Uczniowie z Turu niepokonani. Gminne mistrzostwa w trójboju lekkoatletycznym

fot. powierzone
27 maja 2025 roku na stadionie miejskim w Szubinie odbyły się #Mistrzostwa Gminy Szubin w Trójboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców w ramach Kujawsko – Pomorskich Igrzysk Dzieci.
Wśród dziewcząt najlepsze okazały się uczennice z Turu (580 punktów), drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Szubinie (556 punktów), na trzecim miejscu podium uplasowała się Szkoła Podstawowa w Królikowie (483 punkty).
Skład zwycięskiej drużyny dziewcząt: Lena Malinowska, Laura Szlingier, Lena Kolińska, Julia Rybacka, Helena Woźniak. Nauczyciel: Małgorzata Iwaniak.
Wśród chłopców najlepsi okazali się uczniowie z Turu (526 punktów), drugie miejsce zajęła Szubińska Dwójka (518 punktów), na trzecim miejscu podium uplasowali się chłopcy z Królikowa (422 punkty), czwartą lokatę uzyskała Szubińska Jedynka (400 punktów).
Skład zwycięskiej drużyny chłopców: Aleksander Olchowik, Józef Czubek , Wiktor Małecki, Filip Malesa, Jan Guzek,. Nauczyciel: Małgorzata Iwaniak.
Materiał: Jakub Cegiełka
Czytaj również
- Runda wstępna Pucharu Polski. Skra Paterek kontra Czarni Nakło
- Sukces Dawida Wegnera. Rekord pobity po 35 latach
- Zawodnicy i trenerzy na kartach. Od boiska do kolekcjonerskiej legendy
- Bieg Pamięci Gołanieckiej Kompanii Powstańczej. Sportowcy z powiatu
- Trener zostaje na nowy sezon. Kontynuacja współpracy
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
"Świadkowie historii". Wspomnienie Zbrodni Wołyńskiej (film)

Historia to pamięć. Na historię Polski składają się historie naszych rodzin#, które wplatają się w losy państwa i narodu. Każde świadectwo jest bezcenne – współtworzy mapę naszej narodowej pamięci. Dlatego zbieramy różne głosy żyjących jeszcze świadków i ich dzieci o latach wojny, okupacji, komunizmu.
(czytaj więcej)82. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Uroczystości w całym kraju

11 lipca 2025 roku obchodzimy nowe święto państwowe#: Narodowy Dzień Pamięci o Polakach – Ofiarach Ludobójstwa dokonanego przez OUN i UPA na ziemiach wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej. W ustawie z 4 czerwca 2025 r. o ustanowieniu tego święta (Dz.U. z 2025 r., poz. 891) podkreślono, że „męczeńska śmierć z powodu przynależności do narodu polskiego zasługuje na pamięć w formie dnia wyróżnianego corocznie przez państwo polskie, w którym ofiarom będzie oddawany hołd”.
(czytaj więcej)Latem sięgnij po wiśnie! Wykazują działanie przeciwnowotworowe

Letnie miesiące to idealny czas, by sięgnąć po wiśnie# – owoc, który choć nieco cierpki w smaku, kryje w sobie wiele zdrowotnych właściwości.
(czytaj więcej)Operacyjne leczenie rozwarstwienia aorty. Innowacyjny zabieg w Juraszu

16 czerwca 2025 r. w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza #w Bydgoszczy przeprowadzono pierwszy w regionie zabieg implantacji stentgraftu MicroPort Endovastec Castor. Pacjentem był 48-letni mężczyzna z ostrym rozwarstwieniem aorty zstępującej, obejmującym tętnicę podobojczykową lewą.
(czytaj więcej)
Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad
Obserwator52, w dniu 28-05-2025 09:26:31 napisał:
odpowiedz
Mieszkanka Turu , w dniu 29-05-2025 18:49:21 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!