Dziś mamy 19 maja 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

Fakty

17 maja 2019 24

Trwa rozbiórka dawnych zakładów mięsnych. Prace potrwają miesiąc

W dniu dzisiejszym rozpoczęła się rozbiórka # kotłowni dawnego zakładu mięsnego w Nakle. Prace mają potrwać około miesiąca. Jak poinformował nas jeden z pracowników firmy wykonującej rozbiórkę, właściciel terenu w najbliższym czasie nie planuje w tym miejscu nowych inwestycji.

(czytaj więcej)
17 maja 2019 0

Słowa uznania dla Seniorów. Dzięki nim właścicielka odzyskała swoje dokumenty

Dzięki uczciwej postawie nakielskiego małżeństwa mieszkanka miasta# odzyskała zagubioną gotówkę i dokumenty. Zachowanie Seniorów zasługuje na słowa najwyższego uznania.

(czytaj więcej)
17 maja 2019 0

Telefon Zaufania. Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia

Dziś (17 maja) obchodzimy Międzynarodowy Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci.# Z tej okazji przypominamy, że osoby z naszego regionu dzwoniąc pod numer telefonu 800 154 030 mogą uzyskać bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną. Linia jest otwarta codziennie (również w dni wolne od pracy) w godzinach 17-21.

(czytaj więcej)
17 maja 2019 0

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Koła. Wybrano prezesa na kolejną kadencję

W dniu 16.05.2019 w sali NOK w Nakle odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze# Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych . Przybyli zaproszeni goście z Okręgu w Bydgoszczy i członkowie Koła z całego powiatu.

(czytaj więcej)
16 maja 2019 1

Piękny Dzień Mamy… Szlachetna inicjatywa Terytorialsów z 8K-PBOT

Doświadczenie zdobyte podczas szkoleń wojskowych można przedłożyć bezpośrednio do życia cywilnego.# Cztery panie-żołnierze-kobiety-terytorialsi służące w 8 K-PBOT postanowiły wykorzystać zdobytą wiedzę i wspólnie zorganizują akcję dla mam dzieci przewlekle chorych w jednym z bydgoskich szpitali.

(czytaj więcej)
16 maja 2019 0

Termomodernizacja Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej

W miniony poniedziałek w budynku Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią# miało miejsce podpisanie umowy na termomodernizację budynku nakielskiego „Sanepidu”. Na niniejszą inwestycję Zarząd Powiatu Nakielskiego zadecydował wyasygnować kwotę 80 tys. złotych.

(czytaj więcej)
16 maja 2019 0

Oficjalne otwarcie kliniki. Wśród gości był wojewoda Mikołaj Bogdanowicz

14 maja br. po gruntownym remoncie otwarta została # Klinika Chorób Naczyń i Chorób Wewnętrznych Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. Biziela w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
16 maja 2019 0

Pomoc społeczna w Polsce. Wojewoda zorganizował konferencję

2.284 000 zł zostaną przekazane 17 samorządom na # przygotowanie obiektów, które będą służyć seniorom. Dodatkowo, w drugim rzucie, 3 samorządy otrzymały wsparcie 400.000 zł. Są to gminy: Gniewkowo, Topólka i Bydgoszcz.

(czytaj więcej)
15 maja 2019 1

Nasi Terytorialsi. Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

12 maj był Międzynarodowym Dniem Pielęgniarek i Położnych. #W szeregach 8K-PBOT jest wiele osób wykonujących powyższe profesje.

(czytaj więcej)
15 maja 2019 26

Spotkanie z liderem PSL. Zaprezentowano kolejne kandydatki do europarlamentu

14 maja w Nakielskim Ośrodku Kultury zorganizowano spotkanie prezesa# Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysława Kosiniaka-Kamysza z członkami i sympatykami PSL.

(czytaj więcej)
15 maja 2019 0

Mieszkańcy Wrzosów ponownie wybiorą sołtysa. Odbędzie się kolejne zebranie

W poniedziałek 27 maja na zebraniu sołeckim spotkają się mieszkańcy Wrzosów.# Muszą wybrać spośród siebie nowego sołtysa.

(czytaj więcej)
15 maja 2019 2

Posiedzenie Powiatowej Izby Rolniczej. Dyskutowano o bieżących sprawach

14 maja w nakielskiej restauracji Stary Spichlerz zorganizowano jedno z ostatnich posiedzeń# Powiatowej Izby Rolniczej obecnej kadencji. Na wtorkowe zebranie delegatów przybył również prezes Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej w Bydgoszczy Ryszard Kierzek.

(czytaj więcej)
15 maja 2019 0

Laureaci konkursu. „Oni tworzyli naszą historię”

Znamy wyniki tegorocznego wojewódzkiego konkursu im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej# „Oni tworzyli naszą historię”. Kapituła wyłoniła laureatów i wyróżnionych spośród autorów 47 nadesłanych prac. Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 5 czerwca w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu.

(czytaj więcej)
15 maja 2019 2

VIII sesja Rady Miejskiej za nami. Podjęto kilka ważnych uchwał

7 maja 2019 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej# przy ul. Kcyńskiej 34 w Szubinie odbyła się VIII sesja Rady Miejskiej w Szubinie.

(czytaj więcej)
14 maja 2019 0

Spotkanie z okazji Dnia Matki. Nagrodzono Koła Gospodyń Wiejskich

Pod patronatem wojewody Mikołaja Bogdanowicza 10 maja odbyło się w # urzędzie wojewódzkim spotkanie z okazji Dnia Matki. Organizatorami uroczystości były Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych oraz Wojewódzka Rada Koła Gospodyń Wiejskich.

(czytaj więcej)
14 maja 2019 0

Powołano nowego pełnomocnika. Wojewoda zorganizował konferencję

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz powołał nowego # pełnomocnika ds. sportu i turystyki.

(czytaj więcej)
13 maja 2019 3

Wyjątkowa uroczystość. Pan Jezus jest już w sercach dzieci

W dniu wczorajszym w parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Szubinie # odbyła się I Komunia Święta. Do sakramentu przystąpiło 12 dzieci, a mszę komunijną odprawił proboszcz ks. Jacek Pawelczyk.

(czytaj więcej)
13 maja 2019 0

Za nimi ważny dzień. Dzieci po raz pierwszy przyjęły Komunię Świętą

W dniu 12 maja 2019 roku w parafii pw. Św. Ojca Pio w # Zamościu 16 dzieci przystąpiło do swojej Pierwszej Komunii Świętej. Mszę komunijną sprawował ks. kanonik Roman Michalski.

(czytaj więcej)
13 maja 2019 0

Konferencja PiS. "Nowoczesność, normalność oraz skuteczność naszych działań"

W sobotę 11 maja w sali Kinoteatru Adria w Bydgoszczy# odbyła się Regionalna konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości.. Prowadzący minister Łukasz Schreiber powitał przybyłych gości w osobach prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego, wojewody Mikołaja Bogdanowicza , ministra Krzysztofa Czabańskiego oraz liderów PiS z regionu oraz kandydatów do Parlamentu Europejskiego.

(czytaj więcej)
10 maja 2019 10

VII Sesja Rady Powiatu Nakielskiego. Zobacz transmisję (film)

O godzinie 15.00 rozpoczęła się VII Sesja Rady # Powiatu Nakielskiego. Relację z obrad # można zobaczyć tutaj.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)