Dziś mamy 29 lipca 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

27 lipca 2021 0

Spotkanie nauczycieli ze szkół partnerskich. Przedstawiono rezultaty

21-23 lipca we włoskiej szkole IPSSAR Paolo# Borsellino w Palermo odbyło się spotkanie podsumowujące projekt "Duma narodowa w europejskim kontekście".

(czytaj więcej)
07 lipca 2021 0

Erasmus+ w szubińskim liceum. Odbyło się spotkanie nauczycieli

W dniach 1-3 lipca w I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie odbyło się# spotkanie robocze nauczycieli szkół partnerskich biorących udział w projekcie programu Erasmus+ pt. „Teen Einsteins”. Projekt dotyczy zastosowania wiedzy nauk przyrodniczych i matematycznych w dziedzinach takich jak: kryminalistyka, kosmetologia, robotyka, gastronomia czy biotechnologia. Szubińskie liceum gościło ośmioro nauczycieli z Włoch, Chorwacji, Bułgarii i Grecji. Goście mieli okazję zwiedzić okoliczne miasta- Toruń, Bydgoszcz i Poznań oraz zapoznać się z kulturą polską.

(czytaj więcej)
30 czerwca 2021 0

Przysięga wojskowa Tomasza Jahnke. Zawsze gotowy, zawsze blisko

Dnia 26 czerwca 2021 roku delegacja# Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka, w składzie: dyrektor szkoły - Alicja Jaśkowiak, nauczyciel edukacji wojskowej Jarosław Odrobiński oraz wychowawca klasy Agnieszka Bubczyk, uczniowie klasy IV Technikum (szer. Gracja Gałązka, Kamila Sawicka, Kacper Tchórzewski) uczestniczyła w uroczystej przysiędze wojskowej  żołnierzy 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Grudziądzu.  Ślubowanie na sztandar wojskowy składał Tomasz Jahnke - tegoroczny maturzysta. 

(czytaj więcej)
28 czerwca 2021 0

Wiedzą jak udzielać pierwszej pomocy. Sukces uczniów szubińskiego liceum

21 i 22 czerwca odbył się VII Powiatowy Konkurs# Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, w którym udział wzięli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Szubinie.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2021 0

Uczniowie Wyspiańskiego mają już wakacje. Wielu z nich otrzymało wyróżnienie

25 czerwca odbyło się w naszej szkole zakończenie roku szkolnego. # Uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami, z rąk których otrzymali świadectwa i dyplomy wieńczące ich pracę w roku szkolnym 2020/2021.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2021 0

Licealiści uczestniczyli w warsztatach robienia mydła. Pokaz pierwszej pomocy

24 czerwca, uczniowie liceum uczestniczyli w# warsztatach robienia mydła.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2021 0

Sprawdzili swoją wiedzę. Egzamin obejmował strzelanie z karabinu

23 czerwca 2021r., w pięknych warunkach pogodowych na# strzelnicy Bractwa Strzeleckiego w Szubinie – Partnera szkoły oraz miejskim parku rekreacyjnym „Wesółka” uczniowie klasy wojskowej III TL z ZS im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie, kończący dodatkowy przedmiot edukację wojskową poddani zostali sprawdzianowi z wiedzy praktycznej i teoretycznej tzw. „Certyfikacji” realizowanego przez okres 3 lat nauki w Technikum w/w przedmiotu.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2021 0

Uroczysta gala wręczenia nagród. Wyróżniono uczniów z powiatu

Przeszukują biblioteki i publiczne archiwa, docierają do# rodzinnych pamiątek i zapisków sprzed lat, by opisać losy nieznanych bohaterów, uczestników ważnych wydarzeń w dziejach Polski i regionu - wczoraj (23 czerwca) w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się uroczyste rozdanie nagród laureatom XIII edycji wojewódzkiego konkursu im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej. Udział w gali wzięli przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska i Sławomir Kopyść, członek zarządu województwa.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2021 0

Dzień pełen atrakcji. Spotkanie z technikiem wydziału kryminalistyki

W środę odbyły się zajęcia związane z# realizowanym przez szkołę projektem Erasmus+ - “Teen Einsteins” poświęconemu nauce wykorzystywanej w różnych dziedzinach. Jednym z tematów tego projektu jest kryminalistyka, i to właśnie ona była hasłem przewodnim wczorajszego dnia.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2021 0

Międzynarodowy projekt w szkole. Tydzień Anny Frank

W ubiegłym tygodniu uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego# w Szubinie uczestniczyli w międzynarodowym projekcie - Tygodniu Pokoju Anny Frank. Wirtualnie spotkaliśmy się z młodzieżą z Niemiec, Holandii i ze Śremu. Głównym tematem dyskusji były prawa człowieka w kontekście II wojny światowej oraz obecnie.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2021 0

Pierwszy Tydzień Kreatywności. Moc atrakcji w I LO

W ostatnim tygodniu nauki uczniowie szubińskiego liceum zostali zaproszeni do udział w Tygodniu Kreatywności.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2021 0

