Dziś mamy 19 marca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

19 marca 2018 0

Niezwykła przygoda z książką. Uczniowie wzięli udział w tematycznych zajęciach

W marcu w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Turze zamieszkali hobbici. Stało się # to za sprawą uczniów klasy VI, którzy omawiając lekturę J.R.R.Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem”, zaprosili na zajęcia niezwykłe plemiona.

(czytaj więcej)
18 marca 2018 0

Działania promocyjne. Gimnazjaliści mogli zapoznać się z ofertą szkoły

W dniach 13 – 17 marca uczniowie gimnazjów wraz z rodzicami z gminy Szubin, powiatu #nakielskiego oraz powiatu żnińskiego mieli okazję zapoznać się z najnowszą ofertą kształcenia na rok szkolny 2018/2019 Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Emila Chroboczka.

(czytaj więcej)
15 marca 2018 0

Wiele prezentacji i pokazów. Wyspiański otworzył drzwi dla gimnazjalistów

15 marca w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie odbyły się # tradycyjne drzwi otwarte.

(czytaj więcej)
13 marca 2018 3

"Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza". Jedna ze szkół w powiecie wyróżniona

Uroczyste wręczenie stypendiów marszałka 622 uczniom techników i zasadniczych szkół zawodowych # odbyło się we wtorek, 13 marca w hali Arena Toruń. Spotkanie z uczniami było także okazją do wyróżnienia najlepszych stypendystów i placówek edukacyjnych oraz prezentacji szkół i pracodawców z regionu.

(czytaj więcej)
10 marca 2018 1

Postrzelony Dzień Kobiet. To druga edycja zawodów strzeleckich

Dnia 9 marca na szkolne strzelnicy pneumatycznej odbyła się II edycja POSTRZELONEGO DNIA KOBIET.

(czytaj więcej)
09 marca 2018 0

Turniej piłkarski z okazji Dnia Kobiet. Dziewczęta pokazały wolę walki

Dnia 8. 03. 2018r. w Hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica, odbył się Turniej w # Piłkę Nożną Dziewcząt z okazji „ DNIA KOBIET”.

(czytaj więcej)
06 marca 2018 2

Powiatowy konkurs językowy. Wiktor Borzych i Adam Wencka na podium

W piątek, 2 marca nasi uczniowie Wiktor Borzych i Adam Wencka zajęli czołowe miejsca w XII # POWIATOWYM KONKURSIE JĘZYKOWYM "POLIGLOTA", który odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaszczu pod Patronatem Starosty Nakielskiego.

(czytaj więcej)
05 marca 2018 0

Powiatowy Konkurs Językowy. Udział wzięli reprezentanci siedmiu szkół

2 marca o godzinie 9.30 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wł. Łokietka w #Lubaszczu odbył się XII Powiatowy Konkurs Językowy Poliglota pod Patronatem Starosty Nakielskiego.

(czytaj więcej)
28 lutego 2018 0

Zajęcia w szubińskim liceum. Tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Zajęcia na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przepisów regulujących wydawanie oraz # zatrzymywanie uprawnień do kierowania pojazdami przeprowadzili wczoraj (27.02) w szubińskim liceum policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
19 lutego 2018 0

Uczniowie kilku szkół szkolą się w ramach projektu. Część odebrała zaświadczenia

30 uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią o#raz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie odebrało zaświadczenia o ukończeniu kursu dla logistyków „Elektroniczne giełdy transportowe”. Szkolenie odbyło się w ramach projektu Szkoła zawodowa świadomym wyborem – II edycja realizowanego przez Powiat Nakielski w partnerstwie z Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu.

(czytaj więcej)
19 lutego 2018 2

Tydzień Angielski w szkole. Każdy dzień obfitował w atrakcje

W dniach 5-9 lutego nauczyciele języków obcych wspólnie z Samorządem Uczniowskim #zorganizowali Tydzień Angielski w SP Kowalewo.

(czytaj więcej)
13 lutego 2018 0

Ćwierćfinał w tenisie. Sprawdź, które drużyny awansowały do kolejnego etapu

9 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej w Kołaczkowie odbył się Ćwierćfinał #Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców (rocznik 2005 i młodsi).

(czytaj więcej)
11 lutego 2018 0

To był piękny bal! Maturzyści szaleli na studniówce

Tegoroczna studniówka w I Liceum Ogólnokształcącym im. St. Wyspiańskiego w Szubinie odbyła się # w ostatni weekend karnawału, czyli 9 lutego, w restauracji Stary Browar w Szubinie.

(czytaj więcej)
09 lutego 2018 0

Uczniowie odwiedzili escape room. Musieli wykazać się nie tylko kreatywnością

1 lutego klasa IITL odwiedziła Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Bydgoszczy gdzie # znajduje się escape room Klub Enigma.

(czytaj więcej)
08 lutego 2018 1

Uroczyste pasowanie na czytelnika. Pierwszaki miały nie lada wyzwanie

W Szkole Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie w środę 7 lutego br. odbyło się #uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy I – wychowanków pani Zofii Hak.

(czytaj więcej)
08 lutego 2018 0

Ten konkurs to już tradycja. Uczniowie prezentowali poezję religijną

Konkurs poezji religijnej już od 15 lat ma stałe miejsce w kalendarium Zespołu Szkół Specjalnych #w Szubinie. Także w tym roku 6 lutego zaproszeni uczniowie oraz gospodarze mogli zaprezentować swoje interpretacje wierszy m.in. ks.Twardowskiego, ks.Tischnera, J.Kochanowskiego i innych.

(czytaj więcej)
06 lutego 2018 1

Profilaktyka w rynarzewskiej szkole. Uczniom przekazano ważne informacje

Policjanci sierż. szt. Zofia Wrzeszcz i asp. Łukasz Król z nakielskiej komendy oraz p. #Aneta Okoniewska z Sanepidu spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Rynarzewie. Prowadzący spotkanie opowiadali młodzieży o demoralizacji, czynach zabronionych i regulacjach prawnych Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, a także cyberprzemocy i używkach.

(czytaj więcej)
05 lutego 2018 0

Dziewczęta walczyły o mistrzostwo gminy. Które okazały się najlepsze?

W piątek, 2 lutego w hali szubińskiego liceum odbyły się Mistrzostwa Gminy Szubin w #Koszykówce Dziewcząt (rocznik 2002-2004). Do rywalizacji przystąpiły uczennice ze Szkoły Podstawowej w Rynarzewie, Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie oraz Szkoły Podstawowej nr 2 Szubinie.

(czytaj więcej)
05 lutego 2018 0

Dobra zabawa i uśmiechy na twarzach uczniów, czyli niezwykłe widowisko cyrku

1 lutego SP w Turze odwiedzili artyści cyrkowi. Niemal cała społeczność uczniowska #obejrzała ciekawy program.

(czytaj więcej)
03 lutego 2018 0

Lekcja W-Fu inna niż zwykle. Uczniowie wyjechali do parku trampolin

Dnia 1 lutego 2018 logistycy z klasy 1 wyskoczyli na lekcję wychowania fizycznego do #Parku Trampolin w Bydgoszczy z wychowawcą p. Agnieszką Bubczyk i opiekunem p. Alicją Jaśkowiak.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)