Dziś mamy 9 sierpnia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

19 lutego 2019

Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski. Recytowały przedszkolaki z całego powiatu

fot. pow

fot. pow

13 lutego w Sali Konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury odbył się Konkurs Recytatorski pt.# „Zima z poezją Doroty Gellner”, którego organizatorem było Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko” z Nakła. Celem konkursu było przede wszystkim popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie u przedszkolaków zdolności recytatorskich oraz uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze.

W konkursie wzięły udział dzieci z przedszkoli: „Mini Akademia”  z Mroczy, „Mini Akademia” z Kcyni, Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko”   z Szubina, Niepubliczne Przedszkole „Donald”, Przedszkole Publiczne Nr 2, Niepubliczne Przedszkole „Wesoła Piątka”, „Reksio” oraz gospodarze.  Jury w składzie: Pani Joanna Nowicka, Pani Kamila Matylis oraz Pan Tomasz Rompalski zadecydowali o głównych miejscach w konkursie. Pierwsze miejsce przypadło w udziale dla przedszkolaka z szubińskiego „Słoneczka”, drugą lokatą cieszyła się dziewczynka z Przedszkola Publicznego Nr 2 z Nakła, a trzecie miejsce zajął chłopiec z Przedszkola Niepublicznego „Mini Akademia” z Mroczy. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody, a panie, które przygotowały dzieci podziękowania.

Całość imprezy uświetnił występ artystyczny grupy „Biedronki”  z nakielskiego „Słoneczka”. Dzieci recytowały wiersze związane z zimową tematyką oraz tańczyły z atrybutami. Na zakończenie dzieci z różnych przedszkoli zostały zaproszone na scenę do zabawy „Bitwa na śnieżki”.

Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom, którzy podjęli się przygotowania swoich pociech i mamy nadzieję, że przedszkola równie chętnie wezmą udział w konkursie za rok.

materiał: Marzena Mikołajczak 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Kanapa
Blacharstwo
MEBLE PIOTR PASIEKA
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Czytniki kodów kreskowych
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)