Dziś mamy 26 września 2020, sobota, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

25 września 2020 0

Warsztaty fotograficzne dla licealistów. Poprowadził je Mirosław Rzeszowski

W miniony poniedziałek w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie odbyły się #warsztaty fotograficzne dla licealistów.

(czytaj więcej)
24 września 2020 1

Dzielnicowa spotkała się z uczniami w Palmierowie. Zajęcia profilaktyczne

Dzielnicowa z kcyńskiego komisariatu mł. asp. Milena Prajs odwiedziła# wczoraj uczniów w Szkole Podstawowej w Palmierowie. Policjantka rozmawiała z dziećmi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także uregulowań prawnych dotyczących nieletnich.

(czytaj więcej)
24 września 2020 0

Uczniowie I LO w Szubinie promują czytanie. Program Rozwoju Czytelnictwa

Czytanie książek ma duży wpływ na# rozwój dzieci i młodzieży. Ułatwia przyswajanie wiedzy i zapamiętywanie, przyczynia się do utrwalania ortografii, pisowni wyrazów trudnych, rozwija słownictwo, wyobraźnię.

(czytaj więcej)
21 września 2020 0

Kolejne medale dla uczniów SP nr 1 w turnieju warcabów klasycznych

Uczniowie SP 1 w Szubinie wywalczyli medale w kolejnych zawodach warcabowych.# Alan Ufnal, Sandra Ufnal, Kamil Białecki i Kacper Białecki startowali w bydgoskim MDK 1, gdzie odbył się 130 Turniej Warcabów Klasycznych "Na Rozpoczęcie Roku Szkolnego" z udziałem uczestników z Bydgoszczy, Szubina i Unisławia

(czytaj więcej)
21 września 2020 0

II miejsce Alana Jagodzińskiego. Zawody odbyły się w Twierdzy Toruń

Uczeń I LO w Szubinie Alan Jagodziński wywalczył II miejsce w Mistrzostwach #Województwa Juniorów w Szachach Szybkich.

(czytaj więcej)
21 września 2020 0

Kadeci klas wojskowych z ZS w Szubinie wzięli udział w grze miejskiej

Jednym z działań w dniu 19 września 2020 r., zaplanowanych przez Muzeum Ziemi #Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w projekcie pt. Wojna polsko-bolszewicka i jej wielkopolski ślad była gra miejska.

(czytaj więcej)
21 września 2020 0

Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzieci przygotowały piękne prace

15 września już od 15 lat obchodzony jest na świecie „Dzień Kropki”. Jest to święto #kreatywności, zabawy i odwagi. Skąd się wzięło to święto?

(czytaj więcej)
19 września 2020 0

Przedsięwzięcia w ramach projektu zajęć pozalekcyjnych w ZS w Szubinie

W dniach 14 i 17.09.br., w ramach realizacji projektu zajęć pozalekcyjnych w 2020r. pn. #"Siła w Tradycji. Szkolenie proobronne elementem wychowania patriotycznego" uczniowie Technikum klas wojskowych w Zespole Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie uczestniczyli w spotkaniu z historią.

(czytaj więcej)
17 września 2020 0

Dzielnicowy z Szubina uczył dzieci, jak bezpiecznie korzystać z dróg

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Szubinie odwiedził przedszkolaków w #Samorządowym Przedszkolu nr 2. Policjant uczył dzieci, jak bezpiecznie korzystać z dróg.

(czytaj więcej)
16 września 2020 0

Policjanci rozpoczęli zajęcia w klasie prawno-policyjnej. Harmonogram na bieżący rok szkolny

W I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie funkcjonuje klasa prawno–policyjna. Na mocy# porozumienia podpisanego z nakielską komendą policji zajęcia dla uczniów tej klasy prowadzą także policjanci. Wczoraj mundurowi rozpoczęli zajęcia programowe dla licealistów.

(czytaj więcej)
16 września 2020 0

Szubińscy dzielnicowi odwiedzili szkoły. Spotkania profilaktyczne

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Szubinie przeprowadzili w ostatnich dniach spotkania profilaktyczne# w dwóch szkołach na terenie gminy. Tematyka pogadanek dostosowana była do wieku uczniów i bieżących potrzeb.

