Dziś mamy 24 maja 2018, czwartek, imieniny obchodzą:

Sport

21 maja 2018 5

Jednostronny mecz na szczycie rozgrywek B – klasy. Popis skuteczności Victorii

W 21 kolejce rozgrywek B – klasy na boisku w Kołaczkowie doszło do bardzo ważnego pojedynku # w kontekście walki o awans do A - klasy. Miejscowa Victoria podejmowała Piaski Bydgoszcz i musiała wygrać żeby nie stracić dystansu do rywala.

(czytaj więcej)
21 maja 2018 4

Trzecie z rzędu zwycięstwo. 4 bramki strzelił Przemek Wesołek

Sporo działo się w minioną sobotę w Szubinie. Szubinianka podejmowała czwartą ekipę #w tabeli – Zdrój Ciechocinek. Niekwestionowaną gwiazdą tego pojedynku został Przemysław Wesołek, który trafił cztery razy! A to jeszcze nie wszystkie bramki dla miejscowych. To trzecie z rzędu zwycięstwo podopiecznych trenera Wiesława Stepczyńskiego.

(czytaj więcej)
21 maja 2018 0

Turniej „Wiosna” z cyklu Cztery Pory Roku. Zmierzyło się 35 szachistów

W Szubińskim Domu Kultury odbył się jubileuszowy 50 Turniej Szachowy "Wiosna" z cyklu #"Cztery Pory Roku". Pomysłodawcą zawodów był Piotr Lech - działacz nowo powstałego klubu szachowego LZS Szubin, a pierwsze rozgrywki miały miejsce 21 stycznia 2006 roku.

(czytaj więcej)
21 maja 2018 0

Udany występ UKB Szubin. Bardzo dobrze spisała się sztafeta chłopców

20 maja w Bydgoszczy odbył się Pierwszy Rzut Ligi Młodzików w Lekkiej Atletyce, w której #udział wzięła reprezentacja Uczniowskiego Klubu Biegacza z Szubina. Start zawodników UKB można uznać za udany, ponieważ wielu pobiło swoje rekordy życiowe, a pięciu zdobyło klasy sportowe.

(czytaj więcej)
19 maja 2018 13

Finał Miejski czwartków LA. Deszcz płatał figla uczestnikom

17 maja na Stadionie Miejskim w Szubinie odbył się Finał Miejski, tym samym zakończyła się # XXIV Edycji Czwartków Lekkoatletycznych.

(czytaj więcej)
17 maja 2018 11

Nieudany powrót Skry na własne boisko. Na właściwe tory wróciła Iskra

20 kolejka bydgoskiej B – klasy była szczególna dla Skry Paterek, która po wielu miesiącach #wróciła na własne boisko. Niestety powrót nie należał do udanych.

(czytaj więcej)
16 maja 2018 0

Mistrzostwa w czwórboju. Najlepsi wezmą udział w etapie powiatowym

15 maja na Stadionie Miejskim w Szubinie rozegrano Mistrzostwa Gminy Szubin w #Czwórboju Lekkoatletycznym.

(czytaj więcej)
15 maja 2018 0

Kolejna warcabowa inicjatywa. Sprawdź wyniki mistrzostw

Mistrzostwa Szubina w Warcabach Stupolowych to kolejna inicjatywa Szubińskiego #Domu Kultury i klubu UKS Szachowa Dwójka Szubin, który promuje aż trzy sporty umysłowe: szachy, warcaby stupolowe (100) - międzynarodowe i warcaby klasyczne (64).

(czytaj więcej)
15 maja 2018 0

Zakończyły się eliminacje Czwartków Lekkoatletycznych. Teraz czas na finał

10 maja został przeprowadzony ostatni eliminacyjny Czwartek Lekkoatletyczny w Szubinie. #Teraz pozostał do przeprowadzenia Finał Miejski, który odbędzie się 17 maja 2018 roku, po którym zostanie ustalona reprezentacja Szubina na Finał Ogólnopolski, który odbędzie się w dniach 15 – 17 czerwca 2018 roku w Łodzi.

(czytaj więcej)
14 maja 2018 1

Victoria Kołaczkowo nie przestaje zwyciężać. "Trudny teren" zdobyty

Walka o awans do A – klasy trwa w najlepsze. Lider tabeli, Victoria Kołaczkowo udała się do # Koronowa na mecz z niewygodną Olimpią Wtelno.

