Dziś mamy 17 stycznia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

Fakty

16 stycznia 2020 10

Stało się! Centrum Badawczo-Rozwojowe rozpoczyna swoją działalność

16 stycznia w Śmielinie zorganizowano uroczystość związaną z otwarciem Centrum #Badawczo-Rozwojowego. Prace nad opracowaniem, doskonaleniem i wdrażaniem innowacji w rolnictwie to główna misja nowo otwartego centrum.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2020 0

Wizyta w ośrodku „Judym”. Mundurowi poruszyli wiele ważnych kwestii

Szubińscy dzielnicowi odwiedzili podopiecznych Kujawsko – Pomorskiego Stowarzyszenia #Pomocy Bliźniemu „Judym” w Kołaczkowie, by porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie i zagrożeniach związanych z okresem zimowym.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2020 0

Zagrożenia związane z ASF. Odbyło się spotkanie informacyjne dla rolników

14 stycznia 2020 r. o godz. 12:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w # Szubinie zorganizowano spotkanie informacyjne dla rolników z terenu gminy Szubin hodujących trzodę chlewną.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2020 2

Uroczystość w murach muzeum. Wręczono odznaczenia honorowe

W murach Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna odbyło się # spotkanie będące kontynuacją uroczystości odsłonięcie repliki pomnika mogiły Powstańców Wielkopolskich.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2020 5

Wielkie wydarzenie w Szubinie. Odsłonięto replikę pomnika

11 stycznia w Szubinie zorganizowano uroczystość odsłonięcia repliki pomnika #nad mogiłą Powstańców Wielkopolskich 1918-1919. W obchodach wzięły udział tłumy mieszkańców i delegatów.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2020 0

"Akceptuję - aktywizacja osób niesamodzielnych". Trwają zajęcia dla seniorów

W Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku trwają zajęcia dla # seniorów w ramach projektu "Akceptuję - aktywizacja osób niesamodzielnych". Uczestnicy biorą udział w zajęciach aktywizujących.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2020 9

Dokończenie S5 Bydgoszcz Błonie - Szubin Północ. Poznaliśmy najkorzystniejszą ofertę

Oferta konsorcjum PBDiM Kobylarnia (lider) i Mirbud (partner) została wskazana jako # najkorzystniejsza w przetargu na wyłonienie nowego wykonawcy jednego z odcinków drogi ekspresowej S5 w woj. kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
09 stycznia 2020 5

Przebudowa budynku zakończona. Powstała nowa świetlica

W 2019 r. zrealizowane zostało zadanie inwestycyjne pn. ”Przebudowa budynku przy # ul. Winnica 15 w Szubinie na cele świetlicy”.

(czytaj więcej)
09 stycznia 2020 0

Stypendia dla najlepszych uczniów. W tym roku otrzyma je 1746 osób

Znamy listę 1746 uczniów, którzy otrzymają stypendia w ramach # trzech marszałkowskich programów edukacyjnych „Prymus Kujaw i Pomorza”, „Humaniści na start” oraz "Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza". Wysokość wsparcia dla najlepszych to nawet 500 złotych miesięcznie.

(czytaj więcej)
08 stycznia 2020 1

Przebudowa ul. Tysiąclecia rozpoczęta. Zakres prac jest szeroki

Rozpoczęły się prace związane z przebudową ul. Tysiąclecia w Szubinie. Wykonawcą #robót jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych INODROG Sp. z o.o. z siedzibą w Inowrocławiu. Inwestycję planuje się zakończyć do 31 sierpnia br. Koszt zadania wyniesie 1 849 931,66 zł brutto.

(czytaj więcej)
07 stycznia 2020 0

Wiele osób przyłączyło się do akcji. Dary trafiły do rodaków ze wschodu

3 stycznia br. ratownicy JRS w składzie dowódca JOT Błażej Treliński oraz st. rat. #Maciej Studziński wyruszyli z terenu bazy w Kowalewku na Litwę z zebranymi darami dla rodaków ze wschodu.

