Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

Fakty

19 września 2019 1

Ćwiczenia na terenie Urzędu Miejskiego. Wspólna akcja służb mundurowych

18 września 2019 r. na terenie Urzędu Miejskiego w Szubinie przeprowadzone zostały # ćwiczenia obronne pk. „KOBRA-19”, organizowane przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią przy współpracy służb mundurowych oraz jednostek samorządu terytorialnego powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
19 września 2019 0

Rolnictwo i Polska wieś. Bydgoscy konfederaci podjęli temat

Dziś o godzinie 11 bydgoscy konfederaci podjęli temat rolnictwa i # polskiej wsi. Kandydat na senatora Leszek Posłuszny dziś bliżej zaprezentował siebie i swoje postulaty.

(czytaj więcej)
19 września 2019 4

Dziewczynka z wielkim sercem. Wiktoria i jej inicjatywa społeczna

Dziesięcioletnia Wiktoria nominowana do nagrody # TOP FOR DOG!

(czytaj więcej)
19 września 2019 0

80. rocznica napaści ZSRR na Polskę. Złożenie okolicznościowej wiązanki

17 września obchodziliśmy 80. rocznicę napaści # ZSRR na Polskę.

(czytaj więcej)
18 września 2019 0

Kilka punktów zapalnych na zebraniu. Mieszkańcy podzielili fundusz sołecki

Kolejne sołectwo w gminie Szubin podzieliło środki z funduszu sołeckiego na # 2020 r. Mieszkańcy Starego Jarużyna, Wymysłowa i Chobielina mieli do podziału 25 710 zł.

(czytaj więcej)
18 września 2019 18

Paliwo za 3 zł? Program Konfederacji skierowany do kierowców

Wczoraj przedstawiciele bydgoskiej Konfederacji skierowali swój program do # kierowców.

(czytaj więcej)
17 września 2019 7

Pierwsze szkolenie zintegrowane. Terytorialsi sprawdzają swoją wiedzę

Po roku intensywnego szkolenia, żołnierze z toruńskiego batalionu # lekkiej piechoty, w dniu 9 września br. rozpoczęli 14-dniowe szkolenie poligonowe. Głównym celem tego szkolenia jest podsumowanie i usystematyzowanie wiedzy, którą nabyli podczas szkoleń rotacyjnych w ciągu całego roku.

(czytaj więcej)
16 września 2019 0

Rośnie zainteresowanie świadczeniem. W Nakle złożono już 139 wniosków

W pierwszych dwóch tygodniach września do Inspektoratu ZUS w Nakle n. Notecią wpłynęło# 139 wniosków o 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. W województwie kujawsko-pomorskim po świadczenie zgłosiło się ponad 4 tysiące zainteresowanych, a w całym kraju przeszło 60 tys. W pierwszych dwóch miesiącach obowiązywania ustawy, ZUS będzie miał nie 30, a 60 dni od wyjaśnienia ostatniej okoliczności, na rozpatrzenie wniosku i wydanie decyzji.

(czytaj więcej)
16 września 2019 4

20-lecie współpracy partnerskiej. Odbył się uroczysty jubileusz

W niedzielę 15 września w Nakielskim Domu Kultury odbyły się uroczystości związane z # 20-leciem współpracy partnerskiej powiatu nakielskiego z powiatem Elbe Elster.

(czytaj więcej)
16 września 2019 6

Uroczyste ślubowanie. Przyjęto 38 policjantów

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się uroczyste ślubowanie przyjętych# do służby policjantów. Ślubowanie od funkcjonariuszy przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała. W szeregi kujawsko-pomorskiej policji przyjęto 38 policjantów.

(czytaj więcej)
16 września 2019 0

Mieszkańcy rozdysponowali fundusz. Priorytetem miejsce dla dzieci

Dąbrówka Słupska w ramach funduszu sołeckiego ma do rozdysponowania # 20 tys. 159 zł. Mieszkańcy zgodnie rozdzielili pieniądze na kilka zadań, jednak w przyszłym roku priorytetem dla nich będzie stworzenie miejsca dla dzieci.

(czytaj więcej)
15 września 2019 3

Będzie strefa płatnego parkowania? Są takie plany

W Nakle i częściowo w Mroczy są już strefy płatnego parkowania. W Kcyni mówiło się o tym głośno # pod koniec ubiegłej kadencji, ale póki co temat ucichł. W końcu przyszedł czas na Szubin, choć to dopiero wstępny plan.

(czytaj więcej)
14 września 2019 91

Trwa kampania wyborcza. Marszałek Stanisław Karczewski z wizytą w Nakle

14 września w Nakielskim Ośrodku Kultury zorganizowano otwarte spotkanie z # politykami z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

(czytaj więcej)
14 września 2019 29

Linia powiatowa nie powstanie? "Wiadomo, że to nie będzie się opłacało"

W kraju ruszył już rządowy program Połączenia Lokalne. Korzysta z niego między innymi # pobliska gmina Sicienko. A co z powiatem nakielskim?

(czytaj więcej)
14 września 2019 4

Uroczyste podpisanie umowy. Droga powiatowa zostanie przebudowana

Dzięki staraniom Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w # Toruniu Bartosza Michała Bazeli i Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza podpisano umowę na przebudowę drogi powiatowej przy wsparciu środków z funduszu leśnego.

(czytaj więcej)
13 września 2019 19

Wylosowano numery list wyborczych. Kto jest "jedynką"?

Dzisiaj 13 września, w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej rozlosowano numery list wyborczych komitetów, które zarejestrowały listy kandydatów do Sejmu. W losowaniu wzięło udział łącznie dziewięć komitetów.

(czytaj więcej)
13 września 2019 0

Powoli powstaje strefa rekreacyjna. Mieszkańcy podzielili 17 tys. zł

Mieszkańcy Ciężkowa stawiają na zagospodarowanie terenu tzw. dolnego boiska. Po tym, jak postawili tam wiatę, przyszedł czas na małą architekturę. Przeznaczyli na to znaczną większość funduszu sołeckiego.

(czytaj więcej)
13 września 2019 3

List gratulacyjny i drobne upominki. Podziękowano strażakom

Na czwartkowej sesji Rady Powiatu pojawili się również druhowie z OSP Drzewianowo.

(czytaj więcej)
13 września 2019 13

Stało się. Ministerstwo przejmuje szkołę

12 września w sali konferencyjnej na nakielskiej przystani zorganizowano nadzwyczajną sesję rady powiatu.

(czytaj więcej)
13 września 2019 1

Oświetlenie najważniejsze. Mieszkańcy podzielili 27 tys. zł

Smolniki to chyba najbardziej rozwleczona wieś w gminie Szubin. Choć problemów tam nie brakuje, bo wielu mieszkańców chciałoby porządną drogę dojazdową do domu i oświetlenie, to zebranie sołeckie, podczas którego dzielono fundusz sołecki, przebiegło w spokojnej atmosferze.

(czytaj więcej)
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)