Dziś mamy 29 czerwca 2022, środa, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

29 czerwca 2022 0

Wizyta w szkole podstawowej. Pokazy były nagradzane gromkimi oklaskami

Wizyta kadetów, w Szkole Podstawowej nr 1 w # Szubinie im. Władysława Jagiełły, dnia 20 czerwca 2022 roku, była jednym z elementów obchodów „Święto Młodości Świętem Miłości” zorganizowanego w murach tej szkoły.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 0

"Za mundurem, chłopcy sznurem". Spotkanie dla kadetek klas wojskowych

To cykl spotkań zorganizowany po raz pierwszy w historii szkoły, na prośbę kadetek klas # wojskowych. Cykl ten ma za zadanie w pełni przedstawić wszystkie „za” lub „przeciw” jeśli w pracy kobiet na różnych stanowiskach i w formacjach mundurowych. Pierwsze spotkanie zapoczątkowały st.kpr. Joanna Czerwińska wraz z st. kpr. Julita Kalita z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 0

Pożegnano dyrektora szkoły. Niektórzy bardzo się wzruszyli...

Choć dzień zakończenia roku szkolnego i rozpoczęcia wakacji #kojarzy się zwykle radośnie, to w Szkole Podstawowej w Kowalewie nie zabrakło łez i wzruszeń.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2022 0

Wyspiański zakończył rok szkolny. Podziękowano uczniom za intensywną pracę

24 czerwca w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Szubinie odbyło się zakończenie roku szkolnego.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2022 1

Zajęcia w laboratorium. Uczniowie chętnie eksperymentowali

W ramach realizacji zajęć pozalekcyjnych # „Chemiczne inspiracje”, dofinansowanych przez Zarząd Powiatu Nakielskiego, I Liceum Ogólnokształcące im. S. Wyspiańskiego w Szubinie przygotowało zajęcia laboratoryjne dla uczniowie Szkoły Podstawnej nr 1 w Szubinie.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2022 0

"Z Wyspiańskim w stronę sztuki". Młodzież wzięła udział w warsztatach plastycznych

W ramach projektu "Z Wyspiańskim w stronę sztuki", finansowanego przez Zarząd Powiatu # Nakielskiego, uczniowie I LO w Szubinie brali udział w warsztatach plastycznych w Brzózkach.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2022 0

Odwiedzili firmę logistyczną. Uczniowie zwiedzili magazyny i możliwości rozwoju

Dnia 14 czerwca uczniowie klasy 3 Tb Zespołu Szkół im. prof. E.Chroboczka,# uczący się w zawodzie technik logistyk wraz z opiekunami p. Agnieszką Bubczyk i p. Sylwią Bałuk odwiedzili magazyny Frigo Logistics w Żninie.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2022 0

Wycieczka na Pomorze Zachodnie. Uczniowie zobaczyli wiele ciekawych miejsc

W dniach 11-13 czerwca uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego# im. St. Wyspiańskiego w Szubinie zwiedzali Pomorze Zachodnie.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2022 0

Co można robić w nocy w szkole? Było ognisko, seans filmowy i inne aktywności

Z 13 na 14 czerwca uczniowie klas I LO, I EIT oraz III EIT p wraz# z wychowawcami: paniami Joanną Krzoską, Moniką Kantorską Suty i panem Tomaszem Sutym spędzili noc w szkole.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2022 3

Pasjonaci historii nagrodzeni. Wśród nich uczniowie z naszego powiatu

Wczoraj (20 czerwca) w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu odbyło# się uroczyste wręczenie nagród w wojewódzkim konkursie im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię”. W wydarzeniu udział wzięli marszałek Piotr Całbecki i członek zarządu Sławomir Kopyść.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2022 0

Na rowerach do Brzózek. Zwieńczeniem rajdu było ognisko nad brzegiem Noteci

W przepięknych okolicznościach natury upłynął dzień klasy # 2 mh. Uczniowie wraz z opiekunami udali się na rajd rowerowy do miejscowości Brzózki.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2022 0

Międzydekanalny Festiwal Piosenki Religijnej. Triumf uczennicy ze Staszica

Sukcesem zakończył się udział uczącej się w klasie 2B Martyny Lepczyńskiej# w XII Międzydekanalnym Festiwalu Piosenki Religijnej „Śpiewaj Panu”.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2022 1

Konkurs zorganizowany przez policjantów. Wzięło w nim udział ponad 350 dzieci

„Odchodzę od komputera i za bezpieczną zabawę się zabieram”, to hasło przewodnie konkursu # ogłoszonego w ubiegłym miesiącu przez nakielską Policję. Konkurs rozstrzygnięto, a do zwycięzców niebawem zostaną dostarczone nagrody.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2022 0

Wspaniały Dzień Dziecka. Zebrano też sporą kwotę na prace przy orliku

Dnia 12 czerwca odbył się niezapomniany Dzień Dziecka przy Szkole Podstawowej w # Rynarzewie zorganizowany wspólnie z Radą Rodziców, Sołectwem Rynarzewo, Kołem Gospodyń Wiejskich i Strażą Pożarną.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2022 0

Zajęcia z BHP. Uczniowie zaprojektowali znaki

Dnia 13 czerwca na kończących się zajęciach lekcyjnych z przedmiotu bezpieczeństwo i higiena # uczniowie klas pierwszych technikum projektowali i tworzyli znaki bhp o użyteczności szkolnej.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2022 0

Spotkanie z policjantami w szubińskiej "dwójce”. Rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz i mł. asp. Mateusz Wawrzyniak odwiedzili uczniów w # Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie i opowiadali im o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz bezpiecznym spędzaniu nadchodzących wakacji.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2022 0

"Z Wyspiańskim w stronę sztuki". W szkole zorganizowano warsztaty malowania na szkle

W ramach zajęć pozalekcyjnych "Z Wyspiańskim w stronę sztuki", finansowanych przez Zarząd # Powiatu Nakielskiego, w szubińskim liceum odbyły się warsztaty malowania na szkle farbami witrażowymi.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2022 0

Powiatowy Konkurs Pierwszej Pomocy rozstrzygnięty! Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody

Już po raz kolejny 8. czerwca 2022 roku odbyła się rywalizacja w ramach# VIII Edycji Konkursu Pierwszej Pomocy przeznaczona dla uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu nakielskiego. Nad promowaniem idei udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz nad przebiegiem konkursu czuwali organizatorzy: Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Orlik” Kcynia, Szkoła Podstawowa im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie, firma Med – Life Damian Garlicki oraz Urząd Miejski w Kcyni.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2022 0

Podpisano porozumienie. Akademia Sztuki Wojennej patronem

Dnia 2 czerwca 2022 roku, o godz. 10:00 w Sali Tradycji Akademii Sztuki Wojennej nastąpiło# podpisanie porozumienia o współpracy. Dokument dotyczy objęcia przez Akademię Sztuki Wojennej patronatem Oddziału Przygotowania Wojskowego w Zespole Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2022 0

Wyspiański jedną z trzech szkół w województwie. Przyznano wysokie dofinansowanie na wyjazdy

I Liceum Ogólnokształcące im. S. Wyspiańskiego w Szubinie znalazło się w gronie 3 szkół # ponadpodstawowych z woj. kujawsko-pomorskiego, którym Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji przyznała budżet w akredytacji Erasmus+.

(czytaj więcej)
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)