Dziś mamy 15 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

10 lipca 2024 0

Rekreacyjny element wycieczki. Młodzież zwiedzała Stadion Narodowy

Zwiedzanie Stadionu Narodowego w dniu# 14 czerwca 2024 r. było rekreacyjnym elementem wycieczki w ramach projektu „Warszawa dwóch powstań” do stolicy, w której udział wzięli uczniowie nakielskiej Czwórki i Żeglugi

(czytaj więcej)
09 lipca 2024 0

Wycieczka do Warszawy. Uczniowie zwiedzili Willę Żabińskich

Mimo, że kanikuła trwa w najlepsze, pragnę wrócić wspomnieniami do miejsca# niezwykłego na mapie Warszawy, które dnia 14 czerwca br. odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią, w ramach projektu „Warszawa dwóch powstań”, który realizowany jest od połowy kwietnia 2023 roku w nakielskiej Żegludze.

(czytaj więcej)
04 lipca 2024 0

Prace budowlano-konserwatorskie. Wakacyjny remont w liceum

Rozpoczęto remont kolejnej części korytarza #w ramach zadania pn. "Prace budowlano-konserwatorskie części korytarza pierwszego piętra I Liceum Ogólnokształcącego w Nakle nad Notecią".

(czytaj więcej)
04 lipca 2024 19

Ósmoklasiści poznali wyniki egzaminu. Najlepiej napisali uczniowie z "Dwójki"

Znane są już wyniki tegorocznego egzaminu #ósmoklasisty. Jak poradzili sobie uczniowie ze szkół szubińskiej gminy?

(czytaj więcej)
30 czerwca 2024 0

Nowa sala terapeutyczna. Uroczyste otwarcie

Chcielibyśmy podzielić się z Państwem radosną nowiną#. Pod koniec roku szkolnego miało miejsce oficjalne otwarcie nowej sali terapeutycznej w naszej szkole.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2024 0

Kolejna wycieczka do stolicy. Realizacja projektu "Warszawa dwóch powstań”

14 czerwca br. odbyła się kolejna wycieczka #do stolicy w ramach projektu „Warszawa dwóch powstań”, który realizowany jest od połowy kwietnia 2023 roku w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej. Tym razem do uczniów nakielskiej Żeglugi dołączyli uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2024 0

Akademia zakończenia roku szkolnego. Pożegnanie absolwentów

21 czerwca 2024r. w Szkole Podstawowej #im. Polskich Olimpijczyków w Turze odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie absolwentów.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2024 0

"Dzień Sukcesu". Podsumowano osiągnięcia uczniów

„Do sukcesu nie ma żadnej windy. Trzeba iść #po schodach.” Wiedzą o tym wszyscy, którzy starali się po sukces sięgnąć. Na pewno sukces bardzo cieszy, ale na uznanie zasługuje każdy wysiłek, choćby nie był zwieńczony nagrodą.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2024 0

Realizacja zadań projektowych. Uczniowie tworzyli perfumy

Ostatnie dni roku szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym# w Szubinie upłynęły na realizacji zadań projektowych.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2024 0

Konkurs pierwszej pomocy. Drużyna z Królikowa na I miejscu

Wspaniale wypadła drużyna Szkoły Podstawowej #w Królikowie podczas X Powiatowego Konkursu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, który odbywał się w obiektach SP w Kcyni. Nasza mistrzowska drużyna w składzie: Milena Kozłowska, Maria Cichońska oraz Artur Jurek nie dała żadnych szans rywalom i zdobyła pierwsze miejsce w konkursie.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2024 0

Nagrodzeni za wybitne osiągnięcia. Praca uczniów doceniona

Dyrektor szkoły oraz Rada Rodziców nagrodziła uczniów #za wybitne osiągnięcia pięknymi nagrodami: uczennicę klasy VIII a Igę Palczewską Laureatkę Wojewódzkiego Konkursu o Powstaniu Warszawskim, Idalię Lipińską Laureatkę Wojewódzkiego Konkursu Genealogicznego, Ziemowita Nowaka za bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2024 0

