Dziś mamy 3 lipca 2025, czwartek, imieniny obchodzą:

02 lipca 2025

Zgłoszenia do końca miesiąca. Konkurs dla kół gospodyń wiejskich

 fot. Andrzej Goiński

fot. Andrzej Goiński

Stawiacie na inicjatywy łączące pokolenia?# Kultywujecie tradycję waszego regionu? Zgłoście się do konkursu dla kół gospodyń wiejskich „Świetlice wiejskie – co tutaj się dzieje?”

Rusza kolejna odsłona konkursu pod nazwą „Świetlice wiejskie – co tutaj się dzieje?”. Tym razem nagrodzimy koła gospodyń wiejskich realizujące najlepsze inicjatywy międzypokoleniowe i kultywujące lokalne tradycje.

Konkurs jest skierowany do kół gospodyń wiejskich z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

Celem konkursu jest rozwijanie więzi międzypokoleniowej, dostarczanie i kultywowanie przez KGW wiedzy regionalnej na temat tradycji, przez organizowanie spotkań, warsztatów, imprez dla lokalnej społeczności.

Do konkursu można zgłosić inicjatywy międzypokoleniowe zrealizowane przez koło gospodyń wiejskich od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2024 r.

Zgłoszenia na konkurs w imieniu koła gospodyń wiejskich musi dokonać wójt/burmistrz gminy na terenie której funkcjonuje dane koło gospodyń wiejskich. Na laureatów konkursu czeka pięć atrakcyjnych nagród finansowych o łącznej wysokości 33.000 zł.

Poniżej regulamin konkursu, w którym znajdziecie Państwo wszystkie istotne informacje oraz formularz zgłoszenia, na który czekamy do 31 lipca 2025 r.

Należy go wysłać przesyłką rejestrowaną, której datę nadania da się ustalić, lub dostarczyć osobiście w dniach i godzinach pracy organizatora do:

Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, Departament Rolnictwa i Geodezji,

Plac Teatralny 2,

87-100 Toruń

z dopiskiem „Konkurs Świetlice wiejskie – co tutaj się dzieje?”

Szczegółowych informacji na temat organizacji konkursu udziela:

Departament Rolnictwa i Geodezji,

ul. Targowa 13/15

87-100 Toruń

Do pobrania

Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Rejestracja BDO
500PLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
KOBIZE
500PLN
0

Jak bezpiecznie przetrwać upały? Narażone dzieci i osoby starsze

Wg prognoz pogody, przed nami upalne dni.# Wraz ze wzrostem temperatury rośnie ryzyko odwodnienia i przegrzania organizmu. Wysokie temperatury są niezwykle niebezpieczne dla osób starszych i dzieci, jednak wszyscy powinniśmy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa podczas upału.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjna akcja. "Zapnij pasy– poczuj uścisk bezpieczeństwa"

Wakacje to czas nasilonych wyjazdów rodzinnych#. W trosce o bezpieczeństwo podróżnych Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Neptis SA - operatorem komunikatora Yanosik oraz firma Screen Network SA, począwszy od 27 czerwca do 31 sierpnia 2025 r., będzie prowadziło akcję pn. ZAPNIJ PASY – poczuj uścisk bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Wspomnienie Matki Bożej Licheńskiej. Zaplanowano centralne uroczystości

W środę, 2 lipca przypada liturgiczne wspomnienie #Matki Bożej Licheńskiej – czczonej jako Matka Pocieszenia i Opiekunka rodzin oraz cierpiących.

(czytaj więcej)
0

Ubezwłasnowolnienie całkowite i częściowe. Kiedy i jak stosować?

Ubezwłasnowolnienie to instytucja prawna przewidziana #w polskim prawie, mająca na celu ochronę osoby, która z powodu zaburzeń psychicznych lub innej poważnej niezdolności nie jest w stanie samodzielnie kierować swoim postępowaniem. Ma ono na celu ochronę interesów osoby ubezwłasnowolnionej, a nie jej karanie czy dyskryminowanie. Może dotyczyć m.in. osób z chorobami psychicznymi, upośledzeniem umysłowym, uzależnieniami czy schorzeniami neurodegeneracyjnymi (np. zaawansowana demencja), które w znacznym stopniu umożliwiają świadome kierowanie swoim zachowaniem.

(czytaj więcej)