Dziś mamy 20 września 2017, środa, imieniny obchodzą:

Najczęściej czytane

17 września 2017 0

Kilka tysięcy osób odwiedziło wystawę w Minikowie (film)

Tłumy odwiedzających odwiedziły wystawę na terenie Kujawsko-Pomorskiego # Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

(czytaj więcej)
18 września 2017 0

Egida 2017. W ćwiczeniach dowódczo-sztabowych wzięło udział 20. rezerwistów

W nakielskiej komendzie policji zostały przeprowadzone ćwiczenia pod kryptonimem # Egida 2017. W przedsięwzięciu uczestniczyło 20 wybranych rezerwistów, którzy mają przydział organizacyjno – mobilizacyjny do służby w Komendzie Powiatowej w Nakle.

(czytaj więcej)
19 września 2017 0

Pijany kierowca za kółkiem. 47-latek miał ponad dwa promile!

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie kierowca forda transita, zatrzymany przez # szubińskich policjantów na terenie miasta. W zatrzymaniu zamroczonego alkoholem kierowcy, pomógł anonimowy rozmówca, który zgłosił interwencję.

(czytaj więcej)
18 września 2017 0

Dni Kultury Chrześcijańskiej dobiegły końca. Zorganizowano festyn rodzinny

W niedzielę, 18 września, na zakończenie XIX. Dni Kultury Chrześcijańskiej szubińska # Akcja Katolicka zorganizowała Festyn Rodzinny pn. „Być dobrym jak chleb”.

(czytaj więcej)
18 września 2017 0

Ponad trzydzieści zdarzeń w ciągu tygodnia. Strażacy mieli ręce pełne pracy

Wybrane informacje o działaniach straży pożarnej na terenie powiatu nakielskiego w # okresie 11.09.2017r – 17.09.2017r.

(czytaj więcej)
17 września 2017 0

Spotkanie ludowców. Omówiono wiele problemów

W czwartkowy wieczór, 14 września 2017 r. w sali konferencyjnej budynku Przystani # Powiat Nakielski (wynajętej), a więc w samym centrum powiatu nakielskiego odbyło się cokwartalne posiedzenie Zarządu Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Nakle nad Notecią oraz Powiatowej Komisji Rewizyjnej.

(czytaj więcej)
16 września 2017 0

Żywa historia Oflagu 64. Bramy byłego obozu otwarte

W sobotę 16 września 2017 roku w Szubinie, na terenie byłego obozu jenieckiego # Oflag 64 a obecnie Młodzieżowego Ośrodka Adaptacji Społecznej, miało miejsce niecodzienne wydarzenie - pokazy historyczne, przedstawiające historię obozu w scenach rodzajowych z życia jeńców wraz z historycznym komentarzem.

(czytaj więcej)
18 września 2017 0

Oflag 64. To jedyne takie wydarzenie w Polsce (film)

W sobotę, na terenie byłego obozu jenieckiego w Szubinie odbyła się żywa lekcja historii. # Zachęcamy do obejrzenia relacji filmowej z tego wyjątkowego wydarzenia.

(czytaj więcej)
16 września 2017 0

Nawałnica zniszczyła Twój las? Przyjdź na spotkanie

Właściciele lasów mogą wziąć udział w spotkaniach organizowanych przez starostwo w # każdej z gmin. Podczas spotkań zostaną omówione zasady ubiegania się o środku z funduszu leśnego, które mogą być przeznaczone na uporządkowanie terenu zniszczonego przez nawałnicę.

(czytaj więcej)
18 września 2017 0

Bieg charytatywny. Uczestnicy pobiegli dla potrzebujących dzieci

W niedzielę 17 września BBL Szubin nieoficjalnie przyłączył się do 3 PKO Biegu Charytatywnego. W # imprezie wzięło udział 9 pięcioosobowych drużyn. Najlepszy wynik osiągnęła ekipa z Zespołu Szkół w Szubinie, która w ciągu godziny przebiegła 44 okrążenia.

