Dziś mamy 20 stycznia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

Fakty

19 stycznia 2019 0

Ważny program uchwalony. Ustalono wysokość środków na profilaktykę

W nowym roku budżetowym ustalono wysokość środków jakie gmina przeznaczy na walkę z # alkoholizmem i działania profilaktyczne w ramach Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.

(czytaj więcej)
19 stycznia 2019 47

Pozostanie w naszej pamięci. Nasza delegacja na uroczystościach pogrzebowych

W uroczystościach pogrzebowych prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza uczestniczyła delegacja# samorządowców województwa kujawsko-pomorskiego pod przewodnictwem marszałka Piotra Całbeckiego i przewodniczącego sejmiku Ryszarda Bobera.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2019 21

Nowy sprzęt na blokach operacyjnych w Nakle i Szubinie

W ubiegłym tygodniu w szpitalu w Nakle i Szubinie zainstalowano nową aparaturę służącą do # przeprowadzania zabiegów chirurgicznych.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2019 0

Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

15 stycznia 2019 roku na Przystani Powiat Nakielski odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i # Porządku.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2019 0

Zajęcia feryjne z policjantem. Rozmawiali o bezpieczeństwie

W Szubińskim Domu Kultury dzielnicowy z miejscowego komisariatu spotkał# się z dziećmi biorącymi udział w zajęciach feryjnych. Mundurowy rozmawiał o bezpieczeństwie podczas trwających ferii oraz swojej pracy.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2019 19

Ferie z WOT. Kujawsko-pomorscy terytorialsi zainaugurowali szkolenie

Ponad 4 tysiące żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej szkoli się w ten weekend na terenie dwunastu # województw. Prowadzone obecnie szkolenia rotacyjne zainaugurowały kolejny – trzeci rok funkcjonowania formacji.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2019 3

Policjanci podsumowali rok 2018 w kujawsko-pomorskiem

Wysoka wykrywalność na poziomie 78% i spadek ilości przestępstw, w tym tych najbardziej# uciążliwych – kryminalnych, to trendy podsumowujące statystycznie rok 2018. Miniony rok to także duże inwestycje możliwe m.in. dzięki „Programowi Modernizacji Policji… na lata 2017-2020”. To także ponad 199 tysięcy policyjnych interwencji.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2019 0

Terenowe przygody z mapą. Alarm dla jednostki

12 stycznia br. o na terenie Bazy OSP Jednostki Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku rozpoczęły# się zajęcia szkoleniowe dla młodzieży aspirującej na przyszłych ratowników.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2019 5

W niedzielę odprawiono mszę dziękczynną. Kościół już służy wiernym

13 stycznia 2019 roku, po ponad roku odkąd w świątyni pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika# w Ciężkowie wybuchł pożar, odprawiona została msza święta dziękczynna. Sprawował ją i słowo Boże wygłosił ordynariusz diecezji bydgoskiej – ksiądz biskup Jan Tyrawa. Oprócz wiernych parafian uczestniczyli w niej zaproszeni goście.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2019 2

Podsumowano rok 2018. Spotkanie uświetnił duet smyczkowy

W restauracji "Stary Browar" Gmina Szubin podsumowała rok 2018. Wśród zaproszonych gości # znalazły się takie osoby jak: burmistrz Mariusz Piotrkowski, starosta nakielski Tadeusz Sobol oraz przedstawiciel metropolii bydgoskiej w osobie Łukasza Krupy.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2019 14

Startują ferie zimowe. Jak zamierzacie je spędzić? (sonda)

Już niedługo w naszym województwie rozpoczną się ferie zimowe. Razem z nami dni wolne od nauki # będą miały województwa: lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2019 8

Mniej przestępstw i większa skuteczność. Policja podsumowuje 2018 rok (sonda)

Podsumowując 2018 rok można stwierdzić, że Polska to spokojny i bezpieczny kraj na tle innych # państw europejskich.

(czytaj więcej)
09 stycznia 2019 8

Wierzchucinek. Apel w sprawie Pogorzelców

29 listopada 2018 r. w wyniku pożaru pochodząca z Wierzchucinka# rodzina Pogorzelców straciła dach nad głową. Od tego czasu zbierane są materiały budowlane oraz pieniądze na odbudowę ich domu.

(czytaj więcej)
08 stycznia 2019 0

Aktywność zawodowa osadzonych w Zakładzie Karnym w Potulicach

W Zakładzie Karnym w Potulicach w 2018 roku zrealizowano 9 kursów i szkoleń zawodowych.

(czytaj więcej)
08 stycznia 2019 0

Czy to koniec prac po przejściu huraganu?

Początek roku to czas podsumowań. Pozwólmy sobie i my na kilka zdań nt. prac wykonanych po # przejściu huraganu w sierpniu 2017 roku.

(czytaj więcej)
08 stycznia 2019 0

Niezwykła okoliczność spotkania. 25-lecie istnienia powiatu

W niedzielę, 6 stycznia w Bad Liebenwerda, w Niemczech, miało miejsce spotkanie przedstawicieli # partnerskich powiatów Elbe-Elster, Markischer Kreis, nakielskiego i raciborskiego. Była to niezwykła okoliczność, gdyż w tym roku niemiecki powiat obchodzi jubileusz 25 lat istnienia.

(czytaj więcej)
05 stycznia 2019 31

Ma powstać farma fotowoltaiczna. Czy to dobry pomysł? (sonda)

Na terenie powiatu planowana jest inwestycja budowy elektrowni fotowoltaicznych do # 10MW na obszarze kilku sołectw.

(czytaj więcej)
04 stycznia 2019 0

„Bezpieczny i przyjazny region”. II etap Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie

W piątek 11 stycznia 2019 roku w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu odbędzie się II etap# dziewiątej edycji Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady wiedzy o bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region”, której współorganizatorem jest Straż Miejska w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
04 stycznia 2019 0

Bezpieczeństwo pożarowe w budynkach mieszkalnych w okresie grzewczym

Okres grzewczy charakteryzuje się zwiększoną ilością pożarów#, zwłaszcza w budynkach mieszkalnych jedno- i wielorodzinnych. Na terenie powiatu nakielskiego od początku października 2018 już kilkanaście pożarów sadzy w kominie w budynkach mieszkalnych, jak również stwierdzono kilka przypadków podwyższonego stężenia TLENKU WĘGLA!!!!.

(czytaj więcej)
02 stycznia 2019 23

Zastępca powołany. Nowa funkcja Wioletty Borys-Stachowiak

Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski zarządzeniem nr 120.1.2019 z dnia 2 stycznia 2019 powołał na # Zastępcę Wiolettę Borys-Stachowiak.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)