Dziś mamy 3 grudnia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

Fakty

03 grudnia 2020 7

Koronawirus nie odpuszcza. Kolejne 52 zakażenia w naszym powiecie

3 grudnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 14 838 nowych potwierdzonych #przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID19 zmarło 109 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 511 osób – łącznie 620.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2020 22

Szczepionki przeciwko COVID-19 już niedługo dostępne dla Polaków. Podpisano umowy

Polska podpisała umowy na zakup ponad 45 mln dawek szczepionek, która #powstrzyma rozprzestrzenianie się COVID-19. To największa operacja logistyczna związana ze zdrowiem Polaków. Szczepionki będą darmowe i dobrowolne.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2020 5

Zmiana organizacji ruchu na węźle Szubin Północ. Zachowajcie ostrożność!

W dniu 03.12.2020 r. (czwartek) planowane jest wprowadzenie czasowej organizacji #ruchu na odcinku 6 drogi ekspresowej S5 w obrębie węzła Szubin Północ.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2020 29

W ciągu ostatniej doby w powiecie nakielskim zmarło aż 14 osób chorych na COVID-19!

2 grudnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 855 nowych potwierdzonych #przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID19 zmarło 89 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 520 osób – łącznie 609.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2020 1

Działania związane z małą retencją na terenie Lasów Państwowych

Od ponad 25 lat na terenach Lasów Państwowych prowadzi się działania związane z małą retencją.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2020 0

Przy ZK powstało serce na nakrętki dla Celinki. W kilka dni wypełniło się po brzegi!

Kilka dni. Tyle wystarczyło, aby powstało serce. Kilka dni. Tyle wystarczyło, by wypełniło się #po brzegi! Potuliccy funkcjonariusze kolejny raz włączyli się w działania pomocowe na rzecz Celinki z Szubina – to nasza mała sąsiadka, która walczy z najcięższą postacią SMA (rdzeniowym zanikiem mięśni). Szansą jest terapia genowa warta ponad 9 milionów złotych! Maleńkie życie mierzy się z wyrokiem.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2020 12

55 zakażeń koronawirusem w naszym powiecie. Sprawdź najnowsze dane!

1 grudnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 9105 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID19 zmarło 68 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 381 osób – łącznie 449.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2020 2

Postępują prace na S5. W budowie są cztery odcinki drogi (film)

Droga ekspresowa S5 w woj. kujawsko-pomorskim coraz bliżej. W budowie# znajdują się cztery odcinki drogi, a dwa zostały udostępnione kierowcom w ramach czasowych organizacji ruchu. Z jednego odcinka kierowcy korzystają od roku.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2020 0

"Ich poświęcenie, nasza pamięć". Wspólny projekt na rzecz pomnika

Szubińskie Towarzystwo Kulturalne kończy realizację# projektu ze środków Powiatu Nakielskiego.

(czytaj więcej)
30 listopada 2020 6

Pacjenci z COVID-19 będą objęci zdalną opieką medyczną. Otrzymają pulsoksymetry

Ministerstwo Zdrowia uruchomiło w całej Polsce projekt Domowej Opieki Medycznej (DOM), #czyli system zdalnego monitoringu pacjentów z COVID-19. W jego ramach każdy, kto ma pozytywny wynik testu na koronawirusa, może otrzymać pulsoksymetr. To urządzenie bada poziom saturacji, czyli nasycenia krwi tętniczej tlenem i przekazuje dane do centrum monitoringu. Dzięki temu, w razie pogorszenia parametrów, do pacjenta szybko zostanie wezwane pogotowie ratunkowe.

(czytaj więcej)
30 listopada 2020 7

Liczba zakażonych znacznie spadła. W naszym powiecie 7 nowych przypadków

30 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o „zaledwie” 5 733 nowych #potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. To dużo mniej niż w ostatnich dniach. Z powodu COVID19 zmarło 21 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 100 osób – łącznie 121.

(czytaj więcej)
29 listopada 2020 1

II – ligowcy rozegrali kolejną kolejkę. Mocny finisz drużyny Eurobac

W hali sportowej w Paterku odbyła się 2 kolejka tegorocznych zmagań w Nakielskiej Halowej II #Lidze Piłki Nożnej. Tylko jedno spotkanie okazało się wyrównane, a o końcowym wyniku zdecydowało ostatnie 30 sekund.

(czytaj więcej)
29 listopada 2020 2

Mniej zakażonych, mniej zmarłych. Sprawdź dzisiejszy raport

29 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 11 483 nowych #potwierdzonych #przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID19 zmarło 46 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 237 osób – łącznie 283.

(czytaj więcej)
28 listopada 2020 7

Koronawirus. 44 nowe zakażenia w powiecie nakielskim. Nikt nie zmarł

W dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 15 362 nowych #potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID19 zmarły 152 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 522 osoby – łącznie 674.

(czytaj więcej)
28 listopada 2020 7

Wiktoria Szyjkowska kolejny raz doceniona. Wyróżnienie w konkursie Stalowy Anioł

Najbardziej zaangażowanym, rzetelnym, ofiarnym i twórczym w działaniach na rzecz #drugiego człowieka, a także zwierząt zarząd województwa przyznał Stalowe Anioły – doroczne nagrody dla osób wyróżniających się w działalności społecznej. Wśród wyróżnionych znalazła się Wiktoria Szyjkowska, uczennica VI klasy SP nr 2 w Szubinie

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 2

Rozmowa z Magdaleną Karwecką. Najlepszy terapeuta województwa

Rozmowa z Magdaleną Karwecką, terapeutką w Warsztacie Terapii Zajęciowej# Pod Dębem w Paterku w powiecie nakielskim, laureatką nagrody zarządu województwa dla najlepszych terapeutów województwa.

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 6

Od jutra otwarte galerie handlowe. Co sądzicie o tym pomyśle? (sonda)

Już od jutra będziemy mogli zrobić zakupy w# galeriach i parkach handlowych oraz skorzystać z punktów usług w tych placówkach. Jednak cały czas musimy pamiętać o zasadach ścisłego reżimu sanitarnego.

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 6

Ponad 1300 zakażeń koronawirusem w województwie. Sprawdź raport!

W dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 17 060 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID19 zmarło 112 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 467 osoby – łącznie 579.

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 0

Prezenty dla nakielskich mundurowych. Poprawa bezpieczeństwa pieszych

250 kamizelek odblaskowych i 400 opasek otrzymali nakielscy policjanci ze# Starostwa Powiatowego. Przekazane świecące elementy będą wykorzystywane podczas działań ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 38

Zdalna sesja w Szubinie. Burmistrz poinformował o ewentualnej ubojni w Kowalewie

26 listopada br. odbyła się zdalna sesja Rady Miejskiej w Szubinie. Nie trwała ona# długo. Radni obradowali jedynie około godziny.

(czytaj więcej)
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)