Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

Co, gdzie, kiedy?

19 września 2019 0

Pokaz iluzji w NOK-u

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zaprasza najmłodszych mieszkańców # powiatu nakielskiego na pokaz iluzji w wykonaniu Damiana Spętanego – uczestnika telewizyjnego programu „Mam Talent”.

(czytaj więcej)
19 września 2019 0

Spotkanie w Muzeum Ziemi Szubińskiej

Burmistrz Szubina oraz Fundacja GlobalECO z siedzibą w Gdyni zapraszają na # spotkanie, które odbędzie się 19 września 2019 r. (czwartek) o godzinie 19:00 w Muzeum Ziemi Szubińskiej w Szubinie przy ul. Szkolnej 2 w Szubinie.

(czytaj więcej)
22 września 2019 0

Muzyczny Piknik Rodzinny w Minikowie

Zapraszamy na kolejny punkt obchodów 720-lecia nadania praw miejskich Nakłu nad Notecią przez Władysława Łokietka, którym będzie Muzyczny Piknik Rodzinny!

(czytaj więcej)
22 września 2019 0

Jesień w ogrodzie w Minikowie

Serdecznie zapraszamy do Minikowa na Jesień w Ogrodzie i kulinarną promocję karpia nakielskiego! 22 wrzesień od godz. 10.00 do 17.00

(czytaj więcej)
23 września 2019 0

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej społeczność żydowską

Zarząd Stowarzyszenia Ahawas Tora pragnie zaprosić na # wspólne odsłonięcie tablicy upamiętniającej społeczność żydowską Rynarzewa, pochowaną na miejscowym cmentarzu.

(czytaj więcej)
24 września 2019 0

Spotkanie otwarte w Szubinie

24 września o godzinie 19:00 w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbędzie się # spotkanie z Łukaszem Schreiberem – Ministrem Kancelarii Premiera i Mikołajem Bogdanowiczem – Wojewodą Kujawsko-Pomorskim. Zapraszamy.

(czytaj więcej)
24 września 2019 0

Spływ kajakowy po rzece Orla

Fundacja Wspierania Edukacji im. ks. Stanisława Staszica realizuje projekt # dofinansowany przez Powiat Nakielski: „Z nurtem i pod prąd – po raz szósty”.

(czytaj więcej)
25 września 2019 0

XII sesja Rady Powiatu Nakielskiego

W dniu 25 września 2019 roku o godzinie 12:00 w sali konferencyjnej # Przystani Powiat Nakielski w Nakle odbędzie się XII sesja Rady Powiatu Nakielskiego.

(czytaj więcej)
29 września 2019 0

Jesienny Turniej Szachowy w Sadkach

W dniu 29 września o godzinie 10:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w # Sadkach rozegrany zostanie Jesienny Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Sadki. Więcej informacji w załączniku.

(czytaj więcej)
29 września 2019 0

Jesienny Festiwal Chórów

Już po raz trzeci Stowarzyszenie Nakielsis Deo wraz z Nakielskim Ośrodkiem Kultury # organizują Jesienny Festiwal Chórów Nakielsis Cantat.

(czytaj więcej)
29 września 2019 0

60-lecie Domu Kultury w Szubinie

W roku bieżącym Dom Kultury w Szubinie świętuje # 60 lat swojej działalności. Z tej okazji Dyrektor i Pracownicy instytucji kultury zachęcają do udziału w wydarzeniach jubileuszowych.

(czytaj więcej)
04 października 2019 0

Noc w szubińskiej bibliotece

To pięć godzin atrakcyjnego spędzenia czasu na grach, zabawach, wspólnym kucharzeniu i z # głównym gościem wieczoru Janem Hyjkiem pisarzem, lotnikiem, bardem.

(czytaj więcej)
18 października 2019 0

Turniej Pantery Basket Cup 2019

Klub sportowy Pantery Szubin organizuje# Ogólnopolski Turniej Pantery Basket Cup 2019 o Puchar Burmistrza Miasta Szubin.

(czytaj więcej)
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)