O bezpiecznych wakacjach. Spotkanie z dzielnicowym w szkole

Dzieci uczęszczające do klasy 0 Szkoły Podstawowej nr 2 w# Szubinie rozmawiały z dzielnicowym na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Policjant uczył też, jak bezpieczne korzystać z dróg.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2021 0

Wakacje tuż tuż. Profilaktyka przede wszystkim

Dzielnicowi z komisariatu w Szubinie odwiedzili z# wakacyjną profilaktyką uczniów w szkole w Kołaczkowie. Rady udzielone przez mundurowych z pewnością pozwolą dzieciom bezpiecznie spędzić nadchodzące wakacje.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2021 0

Ósmoklasiści zapoznali się ze szkołą. Drzwi otwarte w szubińskim liceum

Wiele atrakcji przygotowano dla ósmoklasistów podczas# drzwi otwartych 17 czerwca 2021 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2021 0

Szkolny Dzień Dziecka za nami. Przygotowano różne konkurencje sportowe

Na stadionie LKS Szubinianka uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie świętowali Szkolny Dzień Dziecka.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2021 0

Powiatowy półfinał konkursu w naszym regionie. Rywalizowali ósmoklasiści

15.06.2021 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Króla Władysława# w Szubinie odbyła się druga część konkursu wiedzy o regionie organizowanego przez koło samorządowe kierowane przez Pana Artura Michalaka.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2021 0

Alan Jagodziński laureatem szkolnego konkursu. Czytelnicze zmagania

W czwartek, 10 czerwca, w I Liceum Ogólnokształcącym w# Szubinie, odbył się ostatni etap szkolnego konkursu czytelniczego „Czytam, bo lubię”.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2021 0

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty. Najlepsi zostaną nagrodzeni

„Odchodzę od komputera i za bezpieczną zabawę się zabieram”#, to hasło przewodnie konkursu ogłoszonego w ubiegłym miesiącu przez nakielską Policję. Konkurs dzisiaj rozstrzygnięto, a do zwycięzców niebawem zostaną dostarczone nagrody.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2021 0

Licealiści z wizytą w Urzędzie. Zapoznali się z pracą poszczególnych wydziałów

Licealiści z Wyspiańskiego w ramach zajęć z Podstaw Przedsiębiorczości prowadzonych przez Panią Arlettę Marchlewską odwiedzili szubiński ratusz.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2021 0

Lekcje niemieckiego i geografii w terenie. Zbadano kwasowość gleby

W ostatnim czasie uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w# Szubinie w ramach lekcji geografii i j. niemieckiego udali się do parku przy ulicy Nakielskiej. Tam korzystając ze stanowisk dydaktycznych wykonali kilka ćwiczeń z zakresu ochrony środowiska w języku niemieckim.

(czytaj więcej)
0

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Mamy na to kilka sposobów

Wakacje najczęściej kojarzą nam się z# wypoczynkiem w górach, nad morzem albo na wsi u rodziny. Nie każda rodzina jednak ma możliwość, by zapewnić swoim dzieciom tego typu rozrywkę. U niektórych jest to kwestia finansowa, a niektórzy rodzice po prostu nie mają na to czasu ze względu na pracę. Nie jest to jednak żaden problem, ponieważ również w mieście można zapewnić dziecku świetną rozrywkę pełną przygód i ciekawych doświadczeń. Co robić i o czym należy pamiętać, planując wakacje w mieście?

(czytaj więcej)
0

Martwisz się o swoje dziecko w sieci? Najważniejsza jest rozmowa

Co zrobi rodzic, żeby zapewnić swojemu dziecku# bezpieczeństwo? Odpowiedź jest prosta – wszystko. Tak samo powinno być w internecie. A jak najlepiej ochronić najmłodszych przed zagrożeniami w sieci? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Polacy nie chcą rezygnować z mięsa dla dobra klimatu. Zmiana jest konieczna

Zdaniem ekspertów ograniczenie spożycia mięsa i nabiału to# jedno z kluczowych działań, jakie możemy podjąć, by przeciwdziałać zmianie klimatu. Tymczasem, tylko niewielu z nas byłoby skłonnych do podjęcia takiego kroku w trosce o planetę – pokazują to wyniki najnowszego badania „Zmiana klimatu a produkcja żywności – badanie świadomości mieszkańców Polski” przeprowadzonego przez Upfield.

(czytaj więcej)
0

Ceny w górę, wydatki w dół. Oszczędzamy na przyjemnościach

Z danych GUS wynika, że w porównaniu z# pierwszą połową ub.r. inflacja w pierwszym półroczu 2021 r. wyniosła 3,6 proc. Najbardziej wzrosły koszty transportu, utrzymania mieszkania i łączności czy edukacji. Znacząco zdrożała też oferta restauracji i hoteli oraz rekreacji i kultury. Ceny rosną, ale równolegle ponad 40 proc. Polaków, pod wpływem pandemii, chce ograniczać wydatki. Oszczędzamy głównie na przyjemnościach – książkach, kinie, usługach fryzjerskich czy jedzeniu na mieście. Tylko 3 proc. osób uświadomiło sobie w czasie pandemii, że trzeba korzystać z życia i mniej przejmować się pieniędzmi – wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)