Dziś mamy 15 grudnia 2017, piątek, imieniny obchodzą:

Fakty

14 grudnia 2017 0

W 36. rocznicę. Regionalne obchody odbyły się w Szubinie

13 grudnia 2017 roku minęła 36. rocznica wprowadzenia do Polski stanu wojennego.#Regionalne obchody rocznicy tego wydarzenia odbyły się w Szubinie. Uroczystość rozpoczęła się w samo południe.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2017 6

Mieszkańcy dwóch wsi w końcu się doczekali. Zakończono budowę chodnika

Zakończono prace związane z budową chodnika przy drodze wojewódzkiej # nr 246 na odcinku 1,423 km w km od 7+866 do km 9+289 od Samoklęsk Dużych do Samoklęsk Małych.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2017 0

Kolejne spotkanie konsultacyjne. Udało się dojść do porozumienia?

7 grudnia br. w budynku Urzędu Miejskiego w Szubinie o godzinie 17:00, # w Szubinie odbyło się drugie spotkanie konsultacyjne. Na zebranie przybyli mieszkańcy zainteresowani zmianami przeznaczenia tego terenu, Radni Rady Miejskiej w Szubinie oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Szubinie.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2017 14

W powiecie jest 401,6 km dróg powiatowych. W jakim są stanie?

- Ilość dróg powiatowych w naszym powiecie to jedna z większych na terenie #województwa – stanowi 401,6 km, w tym 335 km dróg bitumicznych, 4,3 km brukowych, 4,2 km tłuczniowych i 58,1 km gruntowych – powiedział dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Bartosz Lamprecht. W jakim są stanie?

(czytaj więcej)
08 grudnia 2017 0
Konto za Złotówkę

Odkryj wartość jednej złotówki

Wybierz konto z prowadzeniem rachunku, kartą zbliżeniową Mastercard® i aplikacją mobilną.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2017 9

Okazja, by docenić bezinteresowną pomoc. Uhonorowano wolontariuszy

8 grudnia w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury odbyły się obchody #Powiatowego Dnia Wolontariatu, podczas których wręczono nagrody wolontariuszom.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2017 5

"Aby skończyć, trzeba najpierw rozpocząć". Realizacja hydroinwestycji wymaga wielkich nakładów

Realizacja hydroinwestycji na projektowanych międzynarodowych, śródlądowych drogach # wodnych (E-30, E-40, E-70) w obrębie naszego kraju, jak również na pozostałych szlakach wodnych Polski, mających na celu doprowadzenie ich parametrów żeglowności do przynajmniej IV klasy, może być rozłożona na dziesięciolecia (50-60 lat).

(czytaj więcej)
07 grudnia 2017 0

Starosta wyjaśnia nieścisłości. "Nie doszło do złamania prawa"

Starosta Nakielski Tomasz Miłowski odniósł się do komentarzy zamieszczonych na naszym #portalu pod artykułami pt. „Spotkanie dotyczące rozwoju regionalnego. Starosta reprezentował samorząd powiatu” (komentarz osoby posługującej się nickiem PSL out, w dniu 23-11-2017 18:54:00) oraz pt. „Temat dróg, szpitala i pożaru kościoła na tapecie. Za nami kolejne obrady” (nick PSL out, w dniu 30-11-2017 08:59:50). Poniżej treść sprostowania.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2017 3

Po pożarze kościoła wiele się dzieje. Trwają prace wewnątrz świątyni

Powoli mija tydzień od pożaru zabytkowego kościoła pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika #w Ciężkowie. W tym czasie wiele zdążyło się już wydarzyć. Wielu ludzi dobrej woli włączyło się w pozyskiwanie funduszy na odbudowę i prace porządkowe.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2017 2

Targi Edukacji i Pracy. Zwiedzający zapoznali się z ofertami

1 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle zorganizowano # Targi Edukacji i Pracy pod hasłem " „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje”.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2017 22

Frekwencja dopisała. Parafianie wspólnymi siłami chcą odbudować kościół

30 listopada, dobę po pożarze, który strawił kościół pw. św. Stanisława Biskupa i #Męczennika w Ciężkowie, parafianie spotkali się w świetlicy wiejskiej w Ciężkowie, by wspólnie wypracować pomysły na pomoc w odbudowie kościoła. Okazuje się, że możliwości jest wiele. Potrzeba chęci, życzliwości parafian i nie tylko.