(czytaj więcej)
30 sierpnia 2020 0

Potrójne święto w 8. KPBOT. Delegacja ZS w Szubinie obecna na uroczystościach

Dnia 29 sierpnia br. na zaproszenie Dowódcy 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony #Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. "Zo" płk. Krzysztofa Stańczyka, delegacja Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie w osobach Dyrektor Alicja Jaśkowiak oraz mjr rez. Jarosław Odrobiński - nauczyciel m.in. edukacji wojskowej uczestniczyła w Bydgoszczy w niezwykłej i bardzo rzadko spotykanej podniosłej uroczystości.

(czytaj więcej)
18 sierpnia 2020 0

Udział uczniów ZS im. prof. Emila Chroboczka. Święto Wojska Polskiego

Dnia 15 sierpnia 2020 roku uroczystość z okazji# Święta Wojska Polskiego oraz 100. Rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej – „Cudu nad Wisłą” w Szubinie rozpoczęto Mszą świętą w intencji poległych w wojnie polsko-bolszewickiej w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli. Po zakończeniu nabożeństwa, mieszkańcy, liczne delegacje oraz poczty sztandarowe przemaszerowały w kolumnie na Plac Wolności, gdzie odbyła się dalsza część obchodów z okazji 100. rocznicy Cudu nad Wisłą. W związku z panującą pandemią COVID-19 zachowywano reżim sanitarny oraz stosowano się do obowiązujących wytycznych i zaleceń.

(czytaj więcej)
18 sierpnia 2020 0

Erasmus+ w szubińskim liceum. Trzy nowe projekty

I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie w# najbliższych latach będzie kontynuować międzynarodową współpracę w ramach programu Unii Europejskiej – Erasmus+.

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2020 0

Smartwatche, słuchawki i głośniki powędrowały do zwycięzców

Smartwatche, słuchawki i głośniki bezprzewodowe trafiły do uczniów, którzy wygrali #w konkursie „Gmina Szubin w czasie epidemii”.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2020 6

1 września uczniowie wrócą do szkół. Jak będzie wyglądała nauka?

Na dzisiejszej konferencji prasowej Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego i #Zastępcy Głównego Inspektora Sanitarnego Izabeli Kucharskiej przedstawiono zasady bezpieczeństwa przed powrotem dzieci do szkół i placówek oświatowych.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2020 0

Wakacje w e-Szkole. Z historią za pan brat

Kim byli wikingowie? Jak żyli pradawni mieszkańcy Kujaw i ziemi dobrzyńskiej? Kto rozszyfrował# kod Enigmy? Czym był Cud nad Wisłą i jaką rolę w wojnie polsko-bolszewickiej odegrały formacje wojsk balonowych? Odpowiedzi na pytania poznacie podczas letnich spotkań z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. W programie na ten tydzień także zajęcia ruchowe dla całej rodziny oraz wirtualna wycieczka do grudziądzkiego planetarium, gdzie wspólnie z astronomami spoglądać będziemy w rozgwieżdżone niebo.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2020 1

Stypendia dla najlepszych uczniów. 1 września ruszy na nabór wniosków

Nawet 5 tysięcy złotych rocznie mogą otrzymać utalentowani i pracowici uczniowie #kujawsko-pomorskich szkół w ramach trzech marszałkowskich programów stypendialnych. Wsparcie trafi w tym roku do ponad półtora tysiąca młodych mieszkańców regionu. Wakacje to dobry czas na przygotowanie niezbędnych dokumentów. Nabór wniosków ruszy 1 września.

(czytaj więcej)
29 lipca 2020 0

Podróżuj po regionie razem z e-Szkołą. Sprawdź plan na ten tydzień

Przez całe lato razem z Kujawsko-Pomorska Szkołą Internetową podróżujemy po #regionie, odwiedzamy paki krajobrazowe, astrobazy, muzea i instytucje kultury, skąd nadajemy ciekawe i atrakcyjne zajęcia. W tym tygodniu z naszą kamerą pojawimy się m.in. w Bydgoszczy, Grudziądzu, Włocławku i Ostromecku.

(czytaj więcej)
23 lipca 2020 0

Nowe książki wzbogacą szkolne biblioteki. Dotacje dla czterech szkół

Dofinansowanie w łącznej kwocie 11 460,00 zł, które Powiat Nakielski otrzymał w ramach #Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na 2020 rok już wkrótce wpłynie na konto 4 szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)