Dziś mamy 23 stycznia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

15 kwietnia 2019

„Życie Ludzkie w moich rękach”. Projekt realizowany przez I LO w Szubinie

fot.pow

fot.pow

Drużyna sanitarna I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie# otrzymała dofinansowanie zajęć pozalekcyjnych ze Starostwa Powiatowego w Nakle n. Not. Autorką projektu, który będzie realizowany do grudnia 2019 roku, jest opiekunka drużyny, Lidia Leciejewska.

Celem projektu jest:
• uświadomienie wagi udzielania pierwszej pomocy,
• doskonalenie zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia życia i zdrowia poszkodowanych,  głównie w wypadkach komunikacyjnych,
• przygotowanie uczniów  do  racjonalnych  zachowań  w  przypadku  wystąpienia  zagrożeń, nabycie umiejętności szybkiego reagowania i podejmowania decyzji,
• wdrażanie do współpracy w zespole, przestrzegania norm, reguł i zasad postępowania,
• propagowanie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy w szkole i w środowisku lokalnym.

Główne działania podejmowane w ramach projektu to doskonalenie licealistów z zakresu pierwszej pomocy,  przeprowadzone przez nauczyciela – koordynatora projektu oraz  specjalistę z dziedziny ratownictwa. W ramach projektu zaproszono do współpracy dydaktyka, ratownika medycznego, Marka Morawskiego. Poprowadzi on kurs udzielania pomocy w wypadkach komunikacyjnych oraz kurs symulowanych zdarzeń.  Kursy zakończone będą egzaminem, potwierdzonym certyfikatem ukończenia szkolenia.

Drużyna przeprowadzi także warsztaty oraz pokazy dla młodzieży klas VIII szkół podstawowych  naszej gminy.

Dodatkowo, ogłoszony zostanie konkurs dla młodzieży licealnej i uczniów szkół podstawowych na nakręcenie krótkiego filmu dydaktycznego z zakresu niesienia pierwszej pomocy.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie, wraz z młodzieżą szkół podstawowych, będą promować ideę niesienia pierwszej pomocy wśród mieszkańców Gminy Szubin. W dzień targowy uczniowie będą rozdawać wśród mieszkańców ulotki o tematyce pierwszej pomocy oraz   praktycznie uczyć zainteresowanych mieszkańców tej właśnie umiejętności.

materiał: Lidia Leciejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)