Dziś mamy 28 listopada 2020, sobota, imieniny obchodzą:

21 maja 2020

Zawodnicy powiatu nakielskiego zaskakują coraz ciekawszymi pomysłami

Szachy na Antarktydzie? Oczywiście. Transfer z Polski? Jak najbardziej.

Zawodnicy powiatu nakielskiego zaskakują coraz ciekawszymi pomysłami. Tym razem wystąpili po dwóch stronach barykady. Klub zrzeszający zawodników z Niemiec - German Player i klub Antarctica 2.0 z Antarktydy rozegrał spotkanie międzypaństwowe Antarktyda - Niemcy. Kontynent nie jest państwem, ani nie posiada własnego rządu, ale zorganizował własną drużynę szachową. Do liderów stowarzyszenia zalicza się trzech zawodników Antarktydy i po jednym z USA, Chin i Korei Południowej. Na listach startowych pojawili się między innymi przedstawiciele: Filipin, Rosji, USA, Antarktydy, Niemiec, Polski, Brazylii, Peru, Turcji, i Grecji. Do zespołu Antarktydy postanowili zapisać się: Piotr Szybowicz (Antarctica 2.0 / I LO Szubin) i Mikołaj Włoch (Antarctica 2.0 / BKS Chemik Bydgoszcz). Drużynę niemiecką zasilili: Jan Rosiński (German Player / LUKS Feniks Mrocza) i Ewa Karkowska (German Player / MKS EMDEK Bydgoszcz). Do wyniku teamu zaliczono sumę punktów dwudziestu najlepszych szachistów. Antarktyda pokonała Niemcy 347-317. W kategorii indywidualnej niespodziewanie dominowali goście z Polski. I miejsce wywalczył Mikołaj Włoch - 81 punktów, II miejsce zajęła Ewa Karkowska - 57 punktów, a na III miejscu uplasował się Piotr Szybowicz - 55 punktów. VIII miejsce przypadło Janowi Rosińskiemu - 36 punktów.

Materiał: PS

Oceń artykuł: 6 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Krzesło młodzieżowe
Lipoliza injekcyjna
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)