Dziś mamy 23 września 2018, niedziela, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

23 września 2018 0

Kolejne zajęcia praktyczne. Uczniowie kl II w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu

To już kolejna wizyta w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Cieszymy się, że uczelnia stała się # atrakcyjna dla absolwentów II Technikum kształcącego w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
23 września 2018 0

Muzyczne pożegnanie lata. Śpiewano, tańczono i …

22 września w godzinach popołudniowych, w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w # Samostrzelu odbyło się zakończenie lata pt. „Muzyczne Pożegnanie Lata”.

(czytaj więcej)
22 września 2018 0

ZSŻŚ Nakło n. Not. na I Kongresie Żeglugi Śródlądowej

W dniach 19-20 września 2018 r. klasa III Technikum Żeglugi Śródlądowej wraz z nauczycielami # przedmiotów zawodowych Grzegorzem Nadolnym i Pawłem Ciereszko przebywała w Kędzierzynie-Koźlu i Opolu.

(czytaj więcej)
21 września 2018 3

O bezpieczeństwie na drodze. Dzieci poznały zasady i przepisy ruchu drogowego

Szubińscy dzielnicowi spotkali się z dziećmi w Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie. W trakcie spotkania najmłodsi usłyszeli dużo o bezpiecznym korzystaniu z dróg, a poznane przepisy i zasady ruchu drogowego ćwiczyli w praktyce.

(czytaj więcej)
20 września 2018 2

VII Przegląd Piosenki Religijnej i Patriotycznej. Wielki sukces trzech uczennic

W ubiegłym tygodniu uczennice naszej szkoły: Jagoda Buksa z kl. VIII, Zuzanna Trzebiatowska z # kl. IIIa gimnazjum oraz Dominika Motyka z tej samej klasy, wzięły udział w VII Przeglądzie Piosenki Religijnej poszerzonego w tym roku o piosenkę patriotyczną z racji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zorganizowanym w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej, w Szubińskim Domu Kultury.

(czytaj więcej)
19 września 2018 1

Zajęcia z policjatami rozpoczęte. Mundurowi przybliżą uczniom specyfikę tego zawodu

W I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie funkcjonuje klasa prawno–policyjna. Na mocy # porozumienia podpisanego z nakielską komendą policji zajęcia dla uczniów tej klasy prowadzą także policjanci. Wczoraj mundurowi rozpoczęli zajęcia programowe w klasie I i II.

(czytaj więcej)
17 września 2018 0

To radosna chwila dla szkoły i całej społeczności. Otwarto boisko wielofunkcyjne

Piątek 14 września 2018r. był wyjątkowym i radosnym dniem dla uczniów Szkoły Podstawowej im.# Ziemi Pałuckiej w Królikowie.

(czytaj więcej)
04 września 2018 2

Rok szkolny - czas start! Na początek uroczysty apel

W Szkole Podstawowej nr 1 w Szubinie klasy 0 – III nowy rok szkolny 2018/19 rozpoczęły #uroczystym apelem.

(czytaj więcej)
04 września 2018 2

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Powitano nową dyrektor

Po dwóch miesiącach wakacji uczniowie powrócili do szkół. W Zespole Szkół #Ponadgimnazjalnych im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie z tej okazji odbyła się uroczysta inauguracja. Uroczystość poprzedziła msza święta w kościele p.w. św. Marcina.

(czytaj więcej)
22 lipca 2018 14

Egzamin gimnazjalny. W gminie Szubin najlepiej wypadła "Dwójka"

Jak przedostatni rocznik gimnazjalistów poradził sobie z egzaminacyjnym #maratonem? Które - zdaniem CKE zadania okazały się dla uczniów z regionu "bułką z masłem", a w jakich obszarach poszło gorzej?

(czytaj więcej)
06 lipca 2018 0

Dofinansowanie na doposażenie pracowni. Sprawdź, które szkoły otrzymały środki

Powiat Nakielski realizuje projekt pn. „Nowoczesna szkoła zawodowa – najlepszym wyborem”, # współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej 6. Solidarne społeczeństwo i konkurencyjne kadry, Działania 6.3 Inwestycja w infrastrukturę edukacyjną, Pod działania 6.3.2 Inwestycje w infrastrukturę kształcenia zawodowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Partnerem projektu jest Gmina Kcynia.

(czytaj więcej)
05 lipca 2018 0

Turniej o puchar prezesa „LUKS” Orzeł Rynarzewo. Rywalizowało 16 osób

29 czerwca w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Rynarzewie odbył się Turniej #Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa „LUKS” Orzeł Rynarzewo.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2018 2

Podziękowania i nagrody. Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Wyspiańskim

22 czerwca 2018 roku o godzinie 10.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława # Wyspiańskiego w Szubinie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2018 4

Sukces Natalii Walenciuk. Za swoje osiągnięcia otrzymała stypendium burmistrza

Natalia Walenciuk - uczennica klasy 7a uzyskała tytuł FINALISTY Wojewódzkiego Konkursu # Przedmiotowego z Matematyki zorganizowanym przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty dla szkół podstawowych w roku szkolnym 2017/2018.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2018 0

Dziecko bezpieczne w internecie. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

14 czerwca w Szkole Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie odbyło się uroczyste # rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego pt. „Dziecko bezpieczne w internecie", w którym udział wzięli uczniowie ze szkół w Rynarzewie, Kołaczkowie, Kowalewie i ZSS w Szubinie.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2018 0

Noc Bibliotek w szubińskim LO. Przeszłość z przyszłością przeplatano

I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie wzięło udział # w IV wydaniu ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek .

(czytaj więcej)
21 czerwca 2018 0

Uczniowie zwiedzili Krainę w Kratę

30 maja 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie z klas VII a i VII c oraz VI c # wybrali się na wycieczkę do Krainy w Kratę.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2018 0

Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym. Rawa Mazowiecka

W dniach 24-26.05.2018r. odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w tenisie #stołowym.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2018 0

Sukces uczniów z Mycielewa w konkursie powiatowym

25 maja w Gimnazjum w Mroczy odbył się powiatowy konkurs interdyscyplinarny pod hasłem # „ Człowiek i jego środowisko” z udziałem reprezentantów naszej szkoły: Zofii Strzyżewskiej oraz Kacpra Śliwy.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2018 0

Wakacyjne spotkania z szubińskimi dzielnicowymi

W Przedszkolu nr 3 w Szubinie, a także w szkołach w Królikowie i Kowalewie w związku z # nadchodzącymi wakacjami, zajęcia na temat bezpieczeństwa przeprowadzili szubińscy dzielnicowi.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)