Dziś mamy 5 lipca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

Wydarzenia

04 lipca 2020 0

Rodzinne drużyny spotkały się przy tenisowym stole. Która była najlepsza?

Dnia 3 lipca 2020 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Rynarzewie odbył się# IX Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego pod nazwą „Razem przy Tenisowym Stole”.  

(czytaj więcej)
04 lipca 2020 0

Uczniowie I LO członkami Kolkata Kangaroo's. Mają międzynarodowe sukcesy

Klub Kolkata Kangaroo's mieszczący się w Kalkucie w Indiach to kolejne stowarzyszenie, którego członkami zostali zawodnicy# I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2020 0

Blitz Chess League - Wk 7 Final Stage. I miejsce zawodników z powiatu

Zawodnicy powiatu nakielskiego ponownie zajęli I miejsce w turnieju #międzynarodowym. W Wielkiej Brytanii po raz siódmy odbyła się liga szachowa - Blitz Chess League - Wk 7 Final Stage zorganizowana przez członka Angielskiej Federacji Szachowej oraz administratora klubu Halesowen Chess Club Online - Dustina Bowcotta. Grano tempem szachów błyskawicznych 3+2 w czasie 1 godziny i 50 minut.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2020 0

Szachiści z Szubina rywalizowali w Egipcie. Dariusz Wargulec na III miejscu

21 czerwca w turnieju szachowym كله بالدهلكه بيمشي zorganizowanym przez egipski klubu# Elhawary Team - Dariusz Wargulec ponownie zajął III miejsce z dorobkiem 8,5 punktu (bilans +7=3-1). V miejsce wywalczył Piotr Szybowicz z 7 punktami (bilans +6=2-3). Obaj uczestnicy reprezentują barwy drużyny I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2020 0

Third League w Chorwacji. Drużyna I LO w Szubinie zajęła III miejsce

Drużyna I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie wystąpiła po raz drugi w #Third League w Chorwacji, której administratorem jest Nikola Puzović. To kolejny z listy międzynarodowych startów zawodników z naszego regionu.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2020 0

Szachowe X Mistrzostwa I LO w Szubinie. Gospodarze opanowali całe podium

Pod patronatem I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie odbyły się XI Mistrzostwa #I LO Szubin. Na listach startowych znaleźli się zawodnicy z Podlasia, Wielkopolski, Pomorza i Kujaw i ... administrator klubu Sudan Omar Alzain. Grano przy wykorzystaniu systemu szwajcarskiego na dystansie 7 rund z czasem szachów błyskawicznych 3+2.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2020 0

Znów pokazali wysoki poziom. Szubińscy szachiści wygrali V rundę Ligi Podlaskiej

Drużyna I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie zajęła I miejsce w V rundzie #Ligi Podlaskiej - Drużynowych Mistrzostw Podlaskiego Związku Szachowego. System rozgrywek zakładał rywalizację w trzech ligach: Ekstralidze, I Lidze i II Lidze. Grano tempem 5+2 w czasie 1,5 godziny.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2020 0

Wróciły Czwartki Lekkoatletyczne. Zobacz wyniki pierwszych zawodów

Po przerwie spowodowanej pandemią 16 czerwca 2020 roku na Stadionie Miejskim w #Szubinie rozpoczęto rundę wiosenną Czwartków Lekkoatletycznych dla dzieci. Jest to dokończenie rundy jesiennej. Finał Ogólnopolski został przełożony na wrzesień 2020 roku.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2020 0

Do trzech razy sztuka. Jarosław Wiśniewski zwycięzcą turnieju w Iranie

Do trzech razy sztuka. To powiedzenie sprawdziło się w stosunku do prezesa #Kujawsko - #Pomorskiego Związku Szachowego Jarosława Wiśniewskiego, który startował po raz trzeci w turnieju szachowym پیشکسوتان شطرنج ایران Arena w Iranie i tym razem tryumfował.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2020 0

Prezes KPZSzach Jarosław Wiśniewski wywalczył drugie miejsce

Klub مسابقه شبانه لایچس کشور zorganizował 14 czerwca پیشکسوتان شطرنج ایران Arena (Weterani #Irańskich Szachów Arena) w Iranie.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2020 0

Turniej Wiedzy Quizizz. Pytania przygotował Olaf Jagodziński

Olaf Jagodziński przygotował pytania do VIII Turnieju Wiedzy Quizizz I LO Szubin.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2020 0

Drużyna I LO Szubin wystąpiła w Ekstralidze. Zajęli 4 miejsce

W IV rundzie Drużynowych Mistrzostw Podlaskiego Związku Szachowego drużyna I# LO Szubin wystąpiła w Ekstralidze, gdzie zajęła VI miejsce.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2020 0

Turniej na cześć Piotra Szybowicza. Kiedy w końcu wygra Sudańczyk?

Sprawowanie funkcji prezesa klubu szachowego w czasie epidemii jest dużo bardziej #skomplikowane niż przed epidemią. Codziennie nowe zawody i codziennie ktoś z klubu gdzieś gra. I codziennie nowe artykuły.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2020 0

Grand Prix Szubina w rzucie podkową rozpoczęte. Pojawiła się nowa kategoria

Później niż zawsze, ale Grand Prix Szubina w rzucie podkową rozpoczęło się. Z powodu# epidemii turniej majowy rozegrano razem z czerwcowym. W tym roku po raz pierwszy do rywalizacji przystąpiły małżeństwa.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2020 0

Najmłodsi wrócili na boisko. Szlifują umiejętności pod czujnym okiem trenera

Poluźnienie obostrzeń spowodowało, że na boiska piłkarskie wrócili piłkarze. W Szubinie #wprawdzie do pierwszego meczu ligowego jeszcze trochę czasu zostało, ale piłkarze trenują. Nie tylko seniorzy, ale również ci, którzy meczów jeszcze nie grają. Najmłodsi piłkarze Szubinianki zatęsknili za piłką.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2020 0

Lekkoatleci wrócili na bieżnię. Za nami Kwartalny Bieg Coopera

Po zniesieniu obostrzeń pandemii COVID - 19 przez Ministerstwo, powróciła na bieżnie #Stadionu Miejskiego w Szubinie Lekka Atletyka.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2020 0

Turniej w Argentynie. Piotr Szybowicz wywalczył III miejsce

Za moją namową prowadzący klubu I LO w Szubinie - p. Piotr Szybowicz o 1.00 w nocy #wziął udział w turnieju szachowym Torneo De Los Viernes ASM w Argentynie i wywalczył III miejsce.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2020 0

Sukces w afrykańskim państwie. Alan Jagodziński dwukrotnym zwycięzcą

Kolejny sukces odniesiony w afrykańskim państwie, ale dlaczego szachiści upatrzyli #sobie grę w tym właśnie kraju? Po raz pierwszy członek I LO Szubin - Alan Jagodziński został dwukrotnym zwycięzcą turniejów organizowanych w Sudanie.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2020 0

Rozgrywki w Alleppey. Grało 87 zawodników z całego świata

9 czerwca 2020 r. na portalu Lichess odbył się turniej Alleppey Blitz Swiss Sys zorganizowany #przez organizatora licznych imprez szachowych - Klub Alleppey Team.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2020 1

Szach mat! Szachiści odnieśli zwycięstwo w turnieju międzynarodowym

Szachiści z naszego regionu mają coraz ciekawsze pomysły. 11 czerwca lokalni zawodnicy #reprezentowali drużynę Mołdawii w turnieju międzynarodowym, który odbył się na stronie lichess.org.

(czytaj więcej)
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)