Dziś mamy 29 lipca 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

29 lipca 2021 0

Zaangażowanie godne podziwu. Wyróżnienie „Stalowe Anioły”

Poświęcają swój czas innym z zaangażowaniem i# ofiarnością rozwiązując trudne problemy lokalnych społeczności – teraz mają okazję zostać nagrodzeni za swoje działania. Rozpoczął się nabór w konkursie samorządu województwa „Stalowy Anioł”. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 września.

(czytaj więcej)
29 lipca 2021 0

Wszystko, co musisz wiedzieć o programie Płatnik. Weź udział w dyżurze

Bydgoski oddział ZUS organizuje dyżur telefoniczny dotyczący# zasad przesyłania i korygowania dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych przekazywanych za pośrednictwem Programu Płatnik.

(czytaj więcej)
29 lipca 2021 0

Kolejny produkt wycofany. Tym razem chodzi o mąkę gryczaną

Główny Inspektor Sanitarny informuje, że# firma Denver Food Sp. z o. o. powiadomiła organ Państwowej Inspekcji Sanitarnej o wycofaniu produktu pn. Mąka gryczana biała bezglutenowa.

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 0

Seria ciekawych zajęć dla dzieci. Liczba miejsc ograniczona

Zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat, do zakończenia wakacji poprzez# wspólne poznawanie walorów przyrodniczych naszego regionu w ramach szkolenia: „NATURA 2000-pozytywna inspiracja „- służąca wzmocnieniu kapitału społecznego mieszkańców Krajny i Pałuk”

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 0

Mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w# Nakle nad Notecią informuje, że od dnia 28.07.2021 r. od godz. 13:00 do dnia 29.07.2021 r. do godz. 07:00 w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia.

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 2

RCB rozsyła SMS-y. Jak należy postępować podczas burzy?

Uwaga! Dziś i w nocy (28/29.07) burze, silny# wiatr, ulewny deszcz i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr.

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 0

Synoptycy ostrzegają. Mogą wystąpić burze z gradem

IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w# Gdyni wydało ostrzeżenie drugiego stopnia o burzach z gradem.

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 0

To już ostatni moment. Zgłoś nauczyciela do wyróżnienia

Po raz piąty wyróżnimy najlepszych, najbardziej twórczych i# zaangażowanych nauczycieli regionu. Na kandydatury czekamy do 31 lipca! Decyduje data stempla pocztowego.

(czytaj więcej)
27 lipca 2021 1

Miej wpływ na rozwój transportu w regionie. Weź udział w konsultacjach

Przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne z# mieszkańcami powiatu nakielskiego. Dotyczyć będą one projektu pn. „Aktualizacja Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla powiatu nakielskiego”.

(czytaj więcej)
27 lipca 2021 1

Dzisiaj może zagrzmieć i popadać. Zabierzmy ze sobą parasole!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle informuje, że# 27 lipca od godz. 8.00 do godz. 22.00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.

(czytaj więcej)
26 lipca 2021 1

Na terenie powiatu prognozuje się burze z gradem. IMGW wydało ostrzeżenie

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w# Nakle informuje, że od 26 lipca od godz. 16.00 do 27 lipca do północy prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.

(czytaj więcej)
26 lipca 2021 1

Oszuści znowu w natarciu. Wysyłają fałszywe SMS-y

Uwaga na SMS-y z fałszywą informacją, że odbiorca musi# opłacić zaległy podatek w niewielkiej kwocie.

(czytaj więcej)
25 lipca 2021 0

Nowa metoda oszustów. Tym razem podszywają się pod strażaków

W związku ze zdarzeniem, które miało miejsce na terenie jednego# z powiatów woj. łódzkiego, Państwowa Straż Pożarna informuje, że strażacy nie prowadzą kontroli w domach i mieszkaniach prywatnych.

(czytaj więcej)
24 lipca 2021 0

Uczczą Powstanie Warszawskie. Zapraszamy na widowisku na rynku

W sobotę, 31 lipca 2021 r. na Rynku w Kcyni odbędzie się widowisko "Pierwsza godzina wolności".

(czytaj więcej)
24 lipca 2021 0

Piknik w Wąsoszu już dzisiaj. Wśród atrakcji pokazy sprzętu policyjnego

Policja wspólnie z Burmistrzem Szubina i# innymi podmiotami zapraszają mieszkańców powiatu nakielskiego na przedsięwzięcie pn.: „Powitanie Pelikana” które już jutro odbędzie się na plaży w Wąsoszu. Na uczestników czeka wiele atrakcji.

