Paszport ułatwi zwiedzanie zakątków Kujaw i Pomorza. Sami zobaczcie

fot. Daniel Pach
Po raz szósty Urząd Marszałkowski wspólnie z Kujawsko-Pomorską Organizacją #Turystyczną zapraszają mieszkańców regionu i gości do odwiedzania najciekawszych zakątków Kujaw i Pomorza z „Paszportem Turystycznym”.
Książeczki (wersja elektroniczna w załączniku) można odbierać w punktach informacji turystycznej. Dodatkowe bonusy w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami dla kolekcjonerów pieczątek z miejsc, które rekomendujemy.
- To kolejne już lato, podczas którego na kujawsko-pomorskich trasach i szlakach wakacyjnych towarzyszy nam nasz regionalny “Paszport Turystyczny”. Jak co roku, zachęcamy do wycieczek, zwiedzania i uczestnictwa w wydarzeniach turystycznych. Tym razem chcemy Państwa przekonać do odwiedzenia i odkrycia dla siebie także mniej znanych miejsc województwa. Wiele z nich to turystyczne perełki, prawdziwe skarby z interesującą historią i niepowtarzalną atmosferą. Warto dać im się oczarować – zachęca marszałek Piotr Całbecki.
Hasłem tegorocznej akcji paszportowej są kujawsko-pomorskie „zakaMARKI”, ułożone w ciekawe trasy wycieczkowe. Każda z nich jest precyzyjnie w „Paszporcie” naszkicowana, z dołączoną mapką ze wskazaniem interesującego nas rejonu województwa oraz opisem miejsc do odwiedzenia. Uzupełnieniem są kalendarium najciekawszych wakacyjnych wydarzeń na Kujawach i Pomorzu oraz namiary na punkty informacji turystycznej w całym regionie.
W tym roku sezon paszportowy jest dłuższy. Planujemy wycieczki po regionie na wrzesień, a także świetnie się zapowiadające jesienne imprezy.
Materiał: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
- Pliki do pobrania
- Paszport Turystyczny 2017 (1).pdf
Czytaj również
- VI Zlot Samolotów Ultralekkich i Motolotni. Wstęp wolny
- Awaria sieci telefonicznej w urzędzie. Trwa naprawa
- Hamburgery z bakterią. Trwa wycofywanie produktu ze sklepów
- Niedozwolona obecność środka ochrony roślin. Wycofano kilka partii wafli
- Zaginął konik polski! Prośba o ostrożność na drodze nr 241 i 246 (odnaleziony)
Dodaj komentarz
Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.
(czytaj więcej)Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.
(czytaj więcej)Dzień Samorządu Terytorialnego. Ustanowiony w 2000 roku

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 r., obchodzimy #Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.
(czytaj więcej)Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!