Dziś mamy 29 lipca 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

Fakty

29 lipca 2021 0

152 mln zł trafią do województwa. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

152 mln zł otrzyma województwo kujawsko-pomorskie na# dofinansowanie zadań drogowych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2022r. Wojewoda Kujawsko-Pomorski ogłosił kolejny nabór wniosków.

(czytaj więcej)
29 lipca 2021 1

Budowa drogi łączącej ul. Św. Marcina z ulicą Młyńską. Będą utrudnienia

27 lipca br została zawarta umowa na# budowę drogi łączącej ul. Św. Marcina z ulicą Młyńską w Szubinie z Firmą STRABAG Sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie.

(czytaj więcej)
29 lipca 2021 12

Andrzej Skiba złożył wniosek dotyczący budowy ubojni! Przewidywania stały się faktem

Stało się to, czego obawiała się większość mieszkańców# Kowalewa. W minionym tygodniu prezes zarządu Zakładów Mięsnych Skiba S.A. z Chojnic – Andrzej Skiba złożył w szubińskim Urzędzie Miejskim wniosek o wydanie przez burmistrza Szubina Mariusza Piotrkowskiego decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie zakładu mięsnego z ubojnią trzody chlewnej, rozbiorem półtusz wieprzowych, konfekcją, magazynami oraz ekspedycją na działce usytuowanej na granicy miejscowości Kowalewo i Słupy.

(czytaj więcej)
29 lipca 2021 6

Odnotowaliśmy więcej zakażeń niż wczoraj. Trzy zgony w województwie

29 lipca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 167 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Zmarło pięć osób, z czego cztery miały choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
29 lipca 2021 0

Szybkie wzrosty popularności profilu zaufanego. Ma go już 12 mln Polaków

12 milionów Polaków, czyli 40% dorosłych, ma już# profil zaufany. Dzięki PZ potwierdzicie swoją tożsamość w internecie. Można go założyć za darmo, najszybciej – przez internet. Warto!

(czytaj więcej)
29 lipca 2021 7

Wojewódzkie Święto Policji. Odbył się wyjątkowy koncert

W akompaniamencie policyjnej orkiestry wzniósł się# wczoraj (28 lipca) sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji - w Bydgoszczy uroczyście obchodzono święto garnizonu kujawsko-pomorskiego. Funkcjonariuszy w naszym regionie od lat wspiera samorząd województwa, dofinansowując m.in. zakupy służbowych samochodów i niezbędnego sprzętu. W wydarzeniu udział wziął wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

(czytaj więcej)
29 lipca 2021 0

Spotkanie w komendzie straży pożarnej. Jego tematem program szczepień

27 lipca 2021 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w# Nakle nad Notecią odbyło się spotkanie w celu przedstawienia szczegółów związanych z rządowym programem #SzczepimySię z OSP.

(czytaj więcej)
29 lipca 2021 0

Duże zainteresowanie „Dobrym startem”. Pierwsze pieniądze już na kontach

Rośnie zainteresowanie świadczeniem z# programu „Dobry start”. Pierwsze wypłaty środków już na kontach rodziców i opiekunów. Wnioski można składać do 30 listopada 2021 r. wyłącznie drogą elektroniczną - za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej i portalu Emp@tia.

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 78

Prace oficjalnie rozpoczęte! Protest na tle inauguracji budowy mieszkań

Jak już informowaliśmy wcześniej, w rejonie ul. Mroteckiej powstanie# 190 mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Dzisiaj, 28 lipca – dokonano oficjalnej inauguracji budowy.

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 1

Województwo kusi różnorodnością smaków. Zasmakuj lokalnych produktów

Pasztety i kiełbasy, sery, syropy, powidła, galaretki oraz# miody – te i wiele innych regionalnych przysmaków prosto od producentów z Kujaw i Pomorza można nabyć w sklepie internetowym www.lokalna-zywnosc.pl. W ofercie blisko 200 różnych produktów. Zamówienia można składać do poniedziałku (2 sierpnia). Odbiór w czwartek (5 sierpnia) w punkcie podawczo-kancelaryjnym przed głównym wejściem do Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym, budynku Urzędu przy ulicy Skłodowskiej-Curie w Toruniu lub w Auli UMK.

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 16

Wykonano ponad 50 testów w powiecie. Zobacz środowy raport

28 lipca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 138 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Zmarły trzy osoby, z czego dwie miały choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 2

Nietypowy spacerowicz przechadzał się ulicami miasta. Zwierzę schwytano

W sobotnie popołudnie 24 lipca br. ulicą Grodzką w# okolicy hotelu „Holiday Inn” w Bydgoszczy przechadzał się nietypowy spacerowicz – Agama brunatna.

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 0

Masowo aktywujemy bony turystyczne. Przypominamy, komu przysługuje

Bon turystyczny jest coraz popularniejszy. Z początkiem wakacji rodzice# zaczęli masowo aktywować bony turystyczne i coraz częściej nimi płacić. Już niemal 2,5 mln Polaków aktywowało bony turystyczne na kwotę 2,1 mld zł. Na Kujawach i Pomorzu 60 proc. uprawnionych do bonu już aktywowało go na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 19

Czwarta fala coraz bliżej? Sprawdzamy statystyki szczepień

Eksperci i analitycy alarmują. Akcja szczepień przeciwko# koronawirusowi w naszym kraju w ostatnim czasie znacznie wyhamowała. Nie pomagają liczne zachęty skierowane do obywateli. Przedstawiciele rządu RP coraz częściej kierując swoje apele o to, żeby się szczepić przestrzegają, że czwarta fala pandemii jest coraz bliżej, a do jej wybuchu może dojść nawet za trzy tygodnie.

