Dziś mamy 14 listopada 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

Fakty

14 listopada 2019 3

Nowa Rada ds. Polityki Senioralnej powołana. Henryka Tkacz będzie reprezentowała nasz powiat

Dziś (14 listopada) marszałek Piotr Całbecki wręczył powołania nowo wybranej Wojewódzkiej Rady #ds. Polityki Senioralnej. Szesnastoosobowe gremium będzie wspierać gospodarza regionu przez najbliższe pięć lat w realizowaniu projektów w obszarach szczególnie istotnych z punktu widzenia seniorów. Inauguracja działalności rady II kadencji zbiega się z obchodzonym dziś Ogólnopolskim Dniem Seniora.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 2

Zmiany w zarządzie województwa i prezydium sejmiku. Marek Domżała zaprzysiężony

Elżbieta Piniewska przewodniczącą sejmiku, Agnieszka Kłopotek wiceprzewodniczącą#, Zbigniew Sosnowski wicemarszałkiem województwa – sejmik zdecydował w środę (13 listopada) o obsadzeniu wakatów na tych stanowiskach, powstałych w związku z ostatnimi wyborami parlamentarnymi. Podczas posiedzenia sejmiku zaprzysiężeni zostali nowi radni województwa, Marek Domżała i Paweł Zgórzyński.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 32

Czterech chętnych na jedno Mieszkanie Plus. 800 osób wypełniło ankiety

Przez nieco ponad miesiąc wszyscy zainteresowani mieszkaniami w ramach programu Mieszkanie Plus# mogli wypełnić ankietę dot. inwestycji. Ankiety wypełniło blisko 800 osób, a to oznacza, że chętnych na Mieszkanie Plus jest 4 razy więcej niż mieszkań. Przewidywany termin rozpoczęcia prac budowlanych to przełom III i IV kw. 2020 r.

(czytaj więcej)
13 listopada 2019 12

Otwarcie ofert na drogę S5. Do przetargu zgłosiło się 6 wykonawców

13 listopada 2019 roku otwarte zostały oferty w przetargu na # wyłonienie nowego wykonawcy piątego odcinka drogi ekspresowej S5 Bydgoszcz Błonie - Szubin Północ.

(czytaj więcej)
13 listopada 2019 10

Doskonalenie swoich umiejętności. Terytorialsi na kolejnym szkoleniu

Misją żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej jest „obrona i wspieranie lokalnych # społeczności”.

(czytaj więcej)
11 listopada 2019 1

11 listopada. Święto Niepodległości w Szubinie

Tegoroczne obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości # rozpoczęła msza święta za ojczyznę odprawiona w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli.

(czytaj więcej)
11 listopada 2019 0

„Pamięci naszych bohaterów”. Odsłonięto pamiątkowe tablice

10 listopada na placu remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w # Rynarzewie rozpoczęła się uroczystość związana z odsłonięciem pamiątkowych tablic poświęconych Powstańcom Wielkopolskim i jednocześnie mieszkańcom Rynarzewa.

(czytaj więcej)
10 listopada 2019 1

„Wspólnie dla lasu – solidarni z klęską”. Ramię w ramię sadzono drzewka

Nadleśnictwo Runowo Krajeńskie prowadzi akcję # „Wspólnie dla lasu – solidarni z klęską”.

(czytaj więcej)
08 listopada 2019 0

Wyrównywanie różnic między regionami. Trwa nabór wniosków

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych rozszerza działania w # ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”.

(czytaj więcej)
08 listopada 2019 3

Budowa repliki pomnika. Odbyło się spotkanie komitetu społecznego

W poniedziałek 4 listopada rozpoczęły się prace związane z budową repliki # pomnika Powstańców Wielkopolskich 1918/1919 na cmentarzu w Szubinie. Kilka dni później, bo w czwartek 7 listopada, spotkał się komitet społeczny budowy repliki pomnika-mogiły.

(czytaj więcej)
07 listopada 2019 27

Wybrano nowego przewodniczącego Rady Wojewódzkiej SLD. Został nim Piotr Hemmerling

5 listopada odbyło się posiedzenie Rady Wojewódzkiej SLD w Bydgoszczy. Podczas spotkania wybrano nowego przewodniczącego struktur wojewódzkich.

(czytaj więcej)
07 listopada 2019 1

Od dzisiaj zmiany w przepisach kontroli drogowej. Przeczytaj, co się zmieni

W rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie kontroli ruchu drogowego zachowano większość obecnie obowiązujących regulacji dotyczących kontroli drogowej. Głównym celem zmian jest doprecyzowanie dotychczasowych procedur działania np. policji.

(czytaj więcej)
06 listopada 2019 11

Rozpoczęto budowę repliki pomnika. Prace potrwają do 20 grudnia

Rozpoczęły się prace związane z budową repliki pomnika Powstańców Wielkopolskich 1918/1919 na cmentarzu w Szubinie.

(czytaj więcej)
06 listopada 2019 18

Do USA bez wizy. Już od 11 listopada!

Już za kilka dni będzie możliwe podróżowanie do Stanów Zjednoczonych bez wiz.

(czytaj więcej)
06 listopada 2019 0

Wspólne posiedzenie. Rozmawiano o ASF i zimowym utrzymaniu dróg

5. listopada 2019 roku na Przystani Powiat Nakielski w Nakle nad Notecią odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku (KBiP)# oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (PZZK). Tematyka spotkania obejmowała zagadnienia związane z afrykańskim pomorem świń (ASF), zimowym utrzymaniem dróg, stanem bezpieczeństwa energetycznego oraz przygotowaniem na wypadek zagrożeń charakterystycznych w okresie zimowym.

(czytaj więcej)
06 listopada 2019 1

Gęsie tuszki na świątecznym stole. 2019 tuszek dla mieszkańców

W najbliższą sobotę (9 listopada) 2019 mieszkańców Kujaw i Pomorza odbierze gęsie tuszki,# które rozdawać będziemy w dwudziestu miastach regionu. Gęsie tuszki będą daniem głównym na świątecznym rodzinnym obiedzie z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

(czytaj więcej)
06 listopada 2019 0

108. urodziny pani Elżbiety Rogali. Najstarszej mieszkanki województwa

Elżbieta Rogala, jedna z najstarszych mieszkanek województwa 3 listopada skończyła 108 lat.# Z tej okazji marszałek Piotr Całbecki odwiedził 4 listopada jubilatkę w Domu Pomocy Społecznej w Chełmnie i, w imieniu samorządu województwa, przekazał życzenia urodzinowe.

(czytaj więcej)
06 listopada 2019 1

Zasłużeni dla ochrony zdrowia. Od lat służą drugiemu człowiekowi

Wczoraj, w sali konferencyjnej im. Bydgoskiego Marca 1981 Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy#, odbyła się uroczystość wręczenia, przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza, odznak honorowych „Za zasługi dla ochrony zdrowia”, nadanych przez Ministra Zdrowia.

(czytaj więcej)
05 listopada 2019 2

Delegacja z Tajwanu w Szubinie. Omówiono ważne zagadnienia

W sobotę 2 listopada br. w szubińskim ratuszu włodarze miasta gościli # delegację z Tajwanu.

(czytaj więcej)
05 listopada 2019 4

Odbyła się XIII Sesja Rady Miejskiej. Radni podjęli uchwały

W środę 30 października 2019 r. w Szubińskim Domu Kultury przy ul. Kcyńskiej 13 w # Szubinie odbyła się XIII sesja Rady Miejskiej w Szubinie. Obrady poprowadziła Pani Anna Kijowska – Przewodnicząca Rady.

(czytaj więcej)
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)