Dziś mamy 5 lipca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

27 czerwca 2020 0

Zakończenie roku szkolnego! Świadectwa rozdane

Dnia 26.06.br. odbyło się zakończenie roku szkolnego, ze względu# na przestrzeganie reżimu sanitarnego w związku z pandemią COVID-19 ta bardzo uroczysta chwila z życia szkoły dla każdego ucznia oraz nauczycieli miała zupełnie inny przebieg. Po trzech miesiącach nauki zdalnej przyszedł czas na podsumowanie nauki za cały rok szkolny 2019/2020. Wręczenie świadectw odbyło się wg. przygotowanego harmonogramu, w klasach z podziałem na grupy oraz na stołówce internatu.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2020 0

Odebrali świadectwa, dyplomy i nagrody. Teraz czas na wypoczynek!

26 czerwca odbyło się w naszej szkole zakończenie roku szkolnego.# Uczniowie spotkali się tylko ze swoimi wychowawcami, zachowując reżim sanitarny. Począwszy od godziny 9.00 pojawiali się w szkole, by odebrać świadectwa, dyplomy i nagrody wieńczące ich pracę w niełatwym roku szkolnym 2019/2020. Najlepszym uczniem szkoły został uczeń kl. Ib Alan Jagodziński, ze średnią 6,00.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2020 0

Cieszy nas sukces Antosi. Została laureatką wojewódzkiego konkursu

Antonina Żakowska, uczennica klasy siódmej# w Szkole Podstawowej w Kowalewie zdobyła tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Interdyscyplinarnym o Wielkich Polakach.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2020 0

Zdalne lekcje. Przedwakacyjny bilans

Niemal 67 milionów odsłon, ponad 2,6 miliona użytkowników# i 3580 lekcji – takie oceny znalazły się na świadectwie naszego portalu www.gov.pl/zdalnelekcje. Uruchomiliśmy go trzy miesiące temu. Dziś – podobnie jak uczniowie – zaczyna wakacje.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2020 0
E-Szkoła kończy rok

Podsumowanie Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej

Jutro (26 czerwca) uczniowie szkół podstawowych i średnich rozpoczną wakacje. Zanim #udadzą się na dwumiesięczny odpoczynek od zdalnych lekcji dziś, w czwartek (25 czerwca) zapraszamy na zakończenie roku szkolnego w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej. W programie wideokonferencja z twórcami e-Szkoły, lekcje prowadzone przez licealistów i koncert online.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2020 0

Sukces ekonomistów ze Staszica. Najlepsi w województwie!

Już po raz kolejny ekonomiści Staszica znaleźli się w finale krajowym Olimpiady #„Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” wygrywając zawody wojewódzkie.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2020 0

Anna Marosz laureatką ogólnopolskiego konkursu. Gratulujemy!

Jeszcze przed wakacjami pragniemy podzielić się radosną wiadomością!

(czytaj więcej)
22 czerwca 2020 0

Kcyński Ekonomik czwarty w województwie. Gratulujemy!

W związku z panującą pandemią koronawirusa, w tym roku II etap Olimpiady „Warto #wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” odbył się w wersji on-line 19 czerwca br.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2020 0

Plastyczne wyobrażenia szubińskich licealistów. Tematem Don Kichote

Na zdalnych lekcjach uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie zapoznali #się z fragmentami pierwszej nowożytnej powieści Miguela Cervantesa, która powstała w XVII wieku w Hiszpanii.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2020 7

We wtorek rozpocznie się egzamin ósmoklasisty. Na początek język polski

Maturzyści część egzaminów mają już za sobą. W najbliższych dniach swoją wiedzę# sprawdzą ósmoklasiści.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2020 3

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa. To już trzynasty tydzień nauki z e-Szkołą

Najbliższy tydzień upłynie pod znakiem matur i egzaminów ósmoklasistów. Uczniowie #ostatnich klas szkół podstawowych i średnich mają okazję do powtórki materiału. Pomogą lekcje zarchiwizowane na kanale Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej. A tych, którym zostało jeszcze dwa tygodnie nauki, zapraszamy od poniedziałku (15 czerwca) na kolejne e-lekcje według nowego planu.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2020 0

Zdrowe posiłki. Uczennice szubińskiego LO wykonały je w ramach zdalnych lekcji

W czasach pandemii uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława #Wyspiańskiego w Szubinie pamiętają, aby dbać o zdrowie i prawidłowo się odżywiać.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2020 0

Maseczki ochronne trafiły do szkoły. Przekazał je zakład karny

W ramach akcji Służby Więziennej i Ministerstwa Sprawiedliwości pod hasłem „Resort #Sprawiedliwości Pomaga" I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie otrzymało 250 sztuk maseczek ochronnych z Zakładu Karnego w Bydgoszczy-Fordonie.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2020 0

Alan Jagodziński nagrodzony dyplomem za bardzo dobry wynik

Alan Jagodziński, uczeń klasy Ib I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w #Szubinie został uhonorowany dyplomem za bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „ALCHEMIK”, adresowanym do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2020 0

Niby taki sam, a jednak inny. Absolwenci przystąpili do egzaminów

8 czerwca 2020 roku o godzinie 9:00 w I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Wyspiańskiego w# Szubinie rozpoczął się egzamin maturalny.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2020 1

Kolejny tydzień e-Szkoły. Zaplanowano lekcje o samorządzie i regionie

Dwunasty tydzień nauki z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową rozpoczynamy #wyjątkowo – w związku z obchodami Święta Województwa dziś (8 czerwca) zapraszamy uczniów na lekcje o samorządzie, historii województwa, naszych korzeniach, etnografii i przyrodzie regionu.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2020 3

Matura już jutro! Na początek egzamin pisemny z języka polskiego

Egzaminy maturalne rozpoczynają się jutro, 8 czerwca. Przed maturzystami egzamin #pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym.

(czytaj więcej)
04 czerwca 2020 0

Nauka na odległość przedłużona do 26 czerwca. Podpisano rozporządzenie

Do 26 czerwca br. przedłużyliśmy przerwę w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu #oświaty. Nauka będzie# nadal odbywała się na odległość. Ponadto wznawiamy działalność domów wczasów dziecięcych, przedszkoli oraz szkół specjalnych zorganizowanych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych. Uruchamiamy również możliwość zakwaterowania uczniów w internacie zorganizowanym w centrum kształcenia zawodowego. Minister Edukacji Narodowej podpisał nowelizację stosownego rozporządzenia w tym zakresie.

(czytaj więcej)
03 czerwca 2020 1

Czasu na naukę nie zostało wiele. W poniedziałek egzamin z języka polskiego

Maturzyści w tej chwili powinni już odpoczywać po egzaminach, a tymczasem te dopiero #przed nimi. Czasu na naukę nie zostało wiele, bowiem pierwszy egzamin już w poniedziałek.

(czytaj więcej)
02 czerwca 2020 0

Olimpiada Wiedzy o Sporcie i Kulturze Fizycznej. Sukces szubińskich licealistów

W maju 2020 r. odbyła się Olimpiada Wiedzy o Sporcie i Kulturze Fizycznej, której celem #była popularyzacja wiedzy o sporcie w zakresie jej historii, znajomości podstawowych przepisów i zasad poszczególnych dyscyplin oraz upowszechnianie idei i kultury Olimpijskiej wśród młodzieży szkół podstawowych i średnich, jak również promowanie aktywnych form wypoczynku i zdrowego trybu życia.

(czytaj więcej)
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)