Dziś mamy 29 lipca 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

Warto wiedzieć

29 lipca 2021 0

Lato w pełni. Pamiętajmy o kilku zasadach podczas wypoczynku nad wodą

Wakacje w pełni, a wraz z nimi upały i wycieczki nad# wodę. Morze, jeziora, stawy, rzeki czy kąpieliska to cudowne miejsca do wypoczynku. Należy jednak pamiętać, że woda, nawet najspokojniejsza, może stać się niebezpiecznym, groźnym żywiołem. Analiza stanu bezpieczeństwa na obszarach wodnych jednoznacznie wskazuje, że to właśnie w okresie wakacyjnym znacząco wzrasta liczba utonięć. Przestrogą niech będzie fakt, że od początku wakacji w Polsce utonęło 99 osób. Zadbajmy o bezpieczny wypoczynek, stosując się do podstawowych zasad. Niech kręci nas bezpieczeństwo nad wodą!

(czytaj więcej)
29 lipca 2021 2

Nie spisałeś się przez internet lub telefon? Spodziewaj się rachmistrza!

W Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i# Mieszkań 2021 rachmistrzowie spisowi przeprowadzają wywiady bezpośrednie oraz wywiady telefoniczne. Kontaktu ze strony rachmistrza mogą spodziewać się osoby, które dotychczas nie spisały się samodzielnie przez Internet lub telefon na infolinii spisowej. Przypominamy, że zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r., nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem. Oznacza to, że czas na samospis mamy do momentu, gdy skontaktuje się z nami rachmistrz.

(czytaj więcej)
26 lipca 2021 1

Zamów e-receptę na Internetowym Koncie Pacjenta. Załatw to online!

Teraz możesz zamówić e-receptę na leki, których# potrzebujesz, na swoim Internetowym Koncie Pacjenta

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 0

Karta Dużej Rodziny popularniejsza. Dobra zabawa i spora oszczędność

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z# różnego rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)
19 lipca 2021 2

Dla każdego jest miejsce na drodze. Trwa policyjna akcja

Trwa akcja informacyjno-edukacyjna pn.# „Dla każdego jest miejsce na drodze”, w ramach której policjanci informują, edukują i przypominają, że droga jest dla wszystkich, a przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez każdego uczestnika jest obowiązkiem.

(czytaj więcej)
18 lipca 2021 0

E-zaświadczenie na portalu eKRUS. Sprawdź szczegóły!

Od 1 lipca 2021 r. na koncie użytkownika w portalu eKRUS, w# sekcji eDOKUMENTY, istnieje możliwość wygenerowania elektronicznych zaświadczeń (eZaświadczeń).

(czytaj więcej)
18 lipca 2021 1

Zagraniczny wyjazd. Tej aplikacji nie może zabraknąć w smartfonie

Nowa aplikacja mobilna MSZ to obowiązkowa pozycja w# smartfonach wszystkich, którzy planują zagraniczne wyjazdy.

(czytaj więcej)
18 lipca 2021 4

Pogoda sprzyja wycieczkom rowerowym. Nie zapomnijmy o ważnych zasadach!

Wakacyjny czas sprzyja aktywnościom na# świeżym powietrzu. Coraz więcej osób spędza swój wolny czas również na rowerach. Jako użytkownicy jednośladów musimy jednak pamiętać o naszych obowiązkach i znać kilka zasad na prawidłowe korzystanie z dróg i ścieżek rowerowych. Zapoznajcie się z naszymi radami i ruszajcie na bezpieczne, rowerowe wycieczki.

(czytaj więcej)
18 lipca 2021 0

Rozpoczął się proces składania deklaracji do CEEB. Jest to nasz obowiązek

1 lipca rozpoczął się proces składania deklaracji do# Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. Każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację.

(czytaj więcej)
16 lipca 2021 0

ZUS udostępnił informacje o stanie konta ubezpieczonego. Jak go sprawdzić?

ZUS udostępnił informacje o stanie konta# ubezpieczonego (IOSKU). Można ją sprawdzić wyłącznie na swoim profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

(czytaj więcej)
16 lipca 2021 0

Zbliża się czas żniw i prac polowych. Pamiętajmy o kilku zasadach!

W związku z rozpoczęciem zbioru plonów oraz# prac żniwnych Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią apeluje do wszystkich rolników oraz osób wykonujących prace polowe, aby podczas tegorocznych żniw zachowali szczególną ostrożności i przestrzegali zasad, które mają wpływ na bezpieczeństwo.

(czytaj więcej)
13 lipca 2021 2

Jak radzić sobie z upałem? Mamy kilka prostych sposobów

Podczas upałów, gdy temperatura osiąga 30°C i# więcej, nasila się ryzyko udaru cieplnego i przegrzania organizmu.

