Dziś mamy 19 sierpnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

03 sierpnia 2019

ZSP w Szubinie. Współpraca z uczelnią wyższą

fot. archiwum

fot. archiwum

Z dniem 1 sierpnia 2019 roku zostało podpisane porozumienie o# współpracy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu - PIERWSZA W POLSCE UCZELNIA LOGISTYCZNA.

Jako jedyna w Polsce, Wyższa Szkoła Logistyki, realizuje autorski program współpracy ze szkołami średnimi i policealnymi kształcącymi w zawodach technik logistyk i technik spedytor.

Elementy współpracy:
-pomoc w realizacji procesu edukacyjnego poprzez trwałą współpracę WSL z nauczycielami i dyrekcjami szkół
-organizacja wycieczek do WSL, podczas których uczniowie uczestniczą w wykładach o tematyce logistycznej, zwiedzają Krajowe

Laboratorium RFID oraz jedną z współpracujących z WSL firm logistycznych:
-wydawanie podręczników dostosowanych do programu nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych (przy współpracy z Instytutem Logistyki i Magazynowania)
-przekazywanie szkołom materiałów i pomocy dydaktycznych oraz pomoc w nawiązywaniu współpracy między szkołami a przedsiębiorstwami
-uruchomienie studiów podyplomowych „Logistyka - studia dla nauczycieli” – dzięki którym nauczycie mają możliwość pogłębić wiedzę logistyczną, przenosząc ją na grunt edukacji w szkołach. Studia trwają 3 semestry i stanowią jedną z form samokształcenia w trakcie realizacji kolejnych stopni awansu zawodowego nauczycieli
-funkcjonowanie portalu internetowego www.szkolysrednie.wsl.com.pl , będącego platformą wymiany informacji pomiędzy nauczycielami (portal jest na bieżąco uzupełniany o materiały dydaktyczne pozyskiwane od firm partnerskich);
-organizacja corocznego Forum Nauczycielskiego WSL, podczas którego podsumowuje się dotychczasową współpracę Uczelni ze szkołami oraz określa jej dalsze kierunki rozwoju;
-organizacja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, kształcących na kierunkach: technik logistyk i technik spedytor;
-współpraca w ramach innowacyjnego projektu edukacyjnego „Wirtualne laboratoria - sukces innowacji” z wykorzystaniem oprogramowania ERP firmy Epicor, w ramach którego zostanie stworzona innowacyjna metoda kształcenia z wykorzystaniem zaawansowanych technologii informacyjno-komunikacyjnych w prowadzeniu laboratoriów w szkołach ponadgimnazjalnych.

Wyższa Szkoła Logistyki współpracuje z różnorodnymi instytucjami krajowymi oraz zagranicznymi. Należą do nich uczelnie, stowarzyszenia, instytuty badawcze i przedsiębiorstwa zajmujące się szeroko rozumianą problematyką logistyczną. Uczniowie i nauczyciele ZSP mieli możliwość uczestniczenia w życiu WSL dzięki wizytom na uczelni podczas:
- LogMeeting - Logistyka to przygoda - 23 listopada 2017 roku
- wycieczka dydaktyczna uczniowie klasy III Technikum 11 stycznia 2019 roku
- XIII Forum Nauczycielskie, Temat spotkania „Gospodarka 4.0”, 21 i 22 lutego 2019 roku
- Studnia Podyplomowe dla 2 nauczycieli w ramach projektu "EduAkcja w technikach"
- oraz biorąc udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej - edycja 10 i 11.

Materiał: Alicja Jaśkowiak

Oceń artykuł: 13 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Krzesło młodzieżowe
Botox
Makijaż ślubny
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Sprawdzanie geometrii kół
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)