Dziś mamy 2 czerwca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

17 maja 2020

Szachiści z powiatu ponownie w Sudanie. Kto był najlepszy?

Jak odszukać najciekawsze i najbardziej egzotyczne miejsce do gry? Szachiści z #powiatu nakielskiego udali się ponownie do afrykańskiego państwa Sudan.

W turnieju szachowym Belavenets Tournament Lichess rywalizowali adepci królewskiej gry z Sudanu, Sudanu Południowego i Polski. Patronem zawodów był Sergey Belavenets (1910-1942), sowiecki szachistą, który zginął w czasie II wojny światowej. Grano 7 rund przy wykorzystaniu systemu swiss, tempem 3 minuty + 7 sekund na zawodnika. Turniej przeprowadzono w godzinach 00.00-2.00 czasu polskiego.

Do Sudanu wybrała się tym razem większa reprezentacja z naszego regionu. Miejsca na podium przedstawiały się następująco: I miejsce Piotr Szybowicz (I LO Szubin) 6/7, II miejsce Olaf Jagodziński (I LO Szubin) 5/7, III miejsce Alan Jagodziński (I LO Szubin) 4/7. Najlepszy miejscowy zawodnik  - Yohanna Yoyo z Sudanu Południowego, musiał zadowolić się IV miejscem z dorobkiem 4 punktów z 7 partii. W zawodach startowali także: Jan Rosiński (LUKS Feniks Mrocza), Ewa Karkowska (MKS EMDEK Bydgoszcz) i Damian Binger (MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie).

Materiał: PS

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Meble młodzieżowe i dziecięce
Kasy fiskalne Datecs
1200PLN PROMOCJAPLN
Zabiegi odmładzające
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)