Dziś mamy 24 marca 2018, sobota, imieniny obchodzą:

Fakty

22 marca 2018 50
SONDA

Krystyna Sichel nie jest już zastępcą burmistrza. Artur Michalak wydał oświadczenie

Z dniem 22 marca 2018 roku ze stanowiska zastępcy burmistrza Szubina została odwołana # Krystyna Sichel. Burmistrz Artur Michalak wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie.

(czytaj więcej)
22 marca 2018 0

Spotkanie ws. Turnieju Wsi. Omówiono sprawy organizacyjne

19 marca w Świetlicy Wiejskiej w Retkowie odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne # dotyczące „Turnieju Wsi”.

(czytaj więcej)
22 marca 2018 0

Część organizacji podpisało już umowy. Odbyły się dwa spotkania

Zarząd Powiatu Nakielskiego 26 lutego 2018 roku podjął uchwałę nr 504/2018 w #sprawie rozstrzygnięcia otwartych konkursów ofert nr 2-6/2018 na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań powiatu nakielskiego w 2018 roku.

(czytaj więcej)
21 marca 2018 1

Mieszkańcy byli jednogłośni. Największą bolączką osiedla jest stan dróg

W związku ze zmianą nazw dwóch ulic na Osiedlu Bydgoskim w Szubinie, zaszła konieczność #zmiany statutu osiedla. By dokument zmienić, potrzeba zgody mieszkańców. Z tego powodu burmistrz Szubina zwołał konsultacje społeczne. Odbyły się one 20 marca w murach szubińskiego magistratu.

(czytaj więcej)
21 marca 2018 11

Brak zainteresowania konsultacjami. Przybył tylko jeden mieszkaniec

Tylko jeden mieszkaniec pojawił się na konsultacjach społecznych zwołanych przez #burmistrza Szubina. Czego one dotyczyły? Zmiany statutu Osiedla Stare Miasto.

(czytaj więcej)
20 marca 2018 0

Powiatowa konwencja SLD. Wyznaczono nowe obszary działania formacji

W sobotę 17 lutego, w muzeum Ziemi Szubińskiej, odbyła się Powiatowa Konwencja Sojuszu Lewicy # Demokratycznej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
20 marca 2018 4

Nowy Zarząd UKB Szubin. Uhonorowano najlepszych sportowców

Odbyło się zebranie sprawozdawczo – wyborcze Uczniowskiego Klubu Biegacza w Szubinie. Sprawozdanie przedstawił w imieniu ustępującego Zarządu Prezes Kazimierz Krzywdziński.

(czytaj więcej)
19 marca 2018 0

Mistrzowie z wizytą u Burmistrza Szubina. Włodarz pogratulował osiągnięć

W piątek 16 marca szubiński ratusz odwiedziło trzech wyjątkowych gości. Burmistrz Artur #Michalak spotkał się z Kacprem Zawistowskim, Jackiem Ditrichem oraz Ryszardem Adamczewskim, by osobiście pogratulować osiągnięć sportowych. Gratulacje złożył także Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu UM Szubin Marek Nowicki.

(czytaj więcej)
15 marca 2018 66

Odwilż odsłania stan naszych dróg. Gdzie jest najgorzej? (sonda)

Nie milkną głosy, często zbulwersowanych mieszkańców odnośnie stanu dróg gruntowych czy # powiatowych na terenie naszego powiatu. Mimo, że ich zarządcy doraźnie starają się poprawić ich przejezdność, to w wielu przypadkach tylko pogarsza sprawę.

(czytaj więcej)
15 marca 2018 15

Ogrom interpelacji na sesji. Podjęto uchwałę w sprawie planów zmiany studium

W czwartek, 15 marca 2018 roku odbyła się XLI sesja Rady Miejskiej w Szubinie. Czym się # charakteryzowała? Ogromem interpelacji, tematem budowy chlewni na Wrzosach oraz sprawą budowy bloków na Osiedlu Leśnym.

(czytaj więcej)
15 marca 2018 0

Pozimowe remonty dróg powiatowych. Naprawiane są kolejne odcinki

14 marca Zarząd Dróg Powiatowych w Nakle nad Notecią rozpoczął remont cząstkowy dróg masą na # gorąco. Prace wykonuje firma EL-KAJO z Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
14 marca 2018 11

Spotkanie Gminnego Zarządzania Zespołu Kryzysowego. Omówiono kwestie związane z ASF

13 marca br. w Urzędzie Miejskim w Szubinie odbyło się spotkanie Burmistrza Szubina z Gminnym # Zespołem Zarządzania Kryzysowego, Powiatowym Lekarzem Weterynarii, przedstawicielami OSP gm. Szubin oraz rzeczoznawcy do spraw szacowania wartości rynkowej: zwierząt w zakresie zwalczania chorób zakaźnych i zaraźliwych, zniszczonych produktów pochodzenia zwierzęcego, środków żywienia zwierząt oraz sprzętu na terenie gminy i miasta Szubin.

(czytaj więcej)
14 marca 2018 0

Drogi na wsiach są w coraz lepszym stanie. W tym roku zostaną wykonane kolejne inwestycje

Poprawa stanu technicznego dróg, poprzez ich remont i przebudowę, służąca podniesieniu # bezpieczeństwa na drogach i komfortu komunikacyjnego jest jednym ze strategicznych celów rozwoju powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
14 marca 2018 12

O bezpieczeństwie i porządku publicznym. Przedstawiono wyniki pracy mundurowych w minionym roku

W środę, 14 marca w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią odbyło się # wspólne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

(czytaj więcej)
09 marca 2018 1

101. urodziny Moniki Pietras. Jubilatka świętowała w tym samym gronie

101 urodziny Pani Moniki Pietras były okazją do spotkania reprezentacji gminy Szubin #z dostojną jubilatką, która obecnie przebywa w Centrum Rehabilitacji Domu Seniora.

(czytaj więcej)
08 marca 2018 0

Narada koordynacyjna. Poruszono kwestię bezpieczeństwa

1 marca odbyła się narada koordynacyjna, dotycząca szkodnictwa leśnego oraz ochrony # przeciwpożarowej w Nadleśnictwie Szubin.

(czytaj więcej)
08 marca 2018 0

Nietypowa intwerwencja służb. Próbowali uratować łosia

Nie udało się uratować łosia, który próbował przepłynąć Noteć w okolicy miejscowości # Kowalewko Folwark.

(czytaj więcej)
08 marca 2018 0

Rekordowa kwota zebrana na WOŚP. Gmina Szubin też dorzuciła sporą sumę

Dziś Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ogłosiła wynik 26. Finału # - 126 373 804,34 zł.

(czytaj więcej)
07 marca 2018 0

Szubińskie Towarzystwo Kulturalne na zebraniu. Zarząd otrzymał absolutorium

We wtorek, 6 marca odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Szubińskiego #Towarzystwa Kulturalnego. Po sprawozdaniu prezesa i przewodniczącego komisji rewizyjnej udzielono absolutorium Zarządowi.

(czytaj więcej)
06 marca 2018 8

Młodzi sportowcy otrzymali stypendia. Nagrody wręczał burmistrz

W poniedziałek, 5 marca w Urzędzie Miejskim w Szubinie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów # burmistrza Szubina za osiągnięcia sportowe.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)