Dziś mamy 15 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

09 lipca 2024

Konsultacje nowego programu. Dopłaty do zakupu rowerów elektrycznych

fot. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

fot. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Od 4 do 18 lipca 2024 r. potrwają konsultacje społeczne projektu# programu priorytetowego „Mój rower elektryczny”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje przeznaczyć na dopłaty do zakupu elektrycznych rowerów 300 mln zł ze środków pochodzących z Funduszu Modernizacyjnego.

Projektowany program przewiduje dotacje do zakupu nowych rowerów elektrycznych, w tym także cargo i wózków rowerowych. Planowane jest dofinansowanie w wysokości do 50 proc. i nie więcej niż 5 tys. zł w przypadku rowerów elektrycznych i nie więcej niż 9 tys. zł w przypadku elektrycznych rowerów cargo i wózków rowerowych. Z dofinansowania będą mogły skorzystać osoby indywidualne, samorządy oraz przedsiębiorcy określeni w projekcie programu. Po konsultacjach społecznych rozpocznie się proces zatwierdzania zasad programu priorytetowego.

Do dofinansowania będzie można zgłaszać zakup nowego roweru oraz roweru cargo o szerokości do 0,9 m, a także nowego wózka rowerowego o szerokości powyżej 0,9 m. Musi to być pojazd poruszany siłą mięśni osoby nim jadącej, wyposażony w uruchamiany naciskiem na pedały pomocniczy napęd elektryczny, którego moc wyjściowa zmniejsza się stopniowo i spada do zera po przekroczeniu prędkości 25 km (zgodnie z definicją zawartą w Ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym).

Informacje na temat konsultacji i zarysu projektu programu „Mój rower elektryczny” znajdują się na stronie Funduszu Modernizacyjnego.

Mój rower elektryczny - informacje

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Źródło: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Oceń artykuł: 8 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (15) Zgłoś naruszenie zasad

  • 13 (19)

  Myślący , w dniu 09-07-2024 09:27:07 napisał:

  Czegoś tak idiotycznego jeszcze nie słyszałem Żeby ekolodzy dopłacali do niszczenia srodowiska - produkcji akumulatorów i prądu z węgla zastępując normalne rowery rowerami elektrycznymi! Jeżeli komuś nie chce się pedałować to niech DOPŁACA do niszczenia srodowiska a nie odwrotnie!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -2 (14)

  ktoś, w dniu 09-07-2024 09:38:33 napisał:

  Panie MYŚLĄCY, pomyśl też o innych np starszych osobach, które nie mają już siły na rower zwykły, ale na elektrycznym sobie jeszcze poradzą.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 10 (10)

  Antypolityk, w dniu 09-07-2024 10:03:07 napisał:

  Lewactwo szaleje. Do wszystkiego dopłaty nie ze swojej kieszeni! Nic z własnej pracy!

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Obserwator , w dniu 09-07-2024 10:36:43 napisał:

  No dobra a jak złożyć wniosek bo nie trybię, podane linki dotyczą konsultacji , bzdety a nie konkrety.

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Kosiarz umysłów, w dniu 09-07-2024 11:24:46 napisał:

  Nie podniecajcie się tak-oferta nie dotyczy Nakła.Tu nie oczekujcie cudów i wsparcia od Gminy.Minimalizm poziomu życia i mordka w kubeł.

  odpowiedz

  • 6 (8)

  Ja, w dniu 09-07-2024 14:09:25 napisał:

  Rower elektryk jesteście chorzy rower ma być rowerem nie jakiś elektryk wsadźcie sobie te elektryki auta i rowery głęboko albo wyślijcie na zachód

  odpowiedz

  • 4 (6)

  Normalny , w dniu 09-07-2024 16:32:42 napisał:

  Jak można artykułem z ludzi zrobić debili. Może na koniach będziemy jeździć,i nawozi i zawiezie. Ale pseudo ekolodzy podniosą larum znęcanie się. Te całe stowarzyszenia to niezły biznes , przecież za darmo tam nikt nie robi. Przecież psy koty zamieszkujące w domach tych ekologów to też barbarzyństwo. Wszystkie zwierzęta powinny być w naturze. A nie traktowane jako maskotki. Jak może być rower elektryczny ,ekologiczny. Przecież ile trzeba użyć kopalnych produktów żeby zniszczyć eko system . Koło jest zawsze zamknięte. To na rynek w Nakle tylko rowerem ekologicznym

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (4)

  Anty ekolog, w dniu 09-07-2024 21:07:01 napisał:

  To jest tak jak jak pani poseł z PO ogłosiła sukces że nakrętka jest połączona z butelką. Takie sukcesy teraz są najważniejsze. A że firmy są zamykane to nie ważne. Koniec świata jak Popiołek powiedział.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Ja, w dniu 10-07-2024 06:46:15 napisał:

  Jak będę chciał pojeździć na jednośladzie to kupie motor a rowery elektryki wyślijcie do brukseli

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  pizdolog, w dniu 10-07-2024 11:18:12 napisał:

  Zamiast rowerów niech się wezmą za czyszczenie rowów. Większy deszcz i płacz że zalało.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Emeryt, w dniu 10-07-2024 20:34:34 napisał:

  I bardzo dobrze zdrowie już nie te i siły taki rower bardzo się przyda fajnie że maja taki pomysl

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Audyt środowiskowy
3000PLN
Budowa hal
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Rejestracja BDO
500PLN
Budowa magazynów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)
0

Nowe Prawo Komunikacji Elektronicznej. Wprowadzono zmiany

Sejm przyjął ustawę Prawo Komunikacji Elektronicznej #(PKE). Ustawa ta wprowadza zmiany, które mają poprawić to, jak działa rynek telekomunikacyjny oraz lepiej chronić konsumentów. Prawo Komunikacji Elektronicznej (PKE) obejmuje szeroki zakres zagadnień, które dotyczą rynku telekomunikacyjnego i wprowadza dwie europejskie dyrektywy [1] [2]. Oto kluczowe obszary, które reguluje.

(czytaj więcej)