Dziś mamy 21 listopada 2018, środa, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

21 listopada 2018 0

Z wizytą w szubińskim muzeum. Obejrzeli wystawę pt. „Ojcowie Niepodległości”

15 listopada grupa 36 uczniów z klas IV-VI pod opieką nauczycieli: Joanny Maćkowskiej-Wrzyszcz, # Agnieszki Koralewskiej-Hak oraz Joanny Biernackiej-Kozerewicz udała się na kilkugodzinną wycieczkę do Szubina.

(czytaj więcej)
19 listopada 2018 0

„Nastolatek w dżungli współczesnych zagrożeń”. Noc w szkole w Turze

W miniony piątek (16.11.18) sierż. szt. Marcin Pilch zajmujący się w nakielskiej komendzie nieletnimi#, wziął udział w „Nocy w szkole” organizowanej dla uczniów SP w Turze. Przedsięwzięcie zorganizowano pt.: „Nastolatek w dżungli współczesnych zagrożeń”.

(czytaj więcej)
18 listopada 2018 0

Uroczysty apel. Uczniowie uczcili wyjątkową rocznicę

Dnia 9 listopada Grono Pedagogiczne, Pani wizytator Beata Błaszczyk oraz społeczność # uczniowska zebrali się na uroczystym apelu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

(czytaj więcej)
16 listopada 2018 0

Młodzież wolna od uzależnień. Świadome i bezpieczne spędzanie czasu wolnego

Konkurs realizowany przez I Liceum Ogólnokształcące w Szubinie w ramach projektu "Przez sport i # profilaktykę do wolności od nałogów i przemocy" współfinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

(czytaj więcej)
16 listopada 2018 0

Bezpieczeństwo młodzieży w internecie. Przydatna wiedza dla każdego rodzica

15.11.2018 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie odbyły się warsztaty profilaktyczne dla # rodziców.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 2

Rusza międzynarodowy projekt. Spotkanie liderów projektu Erasmus+

6-9 listopada w miasteczku Eger na Węgrzech odbyło się spotkanie organizacyjne liderów szkół # partnerskich realizujących od 1 września 2018 roku europejski projekt ‘National Prides in a European Context’.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

Uroczystości Niepodległościowe. Chwila wzruszenia i radości

9 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 100-lecia Niepodległej Polski pod tytułem # „Pod polskim niebem”.

(czytaj więcej)
10 listopada 2018 17

Wyjątkowy koncert w murach szkoły. Występy nagradzano gromkimi brawami

10 listopada w Zespole Szkół Specjalnych w Karnowie zorganizowano koncert z okazji 100. Rocznicy # odzyskania przez Polskę niepodległości.

(czytaj więcej)
09 listopada 2018 0

Małe serca pełne polskości. Uroczyste świętowanie

8 listopada 2018 r. w przededniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Mała Jedynka, przyodziana w biel i czerwień, rozbrzmiewała pieśnią, wierszem oraz radością.

(czytaj więcej)
07 listopada 2018 0

Recytacje pełne emocji. Przypomniano Konopnicką i wielu innych

6 Listopada 2018 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbył się gminny konkurs recytatorski pt: ,, Mój kraj to# Polska'', który zorganizowany został przez Szkołę Podstawową nr 1 w Szubinie.

(czytaj więcej)
07 listopada 2018 0

Uczczono poległych bohaterów. Warta honorowa kadetów

Dnia 6.11.br., uczniowie-kadeci klas wojskowych II i IIITL na czele z ich dowódcami kpr. kadetem# Zuzanną Manikowską i super kadetem Pawłem Mellerem z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie, w ramach zajęć z edukacji wojskowej odwiedzili wraz z nauczycielem mjr. rez. Jarosławem Odrobińskim miejsca szczególne dla każdego mieszkańca Szubina oraz Polaka.

(czytaj więcej)
06 listopada 2018 0

Sztuka to też nauka. Twórczo zakończono realizację projektu

Wraz z końcem października w Zespole Szkół Specjalnych w Szubinie dobiegł końca projekt na # zajęcia pozalekcyjne „Sztuka to też nauka!” finansowany przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
02 listopada 2018 0

Niepodległość tematem cyklu zajęć. Poznawali historię niepodległości

W ostatnich dniach października 2018 roku w murach Muzeum Ziemi Szubińskiej odbył się cykl zajęć# edukacyjnych nawiązujących do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

(czytaj więcej)
30 października 2018 1

Stypendia dla humanistów. Są laureaci z naszego powiatu

366 uczniów z regionu, którzy otrzymają stypendia # w ramach marszałkowskiego projektu „Humaniści na start”. Wysokości wsparcia to nawet pięćset złotych miesięcznie. Z naszego powiatu stypendium przyznano dwóm osobom.

(czytaj więcej)
30 października 2018 0

Olimpiada Logistyczna. Uczennica ZSP Szubin w etapie okręgowym

Zgodnie z komunikatem Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu z # przyjemnością chcielibyśmy poinformować, że do kolejnego - okręgowego - etapu XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej zakwalifikowała się Martyna Nitka, uczennica klasy III Technikum.

(czytaj więcej)
24 października 2018 0

Jubileuszowa zbiórka krwi. Zebrano imponującą ilość

W ZST w Kcyni odbyła się jubileuszowa – dwudziesta akcja honorowego krwiodawstwa pod hasłem # „Zbieramy krew dla Polaków” zachęcająca do regularnego oddawania krwi jako daru ratującego zdrowie i życie człowieka.

(czytaj więcej)
22 października 2018 0

Warsztaty w Bydgoszczy. Poszerzyli swoją wiedzę o filmie

Dnia 3 października 2018 r. uczniowie klasy II naszego LO: Aleksandra Nowakowska i Maciej# Starzomski uczestniczyli w warsztatach filmowych.

(czytaj więcej)
22 października 2018 0

Nowe projekty unijne w Liceum w Szubinie. Stawiają na międzynarodową współpracę

Dużo się działo w I Liceum Ogólnokształcącym im. St. Wyspiańskiego w Szubinie przez ostatnie dwa lata.

(czytaj więcej)
22 października 2018 0

Bo wolność krzyżami się mierzy. Zwiedzili miejsca pełne narodowych pamiątek

Uczniowie I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie brali udział w wycieczce z okazji 100-lecia # odzyskania niepodległości - w ramach projektu „Bo wolność krzyżami się mierzy, Historia ten jeden ma błąd (...)”.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)