Dziś mamy 1 kwietnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

29 marca 2020 6

E-Szkoły ciąg dalszy. Nowy plan lekcji na nadchodzący tydzień

Lekcje prowadzone w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa# Kujawsko-Pomorskiego są wsparciem dla uczniów i cieszą się coraz większą popularnością. Do tej pory odnotowaliśmy ponad 400 tysięcy wyświetleń.

(czytaj więcej)
26 marca 2020 4

Nauka na odległość. Nowe rozwiązania zawarte w rozporządzeniu

Możliwość bezpłatnego użyczenia uczniom i nauczycielom sprzętu przez samorząd do kształcenia# na odległość, decyzje rady pedagogicznej podejmowane zdalnie, zmiany w organizacji olimpiad, konkursów i turniejów, możliwość składania dokumentów zdalnie czy ogłaszania wyników rekrutacji na stronach internetowych szkół – to najistotniejsze zmiany zawarte w nowelizacji rozporządzenia MEN.

(czytaj więcej)
24 marca 2020 6

Drugi tydzień lekcji online rozpoczęty. Inicjatywa cieszy się zainteresowaniem

Tak jak w prawdziwej szkole - w poniedziałek rozpoczęliśmy już drugi tydzień lekcji online. #Są też zmiany. Poza ósmoklasistami i tegorocznymi maturzystami, do udziału w zajęciach zapraszamy uczniów klas od IV do VII szkół podstawowych oraz wszystkich licealistów. Wczoraj (23 marca) odbyły się także pierwsze zajęcia z psychologiem.

(czytaj więcej)
20 marca 2020 0

Nowy kierunek kształcenia w Staszicu. Dostępny w roku szkolnym 2020/2021

W Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią utworzony został nowy kierunek kształcenia# dla absolwentów szkół podstawowych. Technik rachunkowości to zawód z przyszłością – pracę znajdziesz w każdej firmie.

(czytaj więcej)
12 marca 2020 23

Uczennica szubińskiej "Dwójki" Osobowością Roku 2019

W środę 11.03.2020 w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu odbyła się uroczysta gala #plebiscytu Osobowość Roku 2019.

(czytaj więcej)
12 marca 2020 0

Młodzież z kcyńskich i szubińskich szkół na międzynarodowych targach

Dzięki życzliwości i wsparciu finansowemu ze strony Burmistrza Urzędu Miejskiego w# Kcyni Pana Marka Szarugi oraz Dyrektora Wydziału Edukacji, Sportu i Rekreacji w Szubinie Pana Janusza Nowakowskiego możliwe było zorganizowanie wycieczki zawodoznawczej w dniu 5.03.2020r. dla uczniów klas ósmych z gminy Kcynia i Szubin na Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo- Przetwórczego INNOFORM w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
09 marca 2020 0

Olimpiada ze znajomości Afryki. Etap okręgowy za nami

Do zawodów II etapu XVIII Olimpiady Znajomości Afryki w okręgu kujawsko-pomorskim Komitet# Główny zakwalifikował jedynie 19 uczniów z 7 szkół średnich województwa.

(czytaj więcej)
06 marca 2020 0

Podsumowanie konkursu pięknego czytania. Udział wzięło 54 uczniów

Sejm ustanowił rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II. Dnia 18 maja 2020 r. będziemy obchodzić# stulecie urodzin Karola Wojtyły, Ojca Świętego Jana Pawła II.

(czytaj więcej)
06 marca 2020 0

Powiatowe eliminacje konkursu recytatorskiego. Znamy laureatów

5 marca 2020 roku w Nakielskim Ośrodku Kultury odbył się Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania# pt. "Święty uśmiechnięty" w hołdzie św. Janowi Pawłowi II.

(czytaj więcej)
06 marca 2020 0

Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania. Zwycięstwo ucznia z Mroczy

5 marca 2020 roku w Nakielskim Ośrodku Kultury odbył się Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania# pt. "Święty uśmiechnięty" w hołdzie św. Janowi Pawłowi II.