(czytaj więcej)
23 lipca 2021 0

Niedługo badanie mammograficzne. Panie mogą się już rejestrować

LUX MED jeden z największych realizatorów Programu# Profilaktyki Raka Piersi zaprasza na bezpłatną mammografię dla Pań w wieku od 50 do 69 lat. Badania refundowane przez NFZ wykonywane są w mobilnej pracowni mammograficznej.

(czytaj więcej)
23 lipca 2021 1

Ekspert ZUS-u odpowie na twoje pytania. Skorzystaj z dyżuru

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w# Bydgoszczy zaprasza wszystkich zainteresowanych na dyżur telefoniczny, organizowany w ramach edukacyjnych wtorków, nt. Świadczenia emerytalno-rentowe bez tajemnic.

(czytaj więcej)
23 lipca 2021 1

Trwa Narodowy Spis Powszechny. Mobilne punkty spisowe w gminie Szubin

W związku z trwającym Narodowym Spisem# Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 informujemy, że organizujemy mobilne miejsca spisowe na terenie Gminy Szubin, które obsługiwać będą członkowie Gminnego Biura Spisowego w Szubinie i rachmistrzowie spisowi.

(czytaj więcej)
23 lipca 2021 0

„Powitanie Pelikana” w Wąsoszu. Zaplanowano liczne atrakcje

Już w najbliższą sobotę odbędzie się w# Wąsoszu ciekawe wydarzenie pn. „Powitanie Pelikana”.

(czytaj więcej)
23 lipca 2021 0

Uwaga! Ograniczenie w dostępie do portalu PUE ZUS

W związku z koniecznością przeprowadzenia prac# serwisowych 23 lipca 2021 r. (piątek) od godziny 22:00 do godziny 03:00 następnego dnia, mogą wystąpić ograniczenia w dostępie do portalu Platformy Usług Elektronicznych i poszczególnych jego funkcji.

(czytaj więcej)
0

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Mamy na to kilka sposobów

Wakacje najczęściej kojarzą nam się z# wypoczynkiem w górach, nad morzem albo na wsi u rodziny. Nie każda rodzina jednak ma możliwość, by zapewnić swoim dzieciom tego typu rozrywkę. U niektórych jest to kwestia finansowa, a niektórzy rodzice po prostu nie mają na to czasu ze względu na pracę. Nie jest to jednak żaden problem, ponieważ również w mieście można zapewnić dziecku świetną rozrywkę pełną przygód i ciekawych doświadczeń. Co robić i o czym należy pamiętać, planując wakacje w mieście?

(czytaj więcej)
0

Martwisz się o swoje dziecko w sieci? Najważniejsza jest rozmowa

Co zrobi rodzic, żeby zapewnić swojemu dziecku# bezpieczeństwo? Odpowiedź jest prosta – wszystko. Tak samo powinno być w internecie. A jak najlepiej ochronić najmłodszych przed zagrożeniami w sieci? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Polacy nie chcą rezygnować z mięsa dla dobra klimatu. Zmiana jest konieczna

Zdaniem ekspertów ograniczenie spożycia mięsa i nabiału to# jedno z kluczowych działań, jakie możemy podjąć, by przeciwdziałać zmianie klimatu. Tymczasem, tylko niewielu z nas byłoby skłonnych do podjęcia takiego kroku w trosce o planetę – pokazują to wyniki najnowszego badania „Zmiana klimatu a produkcja żywności – badanie świadomości mieszkańców Polski” przeprowadzonego przez Upfield.

(czytaj więcej)
0

Ceny w górę, wydatki w dół. Oszczędzamy na przyjemnościach

Z danych GUS wynika, że w porównaniu z# pierwszą połową ub.r. inflacja w pierwszym półroczu 2021 r. wyniosła 3,6 proc. Najbardziej wzrosły koszty transportu, utrzymania mieszkania i łączności czy edukacji. Znacząco zdrożała też oferta restauracji i hoteli oraz rekreacji i kultury. Ceny rosną, ale równolegle ponad 40 proc. Polaków, pod wpływem pandemii, chce ograniczać wydatki. Oszczędzamy głównie na przyjemnościach – książkach, kinie, usługach fryzjerskich czy jedzeniu na mieście. Tylko 3 proc. osób uświadomiło sobie w czasie pandemii, że trzeba korzystać z życia i mniej przejmować się pieniędzmi – wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)