integracji. Pantery na szkoleniu

W miniony weekend Grupa Panter nawiedziła ośrodek w Sępólnie Krajeńskim - Centrum Sportu i Rekreacji.

(czytaj więcej)
09 września 2019 0

Grand Prix w Rzucie Podkową. To był już ostatni turniej z tego cyklu

Za nami ostatni turniej z cyklu Grand Prix Szubina w # rzucie podkową. Ostatecznych triumfatorów poznamy podczas turnieju Masters 29 września.

(czytaj więcej)
09 września 2019 5

Przegrany mecz Szubinianki. Zadecydowały ostatnie minuty spotkania

Tym razem znów się nie udało. I choć szubinianie długo byli dla silnego # Łokietka Brześć Kujawski równorzędnym partnerem, w końcówce opadli z sił w piłkarskiej klasie okręgowej (grupa II).

(czytaj więcej)
08 września 2019 0

Szachiści uczcili pamięć ofiar II wojny światowej. Sprawdź wyniki turnieju

1 września w Szubińskim Domu Kultury odbył się turniej szachowy zorganizowany #z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

(czytaj więcej)
08 września 2019 0

Alan Jagodziński najlepszy. Jego brat tuż poza podium

W drugiej i ostatniej edycji turnieju szachowego "Geniusz Europy", który odbył się w #Poznaniu wystartowało dwóch uczniów I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie.

(czytaj więcej)
08 września 2019 2

Derby gminy Szubin. Czerwona kartka wypaczyła losy pojedynku

Występujące w grupie IV rozgrywek bydgoskiej B – klasy drużyny Iskry Zamość – #Rynarzewo i Zielonych Zalesie zmierzyły się w bezpośrednim pojedynku. Emocje skończyły się, zanim na dobre się zaczęły.

(czytaj więcej)
05 września 2019 2

Tarpan Mrocza zainaugurował rozgrywki. Ważne zwycięstwo na wyjeździe

W miniony weekend po raz pierwszy na boisko wyszli mroteccy piłkarze. Rywalem był Fuks Wielowicz.

(czytaj więcej)
03 września 2019 3

Junior Cup za nami. Rywalizowało 500 młodych piłkarzy

Ostatni weekend to dziesiątki meczy i setki uśmiechów. Wszystko za sprawą turniejów, których organizatorami było SF Junior Nakło. Rozgrywki były 4 kategoriach wiekowych 2010, 2011, 2012 i po raz pierwszy 2013.

(czytaj więcej)
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)