Zdalne lekcje. Przedwakacyjny bilans

Niemal 67 milionów odsłon, ponad 2,6 miliona użytkowników# i 3580 lekcji – takie oceny znalazły się na świadectwie naszego portalu www.gov.pl/zdalnelekcje. Uruchomiliśmy go trzy miesiące temu. Dziś – podobnie jak uczniowie – zaczyna wakacje.
#zostańwdomu i…? Poucz się online – to hasło, którym zachęcaliśmy do korzystania z portalu. Uruchomiliśmy go w niedzielę 15 marca. Naszym celem było ułatwienie uczniom i nauczycielom zdalnej edukacji. Udało się.
Plan na plan lekcji
Czym był (i nadal jest) portal gov.pl/zdalnelekcje? To miejsce, które stworzyliśmy wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej i NASK. Można tam znaleźć propozycje tematów zajęć na każdy dzień zdalnych zajęć, dla uczniów ze wszystkich klas szkoły podstawowej, ale i młodzieży ze szkół ponadpodstawowych.
Nasz portal zmieniał się wraz z kolejnymi tygodniami zdalnej edukacji. Na bieżąco uzupełnialiśmy go materiałami, proponując tematy i materiały zajęć na odległość.
Naszą intencją od początku było, by portal był nie tylko inspiracją dla nauczycieli, ale by także realnie ułatwiał im pracę, stąd m.in. koncepcja „planu lekcji” z propozycjami treści na każdy dzień. Zostawiliśmy nauczycielom pełną dowolność w wyborze i wykorzystaniu opublikowanych materiałów i tematów. Nauczyciele, ale i uczniowie oraz ich rodzice chętnie z tej możliwości korzystali.
- Od 1 marca do 23 czerwca nasz portal odwiedziło dokładnie 2 637 021 osób. Użytkownicy wygenerowali w tym czasie niemal 67 milionów odsłon strony – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – W ciągu trzech ostatnich miesięcy przygotowaliśmy dla nich 2580 lekcji i opublikowaliśmy 18 660 materiałów edukacyjnych – dodaje szef MC.
Czas na wakacje
Oprócz lekcji i materiałów edukacyjnych - tuż po ogłoszeniu zawieszenia zajęć w szkołach - na gov.pl/zdalnelekcje opublikowaliśmy specjalne poradniki - dla nauczycieli, dla dyrektorów szkół oraz dla rodziców – w których podpowiadaliśmy, jak sprawnie zorganizować zdalną edukację.
Co dalej? Wakacje. Nie oznacza to jednak, że portal znika. Cały czas można korzystać z zasobów, które na nim zgromadziliśmy, a jest w czym wybierać. W ich poszukiwaniu dokładnie przeczesaliśmy internet. Co więcej, jesteśmy otwarci na propozycje dalszego rozwoju portalu.
- Nie chcemy zmarnować potencjału, który tam powstał. Nasz serwis to narzędzie, które przyda się także w trakcie zajęć w szkołach – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Wszyscy, którzy mają pomysł na to jak wzbogacić tę stronę, zachęcamy do zgłaszania propozycji – dodaje szef MC.
Pomysły można zgłaszać za pośrednictwem prostej ankiety, którą znajdziecie na gov.pl/zdalnelekcje.
Wspaniałych wakacji!
Materiał: Wydział Komunikacji Ministerstwo Cyfryzacji
Czytaj również
- Odebrał zaświadczenie i gratulacje. Najwyższy wynik Franka
- Zakończył się kurs prawa jazdy dla licealistów. 45 uczniów z certyfikatem
- Podsumowano osiągnięcia uczniów. Różnorodne sukcesy
- Plastyczno – przyrodnicza wycieczka do Brzózek. Kojąca moc natury
- Uroczyście i wzruszająco. Ostatnie spotkanie przed wakacjami
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Ratownictwo medyczne to czas! Kierowco bądź czujny

Kierowco, jeśli widzisz ten znak to# jesteś przed szpitalem lub stacją pogotowia ratunkowego.
(czytaj więcej)Trwa wzmożona aktywność kleszczy. Jak się chronić?

Trwa wzmożona aktywności kleszczy. Bądźmy ostrożni# podczas wypoczynku na świeżym powietrzu – szczególnie w lasach, parkach, na działkach i łąkach. W Polsce występuje ok. 19 gatunków tych pajęczaków. Warto wiedzieć, że powszechnie występujący w Polsce kleszcz pospolity jest pasożytem bytującym na ponad stu różnych gatunkach ssaków, gadów i ptaków.
(czytaj więcej)Sezon na "kurki". Uważaj, pieprznika jadalnego można pomylić z lisówką

Zanim wyruszycie na grzybobranie zwróćcie uwagę #na 3 przykłady pomyłek, które sygnalizują nasi grzyboznawcy.
(czytaj więcej)Nieprzyjemny czas dla alergików. Co pyli w lipcu?

Lipiec to sezon wypoczynku, wycieczek i pikników. Niestety #może jednocześnie być nieprzyjemnym czasem dla alergików.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!