Dziś mamy 26 lutego 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

09 listopada 2023

Zdrowo i kolorowo. Przedszkolaki same przygotowały pyszne śniadanie

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

Kartka z kalendarza podpowiada, że# 8.11 świętujemy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania to świetna okazja do wspólnego celebrowania śniadania w sposób odmienny od tego codziennego.

Każdy z nas wie, że dobre śniadanie to podstawa całego dnia. W ramach realizacji projektu Ministerstwa Zdrowia „Zdrowe Dzieci” przedszkolaki  z wszystkich grup wiekowych naszego przedszkola  miały okazję same skomponować sobie kanapki na śniadanie. Do wyboru miały przepyszny i zdrowy chlebek,  a także kolorowe warzywa, serek, wędlinę i jajko. Na talerzykach dzieci powstawały prawdziwe arcydzieła. Wszyscy pracowali z niezwykłym zaangażowaniem. Kanapki były nie tylko zdrowe, pożywne, ale i " uśmiechnięte". Dzisiaj wspólnie z Detektywem   Witaminką dzieci przypomniały sobie piramidę zdrowego żywienia i stylu życia, dowiedziały się, jak ważne dla zdrowia jest spożywanie owoców, warzyw i picie wody oraz aktywność fizyczna. Wszystkie przedszkolaki ze smakiem zjadały własnoręcznie przygotowane śniadanie. Było pysznie, zdrowo i kolorowo.

Materiał: Małgorzata Winkowska / Samorządowe Przedszkole nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)
0

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Cenne rady od policjantki

Zawodnicy nakielskiego klubu# UKS 2 Judo Nakło podczas spotkania z policjantką, rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach w trakcie ferii w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

(czytaj więcej)