Dziś mamy 20 stycznia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

16 stycznia 2019 0

Stypendia dla prymusów zawodu. Marszałek wyróżnił najlepszych

Znamy listy 500 uzdolnionych uczniów techników i szkół branżowych, którzy otrzymają stypendia # marszałka województwa w ramach projektu „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza”. Wysokość wsparcia to nawet 500 złotych miesięcznie.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2019 0

„Bezpieczny i przyjazny region”. 22 uczniów z naszego powiatu wzięło udział w II etapie

W dniu 11 stycznia 2018 roku został przeprowadzony II etap# IX Kujawsko – Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region”.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2019 2

Udział „mundurowych” z ZSP w II etapie Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie w Toruniu

11 stycznia br. w auli Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu przeprowadzono# II etap IX edycji Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie pn.: „Bezpieczny i przyjazny region” zwanej dalej „Olimpiadą”.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2019 1

100. rocznica Powstania Wielkopolskiego. Uczniowie z ZSP aktywnie uczestniczyli w obchodach

Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku uczestniczyliśmy# liczną grupą uczniów i nauczycieli w uroczystych obchodach 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w Szubinie.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2019 0

Spotkanie z Funkcjonariuszką Straży Granicznej. Uczniowie wysłuchali wykładu

8 stycznia na zaproszenie Dyrektor ZSP p. Alicji Jaśkowiak Funkcjonariuszka Placówki Straży# Granicznej w Bydgoszczy st. chor. SG Zofia Krymska zapoznała w formie prezentacji w ramach zajęć z edukacji wojskowej kadetów klasy wojskowej II i III TL oraz z edukacji dla bezpieczeństwa uczniów klasy I branżowej szkoły z Placówką Straży Granicznej w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2019 0

Uczestnicy WTZ z wizytą w Mycielewie. Przygotowano jasełka i słodki poczęstunek

11 stycznia w Szkole Podstawowej w Mycielewie odbyła się niecodzienna uroczystość.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2019 0

Policjanci w powiecie nakielskim prowadzą spotkania z dziećmi na temat bezpiecznych ferii

Dzieci z szubińskich placówek oświatowych gościły w ostatnich dniach dzielnicowych# oraz mundurowych zajmujących się nieletnimi. Policjanci rozmawiali z maluchami na temat tego, jak bezpiecznie spędzić nadchodzące ferie.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2019 0

Jak dzieci wypędziły Niemców z Poznania. Uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej

Środa, 9 stycznia 2019 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej należała do najmłodszych. #Uczniowie młodszych klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie uczestniczyły w lekcjach muzealnych pt. „Jak dzieci wypędziły Niemców z Poznania”.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2019 0

Pluszowy turniej już za nami. Zabawa połączona z lekcją historii

Wielki, pluszowy wilk w koszulce z flagą Powstania Wielkopolskiego był główną nagrodą w # zorganizowanym przez Urząd Miejski i Muzeum Ziemi Szubińskiej pluszowym turnieju dla najmłodszych. W ten sposób pamięć o powstańcach uczciły dzieci z „zerówek”.

(czytaj więcej)
09 stycznia 2019 0

Bezpieczeństwo podczas ferii. Ważna lekcja dla każdego dziecka

Uczniowie klas 0 – III ze Szkoły Podstawowej w Rynarzewie mieli okazję posłuchać lekcji # przeprowadzonej przez dzielnicowego, który opowiadał o tym, jak bezpiecznie spędzić nadchodzące ferie.

(czytaj więcej)
04 stycznia 2019 2

Mistrzostwa Gminy Szubin w Siatkówce Dziewcząt. Emocje sięgały zenitu

Niezwykle emocjonujący przebieg miały Mistrzostwa Gminy Szubin w Siatkówce Dziewcząt.# Do rywalizacji przystąpiły cztery zespoły i choć tylko jeden mecz zakończył się po tie breaku, to wiele setów grano na przewagi. Ostatecznie najlepsze okazały się dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie.

(czytaj więcej)
29 grudnia 2018 0

Świąteczny Turniej Warcabowy już za nami. Zawodnicy dali z siebie wszystko

W bydgoskim MDK 1 rozegrano 81 Świąteczny Turniej Warcabowy "100-lecie Odzyskania # Niepodległości 1918-2018".

(czytaj więcej)
27 grudnia 2018 1

Zakończenie szkolnego projektu. Poznanie uczniów z całej Europy

„Uczymy się w euroszkole” to tytuł zakończonego w szubińskim Liceum Ogólnokształcącym im. St. # Wyspiańskiego projektu dofinansowanego przez POWIAT NAKIELSKI.

(czytaj więcej)
24 grudnia 2018 1

Jej gawęda o jednej książce spodobała się jurorom. Weronika Bodnar wyróżniona

Uczennica klasy drugiej I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie, Weronika Bodnar zajęła # III miejsce w konkursie zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy pn. "Wybrała(e)m, przeczytała(e)m, polecam, czyli gawęda o jednej książce".

(czytaj więcej)
21 grudnia 2018 0

Wigilia w internacie ZSP w Szubinie. Kultywują kultywują własne tradycje

W tradycje internatu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. E. Chroboczka w Szubinie wpisana # jest uroczysta kolacja wigilijna, na której spotykają się mieszkańcy i wychowawcy.

(czytaj więcej)
21 grudnia 2018 0

Niezapomniana wycieczka. Dzieci odwiedziły samego burmistrza

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 oddział przedszkolny w Szubinie odwiedził Burmistrza Szubina # Mariusza Piotrkowskiego.

(czytaj więcej)
19 grudnia 2018 0

Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Wśród nagrodzonych Magdalena Tomaszewska

14 grudnia w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste wręczenie # dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Wśród wyróżnionych uczniów znalazła się uczennica naszej szkoły Magdalena Tomaszewska z klasy II TL.

(czytaj więcej)
18 grudnia 2018 0

Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Mateusz Sądel wśród nagrodzonych

14 grudnia 2018 r. w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość # wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

(czytaj więcej)
15 grudnia 2018 0

Cykl zajęć rozpoczęty. Uczniowie poznają elementy samoobrony

13 grudnia w ramach zajęć z edukacji wojskowej uczniowie # - kadeci klasy wojskowej I TL # Zespołu Szkół Ponagimnazjalnych im. prof. E. Chroboczka w Szubinie pod opieką wychowawcy mjr rez. Jarosława Odrobińskiego rozpoczęli cykl zajęć z elementami walki wręcz oraz samoobrony.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2018 0

Projekt „Inny wymiar logistyki – transport” zakończony! Przyniósł wiele korzyści

Dnia 7 grudnia 2018r. zakończyliśmy projekt "Inny wymiar logistyki-transport" współfinansowany przez # Powiat Nakielski, którego koordynatorami były dyrektor szkoły p. Alicja Jaśkowiak oraz nauczyciel kształcenia zawodowego p. Agnieszka Bubczyk. Jako jedno z ostatnich przedsięwzięć ujętych w projekcie były zajęcia warsztatowe o tematyce transportowo - spedycyjnej.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)