Dziś mamy 29 marca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

Sport

28 marca 2020 0

Niestraszna im epidemia. W szubińskim LO rozegrano kolejny turniej online

W szubińskim LO im. Stanisława Wyspiańskiego szachiści, pomimo epidemii, cały czas znajdują# się w stanie gotowości. Tym razem z inicjatywą wyszedł Adam Jagodziński, który zorganizował Turniej Szachowy Blitzkrieg Swiss Szubin Open.

(czytaj więcej)
26 marca 2020 0

Kolejny turniej online w szubińskim LO. Zagrano w warcaby klasyczne

W szubińskim LO im. Stanisława Wyspiańskiego rozegrano turniej warcabów klasycznych online# - I Mistrzostwa I LO Szubin. To kolejna inicjatywa wypełniająca czas osobom zmuszonym do pozostawania w domu.

(czytaj więcej)
26 marca 2020 0

I Drużynowe Mistrzostwa I LO Szubin. Turniej szachowy online

Na portalu internetowym lichess odbył się Turniej Szachowy "I Drużynowe Mistrzostwa I LO Szubin". To# pierwsza taka inicjatywa w historii województwa.

(czytaj więcej)
23 marca 2020 1

Rozgrywki zawieszone do 26 kwietnia. Zawodnicy trenują indywidualnie

Co z tym sezonem? To pytanie zadają sobie dziś chyba wszyscy kibice piłkarscy w #regionie. Póki co, wiemy tylko tyle, że rozgrywki ligowe są zawieszone do 26 kwietnia. Wielu uważa, że jest już po sezonie. Jak będzie, to się okaże, a póki co prześledźmy, jak radziła sobie dotychczas Szubinianka.

(czytaj więcej)
22 marca 2020 1

Turniej w szachy super błyskawiczne. Zagrało 20 zawodników z województwa

Czy szachy wymagają najszybszego refleksu ze wszystkich dyscyplin sportowych ? #Dla każdego zaawansowanego szachisty to oczywistość. O godzinie 23.00 w nocy 20 zawodników z całego województwa grało w pierwszym historycznym turnieju w szachy super błyskawiczne - bullet na portalu lichess.

(czytaj więcej)
22 marca 2020 0

Turniej Szachowy Szubin Open Lichess. Frekwencja dopisała

I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, UKS Szachowa Dwójka Szubin i Szubiński #Dom Kultury znaleźli się wśród organizatorów 57 Turnieju Szachowego Szubin Open Lichess. Ten swoisty maraton szachowy składał się z 3 autonomicznych zawodów rozgrywanych o różnych godzinach.

(czytaj więcej)
19 marca 2020 1

Internetowe turnieje szachowe. To jedyna taka inicjatywa w regionie

W szubińskim liceum zorganizowano w ostatnich dniach kolejne dwa internetowe turnieje #szachowe! To jedyna taka inicjatywa w regionie.

(czytaj więcej)
17 marca 2020 0

57. Turniej Szachowy Szubin Open Lichess. Zagraj w szachy online!

I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie i UKS Szachowa Dwójka Szubin zapraszają wszystkich# chętnych szachistów do uczestnictwa w 57. Turnieju Szachowym SZUBIN OPEN LICHESS. Zawody odbędą się w sobotę 21 marca 2020 roku w godzinach 17.00-19.00 na stronie internetowej www.lichess.org.

(czytaj więcej)
15 marca 2020 0

Turniej szachowy online. Pierwsze takie zawody w regionie

Z uwagi na odwołanie wszystkich marcowych turniejów szachowych w regionie, Mikołaj Włoch i Piotr Szybowicz zorganizowali# pierwsze historyczne zawody przez internet. 13 marca odbyły się I Mistrzostwa I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Szubinie na stronie lichess. Nieoczekiwanie na liście startowej znalazło się aż 32 zawodników z całego województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
15 marca 2020 0

V runda Drużynowych Mistrzostw KPZSzach. Szubiniacy zwyciężyli

Na kilka dni przed odwołaniem imprez sportowych w szubińskim I LO im. Stanisława# Wyspiańskiego odbyła się V runda Drużynowych Mistrzostw KPZSzach - IV ligi szachowej.

(czytaj więcej)
09 marca 2020 0

Piotr i Janusz Szczuka wygrywają Turniej Brydżowy. Startowało w sumie 29 par

8 marca 2020 roku w Szubinie odbył się kolejny Turniej Brydżowy Par im. Mariusza i Kazimierza# Mendyków. Przed rozpoczęciem Turnieju delegacja brydżystów złożyła wiązankę kwiatów na rodzinnym grobie Mendyków.

(czytaj więcej)
08 marca 2020 0

Lata treningów przyniosły efekt. Szymon Przybylski wicemistrzem Polski Juniorów

Na odbywających się 6 marca Mistrzostwach Polski juniorów i juniorek w Trzebnicy #Szymon Przybylski reprezentujący LKS Szubiniankę Szubin zajął 2 miejsce, zostając wicemistrzem Polski w kat. 66kg.

(czytaj więcej)
08 marca 2020 1

Brzydka pogoda im niestraszna. W biegu wystartowało 32 uczestników

7 marca 2020 roku na Stadionie Miejskim w Szubinie odbył się Kwartalny Bieg Coopera.

(czytaj więcej)
05 marca 2020 1

Międzynarodowy Turniej Judo. Szymon Przybylski brązowym medalistą!

W dniu 1 marca 2020 roku w Ostrawie Czechy odbył się Międzynarodowy Turniej Judo U-18 i U-23.

(czytaj więcej)
05 marca 2020 0

Dwudniowy turniej strzelecki w Szubinie. Frekwencja dopisała

W dniach 29 lutego -1 marca 2020 roku odbył się VI Turniej Strzelecki z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych.

(czytaj więcej)
02 marca 2020 0

Oliwia Jechna wygrywa w Cielu. Kto jeszcze stawał na podium?

29 lutego 2020 roku na trasach przełajowych w Cielu odbył się VII Ogólnopolski Bieg #Niezłomnych. W Biegu Głównym na dystansie 4000 m udział wzięło ponad 100 uczestników.

(czytaj więcej)
25 lutego 2020 0

Krajeńska Ligi Baśki. Poznaliśmy zwycięzców VI turnieju

22 lutego br. odbył się VI Turniej Krajeńskiej Ligi Baśki. Tym razem rozgrywki karciane rozegrane zostały w# Puszczy (gm. Więcbork).

(czytaj więcej)
24 lutego 2020 0

Turniej Brydżowy w Szubinie. Team Szczuka górą

W niedzielę (23 lutego) w Szubinie rozegrano 68. Turnieju Par w Brydżu Sportowym. Wydarzenie połączone było z# VI Memoriałem Henryka Dery i zaliczony przez Kujawsko-Pomorski Związek Brydża Sportowego do Grand Prix.

(czytaj więcej)

Trzeci mecz kontrolny Szubinianki. Zwycięstwo ze Spójnią Białe Błota

Zwycięstwem Szubinianki zakończył się jej trzeci mecz kontrolny przed wznowieniem rozgrywek ligowych. Rywalem# podopiecznych trenera Wiesława Stepczyńskiego była Spójnia Białe Błota, która na co dzień występuje w A-klasie.

(czytaj więcej)
23 lutego 2020 0

Pięciu zawodników reprezentowało Szubin. Z mistrzostw wrócili z medalami

W dniu 15 lutego 5 zawodników sekcji judo z Szubina brało udział w #Mistrzostwach Regionu Pomorskiego Młodzików i Juniorów Młodszych.

(czytaj więcej)
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)