Dziś mamy 23 września 2018, niedziela, imieniny obchodzą:

Fakty

23 września 2018 26

Kolejna pikieta na rynku. Obywatele RP nie odpuszczają

„Zdradza ojczyznę ten, kto łamie jej najwyższe prawo” - to tylko jedno z haseł manifestacji Obywateli # RP zorganizowanej 22 września na nakielskim rynku.

(czytaj więcej)
23 września 2018 2

To już 10 lat istnienia sekcji. Jubileusz Nadnoteckich Sokołów

Sekcja motocyklowa KŻR-LOK „Nadnoteckie Sokoły” w Nakle w ostatnią sobotą obchodziła jubileusz # 10-lecia istnienia. Świętowano również zakończenie sezonu motocyklowego.

(czytaj więcej)
22 września 2018 9

Długa i burzliwa dyskusja w Turze. Mieszkańcy podzielili fundusz sołecki

Kolejnym sołectwem w gminie Szubin, które podzieliło swój fundusz sołecki był Tur. Mieszkańcy # mieli do rozdysponowania ponad 42 tys. zł.

(czytaj więcej)
21 września 2018 3

Długa dyskusja przy podziale pieniędzy. Mieszkańcy Zamościa postawili na drogi

2 godziny trwała dyskusja na temat podziału przyszłorocznego budżetu sołeckiego w Zamościu. W zebraniu wzięło udział 21 mieszkańców.

(czytaj więcej)
21 września 2018 0

Konwent Powiatów. Na tapecie szpitale powiatowe i inwestycje drogowe

W minioną środę, 19 września 2018 roku, w Tleniu odbyło się kolejne posiedzenie #Konwentu Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

(czytaj więcej)
20 września 2018 7

Promocja gminy kosztuje. Ile środków wydano przez pół roku?

Każdego roku gminy wydają pieniądze na promocję. W końcu np. logo można #nadrukować niemalże na wszystkim. Jednak promocja to nie tylko gadżety. Sprawdzamy, ile środków wydano na ten cel w gminie Szubin przez pół roku.

(czytaj więcej)
20 września 2018 3

Mieszkańcy spotkali się w świetlicy. Tematów do rozmów było wiele

W minioną w środę mieszkańcy Ciężkowa spotkali się w świetlicy wiejskiej, by podzielić #fundusz sołecki na rok 2019. Zebranie było także okazją do zadawania pytań burmistrzowi i sołtysowi.

(czytaj więcej)
19 września 2018 9

Dwie ulice zostaną przebudowane. Wydano pozwolenie na inwestycję

Opracowano dokumentację projektową i uzyskano decyzję ZRID o zezwoleniu na realizację inwestycji # drogowej dla przebudowy ul. Pałuckiej i Leśnej w Szubinie.

(czytaj więcej)
19 września 2018 0

Wspomniano ofiary Zbrodni Katyńskiej. Wiązankę pod pomnikiem złożył komendant policji

Komendant Komisariatu Policji w Szubinie, kom. Roman Kalisz wziął udział w uroczystościach # związanych z 79. rocznicą agresji ZSRR na Polskę, w ramach których wspominano ofiary Zbrodni Katyńskiej.

(czytaj więcej)
19 września 2018 0

Zapalili znicze i złożyli kwiaty. Pamięć o tragicznych wydarzeniach września 1939r.

17 września 2018 r. w 79. rocznicę agresji ZSRR na Polskę# burmistrz Szubina Artur Michalak i Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna zaprosiło mieszkańców na spotkanie w murach Domu Polskiego.

(czytaj więcej)
17 września 2018 1

Sobotnie zebrania. Kolejne sołectwa podzieliły fundusz sołecki

Mieszkańcy sołectwa Skórzewo oraz sołectwa Mąkoszyn w minioną sobotę podjęli uchwały w # sprawie podziału środków funduszu sołeckiego na rok 2019.

(czytaj więcej)
16 września 2018 0

Pielgrzymowali ...

W ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, odbywających się w Szubinie, w piątek rano wyruszyła spod kościoła św. Marcina Biskupa piesza pielgrzymka do sanktuarium Krzyża Świętego w Kcyni.

(czytaj więcej)
15 września 2018 4

Mieszkańcy Wolwarku po zebraniu. Sprawdź, na co zabezpieczono środki

Główne problemy mieszkańców Wolwarku to brak oświetlenia w całej wsi i potrzeba #ocieplenia świetlicy wiejskiej. Zwraca się także uwagę na stan dróg, choć w przyszłorocznym funduszu sołeckim pieniędzy na ten cel nie zabezpieczono.

(czytaj więcej)
14 września 2018 2

Kolejne zebranie mieszkańców. Podjęto krok w kierunku budowy świetlicy

23 tys. 063,38 zł – to wysokość funduszu sołeckiego na rok 2019 dla Szkocji. Mieszkańcy spotkali się # na zebraniu w Rynarzewie, bo swojej świetlicy nie mają. Stąd pokaźna kwota na projekt budowy świetlicy wiejskiej w przyszłorocznym budżecie sołectwa.

(czytaj więcej)
13 września 2018 3

Nowe przepisy dotyczące strefy ekonomicznej. W spotkaniu wzięli udział przedsiębiorcy

11 września br. w Urzędzie Miejskim w Szubinie odbyło się spotkanie Burmistrza Artura Michalaka z # lokalnymi przedsiębiorcami, na którym poruszono kwestię nowych przepisów dotyczących strefy ekonomicznej.

(czytaj więcej)
13 września 2018 6

Projekt "Aktywni Razem". Gmina Szubin otrzymała dofinansowanie

W środę, 12 września w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się uroczystość wręczenia umów o # dofinansowanie 71 projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

(czytaj więcej)
12 września 2018 19

Woda, drogi i oświetlenie. Wielu mieszkańców na zebraniu

Zebranie w Smolnikach przyciągnęło wielu mieszkańców tej rozległej wsi. Byli ci, którzy w sołectwie # mieszkają od pokoleń oraz ci, którzy wprowadzili się dopiero niedawno.

(czytaj więcej)
12 września 2018 26

Market, galeria, stacja paliw na obrzeżach miasta. Tak czy nie? (sonda)

Galeria handlowa, market spożywczy, budowlany, stacja paliw, myjnia i parking na kilkaset miejsc. # Gdzie? W Szubinie. Kiedy? Już za niecałe trzy lata. Na razie trwa sporządzanie planu zagospodarowania przestrzennego.

(czytaj więcej)
11 września 2018 14

Oświetlenie, wybieg dla psów, ścieżki i nie tylko. Ruszyła rewitalizacja parku

Rozpoczęły się prace związane z zagospodarowaniem Parku Miejskiego przy ul. Nakielskiej w # Szubinie. Wykonawcą robót jest Firma Ogólno-Budowlana IN-VEST-BUD Kinga Mokosa Paszkiet z siedzibą w Wolwarku.

(czytaj więcej)
11 września 2018 21

Prace na plaży rozpoczęte. Rewitalizacja potrwa do grudnia

Rozpoczęto roboty związane z rewitalizacją plaży i miejsca rekreacyjno - wypoczynkowego w # Wąsoszu - etap I. Wykonawcą inwestycji jest Firma ZULIT PPHU Roman Jopek z siedzibą w Witrogoszczu Osadzie gm. Łobżenica.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)