Dziś mamy 20 stycznia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

19 lutego 2019

Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski. Recytowały przedszkolaki z całego powiatu

fot. pow

fot. pow

13 lutego w Sali Konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury odbył się Konkurs Recytatorski pt.# „Zima z poezją Doroty Gellner”, którego organizatorem było Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko” z Nakła. Celem konkursu było przede wszystkim popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie u przedszkolaków zdolności recytatorskich oraz uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze.

W konkursie wzięły udział dzieci z przedszkoli: „Mini Akademia”  z Mroczy, „Mini Akademia” z Kcyni, Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko”   z Szubina, Niepubliczne Przedszkole „Donald”, Przedszkole Publiczne Nr 2, Niepubliczne Przedszkole „Wesoła Piątka”, „Reksio” oraz gospodarze.  Jury w składzie: Pani Joanna Nowicka, Pani Kamila Matylis oraz Pan Tomasz Rompalski zadecydowali o głównych miejscach w konkursie. Pierwsze miejsce przypadło w udziale dla przedszkolaka z szubińskiego „Słoneczka”, drugą lokatą cieszyła się dziewczynka z Przedszkola Publicznego Nr 2 z Nakła, a trzecie miejsce zajął chłopiec z Przedszkola Niepublicznego „Mini Akademia” z Mroczy. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody, a panie, które przygotowały dzieci podziękowania.

Całość imprezy uświetnił występ artystyczny grupy „Biedronki”  z nakielskiego „Słoneczka”. Dzieci recytowały wiersze związane z zimową tematyką oraz tańczyły z atrybutami. Na zakończenie dzieci z różnych przedszkoli zostały zaproszone na scenę do zabawy „Bitwa na śnieżki”.

Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom, którzy podjęli się przygotowania swoich pociech i mamy nadzieję, że przedszkola równie chętnie wezmą udział w konkursie za rok.

materiał: Marzena Mikołajczak 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Test amortyzatorów
Usługi transportowe
Kanapa
Masaż leczniczy
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Wulkanizacja
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)