Dziś mamy 17 stycznia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

12 stycznia 2020 0

Delegacja kadetów na historycznej uroczystości. Był to dla nich zaszczyt

Dnia 11 stycznia 2020 roku w Szubinie odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia #repliki Pomnika Mogiły Powstańców Wielkopolskich. Oprócz wielu znamienitych gości, w tym delegacji wielkopolskich miast i gmin, z których pochodzili powstańcy walczący i oddający swoje życie za wolność Ziemi Szubińskiej, licznie zgromadzonych mieszkańców Szubina i Gminy Szubin, żołnierzy Wojska Polskiego, harcerzy, uczniów szkół znaczącą reprezentację ZS im. prof. E. Chroboczka stanowili uczniowie kadeci klas wojskowych.

(czytaj więcej)
01 stycznia 2020 0

Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II. Trzy uczennice otrzymają stypendia

Z ogromną przyjemnością informujemy, że do II edycji projektu „Prymusi Zawodu #Kujaw i Pomorza II” zakwalifikowały się trzy uczennice Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie.

(czytaj więcej)
25 grudnia 2019 0

Radosnych i spokojnych świąt. Szkoła składa mieszkańcom życzenia (film)

Rada Samorządu Uczniowskiego, dyrekcja, grono pedagogiczne oraz pracownicy #administracji i obsługi Zespołu Szkół Im. Stanisława Staszica składają świąteczne życzenia mieszkańcom powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
24 grudnia 2019 0

Niezwykłe jasełka. Wręczono nagrody za świąteczne karaoke

Widział ktoś kiedyś św. Józefa, który z wrażenia aż zemdlał podczas gdy Maryja rodziła Pana Jezusa?# Albo czy widział ktoś jak trzej królowie (i to nie przebierańcy, lecz tacy co są królami od urodzenia) przybywają do stajenki? Takie rzeczy tylko w Zespole Szkół w Szubinie i to tylko podczas Jasełek, które odbyły się 20 grudnia!

(czytaj więcej)
23 grudnia 2019 0

XV Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Kto wygrał jubileuszową edycję?

20 grudnia 2019 odbył się w naszej szkole XV – jubileuszowy Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych.

(czytaj więcej)
22 grudnia 2019 0

Wigilia w liceum. Wspólne kolędowanie uczniów i nauczycieli

Zgodnie z tradycją, tuż przed świętami Bożego Narodzenia w szubińskim liceum odbyło się spotkanie wigilijne.

(czytaj więcej)
21 grudnia 2019 0

Wizyta licealistów w urzędzie. Ciekawa i pouczająca lekcja

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego odwiedzili Urząd Miasta i Gminy Szubin, po którym oprowadzili ich pracownicy Referatu Organizacyjnego i Promocji.

(czytaj więcej)
21 grudnia 2019 0

Przy blasku świec i kawałku ciasta. Świąteczny koncert kolęd

Tradycją się stało, iż przed świętami w naszej Szkole Podstawowej w # Rynarzewie, organizowany jest koncert kolęd.

(czytaj więcej)
20 grudnia 2019 0

Internetowy międzynarodowy turniej szachowy. I miejsce dla szubinian!

Uczniowie klubu szachowego I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie #rozegrali internetowy międzynarodowy towarzyski turniej szachowy z francuskim Lycee Lamarck i tureckim Kayseri anadolu imam hatip lisesi.

(czytaj więcej)
20 grudnia 2019 0

Drużyna z I LO mistrzem gminy. Weźmie udział w Mistrzostwach Powiatu

19 grudnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie odbyły się Mistrzostwa #Gminy Szubin w Piłce Siatkowej Dziewcząt - Licealiada. Do rywalizacji przystąpiły zespoły ZS Szubin i I LO Szubin.

(czytaj więcej)
20 grudnia 2019 0

Pogadanki w placówkach oświatowych. W zajęciach udział wzięło 1141 osób

W okresie od 10 do 19 grudnia br. funkcjonariusze z Komendy Powiatowej #Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią odwiedzili 37 placówek oświatowych na terenie powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
19 grudnia 2019 0

Duże osiągnięcie Klaudii Pozorskiej. Zakwalifikowała się do II etapu olimpiady

Dnia 6.12.2019 roku w Sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury w Nakle #nad Notecią przeprowadzono I etap (test z wiedzy ogólnej składający się z 20 pytań jednokrotnego wyboru), X edycji Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie pn.: „Bezpieczny i przyjazny region”.

(czytaj więcej)
18 grudnia 2019 5

O bezpieczeństwie w szkole. Uczniowie spotkali się z policjantami

Zajęcia na temat zasad postępowania na wypadek wtargnięcia do szkoły # osoby niebezpiecznej przeprowadzili dla uczniów klasy I i II szubińskiego LO mł. asp. Zofia Wrzeszcz oraz sierż szt. Marcin Pilch z nakielskiej komendy. Zajęcia zorganizowano w ramach porozumienia podpisanego ze szkołą.

(czytaj więcej)
17 grudnia 2019 2

Jak właściwie korzystać z internetu? Policjanci przeprowadzili lekcję

Dzielnicowi z szubińskiego komisariatu oraz policjanci z nakielskiej komendy odwiedzili # uczniów klas V-VIII Szkoły Podstawowej w Rynarzewie. Mundurowi opowiedzieli o zagrożeniach związanych z niewłaściwym korzystaniem z Internetu, a także odpowiedzialności prawnej nieletnich za czyny niezgodne z prawem.

(czytaj więcej)
17 grudnia 2019 0

Jako wolontariuszki pomagają w przedszkolu. Teraz zostały nagrodzone

13 grudnia 2019 r. w nowo otwartym Ośrodku Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w # Paterku odbyło się przyznanie tytułów Wolontariusz Roku.

(czytaj więcej)
16 grudnia 2019 0

Mistrzowie Ortografii w Królikowie. Pamiętano o polskich noblistach

Hyży hultaj gwałtownie zahamował przed niezrównoważonym # hipochondrykiem. Któż byłby w stanie poprawnie napisać takie zdanie jak nie Mistrzowie Ortografii?

(czytaj więcej)
13 grudnia 2019 0

Jednodniowe szkolenie zapoznawcze. Kadeci poszerzyli swoją wiedzę

Dnia 10.12.2019r. uczniowie kadeci klasy wojskowej IITL z Zespołu Szkół # im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie uczestniczyli po raz pierwszy w jednodniowym zapoznawczym szkoleniu na podinowrocławskim poligonie m. Łojewo z żołnierzami Terytorialnej Służby Wojskowej 82. batalionu piechoty lekkiej w Inowrocławiu.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2019 0

Uczniowie na wyjeździe studyjnym. Młodzież nabyła nowe umiejętności

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Szubinie odwiedzili # Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2019 0

„Humaniści na start!". Uczniowie z Szubina zostali stypendystami

Uczniowie I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie zostali # stypendystami projektu „Humaniści na start!" na rok szkolny 2019/2020.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2019 0

Ogólnopolski konkurs historyczny. Uczniowie z Szubina w gronie laureatów

Uczniowie I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie startowali w # ogólnopolskim konkursie historycznym Multitest 2019 zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie.

(czytaj więcej)
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Zimowe comfort food. Przepis na zapiekankę z ziemniaków ze szpinakiem, kiełbasą i ziołami

Zastanawiasz się jak poprawić sobie nastrój w krótkie zimowe dni? Przygotuj swoją # ulubioną potrawę – comfort food, która sprawi, że poczujesz się błogo i beztrosko.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)