Dziś mamy 22 lipca 2018, niedziela, imieniny obchodzą:

Warto wiedzieć

21 lipca 2018 0

Smak leśnych jagód też kojarzy Ci się z wakacjami? Uważaj na bąblowicę!

GIS ostrzega przed bąblowicą. Trudno ją zdiagnozować, a jest bardzo niebezpieczna. Jak jej uniknąć, # jakie są objawy choroby?

(czytaj więcej)
20 lipca 2018 0

„Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny”. Rusza kampania informacyjna

Kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego powyżej # 60 roku życia to cel akcji informacyjno – edukacyjnej „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny”. Partnerem przedsięwzięcia jest Policja.

(czytaj więcej)
18 lipca 2018 36

Zasiłki z pomocy społecznej będą wyższe. Zaczną obowiązywać 1 października

Rada Ministrów przyjęła 11 lipca 2018 r. rozporządzenie w sprawie zweryfikowanych #kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej. Wyższe kryteria zaczną obowiązywać od 1 października 2018 r.

(czytaj więcej)
17 lipca 2018 0

W pierwszej połowie 2018 roku wydano ponad 977 tys. paszportów

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. #Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu.

(czytaj więcej)
14 lipca 2018 18

Zbliża się czas żniw. Uwaga na kombajny na drogach

Żniwa to czas intensywnych prac polowych. W związku z tym na drogach często można spotkać # maszyny rolnicze.

(czytaj więcej)
12 lipca 2018 6

Dopalacze będą traktowane na równi z narkotykami. Nowe przepisy od listopada

Rada Ministrów przyjęła 11 lipca przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia projekt nowelizacji #ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Rząd zdecydował, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, szczególnie osób młodych, odpowiedzialność za posiadanie, handel i dystrybucję dopalaczy przechodzi z reżimu administracyjnego na reżim karny.

(czytaj więcej)
12 lipca 2018 10

E-dowody coraz bliżej. Ich wydawanie rozpocznie się w marcu 2019 roku

Rada Ministrów przyjęła projekt przepisów, dzięki którym od marca 2019 r. rozpocznie się #wydawanie nowych dowodów osobistych z warstwą elektroniczną.

(czytaj więcej)
07 lipca 2018 0

Ustawa o systemie cyberbezpieczeństwa przyjęta przez Sejm

5 lipca 2018 r. Sejm RP przyjął ustawę o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa,# implementującą do polskiego prawa dyrektywę w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu bezpieczeństwa sieci i systemów informatycznych na terytorium Unii (tzw. dyrektywę NIS).

(czytaj więcej)
07 lipca 2018 1

To kolejny wakacyjny weekend. Pamiętajmy o bezpieczeństwie

Na drogach należy spodziewać się wzmożonego ruchu zarówno pojazdów, jak i pieszych. #Pamiętajmy, że korzystanie z drogi przez wszystkich uczestników ruchu wymaga rozsądku, wzajemnego szacunku i przede wszystkim przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
06 lipca 2018 1

Jak bezpiecznie podróżować koleją? Stosuj się do prostych zasad

Więcej patroli Straży Ochrony Kolei w pociągach, na stacjach i szlakach kolejowych, częstsze #kontrole tzw. dzikich przejść, akcje ulotkowe na przejazdach i samochody mobilnego centrum monitoringu w terenie – tak funkcjonariusze SOK nadzorują bezpieczne podróże w czasie trwających wakacji.

(czytaj więcej)
05 lipca 2018 4

Leki na nadciśnienie wycofane z obrotu. Sprawdź, czy nie masz ich w swojej apteczce

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu serie produktów leczniczych zawierających w # swoim składzie substancję czynną valsartanum wyprodukowaną przez chińskiego wytwórcę - Zhejiang Huahai Pharmaceutical Co. Ltd. Decyzje wycofujące z obrotu są efektem rekomendacji Europejskiej Agencji Leków.

