Dziś mamy 19 lipca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

Fakty

18 lipca 2019 0

Gmina Nakło otrzymała grunty. Miejsce pod budowę parkingu

Polskie Koleje Państwowe SA przekazały Gminie Nakło nad Notecią grunty pod# budowę parkingu "Park and Ride".

(czytaj więcej)
18 lipca 2019 0

Umowy inwestycyjne. Celem rozwój obszarów wiejskich

11 umów o dofinansowanie przedsięwzięć inwestycyjnych o# łącznej wartości ponad miliona 100 tysięcy złotych podpisują dziś (18 lipca) w Urzędzie Marszałkowskim beneficjenci Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

(czytaj więcej)
18 lipca 2019 4

Zebranie wiejskie w Rynarzewie. Chcą mieć Plac Zabaw

16 lipca 2019 w Świetlicy Wiejskiej w Rynarzewie odbyło się# zebranie mieszkańców sołectwa Rynarzewo.

(czytaj więcej)
18 lipca 2019 0

Tratwa Pielgrzym zatrzymała się w Drawsku. Dopłynął również Łokietek

Marina w Drawsku została jednym z# przystanków tratwy "Pielgrzym".

(czytaj więcej)
18 lipca 2019 0

Przebudowa drogi. Zakończono kolejny etap inwestycji

Skończony został II etap prac związanych z# "Przebudową drogi gminnej Dąbrówka Słupska - Wrzosy - Brzyskorzystew i Retkowo - Wrzosy".

(czytaj więcej)
17 lipca 2019 3

Zmiana w przepisach. Pobyt opiekuna jest bezpłatny

Zgodnie z nowymi przepisami podmioty lecznicze nie mają prawa do pobierania# opłat od rodziców lub opiekunów za pobyt z dzieckiem albo z osobą z niepełnosprawnością w stopniu znacznym w szpitalu lub innym zakładzie leczniczym. Prezydent 6 czerwca 2019 r. podpisał nowelizację ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.

(czytaj więcej)
17 lipca 2019 3

Inwestycje w Gródku, Dźwiersznie i Kościerzynie. Zakończono prace porządkowe

Prace porządkowe na plaży w Gródku Krajeńskim i na terenach# do niej przyległych zostały w tym tygodniu zakończone. Wyczyszczono teren plaży, zamontowano pomost pływający oraz wykoszono tereny zielone.

(czytaj więcej)
17 lipca 2019 0

Policjanci z Nakła obchodzili swoje święto. Mianowania służbowe

16 lipca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią uroczyście# obchodzili przypadające na dzień 24 lipca Święto Policji. Tegoroczne święto było podwójnie ważne, gdyż w tym roku polska policja obchodzi 100-lecie istnienia.

(czytaj więcej)
16 lipca 2019 4

Bransoletki życia dla potrzebujących. Rozszerzenie projektu dla seniorów

Już 95 gmin w całym województwie zadeklarowało przystąpienie do rozszerzenia # marszałkowskiego programu teleopieki domowej, opartego na bransoletkach życia, czyli noszonych na nadgarstku mobilnych urządzeniach do przywoływania pomocy.

(czytaj więcej)
14 lipca 2019 5

100-lecie powstania Policji. Obchody wojewódzkie w Bydgoszczy

Wojewódzkie obchody Święta Policji w Bydgoszczy miały szczególne uroczysty # charakter z uwagi na przypadającą w tym roku 100. rocznicę powstania Policji Państwowej.

(czytaj więcej)
14 lipca 2019 0

Powstają nowe miejsca opieki nad dziećmi. Otrzymano dofinansowania

Samorząd województwa z myślą o najmłodszych mieszkańcach regionu i ich rodzicach przeznacza # znaczące środki z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego na budowę i organizację miejsc w żłobkach i przedszkolach.

(czytaj więcej)
13 lipca 2019 4

Oddano ponad 12 litrów krwi. Krwiodawcy nie zawiedli

„Przystań w Kolorze Blue” to nie tylko występy artystyczne czy zawody sportowe, lecz także # bezinteresowna pomoc innym.

(czytaj więcej)
12 lipca 2019 0

Projekt „EduAkcja w technikach”. Ponad 50 stażystów w 19 zakładach

Trwają czterotygodniowe płatne staże zawodowe dokładnie dla 52 uczestników# projektu „EduAkcja w technikach”. Stażystami są uczniowie techników funkcjonujących na terenie powiatu nakielskiego – technikum logistyczne, informatyczne czy pojazdów samochodowych.

(czytaj więcej)
12 lipca 2019 4

Można już wyrabiać nowe tablice rejestracyjne. Z zielonymi literami

Wchodząca od 11 lipca 2019 roku nowelizacja Prawa o ruchu drogowym# wprowadziła nową formę czasowej rejestracji pojazdów – tzw. profesjonalną rejestrację.

(czytaj więcej)
12 lipca 2019 0

Wspieramy spółki wodne. Podpisano umowy o dofinansowanie

11 lipca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu z udziałem wicemarszałka# Dariusza Kurzawy odbyło się uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie zadań z zakresu utrzymania wód i urządzeń wodnych.

(czytaj więcej)
11 lipca 2019 3

Będą decydować o sobie. Czy powinno powstać nowe sołectwo? (sonda)

Radni Rady Miejskiej w Szubinie jednogłośnie zatwierdzili# powstanie nowego sołectwa w szubińskiej gminie. Będzie to Stanisławka, która dotąd wchodziła w skład sołectwa Kołaczkowo.

(czytaj więcej)
11 lipca 2019 0

Usprawniono ustalanie opłat za korzystanie z szaletów. Ile trzeba zapłacić?

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Szubinie radni poprzez uchwałę upoważnili burmistrza do określenia wysokości opłat za korzystanie z szaletów publicznych i urządzeń użyteczności publicznej. Kompetencje przekazano w celu usprawnienia ustalania opłat

(czytaj więcej)
10 lipca 2019 7

Problem ze śmieciami. Czy koszy powinno być więcej? (sonda)

W ostatnim roku w Szubinie zrealizowano kilka dużych inwestycji. Warto wspomnieć budowę # parkingu przy kościele, rewitalizację parku przy cmentarzu czy tzw. łącznik ulicy Nakielskiej z ulicą Kochanowskiego. Przy tych wszystkich wielkich sprawach trochę zapomniano o tych mniejszych, ale ważnych dla mieszkańców.

(czytaj więcej)
10 lipca 2019 0

Zabytki w coraz lepszym stanie. Powiat Nakielski przekazuje dofinansowanie

W tym roku aż pięć parafii z rąk Powiatu Nakielskiego otrzyma dofinansowanie na prace # konserwatorskie, restauratorskie oraz roboty budowlane w ramach wsparcia kościołów jako obiektów zabytkowych nie stanowiących własności Powiatu. Wczoraj, w gabinecie Starosty Nakielskiego – Tadeusza Sobola, zostały podpisane umowy.

(czytaj więcej)
10 lipca 2019 5

Problem z dostawą leków. Czy zauważyliście ten kłopot? (sonda)

Coraz częściej słyszymy o tym, że w aptece brakuje leków. Mogą mieć na to wpływ # różne czynniki m.in. nielegalny wywóz leków czy restrykcyjne wymogi unijne.

(czytaj więcej)
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)