Dziś mamy 22 lipca 2018, niedziela, imieniny obchodzą:

Fakty

21 lipca 2018 18

Prezydent złożył wniosek o referendum konsultacyjne. O co Andrzej Duda chce zapytać Polaków?

W piątek, 20 lipca w Senacie został złożony projekt postanowienia o zarządzeniu referendum # ogólnokrajowego - w dniach 10-11 listopada 2018 r. - dotyczącego zmian w konstytucji.

(czytaj więcej)
21 lipca 2018 8

Postępowanie w sprawie odwołania komendanta trwa. Artur Krajewski nie wróci do Żnina

Niedawno pisaliśmy o uchyleniu procedury postępowania dyscyplinarnego dotyczącego # mł. insp. Artura Krajewskiego. Sprawa została przekazana do ponownego rozpatrzenia przez KWP w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
20 lipca 2018 1

ZSP w Szubinie ma nowego dyrektora. Rozstrzygnięto konkurs

Pod koniec maja tego roku Elżbieta Nowicka decyzją Zarządu Powiatu Nakielskiego została # odwołana ze stanowiska dyrektora Zespołu Szkół Podnagimnazjalnych im. prof. E. Chroboczka w Szubinie.

(czytaj więcej)
19 lipca 2018 28

Przetarg na przebudowę dwóch ulic rozstrzygnięty. Co wejdzie w zakres prac?

W wyniku przeprowadzenia przetargu nieograniczonego ofertowego w dniu # 6 lipca br. Gmina Szubin zawarła umowę z Firmą KOWALSKI BUDOWNICTWO Sp. z o.o z siedzibą w Żninie na zadanie związane z przebudową ul. Lipowej w Szubinie od km 0+000 do km 0+316,50 wraz z przebudową ul. Kcyńskiej w Szubinie. Zakończenie robót planuje się do 15 grudnia br. Wartość zadania wynosi: 2 582 999,99 zł brutto.

(czytaj więcej)
19 lipca 2018 0

Wizyta delegacji z Kazachstanu. Goście bliżej poznali Szubin

18 lipca br. gościliśmy w Szubinie ośmioosobową delegację z miasta # Kapszagaj z Kazachstanu.

(czytaj więcej)
19 lipca 2018 0

Debata o integracji. Rozmawiano o wsparciu dla niepełnosprawnych

W miniony wtorek, 17 lipca, w gmachu Nakielskiego Ośrodka Kultury odbył się # panel informacyjno-dyskusyjny między przedstawicielami nakielskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – panią Hanną Kubisz, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – panią Agnieszką Stręciwilk oraz osobami objętymi Porgramem w ramach Aktywnego włączenia społecznego w okresie 01.05.2017 – 31.12.2018.

(czytaj więcej)
19 lipca 2018 3

Co wykonano w ostatnim czasie? Sprawdzamy postęp prac na budowie S5

Trwają prace na budowie drogi S5 na odcinku Szubin - Jaroszewo.

(czytaj więcej)
17 lipca 2018 16

Mural oficjalnie odsłonięty. "To kolejny krok, abyśmy odbudowali pomnik-mogiłę"

Uroczystość odsłonięcia powstańczego muralu w Szubinie została objęta honorowym Patronatem # Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego. Uroczystość z udziałem władz wojewódzkich i samorządowych odbyła się we wtorek, 17 lipca.

(czytaj więcej)
17 lipca 2018 0

Sprzęt, przeglądy i kosztowne działania, czyli o ochronie przeciwpożarowej

Zgodnie z ustawą o ochronie przeciwpożarowej, zadaniem gminy jest między innymi #zapewnienie ochotniczym strażom pożarnym gotowości bojowej. Ile pieniędzy w ubiegłym roku gmina Szubin wydała na jednostki OSP?

