Monika Chabel (Ciaciuch) bez medalu olimpijskiego. Polska osada finiszowała na 6. miejscu

fot. Polskie Wiosła PZTW
Kobieca czwórka bez sternika z pochodzącą ze# Ślesina Moniką Chabel (Ciaciuch) była jednym z faworytów do medalu w wioślarstwie. Niestety na nadziejach się tylko skończyło i Polki z igrzysk olimpijskich wrócą bez medalu.
Kobieca czwórka bez sternika to osada, z którą wiązane były spore nadzieję. Również tutaj, w powiecie nakielskim, bowiem jedną z zawodniczek reprezentujących Polskę w tej konkurencji była pochodząca ze Ślesina Monika Chabel. Co prawda w pierwszym biegu eliminacyjnym Polki nie pokazały się z dobrej strony, ale już w repasażu było znacznie lepiej i co najważniejsze udało się uzyskać awans do finału. Monika Chabel, Joanna Dittmann, Olga Michałkiewicz i Maria Wierzbowska w swoim najważniejszym wyścigu zmierzyły się z zawodniczkami Australii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Irlandii i Chin. Reprezentantki Polski startowały z szóstego toru i już na półmetku traciły spory dystans do rywalek. Na pozostałym dystansie nie udało się odrobić strat i kobieca czwórka bez sternika zajęła w finale ostatnie 6 miejsce, uzyskując czas 6.29, 95 min. Mistrzyniami olimpijskimi zostały Australijki, które wyprzedziły Holenderki i Irlandki.
Czytaj również
- Runda wstępna Pucharu Polski. Skra Paterek kontra Czarni Nakło
- Sukces Dawida Wegnera. Rekord pobity po 35 latach
- Zawodnicy i trenerzy na kartach. Od boiska do kolekcjonerskiej legendy
- Bieg Pamięci Gołanieckiej Kompanii Powstańczej. Sportowcy z powiatu
- Trener zostaje na nowy sezon. Kontynuacja współpracy
Dodaj komentarz
"Świadkowie historii". Wspomnienie Zbrodni Wołyńskiej (film)

Historia to pamięć. Na historię Polski składają się historie naszych rodzin#, które wplatają się w losy państwa i narodu. Każde świadectwo jest bezcenne – współtworzy mapę naszej narodowej pamięci. Dlatego zbieramy różne głosy żyjących jeszcze świadków i ich dzieci o latach wojny, okupacji, komunizmu.
(czytaj więcej)82. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Uroczystości w całym kraju

11 lipca 2025 roku obchodzimy nowe święto państwowe#: Narodowy Dzień Pamięci o Polakach – Ofiarach Ludobójstwa dokonanego przez OUN i UPA na ziemiach wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej. W ustawie z 4 czerwca 2025 r. o ustanowieniu tego święta (Dz.U. z 2025 r., poz. 891) podkreślono, że „męczeńska śmierć z powodu przynależności do narodu polskiego zasługuje na pamięć w formie dnia wyróżnianego corocznie przez państwo polskie, w którym ofiarom będzie oddawany hołd”.
(czytaj więcej)Latem sięgnij po wiśnie! Wykazują działanie przeciwnowotworowe

Letnie miesiące to idealny czas, by sięgnąć po wiśnie# – owoc, który choć nieco cierpki w smaku, kryje w sobie wiele zdrowotnych właściwości.
(czytaj więcej)Operacyjne leczenie rozwarstwienia aorty. Innowacyjny zabieg w Juraszu

16 czerwca 2025 r. w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza #w Bydgoszczy przeprowadzono pierwszy w regionie zabieg implantacji stentgraftu MicroPort Endovastec Castor. Pacjentem był 48-letni mężczyzna z ostrym rozwarstwieniem aorty zstępującej, obejmującym tętnicę podobojczykową lewą.
(czytaj więcej)
Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad
Boczek , w dniu 28-07-2021 16:25:36 napisał:
odpowiedz
miszcz, w dniu 28-07-2021 16:42:16 napisał:
odpowiedz
zorka5, w dniu 28-07-2021 19:36:01 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!