Dziś mamy 24 lutego 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Co, gdzie, kiedy?

21 lutego 2020 0

Na UAZach w Świat. Spotkanie z podróżnikami

Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie zaprasza na spotkanie z podróżnikami przemierzającymi kraje dawnego# Związku Radzieckiego i krajów sąsiednich, na radzieckich samochodach terenowych Uaz. Spotkanie odbędzie się w piątek 21 lutego o 18:00 w czytelni głównej szubińskiej biblioteki.

(czytaj więcej)
22 lutego 2020 0

VI Turniej Krajeńskiej Ligi Baśki

Miło mi poinformować, iż 22.02.2020 (sobota) godz. 14.00 odbędzie się VI Turniej #Krajeńskiej Ligi Baśki - Sezon 2019-2020. Spotykamy się tym razem w Puszczy (gm. Więcbork).

(czytaj więcej)
22 lutego 2020 0

Zabawa karnawałowa w Samostrzelu

Zapraszamy 22 lutego 2020 r. na godz. 20.00 na Zabawę Karnawałową organizowaną przez Radę Rodziców przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Samostrzelu.

(czytaj więcej)
22 lutego 2020 0

Bal na rzecz Funduszu Stypendialnego

Zapraszamy 22 lutego 2019 roku na tradycyjny Bal na rzecz Funduszu Stypendialnego Młody Talent Krajny i Pałuk

(czytaj więcej)
23 lutego 2020 0

68. Turniej Par w Brydżu

Z wielką przyjemnością Szubiński Dom Kultury i Sekcja Brydża zapraszają amatorów brydża sportowego do udziału w 68. Turnieju Par w Brydżu Sportowym, życząc uczestnikom wiele zadowolenia i satysfakcji oraz osiągnięcia dobrych wyników w sportowej rywalizacji, jak i najwspanialszych wrażeń z pobytu w Szubinie.

(czytaj więcej)
29 lutego 2020 0

Dwudniowe Zawody Strzeleckie w Szubinie

Kwidzyńskie Stowarzyszenie Sportowo Kolekcjonerskie "GWARD", oddział Szubin zaprasza na Zawody Strzeleckie, które odbędą się# 29.02-01.03.2020 roku.

(czytaj więcej)
01 marca 2020 0

Bieg Tropem Wilczym w Szubinie

1 marca 2020 r., na terenie szubińskiego lasku „Wesółka” po raz 4. w # Gminie Szubin odbędzie się Bieg Tropem Wilczym pod honorowym patronatem Burmistrza Szubina. Dzięki współpracy i połączeniu sił, organizowany będzie przez Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Szubin „Szubiniacy”.

(czytaj więcej)
01 marca 2020 10

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym

1 marca w Mroczy odbędzie się Bieg Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym. Poniżej zamieszczamy regulamin.

(czytaj więcej)
07 marca 2020 0

Kwartalny Bieg Coopera

Ognisko TKKF Instalator Pelikan w Szubinie przy współpracy Urzędu Miejskiego w Szubinie serdecznie zaprasza wszystkich sympatyków biegania na Kwartalny Bieg Coopera, który odbędzie się 7 marca 2020 roku o godz. 10:00 na Stadionie Miejskim w Szubinie.

(czytaj więcej)
13 marca 2020 0

Pomaganie dzieciom i młodzieży w kryzysie. Zaproszenie na konferencję

Fundacja „Salus Homini” oraz Powiatowa Poradnia Psychologiczno–Pedagogiczna w Nakle nad Notecią zapraszają# na konferencję: „Uczymy się pomagać dzieciom i młodzieży w kryzysie - kontynuacja”.

(czytaj więcej)
20 marca 2020 0

Ciepły Wieczór i Bogdan Hołownia w Cafe Emilia

20 marca w Cafe Emilia wystąpi zespół Ciepły Wieczór oraz Bogdan Hołownia.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)