Dziś mamy 26 listopada 2022, sobota, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

23 listopada 2022 0

Wiedzą dużo o Powstaniu Wielkopolskim. Wyłoniono laureatów konkursu

23 listopada 2022 roku w Muziem Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią odbyła się XXIV edycja konkursu #„Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowych ”. W tym roku zgłosiło się pięć szkół z terenu Powiatu Nakielskiego.

(czytaj więcej)
18 listopada 2022 0

Jagoda Buksa zachwyciła głosem. Występ na Zamku Królewskim

12 listopada, Jagoda Buksa uczennica Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie zaprezentowała swój talent#, śpiewając utwory patriotyczne na Zamku Królewskim w Warszawie.

(czytaj więcej)
17 listopada 2022 0

Oliwia Wnęk laureatką wojewódzkiego konkursu. Gratulacje od marszałka

Oliwia Wnęk, uczennica klasy 2. Szkoły Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie, zajęła 1. miejsce w wojewódzkim #konkursie „Tu jest super, tu jest historia”

(czytaj więcej)
17 listopada 2022 0

Matematyczny sukces. Bartosz Siołkowski w kolejnym etapie

Bartosz Siołkowski - uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie zakwalifikował się do etapu rejonowego w Konkursie# Przedmiotowym z Matematyki.

(czytaj więcej)
16 listopada 2022 0

Sukces w tenisie stołowym. Wicemistrzostwo dla szubińskiego LO

7 listopada w Chełmnie odbył się finał Licealiady Województwa Kujawsko-Pomorskiego w tenisie stołowym, w którym wzięła udział drużyna# I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Szubinie w składzie: Wiktoria Kowalska, Nicole Nowakowska i Natalia Małecka.

(czytaj więcej)
16 listopada 2022 0

Na temat bezpieczeństwa i odpowiedzialnosci. Zajęcia z policjantami

Na temat bezpieczeństwa pieszych oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich rozmawiali policjanci z uczniami szubińskiej „dwójki”. #Zajęcia prowadził dzielnicowy i mundurowa zajmująca się profilaktyką.

(czytaj więcej)
16 listopada 2022 5

Próba przed egzaminem. Dzisiaj ósmoklasiści mierzą się z matematyką

Od wczoraj w niektórych szkołach podstawowych naszego powiatu trwa próbny egzamin ósmoklasisty.# Dzisiaj uczniowie zmagają się z matematyką.

(czytaj więcej)
15 listopada 2022 0

Kurs „Stewardessy i stewarda linii lotniczych”. Szkolenie w Żegludze

W dniach 9 i 10 listopada 2022 roku odbyło się szkolenie z zakresu bycia stewardessą, stewardem dla uczniów #technikum eksploatacji portów i terminali. Uczestniczyło w nim 17 osób. Zajęcia prowadził Pan Piotr Fica, czynny członek personelu pokładowego.

(czytaj więcej)
15 listopada 2022 0

Młodzież na uroczystościach. Na zakończenie Turniej Strzelecki

Dnia 11 listopada 2022 roku delegacja Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka uczestniczyła #w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

(czytaj więcej)
11 listopada 2022 0

Akademia o charakterze wojskowym. Szkolny Turniej Strzelecki

Dnia 10 listopada w Zespole Szkół odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. #Akademia miała charakter wojskowy.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Radosne świętowanie w Żegludze. Rocznica Odzyskania Niepodległości

W dniu, 8.11.2022 roku w świetlicy Zespołu Szkół Żeglugi #Śródlądowej w Nakle Nad Notecią, samorządy wszystkich klas śpiewając piosenki patriotyczne, radośnie świętowały jutrzejszą rocznicę odzyskania niepodległości.

(czytaj więcej)
08 listopada 2022 0

Spotkanie z mediatorami. Cenna wiedza dla młodzieży

Międzynarodowy Dzień Mediacji to ogólnoświatowe święto służące popularyzacji wiedzy związanej z metodami #pokojowego rozwiązywania konfliktów. Święto zainicjowała amerykańska organizacja Association for Conflict Resolution w 2005 roku, ustanawiając je na 20 października.

(czytaj więcej)
08 listopada 2022 0

Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej. Dwa mandaty

28 października odbyły się w I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Wyspiańskiego w Szubinie wybory# do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Szubinie. Rada działać będzie przy Urzędzie Miejskim w Szubinie jako reprezentacja młodzieży uczącej się we wszystkich szkołach działających na terenie gminy. Jej kadencja trwać będzie dwa lata.

(czytaj więcej)
08 listopada 2022 0

Zawody klas mundurowych. Wysoki wynik Aleksandry Bały

"Łączy nas mundur i troska o bezpieczeństwo innych" pod takim hasłem został rozegrany turniej, #w którym uczestniczyła reprezentacja klas policyjnych I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Szubinie.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Wyjazd do Chorwacji. Realizacja projektu "Teen Einsteins"

Realizacja projektu „Teen Einsteins” w ramach programu Erasmus+ dobiega #końca. W ostatnim roku jego realizacji piątka uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Szubinie wraz z nauczycielami wyruszyła do Metkovic- miasteczka położonego na południu Chorwacji.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

"Z Wyspiańskim w stronę sztuki". Zakończono projekt w liceum

Od maja do października, w ramach projektu "Z Wyspiańskim w stronę sztuki”, w I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Wyspiańskiego w Szubinie odbywały się# zajęcia pozalekcyjne finansowane przez Powiat Nakielski.

(czytaj więcej)
31 października 2022 0

Dwa dni pełne wrażeń. Ósmoklasiści w stolicy

Na brak wrażeń nie narzekali ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie, którzy pojechali #26 października br. na dwudniową wycieczkę do Warszawy.

(czytaj więcej)
28 października 2022 0

Wizyta na poczcie. Bardzo ciekawa pogadanka

W minionym tygodniu uczniowie młodszych klas Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie wybrali się# na Pocztę, by z okazji miesiąca Poczty Polskiej docenić pracę tak wielu ludzi.

(czytaj więcej)
28 października 2022 0

Wiązanki i wieńce w hołdzie poległym. Pamiętamy!

W czwartek, 27 listopada 2022 roku, dzieci uczęszczające do Placówki Wsparcia Dziennego w# Szubinie wraz z wychowawcami złożyły hołd poległym mieszkańcom Szubina, którzy walczyli o wolność i niepodległość w latach 1939-1945.

(czytaj więcej)
28 października 2022 0

Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty. „Bliżej pasji dalej od uzależnień”

W Komendzie Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią odbyło# się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Bliżej pasji dalej od uzależnień”.

(czytaj więcej)
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Tendencja proinflacyjna. Prognozy ekspertów

Listopadowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej NBP przyniosło decyzję o utrzymaniu obecnego poziomu stóp procentowych# (stopa referencyjna – 6,75%). To drugi miesiąc z rzędu, w którym podjęto decyzję o wstrzymaniu cyklu podwyżek, pomimo wciąż rosnącej inflacji, która według wyliczeń GUS wyniosła 17,9% za październik r/r. Czy to koniec polityki zwolenników wyższych stóp procentowych w RPP? Analitycy londyńskiej firmy Unibet postanowili bliżej przyjrzeć się prognozom.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)