(czytaj więcej)
13 lipca 2021 4

Wypoczynek nad wodą. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w# okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

(czytaj więcej)
12 lipca 2021 0

Myślisz o wstąpieniu do WOT? Skorzystaj z nowego serwisu rekrutacyjnego

Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej uruchomiło# nowy serwis internetowy dedykowany rekrutacji. Pod adresem www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl, każdy, kto myśli o wstąpieniu w szeregi Terytorialsów może szybko i łatwo znaleźć bezpośredni kontakt do rekrutera ze swojego powiatu.

(czytaj więcej)
12 lipca 2021 0

Serwisy aukcyjne zyskują na popularności. Jak nie dać się oszukać?

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w# Pile apelują do mieszkańców o zachowanie ostrożności podczas transakcji internetowych. W ostatnim czasie nasilają się przestępstwa związane z oszustwami osób sprzedających.

(czytaj więcej)
09 lipca 2021 2

Młodość nie zwalnia z myślenia. Koniec z bezmyślnym zachowaniem nad wodą!

Wakacje to czas radości i beztroski. Większość z nas chce spędzić je# tak, żeby mieć piękne wspomnienia. Planujemy wypoczynek w różnych częściach kraju i świata. Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku rozpoczyna kampanię „Młodość nie zwalnia z myślenia” od spotu, który ma być przestrogą dla nierozważnych i bezmyślnych zachowań nad wodą.

(czytaj więcej)
09 lipca 2021 3

Czy pamiętasz, że spis jest obowiązkowy i trwa do 30 września?

Przypominamy, że na każdym mieszkańcu Polski spoczywa obowiązek, by# wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Spis trwa do 30 września br.

(czytaj więcej)
09 lipca 2021 0

Wyświetlanie Karty Dużej Rodziny tylko w aplikacji mObywatel. Zmiany od dzisiaj

Od 9 czerwca 2021 r. wyświetlanie Karty Dużej Rodziny możliwe jest tylko w# aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
08 lipca 2021 0

Chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie. Wypoczynek nad wodą

Letnia, wakacyjna pogoda sprzyja wypoczynkowi nad# wodą. Pamiętajmy jednak, że przy braku wyobraźni i odpowiedzialności ten wakacyjny relaks bardzo szybko może zakończyć się tragedią. Dlatego apelujemy o ostrożność i przypominamy kilka zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

(czytaj więcej)
08 lipca 2021 0

Wybierasz się na wakacje? Nie zapomnij o Internetowym Koncie Pacjenta

Jedziesz na urlop? Na Internetowym Koncie Pacjenta złożysz wniosek o# wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego i pobierzesz Unijny Certyfikat COVID

(czytaj więcej)
0

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Mamy na to kilka sposobów

Wakacje najczęściej kojarzą nam się z# wypoczynkiem w górach, nad morzem albo na wsi u rodziny. Nie każda rodzina jednak ma możliwość, by zapewnić swoim dzieciom tego typu rozrywkę. U niektórych jest to kwestia finansowa, a niektórzy rodzice po prostu nie mają na to czasu ze względu na pracę. Nie jest to jednak żaden problem, ponieważ również w mieście można zapewnić dziecku świetną rozrywkę pełną przygód i ciekawych doświadczeń. Co robić i o czym należy pamiętać, planując wakacje w mieście?

(czytaj więcej)
0

Martwisz się o swoje dziecko w sieci? Najważniejsza jest rozmowa

Co zrobi rodzic, żeby zapewnić swojemu dziecku# bezpieczeństwo? Odpowiedź jest prosta – wszystko. Tak samo powinno być w internecie. A jak najlepiej ochronić najmłodszych przed zagrożeniami w sieci? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Polacy nie chcą rezygnować z mięsa dla dobra klimatu. Zmiana jest konieczna

Zdaniem ekspertów ograniczenie spożycia mięsa i nabiału to# jedno z kluczowych działań, jakie możemy podjąć, by przeciwdziałać zmianie klimatu. Tymczasem, tylko niewielu z nas byłoby skłonnych do podjęcia takiego kroku w trosce o planetę – pokazują to wyniki najnowszego badania „Zmiana klimatu a produkcja żywności – badanie świadomości mieszkańców Polski” przeprowadzonego przez Upfield.

(czytaj więcej)
0

Ceny w górę, wydatki w dół. Oszczędzamy na przyjemnościach

Z danych GUS wynika, że w porównaniu z# pierwszą połową ub.r. inflacja w pierwszym półroczu 2021 r. wyniosła 3,6 proc. Najbardziej wzrosły koszty transportu, utrzymania mieszkania i łączności czy edukacji. Znacząco zdrożała też oferta restauracji i hoteli oraz rekreacji i kultury. Ceny rosną, ale równolegle ponad 40 proc. Polaków, pod wpływem pandemii, chce ograniczać wydatki. Oszczędzamy głównie na przyjemnościach – książkach, kinie, usługach fryzjerskich czy jedzeniu na mieście. Tylko 3 proc. osób uświadomiło sobie w czasie pandemii, że trzeba korzystać z życia i mniej przejmować się pieniędzmi – wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)