Dziś mamy 28 stycznia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

22 stycznia 2022 0

Finał trafionych ferii. Poziom uczestników okazał się bardzo wysoki

Dzień piąty, dzień indywidualnych zmagań każdego z uczestników. Liczył się każdy mały punkt, każda # czynność która może przyczynić się do zwycięstwa podczas tych tygodniowych zmagań.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2022 0

Zawalczą o podium. Im pomysłów na zabawy nie zabraknie

Zbiórka w sali „W” godz. 10.00 jak co dzień uczestnicy czekali na# zadania jakie wczoraj realizowali, szybka odprawa czas nagli, drużyny gotowe do realizacji zadań zespołowych, małe chwilowe zamieszanie nowo przybyłe osoby trzeba przydzielić do drużyn, powstaje czwarta drużyna.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2022 0

Trzeci dzień Trafionych Ferii za nami. Uczestnicy się nie nudzą

Za nami kolejny dzień Trafionych Ferii, dzień wypełniony do maksimum wiedzą, współzawodnictwem oraz działaniem pod presją.

(czytaj więcej)
19 stycznia 2022 0

Zajęcia okazały się strzałem w dziesiątkę. Młodzież chętnie bierze w nich udział

Drugi dzień zmagań obfitował w rywalizacje pomiędzy# drużynami Marka, Julki, Zuzy dołączyła do nas czwarta grupa, która wczoraj szkoliła się jak dzień prędzej i wcześniej wspomniane trzy drużyny, zapewne jutro przystąpią do rywalizacji.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2022 0

Oni nie będą się nudzić. Sztuka kamuflażu pod okiem kadetów

Pierwszego dnia trafionych ferii uczniowie klas VIII mieli# okazję zapoznać się z pomocami dydaktycznymi służącymi do ćwiczenia pierwszej pomocy na lekcjach i zajęciach dodatkowych. Wykonać pierwsze strzały na strzelnicy wirtualnej oraz sprawdzić swoje umiejętności na strzelnicy pneumatycznej. Opiekunami podczas zajęć byli: Alicja Jaśkowiak, Izabela Bodnar, Piotr Jamróg i ks. Krzysztof Barczyński. Wsparci udzielili kadeci: Klasa III TB Dominika Hejnicka, Anna Pęczek, Tobiasz Nowicki, Miłosz Małek, Patryk Wojtczak, Klasa II OPW Szymon Rybarczyk, Piotr Zieliński, Klasa I OPW Marta Witkowska, Hubert Gwit, Kamil Napierała, Wiktor Dominiak, Filip Bartkowiak, Magda Zielińska, Oliwia Janowska, Oskar Kula.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2022 0

Dzieci poznały śnieżny dekalog. Wyjątkowa lekcja w terenie

Praktyczną lekcję dotyczącą bezpieczeństwa podczas# nadchodzących ferii przeprowadzili dla uczniów Szkoły Podstawowej z Laskownicy policjanci oraz strażacy. Były pokazy ratownictwa oraz pogadanki profilaktyczne. Zajęcia zorganizowano z inicjatywy pedagoga szkolnego p. Roberta Koniec.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2022 0

Krzywousty w rankingu Perspektywy 2022. Kolejny sukces nakielskiego LO

12 stycznia 2022 r. zostały ogłoszone wyniki corocznego# Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników PRESPEKTYWY 2021. Swoje miejsce i uznanie w rankingu znalazło I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2022 0

Trafione ferie zimowe. Zapraszamy chętnych na strzelnicę

Zespół Szkół im. Prof. Emila Chroboczka zaprasza na Trafione Ferie, które odbędą się w dniach od 17 do 21 stycznia na terenie szkoły.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2022 4

Uczniowie z powiatu nakielskiego otrzymali stypendia. Znamy pełną listą

Blisko 4 miliony złotych trafi w tym roku do uczniów# kujawsko-pomorskich szkół w ramach trzech marszałkowskich programów edukacyjnych „Prymus Kujaw i Pomorza”, „Humaniści na start” oraz „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II”. Projekty finansujemy w oparciu o środki z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego i budżetu samorządu województwa. Pierwsze transze stypendiów trafią do prymusów na przełomie lutego i marca.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2022 3

Ponad 500 prymusów ze wsparciem. Wśród wyróżnionych uczeń liceum

Mają bardzo dobre oceny na świadectwie, wygrywają# konkursy, biorą udział w olimpiadach. 202 uczniów szkół podstawowych i 346 liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych otrzyma w tym roku stypendia w ramach marszałkowskiego programu edukacyjnego Prymus Pomorza i Kujaw. Do najlepszych trafi łącznie blisko 1,5 mln złotych.

