Dziś mamy 16 października 2021, sobota, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

15 października 2021 2

Jerzy Napierała w Szubinie. Zapraszamy na spotkanie z fotografem

17 października o godzinie 17.00 w auli Zakładu Poprawczego w# Szubinie odbędzie się spotkanie z fotografem przyrody Jerzym Napierałą. Podczas wydarzenia obowiązywać będą wytyczne sanitarno-epidemiologiczne. Zapraszamy!

(czytaj więcej)
15 października 2021 0

Koniec sezonu rowerowego? Nic z tego! Zapraszamy do rywalizacji

Na dworze coraz chłodniej, poranki witają przymrozkiem, wieczorne mgły i# deszczowe dni nie ułatwiają aktywności na świeżym powietrzu. Jednak trudno nam rozstać się z rowerem. Wypatrujemy złotej polskiej jesieni, szukając sposobności na rowerowe wycieczki. A może w ogóle nie odstawiacie swojego jednośladu na czas niesprzyjającej aury? Tym lepiej bo mamy dla Was konkurs!

(czytaj więcej)
15 października 2021 0

„Program Płatnik” już nie sprawi problemu. Zapisz się na webinarium

Już we wtorek, 19 października bydgoski oddział ZUS organizuje# bezpłatne webinarium „Program Płatnik dla początkujących”.

(czytaj więcej)
14 października 2021 0

Zasiłki i świadczenia tematem dyżuru eksperta. Sprawdź terminy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na# najbliższe telefoniczne dyżury eksperckie, które dotyczyć będą zasiłków, świadczenia 300 plus z programu „Dobry Start”, renty socjalnej, e-wizyty w ZUS, wypełniania pełnomocnictw ZUS PEL oraz ABC działalności gospodarczej - informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
14 października 2021 0

Nagrody Marszałka Województwa. Na wnioski czekamy jeszcze przez 5 dni

Autorzy najbardziej wartościowych i# wyróżniających się przedsięwzięć w trzynastu obszarach działalności publicznej, społecznej i gospodarczej po raz dwudziesty pierwszy mają szansę na prestiżowe wyróżnienia, jakimi są Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Na wnioski czekamy jeszcze przez 5 dni!

(czytaj więcej)
13 października 2021 2

Obsługa komputera bez tajemnic. Szkolenia dla mieszkańców regionu

Mieszkańcy regionu między 25. a 67. rokiem życia mogą skorzystać z# bogatej oferty certyfikowanych szkoleń komputerowych. Wystarczy chęć podnoszenia swoich kwalifikacji oraz przynależność do przynajmniej jednej z trzech grup: osób z wykształceniem najwyżej średnim, osób z niepełnosprawnością lub osób powyżej 50. roku życia.

(czytaj więcej)
12 października 2021 0

W niektórych miejscowościach nie będzie prądu. Sprawdź, gdzie i kiedy

W przyszłym tygodniu, na terenie powiatu będą# planowane wyłączenia prądu.

(czytaj więcej)
12 października 2021 0

20-lecie działalności Klubu Miłośników Fotografii „Flesz”. Przygotowano wystawę

22 października o godzinie 18 w RBP w Szubinie odbędzie się# jubileuszowa wystawa z okazji 20-lecia działalności Klubu Miłośników Fotografii „Flesz”. Zapraszamy na wydarzenie!

(czytaj więcej)
11 października 2021 0

Wsparcie dla mikroprzedsiębiorców. Na realizację całego projektu 3 mln złotych

Kujawsko-pomorskie firmy wciąż mają możliwość ubiegania się o# pożyczki płynnościowe w ramach samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii Covid-19 i łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i gospodarce. Do końca roku pożyczki w wysokości nawet 100 tysięcy złotych mogą otrzymać mikroprzedsiębiorcy działający na rynku nie dłużej niż 5 lat. Marszałkowski Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy dysponuje w ramach projektu 3 milionami złotych.

(czytaj więcej)
09 października 2021 1

Pokazy Sig Sauer i Zawody Strzeleckie w Kowalewku. Już 16 października

Zapraszamy strzelców oraz wszystkich sympatyków# strzelectwa do wzięcia udziału w Pokazach Sig Sauer oraz otwartych dynamicznych zawodach strzeleckich, które odbędą się w sobotę 16 października o godzinie 11 na strzelnicy w Kowalewku. .

(czytaj więcej)
08 października 2021 0

Nagrody Marszałka . "Uhonorujemy najlepszych z najlepszych!"

Autorzy najbardziej wartościowych i wyróżniających# się przedsięwzięć w trzynastu obszarach działalności publicznej, społecznej i gospodarczej po raz dwudziesty pierwszy mają szansę na prestiżowe wyróżnienia, jakimi są Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Na wnioski czekamy jeszcze 12 dni!