(czytaj więcej)
14 maja 2018 0

Strzelali w Strzelnie. Szubinianka zdobyła 3 punkty

W sobotę w Strzelnie piłkarze Szubinianki udowodnili, że zwycięstwo nad LTP Lubanie nie #było przypadkowe. I choć to gospodarze otworzyli wynik spotkania, ostatecznie musieli uznać wyższość szubinian, którzy grali przede wszystkim skutecznie.

(czytaj więcej)
10 maja 2018 0

Święto Konstytucji 3 Maja uczczono strzelaniem na „Wesółce”

3 maja br. na strzelnicy Bractwa Strzeleckiego w Szubinie zebrało się liczne grono #miłośników strzelectwa. Propozycję spędzenia tego szczególnego dla Polaków dnia 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w inny niż dotychczas sposób zaoferowało Kwidzyńskie Stowarzyszenie Sportowo Kolekcjonerskie GWARD Oddział w Szubinie.

(czytaj więcej)
08 maja 2018 0

Mistrzostwa gminy w lekkiej atletyce. Mamy wyniki

8 maja 2018 roku na Stadionie Miejskim w Szubinie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa # Gminy Szubin w Lekkiej Atletyce.

(czytaj więcej)
08 maja 2018 3

Victoria nie odpuszcza w grze o awans. Skra poległa na trudnym terenie

W 19 kolejce rozgrywek B – klasy na boisku w Kołaczkowie miejscowa Victoria, #podejmowała Skrę Paterek. Dwie bramki w drugiej połowie rozstrzygnęły losy pojedynku.

(czytaj więcej)
07 maja 2018 0

Rywal pokonany. Szubinianka nie oddała prowadzenia do ostatniego gwizdka

Nie lada wyczynu dokonali w sobotę piłkarze Szubinianki. Przed własną publicznością #pokonali czwartą siłę ligi – LTP Lubanie. Tak grających szubinian chcielibyśmy oglądać co tydzień. 100 % zaangażowania i 200 % wiary w zwycięstwo dały ekipie trenera Wiesława Stepczyńskiego długo wyczekiwany komplet punktów. Szubinianka awansowała w tabeli na jedenastą pozycję, a od czwartego Startu Radziejów dzieli ją zaledwie siedem punktów.

(czytaj więcej)
07 maja 2018 1

Sezon letni w lekkiej atletyce rozpoczęty. Ośmiu zawodników pobiło swoje rekordy

6 maja na Stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy odbyły się Pierwsze #Ogólnopolskie Zawody w Lekkiej Atletyce na rozpoczęcie letniego sezonu 2018 roku. Na zawodach tych udział wzięło 14 zawodników Uczniowskiego Klubu Biegacza w Szubinie.

(czytaj więcej)
06 maja 2018 0

Derby dla Zielonych Zalesie. Zdecydował gol w ostatnich minutach

W 19 kolejce rozgrywek B – klasy, Iskra Zamość – Rynarzewo podejmowała na własnym # stadionie Zielonych Zalesie. Gospodarze nie strzelili ani jednej bramki a mimo to byli blisko zdobycia jednego punktu.

(czytaj więcej)
03 maja 2018 0

Grand Prix w rzucie podkową rozpoczęty. Za zawodnikami pierwszy turniej

1 maja 2018 roku w Szubinie odbył się pierwszy z pięciu Turniejów Rzutu Podkową w ramach # Grand Prix Szubin 2018. W pierwszym Turnieju wystartowało 32 uczestników. Kolejny Turniej odbędzie się 3 czerwca 2018 roku w Szubinie przy ul. Mostowej 14 o godz. 15:00.

(czytaj więcej)
02 maja 2018 0

Iskra nie dała szans outsiderowi rozgrywek. Macudziński z 7. trafieniami

W 18 kolejce obecnego sezonu, Iskrę czekał najłatwiejszy pojedynek w rundzie wiosennej, #z czerwoną latarnią rozgrywek – Victorią/Orłem Przyłęki. Nie było niespodzianki i padło łącznie aż 15 bramek.

(czytaj więcej)
01 maja 2018 1

Zieloni Zalesie górą po raz drugi. Skra musiała obejść się smakiem

W sobotnie popołudnie na stadionie miejskim w Nakle, Skra Paterek podejmowała Zielonych #Zalesie. Drużyny zaprezentowały ofensywny futbol.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)