Dziś mamy 24 lutego 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Fakty

23 lutego 2020 1

Z DK5 na jedną jezdnię S5. Trwają przygotowania do przełożenia ruchu

Czynione są przygotowania do przełożenia ruchu z DK5 na jedną jezdnię S5. To umożliwi dokończenie inwestycji.

(czytaj więcej)
23 lutego 2020 6

Kilkadziesiąt nieszczepionych dzieci w powiecie. Jakie są powody takiej decyzji?

W porównaniu do statystyk podanych za 2018 rok spada liczba uchyleń od #szczepień. Mimo to w ubiegłym roku kilkadziesiąt osób odstąpiło od obowiązkowych szczepień w naszym powiecie. Powody takiej decyzji są różne.

(czytaj więcej)
22 lutego 2020 3

Lutowa sesja Rady Miejskiej. Podjęto liczne uchwały

W czwartek 20 lutego 2020 roku w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej przy #ul. Kcyńskiej 34 w Szubinie odbyła się XVI sesja Rady Miejskiej w Szubinie. Obrady poprowadziła Pani Anna Kijowska – Przewodnicząca Rady.

(czytaj więcej)
22 lutego 2020 0

Podsumowali działalność straży pożarnej w województwie kujawsko-pomorskim

21 kutego w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się narada roczna #kadry kierowniczej PSP z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Przed spotkaniem Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, p.o. Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Jacek Kaczmarek oraz Zastępca Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Sławomir Herbowski spotkali się z dziennikarzami. Tematem konferencji było podsumowanie działalności straży pożarnej w województwie kujawsko-pomorskim w minionym roku.

(czytaj więcej)
20 lutego 2020 0

Otwarcie pracowni Gammakamery i zmodernizowanej kliniki w Bydgoszczy

20 lutego Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz uczestniczył w otwarciu# Pracowni Gammakamery SPECT-CT w Zakładzie Medycyny Nuklearnej oraz zmodernizowanej Kliniki Ortopedii i Chirurgii Narządu Ruchu w Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
20 lutego 2020 17

XVII Sesja Rady Powiatu Nakielskiego. Mówiono głównie o rolnictwie i oświacie

19 lutego 2020 r na terenie Przystani Powiat Nakielski odbyła się XVII Sesja #Rady Powiatu Nakielskiego. Tematami przewodnimi sesji było rolnictwo i oświata.

(czytaj więcej)
20 lutego 2020 0

Powiat Nakielski powiedział NIE...w kwestii szkół ponadpodstawowych

W dniu 19 lutego 2020 r. odbyła się sesja Rady Powiatu Nakielskiego, na której #samorząd powiatowy podjął uchwałę w wyniku której nie wyraził woli przejęcia od 1 września 2020 r. branżowej szkoły I stopnia i technikum, dla których organem prowadzącym jest gmina Kcynia.

(czytaj więcej)
19 lutego 2020 7

Szubiński szpital zmienia podejście do żywienia kobiet w ciąży i mam

Na oddziale porodowym w Szubinie będzie realizowany program pilotażowy NFZ i #Ministerstwa Zdrowia „Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym – Dieta Mamy”.

(czytaj więcej)
18 lutego 2020 254

Małgorzata Kidawa-Błońska w Nakle

18 lutego w Nakielskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie z kandydatką Platformy Obywatelskiej na #prezydenta RP Małgorzatą Kidawą-Błońską. Przybyło liczne grono mieszkańców powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
18 lutego 2020 1

Rocznica bitwy o pociąg pancerny w Zamościu. Złożono wiązankę

18 lutego 1919 r. Powstańcy Wielkopolscy zdobyli niemiecki pociąg pancerny. W czasie #walki poległ dowódca 4. kompanii gnieźnieńskiej, dawny komendant koszar kawaleryjskich, Mariusz Wachtel. W akcji zdobycia pociągu zginęło 29 powstańców, których pochowano na rodzinnych cmentarzach w całej Wielkopolsce.

(czytaj więcej)
17 lutego 2020 0

Jednostka OSP Szubin podsumowała rok. Wręczono odznaki za wysługę lat

15 lutego w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbyło się zebranie sprawozdawcze #Ochotniczej Straży Pożarnej w Szubinie.

(czytaj więcej)
15 lutego 2020 1

Zebranie sprawozdawcze OSP Rynarzewo. Zarząd otrzymał absolutorium

Dnia 14 lutego 2020 roku odbyło się walne zebranie sprawozdawcze członków Ochotniczej Straży# Pożarnej w Rynarzewie. Podsumowano poprzedni rok i przedstawiono plany na rok 2020.

(czytaj więcej)
15 lutego 2020 1

Średni wóz gaśniczy dla OSP Szubin. Wsparcie RPO

Siedem kujawsko-pomorskich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej odebrało dziś (15 lutego) kluczyki# do nowych wozów ratowniczo-gaśniczych. Ceremonia odbyła się przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu, z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, przewodniczącej sejmiku Elżbiety Piniewskiej i prezesa Zarządu Głównego OSP Waldemara Pawlaka. Samochody zostały zakupione dzięki wsparciu z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego.

(czytaj więcej)
13 lutego 2020 20

Rada ds. Osób Niepełnosprawnych powołana. Znamy skład

Wczoraj, 12.02.2020 r. Starosta Nakielski Tadeusz Sobol wręczył akty powołania w skład #Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w Nakle nad Notecią na kadencję 2020 - 2023.

(czytaj więcej)
11 lutego 2020 6

Utrzymanie dróg w gminie Szubin. Kto zadba o drogi na wiosnę?

Przyszedł czas na zastanowienie się, kto doprowadzi drogi w gminie Szubin do# porządku na wiosnę.

(czytaj więcej)
09 lutego 2020 0

Nauczyciele podnoszą swoje kwalifikacje. Część kosztów ponosi Powiat

Ile w tegorocznym budżecie Powiatu Nakielskiego przeznaczonych zostanie #pieniędzy na dokształcanie nauczycieli pracujących w szkołach, które Powiat prowadzi? Już spieszymy z informacją.

(czytaj więcej)
09 lutego 2020 7

Ile za wynajem świetlicy na uroczystość rodzinną lub kiermasz? Sprawdź stawki

W styczniu burmistrz Szubina wydał zarządzenie określające wysokość czynszu #z tytułu najmu świetlic wiejskich.

(czytaj więcej)
09 lutego 2020 4

Staś potrzebuje naszej pomocy. Czeka go wiele zabiegów i miesiące rehabilitacji!

Staś Wróblewski z Szubina jest po ciężkiej operacji usunięcia guza w kolanie i #przeszczepie kości udowej, czeka go długa i ciężka rehabilitacja i jeszcze nie jeden zabieg... Potrzebuje naszej pomocy!

(czytaj więcej)
08 lutego 2020 2

Ruszyła rozbudowa ul. Pałuckiej i Leśnej. Prace potrwają prawie rok

Rozpoczęły się prace związane z rozbudową ul. Pałuckiej i Leśnej w Szubinie.# Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów KOBYLARNIA S.A.

(czytaj więcej)
05 lutego 2020 0

Pożegnano odchodzącego w stan spoczynku nadbryg. Janusza Halaka

31 stycznia w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyło się #oficjalne pożegnanie Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Janusza Halaka. Za 30 lat ofiarnej służby na rzecz bezpieczeństwa obywateli szefowi kujawsko-pomorskich strażaków dziękowali Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Andrzej Bartkowiak, parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb, inspekcji, jednostek administracyjnych, organizacji oraz strażacy.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)