(czytaj więcej)
05 stycznia 2020 25

Bydgoszczanin wiceministrem. Jarosław Wenderlich wybrany na Podsekretarza Stanu

- To wielkie zadanie i odpowiedzialność - tak podczas wczorajszej konferencji # prasowej w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy, Jarosław Wenderlich, szef Klubu Radnych PiS w Bydgoszczy, skomentował powołanie go na stanowisko Podsekretarzu Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

(czytaj więcej)
03 stycznia 2020 0

Ogrodzenie skateparku przy ZS gotowe. Prace sfinansowano ze środków powiatu

18 grudnia 2019 roku zakończono prace uzupełniające ogrodzenie terenu Zespołu #Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie od ulicy Wiejskiej i Słowackiego, w okolicy skateparku, finansowane ze środków POWIATU NAKIELSKIEGO.

(czytaj więcej)
03 stycznia 2020 0

Nawierzchnie pozostawiają wiele do życzenia. To jednak nie jedyny problem

Wielu mieszkańców powiatu nakielskiego, którzy korzystają z „usług” szpitala, #skarży się na to, jak wyglądają drogi na terenie placówki. – Budynki już takie ładne, odmalowane, ocieplone, a po tych ich drogach to przejechać nie idzie – mówią pacjenci.

(czytaj więcej)
03 stycznia 2020 88

W parafiach rozpoczęły się kolędy. Przyjmujesz księdza?

– Przyjąć księdza czy nie przyjąć? – to dylemat wielu mieszkańców. Jeszcze inni szukają #odpowiedzi na pytanie, ile pieniędzy dać księdzu po kolędzie. Jak jest w Waszym przypadku?

(czytaj więcej)
03 stycznia 2020 11

Dwa lata Brygady Obrony Terytorialnej. Dziś liczy już ponad 1300 żołnierzy!

Dwa lata temu, 15 stycznia 2018 roku powstała 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony #Terytorialnej. Dowódca płk Krzysztof Stańczyk tworzył przez cały ten czas odpowiednie warunki szkoleniowe, pozyskiwał infrastrukturę oraz budował etos żołnierskiego ducha. Dziś brygada liczy już ponad 1300 żołnierzy!

(czytaj więcej)
02 stycznia 2020 1

Uchwalono budżet gminy Szubin na rok 2020. Jeden radny był przeciwny

W miniony poniedziałek odbyła się ostatnia w 2019 roku sesja gminy Szubin. Była ona #szczególnie ważna, ze względu na podjęcie uchwały budżetowej na kolejny rok, która niejednogłośnie, ale została zatwierdzona przez radnych.

(czytaj więcej)
01 stycznia 2020 0

Wyjątkowe urodziny i jubileusze. Dla wielu miniony rok był szczególnie ważny

Każdego roku odbywa się szereg ciekawych wydarzeń, w tym# także jubileuszy i wyjątkowych urodzin. Dla kogo w gminie Szubin rok 2019 był szczególnie ważny?

(czytaj więcej)
01 stycznia 2020 4

Czas na podsumowanie. Jakie inwestycje udało się zrealizować w gminie Szubin?

Powitaliśmy już nowy, 2020 rok. Czy będzie lepszy niż poprzedni? Okaże się. Na chwilę #wróćmy jednak do roku 2019 i przyjrzyjmy się inwestycjom, które zrealizowano.

(czytaj więcej)
28 grudnia 2019 0

Ustalono wysokość dotacji dla żłobków. Gmina daje 500 zł na każde dziecko

Po 500 zł na dziecko – o taką dotację ze środków finansowych budżetu gminy #mogą starać się podmioty prowadzące niepubliczne żłobki na terenie gminy Szubin. To taka sama kwota jak w bieżącym roku. Pieniądze pozwalają obniżyć ponoszone przez rodziców koszty.

(czytaj więcej)
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Zimowe comfort food. Przepis na zapiekankę z ziemniaków ze szpinakiem, kiełbasą i ziołami

Zastanawiasz się jak poprawić sobie nastrój w krótkie zimowe dni? Przygotuj swoją # ulubioną potrawę – comfort food, która sprawi, że poczujesz się błogo i beztrosko.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)