Dziś mamy 5 lipca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

05 lipca 2020 42

Prezes Rady Ministrów odwiedzi Więcbork. Spotka się z mieszkańcami

Premier Mateusz Morawiecki 6 lipca 2020 roku (poniedziałek) o godzinie 18.00 spotka #się z mieszkańcami regionu na Placu Jana Pawła II w Więcborku.

(czytaj więcej)
04 lipca 2020 10

Na kąpielisku brakuje ratownika. Gmina Szubin czeka na chętnych

W tym sezonie póki co kąpielisko w Wąsoszu nie jest strzeżone. Od wykonywania #działań ratowniczych odstąpiło bowiem Pałuckie WOPR.

(czytaj więcej)
03 lipca 2020 0

Przygarnij psa. On Ci swoje serce da

Dwa pieski rasy mieszaniec straciły# swojego opiekuna i aktualnie poszukują nowego domu, by nie trafić ostatecznie do schroniska.

(czytaj więcej)
02 lipca 2020 0

Letnia Zbiórka Żywności w sklepach Tesco. Można wesprzeć potrzebujących

Chcąc wesprzeć osoby najbardziej dotknięte skutkami# pandemii COVID-19 Fundacja Tesco organizuje wśród klientów wszystkich sklepów Tesco Letnią Zbiórkę Żywności. Zbiórka odbędzie się w 21 sklepach Tesco w województwie kujawsko-pomorskim w terminie od 1 lipca do 31 sierpnia. Zebrana żywność, dzięki wsparciu Banków Żywności i Caritas Polska, trafi do najbardziej potrzebujących.

(czytaj więcej)
02 lipca 2020 0

Błąkający się pies w Nakle nad Notecią. Poszukiwania właściciela

Straż Miejska w Nakle nad Notecią otrzymała zgłoszenie o błąkającym się# psie, bez nadzoru opiekuna przy ul. Nowej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
02 lipca 2020 0

Planowane wyłączenie prądu. Sprawdź gdzie!

Na terenie powiatu nakielskiego planowane# wyłączenie prądu w:

(czytaj więcej)
01 lipca 2020 0

Listeria monocytogenes w boczku wędzonym. Która partia wycofana?

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: Listeria monocytogenes w partii produktu pn. #,,Boczek wędzony” Kraina Wędlin.

(czytaj więcej)
01 lipca 2020 0

Uwaga mieszkańcy! Prognozowana burza z gradem nad powiatem nakielskim

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią na podstawie danych #Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (PIB), Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni, informuje, że na terenie gminy w dniach od 01.07.2020 r. od godz. 18.00 do dnia 02.07.2020 r. do godz. 07.00 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie możliwy grad.

(czytaj więcej)
30 czerwca 2020 0

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych. Sprawdź!

Sprawdź najnowszy harmonogram odbioru odpadów komunalnych na# II półrocze 2020 roku w gminie Szubin.

(czytaj więcej)
30 czerwca 2020 24

Uwaga! Kąpielisko nad Jeziorem Wąsoskim nieczynne!

W dniu dzisiejszym, 30 czerwca br opublikowano komunikat burmistrza Szubina ws. #kąpieliska nad Jeziorem Wąsoskim.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2020 1

"Gmina Szubin w czasie epidemii". Przedłużono termin składania prac

Urząd Miejski w Szubinie informuje, że konkurs plastyczny pod tytułem "Gmina Szubin w #czasie epidemii" został przedłużony. Prace można składać do 31 lipca br.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2020 1

Dożynki gminne w Słupach odwołane. Będzie za to okolicznościowa msza święta

Z przykrością informujemy, że w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym oraz #przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców odwołane zostały tegoroczne Dożynki Gminne, które odbyć się miały w Słupach.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2020 9

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy do 12 lipca. Pobierz wniosek już dziś

Rodzice dzieci do 8 lat mogą odetchnąć z ulgą. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy został# oficjalnie wydłużony do 12 lipca. Do tej pory był wydłużony do 28 czerwca.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2020 3

Kolejne 3 osoby zakażone. Najnowszy raport koronawirusa

Jest informacja o kolejnych 3 osobach zakażonych koronawirusem w# województwie kujawsko-pomorskim. Wśród nich jest 1 osoba z Torunia, 1 z powiatu rypińskiego i 1 z powiatu włocławskiego.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2020 1

Ciepło i nie do wytrzymania? Dziś w prognozie burza

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią na podstawie danych IMGW-PIB, informuje że# na terenie gminy w dniach od  28.06.2020 r. od godz. 14.00 do 29.06.2020 r. do godz. 00.00 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2020 3

Jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują w lokalach wyborczych? Koniecznie przeczytaj!

Wiadomo już, jak mają wyglądać lokale wyborcze i jakie środki ostrożności mają w nich być zachowane podczas zaplanowanych wyborów na 28 czerwca 2020 r.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2020 0

Lider edukacji. Wybierzemy najlepszych

Wychowują dzieci i młodzież, pomagają im rozwijać zainteresowania i pasje#, w nauczaniu stosują innowacyjne rozwiązania dydaktyczne, dzięki czemu podnoszą jakość edukacji w kujawsko-pomorskich szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych. Po raz piąty przyznamy marszałkowskie nagrody dla najlepszych nauczycieli. Na kandydatury czekamy do końca lipca.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2020 3

W zlewniach dopływów górnej Noteci może podnieść się poziom wody

Wydano ostrzeżenie o gwałtownym wzroście stanu wody w zlewniach górnej #Noteci. Szczegóły poniżej.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2020 1

Ostrzeżenie publiczne GIS. Dotyczy ono poliamidowej łyżki cedazkowej

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące wyrobu do kontaktu #z żywnością: Migracja pierwszorzędowych amin aromatycznych z poliamidowej łyżki cedzakowej Skimmer SMUKEE KITCHEN.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2020 1

Uwaga! Dzisiaj mogą wystąpić burze z gradem

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią informuje#, że dnia 26.06.2020 r. od godz. 14:00 do godz. 22:00 na terenie powiatu nakielskiego prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.

(czytaj więcej)
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)