Dziś mamy 19 maja 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

Warto wiedzieć

18 maja 2019 0

Zmiany w legitymacjach szkolnych. Czas nas mLegitymację

Zapomniałam/-em legitymacji! Który rodzic tego nie słyszał? I to wtedy, kiedy # ten niewielki papierowy dokument był naprawdę potrzebny. Koniec z tym. Telefonu zwykle nie zapominamy. Postaw na mLegitymację.

(czytaj więcej)
18 maja 2019 1

Europejka Noc Muzeów. Terytorialsi włączyli się do akcji

Noc Muzeów to wyjątkowe wydarzenie umożliwiające powszechny # dostęp do wnętrz wielu Muzeów w całej Polsce.

(czytaj więcej)
16 maja 2019 1

Pomoc dla osób niepełnosprawnych. To dopiero początek zmian

W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyjęliśmy założenie, że wszystkie # działania adresowane do osób niepełnosprawnych wypracowujemy w dialogu z tym środowiskiem, żeby proponowane wsparcie było jak najlepiej dopasowane do potrzeb – zapewnia minister Elżbieta Rafalska.

(czytaj więcej)
12 maja 2019 26

Bezrobocie w Unii Europejskiej. Polska znalazła się na wysokim miejscu

Eurostat opublikował najnowsze dane dot. stopy bezrobocia w marcu. Polska, wraz z # Węgrami, znalazła się na wysokim 4. miejscu wśród krajów UE o najniższym bezrobociu. Wg danych Eurostatu w marcu br. stopa bezrobocia wyniosła w naszym kraju 3,4%, czyli o 0,1 pkt proc. mniej niż miesiąc wcześniej.

(czytaj więcej)
12 maja 2019 1

Nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia. Zmiany coraz bliżej!

Rezygnacja w całości z przepisów zobowiązujących powiatowe urzędy pracy do # ustalania profilu pomocy dla każdego bezrobotnego, a także doprecyzowanie dotychczasowych przepisów dotyczących przygotowania i realizacji Indywidualnego Planu Działania – to główne założenia projektu nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia. We wtorek senacka komisja rodziny, polityki senioralnej i społecznej poparła projekt.

(czytaj więcej)
12 maja 2019 5

Rozszerzenie programu Rodzina 500+. Odbyła się debata w Senacie

Wzrost dzietności, walka z ubóstwem – zwłaszcza wśród dzieci, a także # inwestycja w rodzinę – to główne cele programu „Rodzina 500+”, nad którego rozszerzeniem debatowali w środę senatorowie.

(czytaj więcej)
08 maja 2019 7

Zasady bezpieczeństwa na drodze. Warto zachować ostrożność

Fakt uczestniczenia w zdarzeniu drogowym jest nieprzyjemny i zwykle # bardzo niebezpieczny dla życia i zdrowia.

(czytaj więcej)
08 maja 2019 4

Skuteczniejsze kontrole zwolnień. Dużo lepszy wynik finansowy

Blisko 174 tys. kontroli i ponad 9,2 mln zł wstrzymanych świadczeń # chorobowych – to bilans kontroli zwolnień lekarskich, którą Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeprowadził w I kwartale 2019 roku.

(czytaj więcej)
01 maja 2019 5

Szkolne plecaki nadal za ciężkie. Sprawdź, jak można to zmienić

Może to nie pora na myślenie o szkolnej wyprawce, ale # Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nakle nad Notecią, informuje, że w roku szkolnym 2018/2019 została wprowadzona w województwie kujawsko – pomorskim wojewódzka interwencja nieprogramowa „Przyjazny tornister”.

(czytaj więcej)
29 kwietnia 2019 0

Wspólne sadzenie lasu. Szczytny cel i szlachetna inicjatywa

26 kwietnia br. (piątek) w Rytlu została zainaugurowana ogólnopolska akcja # sadzenia drzew pod hasłem „sadziMY” realizowana przez 8K-PBOT, 7PBOT oraz ZHP we współpracy z Lasami Państwowymi.

(czytaj więcej)
27 kwietnia 2019 0

Dzień Transportowca i Drogowca. Święto z okresu międzywojennego

Tradycja obchodzenia dnia drogowca wywodzi się co najmniej z # okresu międzywojennego.

(czytaj więcej)
25 kwietnia 2019 0

Odliczamy do majówki. Kierowco - patrz na znaki o zmiennej treści

Coraz częściej na autostradach i drogach ekspresowych w Polsce oprócz tradycyjnego oznakowania# można spotkać tablice z elektronicznymi wyświetlaczami.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2019 1

Przemoc w sieci ma wiele twarzy. Zgłaszaj dowody cyberprzemocy

Zachowania takie jak dręczenie, nękanie, prześladowanie, podszywanie się pod inne osoby i # kradzież tożsamości w Internecie są zabronione. Zgłaszaj je administratorom portali. Warto dołączać dowody cyberprzemocy.

(czytaj więcej)
23 kwietnia 2019 15

8 Profitów Terytorialsa. 8K-PBOT silna jakością wyszkolenia

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, w ramach utworzonych Wojsk Obrony Terytorialnej #(WOT) sformowana została 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo”.

(czytaj więcej)
20 kwietnia 2019 3

Czas święconek! Czy idziesz poświęcić pokarmy? (sonda)

Bez czego nie możemy wyobrazić sobie świąt? Oczywiście jest to # święconka! A skąd się wzięła ta tradycja i co powinniśmy poświęcić? Wszystko wam wyjaśnimy!

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2019 12

Złożono przysięgę wojskową. Zaprzysiężono 140 terytorialsów

W sobotę, 13 kwietnia 2019 r. o godz. 12.00 żołnierze 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony # Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo” złożyli przysięgę wojskową.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 10

Zakończyła się przerwa zimowa. Drogowcy wracają do pracy

15 marca zakończyła się tzw. przerwa zimowa na kontraktach realizowanych przez # GDDKiA w regionie. Zgodnie z podpisanymi umowami Wykonawcy muszą przywrócić pełne zaangażowanie na terenie budowy.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 0

Profil Zaufany coraz popularniejszy. Skorzystało już ponad 800 tys. osób

Ponad 800 tysięcy osób skorzystało do tej pory z Profilu Zaufanego (PZ), by na portalu # www.podatki.gov.pl sprawdzić swój e-PIT. Od początku marca przybyło niemal 200 tysięcy nowych właścicieli PZ. Dołączysz?

(czytaj więcej)
21 marca 2019 0

77 lat "Kotwicy". Symbol walki i wyzwolenia

20 marca 2019 r., minęło 77 lat od dnia kiedy na ulicach okupowanej stolicy po raz pierwszy pojawiła # się „Kotwica” – znak Polski Walczącej - symbol walki i wyzwolenia.

(czytaj więcej)
18 marca 2019 0

Rozlicz PIT drogą elektroniczną. Informacja dla podatników

Jeśli rozliczasz PIT-37 lub PIT-38 od 15 lutego 2019 r. w serwisie podatki.gov.pl znajdziesz przygotowane# przez urząd skarbowy Twoje rozliczenie PIT.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)