Dziś mamy 19 marca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Warto wiedzieć

15 marca 2018 0

Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję. Lek wycofany z obrotu

Na mocy podjętej decyzji Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofuje z obrotu na terenie całego kraju # lek o nazwie Zinbryta (Daclizumabum), roztwór do wstrzykiwań, 150 mg.

(czytaj więcej)
11 marca 2018 36

To trudna i odpowiedzialna funkcja. Dziś Dzień Sołtysa

11 marca obchodzony jest Dzień Sołtysa. Z tej okazji w coraz większej liczbie sołectw organizowane # są spotkania sołtysów z mieszkańcami.

(czytaj więcej)
11 marca 2018 45

Niedziela bez handlu stała się faktem. To dobrze czy źle? (sonda)

11 marca to pierwsza niedziela objęta zakazem handlu zgodnie z wprowadzoną 1 marca ustawą. # Sklepy należące do sieci handlowych są zamknięte, podobnie jak galerie handlowe. Wielu przedsiębiorców stara się obchodzić te przepisy. Inni cieszą się, że mogą w ten dzień nie iść do pracy i spędzić go z najbliższymi.

(czytaj więcej)
10 marca 2018 0

Program Profilaktyki Raka Jelita Grubego. Do kogo jest skierowany?

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nakle nad Notecią informuje, że dla # województwa kujawsko - pomorskiego prowadzony jest Program Profilaktyki Raka Jelita Grubego.

(czytaj więcej)
01 marca 2018 9

Plecak Twojego dziecka jest za ciężki? Skorzystaj z tych rad

Powroty do szkoły nie zawsze muszą być ciężkie! Główny Inspektorat Sanitarny wydał # wytyczne dotyczące plecaków szkolnych.

(czytaj więcej)
08 lutego 2018 1

Planujesz albo organizujesz zimowy wypoczynek? Sprawdź, co warto wiedzieć

Dni wolne od zajęć szkolnych w czasie ferii letnich i zimowych oraz wiosennej #i zimowej przerwy świątecznej to doskonała okazja, aby zadbać o właściwy wypoczynek dzieci i młodzieży.

(czytaj więcej)
01 lutego 2018 3

Dostałeś mandat? Od dziś możesz zapłacić go kartą

Od 1 lutego 2018 roku osoby, które popełnią wykroczenie będą miały możliwość wyboru formy płatności # mandatu karnego.

(czytaj więcej)
01 lutego 2018 0

Ferie coraz bliżej. Planując wyjazd pamiętaj o kilku zasadach

Na terenie naszego województwa niebawem rozpoczną się ferie zimowe. Policjanci z nakielskiej # komendy będą czuwać nad bezpieczeństwem osób wyjeżdżających na zimowy wypoczynek by każdy dotarł bezpiecznie do celu.

(czytaj więcej)
19 stycznia 2018 0

Trwa okres grzewczy. Straż już kilkanaście razy wzywana była do pożarów sadzy

Okres grzewczy charakteryzuje się zwiększoną ilością pożarów, zwłaszcza w #budynkach mieszkalnych jedno- i wielorodzinnych. Na terenie powiatu nakielskiego od początku października 2017 do 19.01.2018 r. powstało już 18 pożarów sadzy w kominie w budynkach mieszkalnych, jak również stwierdzono 8 przypadków podwyższonego stężenia TLENKU WĘGLA!!!!.

(czytaj więcej)
12 stycznia 2018 17

Za nieprawidłowe odśnieżanie auta grozi mandat. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Poranna walka z zamarzniętymi szybami w okresie zimowym to zmora każdego #kierowcy parkującego pod chmurką. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach, by nie zapłacić mandatu.

(czytaj więcej)
05 stycznia 2018 0

Nowy rok przyniósł kilka zmian. W życie weszły nowe akty prawne

Nowy zawód w klasyfikacji szkolnictwa zawodowego, jednolite zasady zdawania #egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie, nowe zasady naliczania i rozliczania dotacji celowej na wychowanie przedszkolne, sposób podziału subwencji oświatowej czy zmiany w organizowaniu innych form wychowania przedszkolnego, a także w zakresie wymagań przeciwpożarowych dla oddziałów przedszkolnych – to najważniejsze elementy wprowadzone w nowelizacjach rozporządzeń MEN. Zaczęły one obowiązywać od 1 stycznia 2018 r.

