Dziś mamy 19 marca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

Fakty

17 marca 2019 11

Rośnie liczba niezaszczepionych. Statystyki z naszego powiatu (sonda)

Na terenie powiatu nakielskiego wzrasta liczba osób uchylająca się od # obowiązkowych szczepień ochronnych.

(czytaj więcej)
16 marca 2019 21

Mama 4+. Najczęściej zadawane pytania

W mediach społecznościowych zbieraliśmy pytania dot. Mama 4+.# Dziś odpowiadamy na najczęściej pojawiające się wątpliwości.

(czytaj więcej)
16 marca 2019 19

Trwają rozmowy. Czy będą dwie niedziele handlowe w miesiącu? (sonda)

Od stycznia 2019 roku obowiązuje tylko jedna # niedziela handlowa. Wcześniej mogliśmy robić zakupy w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca.

(czytaj więcej)
16 marca 2019 65

Konkurs zakończony. Zastępcą dyrektora PCPR został Piotr Hemmerling

Już wiadomo, kto został zastępcą dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy #Rodzinie w Nakle. Funkcję tę pełnić będzie Piotr Hemmerling.

(czytaj więcej)
13 marca 2019 37

Kolejne zebranie za nami. Rekordowa liczba mieszkańców na spotkaniu

Na zebranie sołeckie w Zamościu postanowiło przyjść tylu mieszkańców, że... # niewiele brakowało, a nie zmieściliby się w świetlicy wiejskiej. Znaczna większość chciała zmienić sołtysa.

(czytaj więcej)
13 marca 2019 12

Mieszkańcy wybrali sołtysa. W zebraniu wzięło udział aż 126 osób

Stary Jarużyn to sołectwo, na które składają się trzy wsie: Stary Jarużyn, Chobielin i Wymysłowo. W # październiku ubiegłego roku wybierali swojego sołtysa, bo poprzedni zrezygnował. W miniony poniedziałek znów spotkali się na wyborach.

(czytaj więcej)
11 marca 2019 0

Zebranie Koła nr 11 PSD w Szubinie. Wybrano nowy zarząd

W sobotę, 9 marca miało miejsce zebranie sprawozdawczo-wyborcze szubińskiego Koła nr 11# Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

(czytaj więcej)
08 marca 2019 5

Wyjątkowe urodziny Pani Moniki. Jubilatka skończyła 102 lata

Pani Monika Pietras urodziła się 102 lat temu, 4 marca 1917 roku w # Wolwarku, w rodzinie Pelagii i Walentego Pietras. Miała trzy siostry i czworo braci. Ona była najmłodsza.

(czytaj więcej)
08 marca 2019 19

Ponowne spotkanie z mieszkańcami. Odstąpienie od realizacji planów

Całkiem niedawno w Królikowie zorganizowano nieformalne spotkanie z # urzędnikami i projektantkami planu zagospodarowania przestrzennego dla części wsi – po to, aby mieszkańcy zapoznali się ze wstępnym projektem i mogli zadawać pytania.

(czytaj więcej)
08 marca 2019 6

Na ochronę powietrza, przyrody i usuwanie azbestu. Pomoc dla gmin

Powiat Nakielski przekazał gminom Nakło, Sadki, Szubin i Mrocza pomoc finansową. #Na co konkretnie? Chodzi o ochronę powietrza, usuwanie azbestu oraz ochronę kasztanowców i pomników przyrody.

(czytaj więcej)
08 marca 2019 7

Ponad 160 tys. zł na dokształcanie nauczycieli. Powiat przyznał placówkom środki

162 928 zł - taką kwotę zabezpieczono w budżecie powiatu nakielskiego na rok 2019 na #dokształcanie i doskonalenie nauczycieli w placówkach zarządzanych przez Powiat. Jest to 0,8% planowanych rocznych środków przeznaczonych na wynagrodzenia osobowe nauczycieli.

(czytaj więcej)
07 marca 2019 4

Duże zaufanie mieszkańców. Agnieszka Kozdęba ponownie sołtysem

Sołectwo Grzeczna Panna dołączyło do grona miejscowości, w których mieszkańcy postanowili # obdarzyć zaufaniem swojego dotychczasowego sołtysa.

(czytaj więcej)
07 marca 2019 5

Jednomyślna decyzja mieszkańców. Niska frekwencja spotkania

Niecałe 50 minut – tyle czasu potrzebowali mieszkańcy # Godzimierza, by wybrać sołtysa i radę sołecką. Zgromadzone w świetlicy osoby podjęły jednomyślną decyzję.

(czytaj więcej)
06 marca 2019 10

Drogi głównym tematem rozmów. Bardzo niska frekwencja na zebraniu

Mieszkańcy sołectwa Szubin-Wieś jako kolejni w gminie wzięli udział w zebraniu# sprawozdawczo-wyborczym. Oprócz wyboru sołtysa, zebrane w Szubińskim Domu Kultury osoby miały okazję porozmawiać z burmistrzem Mariuszem Piotrkowskim.

(czytaj więcej)
06 marca 2019 0

Zebranie sołeckie w Zalesiu. Radosław Borowiak na kolejną kadencje

5 marca 2019 r. o godz. 17:00 w świetlicy wiejskiej w Zalesiu# odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze sołectwa Zalesie.

(czytaj więcej)
06 marca 2019 2

W Łachowie również bez zmian. Zgłoszono tylko jedną kandydaturę

Za nami kolejne zebranie sołeckie w gminie Szubin.# Tym razem 33 mieszkańców Łachowa uprawnionych do głosowania w wyborach spotkało się w suszarni jednego z bloków, by wyłonić spośród siebie nowego sołtysa.

(czytaj więcej)
06 marca 2019 0

Dzisiaj Środa Popielcowa. Rozpoczynamy Wielki Post

Karnawał oficjalnie dobiegł końca. Środa Popielcowa przypadła w tym roku 6 marca i tym samym w# kościele katolickim rozpoczął się Wielki Post. Przed wiernymi czterdziestodniowy okres przygotowania do Wielkanocy.

(czytaj więcej)
05 marca 2019 1

Mieszkańcy wybrali sołtysa. Radosław Borowiak na kolejną kadencję

76 na 553 uprawnionych mieszkańców zadecydowało o tym, kto przez kolejne # 5 lat będzie „rządził” we wsi. Sołtysem, na kolejną już kadencję, został wybrany Radosław Borowiak.

(czytaj więcej)
05 marca 2019 6

Promocja oficerska z udziałem Premiera RP. Nakielska policjantka wygłosiła przemówienie

Uroczystość mianowania na pierwszy stopień oficerski Policji odbyła się w # dniu 28 lutego 2019 r. w Szczytnie. W imieniu koleżanek i kolegów podziękowania złożyła podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy nakielskiej policji, mieszkanka Kcyni.

(czytaj więcej)
05 marca 2019 0

Sprawdzono jakość wody. Czy odpowiada określonym wymaganiom?

W ramach sprawowania bieżącego nadzoru nad jakością wody pobrano próbki wody #z wodociągu w Gąbinie należącego do Komunalnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Szubinie. Wykonano badania próbek w zakresie bakteriologicznym i fizykochemicznym. Co wykazały?

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)