(czytaj więcej)
18 września 2017 0

78. rocznica napaści na Polskę. Złożono wiązanki pod pomnikiem

W 78. rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę pod pomnikiem ofiar hitlerowskich i komunistycznych w latach 1939 – 1989 zapalono znicze i złożono kwiaty na Placu Kościelnym i na cmentarzu.

(czytaj więcej)
13 września 2017 0

Pożar obory. Budynek niemal doszczętnie spłonął

W środę, 13 września po godzinie 19:00 doszło do pożaru obory na terenie # jednego z gospodarstw w Rościminie.

(czytaj więcej)
19 września 2017 0

Trwa nabór wniosków o granty. Sprawdź, na co możesz dostać dofinansowanie

Od 19. września do 2. października (włącznie) trwa nabór wniosków o powierzenie grantów ze # środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność dla obszaru powiatu nakielskiego na lata 2016-2023.

(czytaj więcej)
19 września 2017 0

W dawnej szkole w Słonawach...

W sobotę 16 września 2017 roku w świetlicy wiejskiej w Słonawach, która mieści się w budynku dawnej Szkoły Podstawowej,# dzięki zbiegowi okoliczności bądź przeznaczeniu i uprzejmości Macieja Trzebiatowskiego, leśniczego ze Słonaw, doszło do spotkania po latach uczniów z cenionym przez nich i szanowanym pedagogiem Haliną Zbieranek.

(czytaj więcej)
14 września 2017 0

Udaremniona kradzież. Policjant na urlopie ujął 42-latka

Policyjna służba zobowiązuje, a policjantem jest się zawsze, nawet wtedy, kiedy wychodząc z # pracy zostawia się w niej mundur. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest zachowanie nakielskiego dzielnicowego, który podczas urlopu ujął sprawcę kradzieży sprzętu elektronicznego. Podejrzany 42-latek wczoraj usłyszał zarzuty.

(czytaj więcej)
14 września 2017 0

Zmiana na stanowisku powiatowego inspektora nadzoru budowlanego. Kto nim został?

W dniu 13 września w gabinecie Starosty Nakielskiego miało miejsce uroczyste spotkanie, # podczas którego powołany na stanowisko został Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Nakle nad Notecią. Został nim dotychczasowy pracownik PINB w Nakle nad Notecią Andrzej Niedbała.

(czytaj więcej)

Lider nie dał szans

Lider B klasy grupy 4, LZS Świątkowo Cerekwica nie dała szans Zjednoczonym i wygrał pewnie w Chwaliszewie.

(czytaj więcej)
14 września 2017 0

Zderzenie dwóch osobówek. Citroen zderzył się z passatem

W środę, 13 września około godziny 06:00 rano doszło do zderzenia dwóch samochodów # osobowych na ulicy Bydgoskiej w Turze.

(czytaj więcej)
14 września 2017 0

Kierowała oplem pomimo zakazu. 52-latka będzie tłumaczyć się przed sądem

3 lata pozbawienia wolności grożą 52-latce, która została zatrzymana wczoraj przez # nakielskich „patrolowców”, kiedy kierowała oplem vectrą wbrew sądowemu zakazowi. Zachowanie kobiety oceni sąd.

(czytaj więcej)
19 września 2017 0

Turniej oldbojów o puchar burmistrza. Rywalizowały ze sobą dwie drużyny

W dniu 17 września na szubińskim orliku odbył się Turniej Piłki Nożnej Oldboyów o # Puchar Burmistrza Szubina. O tytuł najlepszej drużyny rywalizowały ze sobą dwa zespoły: z Szubina i Sipior.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Rok szkolny 2017/2018. Sprawdź, kiedy wypadają dni wolne

Ferie, zimowa, wiosenna przerwa świąteczna – ile wolnego czeka uczniów w roku #szkolnym 2017/2018? Sprawdziliśmy.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)