Dziś mamy 28 lutego 2020, piątek, imieniny obchodzą:

Ciekawostki

24 lutego 2020 0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)
15 lutego 2020 2

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)
15 lutego 2020 1

Profil zaufany. Posiada go już ponad 5 mln Polaków!

e-Polak potrafi i korzysta z e-administracji! Dowody? Kolejny rekord profilu zaufanego. Ma go już# ponad 5 milionów Polaków. W trakcie dnia otwartego w Ministerstwie Cyfryzacji przekonywaliśmy kolejnych, że warto go założyć.

(czytaj więcej)
10 lutego 2020 5

Nielimitowane wizyty do neurologa, endokrynologa, ortopedy i kardiologa

Od 1 marca br. zostaną zniesione limity na porady pierwszorazowe w czterech specjalnościach#: neurologii, ortopedii, endokrynologii i kardiologii. Planowany jest także pierwszy od wielu lat wzrost wyceny tych świadczeń, który docelowo wyniesie prawie 30 procent.

(czytaj więcej)
07 lutego 2020 0

Wspólny bilet na pociągi różnych przewoźników. Podsumowanie oferty

7 lutego 2020 r. wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel wziął udział w konferencji podsumowującej ofertę# Wspólnego Biletu dla pasażerów kolei.

(czytaj więcej)
06 lutego 2020 0

Przeprowadzka. Sprawdź, jak się do niej przygotować

Nowy rok, nowe mieszkanie i… przeprowadzka. Z czym ci się to kojarzy? Przede wszystkim z górą kartonów# i niekończącą się listą rzeczy do zrobienia. Dlatego zebraliśmy garść porad, które pomogą ci przygotować się na ten duży krok.

(czytaj więcej)
06 lutego 2020 0

Dzień Bezpiecznego Internetu. Włącz się w jego obchody

Bezpieczne korzystanie z sieci jest ważne każdego dnia, ale w ten szczególny dzień – 11 lutego – chcemy przypomnieć# o tym całej Polsce! Dołączcie się do nas!

(czytaj więcej)
02 lutego 2020 1

Cukier. Warzywa i owoce, które są jego naturalnym źródłem

Mimo, iż cukier kojarzy się nam głównie z tym, który możemy znaleźć w cukierniczce, to tak naprawdę jego źródłem# jest wiele produktów spożywczych. Zapewne, jednym z pierwszych, jaki przychodzi nam na myśl jest burak cukrowy. Jednakże mówiąc o burakach, nie sposób nie wspomnieć także o innych, naturalnych źródłach cukru w naszej diecie, takich jak np. świeże owoce. Wspólnie z dietetykiem Katarzyną Stachurską, ekspertem kampanii „Słodka równowaga”, odpowiemy na pytanie, w jaki sposób zaplanować swój jadłospis, aby uwzględnić spożycie naturalnego cukru zgodnie z rekomendacjami.

(czytaj więcej)
02 lutego 2020 6

Środki przymusu bezpośredniego. Zasady obowiązujące policjanta przy ich użyciu

Warto pamiętać, że użycie broni palnej lub środków przymusu bezpośredniego przez policjanta jest# jego własną decyzją, podjętą na podstawie przepisów prawa oraz oceny sytuacji faktycznej. O decyzji, jaki środek (np. broń palna, pałka służbowa, czy tzw. paralizator) zostanie użyty przez policjanta wykonującego czynności decyduje zachowanie osoby, wobec której policjant podejmuje interwencję.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2020 0

Polacy chętnie korzystają z e-usług. Która w 2019 roku była hitem?

e-Polak potrafi! – to nie tylko hasło naszej kampanii. O tym, że to prawda świadczą też #wyniki jednego z najnowszych badań GUS, którym się przyjrzeliśmy.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2020 0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2020 1

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)
09 stycznia 2020 0

Ach, co to był za rok… E-usługowe podsumowanie 2019!

Jeśli kiedykolwiek Polacy mieli jakiekolwiek wątpliwości, czy warto korzystać z # e-administracji, to na pewno nie w 2019 roku. Mamy na to (e-)dowody.

(czytaj więcej)
23 grudnia 2019 0

Jak wyglądają święta w innych krajach? Tradycje bożonarodzeniowe na świecie

Czas świąt Bożego Narodzenia jest jednym z najpiękniejszych okresów w roku. Polacy mają bardzo dużo tradycji związanych z tym świętem. A jak obchodzą je mieszkańcy innych krajów?

(czytaj więcej)
19 grudnia 2019 0

Zmiany na liście leków refundowanych. Dobra wiadomość dla chorych na astmę ciężką

Chorzy na astmę ciężką, których w Polsce może być nawet 15 000 osób, mogą korzystać z nowoczesnego leczenia biologicznego.# Od 1 listopada 2019 r. wachlarz biologicznych leków w tym podtypie choroby został rozszerzony o nowy preparat, działający już od pierwszego dnia podania. Jego wyjątkowość polega na eliminowaniu przyczyny powstawania choroby. W Kujawsko-Pomorskiem leczenie biologiczne ciężkiej astmy prowadzone jest w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
18 grudnia 2019 0

To już ostatni dzwonek na świąteczne zakupy online. Nie daj się oszukać

W przyszłym roku w połowie grudnia będziemy mieli wszystkie # prezenty! Tak, tak… Co roku kończy się tak samo i szukamy prezentów niemal do Wigilii. To już ostatni moment na zakupy w internecie. Uważajcie, żeby w pośpiechu nie dać się okraść.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2019 0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2019 0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)
07 listopada 2019 0

Zero na koncie? Oby tak dalej!

Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy?# Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że przed nami kolejny długi weekend. Wielu spędzi go w drodze.

(czytaj więcej)
0

Higiena w kuchni to coś więcej niż czyste ręce. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

O higienie przygotowania i spożywania posiłków uczymy się już od najmłodszych lat. #Czyste ręce, dokładnie umyte warzywa i owoce, sprawdzanie daty przydatności do spożycia – to podstawowe zasady higieny w kuchni. Jednak to nie wszystko, o czym powinniśmy pamiętać. Dietetyk podpowiada, na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas przygotowania i spożywania posiłków.

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać owoce i warzywa? Koniecznie poznaj 5 zasad

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś przesadzić z ilością zakupów spożywczych, a w efekcie #wyrzucić część jedzenia do kosza. Statystyki mówią, że pozbywamy się jedzenia zwykle z powodu jego zepsucia, a trzecią co do wielkości grupą produktów najczęściej trafiających na śmietnik są – po pieczywie i wędlinach – świeże owoce Tymczasem istnieje prosty i tani sposób na przedłużenie trwałości owoców i warzyw: właściwe przechowywanie. Poznajmy 5 zasad, które pomogą nam dłużej cieszyć się ich smakiem i świeżością.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)