Dziś mamy 19 lutego 2020, środa, imieniny obchodzą:

12 maja 2019

Bezrobocie w Unii Europejskiej. Polska znalazła się na wysokim miejscu

fot. MRPiPS

fot. MRPiPS

Eurostat opublikował najnowsze dane dot. stopy bezrobocia w marcu. Polska, wraz z # Węgrami, znalazła się na wysokim 4. miejscu wśród krajów UE o najniższym bezrobociu. Wg danych Eurostatu w marcu br. stopa bezrobocia wyniosła w naszym kraju 3,4%, czyli o 0,1 pkt proc. mniej niż miesiąc wcześniej.

W Unii Europejskiej stopa bezrobocia w marcu wyniosła 6,4%. W strefie euro spadła o 0,1 pkt proc. w porównaniu do poprzedniego miesiąca, osiągając wartość 7,7%.

Polska znalazła się wśród 5 krajów o najniższej stopie bezrobocia, ze wskaźnikiem 3,4%. Taką samą wartość osiągnęły także Węgry. W stosunku do lutego br. stopa bezrobocia spadła o 0,1 pkt proc. Natomiast w porównaniu do marca 2018 roku jest mniejsza o 0,4 pkt. proc. (wynosiła wtedy 3,8%).

Zgodnie z szacunkami Eurostatu liczba osób bezrobotnych w Polsce w marcu br. wyniosła 580 tys. wobec 593 tys. miesiąc wcześniej. W 2018 roku w marcu było to 652 tys. osób.

Najniższą stopę bezrobocia we wszystkich krajach UE odnotowano w Czechach (1,9%), Niemczech (3,2%) oraz w Holandii (3,3%). Najwyższą natomiast zaobserwowano w Grecji (18,5% - dane za styczeń 2019 r.), oraz w Hiszpanii (14 %).

materiał: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Oceń artykuł: 24 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (26) Zgłoś naruszenie zasad

  • -7 (29)

  Micki, w dniu 12-05-2019 16:01:11 napisał:

  A za Tuska dwadzieścia parę procent to były czasy sam musiałem do okupanta za pracą jechać a teraz ludzie nawet do szparagów nie chcą jechać brawo PIS.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 2 (18)

  Marc, w dniu 12-05-2019 16:47:44 napisał:

  Statystyki mają się w tym przypadku nijak do rzeczywistości. Bezrobocie jest u nas dużo wyższe tylko ilość osób zarejestrowanych w UP jest niewielka, a dlaczego ? Wiadomo dlaczego.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -2 (18)

  Konserwatysta, w dniu 12-05-2019 18:49:09 napisał:

  Brawo PIS

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (16)

  JUS, w dniu 12-05-2019 20:26:05 napisał:

  bo wyjechali za granicę

  odpowiedz

  • -2 (14)

  emerytka, w dniu 13-05-2019 07:35:22 napisał:

  NIE rejestrują się bezrobotni, bo maja 500+ , wyjechali za granicę(z mojej rodziny wyjechało 20 osób i jeszcze wyjadą), a niektórym się nie chce. Ja jako emeryt sprawny fizycznie i intelektualnie z doświadczeniem zawodowym szukam pracy -mam 69 lat NIE MA DLA MNIE PRACY i mnie nie chcą bo jestem za stara.OTO CAŁA RZECZYWISTOŚĆ

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (17)

  ldiem, w dniu 13-05-2019 08:13:54 napisał:

  Sukces PO że 5 mld. wyjechało za granice, na to miejsce PiS sprowadził ukraińców i arabów, zostali tylko emeryci i beneficjenci 500+.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (13)

  gość, w dniu 13-05-2019 17:07:26 napisał:

  Brawo Pis wyborcy KO tęsknią za umową za zleceniem i niekończącym się stażem bez widoku na etat lub pracę na czarno Polska rozwija się gospodarczo i nie zatrzymają tego przeciwnicy obecnego rządu oni byli szczesliwi jak Tusk rządził ... biedni ale szczęsliwi bo włsciwa władza rządziła jeżeli ktoś mówi że elektorat PIS to nieuki i zacofani to elektorat KO... trzeba być niespełnym rozumu aby nie widzieć ze w Polsce nareszczcie zaczyna byś lepej a najlepiej widzieć przez zasobnosc portfela Pis to nie tylko programy społeczne ale szereg onnych reform tego nie widzą przeciwnicy i pozostaje tylko promocja mniejszosci seksualnych itp nienawiść odbierz czasami pragmatyczne myślenie

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  se mła, w dniu 15-05-2019 13:58:08 napisał:

  Szkoda, że ma się to nijak do rzeczywistości, ludzie się nie rejestrują bo biorą 500+ z podatków uczciwie pracujących, i mają pracę w głębokim poważaniu patologia i nic więcej, albo powyjeżdżali za granicę

  odpowiedz

  • 1 (1)

  człowiek, w dniu 15-05-2019 14:06:17 napisał:

  Jaasne, wyjechali za granicę, przeszli do szarej strefy albo nie chce im się robić, bo dostaną 500+ wyciągnięte z kieszeni tych co pracują, przez ostanie trzy lata ten kraj zszedł na psy :(

  odpowiedz

  • 1 (1)

  odra, w dniu 15-05-2019 14:50:56 napisał:

  My i Węgry? to wiele mówi. Szkoda tylko, że nic dobrego

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pokój dzienny/ jadalnia
Przewóz krajowy
Skup i sprzedaż części
Makijaż na każdą okazję
Żel UV 5ml
7,50PLN
Konstrukcje stalowe
Kasy fiskalne Datecs
1414PLN PROMOCJAPLN
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)