Dziś mamy 17 października 2018, środa, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

15 października 2018 0

Mistrzostwa województwa w warcabach klasycznych. Udział może wziąć praktycznie każdy

Już 28 października br. o godzinie 10.00 rozpoczną się Mistrzostwa Województwa Kujawsko - # Pomorskiego w Warcabach Klasycznych. Zapraszamy na niego dzieci, rodziców i wszystkich chętnych. Zapisy trwają do godziny 9.45 w dniu rozgrywek.

(czytaj więcej)
13 października 2018 0

Bieg Rekreacyjny Niepodległości w Szubinie.Trwają zapisy

Uczniowski Klub Biegacza w Szubinie oraz Gminna Komisja Rozwiązania Problemów# Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Szubinie organizuje w dniu 11 listopada 2018 roku w Szubinie Bieg Rekreacyjny w celu uczczenia 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

(czytaj więcej)
12 października 2018 40

XLVIII ostatnia sesja Rady Miejskiej w Szubinie.

W czwartek 18 października 2018 r. o godzinie 10:00 w Szubińskim Domu Kultury przy ul. Kcyńskiej # 13 w Szubinie odbędzie się XLVIII ostatnia sesja Rady Miejskiej w Szubinie.

(czytaj więcej)
12 października 2018 6

Zaginęła Natalia Ginter

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią informuje, że Komisariat Policji # Bydgoszcz Śródmieście prowadzi poszukiwania za zaginioną osobą - poziom II.

(czytaj więcej)
11 października 2018 0

Plebiscyt „Młody Talent Krajny i Pałuk” . Zgarnij wartościowe nagrody

Od 28 września 2018 r., Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” rozpoczęło nabór zgłoszeń# do Plebiscytu „Młody Talent Krajny i Pałuk” w ramach Forum Inicjatyw Młodzieżowych, edycja 2018.

(czytaj więcej)
08 października 2018 1

Kwartalny Bieg Coopera. Weź udział i sprawdź swoją wytrzymałość

Ognisko TKKF Instalator Pelikan w Szubinie oraz Urząd Miasta w Szubinie zapraszają wszystkich # sympatyków biegania na sprawdzenie swojej wytrzymałości w biegu 12 minutowym. Kwartalny Bieg Coopera odbędzie się 13 października 2018 roku w sobotę o godzinie 12:00 na Stadionie Miejskim w Szubinie.

(czytaj więcej)
05 października 2018 0

"Elektrykiem przez Afrykę". Spotkanie ze znanym podróżnikiem już niedługo

W piątek, 12 października w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie odbędzie się spotkanie z # Pawłem Arkadym Fiedlerem, podróżnikiem, który przebył kontynent afrykański pojazdem o napędzie elektrycznym. Początek spotkania o godzinie 18:00. Wstęp bezpłatny.

(czytaj więcej)
05 października 2018 0

Muzyczne warsztaty w domu kultury. Uczestnicy nauczą się gry na specyficznym instrumencie

Przed nami warsztaty muzyczne pełne dobrej zabawy w Szubińskim Domu Kultury.

(czytaj więcej)
03 października 2018 15

Obraz Matki Bożej zawita do Szubina. Będą utrudnienia w ruchu

Informujemy, że w związku z nawiedzeniem Matki Bożej w Ikonie Jasnogórskiej w Szubinie # w dniach 4-5 października br. nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym:

(czytaj więcej)
03 października 2018 1

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego wydał #ostrzeżenie o silnym wietrze dla powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
02 października 2018 0

Masz pasję? Talent? Lubisz wyzwania? Weź udział w plebiscycie!

Od 28 września 2018 r., Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” rozpoczęło nabór zgłoszeń # do Plebiscytu „Młody Talent Krajny i Pałuk” w ramach Forum Inicjatyw Młodzieżowych, edycja 2018.  Do udziału w Plebiscycie zapraszamy wszystkie młode i uzdolnione osoby z terenu powiatu nakielskiego, które, na tle swoich rówieśników, wyróżniają się uporem w dążeniu do celu, pracą na rzecz innych bądź nieustannym rozwijaniem własnych pasji.

