Dziś mamy 12 grudnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

12 grudnia 2019 0

Święta tuż tuż. Muzeum zaprasza na wyjątkowy koncert

Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna oraz Zespół Wokalny # "INGENIUM" pod kierunkiem Jolanty Muzalewskiej zaprasza na koncert świąteczny pt. "POCZUJ MAGIĘ ŚWIĄT".

(czytaj więcej)
12 grudnia 2019 0

Najpiękniejsza ozdoba choinkowa. Konkurs trwa do 15 grudnia

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” oraz członkowie # Ekomuzeum Doliny Noteci zapraszają dzieci oraz osoby niepełnosprawne do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą ozdobę choinkową.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2019 3

Ogólnopolska akcja "SMOG". Policjanci prowadzą działania

Dziś, 12 grudnia 2019 r., w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą kolejne # działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „SMOG”. Funkcjonariusze będą również reagowali na wszystkie inne wykroczenia drogowe popełnione przez uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2019 2

XV sesja Rady Powiatu Nakielskiego. Przedstawiamy porządek obrad

W dniu 18 grudnia 2019 roku o godzinie 12:00 w Sali konferencyjnej # Przystani Powiat Nakielski w Nakle odbędzie się XV sesja Rady Powiatu Nakielskiego.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2019 1

Ostrzeżenie dla konsumentów. Wycofano wino z obrotu

Wycofanie z obrotu wina pn. Feind Balaton # Rosé Cuvée, 0,75 l.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2019 0

JRS w Kowalewku organizuje zawody na strzelnicy. Sprawdź szczegóły

Zapraszamy strzelców oraz wszystkich sympatyków strzelectwa do wzięcia udziału #w otwartych zawodach strzeleckich, które odbędą się w sobotę 14 grudnia o godzinie 10.00 na strzelnicy w Kowalewku.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2019 0

Dyżur ekspercki ZUS. Będzie można zapytać o 500+ i zasiłek chorobowy

11 grudnia w godz. 10.00-13.00 pracownicy bydgoskiego oddziału ZUS udzielać będą #porad w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ przy ul. Łomżyńskiej 33.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2019 0

Udało się uzbierać ponad 2800 zł. "Jesteśmy dumni, że mogliśmy pomóc"

2820 zł - tyle udało się zebrać grupie społeczników pod przewodnictwem #P. Hanny Zamroczyńskiej w ramach zbiórki publicznej na operację wzroku Doroty Piękoś.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2019 0

II edycja MikoJarmarku. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji

14 grudnia zapraszamy na organizowany po raz drugi MikoJarmark z # Szubińskim Domem Kultury. Rozpocznie się on o godzinie 15.00 na rynku w Szubinie. Tegorocznemu świątecznemu jarmarkowi towarzyszyć będą liczne atrakcje, tak aby każdy znalazł coś dla siebie.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2019 0

Nocny Turniej Mikołajkowy. Rywalizować będą brydżyści

Ognisko TKKF Instalator Pelikan w Szubinie zaprasza wszystkich sympatyków # brydża sportowego na Nocny Mikołajkowy Turniej Brydża Sportowego, który odbędzie się 7 grudnia 2019 roku w Szubinie ul. Mostowa 14 godz. 19.00.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2019 1

Inwestycja w bezpieczeństwo. Czujka może uratować nam życie

W świetle ostatnich zdarzeń zaistniałych na terenie Polski (Szczyrk) jak również na terenie #powiatu nakielskiego (Nakło nad Notecią, Mrocza) Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców apeluje o rozważenie zamontowania w domach czujek: stężenia gazu palnego (sieciowego, propanu-butanu z butli) oraz tlenku węgla (czadu).

(czytaj więcej)
05 grudnia 2019 0

Trwa remont ulicy Glinica. Mieszkańcy musza liczyć się z utrudnieniami

W związku z częściowym remontem ulicy Glinica w Szubinie #w dniach od 5 do 13 grudnia br. nastąpią utrudnienia w ruchu kołowym.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2019 0

Ostatni w tym roku wernisaż. Prace zaprezentuje mieszkanka Lubostronia

Szubiński Dom Kultury zaprasza do Galerii Plama's na ostatni w roku 2019 #wernisaż prac, który odbędzie się 6 grudnia o godz. 18.00.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2019 0

Nie tylko lekarz wystawia e-zwolnienie. Upoważniony może być tez asystent

Dziś nie tylko lekarz może wystawić e-zwolnienie, ale również upoważniony przez niego #asystent medyczny. Takie upoważnienie lekarz może wystawić na rok, a po upływie 12 miesięcy będzie musiał wystawić kolejne.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2019 0

"Pomorskie tajemnice III Rzeszy". Spotkanie z Krzysztofem Drozdowskim

W piątek, 6 grudnia 2019 r. o godz. 18:00 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w # Bydgoszczy przy Starym Rynku 24 odbędzie się prezentacja książki pt. "Pomorskie tajemnice III Rzeszy" autorstwa Krzysztofa Drozdowskiego.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2019 2

Ochrona uczestników ruchu drogowego. Policyjne działania "NURD"

Dziś w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania # pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".

(czytaj więcej)
04 grudnia 2019 0

"Ulgi w opłacaniu składek". Trwają zapisy na bezpłatne szkolenie

Rozpoczynasz działalność gospodarczą, a może na rynku jesteś już # kilka lat? Chcesz wiedzieć jak zoptymalizować koszty związane z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne?

(czytaj więcej)
03 grudnia 2019 0

Edukacyjny wtorek z ZUS. Najbliższy już 10 grudnia

Blisko 26 tys. osób w województwie kujawsko-pomorskim złożyło wniosek do # ZUS o świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2019 0

Szkolenia dla producentów żywności. Odbędą się 12 grudnia

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Nakle zaprasza na # szkolenia, które odbędą się 12 grudnia 2019 roku.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2019 0

Własnoręcznie zrobione ozdoby. Czas na kiermasz świąteczny w Bydgoszczy

Własnoręcznie zrobione ozdoby na choinkę, świece, stroiki, kartki świąteczne to i # wiele innych niepowtarzalnych rzeczy będzie można kupić podczas kiermaszu świątecznego w Inspektoracie ZUS w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Waga dziecka w pierwszych miesiącach życia. Sprawdź, na co zwrócić uwagę

To, ile niemowlę waży, potrafi powiedzieć bardzo wiele o stanie jego zdrowia i o tym, #czy rozwój maluszka przebiega prawidłowo. Dlatego chcąc w porę zapobiegać ewentualnym problemom zdrowotnym dziecka tak ważne jest, żeby systematycznie kontrolować jego wagę. Porad udziela położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)