Dziś mamy 28 listopada 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

13 października 2021

Zmiana organizacji ruchu na budowie S5 Bydgoszcz Błonie - Szubin Północ

fot. GDDKiA - Bydgoszcz

fot. GDDKiA - Bydgoszcz

15 października 2021 zostanie wprowadzona zmiana# organizacji ruchu na budowie drogi ekspresowej S5 odc. Bydgoszcz Błonie – Szubin Północ. Zmiana polegać będzie na wprowadzeniu ruchu na nowo wybudowaną jezdnię lewą na odcinku około 1 km (Lipinki – Kruszyn Krajeński).

Jak pojedziemy?

Od strony węzła Bydgoszcz Błonie w Białych Błotach kierowcy pojadą lewą jezdnią na odcinku od km 0+000 do km 1+200 nowej drogi i dojeżdżając do tymczasowego ronda w Kruszynie Krajeńskim zjadą w prawo na obecną DK5. Kierujących prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do oznakowania. Na odcinku obowiązywać będzie zakaz wyprzedzania oraz ograniczenie prędkości do 60 km/h (40km/h w obrębie przewiązek oraz ronda).

Wprowadzona organizacja ruchu na w/w łączniku z węzłem Bydgoszcz Błonie umożliwi Wykonawcy podjęcie prac na remontowanej jezdni prawej oraz dokończenia niezbędnych prac na drodze dojazdowej nr 1, co pozwoli na skomunikowanie terenów przyległych bez wprowadzania dodatkowych utrudnień związanych z podłączeniem tych obszarów z obecnym układem drogowym.

Droga została przygotowana do możliwości przeprowadzenia ruchu po budowie, jednakże z uwagi na możliwość powstawania utrudnień w ruchu drogowym w związku z prowadzonymi w dalszym ciągu pracami wykończeniowymi w zakresie m.in. montażu ekranów akustycznych, osłon przeciwolśnieniowych, SZR (Sytem Zarządzania Ruchem) konieczne jest utrzymanie bieżącej organizacji ruchu na obecnie funkcjonującym odcinku DK5.

Dalsze kroki

Wykonawca kontynuuje prace związane nie tylko z głównym ciągiem drogi ekspresowej S5 lecz również z pracami na drogach dojazdowych oraz elementach związanych z dostosowaniem przyległego terenu do nowo wykonanej inwestycji. Nie należy też zapominać o pracach w branżach sanitarnej, telekomunikacyjnej czy elektrycznej, które są także kontynuowane. Dzięki sprawnemu i bezpiecznemu przeprowadzeniu prac, w kolejnych tygodniach możliwe będzie wdrożenie zmiany organizacji ruchu otwierającej pozostały ciąg główny drogi S5.

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami otwarcie odcinka trasy głównej nastąpi w przeciągu kilku najbliższych tygodni.

Materiał: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - Oddział Bydgoszcz

Oceń artykuł: 29 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (13) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (19)

  KK, w dniu 13-10-2021 13:33:38 napisał:

  Rondo było przygotowane by puścić już od niego ruch w stronę Szubina nową S5 (oczywiście z ograniczeniami;) - taka jest (była;) przygotowana tablica kierunkowa. Do takiej, jak ma być od 15.10 organizacja ruchu wystarczyłoby ustawienie zapór, a nie rondo. ...ale cóż, pewnie politycy chcą dokonać uroczystego otwarcia kolejnej nowej drogi. Oby tylko to nastąpiło jak najszybciej - odcinek Szubin-Bydgoszcz to od paru lat (rozpoczęcie budowy) ma-sa-kra!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (27)

  drogowiec, w dniu 13-10-2021 15:53:02 napisał:

  S5 miała być otwarta w 2019 roku no ale ale pisiory nawet nie potafią zakończyć tego co inni rozpoczęli nie mówiąc o nowych inwestycjach. gęby pełne obietnic i tylko tyle a może aż tyle

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -7 (17)

  dino, w dniu 13-10-2021 18:58:20 napisał:

  A Ty platfusie jeden myslisz ze rudy zrobiłby to w poł roku Rusz troche glowa ,Moze jeszcze pokrzycz wypierd... Cwooku rusz mozg

  odpowiedz

  • 3 (19)

  Kinia, w dniu 13-10-2021 19:22:36 napisał:

  Teraz to dopiero będą korki Jeden korek przy mini rondku na którym utkną tzw TIRy. Drugi korek w Zamościu gdzie *dioc* na siłę zatrzymują się żeby wpuścić Zamość. To nic że korek od Zamościa tworzy się na kilka samochodów a w kierunku Poznania czy Bydgoszczy korek jest na kilkaset aut. Biedni z Zamościa płaczą że stoją w korku 2 minuty a my stoimy 20-30 minut

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (4)
  • 0 (0)

  Kcyniaaa, w dniu 15-10-2021 22:30:37 napisał:

  Teraz powrót z Bydgoszczy nie 2,5 godziny tylko 4 godziny , takie absurdu co zrobili jeszcze nie było ...

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Jajka konsumpcyjne 10 szt.
4,44PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia dla Terytorialsów. Przygotowania do wsparcia działań straży granicznej!

W dniach od 22 do 26 listopada br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony# Terytorialnej w Toruniu realizowało kurs przygotowujący żołnierzy WOT do wsparcia straży granicznej w realizacji zadań w ochronie granicy państwowej. W kursie udział wzięło 19 Terytorialsów z różnych Brygad Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)