(czytaj więcej)
29 września 2018 0

Chcesz otrzymać dofinansowanie na projekt? Złóż wniosek o grant

Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego w kwocie 50 000,00 zł bądź 150 000,00 zł # można otrzymać na realizację projektów z zakresu aktywizacji społecznej oraz społeczno-zawodowej, w tym m.in. na organizację wydarzeń kulturalnych, rekreacyjnych, warsztatów i spotkań animacyjnych, treningów kompetencji społecznych, kursów i szkoleń dających nowe umiejętności, a także na organizację staży zawodowych oraz klubów młodzieżowych.

(czytaj więcej)
28 września 2018 0

Bieg z przeszkodami dla dzieci. Przyjdź, kibicuj, wspieraj!

W poniedziałek, 1 października 2018r. o godz. 11.45, na terenie Zakładu Poprawczego w # Szubinie, ul. Kcyńska 36 odbędzie się impreza pt. Ogólnopolski Challenge czyli mali bohaterowie. W imprezie oprócz dzieci ze szkół podstawowych klas 4-6 udział wezmą poza konkursem wychowankowie naszego zakładu poprawczego.

(czytaj więcej)
27 września 2018 4

"Mój Rynek". Rusza nabór na budowę targowisk

Rusza nowy nabór wniosków o wsparcie na budowę, przebudowę lub wyposażenie targowisk. Dzięki # środkom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich naszym regionie powstaną kolejne miejsca, w których mieszkańcy będą mogli nabyć świeże produkty bezpośrednio od ich lokalnych wytwórców. Na wnioski czekamy od 27 września do 12 października.

(czytaj więcej)
27 września 2018 0

Marszałkowskie stypendia czekają na prymusów. Zostało kilka dni na złożenie wniosku

Jeszcze do niedzieli (30 września) można składać wnioski w ramach marszałkowskich programów # stypendialnych dla zdolnej młodzieży z całego regionu. Urząd Marszałkowski realizuje obecnie trzy takie projekty – dla uczniów uzdolnionych w zakresie przedmiotów ścisłych, języków obcych i przedsiębiorczości, dla uczniów szkół zawodowych oraz dla humanistów. Wysokość wsparcia to nawet 500 złotych miesięcznie.

(czytaj więcej)
26 września 2018 2

Ojcowie Niepodległości. Muzeum zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia

Muzeum Ziemi Szubińskiej zaprasza na zajęcia edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży szkolnej.

(czytaj więcej)
25 września 2018 12

Pomoc suszowa – pierwsze wypłaty i wydłużenie terminu

Minister Jan Krzysztof Ardanowski podjął decyzję o wydłużeniu do 31.10.2018 r. terminu składania # wniosków o udzielenie pomocy finansowej przez producentów rolnych, w których gospodarstwach wystąpiły szkody spowodowane suszą.

(czytaj więcej)
25 września 2018 9

Kcynia. Już wkrótce otwarty turniej piłki nożnej

W najbliższy piątek w Kcyni odbędzie się Turniej Piłki Nożnej organizowany z okazji obchodów# 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zapraszamy !

(czytaj więcej)
25 września 2018 0

"Elektrykiem przez Afrykę". Przyjdź na spotkanie ze znanym podróżnikiem

W piątek, 12 października w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie odbędzie się spotkanie z # podróżnikiem Pawłem Arkady Fiedlerem. Początek spotkania o godzinie 18:00.

(czytaj więcej)
24 września 2018 1

Jesień wita nas kapryśną pogodą. Mogą wystąpić burze z gradem

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią informuje, że od godziny 13:30 # 24 września do godziny 21:00 25 września br. na terenie powiatu nakielskiego przewiduje się wystąpienie burz z opadami deszczu, miejscami do 20 mm oraz porywami wiatru do 85 km/h. Lokalnie grad.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)