(czytaj więcej)
07 października 2021 0

Ulgi dla rozpoczynających działalność. Ekspert ZUS odpowie na pytania

Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje# eksperckie dyżury telefoniczne dla mieszkańców Kujaw i Pomorza.

(czytaj więcej)
07 października 2021 0

Warsztaty w muzeum. Serdecznie zapraszamy młodzież oraz dorosłych

Muzeum Ziemi Szubińskiej oraz Powiat Nakielski serdecznie zapraszają na# warsztaty graficzne, które towarzyszą międzynarodowej wystawie grafiki.

(czytaj więcej)
07 października 2021 0

Weekendowe zawody strzeleckie. Zapraszamy do udziału

W sobotę, 9 października w Szubinie odbędą się zawody strzeleckie# KSSK Gward o puchar kierownika GWARD oddział Szubin.

(czytaj więcej)
06 października 2021 0

30-lecie koła rękodzieła. Zaplanowano wiele atrakcji podczas wydarzenia

Dyrektor Szubińskiego Domu Kultury Alina Gordon oraz# Instruktor Małgorzata Bołka z wielką przyjemnością zapraszają na 30 urodziny koła rękodzieła w Szubińskim Domu Kultury.

(czytaj więcej)
04 października 2021 0

„Uczymy się pomagać dzieciom i młodzieży w kryzysie”. Spotkanie w NOK

7 października br. w Nakielskim Ośrodku Kultury odbędzie się# kolejne spotkanie z cyklu „Uczymy się pomagać dzieciom i młodzieży w kryzysie”.

(czytaj więcej)
04 października 2021 0

„Sadzimy las... póki czas!”. Akcja odbędzie się 9 października

Liderka Stowarzyszenia Polska 2050 w powiecie nakielskim, Justyna Pardua wraz z# wolontariuszami z powiatu zapraszają do wzięcia udziału w akcji "Sadzimy las... póki czas!".

(czytaj więcej)
04 października 2021 0

Wernisaż fotograficzny w szubińskim muzeum. Zapraszamy 9 października

Stowarzyszenie Pod Egidą oraz Muzeum Ziemi Szubińskiej zapraszają na# Wernisaż Fotograficzny - SZUBIN, MOJA MAŁA OJCZYZNA W OBIEKTYWIE, który odbędzie się w sobotę, 9 października 2021 r. o godz. 16.00 w Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie. Podczas wernisażu odbędzie się ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego.

(czytaj więcej)
02 października 2021 0

KSSK Gward organizuje zawody strzeleckie. Sprawdź szczegóły

W sobotę, 9 października w Szubinie odbędą się zawody strzeleckie # KSSK Gward o puchar kierownika GWARD oddział Szubin. Więcej informacji na plakacie. Szczegóły dotyczące zawodów znajdują się w pliku do pobrania.

(czytaj więcej)
02 października 2021 6

II Cross Cichociemnych. Trwają zapisy na bieg

W imieniu organizatorów Stowarzyszenia Sportowego „TRAWERS TEAM NAKŁO”, Instytut Pamięci # Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, oraz OSP Jednostka Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku, pragniemy Państwa zaprosić na II CROSS CICHOCIEMNYCH im. Bernarda Bzdawki odbędzie się 20 listopada 2021 w miejscowości Kowalewko (strzelnica OSP Jednostki Ratownictwa Specjalnego) gm. Kcynia.

(czytaj więcej)
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Wzroku. Specjaliści apelują, aby nie zwlekać z badaniami

14 października 2021 roku przypada Światowy Dzień Wzroku, który w# tym roku koncentruje się wokół tematu #LoveYourEyes.

(czytaj więcej)
0

Kawa jak lek przeciwnadciśnieniowy. Jaką ilość kawy można wypić jednego dnia?

Regularne picie 1-3 filiżanek kawy dziennie nie tylko nie# zwiększa ryzyka rozwoju nadciśnienia, ale może je nawet zmniejszać. Badania ostatnich lat pokazały, że w kawie są obecne związki, które „naśladują” działanie niektórych leków hipotensyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pandemia spowodowała znaczny spadek aktywności fizycznej dzieci i młodzieży

Pandemia nie sprzyjała aktywności fizycznej. Prawie 10 proc. dzieci i# młodzieży w wieku od 10 do 18 lat nie ćwiczyło ani jednego dnia w tygodniu. Co najmniej cztery razy w tygodniu miało z nią do czynienia 41 proc. badanych, o blisko 10 proc. mniej niż wcześniej - wynika z ustaleń pracowni IBRiS.

(czytaj więcej)