Dziś mamy 15 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

27 czerwca 2024

Wyjątkowy i uroczysty dzień. Dzieci pożegnały przedszkole

fot. SP Królikowo

fot. SP Królikowo

Dzień 20 czerwca dla większości był zwykłem dniem, ale dla dzieci #przedszkolnych, dla naszych Biedronek, Pszczółek i Sówek był wyjątkowy, uroczysty, radosny. Właśnie w czwartek odbyła się uroczystość zakończenia roku w grupach przedszkolnych.

Na uroczystość przybyli rodzice i zaproszeni goście. W tym dniu swoją edukację przedszkolną zakończyło 15 dzieci z grupy Sówki Nasze sześciolatki z maluszków, zagubionych i nieśmiałych stały się samodzielnymi, odważnymi straszakami, pełnymi pomysłów, ciekawych świata, chętnych do podejmowania nowych, coraz trudniejszych zadań. Skończył się beztroski etap zabawy i nauki na „przedszkolnej wyspie” czas wyruszyć na” wyspę szkoła” i przyjąć nowe, ciekawe wyzwania i obowiązki. Dzieci przedszkolne rozpoczęły uroczystość polonezem, potem odśpiewały wszystkie zwrotki hymnu. Pani dyrektor Ewelina Marczak w towarzystwie pani wicedyrektor Barbary Więcelewskiej Cyranowicz wręczyły sześciolatkom pamiątkowe dyplomy i książki. Nasi goście z Koła Łowieckiego "Cyranka" wręczyli dzieciom piękne nagrody, które były uwieńczeniem "kasztanowego" konkursu. Podczas zbiórki kasztanów koło łowieckie wyłoniło dzieci które zebrały największą ilość. I miejsce zajął uczeń klasy II Natan Wiśniewski, II miejsce Oliwie Kowalska z grupy Pszczółki III miejsce Marcelina Dolatowska z grupy BIEDRONKI. Grupowo najwięcej zebrały najstarsze przedszkolaki SÓWKI, które w nagrodę pojechały na basen. Koszt wyjazdu w całości pokryty został przez Koło Łowieckie "Cyranka". Była krótka część artystyczna w wykonaniu Sówek i piękna wakacyjna piosenka w wykonaniu Biedronek i Pszczółek. Coś się kończy, by coś innego się mogło zacząć. Dziękuję rodzicom za współpracę, wsparcie zrozumienie, aktywność, pomoc przy organizacji wielu wspólnych imprez, zabaw, konkursów, wyjazdów. Bez Was nie było by tak pięknie. Dzieciom życzę wspaniałych wakacyjnych przygód i podróży, uśmiechu, radości a w klasie pierwszej odwagi, kreatywności, wielu sukcesów. Macie wiele supermocy, wiele talentów, wykorzystajcie je najlepiej, jak się da.

Materiał: I. Kobylarz / Szkoła Podstawowa im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)
0

Nowe Prawo Komunikacji Elektronicznej. Wprowadzono zmiany

Sejm przyjął ustawę Prawo Komunikacji Elektronicznej #(PKE). Ustawa ta wprowadza zmiany, które mają poprawić to, jak działa rynek telekomunikacyjny oraz lepiej chronić konsumentów. Prawo Komunikacji Elektronicznej (PKE) obejmuje szeroki zakres zagadnień, które dotyczą rynku telekomunikacyjnego i wprowadza dwie europejskie dyrektywy [1] [2]. Oto kluczowe obszary, które reguluje.

(czytaj więcej)