(czytaj więcej)
17 lipca 2018 13

Dla wielu osób pobyt nad wodą skończył się tragicznie. Sprawdzamy statystyki

Pogoda w maju, czerwcu i częściowo w lipcu sprzyjała wypoczynkowi nad wodą. Niestety, #dla wielu osób skończyło się to tragicznie. W Polsce życie w ten sposób straciło 157 osób (maj-16 lipiec).

(czytaj więcej)
17 lipca 2018 9

Bezrobocie w powiecie nakielskim. Zanotowano kolejny spadek

Powiatowy Urząd Pracy opublikował dane o bezrobociu w naszym powiecie. Jak prezentują #się one na tle tych z końca czerwca 2017? Sprawdzamy.

(czytaj więcej)
16 lipca 2018 18

Niezwykły jeleń w obiektywie Jerzego Napierały. "Warto go chronić" (film)

Z wykształcenia jest nauczycielem i pracuje w Szkole Specjalnej w Kcyni, jednak jego #pasja to fotografia przyrodnicza. Mowa o Jerzym Napierale, który zwrócił się do nas z prośbą.

(czytaj więcej)
15 lipca 2018 6

Niedogodności przy budowie kanalizacji. Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość

Od sierpnia ubiegłego roku trwa budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej na # Osiedlu Bydgoskim w Szubinie. Prace idą do przodu, raz lepiej, raz gorzej, a mieszkańcy już od prawie roku muszą liczyć się z pewnymi niedogodnościami. Są tacy, którzy mają już dość inwestycji w swoim sąsiedztwie.

(czytaj więcej)
15 lipca 2018 24

Uda się zabokować powstanie tuczarni? Wiele zależy od mieszkańców

Podczas jednej z sesji Rady Miejskiej szubińscy radni przyjęli uchwałę intencyjną w sprawie # przystąpienia do sporządzenia planu zagospodarowania przestrzennego dla części wsi Wrzosy. Ma to zapobiec budowie przemysłowej tuczarni. Czy podjęto już prace nad dokumentem? Czy gmina ma na to pieniądze?

(czytaj więcej)
13 lipca 2018 19

Dzień pełen awansów i wyróżnień. Policjanci obchodzili swoje święto

13 lipca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle obchodzili swoje święto. Tradycyjnie # podczas tego typu uroczystości nie zabrakło awansów oraz odznaczeń.

(czytaj więcej)
13 lipca 2018 0
Sonda

Mieszkańcy chcą reaktywowania Filii Wydziału Komunikacji. Trwa zbieranie podpisów pod petycją

W gminie Szubin trwa zbieranie podpisów pod petycją, która zostanie skierowana do # Starostwa Powiatowego w Nakle. Pismo dotyczy żądania reaktywowania w Szubinie Filii Wydziału Komunikacji.

(czytaj więcej)
12 lipca 2018 4

Dachowanie peugeota. Kierowca nie dostosował prędkości do warunków na drodze

Przed godziną 19:00 służby zostały wezwane do zdarzenia drogowego w miejscowości # Wieszki gdzie dachował peugeot 406.

(czytaj więcej)
11 lipca 2018 3

Zebranie członków TPPW. Głównym tematem odbudowa pomnika

Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego Koło im. ks. radcy Ludwika Sołtysińskiego w # Szubinie zorganizowało zebranie, którego głównym tematem było odbudowanie Pomnika-Mogiły Powstańców Wielkopolskich na szubińskim cmentarzu.

(czytaj więcej)
11 lipca 2018 6

Nie ma chętnych ratowników. Trzeba się liczyć z brakiem profesjonalnej pomocy

Sezon kąpielowy formalnie zaczął się na początku lipca. Często uczęszczanym miejscem #w okresie letnim jest plaża w Wąsoszu, lecz niestety nie jest to oficjalne kąpielisko.

(czytaj więcej)
10 lipca 2018 43

Zwrot w sprawie byłego komendanta. Uchylono rozkaz personalny

Tocząca się w sprawie byłego komendanta powiatowego policji w Żninie # mł. insp. Artura Krajewskiego procedura została uchylona.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)