Dziś mamy 24 maja 2018, czwartek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

23 maja 2018 1

Znani sportowcy odwiedzili szkołę. Atrakcją był towarzyski mecz

W dniu 2018.05.23 na zaproszenie Przewodniczacego Rady Rodziców do Szkoły Podstawowej w # Kowalewie zawitali siatkarze LUCZNICZKI BYDGOSZCZ.

(czytaj więcej)
23 maja 2018 0

VII Powiatowa Olimpiada Obrony Cywilnej. Uczniowie Staszica zwycięzcami

22 maja w Szubinie odbyła się VII Powiatowa Olimpiada Obrony Cywilnej, której #organizatorem był Powiat Nakielski oraz samorządy gmin z terenu powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
22 maja 2018 1

Mistrzostwa w czwórboju za nami. Rywalizowały szkoły z powiatu

W dniu 17 maja w Szubinie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Czwórboju #Lekkoatletycznym.

(czytaj więcej)
18 maja 2018 0

Uczniowie odwiedzili policjantów. Atrakcją było zwiedzanie radiowozu

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Turze odwiedziły nakielskich policjantów, zwiedzały jednostkę i # przyglądały się pracy funkcjonariuszy. Maluchy wysłuchały też cennych informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(czytaj więcej)
18 maja 2018 0

Kolejny sukces reprezentacji szubińskiego ZSP w Pile. Zajęła 2. miejsce

13 maja Strzelecki Klub Sportowy „Inter-Continental” Piła był organizatorem na strzelnicy #Tarcza w Pile 3 otwartych zawodów strzeleckich z okazji 100-lecia Niepodległości Polski „III Puchar Sekcji Historycznej”.

(czytaj więcej)
17 maja 2018 0

Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej. Uczniowie wrócili pełni wrażeń

W ostatni tydzień kwietnia duża grupa uczniów z ZSS w Szubinie uczestniczyła w #wycieczce szkolnej do Kotliny Kłodzkiej, Pragi i Skalnego Miasta w Adrspach.

(czytaj więcej)
15 maja 2018 0

Uczniowie z ZSS wzięli udział w konkursie. Zajęli 3. miejsce

W dniu 8 maja w Zespole Szkół Specjalnych w Karnowie odbył się konkurs logopedyczny pod #nazwą "Wszystkie dzieci uśmiechają się w tym samym języku".

(czytaj więcej)
11 maja 2018 0

Szkoła przystąpiła do udziału w projekcie. Młodzież weźmie udział w warsztatach

I Liceum Ogólnokształcące im S. Wyspiańskiego w Szubinie zgłosiło się do #programu "W stronę dojrzałości" realizowanego w formie warsztatów dla młodzieży.

(czytaj więcej)
08 maja 2018 2

Historia Małej Ojczyzny. Ryszard Popławski podzielił się wspomnieniami

Każdy ma swoją Małą Ojczyznę – miejsce, gdzie się urodził, gdzie wychował… # Każda Mała Ojczyzna ma swoją historię, którą warto znać. Niezwykle interesujące są w tym celu rozmowy z mieszkańcami, którzy mogą nam takie informacje przekazać.

(czytaj więcej)
08 maja 2018 0

Lekcja o mediach. Uczniowie wyjechali do kina

26.04.2018r. uczniowie z SP Tur wzięli udział w wycieczce do Nakła nad Notecią.

(czytaj więcej)
29 kwietnia 2018 0

Projekt powoli dobiega końca. Działania podsumowano na Litwie

Projekt unijny w ramach programu Erasmus+ w I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie #powoli dobiega końca. W kwietniu 2018 roku nastąpił czas podsumowania ostatniego etapu projektu wdrażającego metodę flipped classroom.

(czytaj więcej)
28 kwietnia 2018 0

Tydzień dla Ziemi. Szkoła zapewniła wiele atrakcji i niespodzianek

W związku z tym, że Dni Ziemi obchodzone są corocznie 22 kwietnia Szkoła Podstawowa im. #Ziemi Pałuckiej w Królikowie przygotowała z tej okazji wiele atrakcji i niespodzianek, a w obchody włączyły się wszystkie klasy z wychowawcami.

(czytaj więcej)
28 kwietnia 2018 0

Komisja oceniła prace plastyczne uczniów. Kilka wyróżniono

W ramach popularyzacji problematyki obrony cywilnej młodzież szkół podstawowych i #gimnazjalnych z terenu miasta i gminy Szubin wzięła udziału w konkursie plastycznym pt.: „Obrona Cywilna wokół Nas – Walka ze smogiem – życia środowiska wrogiem”.

(czytaj więcej)
28 kwietnia 2018 2

Maturzyści odebrali świadectwa. Śmiech wzbudził program artystyczny

27 kwietnia w ZSP w Szubinie odbyło się pożegnanie uczniów klas maturalnych. #Tegoroczna klasa liczyła 24 uczniów, a ich wychowawczynią była pani Alicja Jaśkowiak.

(czytaj więcej)
28 kwietnia 2018 0

Gratulacje, nagrody i podziękowania. Pożegnano tegorocznych maturzystów

27 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie odbyła #się uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów. Rozpoczęła się ona Mszą św. w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Szubinie.

(czytaj więcej)
26 kwietnia 2018 0

Przedszkolaki przyniosły ulubione książki. Nie zabrakło wizyty w bibliotece

23 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego, z grupy ,,Motylki” w Szkole Podstawowej nr #1 obchodziły Światowy Dzień Książki. W tym dniu większość z nich przyniosła do przedszkola swoją ulubioną książkę.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2018 0

Wojewódzki Konkurs Wokalny. Uczniowie ZSS Szubin nagrodzeni

W Zespole Szkół im. Marka Kotańskiego odbył się III Wojewódzki Konkurs Wokalny Dostrzeż mnie pod # hasłem: „Kocham Cię życie”. Konkurs miał miejsce 17 kwietnia br. w Młodzieżowym Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2018 0

Powiatowy etap turnieju rozstrzygnięty. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych

W Centrum Turystyki Rowerowej w Krukówku odbył się etap powiatowy XLI Ogólnopolskiego Turnieju # Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie.

(czytaj więcej)
23 kwietnia 2018 0

Doposażono szkolny gabinet. Jest teraz bardziej nowoczesny i estetyczny

Na podstawie zawartej Umowy nr 99/2017 pomiędzy Wojewodą Kujawsko-Pomorskim a Powiatem # Nakielskim, pozyskano dotację z przeznaczeniem na dofinansowanie wyposażenia gabinetu profilaktyki zdrowotnej w I Liceum Ogólnokształcącym im. St. Wyspiańskiego w Szubinie w wysokości 6381 zł.

(czytaj więcej)
20 kwietnia 2018 3

Uczniowie Technikum odwiedzili komendę. Atrakcją był pokaz tresury

Nakielską komendę odwiedzili uczniowie z Technikum Mundurowego w Kołaczkowie. Młodzież # zwiedzała jednostkę i dowiedziała się wiele na temat policyjnej służby. Policjanci zachęcali do wstąpienia w swoje szeregi i omówili, jak wygląda proces rekrutacji.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)