Dziś mamy 14 listopada 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

Co, gdzie, kiedy?

15 listopada 2019 0

Nic nie trwa wiecznie - Zawsze jest za wcześnie

Szubiński Dom Kultury zaprasza na wystawę podsumowującą # dorobek prozatorski 36 – letniej pracy twórczej Andrzeja Klawittera (ur. 06.1952 w Szamocinie - 29.06.2019 r. zm. w Szubinie) obejmującej 20 utworów.

(czytaj więcej)
21 listopada 2019 0

Archeologia Szubina na tle dziejów Pałuk i regionu

Archeologia Szubina na tle dziejów Pałuk i regionu Muzeum Ziemi # Szubińskiej im. Zenona Erdmanna zaprasza na spotkanie autorskie z prof. dr. hab. Jackiem Woźnym.

(czytaj więcej)
22 listopada 2019 0

Pokaz zdjęć Marka Nikodema

Biblioteka Publiczna w Szubinie zaprasza na pokaz zdjęć # Marka Nikodema, który odbędzie się 22 listopada br. o godzinie 18:00. W trakcie spotkania odbędzie się pokaz multimedialny z wyprawy do Ameryki Południowej.

(czytaj więcej)
23 listopada 2019 0

Limboski w Cafe Emilia

Limboski na Tapas Music Festival z nową płytą i nowym zespołem! Artysta wystąpi w ramach trasy promującej jego siódmy album studyjny pt. „Ucieczka Saula”.

(czytaj więcej)
26 listopada 2019 0

"Transfery poezji"

Rejonowa Biblioteka w Szubinie zaprasza na # „Transfery poezji”, które odbędą się 26 listopada 2019 roku o godzinie 18:00 w bibliotece.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2019 0

Mikołajkowe Spotkanie

Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Nakle Nad Notecią serdecznie zaprasza dzieci z niepełnosprawnościami w tym z autyzmem i zaburzeniami pokrewnymi oraz ich rodziny na coroczne „Mikołajkowe Spotkanie” w dniu 05.12.2019r. o godzinie 13.00, które odbędzie się w Restauracji Ekspresja w Nakle nad Notecią, ul. Rynek 2.

(czytaj więcej)
7 grudnia 2019 0

Artystyczna sobota z Seniorami

Szubiński Dom Kultury zaprasza 7 grudnia na godzinę 11.00 dzieci i młodzież do udziału w kolejnych organizowanych zajęciach weekendowych pn.: „Artystyczna Sobota”.

(czytaj więcej)
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)