Dziś mamy 24 czerwca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

15 kwietnia 2019

„Życie Ludzkie w moich rękach”. Projekt realizowany przez I LO w Szubinie

fot.pow

fot.pow

Drużyna sanitarna I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie# otrzymała dofinansowanie zajęć pozalekcyjnych ze Starostwa Powiatowego w Nakle n. Not. Autorką projektu, który będzie realizowany do grudnia 2019 roku, jest opiekunka drużyny, Lidia Leciejewska.

Celem projektu jest:
• uświadomienie wagi udzielania pierwszej pomocy,
• doskonalenie zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia życia i zdrowia poszkodowanych,  głównie w wypadkach komunikacyjnych,
• przygotowanie uczniów  do  racjonalnych  zachowań  w  przypadku  wystąpienia  zagrożeń, nabycie umiejętności szybkiego reagowania i podejmowania decyzji,
• wdrażanie do współpracy w zespole, przestrzegania norm, reguł i zasad postępowania,
• propagowanie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy w szkole i w środowisku lokalnym.

Główne działania podejmowane w ramach projektu to doskonalenie licealistów z zakresu pierwszej pomocy,  przeprowadzone przez nauczyciela – koordynatora projektu oraz  specjalistę z dziedziny ratownictwa. W ramach projektu zaproszono do współpracy dydaktyka, ratownika medycznego, Marka Morawskiego. Poprowadzi on kurs udzielania pomocy w wypadkach komunikacyjnych oraz kurs symulowanych zdarzeń.  Kursy zakończone będą egzaminem, potwierdzonym certyfikatem ukończenia szkolenia.

Drużyna przeprowadzi także warsztaty oraz pokazy dla młodzieży klas VIII szkół podstawowych  naszej gminy.

Dodatkowo, ogłoszony zostanie konkurs dla młodzieży licealnej i uczniów szkół podstawowych na nakręcenie krótkiego filmu dydaktycznego z zakresu niesienia pierwszej pomocy.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie, wraz z młodzieżą szkół podstawowych, będą promować ideę niesienia pierwszej pomocy wśród mieszkańców Gminy Szubin. W dzień targowy uczniowie będą rozdawać wśród mieszkańców ulotki o tematyce pierwszej pomocy oraz   praktycznie uczyć zainteresowanych mieszkańców tej właśnie umiejętności.

materiał: Lidia Leciejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)