Dziś mamy 20 sierpnia 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

19 sierpnia 2018 0

Zainteresowania, pasje i marzenia. Do 31 sierpnia należy wypełnić ankietę

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szubinie do 31 sierpnia prowadzi #ankietę. Badanie jest niezbędne do realizacji gminnego programu „Miasto i Gmina Szubin przyjazne seniorom”.

(czytaj więcej)
18 sierpnia 2018 9

Ławki na stulecie niepodległości. Trwa konkurs dla samorządów

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłasza otwarty konkurs ofert na budowę Ławek #Niepodległości. Inicjatywa ma na celu uczczenie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

(czytaj więcej)
17 sierpnia 2018 6

Budowa tuczarni we Wrzosach. Ponownie wydano odmowną decyzję

We Wrzosach planowano budowę tuczarni. Obiekt miałby pomieścić nawet 12 tys. #sztuk trzody chlewnej. W połowie grudnia 2017 roku burmistrz Szubina nie wyraził zgody na budowę 6 obiektów inwentarskich.

(czytaj więcej)
17 sierpnia 2018 0

Pokaż się na dożynkach. Do 24 sierpnia przyjmowane są zgłoszenia wystawców

W ramach tegorocznych Dożynek Gminnych, które 8 września br. odbędą się na ternie #świetlicy wiejskiej w Starym Jarużynie gmina Szubin zaprasza wystawców do zgłaszania stoisk wystawienniczych.

(czytaj więcej)
17 sierpnia 2018 2

Ruszają mecze o mistrzostwo A klasy. W sobotę zagra LZS Victoria Kołaczkowo

W najbliższą sobotę odbędzie się spotkanie LZS Victoria Kołaczkowo z LZS Zootechnik Kołuda # Wielka. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:00.

(czytaj więcej)
16 sierpnia 2018 2

II Piknik rodzinny w ramach miesiąca trzeźwości. Wystąpi zespół 2 plus 1

Burmistrz Szubina oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych # organizować będzie II Piknik Rodzinny w ramach miesiąca trzeźwości.

(czytaj więcej)
16 sierpnia 2018 0

Młody pies czeka na nowego opiekuna. Nie pozwól, by trafił do schroniska

Młody (około roczny) piesek rasy mieszaniec znaleziony w Grzecznej Pannie na #początku sierpnia br. poszukuje nowego właściciela.

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2018 1

Uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego. Weź udział we wspólnym świętowaniu

Z okazji Święta Wojska Polskiego na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w # 1920, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej 15 sierpnia 2018 zapraszamy do wspólnego świętowania.

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2018 0

Turniej Strzelecki już w najbliższą sobotę. Rywalizacja toczyć się będzie o puchar starosty

18 sierpnia w Godawach rozegrany zostanie Wojewódzki Turniej Strzelecki z #KBK AK o #Puchar Starosty nakielskiego z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2018 0

Ruszają zebrania wiejskie. Głównym tematem będzie fundusz sołecki

22 sierpnia br. rozpoczynają się zebrania wiejskie w sołectwach Gminy Szubin. Podczas #zebrań mieszkańcy będą ustalać treść i uchwalać wniosek o przyznanie środków finansowych z funduszu sołeckiego na rok 2019.

(czytaj więcej)
13 sierpnia 2018 0

Już wkrótce zebranie wiejskie. Mieszkańcy wybiorą nowego sołtysa i podzielą fundusz

Na środę, 22 sierpnia na godzinę 18:00 w świetlicy wiejskiej zaplanowano zebranie # wiejskie sołectwa Wąsosz. Harmonogram zebrania poniżej.

(czytaj więcej)
13 sierpnia 2018 7

Transmisje w internecie, głosowanie na tablecie i nie tylko. Powiat planuje zmiany

Starostwo Powiatowe w Nakle planuje zakup systemu elektronicznego do obsługi sesji #Rady Powiatu Nakielskiego. System będzie wyposażony w kilka funkcji.

(czytaj więcej)
13 sierpnia 2018 14

Polowania zbiorowe na terenie gminy Szubin. Zapoznaj się z planem

Przedstawiciele Koła Łowieckiego nr 248 ,,SOKÓŁ'' w Bydgoszczy podają aktualny plan #polowań zbiorowych w sezonie 2018/2019 (do pobrania poniżej), które odbędą się na terenie obwodu łowieckiego nr 143, obejmującego obszar m. in. sołectw: Zamość, Tur, Żurczyn, Samoklęski Duże, Samoklęski – Małe, Stary Jarużyn, Chobielin.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2018 0

Otwarcie wystawy i Narodowe Czytanie. Tym razem lekturą będzie "Przedwiośnie"

W piątek, 14 września w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie nastąpi uroczyste otwarcie # wystawy pn. "Biblioteki dla Niepodległości".

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2018 4

Pilne ostrzeżenie meteorologiczne. Wieczorem mogą wystąpić burze

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią na podstawie Biura # Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni (źródło informacji IMGW – PIB), informuje że na terenie powiatu nakielskiego w dniu 09.08.2018 r. od godz. 19:15 do r. do godz. 22:00. prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 40 mm, oraz porywami wiatru do 75 km/h. Miejscami możliwy grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia: 85% Stopień zagrożenia : 1 w skali 3 – stopniowej.

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2018 0

Ciekawy projekt fotograficzny. Okazją jest stulecie urodzin patrona placówki

W 2018 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej świętuje nie tylko 100-lecie odzyskania przez # Polskę niepodległości.

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2018 0

Po intensywnych upałach mogą nadejść gwałtowne burze. Warto pamiętać o kilku zasadach

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią przypomina jak zachować się # podczas silnego wiatru oraz intensywnego frontu burzowego. Burze, intensywne opady deszczu oraz huraganowy wiatr są naturalnymi zjawiskami pogodowymi i występują z różną siłą. Te zjawiska, szybko się przemieszczają. Pamiętaj, żywioł zawsze jest niebezpieczny!

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2018 0

Nie przeceniajmy swoich możliwości. Tylko w sierpniu utonęło 49 osób

Wysokie temperatury w Polsce nie odpuszczają. Kolejne dni to również prognozowane #rekordowo wysokie wskazania termometrów. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bydgoszczy apeluje o niebagatelizowanie ostrzeżeń o upałach i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2018 0

Bezpłatna kolonoskopia. Badania realizuje 14 placówek medycznych

Trwa finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego wojewódzki program #profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego, z bezpłatnymi badaniami kolonoskopowymi, którymi obejmujemy blisko 25 tysięcy osób.

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2018 0

Trzy oferty na dowóz do szkół. Sprawdź, która firma wygrała przetarg

Gmina Szubin zakończyła poszukiwania przewoźników, którzy zajmą się dowozem #uczniów do szkół. Ogłoszony po raz drugi przetarg przyniósł rezultat.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Dziś Wielki Dzień Pszczół. Urząd Statystyczny przygotował infografikę

8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Z tej okazji Główny Urząd Statystyczny #przygotował infografikę, z której możemy dowiedzieć się kilku informacji na temat pszczelarzy i produkcji miodu w Polsce.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)