Dziś mamy 3 lipca 2025, czwartek, imieniny obchodzą:

01 lipca 2025

Policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców. Kontrole na drogach powiatu

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Policjanci z powiatu nakielskiego prowadzili działania# ukierunkowane na eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących. Funkcjonariusze ujawnili jedną osobę, która wsiadła „za kółko” w stanie nietrzeźwości. Akcje prewencyjne tego typu będą kontynuowane.

W sobotę (28.06) stróże prawa z nakielskiego garnizonu brali udział w działaniach „Trzeźwy kierujący”. Założeniem akcji było eliminowanie z dróg kierowców, którzy wyruszają w trasę „na podwójnym gazie” przez co stwarzają zagrożenie dla siebie i pozostałych uczestników ruchu. Niestety nie wszyscy wsiedli "za kółko" trzeźwi.

Około godziny 17:00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego nakielskiej komendy zostali skierowani na trasę Mrocza-Drzewianowo, gdzie według zgłoszenia samochód wjechał do rowu. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili otrzymane zgłoszenie. W przydrożnym rowie znajdował się samochód jednak kierowcy nie było na miejscu.

W trakcie czynności na miejsce interwencji przybył 44-latek, który jak się okazało był kierowcą osobowego volkswagena. Policjanci skontrolowali stan trzeźwości mężczyzny – mieszkaniec powiatu nakielskiego miał w organizmie prawie 2 promile alkohol. Stróże prawa pobrali mu również krew do dalszych badań oraz zatrzymali uprawnienia do kierowania.

44-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (30.06) policjanci również prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących. W trakcie akcji „Trzeźwy poranek” mundurowi z garnizonu nakielskiego skontrolowali 1558 pojazdów. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

Akcje tego typu będą kontynuowane. Nietrzeźwi kierujący stanowią śmiertelne zagrożenie zarówno dla siebie jak i pozostałych uczestników ruchu. Stróże prawa dokładają wszelkich starań, aby eliminować z ruchu wszystkie osoby, które wyruszają w trasę „na podwójnym gazie”.

Materiał: mł. asp. Kamil Smoliński, Oficer Prasowy KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak bezpiecznie przetrwać upały? Narażone dzieci i osoby starsze

Wg prognoz pogody, przed nami upalne dni.# Wraz ze wzrostem temperatury rośnie ryzyko odwodnienia i przegrzania organizmu. Wysokie temperatury są niezwykle niebezpieczne dla osób starszych i dzieci, jednak wszyscy powinniśmy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa podczas upału.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjna akcja. "Zapnij pasy– poczuj uścisk bezpieczeństwa"

Wakacje to czas nasilonych wyjazdów rodzinnych#. W trosce o bezpieczeństwo podróżnych Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Neptis SA - operatorem komunikatora Yanosik oraz firma Screen Network SA, począwszy od 27 czerwca do 31 sierpnia 2025 r., będzie prowadziło akcję pn. ZAPNIJ PASY – poczuj uścisk bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Wspomnienie Matki Bożej Licheńskiej. Zaplanowano centralne uroczystości

W środę, 2 lipca przypada liturgiczne wspomnienie #Matki Bożej Licheńskiej – czczonej jako Matka Pocieszenia i Opiekunka rodzin oraz cierpiących.

(czytaj więcej)
0

Ubezwłasnowolnienie całkowite i częściowe. Kiedy i jak stosować?

Ubezwłasnowolnienie to instytucja prawna przewidziana #w polskim prawie, mająca na celu ochronę osoby, która z powodu zaburzeń psychicznych lub innej poważnej niezdolności nie jest w stanie samodzielnie kierować swoim postępowaniem. Ma ono na celu ochronę interesów osoby ubezwłasnowolnionej, a nie jej karanie czy dyskryminowanie. Może dotyczyć m.in. osób z chorobami psychicznymi, upośledzeniem umysłowym, uzależnieniami czy schorzeniami neurodegeneracyjnymi (np. zaawansowana demencja), które w znacznym stopniu umożliwiają świadome kierowanie swoim zachowaniem.

(czytaj więcej)