Dziś mamy 4 lipca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

23 maja 2020

Szachiści z Szubina w amerykańskich turniejach. Podsumowanie rozgrywek

Szachiści drużyny I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie ruszyli na podbój #Ameryki. Brazylia, Chile, Kostaryka, Panama, Portoryko, Argentyna - Alan Jagodziński, Olaf Jagodziński, Dariusz Wargulec, Konrad Hilscher, Piotr Szybowicz.
Dorobek - trzy medale: Brazylia - II miejsce Olaf Jagodziński, III miejsce Alan Jagodziński, Kostaryka - II miejsce Piotr Szybowicz. W ciągu dwóch tygodni zaliczyli 7 startów w na tym kontynencie.
 
Olbrzymim zainteresowaniem cieszą się na świecie internetowe turnieje szachowe, rozgrywane w czasie epidemii koronawirusa. W jednym z turniejów Pucharu Polski wystąpiło około 2000 osób. W pierwszych dwóch tygodniach epidemii zarejestrowało się na największym na świecie portalu Chess.com ponad 50 tysięcy nowych użytkowników. Najczęściej na dobę odbywało się 4,5 miliona gier online, a liczba ta wzrosła do 9 milionów, ze stałą tendencją wzrostową. Tylko na tym portalu zarejestrowało się już 36 milionów osób. Występy w amerykańskich turniejach poszerzyły także znajomość geografii. Szachy są w tej chwili całkowicie zglobalizowaną dyscypliną, a członkami FIDE są prawie wszystkie kraje świata.

Brazylia - Turniej Szachowy CM - morais Arena zorganizował Renan Morais z Itajuby - miasta w stanie Minas Gerais. Różnica odległości powoduje, iż w Ameryce trzeba rywalizować po północy. Grano tempem 5+0 w godzinach 00.00-1.00 czasu polskiego. II miejsce wywalczył Alan Jagodziński, a na III miejscu uplasował się Olaf Jagodziński. Tryumfował Martin Rell z Opavy w Czechach. Na listach startowych znalazło się 35 uczestników z Czech, Zimbabwe, Peru, Kuby, Włoch, Iranu, Togo, Indonezji, Brazylii, Birmy i Polski. IV miejsce uzyskał Piotr Szybowicz.

Kostaryka - Piotr Szybowicz startował w Kostaryce, gdzie zajął II miejsce w Turnieju Szachowym EL GUARCO JDN 2020 21 de mayo Arena. Tryumfował Nelson Meza z Wenezueli. Zawody organizował mistrz międzynarodowy Alexis Murillo Tsijli z Kostaryki. Na listach startowych pojawiło się 30 uczestników z Wenezueli, Kostaryki, Peru, Panamy, Antarktydy, Iranu, Niemiec, Francji, Filipin, Libii, Indii i Polski. Grano w godzinach 2.00-2.30 czasu polskiego z czasem szachów błyskawicznych 3+2.
 
Panama - W turnieju mistrza międzynarodowego Roberto Carlosa Sancheza Alvareza z Panamy - Birria Chess Logistic Sub 2300 Arena, na V miejscu zakończył zmagania Piotr Szybowicz. Tryumfował Luis Velasquez z La Chorrera w Panamie. Listy startowe zapełniło aż 166 uczestników. Zawodnicy reprezentowali barwy następujących państw: Salwador, Panama, Kostaryka, Haiti, Kolumbia, Peru, Chile, Paragwaj, Argentyna, Afganistan, Kirgistan, Botswana, Kenia, Turkmenistan, Indonezja, Nigeria, Włochy, Rosja, Turcja, Niemcy i Polska. Grano tempem 3+2 w ciągu 1 godziny (00.00-1.00).

Portoryko/USA - Turniej Szachowy KeepPushing Online Club Arena zorganizował zawodnik Portoryko - mistrz Shawn Martinez z Nowego Jorku, który jednocześnie streamował imprezę. Wśród 53 graczy z całego świata na VIII miejscu uplasował się Dariusz Wargulec. Grano tempem szachów super błyskawicznych 2+0 w ciągu 1 godziny.

Chile - Turniej Szachowy FM chilote Arena zorganizował mistrz FIDE Marcelo Llorens z Santiago w Chile. Na listach startowych znalazło się aż 100 szachistów. Grano tempem 3+2 przez 90 minut. Tym razem najlepszym z zawodników szubińskich okazał się Piotr Szybowicz, który uplasował się na XIV miejscu. XV miejsce wywalczył Olaf Jagodziński, a do rywalizacji stanęli także: Alan Jagodziński i Konrad Hilscher.

Argentyna - W tym państwie odbył się Turniej Szachowy Torneo Abierto Cavs Arena. Zegar wybił północ i rozpoczął się kolejny dzień. W Argentynie zwyciężył Marco Belitz (Niemcy). Turniej zorganizował mistrz międzynarodowy Martin Bitelmajer. Piotr Szybowicz zajął IX miejsce na 79 startujących. Grano tempem 3+2, w przedziale czasowym 1 godzina/10 minut
 
Kostaryka - Turniej Szachowy El Guarco 13 de Mayo del 2020 Arena. Piotr Szybowicz uplasował się na VIII pozycji na 42 startujących. Turniej wygrał mistrz międzynarodowy Alexis Murillo Tsijli (Kostaryka), będący jednocześnie organizatorem imprezy. Szachiści rywalizowali w czasie 45 minut, przy wykorzystaniu tempa 3+2.
 
Materiał: PS
Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    co za lamus wymyślił dyskoteke na balkonie?, w dniu 23-05-2020 09:53:29 napisał:

    Brawo Panie Piotrze powodzenia w następnych turniejach

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie świateł
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Masaż leczniczy
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Produkty instax
od 37,90PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Usługi transportowe
Fotokubek magiczny
29,90PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)