Dziś mamy 19 maja 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

17 maja 2019 0

„Narkotyki i dopalacze zabijają”. Policjanci promowali kampanię w szkole

Wczoraj, 16 maja policjanci zajmujący się w nakielskiej komendzie profilaktyką spotkali się z # uczniami w Szkole Podstawowej w Kołaczkowie.# Zajęcia przeprowadzono dla uczniów klas IV – VIII.

(czytaj więcej)
17 maja 2019 0

„Zwyczajni - niezwyczajni. Znani i nieznani bohaterowie miasta i gminy Szubin"

Michalina Kasprzak i Dominika Tokarczyk uczestniczyły w Gminnym Konkursie# na Prezentację Multimedialną „Zwyczajni - niezwyczajni. Znani i nieznani bohaterowie miasta i gminy Szubin" organizowanym przez Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie. Uczennice I klasy przygotowały prelekcję o profesorze Aleksandrze Lasiku – urodzonym w Szubinie polskim socjologu i historyku, specjalizującym się w historii III Rzeszy, SS oraz systemie niemieckich obozów koncentracyjnych.

(czytaj więcej)
15 maja 2019 0

Wyniki Konkursu Recytatorskiego. Wzięło w nim udział 56 uczestników

W Nakielskim Ośrodku Kultury 14 maja br. odbył się Konkurs Recytatorski.# Adresowany do uczniów szkół z powiatu nakielskiego. Podzielono go na kilka grup wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8 i gimnazjum. W konkursie wzięło udział 56 uczestników.

(czytaj więcej)
14 maja 2019 0

Święto Języka Polskiego. W konkursie wzięło udział 26 uczestników

Ósmy, Międzypowiatowy Konkurs Krasomówczy Demostenes# był świętem języka polskiego. Tegoroczna, finałowa edycja realizowana w szubińskiej bibliotece skupiła 26 dzieci z gminy Barcin, Kcynia i Szubin.

(czytaj więcej)
14 maja 2019 0

VIII Powiatowa Olimpiada Obrony Cywilnej. Uczniowie z sześciu szkół wzięli w niej udział

14 maja 2019 roku odbyła się VIII Powiatowa Olimpiada Obrony Cywilnej#, której organizatorem był Powiat Nakielski oraz samorządy gmin z terenu powiatu nakielskiego. Otwarcia olimpiady dokonał Tadeusz Sobol – Starosta Nakielski.

(czytaj więcej)
14 maja 2019 0

Etap okręgowy Turnieju BRD za nami. Wyniki turnieju

Pod czujnym okiem sędziów turnieju, policjantów Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy# oraz przedstawicieli Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, w Szkole Podstawowej nr 2 w Koronowie odbyły się eliminacje okręgowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla dzieci i młodzieży. Zwycięzcy wezmą udział w wojewódzkim etapie Turnieju.

(czytaj więcej)
12 maja 2019 0

Uczniowie wzięli udział w szkoleniu. Kadeci otrzymali wyróżnienia

W dniach 06 – 10 maja br. uczniowie klas wojskowych I i II TL wzięli udział w # szkoleniu z zakwaterowaniem w obozie w warunkach polowych/leśnych.

(czytaj więcej)
06 maja 2019 0

Olimpiada ZUS rozstrzygnięta

Zwycięzcą tegorocznej Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”# został zespół z I liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku. Drugie miejsce zajęła szkoła ze Zgorzelca, a trzecie miejsce zajęli uczniowie szkoły w Zielonej Górze. Województwo kujawsko-pomorskie reprezentowały uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
04 maja 2019 0

Uczniowie kadeci z ZSP w Szubinie na obchodach rocznicowych Konstytucji 3 Maja

Dnia 3 maja br., na zaproszenie# Starosty Nakielskiego Tadeusza Sobola i Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Not. Sławomira Napierały delegacja z ZSP im. prof. E. Chroboczka w Szubinie składzie kadeci klasy wojskowej IIITL Paweł Meller, Brajan Broda i Eryk Ostrowski wraz z Sztandarem wzięła po raz pierwszy udział w „wyjazdowej” uroczystości z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

(czytaj więcej)
29 kwietnia 2019 0

Pożegnania nadszedł czas. Logistycy kl IV pożegnali szkołę

Dnia 26 kwietnia 2019 o godz. 12 00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy IV# technikum w zawodzie technik logistyk, której wychowawcą była pani Katarzyna Walkiewicz.

