Dziś mamy 14 listopada 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

09 listopada 2019 1

"Rekord dla Niepodległej". Uczniowie SP w Kowalewie też zaśpiewali hymn

8 listopada 2019 roku, w szczególny sposób uczciliśmy # 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości.

(czytaj więcej)
09 listopada 2019 0

Szkolny konkurs wiedzy o Polsce. Uczestnicy wykazali się wiedzą

To wydarzenie było poważnym wyzwaniem dla dzieci. Proszono o odpowiedzi na # różne pytania, które dotyczyły Niepodległej.

(czytaj więcej)
08 listopada 2019 0

Konkurs matematyczny Liga Zadaniowa. Start kolejnej edycji już 16 listopada!

W sobotę 16 listopada 2019 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 w # Nakle nad Notecią o godzinie 10:00 ruszy kolejna edycja konkursu przedmiotowego z matematyki Liga Zadaniowa którego organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu a patronuje Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
08 listopada 2019 0

Uczczenie Święta Niepodległości. Wspólnie odśpiewano hymn narodowy

8 listopada o godzinie 11.11 uczniowie I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w # Szubinie odśpiewali wszystkie zwrotki polskiego hymnu narodowego – Mazurka Dąbrowskiego.

(czytaj więcej)
04 listopada 2019 0

Spotkanie z dzielnicowym. Dzieci poznały wiele rad na temat bezpieczeństwa

Mł. asp. Przemysław Błaszkowski z szubińskiego komisariatu spotkał się z # uczniami najmłodszych klas w Szkole Podstawowej w Kowalewie. Dzieci usłyszały wiele rad na temat bezpiecznego poruszania się po trasach i nie tylko.

(czytaj więcej)
03 listopada 2019 0

Posterunki honorowe uczniów. W mundurach na cmentarzu

Dnia 1.11.br. w Uroczystość Wszystkich Świętych uczniowie kadeci klas wojskowych Technikum# z Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie, z własnej inicjatywy pełnili na Cmentarzu parafialnym przy ul. Nakielskiej w Szubinie oraz na Cmentarzu w Rynarzewie wartę honorową.

(czytaj więcej)
01 listopada 2019 0

Kolejny zagraniczny wyjazd. Uczniowie Wyspiańskiego w Islandii

Kolejna grupa licealistów wyjechała na Islandię w ramach projektu National Prides In a Eu-ropean# Context, gdzie spotkała się z przedstawicielami szkół partnerskich. Gospodarzem spotkania była Fjölbrautaskóli Suðurnesja w Keflavik. W wyjeździe uczestniczyły: Aleksandra Bączkowska, Jagoda Kaiser, Michalina Kasprzak, Monika Kozdęba i Sara Kubiak wraz z nauczycielkami: Arletą Marchlewską i Ewą Mieczkowską-Szczekot.

(czytaj więcej)
31 października 2019 0

Happening szubińskich licealistów. Skandowali hasła proekologiczne

„Ziemia nasza matka, tonie dziś w odpadkach”…. to i podobne hasła skandowali podczas „marszu dla ziemi” uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie.

(czytaj więcej)
31 października 2019 0

„Wyższa Klasa”. Liceum przyłączyło się do projektu

W bieżącym roku szkolnym ruszyła II edycja projektu „Wyższa klasa! Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów z terenu ORSG Powiatu Nakielskiego”.

(czytaj więcej)
31 października 2019 0

Kultywują tradycję. Uczniowie posprzątali cmentarz

Okres poprzedzający Dzień Wszystkich Świętych jest czasem odwiedzania i porządkowania nagrobków.

(czytaj więcej)
31 października 2019 0

Ognisko z Tolkienem w tle. Spotkanie integracyjne uczniów

Z reguły weekend jest okazją na odpoczynek od szkolnych murów, jednak w Szkole Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie ostatnio było inaczej.

(czytaj więcej)
29 października 2019 0

„Młodzież Zapobiega Pożarom". Dwóch uczniów będzie reprezentować szkołę

Dnia 25.10.2019r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej przeprowadzono kolejne w # powiecie nakielskim gminne eliminacje 42. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Do rywalizacji tego dnia stanęło 16 uczniów z terenu gminy Szubin.

(czytaj więcej)
28 października 2019 2

Święto Bibliotek w SP w Kowalewie. Zakończono projekt czytelniczy

„Szkolny Festiwal Książki” – pod takim hasłem zakończył się projekt czytelniczy w # Szkole Podstawowej w Kowalewie.

(czytaj więcej)
28 października 2019 2

Młodzież Zapobiega Pożarom. Czterech reprezentantów na szczeblu powiatowym

W ostatni piątek w Muzeum Ziemi Szubińskiej zorganizowano kolejne w # powiecie nakielskim gminne eliminacje 42. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Swoją wiedzę sprawdziło tego dnia 16 uczniów z terenu gminy Szubin.

(czytaj więcej)
26 października 2019 0

Bezpiecznie na drodze. Spotkanie z wyjątkowym gościem

25 października w Zespole Szkół Specjalnych w Szubinie pojawił się # szczególny gość. Dlaczego szczególny? Bo przeprowadził lekcję na temat bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, a to temat szczególnie ważny.

(czytaj więcej)
26 października 2019 0

Ciekawe spotkanie w Szubinie. Omówiono zagadnienie dyskryminacji

Stowarzyszenie im. Profesora Zbigniewa Hołdy już po raz siódmy zorganizowało # Tydzień Konstytucyjny.

(czytaj więcej)
24 października 2019 0

Prelekcja o Miejscach Pamięci Narodowej. Zapalono symboliczne znicze

Uczniowie i kadeci grupy wojskowej klasy Technikum I a na czele z dowódcą kadetem Aleksandrem Schmidtem z Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie#, w dniu 23 października, w ramach zajęć z edukacji wojskowej odwiedzili wraz z nauczycielem mjr. rez. Jarosławem Odrobińskim miejsca szczególne dla każdego mieszkańca Szubina oraz Polaka.

(czytaj więcej)
23 października 2019 0

Kolejny zagraniczny wyjazd. Tym razem uczniowie zwiedzili Rumunię

Od 12 do 19 października pięcioro uczniów I Liceum Ogólnokształcącego # im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie przebywało w Rumunii, z wizyta w Braile, gdzie mieści się szkoła partnerska projektu „The mystery lies in QRs – coding and decoding in education”, realizowanego w ramach programu Erasmus+.

(czytaj więcej)
22 października 2019 0

Bezpieczne poruszanie się po trasach. Rozmowy z policjantem

Mł. asp. Przemysław Błaszkowski z szubińskiego komisariatu spotkał się z # przedszkolakami i uczniami najmłodszych klas w Szkole Podstawowej w Królikowie. Dzieci usłyszały wiele rad na temat bezpiecznego poruszania się po trasach i nie tylko.

(czytaj więcej)
22 października 2019 0

Ślubowania nadszedł czas. Odbył się apel z okazji DEN

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, święto # polskiej szkoły

(czytaj więcej)
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)