Dziś mamy 9 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

11 listopada 2019

Mistrzostwa Województwa w Grze Aktywnej. Poznaliśmy zwycięzców

fot. Piotr Szybowicz

fot. Piotr Szybowicz

W Szubińskim Domu Kultury odbyły się Mistrzostwa Województwa w # Grze Aktywnej w Warcabach Klasycznych (64) z udziałem zawodników z Bydgoszczy, Włocławka, Janikowa, Unisławia, Nowego Miasta Lubawskiego, Szubina, Zamościa, Królikowa i Rynarzewa.

Mistrzostwa Województwa Kujawsko - Pomorskiego w Grze Aktywnej w Warcabach Klasycznych (64) zgromadziły na starcie 50 zawodników. W poszczególnych turniejach zagrała następująca liczba uczestników: turniej A - 20, turniej B - 15, turniej C - 15.

Organizacji turnieju podjęli się: Szubiński Dom Kultury i UKS Szachowa Dwójka Szubin. Obowiązki sędziego championatu sprawował Piotr Szybowicz, któremu pomagała Anna Sternalska - Lepak (MDK 1 Bydgoszcz). Kierownictwo zawodów spoczywało w rękach Piotra Szybowicza (działacz klubów szachowo - warcabowych: UKS Szachowa Dwójka Szubin/SzDK Szubin/MDK 1 Bydgoszcz/I LO Szubin).

Mieszkańcy gminy Szubin wywalczyli w mistrzostwach województwa 7 medali (3 złote 1 srebrny i 3 brązowe). Na podium stanęli następujący warcabiści: I miejsce w grupie juniorów do lat 10 - Sebastian Krół (SzDK Szubin/SP Rynarzewo, I miejsce w grupie juniorów do lat 7 - Alan Ufnal (Wesołe Warcaby SP 1 Szubin/SzDK Szubin), II miejsce w grupie seniorek - Wanda Makowiecka (Królikowo), III miejsce w grupie juniorek do lat 16 - Eliza Gruszczyńska (I LO Szubin/Zamość), III miejsce w grupie juniorów do lat 10 - Krzysztof Jarecki (SP 2 Szubin), I miejsce w klasyfikacji drużynowej juniorów - gmina Szubin, III miejsce w klasyfikacji drużynowej juniorek - gmina Szubin.

W poszczególnych grupach I miejsca zajęli: seniorzy - Jan Chrząszcz (LZS Senet Janikowo), seniorki - Patrycja Chrząszcz (LZS Senet Janikowo), juniorzy 19 - Mateusz Kozaczyński (LZS Senet Janikowo), juniorzy 16 -  Adam Stanowski (UKS Presto Włocławek), juniorzy 13 - Patryk Kubiak (LZS Senet Janikowo), juniorzy 10 - Sebastian Król (SzDK Szubin/SP Rynarzewo), juniorzy 7 - Alan Ufnal (Wesołe Warcaby SP 1 Szubin), juniorki 19 - Emilia Lepak (ZS Chemicznych/MDK 1 Bydgoszcz/Jeziorany), juniorki 16 - Melisa Kowalska (MDK 1 Bydgoszcz/SP 25), juniorki 13 - Ewa Gutkowska (MDK 1 Bydgoszcz/SP 57), juniorki 10 - Julia Zboińska (GZ LZS Nowe Miasto Lubawskie), juniorki 7 - Natalia Kubiak (LZS Senet Janikowo), drużunowo seniorzy - LZS Senet Janikowo, drużynowo juniorzy - Gmina Szubin, drużynowo juniorki - MDK 1 Bydgoszcz.

materiał: Piotr Szybowicz

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Oczyszczanie twarzy
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Wulkanizacja
MEBLE PIOTR PASIEKA
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)