Dziś mamy 15 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

06 czerwca 2024

Wycieczka z okazji Dnia Dziecka. Wypoczynek w towarzystwie zwierząt

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

W dniach 3 i 4 czerwca 2024 roku dzieci z Samorządowego #Przedszkola nr 3 w Szubinie wybrały się na wycieczkę integracyjną z okazji Dnia Dziecka na "Ranczo Amadeusza" w Bielawach.

Przedszkolaki miały okazję wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu w towarzystwie zwierząt domowych i egzotycznych. W gospodarstwie agroturystycznym dzieci zobaczyły między innymi króliczki, owieczki miniaturki, kózki, gąski, kucyka, osiołka, byczki zebu, szopy pracze, lisa, surykatki, ptaki ozdobne, kurczaczki i kaczuszki. Pan Andrzej, właściciel rancza opowiadał oraz pokazywał przedszkolakom zwierzęta egzotyczne takie jak węże, pająki czy jaszczurki. Wszystkie zwierzęta można było dotknąć, pogłaskać i przytulić. Dzieci brały udział również w zabawach sportowych polegających na strzelaniu z łuku indiańskiego oraz łowieniu rybek na wędkę. Wesoła zabawa szybko się skończyła ale sprawiła dzieciom wiele radości.

Wyjazd został sfinansowany ze środków PFRON w ramach współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Nakle nad Notecią oraz ze środków Rady Rodziców działającej przy przedszkolu.Serdecznie dziękujemy!

Materiał: Eliza Ewert

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)
0

Nowe Prawo Komunikacji Elektronicznej. Wprowadzono zmiany

Sejm przyjął ustawę Prawo Komunikacji Elektronicznej #(PKE). Ustawa ta wprowadza zmiany, które mają poprawić to, jak działa rynek telekomunikacyjny oraz lepiej chronić konsumentów. Prawo Komunikacji Elektronicznej (PKE) obejmuje szeroki zakres zagadnień, które dotyczą rynku telekomunikacyjnego i wprowadza dwie europejskie dyrektywy [1] [2]. Oto kluczowe obszary, które reguluje.

(czytaj więcej)