Dziś mamy 16 października 2021, sobota, imieniny obchodzą:

16 września 2021

Zabawy było co niemiara. Dzień Kropki w szubińskim przedszkolu

fot. pow.

fot. pow.

Dzień Kropki cieszy się coraz większą popularnością. Wszyscy bawią się z# kropką. Jest to dzień, w którym można wszystko wykorzystać, kreatywność nieograniczona.

A skąd się wzięło Święto Kropki?

Autor wielu książek dla dzieci i młodzieży, Peter Reynolds napisał książkę „The Dot”. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a. Książeczka „The Dot” opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, a za razem o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Dzieci 5-letnie z grupy „Tygryski” tego dnia miały spotkanie z Kropką Igusią, która zaprosiła je do wykonania zadań niespodzianek. Pierwsze zadanie polegało na wykonaniu dowolnych ruchów do wesołej piosenki, następnie dzieci szukały kropek i kropeczek ukrytych na sobie oraz w sali. Wykonały też zadanie wg instrukcji daltońskiej pt. „ Moja Kropka ma na imię…” . Przed obiadem malowały palcami fryzury z kropek dla chłopca lub dziewczynki. Tego dnia na wszystkich twarzach dzieci gościł ogromny uśmiech i nikt nie mówił ja tego nie potrafię.

Materiał: Izabela Kaszewska - Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie 

 

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Balustrady Bramy Ogrodzenia
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Jabłko
1,33PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Wzroku. Specjaliści apelują, aby nie zwlekać z badaniami

14 października 2021 roku przypada Światowy Dzień Wzroku, który w# tym roku koncentruje się wokół tematu #LoveYourEyes.

(czytaj więcej)
0

Kawa jak lek przeciwnadciśnieniowy. Jaką ilość kawy można wypić jednego dnia?

Regularne picie 1-3 filiżanek kawy dziennie nie tylko nie# zwiększa ryzyka rozwoju nadciśnienia, ale może je nawet zmniejszać. Badania ostatnich lat pokazały, że w kawie są obecne związki, które „naśladują” działanie niektórych leków hipotensyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pandemia spowodowała znaczny spadek aktywności fizycznej dzieci i młodzieży

Pandemia nie sprzyjała aktywności fizycznej. Prawie 10 proc. dzieci i# młodzieży w wieku od 10 do 18 lat nie ćwiczyło ani jednego dnia w tygodniu. Co najmniej cztery razy w tygodniu miało z nią do czynienia 41 proc. badanych, o blisko 10 proc. mniej niż wcześniej - wynika z ustaleń pracowni IBRiS.

(czytaj więcej)