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 1

„Psy służbowe skutecznie usprawniają pracę policjantów”. Dostaną nowe pojazdy

Psy służbowe - szkolone do zadań zwiadowczych, patrolujących i# tropiących, nieocenione podczas akcji poszukiwawczych. Pięć specjalistycznych pojazdów umożliwiających ich bezpieczny transport trafi do komend miejskich i powiatowych w całym regionie. To kolejny po samochodach osobowych zakup dla policji, który wsparł finansowo samorząd województwa. Porozumienie w tej sprawie wręczyli wczoraj (27 lipca) komendantowi wojewódzkiemu policji nadinspektorowi Piotrowi Leciejewskiemu marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

(czytaj więcej)
27 lipca 2021 1

104. urodziny pani Aurelii. Składamy najserdeczniejsze życzenia!

Śmiej się z ludźmi, płacz w ukryciu, bądź lekki w tańcu, ale# nigdy w życiu – to recepta na długowieczność pani Aurelii Liwińskiej, pełnej energii mieszkanki Torunia, która w sobotę (24 lipca) świętowała swoje 104. urodziny. Nestorka, która należy do grona osób uhonorowanych marszałkowskim medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis, towarzyszy nam podczas wielu ważnych dla województwa wydarzeń i uroczystości.

(czytaj więcej)
27 lipca 2021 2

Panie przygotowały chłodnik litewski. Warsztaty na przystani

23 lipca odbyły się przedostatnie zajęcia z# dietetykiem w ramach zajęć „Zdrowie na talerzu”, w których uczestniczyły seniorki z naszego powiatu.

(czytaj więcej)
27 lipca 2021 0

Najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia. 65 osób na kwarantannie

27 lipca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 106 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Zmarło siedem osób, z czego sześć miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
27 lipca 2021 0

Piknik w Wąsoszu. Wśród atrakcji pokazy sprzętu pożarniczego

24 lipca 2021 roku w ramach Kampanii Kręci Mnie Bezpieczeństwo nad# Wodą odbyły się pokazy sprzętu pożarniczego oraz ratowniczego.

(czytaj więcej)
27 lipca 2021 13

Dzięki szczepieniom zmniejszyła się zachorowalność na wiele chorób zakaźnych

Szczepienia ochronne przeprowadzane są w# celu uniknięcia chorób zakaźnych, które stanowią, w szczególności dla dzieci, ryzyko ciężkiego przebiegu, groźnych powikłań, a nawet zgonu. To właśnie dzięki szczepieniom możliwe jest wytworzenie odporności wobec chorób bez ich przechorowania.

(czytaj więcej)
0

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Mamy na to kilka sposobów

Wakacje najczęściej kojarzą nam się z# wypoczynkiem w górach, nad morzem albo na wsi u rodziny. Nie każda rodzina jednak ma możliwość, by zapewnić swoim dzieciom tego typu rozrywkę. U niektórych jest to kwestia finansowa, a niektórzy rodzice po prostu nie mają na to czasu ze względu na pracę. Nie jest to jednak żaden problem, ponieważ również w mieście można zapewnić dziecku świetną rozrywkę pełną przygód i ciekawych doświadczeń. Co robić i o czym należy pamiętać, planując wakacje w mieście?

(czytaj więcej)
0

Martwisz się o swoje dziecko w sieci? Najważniejsza jest rozmowa

Co zrobi rodzic, żeby zapewnić swojemu dziecku# bezpieczeństwo? Odpowiedź jest prosta – wszystko. Tak samo powinno być w internecie. A jak najlepiej ochronić najmłodszych przed zagrożeniami w sieci? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Polacy nie chcą rezygnować z mięsa dla dobra klimatu. Zmiana jest konieczna

Zdaniem ekspertów ograniczenie spożycia mięsa i nabiału to# jedno z kluczowych działań, jakie możemy podjąć, by przeciwdziałać zmianie klimatu. Tymczasem, tylko niewielu z nas byłoby skłonnych do podjęcia takiego kroku w trosce o planetę – pokazują to wyniki najnowszego badania „Zmiana klimatu a produkcja żywności – badanie świadomości mieszkańców Polski” przeprowadzonego przez Upfield.

(czytaj więcej)
0

Ceny w górę, wydatki w dół. Oszczędzamy na przyjemnościach

Z danych GUS wynika, że w porównaniu z# pierwszą połową ub.r. inflacja w pierwszym półroczu 2021 r. wyniosła 3,6 proc. Najbardziej wzrosły koszty transportu, utrzymania mieszkania i łączności czy edukacji. Znacząco zdrożała też oferta restauracji i hoteli oraz rekreacji i kultury. Ceny rosną, ale równolegle ponad 40 proc. Polaków, pod wpływem pandemii, chce ograniczać wydatki. Oszczędzamy głównie na przyjemnościach – książkach, kinie, usługach fryzjerskich czy jedzeniu na mieście. Tylko 3 proc. osób uświadomiło sobie w czasie pandemii, że trzeba korzystać z życia i mniej przejmować się pieniędzmi – wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)