Dziś mamy 24 stycznia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

23 stycznia 2020 0

Weź udział w Projekcie z ZUS. Zaproszenie dla szkół podstawowych

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza nauczycieli i uczniów szkół # podstawowych do wzięcia udziału w „Projekcie z ZUS”.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2020 0

Udogodnienia w SOW. Możesz aplikować o środki z PFRON nie wychodząc z domu

W Systemie Obsługi Wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami od dnia 1 stycznia br. #zostały aktywowane nabory wniosków na dofinansowanie udziału w turnusach rehabilitacyjnych oraz przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2020 4

Pod koniec stycznia odbędzie się sesja. Co znalazło się w porządku obrad?

29 stycznia o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski odbędzie się XVI sesja Rady Powiatu Nakielskiego.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2020 0

Warsztaty Rozwoju Osobistego dla młodzieży. Ilość miejsc ograniczona

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nakle zaprasza na #warsztaty rozwoju osobistego. Szczegóły poniżej.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2020 0

W lutym ruszy rekrutacja do przedszkoli. Sprawdź zasady i terminarz

Od 24 lutego 2020 roku rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli i oddziałów #przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Szubin oraz przedszkoli publicznych prowadzonych przez inne podmioty niż jednostka samorządu terytorialnego na rok szkolny 2020/2021.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2020 0

Spotkanie z przygodą. O wyprawach opowiedzą Daria i Krzysztof Nowakowscy

W ramach zimowych wakacji w szubińskiej bibliotece publicznej dzieci odwiedzą Państwo #Daria i Krzysztof Nowakowscy uznani maszerzy.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2020 0

Mały ZUS Plus już za dwa tygodnie. Więcej firm skorzysta z niższych składek

Więcej firm skorzysta z niższych składek na ubezpieczenia społeczne. Już 1 lutego #wchodzą w życie zmiany w „małym ZUS” dla przedsiębiorców, czyli tzw. „mały ZUS plus”. To rozwiązanie dla tych firm, których przychód z poprzedniego roku nie przekroczył 120 tys. zł.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2020 0

Ferie w bibliotece. Zaplanowano zajęcia bajkowe, plastyczno-muzyczne i gry

Oddział dla dzieci Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie zaprasza na #zajęcia feryjne. Szczegóły na plakacie.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2020 4

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym. Weź udział!

1 marca w Mroczy odbędzie się Bieg Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym. Poniżej zamieszczamy regulamin.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2020 0

Kolejne styczniowe dyżury telefoniczne z ekspertami ZUS. Sprawdź tematy

Bydgoski oddział ZUS zaprasza na kolejny styczniowy dyżur telefoniczny z ekspertami ZUS.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2020 0

147,5 tys. przedsiębiorców z kujawsko-pomorskiego otrzyma listy z ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę ponad 3 mln listów z podsumowaniem #wpłat przekazanych w 2019 roku na indywidualny numer rachunku składkowego. W województwie kujawsko-pomorskim takich listów może spodziewać się ponad 147,5 tys. przedsiębiorców. To ostatni rok, w którym tego typu korespondencja przekazywana jest w formie papierowej.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2020 2

Ośmiu chętnych na wykonanie prac. Firmy chcą więcej niż zaplanowano

Aż ośmiu chętnych złożyło oferty na wykonanie przebudowy Szubińskiego #Dom Kultury. Jednak większość z nich przewyższa kwotę, jaką zaplanowano na sfinansowanie tej inwestycji.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2020 0

Trwają prace nad strategią rozwoju województwa. Podziel się pomysłem!

Rozpoczęto prace nad strategią rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego do #roku 2030 pod oficjalną nazwą „Strategia przyspieszenia 2030+”. Uroczysta konferencja inaugurująca prace nad Strategią odbyła się 14 stycznia w Toruniu.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2020 0

„Święty uśmiechnięty”. Konkurs skierowany jest do uczniów

Nakielski Ośrodek Kultury im. Z. Kornaszewskiego serdecznie zaprasza do udziału w #Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania, pt. „Święty uśmiechnięty” W hołdzie św. Janowi Pawłowi II, który odbędzie się 5 marca, godz. 11.00.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2020 0

Informacja dyrektora SzDK. Działalność kółek i sekcji zainteresowań zawieszona

Dyrektor Szubińskiego Domu Kultury informuje, że od 25.01.2020 r. zawiesza do #odwołania działalność kółek i sekcji zainteresowań z powodu rozpoczęcia procedury związanej z „Nadbudową, przebudową, rozbudową i modernizacją Szubińskiego Domu Kultury”. Za powstałe niedogodności przepraszamy.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2020 3

W lutym rusza kwalifikacja wojskowa w naszym powiecie. Kogo dotyczy?

Wielkimi krokami zbliża się kwalifikacja wojskowa. W tym roku na terenie powiatu #nakielskiego zostanie przeprowadzona w dniach 3-25 lutego.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2020 0

Do Nakła znów zjadą młodzi pianiści z całej Polski. Przed nami 7. edycja konkursu

18 kwietnia 2020 roku odbędzie się kolejny Konkurs Pianistyczny dla Dzieci i #Młodzieży pod Honorowym Patronatem Rafała Blechacza. Do udziału zapraszamy młodych pianistów z całej Polski!

(czytaj więcej)
15 stycznia 2020 0

Powstanie Wielkopolskie na Krajnie i Pałukach. Konkurs dla szkół

Muzeum Ziemi Krajeńskiej zaprasza szkoły ponadgimnazjalne z terenu # Powiatu Nakielskiego do udziału w tegorocznej edycji konkursu "Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowych".

(czytaj więcej)
15 stycznia 2020 1

Zostało niewiele czasu na złożenie ZUS IWA. Można je składać do końca stycznia

Do końca stycznia część przedsiębiorców musi złożyć informację o danych do # ustalenia składki na ubezpieczenie wypadkowe ZUS IWA za 2019 r. Taki obowiązek mają płatnicy, którzy zgłaszają do ubezpieczenia wypadkowego co najmniej 10 pracowników.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2020 0

Międzynarodowa wystawa w muzeum. Wernisaż już w najbliższy czwartek

Starosta Nakielski Tadeusz Sobol i Dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej # Kamila Czechowska mają zaszczyt zaprosić na otwarcie Międzynarodowej Wystawy Prac Artystów Zawodowych. Wernisaż odbędzie się w czwartek 16 stycznia 2020 r. o godz. 10.00 w Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna. Wystawa będzie czynna do 15 marca 2020 r.

(czytaj więcej)
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)