(czytaj więcej)
30 listopada 2017 6

UKB Szubin ma 25 lat. Wręczono podziękowania, wyróżnienia i odznaczenia

18 listopada 2017 r. w murach Starego Browaru w Szubinie odbyła się uroczystość # 25 – lecie istnienia Uczniowskiego Klubu Biegacza w Szubinie. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, sponsorzy oraz byli zawodnicy klub i obecnie trenujący. Zawodnicy UKB przez okres 25 lat zdobyli 33 medale Mistrzostw Polski. Tego dnia była okazja do wręczenia podziękowań, wyróżnień oraz odznaczeń.

(czytaj więcej)
30 listopada 2017 34

Temat dróg, szpitala i pożaru kościoła na tapecie. Za nami kolejne obrady

29 listopada odbyła się kolejna sesja Rady Powiatu Nakielskiego. Jej głównym tematem tym #razem było omówienie stanu dróg wojewódzkich i powiatowych. Nie zabrakło także tematu szpitala i pożaru kościoła w Ciężkowie.

(czytaj więcej)
28 listopada 2017 1

V Forum Samorządowe Województwa. W debacie wzięli udział samorządowcy z powiatu

Propozycje rozwiązań w zakresie ubezpieczania gmin na wypadek zagrożeń i katastrof naturalnych, # a także kierunki Polityki Spójności Unii Europejskiej po 2020 roku znalazły się wśród głównych tematów V Forum Samorządowego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które odbyło się dziś (28 listopada) w Dworze Artusa w Toruniu. Podczas spotkania przyjęto także wspólne stanowisko w sprawie projektowanych zmian w Kodeksie Wyborczym oraz ustawach samorządowych.

(czytaj więcej)
27 listopada 2017 12

Sesja w Szubinie. Burzliwe obrady nad projektem jednej z uchwał

W poniedziałek 27 listopada 2017 roku odbyła się XXXVIII sesja Rady Miejskiej w # Szubinie. Głównym problem okazało się procedowanie nad uchwałą zmieniającą uchwałę w sprawie trybu prac nad projektem budżetu Gminy Szubin.

(czytaj więcej)
26 listopada 2017 11

Na drogi, tereny zielone i zabawy. Zobacz, jakie priorytety mają sołectwa

744 tys. 293, 49 zł – taką sumę rozdysponowały łącznie wszystkie sołectwa gminy #Szubin na rok 2018. Prym wiedzie utrzymanie dróg, terenów zielonych i rekreacyjnych.

(czytaj więcej)
26 listopada 2017 9

Młodzi adepci pożarnictwa sprawdzili swoją wiedzę. Rywalizacja była zacięta

W sobotnie przedpołudnie w Szkole Podstawowej w Mroczy najlepsi zawodnicy z turniejów #gminnych zmierzyli się na szczeblu powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Najlepsi wezmą udział w zawodach wojewódzkich.

(czytaj więcej)
25 listopada 2017 9

Na Ogrodowej praca wre. Mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami

Od 19 października przejazd ul. Ogrodową nie jest możliwy, a kierowcy muszą #korzystać z objazdów, co niekoniecznie wszystkim się podoba. Tymczasem praca wre, choć gdyby nie opóźnienia w przebudowie linii energetycznej, prace postępowałyby sprawniej.

(czytaj więcej)
24 listopada 2017 30

Powiatowe obchody Dnia Pracownika Socjalnego. Wręczono wyróżnienia i kwiaty

W piątek, 24 listopada w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury odbyły się # powiatowe obchody Dnia Pracownika Socjalnego.

(czytaj więcej)
22 listopada 2017 4

100-lecie harcerstwa w Szubinie. Odsłonięto pamiątkową tablicę

21 listopada poświęcono w Szubinie tablicę zafundowaną w setną rocznicę powstania #harcerstwa w Szubinie oraz w hołdzie tym, którzy odeszli na wieczną wartę. Pamiątkowa tablica zawisła na murach Muzeum Ziemi Szubińskiej.

(czytaj więcej)
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)