Dziś mamy 26 listopada 2022, sobota, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

25 listopada 2022 0

Zwycięstwo chłopców z Kołaczkowa. Igrzyska Dzieci w piłce ręcznej

25 listopada 2022 roku w hali widowiskowo - sportowej w Szubinie odbyły się Mistrzostwa Gminy Szubin #w piłce ręcznej chłopców w ramach Kujawsko – Pomorskich Igrzysk Dzieci.

(czytaj więcej)
24 listopada 2022 1

Dyżur eksperta ZUS. Będzie można zadawać pytania

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na dyżury telefoniczne.

(czytaj więcej)
24 listopada 2022 0

Komunikat. Filia biblioteki nieczynna kilka dni

W dniach od 23 do 30 listopada Filia Ogólna na osiedlu Łokietka 15 w Nakle będzie nieczynna.

(czytaj więcej)
22 listopada 2022 0

Akcja sadzenia lasu odwołana. Przyczyną pogoda

Samorząd Mieszkańców nr 4 ze względu na warunki atmosferyczne odwołuje akcję sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
21 listopada 2022 0

Praktyczne informacje o PUE ZUS. Konsultacje dla płatników składek

Od 1 stycznia 2023 r. każdy, kto jest płatnikiem składek#, ma ustawowy obowiązek posiadania profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

(czytaj więcej)
20 listopada 2022 2

Uwaga oblodzenie! Ostrzeżenie meteorologiczne

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników w trakcie i po opadach deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu powodujące #ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -5'C do -1ºC, lokalnie spadek do -11ºC, przy gruncie od -7ºC do -4ºC, lokalnie -13ºC.

(czytaj więcej)
19 listopada 2022 5

Uwaga! Intensywne opady śniegu na terenie całego powiatu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni ostrzega #przed intensywnymi opadami śniegu.

(czytaj więcej)
18 listopada 2022 6

Akcja sadzenia lasu. Zapraszają wszystkich chętnych

Samorząd Mieszkańców nr 4 w dniu 26 (sobota) z Nadleśnictwem Szubin organizują akcję sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
17 listopada 2022 0

Spotkanie edukacyjno-informacyjne. Dla obywateli z Ukrainy

Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Bydgoszczy oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nakle nad Notecią zapraszają #na spotkanie edukacyjno - informacyjne pn. "Kształtowanie zdrowego stylu życia gwarantem zdrowia" dla obywateli z Ukrainy mieszkanjących na terenie Gminy Szubin.

(czytaj więcej)
16 listopada 2022 5

Program profilaktyki zakażeń. Przeciw pneumokokom

Zakażenie pneumokokami może spowodować rozwój ciężkiego bakteryjnego zapalenia płuc, które jest szczególnie niebezpieczne dla# osób starszych.

(czytaj więcej)
16 listopada 2022 5

Ruszył nabór wniosków. Dotacje na renowacje zabytków

Prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane – ruszył nabór wniosków o dotacje na renowację zabytków# w Kujawsko-Pomorskiem. Dokumenty można składać do 15 grudnia.

(czytaj więcej)
16 listopada 2022 3

Mobilna pracownia mammograficzna. Bezpłatne badania

LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ #w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Badanie można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

(czytaj więcej)
14 listopada 2022 0

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Włącza się ZUS

Już po raz kolejny oddział ZUS w Bydgoszczy i Toruniu bierze udział w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości. W tym roku odbywa się on# pod hasłem „Elastyczność bez granic”.

(czytaj więcej)
13 listopada 2022 0

Ponad 40 wystawców. Jarmark Bożonarodzeniowy

4 grudnia spotkamy się na 4 Jarmarku Bożonarodzeniowym #w Szubinie. Zapraszamy wszystkich na rynek naszego miasta by poczuć klimat i magię nadchodzących świąt.

(czytaj więcej)
12 listopada 2022 0

130 zawodników. Druga kolejka Nakielskiej Ligi Pływania

Dnia 6 listopada na krytej pływalni Naquarius, mielimy okazję po raz drugi zaobserwować zmagania #pływaków, którzy zgłosili chęć rywalizacji w ramach zawodów pn. Nakielska Liga Pływania.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Szkolenie online. Zapisy do 14 listopada

Bydgoski oddział ZUS zaprasza do skorzystania z bezpłatnego szkolenia online. #z dokumentowania prawa do emerytury, emerytury pomostowej i kapitału początkowego.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Dyżur telefoniczny. Dla lekarzy, asystentów medycznych i płatników

Bydgoski oddział ZUS organizuje specjalny dyżur ekspercki dotyczący wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich #na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Można również uzyskać wsparcie w przypadku trudności z bieżącym opłacaniem składek.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

O czym należy powiadomić ZUS ? Wytyczne dla emerytów i rencistów

Osoby, które pobierają świadczenia długoterminowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, muszą pamiętać# o tym, aby na bieżąco informować ZUS o zmianie adresu zamieszkania i numeru rachunku bankowego. Niedopełnienie tej formalności może mieć wpływ nie tylko na obieg informacji, ale także na wypłatę emerytury czy renty.

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

Niepodległościowe morsowanie. Zbiórka w Wąsoszu

W najbliższy piątek, 11 listopada Szubiński Klub Morsa zaprasza na niepodległościowe morsowanie.

(czytaj więcej)
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Tendencja proinflacyjna. Prognozy ekspertów

Listopadowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej NBP przyniosło decyzję o utrzymaniu obecnego poziomu stóp procentowych# (stopa referencyjna – 6,75%). To drugi miesiąc z rzędu, w którym podjęto decyzję o wstrzymaniu cyklu podwyżek, pomimo wciąż rosnącej inflacji, która według wyliczeń GUS wyniosła 17,9% za październik r/r. Czy to koniec polityki zwolenników wyższych stóp procentowych w RPP? Analitycy londyńskiej firmy Unibet postanowili bliżej przyjrzeć się prognozom.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)