Dziś mamy 15 grudnia 2017, piątek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

12 grudnia 2017 0

Zakończono dwa projekty. Nie zabrakło pokazu sprzętu i ogniska

8 grudnia w Kruszwicy zakończyliśmy dwa projekty: „Zawsze bądź szlachetny, do pomocy #gotowy” – rzecz o pierwszej pomocy oraz Pierwsza pomoc możesz na mnie liczyć. Oba współfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2017 0

Rywalizowały 4 szkoły. Gminę Szubin reprezentować będzie SP nr 2

W sobotę 9 grudnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie odbyły się Mistrzostwa Gminy #Szubin w Piłce Siatkowej Dziewcząt (rocznik 2002-2004).

(czytaj więcej)
08 grudnia 2017 2

I etap olimpiady za nami. Test pisało ponad 100 osób

8 grudnia rozpoczęła się ósma edycja Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o #Bezpieczeństwie "Bezpieczny i przyjazny region". W powiecie nakielskim frekwencja dopisała.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2017 2

Stypendia dla zdolnych uczniów. Z powiatu wsparcie przyznano 11 osobom

Znamy listy uczniów, którzy otrzymają stypendia marszałka województwa w ramach #tegorocznej edycji projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”. Pierwsza transza środków wpłynie na konta beneficjentów jeszcze w grudniu.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2017 0

Spotkanie z przedstawicielem Wojewódzkiej Inspekcji Pracy

6 grudnia w ramach kończącego się projektu zajęć pozalekcyjnych "Logistyka sztuką #poszukiwania rozwiązań" uczniowie klasy I i III technikum z ZSP w Szubinie spotkali się z przedstawicielem Wojewódzkiej Inspekcji Pracy w Bydgoszczy

(czytaj więcej)
06 grudnia 2017 1

Uczniowie spotkali się z dzielnicowym. Rozmawiano o demoralizacji i nie tylko

Na temat demoralizacji, tego, jak należy zachowywać się w szkole i poza nią i na wiele #innych tematów rozmawiał z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie dzielnicowy mł. asp. Damian Ziółkowski. Policjant przeprowadził spotkanie w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny”.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2017 0

Ciekawe lekcje biologii. Uczniowie obserwowali własne hodowle

4 grudnia uczniowie klasy drugiej I LO w Szubinie na lekcjach biologii nabywali wiedzę #poprzez obserwację mikroskopową własnych hodowli. Przygotowali hodowlę pleśniaka białego i hodowlę pierwotniaków.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2017 0

Wyjazd na zieloną szkołę. Uczniowie wzięli udział w zajęciach ratownictwa

Zielona szkoła to element programu zajęć pozalekcyjnych pt. "Zawsze bądź szlachetny, # zawsze do pomocy gotowy" - rzecz o pierwszej pomocy. W dniach 27-28 listopada 2017 r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie uczestniczyli w zajęciach zielonej szkole w Poznaniu.

(czytaj więcej)
30 listopada 2017 0

Zawody były bardzo emocjonujące. Która szkoła okazała się najlepsza?

25 listopada zorganizowano Mistrzostwa Gminy Szubin w Piłce Siatkowej #Chłopców (rocznik 2005 i młodsi).

(czytaj więcej)
30 listopada 2017 0

Stypendium dla Julii Spławskiej. Wręczono także odznaczenia państwowe

28 listopada w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość #wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

(czytaj więcej)
29 listopada 2017 1

Policjanci odwiedzili dwie szkoły. Rozmawiali z uczniami na temat bezpieczeństwa

Nakielscy policjanci prowadzą cykl spotkań profilaktycznych dla dzieci w różnych szkołach na # terenie powiatu. Tym razem odwiedzili dzieci w szkołach podstawowych w Turze i Kołaczkowie. Tematem przewodnim pogadanek było szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

(czytaj więcej)
29 listopada 2017 0

Spotkanie z Ireną Dobosiewicz. Pisarka opowiedziała o swojej pasji

W środę 22 listopada gościliśmy w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie Panią #Irenę Dobosiewicz – pisarkę z Szubina. Zaprosiliśmy wszystkie grupy przedszkolne: „Motylki”, „Żabki” oraz „Biedronki”, a także klasę III B.

(czytaj więcej)
29 listopada 2017 0

Odwaga ratuje życie. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach

W minionym tygodniu w Szkole Podstawowej w Turze przeprowadzono kampanię społeczną #"Odwaga ratuje życie". Celem akcji jest uświadomienie młodym ludziom, że od podejmowanych decyzji może zależeć ich życie, a także życie ich najbliższych.

(czytaj więcej)
29 listopada 2017 0

Zajęcia z udziałem policji. Zachwyt wśród dzieci wzbudził pies policyjny Rocky

27 listopada w Szkole Podstawowej w Turze odbyły się spotkania z funkcjonariuszami #Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. Bardzo ciekawe zajęcia dla całej społeczności szkolnej poprowadzili sierż. sztab. Zofia Wrzeszcz i asp. Łukasz Król.

(czytaj więcej)
28 listopada 2017 0

Konkurs Geograficzny. Do kolejnego etapu zakwalifikowano kilka prac

24 listopada w I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie odbył się Ogólnopolski Konkurs #Geograficzny Geo Planeta.

(czytaj więcej)
28 listopada 2017 0

Święto Dziękczynienia. Uczniowie przebrali się za postacie amerykańskie

Każdego roku w czwarty czwartek listopada w USA obchodzone jest Święto Dziękczynienia - #piękne rodzinne święto o długiej tradycji. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kowalewie zapoznali się z historią i zwyczajami towarzyszącymi Thanksgiving.

(czytaj więcej)
27 listopada 2017 0

Połowinki w Wyspiańskim. Zabawa przebiegła w miłej atmosferze

25 listopada odbyły się połowinki klasy drugiej I Liceum Ogólnokształcącego w #Szubinie. Uroczystość miała miejsce w restauracji "Stary Browar" w Szubinie.

(czytaj więcej)
26 listopada 2017 0

Uczniowie Wyspiańskiego na wykładzie. Już oczekują na kolejne spotkanie

24 listopada uczniowie klasy II i III I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie uczestniczyli #w wykładzie Pana Waldemara Kuligowskiego.

(czytaj więcej)
22 listopada 2017 2

W szkole zorganizowano Dzień Japoński. Główną atrakcją było spotkanie z podróżnikami

„Japonia kraj kwitnącej wiśni” w Szkole Podstawowej w Kowalewie. Oryginalny projekt przybliża # kulturę tego egzotycznego kraju oraz umożliwia nawiązanie współpracy między biblioteką szkolną i lokalnymi instytucjami.

(czytaj więcej)
22 listopada 2017 0

Dzieci z Królikowa wiedzą, jak dbać o swoje bezpieczeństwo

Nakielscy policjanci uczyli dzieci w Szkole Podstawowej w Królikowie, jak należy #zachowywać się podczas korzystania z dróg, aby być bezpiecznym. Poznane przepisy dzieci miały okazję ćwiczyć na mini miasteczku ruchu drogowego. Uczniowie z klas starszych dowiedziały się wiele na temat przepisów zawartych w Ustawie o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich.

(czytaj więcej)
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)