Dziś mamy 2 czerwca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

21 maja 2020

Zawodnicy powiatu nakielskiego zaskakują coraz ciekawszymi pomysłami

Szachy na Antarktydzie? Oczywiście. Transfer z Polski? Jak najbardziej.

Zawodnicy powiatu nakielskiego zaskakują coraz ciekawszymi pomysłami. Tym razem wystąpili po dwóch stronach barykady. Klub zrzeszający zawodników z Niemiec - German Player i klub Antarctica 2.0 z Antarktydy rozegrał spotkanie międzypaństwowe Antarktyda - Niemcy. Kontynent nie jest państwem, ani nie posiada własnego rządu, ale zorganizował własną drużynę szachową. Do liderów stowarzyszenia zalicza się trzech zawodników Antarktydy i po jednym z USA, Chin i Korei Południowej. Na listach startowych pojawili się między innymi przedstawiciele: Filipin, Rosji, USA, Antarktydy, Niemiec, Polski, Brazylii, Peru, Turcji, i Grecji. Do zespołu Antarktydy postanowili zapisać się: Piotr Szybowicz (Antarctica 2.0 / I LO Szubin) i Mikołaj Włoch (Antarctica 2.0 / BKS Chemik Bydgoszcz). Drużynę niemiecką zasilili: Jan Rosiński (German Player / LUKS Feniks Mrocza) i Ewa Karkowska (German Player / MKS EMDEK Bydgoszcz). Do wyniku teamu zaliczono sumę punktów dwudziestu najlepszych szachistów. Antarktyda pokonała Niemcy 347-317. W kategorii indywidualnej niespodziewanie dominowali goście z Polski. I miejsce wywalczył Mikołaj Włoch - 81 punktów, II miejsce zajęła Ewa Karkowska - 57 punktów, a na III miejscu uplasował się Piotr Szybowicz - 55 punktów. VIII miejsce przypadło Janowi Rosińskiemu - 36 punktów.

Materiał: PS

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)