Wyruszyli na pielgrzymkowy szlak. Grupa żółta rozpoczęła wędrówkę na Jasną Górę

fot. Natalia Krzemkowska
Dziś rano, 11 lipca, sprzed kościoła# pw. św. Marcina Biskupa w Szubinie wyruszyła pielgrzymkowa grupa żółta. Rozpoczęła ona swoją duchową wędrówkę na Jasną Górę, niosąc ze sobą intencje własne, a także modlitwy parafian ze wszystkich wspólnot wchodzących w skład dekanatu szubińskiego.
Pielgrzymi przez najbliższe dni pokonywać będą dziesiątki kilometrów dziennie, odwiedzając po drodze różne miejscowości, takie jak Szczepanowo, Różanna, Ciepielew, Brąszewice i wiele innych. Ich celem jest dotarcie przed tron Jasnogórskiej Pani w Częstochowie – miejsce, które od wieków stanowi centrum duchowego życia Polaków.
Wędrówce towarzyszy codzienna modlitwa, wspólny śpiew, ale także chwile ciszy i zadumy. Pielgrzymka to dla wielu nie tylko fizyczne wyzwanie, ale przede wszystkim czas duchowego umocnienia, refleksji i zbliżenia się do Boga.
Grupa żółta, która wyruszyła z Szubina, jest jedną z wielu, które w tych dniach zmierzają do Częstochowy z różnych zakątków Polski. Warto podkreślić, że każdy krok pielgrzymów to również znak solidarności z tymi, którzy – z różnych powodów – nie mogą wyruszyć na szlak, ale przekazali swoje intencje i prosili o modlitwę.
Galeria











Czytaj również
- Oddali hołd ofiarom rzezi wołyńskiej. Uroczystości w Szubinie
- Pierwszy dzień pielgrzymowania za nimi. Fotorelacja z wędrówki
- Warsztaty pod okiem psychologa. Aktywni seniorzy z powiatu
- Elektryczny mikrobus dla zespołu szkół. Komfortowy transport uczniów
- Uroczyste przekazanie mikrobusa. Nowy pojazd dla ŚDS
Dodaj komentarz
"Świadkowie historii". Wspomnienie Zbrodni Wołyńskiej (film)

Historia to pamięć. Na historię Polski składają się historie naszych rodzin#, które wplatają się w losy państwa i narodu. Każde świadectwo jest bezcenne – współtworzy mapę naszej narodowej pamięci. Dlatego zbieramy różne głosy żyjących jeszcze świadków i ich dzieci o latach wojny, okupacji, komunizmu.
(czytaj więcej)82. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Uroczystości w całym kraju

11 lipca 2025 roku obchodzimy nowe święto państwowe#: Narodowy Dzień Pamięci o Polakach – Ofiarach Ludobójstwa dokonanego przez OUN i UPA na ziemiach wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej. W ustawie z 4 czerwca 2025 r. o ustanowieniu tego święta (Dz.U. z 2025 r., poz. 891) podkreślono, że „męczeńska śmierć z powodu przynależności do narodu polskiego zasługuje na pamięć w formie dnia wyróżnianego corocznie przez państwo polskie, w którym ofiarom będzie oddawany hołd”.
(czytaj więcej)Latem sięgnij po wiśnie! Wykazują działanie przeciwnowotworowe

Letnie miesiące to idealny czas, by sięgnąć po wiśnie# – owoc, który choć nieco cierpki w smaku, kryje w sobie wiele zdrowotnych właściwości.
(czytaj więcej)Operacyjne leczenie rozwarstwienia aorty. Innowacyjny zabieg w Juraszu

16 czerwca 2025 r. w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza #w Bydgoszczy przeprowadzono pierwszy w regionie zabieg implantacji stentgraftu MicroPort Endovastec Castor. Pacjentem był 48-letni mężczyzna z ostrym rozwarstwieniem aorty zstępującej, obejmującym tętnicę podobojczykową lewą.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!