(czytaj więcej)
28 kwietnia 2019 1

Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poznaliśmy zwycięzców

W Centrum Turystyki Rowerowej w Krukówku zorganizowano powiatowy etap # Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Wzięło w nim udział 7 drużyn z 5 miejscowości.

(czytaj więcej)
27 kwietnia 2019 0

Pożegnanie maturzystów. Wyróżniono najlepszych absolwentów

26 kwietnia, w I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Wyspiańskiego w # Szubinie, odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów.

(czytaj więcej)
23 kwietnia 2019 0

Udzielanie pierwszej pomocy. Uczniowie rozpoczęli zajęcia

17 kwietnia 2019r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w # Szubinie rozpoczęli realizację zajęć pozalekcyjnych: "Życie ludzkie w moich rękach" dofinansowanych ze środków Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
19 kwietnia 2019 1

Przysięga wojskowa w 8 KPBOT. Kadeci także złożyli przysięgę

Dnia 13.04.2019r., na zaproszenie Dowódcy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej# płk. Krzysztofa Stańczyka delegacja uczniów kadetów klasy wojskowej IIITL wraz z gronem pedagogicznym uczestniczyła na Rynku Staromiejskim w Toruniu w czwartej z kolei uroczystej przysiędze żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej 81. batalionu lekkiej piechoty.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2019 118

Strajku nauczycieli ciąg dalszy. Co z tegorocznymi maturzystami?

Trwają posiedzenia klasyfikacyjne rad pedagogicznych w szkołach ponadgimnazjalnych w # naszym powiecie. Są one niezbędne do tego, aby młodzież mogła przystąpić do matury.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2019 85

Strajk nauczycieli. Co uczniowie myślą o proteście? (sonda)

Strajk nauczycieli rozpoczął się 8 kwietnia i # trwa aż do odwołania.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2019 0

„National Prides in a European Context”. Szubińscy licealiści na Sycylii.

Od 31 marca do 4 kwietnia kolejnych pięcioro uczniów I Liceum Ogólnokształcącego# im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie – Svetlana Ashikhmina, Hanna Marchlewska, Maja Gnat, Gabriela Siuchnińska i Dominika Tokarczyk – w ramach projektu Erasmus+ „National Prides in a European Context”, przebywało w sycylijskim Palermo.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2019 0

„Życie Ludzkie w moich rękach”. Projekt realizowany przez I LO w Szubinie

Drużyna sanitarna I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie# otrzymała dofinansowanie zajęć pozalekcyjnych ze Starostwa Powiatowego w Nakle n. Not. Autorką projektu, który będzie realizowany do grudnia 2019 roku, jest opiekunka drużyny, Lidia Leciejewska.

(czytaj więcej)
11 kwietnia 2019 2

Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalewie

10 kwietnia 2019r. w Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku odbyła się gala podsumowująca # Wojewódzki Konkurs Interdyscyplinarny o Wielkich Polakach, temat przewodni „ Bohater Polski Niepodległej Marian Rejewski- życie, dzieło i pamięć na tle historii Polski XX wieku”.

(czytaj więcej)
10 kwietnia 2019 143

Wystartowały egzaminy gimnazjalne. Mimo strajku nauczycieli

W dniu dzisiejszym, 10 kwietnia odbył się pierwszy z trzech egzaminów gimnazjalnych.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)