(czytaj więcej)
01 stycznia 2018 39

Przygotujmy portfele. W 2018 roku będzie kilka podwyżek

Pożegnaliśmy stary rok, w którym znacznie wzrosły ceny żywności, najbardziej masła. 2018 rok # wcale nie ma być lepszy - szykuje się kilka podwyżek. Jakich?

(czytaj więcej)
28 grudnia 2017 3

Fajerwerki to nie zabawki. Policja radzi, jak ich używać, by nie doszło do tragedii

Wielkimi krokami zbliża się szczególna noc w roku - sylwester. Większość z nas chce przeżyć ten #czas w niezapomniany i huczny sposób. Warto jednak w czasie przygotowań do powitania Nowego Roku pomyśleć o zasadach bezpiecznego obchodzenia się z fajerwerkami.

(czytaj więcej)
27 grudnia 2017 8

To jedyny zwycięski zryw niepodległościowy. Dziś 99. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Około godziny 17.00 w pierwszy dzień po świętach Bożego Narodzenia, czyli 27 grudnia 1918 r. w # Poznaniu doszło do walk o Prezydium Policji, które uznaje się za początek zwycięskiego zrywu.

(czytaj więcej)
25 grudnia 2017 15

Najpierw wigilia z rodziną, a potem... impreza. Rodzi się nowa tradycja?

Święta Bożego Narodzenia to czas pełen spokoju, ciepła i radości spędzony w rodzinnym gronie. # Przynajmniej taki powinien być zgodnie z tradycją. Obecnie jednak po wigilijnej kolacji zamiast na pasterkę wiele osób udaje się... na imprezę. Czy rodzi się nowy zwyczaj spędzania świątecznego czasu?

(czytaj więcej)
25 grudnia 2017 1

To jedno z najważniejszych świąt w liturgii chrześcijańskiej. Dziś Boże Narodzenie

25 grudnia obchodzimy pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. To niezwykle ważne święto w # liturgii chrześcijańskiej, ale także czas wspólnego świętowania w rodzinnym gronie.

(czytaj więcej)
19 grudnia 2017 0

Bezdomność to nadal poważny problem społeczny. Są plany, aby to zmienić

Bezdomność – najbardziej skrajna i okrutna forma wykluczenia społecznego; stale obecna, choć jako # społeczeństwo jesteśmy coraz bardziej zamożni. Samorząd województwa od lat finansuje adresowane do tej grupy programy i projekty w dziedzinie profilaktyki społecznej oraz programy doraźnego wspierania. Marszałek Piotr Całbecki zdecydował o rozpoczęciu przygotowań do powołania rady, która zajmie się stworzeniem regionalnego systemu ograniczania tego zjawiska.

(czytaj więcej)
14 grudnia 2017 0

Co zrobić, aby świąteczny czas był bezpieczny? Policja udziela kilku rad

Czas przygotowań do Świąt powinien być niezwykły. Bardzo często jednak jesteśmy zabiegani, mamy # wiele spraw do załatwienia, lista zakupów się wydłuża. Właśnie wtedy łatwo popełnić błąd, a tym samym stać się ofiarą przestępstwa. Aby ten piękny czas nie zmienił się w koszmar, proponujemy kilka prostych wskazówek, które pozwolą zadbać o bezpieczeństwo własne oraz bliskich osób.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2017 1

Czad to prawdziwy zabójca. Potrzebuje tylko jednej szansy (film)

Czad (tlenek węgla) jest „cichym zabójcą” – jednym z pierwszych objawów zaczadzenia #jest ból głowy. Sam czad jest bezwonny i bezbarwny, w wyniku jego działania dochodzi do niedotlenienia organizmu.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2017 5

"Widzieć i być widocznym". Policja przypomina o podstawowej zasadzie bezpieczeństwa na drogach

Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę # bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo potracenia pieszego.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)