Dziś mamy 26 września 2020, sobota, imieniny obchodzą:

Fakty

25 września 2020 16

Rekord zakażeń w kujawsko-pomorskim. Ponad 160 przypadków jednej doby

Ponad 162 przypadki zakażeń koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim #odnotowano w ciągu ostatniej doby. To rekord od początku pandemii!

(czytaj więcej)
24 września 2020 10

Kolejne zakażenie koronawirusem w naszym powiecie. Najnowszy raport!

Informujemy o kolejnych# 42 zakażeniach koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
23 września 2020 10

Sesja rady powiatu. Wydano zgodę na kilka linii autobusowych

W środę, 23 września na nakielskiej przystani odbyła się # XXII sesja rady powiatu. Podczas niej podjęto kilka uchwał, a także m.in. dyskutowano nad stanem bezrobocia w powiecie.

(czytaj więcej)
23 września 2020 22

Kolejne 54 zakażenia koronawirusem. W tym trzy osoby z powiatu nakielskiego

Informujemy o kolejnych 54 przypadkach# zakażeń koronawirusem.

(czytaj więcej)
22 września 2020 2

Zakończono kolejną inwestycję. Przebudowa ul. Wiatrakowej i Leśnej

Zakończono inwestycję związaną z przebudową# ulicy Wiatrakowej w Stanisławce i ulicy Leśnej w Kołaczkowie.

(czytaj więcej)
22 września 2020 15

Kolejne zakażenie koronawirusem w naszym powiecie. Sprawdź raport!

Rzecznik Prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Adrian Mól poinformował o kolejnych# 13 osobach zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
20 września 2020 3

Kosmicznie w Niedźwiadach. Centrum Astronomiczno, Kulturalno-Dydaktyczne otwarte!

Po przebudowie i kilku miesiącach oczekiwania, z uwagi na pandemię koronawirusa, #w Niedźwiadach otwarte zostało Centrum Astronomiczno, Kulturalno-Dydaktyczne. Na uroczystość przybyło wiele osób.

(czytaj więcej)
20 września 2020 0

Uroczyście otwarto Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji w Minikowie

20 września w Minikowie odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji oraz #nadanie wspomnianemu Centrum imienia Leona Janty Połczyńskiego.

(czytaj więcej)
20 września 2020 13

Odznaczenia dla strażaków. Tegoroczna uroczystość odbyła się w Kcyni

Tradycyjnie obchody Dnia Strażaka organizowane są w maju, w tym roku jednak było #inaczej. Organizację uroczystości pokrzyżowała pandemia koronawirusa, w związku z tym odznaczenia strażakom wręczono we wrześniu. Apel odbył się w minioną sobotę na placu przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni, bowiem to ta miejscowość miała być gospodarzem Powiatowego Dnia Strażaka.

(czytaj więcej)
18 września 2020 221

Przeciwnicy ubojni spotkali się w Paterku. Zobacz relację filmową (film)

W czwartek, 17 września w Paterku odbyło się zebranie, podczas którego# licznie zebrani mieszkańcy oraz członkowie komitetu społecznego „STOP ubojni w Paterku” przedstawili nakielskiej władzy swoje stanowisko w sprawie budowy ubojni trzody chlewnej. Zapraszamy do obejrzenia dwóch części relacji filmowej z czwartkowego spotkania!

(czytaj więcej)
19 września 2020 4

Doraźne remonty na powiatowych drogach. Pochłoną ponad pół mln zł

Kilka zniszczonych fragmentów dróg powiatowych na terenie prawie wszystkich gmin #naszego powiatu jeszcze w obecnym roku doczeka się remontu. Prace mają głównie na celu poprawę nawierzchni.

(czytaj więcej)
19 września 2020 1

Razem są już 75 lat. Brylantowa rocznica ślubu Państwa Kamińskich

Niecodzienna i niezwykle doniosła uroczystość miała miejsce 16 września 2020r.Tego dnia #Państwo Hellena i Michał Kamińscy obchodzili podwójną uroczystość 75 rocznicę pożycia małżeńskiego oraz 101 urodziny Pana Michała. Niewielu z nas ma możliwość obchodzenia tak wyjątkowych okazji.

(czytaj więcej)
18 września 2020 0

Pamięć o 17 września 1939 roku. Uroczystości w Szubinie

17 września 2020 r. o godzinie 12:00 Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski wraz# z Zastępcą Burmistrza Wiolettą Borys-Stachowiak, a także z Przewodniczącą Rady Miejskiej Anną Kijowską i z Przewodniczącym Pierwszej Kadencji Rady Seniorów Janem Kosteckim oraz z Dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej Kamilą Czechowską udali się na cmentarz w Szubinie w celu złożenia kwiatów pod Głazem z Tablicą Pamięci Pomordowanych na Wschodzie. Pomnik ten upamiętnia zamordowanych na Kresach Wschodnich.

(czytaj więcej)
18 września 2020 2

Realizacja zadania inwestycyjnego. Budowa ronda rozpoczęta

17 września rozpoczęły się roboty budowlane związane z# realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa dróg gminnych – ulic Ogrodowej i Tysiąclecia w Szubinie”. W ramach zadania wybudowane zostanie rondo łączące ulice Ogrodową, Wiewiórowskiego, Pałucką i Tysiąclecia.

(czytaj więcej)
18 września 2020 0

,,Są chwile i ludzie, których się nie zapomina''. Wspomnienie o śp. Januszu Brzeczce

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że w# dniu 15 września 2020 roku w wieku 74 lat zmarł śp. Janusz Brzeczka, pedagog, społecznik, Radny Rady Miejskiej w Szubinie w latach 1994-2006, prezes szubińskiego koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, przyjaciel Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna.

(czytaj więcej)
18 września 2020 9

Kolejne 42 zakażenia koronawirusem. Przybywa też ozdrowieńców

Informujemy o kolejnych 42 osobach zakażonych# koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
17 września 2020 285

Burzliwe zebranie w Paterku. Ponad 200 przeciwników ubojni spotkało się z burmistrzem!

17 września w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku odbyło się# zebranie wiejskie, którego głównym tematem była budowa ubojni trzody chlewnej w obrębie sołectwa. Oprócz licznie zgromadzonych mieszkańców oraz członków komitetu społecznego „STOP ubojni w Paterku”, w spotkaniu uczestniczyli m.in. burmistrz Nakła Sławomir Napierała, gminni radni, wicestarosta nakielski Tomasz Miłowski oraz przedstawiciele potencjalnego inwestora – Zakładów Mięsnych Skiba, na czele z ich właścicielem Andrzejem Skibą.

(czytaj więcej)
17 września 2020 0

Małgorzata Junyk doceniona. Spotkanie było okazją do wspomnień

W miniony wtorek, Burmistrz Szubina Pan Mariusz Piotrkowski spotkał się z Panią #Małgorzatą Junyk – byłą Dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Szubinie.

(czytaj więcej)
17 września 2020 8

Zakażenia w szpitalu pulmonologicznym. Oddziały zawiesiły przyjęcia

Na dwóch oddziałach Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy #potwierdzono kilkadziesiąt przypadków zakażenia koronawirusem. Większość to personel. Szpital wstrzymał przyjęcia pacjentów.

(czytaj więcej)
16 września 2020 8

Koronawirus w Kujawsko-Pomorskiem. 35 nowych potwierdzonych zakażeń

Informujemy o kolejnych 35 osobach zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)