(czytaj więcej)
05 marca 2020 0

Alan Jagodziński zwycięzcą olimpiady. Jego wynik robi wrażenie

W środę 4 marca 2020 roku, w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w #Bydgoszczy odbył się diecezjalny etap XXX Olimpiady Teologii Katolickiej Przemyśl 2020 – „Dumni z Ewangelii i z Polski”.

(czytaj więcej)
05 marca 2020 0

Eliminacje do Mistrzostw Powiatu. Dziewczęta z szubińskiego liceum górą

26.02.2020 w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława #Wyspiańskiego odbyły się eliminacje do Mistrzostw Powiatu w Koszykówce Dziewcząt.

(czytaj więcej)
04 marca 2020 0

Szubińscy licealiści w Berlinie. Wrócili zadowoleni i pełni wrażeń

Z inicjatywy Pani Agnieszki Kobierowskiej, polonistki i wychowawczyni klasy Id I# Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie, w dniach 26 i 27 lutego odbył się wyjazd uczniów do Berlina.

(czytaj więcej)
03 marca 2020 0

Niestraszny im już ,,Straszny dwór”. Opera zauroczyła widzów

1 marca 2020 uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Szubinie #wraz z nauczycielami wybrali się do Opery Nova w Bydgoszczy na operę ,,Straszny dwór”.

(czytaj więcej)
02 marca 2020 0

Bieg Tropem Wilczym. Reprezentanci liceum osiągnęli bardzo dobre wyniki

1 marca 2020r. w szubińskim lasku Wesółka odbył się Bieg Tropem Wilczym Pamięci #Żołnierzy Wyklętych.

(czytaj więcej)
02 marca 2020 0

Konkurs rozstrzygnięty. W ZS w Szubinie realizowane będą dwa projekty

Dnia 26 lutego br. Zarząd Powiatu Nakielskiego rozstrzygnął konkurs na organizację #zajęć pozalekcyjnych w 2020 roku.

(czytaj więcej)
01 marca 2020 0

Wyjazd studyjny do Zielonych Arkad. Uczniowie zdobyli dodatkową wiedzę

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Szubinie uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do# galerii bydgoskiej Zielone Arkady.

(czytaj więcej)
26 lutego 2020 0

Uczniowie z Szubina wysłuchali wykładu z zakresu ochrony środowiska

Dnia 24 lutego br. uczniowie klasy 2 technikum Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka #w Szubinie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez dr inż. Piotra Wojewódzkiego, wykładowcę akademickiego Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
26 lutego 2020 0

Dzieci ze szkoły w Kołaczkowie spotkały się z policjantami

Kim jest nieletni, jakie ma prawa, ale też jaką ponosi odpowiedzialność za łamanie przepisów #omówili podczas spotkania z uczniami w Szkole Podstawowej w Kołaczkowie nakielscy mundurowi. Mowa była również o niewłaściwym korzystaniu z Internetu i cyberprzemocy.

(czytaj więcej)
25 lutego 2020 0

Krzywdzone i porzucone. Uczniowie pomogli zwierzętom ze schroniska

Uczniowie klasy Ic Branżowej Szkoły I-go Stopnia Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie wraz z# wychowawczynią Panią Małgorzatą Tubiszewską postanowili zrezygnować z prezentów z okazji Świąt Bożego Narodzenia, którymi zwykle dzielili się na klasowych Wigiliach w gimnazjach.

(czytaj więcej)
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Wielkanoc coraz bliżej. Pora zastanowić się nad świątecznym menu

Wielkanocny pasztet w trzech odsłonach Wielkanoc coraz bliżej, więc najwyższa #pora zastanowić się nad świątecznym menu. Uroczyste spotkania w domowym gronie zasługują na szczególną oprawę. Faszerowane jajka to nie wszystko, co powinno znaleźć się na odświętnie udekorowanym stole. Obowiązkowym punktem wielkanocnego jadłospisu, obok efektownych babek i mazurków, są domowe pasztety. Temat wydaje się trudny i pracochłonny? Nie ze wskazówkami szefa kuchni Knorr!

(czytaj więcej)