Dziś mamy 29 czerwca 2022, środa, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

29 czerwca 2022 0

Kolejny spacer z historią. Spotkanie odbędzie się w Szubinie

Muzeum Ziemi Szubińskiej - w # imieniu LOT Pałuki i Organizacji Turystycznej w Żninie zaprasza na kolejny spacer z historią. Tym razem spotykamy się w Szubinie, gdzie naszym przewodnikiem będzie pani Kamila Czechowska - dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

Agricola-Syn Ziemi. Wnioski do czwartku!

Wyróżnienie najbardziej przedsiębiorczych rolników, promocja i prezentacja #różnorodnej aktywności kobiet w zakresie działalności gospodarczej oraz promowanie nowoczesnego rolnictwa naszego regionu - takie cele przyświecają organizatorom konkursu o nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Agricola – Syn Ziemi. Na zgłoszenia czekamy do czwartku (30 czerwca).

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 5

Emilka nadal czeka na operację. Możesz pomóc i zaangażować się w turniej charytatywny

Emilka Rybarczyk czeka na poważną # operację serduszka w USA. Niestety gdy cel był bliski osiągnięcia okazało się, że przez rosnącą inflację, cena operacji wzrosła o ponad 40 tysięcy dolarów.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2022 0

Będą przerwy w dostawach prądu. Sprawdź gdzie

W przyszłym tygodniu zaplanowano przerwy w dostawach prądu.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2022 1

Kolejny upalny dzień. Jest ostrzeżenie

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało # ostrzeżenie dotyczące upału.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Zaproszenie na spacer historyczny. Poznaj historię społeczności żydowskiej w Kcyni

Pójdź z nami na spacer i dowiedz się, jaka jest historia społeczności żydowskiej w Kcyni.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 1

Nadchodzą upały! Sprawdź, ile stopni będzie w Twoim regionie

IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne na najbliższe dni. Znowu będzie gorąco!

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 1

Zapraszamy na piknik. Wystąpi szantowy zespół Własny Port

Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu nakielskiego na# piknik/wydarzenie kulturalno-rekreacyjne, który odbędzie się 24 czerwca 2022 na Przystani Powiat Nakielski. Piknik odbywa się w ramach realizacji projektu „Akceptuję III-formy aktywizacji mieszkańców powiatu nakielskiego”. Ma na celu aktywizację społeczną. Udział w pikniku jest bezpłatny.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 2

Niezwykły koncert. Zapraszamy do posłuchania utworów Krzysztofa Krawczyka

Serdecznie zapraszamy na niezwykły koncert, podczas# którego usłyszycie znane i lubiane utwory Krzysztofa Krawczyka w wykonaniu Krzysztofa Filasińskiego - bydgoskiego wokalisty obdarzonego barytonowym, charyzmatycznym głosem.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2022 0

"Zdrowe i bezpieczne wakacje". Pod takim hasłem odbędzie się piknik profilaktyczny

Już w najbliższą sobotę, 25 czerwca # na nakielskiej przystani odbędzie się Piknik profilaktyczny pn. "Zdrowe i bezpieczne wakacje". Szczegóły na plakacie.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2022 0

Agricola-Syn Ziemi. Wnioski można składać do 30 czerwca!

Wyróżnienie najbardziej przedsiębiorczych rolników, promocja i# prezentacja różnorodnej aktywności kobiet w zakresie działalności gospodarczej oraz promowanie nowoczesnego rolnictwa naszego regionu - takie cele przyświecają organizatorom konkursu o nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Agricola – Syn Ziemi.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2022 1

Rajd rowerowy już w niedzielę. Lista uczestników przebiła 150 osób!

Zakończyliśmy zapisy na nasz II Gminny Rajd Rowerowy. Lista #uczestników przebiła 150 osób! Cieszymy się tak dużym zainteresowaniem, jednak zanim wyruszymy w trasę kilka spraw organizacyjnych.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2022 2

Zaginęły dwa młode koty. Pomóż nam je odnaleźć

Zaginęły dwa młode koty. Ostatni raz widziane w Lubaszczu ale mogą przebywać gdziekolwiek.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2022 0

Już dziś e-Ciekawość świata! Spotkanie z autorką Sylwią Frołow

W mieście, do którego przyjeżdżał, zawsze odwiedzał trzy miejsca: świątynię, #cmentarz i dom publiczny. Dzieciństwo spędził w cieniu despotycznego ojca - przez pozostałe lata życia próbował się wyzwolić się z tej traumy. Otoczony wianuszkiem wielbicielek, wpatrzonych w niego aktorek i śpiewaczek, obiecywał swojej jedynej siostrze, że nigdy się nie ożeni…

(czytaj więcej)
20 czerwca 2022 1

Zespół Pałuki będzie świętować jubileusz. Uroczystość w najbliższą sobotę

Zespół Regionalny "Pałuki" z # Kcyni ma zaszczyt zaprosić wszystkich sympatyków oraz byłych członków zespołu na Jubileusz 65-lecia "Pałuk". Uroczystości odbędą się 25 czerwca (sobota). Więcej informacji na plakacie.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2022 0

Kolejne ostrzeżenie o burzach. Zapowiada się niespokojny dzień

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w # Nakle informuje o możliwym wystąpieniu burz w ciągu dzisiejszego dnia. Treść komunikatu prezentujemy w pliku.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2022 2

Po upałach przyjdą burze. Jest ostrzeżenie

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w # Nakle nad Notecią na podstawie danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (PIB), Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni, informuje że na terenie gminy w dniach od 19.06.2022 r. od godz. 19.45 do dnia 20.06.2020 do godz. 01.00 prognozuje i obserwuje się burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 20 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Miejscami grad.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2022 0

Zawody strzeleckie o puchar starosty. Sprawdź regulamin

W sobotę, 25 czerwca na strzelnicy sportowej w # Szubinie odbędą się zawody strzeleckie o puchar starosty nakielskiego. Szczegóły na plakacie. Regulamin zawodów znajduje się w dołączonym pliku.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2022 1

Godziny pracy w wakacje. Biblioteka w Szubinie informuje

Już niedługo wakację zapoznaj się z nowymi godzinami otwarcia biblioteki w Szubinie. Szczegóły na plakacie/

(czytaj więcej)
17 czerwca 2022 1

Nadciąga fala upałów. Wydano ostrzeżenie meteorologiczne

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w # Nakle nad Notecią wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące upałów. Jego treść prezentujemy w pliku.

(czytaj więcej)
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)