Dziś mamy 23 lutego 2018, piątek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

22 lutego 2018 4

Powiat wesprze finansowo gminy w realizacji zadań. Za tydzień sesja

W ostatni dzień lutego na przystani obradować będą radni Rady Powiatu Nakielskiego. #Sesja rozpocznie się o godz. 12.00.

(czytaj więcej)
22 lutego 2018 10

Jak zagospodarować teren po byłej cegielni? Burmistrz zaprasza na spotkanie

Burmistrz Szubina zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie dotyczące #sposobu potencjalnego zagospodarowania terenu po byłej cegielni w Szubinie. Spotkanie odbędzie się 27 lutego 2018 r. o godz. 8:30 w szubińskim ratuszu, sala nr 31.

(czytaj więcej)
21 lutego 2018 1

1 marca przyjdź do szubińskiego muzeum. Otwarte zostaną dwie wystawy

Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna zaprasza w ramach Narodowego Dnia #Pamięci Żołnierzy Wyklętych na wernisaż wystawy z Instytutu Pamięci Narodowej Delegatura w Bydgoszczy „ Dla Ciebie Polsko i dla Twojej chwały Żołnierze Wyklęci Pomorza i Kujaw” oraz wystawy fotograficznej „Łączka 2017”, który odbędzie się 1 marca 2018 r. o godz. 17.00 w Muzeum Ziemi Szubińskiej.

(czytaj więcej)
21 lutego 2018 0

Zawody z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Rozgrywane będą dwa dni

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych strzelcy z Szubina organizują #zawody strzeleckie, które odbędą się w dniach 3-4 marca.

(czytaj więcej)
21 lutego 2018 1

Masz zadłużenie w ZUS? Wkrótce otrzymasz list

ZUS rozpoczął wysyłkę listów do przeszło 581 tys. przedsiębiorców o rozliczeniu wpłat, #jakich dokonali na zmienionych zasadach. W listach klienci znajdą szczegółową informację, w jaki sposób ZUS rozliczył wpłaty, które wpłynęły na indywidualne rachunki składkowe przedsiębiorców.

(czytaj więcej)
20 lutego 2018 25

Która OSP zasłużyła na strażackiego Oscara? Na zgłoszenia pozostał tydzień

Trwa druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności #Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY 2018, organizowanego przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz redakcję miesięcznika „Strażak”. Marszałek Piotr Całbecki objął konkurs honorowym patronatem.

(czytaj więcej)
20 lutego 2018 0

Brydżyści szykujcie się. Przed nami 60. Jubileuszowy Turniej Zimowy Par

Szubiński Dom Kultury zaprasza na 60. Jubileuszowy Turniej Zimowy Par w Brydżu, #IV Memoriał Henryka Dery zaliczany do Grand Prix woj. kuj-pom., który odbędzie się 25 lutego (niedziela) o godz. 10.00.Wpisowe 20 zł/os. 50% wpisowego przeznaczone jest na nagrody w formie pieniężnej. Dodatkowa nagroda od sponsora.

(czytaj więcej)
19 lutego 2018 4

Rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W dniach 19.02.2018r. – 25.02.2018r. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad #Notecią pełnić będąc dyżury w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

(czytaj więcej)
18 lutego 2018 0

W marcu ruszy rekrutacja do przedszkoli. Na złożenie wniosku będzie miesiąc

Niebawem rozpocznie się rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych #w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Szubin oraz przedszkoli publicznych prowadzonych przez inne podmioty niż jednostka samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)
16 lutego 2018 0

Edukacyjne wtorki. Znamy tematy najbliższych dyżurów telefonicznych

Już w najbliższy wtorek, 20 lutego odbędzie się kolejny wtorkowy dyżur telefoniczny. Tematem #będą: „Zasady rozliczania wpłat dokonanych po 1 stycznia 2018r. na indywidualny numer rachunku składkowego.

(czytaj więcej)
16 lutego 2018 8

Zarząd Powiatu nagrodzi zdolne osoby. Nabór wniosków trwa do 15 marca

Zarząd Powiatu Nakielskiego co roku przyznaje nagrody za osiągnięcia w dziedzinach #twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i sztuki oraz za osiągnięcia sportowe. Wnioski składać można do 15 marca.

(czytaj więcej)
15 lutego 2018 1

Masz 50-69 lat? Zrób bezpłatną mammografię

Niespełna połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach # Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia.

(czytaj więcej)
14 lutego 2018 0

Nudzisz się w ferie? Jedną z propozycji jest Turniej Tenisa Stołowego

21 lutego w Szubinie odbędzie się Turniej Tenisa #Stołowego. Szczegóły na plakacie.

(czytaj więcej)
14 lutego 2018 0

23 dni przygody. Biblioteka zaprasza na spotkanie podróżnicze

Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie zaprasza na spotkanie #podróżnicze „23 dni przygody – Na UAZach do Kirgistanu”. Więcej informacji na plakacie.

(czytaj więcej)
13 lutego 2018 0

Kolejna odsłona konkursu rękodzieła. Tym razem tematem będzie Wielkanoc

Już po raz jedenasty odbędzie się Powiatowo- Gminny Konkurs Rękodzieła pn. "Z kuferka Babuni" # Hasłem tej edycji będą Wielkanocne tradycje". Konkurs odbędzie się w niedzielę, 18 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadkach od godziny 16:00.

(czytaj więcej)
13 lutego 2018 22

Szubiński Klub Rowerowy organizuje rajd. Sprawdź szczegóły

Szubiński Klub Rowerowy po raz kolejny organizuje Rajd Rowerowy z okazji Narodowego Dnia # Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

(czytaj więcej)
13 lutego 2018 0

Wielka biegowa impreza już niedługo w Szubinie. Znamy harmonogram

4 marca w Parku Leśnym "Wesółka” w Szubinie odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy #Wyklętych - Tropem Wilczym.

(czytaj więcej)
09 lutego 2018 0

Masz niepotrzebne książki, sprzęt, gry, obrazy? Przyjdź w sobotę do biblioteki!

W sobotę Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie organizuje Biblioteczny #Bazar Kultury. Niepotrzebne zdjęcia, obrazy, książki, gry i inne artykuły będzie można sprzedać lub wymienić.

(czytaj więcej)
08 lutego 2018 1

Miesiąc z e-składką. W Nakle zaksięgowano ponad 4 tys. wpłat

Pierwszy miesiąc płatności e-składek mamy za sobą. W województwie kujawsko-#pomorskim do 1 lutego prawie 117,8 tys. wpłat zostało zaksięgowanych na indywidualnych rachunkach składkowych ZUS. Ich kwota wyniosła ponad 780 mln zł.

(czytaj więcej)
07 lutego 2018 7

Nie udało się znaleźć wykonawcy. Gmina ogłosiła drugi przetarg

Park miejski przy ul. Nakielskiej w Szubinie doczeka się zagospodarowania. Pierwszy przetarg #nie wyłonił jednak wykonawcy, w związku z czym gmina ogłosiła drugi.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)