Dziś mamy 4 lipca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

28 maja 2020

Szachowe rozgrywki w Birmingham. Szubińscy szachiści w składzie KPZSzach

fot. PS

fot. PS

Szachiści Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego rywalizowali po raz drugi w #międzynarodowej lidze klubów Blitz Chess League, organizowanej w Birmingham w Wielkiej Brytanii przez Dustina Bowcotta. Trzon zespołu stanowili zawodnicy drużyny I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie.
Przed tygodniem KPZSzach tryumfował, tym razem w pojedynku z klubami z całego świata team uplasował się na VI pozycji z dorobkiem 110 punktów. Do punktacji ogólnej zaliczano pięć najlepszych wyników poszczególnych graczy. Drużyna wystąpiła w składzie: Alan Jagodziński (I LO Szubin) - 28 punktów, Piotr Szybowicz (I LO Szubin) - 22 punkty, Dariusz Wargulec (I LO Szubin) - 22 punkty, Mikołaj Włoch (BKS Chemik Bydgoszcz) - 21 punktów, Jakub Jóźwicki (PKS Wiatrak Bydgoszcz) - 17 punktów, Olaf Jagodziński (I LO Szubin) - 10 punktów. Pozostali zawodnicy zgromadzili mniejszą liczbę punktów. Grano na portalu Lichess, tempem 3+2 w czasie 110 minut.

Szczegółowe wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce Murmanskij Oblastnoj Szachmatnyj Klub (Rosja) - 177 punktów, II miejsce Lewisham Chess Club (Wielka Brytania) - 144 punkty, III miejsce Chester Chess Club (Wielka Brytania) - 126 punktów, IV miejsce Malahide CC Dublin (Irlandia) - 125 punktów, V miejsce Wolv Wolverhampton (Wielka Brytania) - 121 punktów, VI miejsce KPZSzach (Polska) - 110 punktów, VII miejsce C. E. Cornella Katalonia (Hiszpania) - 106 punktów, VIII miejsce South Birmingham Chess Club (Wielka Brytania) - 93 punkty, IX miejsce Athenaeum Chess Club Londyn (Wielka Brytania) - 86 punktów, X miejsce Isle of Wight Chess (Wielka Brytania) - 70 punktów. 
 
Wyniki turnieju
Miejsce Klub Państwo Punkty
1 Murmanskij Oblastnoj Szachmatnyj Klub Rosja 177
2 Lewisham Chess Club Wielka Brytania 144
3 Chester Chess Club Wielka Brytania 126
4 Malahide CC Dublin Irlandia 125
5 Wolv Wolverhampton Wielka Brytania 121
6 Kujawsko-Pomorski Związek Szachowy Polska 110
7 C. E. Cornella Katalonia Hiszpania 106
8 South Birmingham Chess Club Wielka Brytania 93
9 Athenaeum Chess Club Londyn Wielka Brytania 86
10 Isle of Wight Chess Wielka Brytania 70
 
Materiał: PS

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie skuteczności hamowania
Meble młodzieżowe systemowe
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Test amortyzatorów
MEBLE PIOTR PASIEKA
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
999PLN PROMOCJAPLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)