Dziś mamy 12 lipca 2025, sobota, imieniny obchodzą:

10 lipca 2025

Góreckie Dni Młodości. Wokół naśladowania Chrystusa

fot. ks. Jana Tomczyk MSF

fot. ks. Jana Tomczyk MSF

„Naśladować” – pod takim hasłem odbyły się tegoroczne #Góreckie Dni Młodości, które trwały od 30 czerwca do 6 lipca w Górce Klasztornej. U stóp Królowej Krajny, w najstarszym sanktuarium maryjnym w Polsce blisko 130 młodych ludzi poszukiwało wskazówek do podążania za Jezusem w codziennym życiu.

Od poniedziałkowego popołudnia Górka Klasztorna zaczęła tętnić młodzieńczym zapałem. Otwarcia rekolekcji dokonał ks. Adrian Piecuch MSF, organizator GDM, a zarazem kustosz sanktuarium. Pierwsza Eucharystia, celebrowana u stóp Matki Bożej, była okazją do spotkania się z Tym, który tak naprawdę zgromadził uczestników w Górce Klasztornej. Dzień zakończył się integracją, animowaną przez Misjonarzy Świętej Rodziny – gospodarzy tego miejsca. – Kolejne dni były intensywnym czasem pracy nad sobą oraz budowania relacji z Bogiem – podkreślił ks. Jan Tomczyk MSF. Wtorek, pod hasłem „Uczeń Jezusa”, rozpoczął się modlitwą poranną i warsztatami. – Jako uczestnicy mogliśmy pod okiem trenerów rozwijać pasje. Produkcja bitów muzycznych, pierwsza pomoc, warsztaty biblijne, sportowe, cukiernicze, psychologiczne, muzyczne – to tylko niektóre z propozycji, jakie dla nas przygotowano – powiedzieli młodzi. Popołudniowe Góreckie Igrzyska Młodości dostarczyły wielu pozytywnych emocji, a także zdrowej rywalizacji. Wieczory były wypełnione modlitwą i konferencjami. Nie zabrakło także Nocnego Targu i Strefy Chillu, czyli przestrzeni na integrację.

Środa, z tematem „Być z Jezusem”, była dniem kontynuacji warsztatów oraz spotkań w grupach, zaś czwartek upragnionym przez wielu „Chillout Day”. Centralnym punktem była Eucharystia, której przewodniczył i kazanie wygłosił przełożony polskiej prowincji Misjonarzy Świętej Rodziny – ks. Edmund Michalski MSF. Popołudnie ponownie wypełniły Góreckie Igrzyska Młodości, a wieczór był niespodzianką. Młodzi uczestniczyli w energetycznym występie Michała PAXa Bukowskiego i pełnym radości „Celebrity Party”. W piątek uczestnicy zastanawiali się co znaczy, że trzeba „stać się jak Jezus”. Wieczór przyniósł jeden z najbardziej wzruszających momentów – wielu młodych ludzi w świadomy sposób przyjęło Jezusa jako Pana i Zbawiciela, oddając Jemu swoje życie. Sobota poświęcona była tematyce „Robić to, co On, czyli jak? Reguła życia”.

Niedziela, 6 lipca, była dniem pożegnań, ale przede wszystkim wielkiego dziękczynienia. Po wspólnym śniadaniu, aula rozbrzmiała świadectwami, w których młodzi dzielili się doświadczeniami i owocami, jakie wynieśli z Góreckich Dni Młodości. Kulminacją była Msza św. odpustowa na Placu Objawienia przy sanktuarium. – Jako organizatorzy, z dumą patrzymy na to, jak młodzi ludzie odważnie i z radością odpowiadają na wezwanie do naśladowania Chrystusa. Ich entuzjazm, otwartość i pragnienie wzrostu w wierze są dla nas ogromnym świadectwem i nadzieją na przyszłość Kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu wydarzenia – uczestnikom, darczyńcom, prelegentom, animatorom i wolontariuszom. Do zobaczenia za rok – podsumował ks. Jan Tomczyk MSF.

Tekst i zdjęcia nadesłane przez ks. Jana Tomczyka MSF

Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Świadkowie historii". Wspomnienie Zbrodni Wołyńskiej (film)

Historia to pamięć. Na historię Polski składają się historie naszych rodzin#, które wplatają się w losy państwa i narodu. Każde świadectwo jest bezcenne – współtworzy mapę naszej narodowej pamięci. Dlatego zbieramy różne głosy żyjących jeszcze świadków i ich dzieci o latach wojny, okupacji, komunizmu.

(czytaj więcej)
0

82. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Uroczystości w całym kraju

11 lipca 2025 roku obchodzimy nowe święto państwowe#: Narodowy Dzień Pamięci o Polakach – Ofiarach Ludobójstwa dokonanego przez OUN i UPA na ziemiach wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej. W ustawie z 4 czerwca 2025 r. o ustanowieniu tego święta (Dz.U. z 2025 r., poz. 891) podkreślono, że „męczeńska śmierć z powodu przynależności do narodu polskiego zasługuje na pamięć w formie dnia wyróżnianego corocznie przez państwo polskie, w którym ofiarom będzie oddawany hołd”.

(czytaj więcej)
0

Latem sięgnij po wiśnie! Wykazują działanie przeciwnowotworowe

Letnie miesiące to idealny czas, by sięgnąć po wiśnie# – owoc, który choć nieco cierpki w smaku, kryje w sobie wiele zdrowotnych właściwości.

(czytaj więcej)
0

Operacyjne leczenie rozwarstwienia aorty. Innowacyjny zabieg w Juraszu

16 czerwca 2025 r. w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza #w Bydgoszczy przeprowadzono pierwszy w regionie zabieg implantacji stentgraftu MicroPort Endovastec Castor. Pacjentem był 48-letni mężczyzna z ostrym rozwarstwieniem aorty zstępującej, obejmującym tętnicę podobojczykową lewą.

(czytaj więcej)