Dziś mamy 26 lutego 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

28 listopada 2023

Na poprawę bezpieczeństwa. Przebudowa na ul. Słowackiego

fot. pow.

fot. pow.

W rejonie ul. Słowackiego w Szubinie poprawi się bezpieczeństwo pieszych#. Gmina otrzymała dofinansowanie na budowę chodników z rządowego funduszu rozwoju dróg.

Jedna z edycji rządowego funduszu rozwoju dróg była przeznaczona na poprawę bezpieczeństwa na drogach lokalnych, zarówno dla pieszych, rowerzystów jak i kierowców. Pieniądze na dofinansowania samorządy, które składały wnioski w tym programie mogły otrzymać na budowę przejść dla pieszych, oświetlenie skrzyżowań, budowę ścieżek rowerowych. W tej edycji rządowego programu, gmina Szubin złożyła wniosek o dofinansowanie do zadania budowy dróg dla pieszych na ulicy Juliusza Słowackiego w Szubinie. Chodniki są tam potrzebne, ale już wcześniej władze gminy zastrzegły, że inwestycja ich budowy będzie realizowana o ile gmina otrzyma dofinansowanie na to zadanie ze środków zewnętrznych. To udało się pozyskać, w kwocie niecałych 360 tys. zł. Dofinansowanie wynosi 80% kosztów całej inwestycji, a jej koszt to niecałe 450 tys. zł. W ogłoszonym przez gminę przetargu wybrano wykonawcę, to Firma Usługowo-Handlowa Anna - Anna Białobrzycka z Gniezna. Zaoferowała ona wykonanie prac za kwotę znacznie niższą niż planowana, a nawet niż przyznane gminie dofinansowanie, bo wynoszącą nieco ponad 305 tys. zł.

Jak przekazał burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski, cała procedura związana z przyznaniem dofinansowania przedłużała się, dlatego też wybrany wykonawca będzie miał 10 miesięcy na zrealizowanie prac. – Można to zrobić o wiele szybciej, natomiast mogłoby tak wyjść, że byłoby to robione w grudniu, styczniu czy w lutym. W związku z tym, zrobiliśmy dłuższy termin. Jeżeli aura będzie sprzyjała mogą robić, jeśli nie - spokojnie do czerwca przyszłego roku wykonawca ma możliwość tego zrobienia w komfortowych warunkach, a nie przy minus iluś stopniach robić kostkę to nigdy dobrze się nie kończy – stwierdził burmistrz. Prace będą polegały na budowie chodników oraz przebudowie zjazdów do posesji na ulicy Słowackiego w Szubinie, od skrzyżowania z ul. Kasprowicza do skrzyżowania z ul. Wyspiańskiego. Mają mieć one nawierzchnię z kostki betonowej, a ich łączna długość to 400 metrów. Obecnie, chodniki są tylko na odcinkach tej ulicy, a podobnie jak zjazdy są wykonane z płyt betonowych, kostki czy płyt ażurowych. W ramach prac te elementy zostaną oczywiście rozebrane. Warto dodać, że jest to jedyne zadanie inwestycyjne które otrzymało dofinansowanie w całym powiecie. Realizacja tego zadania przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych, zwłaszcza mieszkańców ul. Słowackiego.

Źródło: 

Oceń artykuł: 8 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (2)

  pozdrtety, w dniu 28-11-2023 14:58:14 napisał:

  wybieranie najtanszej firmy, to wielki bład, napewno nie skoncza w czasie, napewno beda poprawki.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Z, w dniu 28-11-2023 17:13:08 napisał:

  Pozdrety...napisz do ustawodawcy, żeby zmienił zasady przetargów. Gminy nie mają innego wyjścia, jak wybrać najtańszą ofertę.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  J23, w dniu 28-11-2023 18:32:02 napisał:

  A moze pomyśleli byście o ul. Konopnickiej brak 80m chodnika a nasze dzieci chodza srodkiem ulicy a samochody jeżdżą jak szalone a ruch jest sto razy wiekszy niż na ul. Słowackiego.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Szubiniak , w dniu 29-11-2023 13:51:11 napisał:

  Co z tego, że będzie robiony chodnik skoro kierowcy będą parkować... Przykład Klonowa, Brzozowa... Chodniki są zastawianie. Szkoda kasy. Lepiej niech zrobią główną ulicę miasta do świateł na 3 maja. Oraz niech uchwałą drogi przeciw pożarowe między blokami. Tutaj również notorycznie jest zastawiane. Tzn pałucka 2B

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Sołtys , w dniu 30-11-2023 08:38:31 napisał:

  Dzisiaj sesja rady w Szubinie? Nie ma ogłoszeń ani informacji. Znowu coś ukrywają?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Szubiniak, w dniu 03-12-2023 10:55:27 napisał:

  A co z budową ul. Wiejskiej? Nie ma kasy?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Kubek biały ze zdjęciem
24,90PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)
0

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Cenne rady od policjantki

Zawodnicy nakielskiego klubu# UKS 2 Judo Nakło podczas spotkania z policjantką, rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach w trakcie ferii w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

(czytaj więcej)