Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

Warto wiedzieć

17 września 2019 0

Podsumowanie wakacji. Mniej wypadków na przejazdach kolejowych

Mniej wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych w wakacje, to mniej zmian w # kursowaniu pociągów.

(czytaj więcej)
12 września 2019 1

Z nowym rokiem cyfrowym krokiem! mLegitymacje coraz popularniejsze

W ponad 1000 szkół uczniowie korzystają już z mLegitymacji szkolnej. Czekamy na kolejnych # chętnych. Myślimy nie tylko o uczniach, ale i studentach, dla których też coś mamy.

(czytaj więcej)
12 września 2019 7

W lasach pojawiły się grzyby. Sprawdź, co musisz o nich wiedzieć

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w # Nakle nad Notecią w ramach działań edukacyjno – informacyjnych, dotyczących grzyboznawstwa i profilaktyki zatruć grzybami, zachęca do zapoznania się z materiałami oświatowymi.

(czytaj więcej)
07 września 2019 0

Profil Zaufany i aplikacja mObywatel w Twojej przychodni. W życie wchodzą nowe przepisy

Cyfryzacja u lekarza? To możliwe. W sobotę (7.09.2019) wchodzą w życie kluczowe przepisy dotyczące e-zdrowia.

(czytaj więcej)
05 września 2019 0

Z nową aplikacją mobilną w podróż pociągiem. Sprawdź jej funkcje!

Nową aplikację mobilną z rozkładem jazdy pociągów o nazwie Portal Pasażera udostępniły #PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. dla wszystkich użytkowników Google Play oraz Apple Store.

(czytaj więcej)
30 sierpnia 2019 0

Wakacje dobiegają końca. Sprawdź, ile zarobiłeś punktów karnych

To już ostatnia prosta tegorocznych wakacji. Zdjęcia z plaży oglądamy z #rozrzewnieniem, zastanawiamy się jak to się dzieje, że wakacje mijają tak szybko… Zanim jednak zaplanujesz przyszłoroczny urlop, sprawdź ile kosztował Cię tegoroczny.

(czytaj więcej)
28 sierpnia 2019 3

Stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP. Obowiązuje w całej Polsce

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające pierwszy # stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP na obszarze całego kraju. Stopień alarmowy obowiązuje od środy 28 sierpnia 2019 r. (od godz. 00:01) do wtorku 3 września 2019 r. (do godziny 23:59).

(czytaj więcej)
25 sierpnia 2019 1

Bezpieczeństwo na drodze. Czy dobra pogoda sprzyja kierowcom?

Przykładem mitu, który funkcjonuje w społeczeństwie jest przeświadczenie, że # podczas dobrych warunków pogodowych jest bezpieczniej na drodze. W oparciu o dane statystyczne z ubiegłorocznych wakacji obalimy ten mit już dzisiaj.

(czytaj więcej)
25 sierpnia 2019 9

„500+” na nowych zasadach. Złożono 3,5 mln wniosków

W ciągu półtora miesiąca od rozszerzenia programu „Rodzina 500+” na wszystkie # dzieci złożonych zostało 3,5 mln wniosków o świadczenie wychowawcze na nowych zasadach.

(czytaj więcej)
25 sierpnia 2019 4

Pomoc dla samorządów. Rząd zwiększył pulę środków

O ponad 55 mln zł zwiększono pulę środków na odbudowę komunalnej infrastruktury # technicznej, zniszczonej przez nagłe zjawiska pogodowe. Dzięki tej kwocie pomoc uzyskają powiaty i gminy z 9 województw.

(czytaj więcej)
25 sierpnia 2019 2

Kierowco! Korytarz życia może uratować niejedno życie

Dwa słowa a jakże ważne są efekty stosowania ich w praktyce. W wielu krajach kierowcy # tworzą taki korytarz automatycznie dojeżdżając do zatoru lub nawet skrzyżowania. Na polskich drogach niestety wciąż jest to rzadkość. Co więcej, czasem słyszymy o przypadkach jazdy pod prąd korytarzem życia, by wyjechać z korka. Zmieńmy to.

(czytaj więcej)
25 sierpnia 2019 0

Dodatkowe środki dla OSP. Można składać wnioski

Do 10 września 2019 roku Ochotnicze Straże Pożarne mogą wnioskować o # fundusze m.in. na propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy czy organizowanie przedsięwzięć oświatowo-kulturalnych i sportowych.

(czytaj więcej)
25 sierpnia 2019 0

Wypadki na drogach. Kiedy najczęściej do nich dochodzi?

Wakacje to upragniony czas relaksu, zabawy, aktywności oraz często # dalekich podróży. To okres, w którym na drogach wzmaga się ruch związany ze zorganizowanymi bądź indywidualnymi wyjazdami na wymarzony wypoczynek.

(czytaj więcej)
25 sierpnia 2019 6

Aktywizacja osób bezrobotnych. Przyznano dodatkowe środki

29,2 mln zł – taka kwota dodatkowych środków Funduszu Pracy na aktywizację # zawodową osób bezrobotnych w regionach wysokiego bezrobocia trafiła do 69 urzędów pracy z 12 województw.

(czytaj więcej)
24 sierpnia 2019 0

Wdrożono poprawkę w e-dowodach. Jakie wprowadzono zmiany?

Centrum Personalizacji Dokumentów MSWiA oraz Polska Wytwórnia # Papierów Wartościowych usunęły nieścisłość formalno-techniczną wykrytą w e-dowodach.

(czytaj więcej)
24 sierpnia 2019 3

Krajowa Mapa Zagrożeń. Masz wpływ na bezpieczeństwo!

Każdy obywatel naszego kraju ma wpływ na bezpieczeństwo w swoim najbliższym # otoczeniu. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została uruchomiona we wszystkich województwach. Interaktywne narzędzie pozwala mieszkańcom na wskazanie miejsc, w których zagrożone są bezpieczeństwo lub porządek publiczny.

(czytaj więcej)
24 sierpnia 2019 3

Rozwój dróg. Od nawierzchni makadamizowanych do bitumicznych

Przed wiekami po drogach o naturalnej nawierzchni przemieszczano się pieszo lub na # koniu. Szybsza komunikacja powozem, bryczką lub karetą wiązała się ze zmianą technologii budowy dróg. Kolejnym czynnikiem do dalszych innowacji w drogownictwie okazał się rozwój motoryzacji.

(czytaj więcej)
24 sierpnia 2019 10

Program "Mama 4+". Przyznano już ponad 50 tys. świadczeń

Przybywa seniorów, którzy otrzymują świadczenie Mama 4+. ZUS przyznał ich już # ponad 49,2 tys., a KRUS kolejne 805 – wynika z najnowszych danych.

(czytaj więcej)
24 sierpnia 2019 0

Koniec wakacji to nie koniec atrakcji! Odkryj źródło wielu informacji

Jesteście już po urlopie i tęskno Wam za morzem? Otwórzcie się na morze # możliwości, które dają otwarte dane. Pogoda wciąż sprzyja wakacyjnym wojażom a jeśli nie macie pomysłu na krótkie wycieczki - pomogą Wam informacje z zakresu turystyki, które znajdziecie na portalu Dane.gov.pl.

(czytaj więcej)
24 sierpnia 2019 1

Potrącenia pieszych. Gdzie najczęściej do nich dochodzi?

Wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego najbardziej zagrożona # wypadkami grupa to piesi. Tylko podczas wakacji 2018 roku uczestniczyli oni w 1085 wypadkach drogowych, w których zginęło 133 osoby a 995 zostało rannych.

(czytaj więcej)
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)