(czytaj więcej)
04 lipca 2018 3

ZUS wypłaca wysokie świadczenia honorowe. Kto je otrzymuje?

W województwie kujawsko-pomorskim ZUS wypłaca świadczenie honorowe 119 mieszkańcom # naszego województwa. W całej Polsce świadczenie otrzymuje prawie 2 tys. osób. Świadczenie honorowe przysługuje każdemu 100-latkowi. Obecnie wysokość świadczenia wynosi 3731,13 zł brutto.

(czytaj więcej)
04 lipca 2018 3

Od 1 lipca ułatwienia dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności

Od 1 lipca 2018 r. osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności mogą poza #kolejnością skorzystać ze świadczeń opieki zdrowotnej. Dotyczy to świadczeń udzielanych w poradniach specjalistycznych, szpitalach i aptekach. W placówkach, które mają umowy z NFZ bez limitu dostępna będzie także rehabilitacja.

(czytaj więcej)
04 lipca 2018 13

Zawnioskuj o 500+ na nowy okres świadczeniowy. Możesz to zrobić online

Już 1 lipca ruszyło przyjmowanie wniosków online o 500+ na nowy okres #świadczeniowy. Dotyczy to rodzin zainteresowanych kontynuowaniem korzystania z tej formy wsparcia, jak i tych, które chcą dopiero dołączyć do rządowego programu „Rodzina 500+”. Im wcześniej złożymy wniosek, tym szybciej otrzymamy świadczenie 500+.

(czytaj więcej)
30 czerwca 2018 12

Od 1 października pojedziesz bez dowodu rejestracyjnego

To już oficjalne. Marek Zagórski, minister cyfryzacji, podpisał komunikat, dzięki któremu #od 1 października kierowcy nie będą musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego pojazdu i polisy OC.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2018 0

Podczas upałów łatwo o zatrucie. Jak go uniknąć?

Mamy lato, a z nimi także upalną pogodę. W tym czasie wyjątkowo łatwo może dojść do zatruć # pokarmowych. Objawiają się one najczęściej biegunką, wymiotami, bólami brzucha. W związku z tym, Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nakle nad Notecią skierowała ulotkę dla mieszkańców z praktycznymi poradami i wskazówkami dotyczącymi postępowania z żywnością podczas upałów. Ich przestrzeganie pozwoli nam uniknąć zatruć. Infografiki poniżej.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2018 4

Dopalacze latem to „łakomy kąsek” dla młodzieży. Na co zwracać uwagę?

Okres letni, w tym głównie wakacje i związana z tym duża ilość czasu wolnego #sprzyja eksperymentowaniu przez dzieci i młodzież z różnymi środkami psychoaktywnymi.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2018 0

Usługa cieszy się zainteresowaniem. Cały proces to 5 prostych kroków

Narodziny ponad 2000 maluchów zostało zgłoszone online od czasu uruchomienia przez #Ministerstwo Cyfryzacji nowej usługi. Rodzice mogą z niej skorzystać od piątku (1 czerwca). Polecamy, to bardzo proste!

(czytaj więcej)
12 czerwca 2018 31

300 zł na wyprawkę szkolną w ramach rządowego programu. Wnioski można składać od 1 lipca

300 złotych – tyle wynosi świadczenie „Dobry start” dla każdego uczącego się dziecka. # Rząd ustanowił program, na podstawie, którego rodziny otrzymają raz w roku 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole – bez względu na dochody. Po raz pierwszy świadczenie trafi do rodzin w tym roku. Wsparciem zostanie objętych 4,6 mln uczniów.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2018 1

Ustawa weszła w życie, ale kierowcy dalej muszą mieć przy sobie dokumenty

W związku z licznymi wątpliwościami od kiedy kierowcy nie będą musieli wozić ze sobą #dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz potwierdzania zawarcia polisy OC, Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśnia: zmiana ta wejdzie w życie w terminie określonym w komunikacie ogłoszonym przez Ministra Cyfryzacji.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)