Dziś mamy 27 listopada 2020, piątek, imieniny obchodzą:

30 października 2020

Zdalna konsultacja z ekspertem. Od wczoraj można się już rejestrować

fot. Krystyna Michałek

fot. Krystyna Michałek

Już od wczoraj (29 października) można zarezerwować wizytę online w# bydgoskim ZUS. Od 4 listopada klienci będą mogli umówić się na zdalną konsultację z ekspertem już we wszystkich oddziałach ZUS.

E-wizyta pozwala załatwić wszystkie sprawy w ZUS w dogodnym terminie, bez wychodzenia z domu. Wystarczy sprzęt z kamerką i mikrofonem. Podczas e-wizyty można uzyskać zarówno ogólne informacje na temat świadczeń i ubezpieczeń, jak i zapytać o swoją indywidualną sprawę.

Tylko w ciągu pierwszych kilku dni funkcjonowania e-wizyt w ZUS skorzystało z nich blisko 600 klientów. Dotychczas taką usługę oferowało 11 oddziałów Zakładu. Od 29 października dołączyło do nich kolejne 14, w tym bydgoski oddział ZUS. Od 4 listopada klienci będą mogli umówić się na zdalną konsultację z ekspertem już we wszystkich oddziałach ZUS. – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Klienci, którzy skorzystali z e-wizyty zwracali uwagę, że usługa jest bardzo prosta, wygodna i pozwala załatwić swoją sprawę w ZUS. Chwalili też, jakość techniczną realizowanej usługi. Pierwsze dane wskazują, że nowa usługa ZUS spotkała się z ogromnym zainteresowaniem naszych klientów. Tylko przez pierwsze sześć dni w 11 oddziałach ZUS z e-wizyty skorzystało 589 klientów. Oznacza to, że każdego dnia na e-wizytę umawia się ok. 100 klientów. – dodaje rzeczniczka.

Najwięcej, bo 253 osoby, obsłużyły trzy warszawskie oddziały, dwa poznańskie – 128, zaś blisko 100 klientów skorzystało z e-wizyty w krakowskim oddziale. Najwięcej pytań, bo nieco ponad 200, dotyczyło działalności firm – przedsiębiorcy pytali o Tarczę 5.0, Platformę Usług Elektronicznych ZUS, zasad składania wniosków o pełnomocnictwo, czy wniosków o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w opłacaniu składek. Niemal 200 e-wizyt dotyczyło emerytur i rent, zaś 183 – zasiłków i terminów ich wypłaty.

Na wirtualną wizytę można umówić się w dni robocze w godzinach od 9 do 14.30. Aby to zrobić, trzeba wejść na stronę www.zus.pl/e-wizyta i kliknąć na link „Umów się na e-wizytę”. Pierwsi klienci bydgoskiego oddziału ZUS zarezerwowali już e-wizytę i od dzisiaj mogą rozmawiać z ekspertem ZUS online. Chcąc porozmawiać z naszym ekspertem wybierzmy prywatne, ciche miejsce z neutralnym tłem, np. jasną ścianą. Do tego celu wykorzystajmy urządzenie z kamerą, np. komputer, laptop, tablet lub telefon. – mówi Krystyna Michałek.

Materiał: Krystyna Michałek Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Zabiegi dla panów
Konstrukcje stalowe
Makijaż na każdą okazję
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP50
1299PLN PROMOCJAPLN
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
999PLN PROMOCJAPLN
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)