Dziś mamy 19 lutego 2020, środa, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

17 lutego 2020 0

Na pamiątkę bitwy pod Rynarzewem. Sprawdź wyniki turnieju

Dokładnie 101 lat temu - w lutym 1919 roku, miała miejsce bitwa pod Rynarzewem - jedno #z wydarzeń powstania wielkopolskiego. Powstańcy zdobyli niemiecki pociąg pancerny, który otrzymał nazwę "Danuta".

(czytaj więcej)
16 lutego 2020 0

Festiwal Szachowo Warcabowy. Rozegrano pierwszy turniej

W I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie rozpoczął się Festiwal Szachowo Warcabowy - Powstanie# Wielkopolskie 1918/1919, składający się z 4 oddzielnych turniejów rozgrywanych w różnorodnych klasyfikacjach.

(czytaj więcej)
16 lutego 2020 0

"Terytorialsi" przeprowadzili zajęcia w ZS w Szubinie. Kontynuacja współpracy

"Terytorialsi" przeprowadzili w ZS w Szubinie zajęcia z edukacji wojskowej i edukacji dla# bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
13 lutego 2020 0

Sympozjum dla młodzieży. Mówiono o transplantologii w Polsce

Stowarzyszenie Przeszczepionych Serc to sympozjum zorganizowane dla młodzieży I# Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie na temat transplantologii w naszym kraju.

(czytaj więcej)
13 lutego 2020 5

Stypendia dla najlepszych uczniów. Kogo wyróżniono w powiecie nakielskim?

Mają bardzo dobre oceny na świadectwie, wygrywają konkursy, biorą udział w olimpiadach. #Blisko 1,8 tysiąca uczniów z naszego regionu otrzyma stypendia w ramach trzech marszałkowskich programów edukacyjnych „Prymus Kujaw i Pomorza”, „Humaniści na start” oraz "Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II". Wypłaty pierwszych transzy 24 lutego.

(czytaj więcej)
10 lutego 2020 0

Przysięga i mianowanie. Terytorialsi otrzymali gratulacje i upominki

W dniu 08.02.2020r. na zaproszenie Dowódcy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony #Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej ps. "Zo" liczna delegacja uczniów Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie (z klas III TL, ITA i ITB) wraz z panią dyrektor Alicją Jaśkowiak i opiekunami p. Agnieszką Bubczyk i mjr. rez. Jarosławem Odrobińskim uczestniczyła w kolejnej przysiędze wojskowej żołnierzy Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)
07 lutego 2020 0

Projekt Erasmus+. Wyróżnienie dla szubińskiego liceum

Projekt Erasmus+ „Reversed Roles at School: Flipped Classroom and Learning Through Teaching” realizowany# w latach 2016-2018 w szubińskim liceum został wyróżniony przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji - Narodową Agencję programu Erasmus+.

(czytaj więcej)
03 lutego 2020 0

Turniej o Puchar Burmistrza Rogoźna. Alan Jagodziński zajął II miejsce

Alan Jagodziński uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Szubinie #wywalczył II miejsce w kategorii juniorów w Zimowym Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Rogoźna.

(czytaj więcej)
03 lutego 2020 0

Drużyna z LO rywalizowała w finale Szachowych Mistrzostw Województwa

Drużyna I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie #rywalizowała w finale Szachowych Drużynowych Mistrzostw Województwa Szkół Ponadpodstawowych, które odbyły się w V LO w Toruniu.

(czytaj więcej)
28 stycznia 2020 0

Maturzyści bawili się na balu. Był czas na podziękowania i wspomnienia

W ostatnią sobotę stycznia, w restauracji Saga w Zamościu, odbył się bal studniówkowy #maturzystów I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Wyspiańskiego w Szubinie.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2020 0

Odliczanie do matury rozpoczęte. Za uczniami ZST bal studniówkowy!

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni oficjalnie rozpoczęli odliczanie do matury.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2020 0

Bezpieczne Ferie. Spotkania z szubińskimi dzielnicowymi

Jak bezpiecznie spędzić ferie? Jakich miejsc unikać? - to niektóre z pytań, na które # odpowiadali szubińscy dzielnicowi podczas spotkań z dziećmi przed zimowym wypoczynkiem. W ramach działań „Bezpieczne ferie 2020” funkcjonariusze rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie. Wszystko po to, by nasze pociechy podczas ferii bezpiecznie wypoczęły, a po dwóch tygodniach beztroski całe i zdrowe wróciły do szkoły.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2020 0

Bezpieczeństwo w trakcie ferii. Mroteccy dzielnicowi rozmawiali z dziećmi

Dla wszystkich najważniejsze jest, aby ferie były czasem wspaniałej # zabawy, wypoczynku, ciekawych wycieczek, spotkań i przygód. Równie ważne w czasie ferii jest bezpieczeństwo, dlatego mroteccy dzielnicowi prowadzili przed feriami w szkołach spotkania z dziećmi i młodzieżą, podczas których rozmawiali o bezpieczeństwie.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2020 0

Spotkanie policjantów z uczniami. Omówiono ważne zagadnienia

Nakielscy policjanci przeprowadzili zajęcia dla uczniów # Zespołu Szkół im. prof. E. Chroboczka w Szubinie. Tematem zajęć było bezpieczeństwo uczniów na terenie placówek oświatowych oraz odpowiedzialność prawna nieletnich.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2020 2

Spotkanie przy paśniku. Dzieci zadbały o dokarmienie zwierząt

22 stycznia myśliwi z Koła Łowieckiego Cyranka zaprosili # przedszkolaków, uczniów oraz grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie na spotkanie przy paśniku.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2020 0

Matura już za 100 dni! Uczniowie z Szubina bawili się na studniówce

Dnia 24 stycznia 2020r. w Pałacu Młodocin odbyła się # Studniówka Klasy IV Technikum Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie. Ten szczególny wieczór rozpoczęli przemową: Klaudia Kuźniak oraz Eryk Ostrowski.

(czytaj więcej)
24 stycznia 2020 0

Policjanci przeprowadzili zajęcia. Rozmawiano m.in. o cyberprzemocy

Dnia 23.01.2020r., na zaproszenie Dyrektor ZS Alicji Jaśkowiak nakielscy policjanci przeprowadzili # zajęcia z uczniami Technikum oraz Branżowej szkoły I stopnia.

(czytaj więcej)
24 stycznia 2020 0

Jak bezpiecznie spędzić ferie? Uczniowie już to wiedzą

Dzielnicowa z kcyńskiego komisariatu spotkała się z dziećmi w # trzech placówkach oświatowych i uczyła, jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Nie zabrakło też rozmów o odpowiedzialności prawnej nieletnich i demoralizacji.

(czytaj więcej)
24 stycznia 2020 0

Siła w Tradycji. Uczniowie poznali historię Powstania Wielkopolskiego

Dnia 21 i 23.01.2020r. uczniowie klas wojskowych Technikum z ZS im. prof. Emila Chroboczka w # Szubinie, pod kierunkiem mjr. rez. Jarosława Odrobińskiego uczestniczyli w murach Muzeum Ziemi Szubińskiej w lekcji muzealnej pn. "Odsłonięcie pomnika nad mogiłą zbiorową Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 w Szubinie.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2020 0

Policyjna profilaktyka w szkole. Mundurowi przeprowadzili prelekcję

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu spotkali się z # nakielskimi policjantami i wysłuchali prelekcji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przepisów regulujących odpowiedzialność prawną nieletnich i dorosłych.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)