(czytaj więcej)
31 grudnia 2021 0

Uroczyste otwarcie wirtualnej strzelnicy. Zadanie za ponad 174 tys. zł

30 grudnia 2021 roku w Zespole Szkół im. prof.# Emila Chroboczka dokonano uroczystego otwarcia wirtualnej strzelnicy utworzonej w ramach konkursu ofert STRZELNICA W POWIECIE 2021 nr 2/2021/BdsPZŻR.

(czytaj więcej)
29 grudnia 2021 3

Szkolni humaniści ze stypendiami marszałka. Wyróżniono uczniów z powiatu nakielskiego

Mają bardzo dobre oceny na świadectwach, wygrywają konkursy#, biorą udział w olimpiadach – znamy listę 65 uczniów podstawówek i 335 licealistów, którzy w tym roku otrzymają stypendia w ramach marszałkowskiego projektu Humaniści na start. Prymusi otrzymają nawet 4 tysiące złotych.

(czytaj więcej)
22 grudnia 2021 0

Hej! kolęda, kolęda. Natalia Chruścińska zajęła I miejsce

9 grudnia uczennica klasy II a szkoły branżowej Natalia Chruścińska została# laureatką Wojewódzkiego Konkursu Kolęd i Pastorałek "Hej! kolęda, kolęda" organizowanego przez Kujawsko – Pomorską Komendę OHP w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
21 grudnia 2021 0

Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza. Stypendia dla uczniów z Szubina

Miło na poinformować, że wszystkie wnioski o# przyznanie stypendium w ramach projektu "Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II" na rok 2021/2022 zostały rozpatrzone.

(czytaj więcej)
19 grudnia 2021 0

"Inny wymiar logistyki". Zajęcia pozalekcyjne zakończone sukcesem

15 grudnia br. zakończyliśmy realizację projektu zajęć pozalekcyjne # dofinansowane przez Powiat Nakielski w kwocie 6000,00 zł.

(czytaj więcej)
18 grudnia 2021 0

Dwóch uczniów otrzymało stypendium. Gratulujemy i życzymy sukcesów

Miło na poinformować, że dwoje uczniów# Zespołu Szkół im. prof. E. Chroboczka otrzymało Stypendium Prezesa Rady Ministrów za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.

(czytaj więcej)
17 grudnia 2021 0

Młodzież poznała zdrowy tryb życia. Zakończył się projekt

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w# Szubinie zakończyli realizację projektu „Kreatywnie i zdrowo”, dofinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią. Głównym celem zadań realizowanych w ramach projektu było przybliżenie licealistom idei zdrowego stylu życia oraz popularyzacja idei „zero waste”. Dzięki różnego rodzaju działaniom, uczniowie mogli zastosować wiedzę teoretyczną z zakresu biologii i chemii w praktycznych działaniach prozdrowotnych oraz rozwijać swoją kreatywność.

(czytaj więcej)
17 grudnia 2021 0

Aktywnie, zdrowo, sportowo. Dzieci przygotowały sałatkę owocową

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie w piątek wzięli udział w# zajęciach kulinarnych w ramach projektu „Aktywnie, zdrowo, sportowo – spełnij marzenie o byciu sportowcem” finansowanego ze środków Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
16 grudnia 2021 0

Wspierają chorą koleżankę z klasy. Młodzież prowadziła zbiórkę

„Krzywousty dla Pauliny” – pod takim hasłem klasa# II matematyczno–humanistyczna wraz z wychowawcą, Justyną Michalską, zorganizowała 9 grudnia zbiórkę pieniędzy do puszek dla chorej koleżanki z klasy, Pauliny Góry.

(czytaj więcej)
16 grudnia 2021 0

Społeczność szubińskiej szkoły zaangażowała się w akcje charytatywne

Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół im.# prof. E. Chroboczka wspólnie organizowały zbiórkę pieniędzy na dwie akcje charytatywne: Paczki dla dzieci z Krainy Uśmiechu i wsparcie dla Fundacji Salus Homini w Nakle, która pomaga osobom chorym na raka i ich rodzinom.

(czytaj więcej)
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

Bankructwa obawia się co piąta firma. Najczęściej w budownictwie i usługach

O upadłość w minionym roku otarło się ponad# 7 proc. firm sektora MŚP. W tym roku czarnego scenariusza obawia się niemal co piąty biznes, przede wszystkim firmy mikro i małe, zatrudniające do 49 osób – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Najczęściej są to reprezentanci budownictwa, usług i transportu, podczas gdy w zeszłym roku o przyszłość najbardziej drżał przemysł. Przyczyn kłopotów przedsiębiorcy upatrują głównie wśród zmian prawno-podatkowych oraz inflacji i spadku popytu.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)