Rok szkolny 2023/2024 przeszedł do historii. Uroczyste zakończenie

W piątek 21 czerwca rok szkolny 2023/2024 dobiegł końca. #W I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Wyspiańskiego w Szubinie w zorganizowanym w hali gimnastycznej jego uroczystym zakończeniu uczestniczyli starosta nakielski Krzysztof Błoński i przewodnicząca Rady Rodziców Beata Kowalska.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2024 0

Licealiści wzięli udział w warsztatach. Spotkanie z kcyńskim artystą

W przeddzień zakończenia roku szkolnego grupa młodzieży# z szubińskiego liceum wzięła udział w warsztatach rzeźby w drewnie i glinie.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2024 0

Nadeszły wyczekiwane wakacje. "Duma z sukcesów, które odnieśliśmy"

Dziś zakończyliśmy rok szkolny 2023/2024. Towarzyszyły nam #radość z powodu nadejścia długo wyczekiwanych wakacji, duma z sukcesów, które odnieśliśmy i smutek absolwentów klasy III szkoły branżowej, którzy po raz ostatni usłyszeli dzwonek w naszej szkole.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2024 0

Piątkowe uroczystości w Kowalewie. Szczególny dzień dla uczniów

Z uśmiechami na twarzach uczniowie Szkoły Podstawowej #w Kowalewie pożegnali rok szkolny 2023/2024.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2024 0

Uroczysta Gala Ucznia Zdolnego. "Sokratesi Księcia Krzywoustego"

19 czerwca 2024r. w zabytkowej auli I Liceum #Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią odbyła się uroczysta Gala Ucznia Zdolnego „Sokratesi Księcia Krzywoustego” dedykowana laureatom i finalistom  olimpiad przedmiotowych, konkursów, turniejów i zawodów sportowych.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2024 6

Czas rozpocząć wakacje! Uczniowie szubińskiej "Dwójki" odebrali świadectwa

21 czerwca w murach Szkoły Podstawowej #nr 2 w Szubinie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Uczniowie odebrali tego dnia świadectwa ukończenia poszczególnych klas.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2024 4

Wręczenie świadectw w "Staszicu". Rozpoczęły się wakacje

W piątek, 23 czerwca zakończono rok szkolny w Zespole Szkół #im. Stanisława Staszica w Nakle.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2024 0

Gratulacje i podziękowania. Zakończenie roku szkolnego w "Żegludze"

21 czerwca 2024 r. odbyło się uroczyste zakończenie #roku szkolnego 2023/2024 w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej. Wydarzenie rozpoczęło się od wprowadzono sztandar Szkoły i odśpiewania hymnu narodowego.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2024 0

"W zgodzie z naturą w szkole". Zaangażowani w powstanie ogrodu

Od września w Liceum Ogólnokształcącym #w Szubinie „ruszyło” kilka projektów edukacyjnych. Jednym z nim jest projekt „W zgodzie z naturą w szkole”, dofinansowany przez Zarząd Powiatu Nakielskiego. Głównym założeniem projektu jest stworzenie przyszkolnego ogrodu, uporządkowanego miejsca dla społeczności szkolnej.

(czytaj więcej)
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)
0

Nowe Prawo Komunikacji Elektronicznej. Wprowadzono zmiany

Sejm przyjął ustawę Prawo Komunikacji Elektronicznej #(PKE). Ustawa ta wprowadza zmiany, które mają poprawić to, jak działa rynek telekomunikacyjny oraz lepiej chronić konsumentów. Prawo Komunikacji Elektronicznej (PKE) obejmuje szeroki zakres zagadnień, które dotyczą rynku telekomunikacyjnego i wprowadza dwie europejskie dyrektywy [1] [2]. Oto kluczowe obszary, które reguluje.

(czytaj więcej)