Dziś mamy 12 lipca 2025, sobota, imieniny obchodzą:

03 sierpnia 2019

ZSP w Szubinie. Współpraca z uczelnią wyższą

fot. archiwum

fot. archiwum

Z dniem 1 sierpnia 2019 roku zostało podpisane porozumienie o# współpracy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu - PIERWSZA W POLSCE UCZELNIA LOGISTYCZNA.

Jako jedyna w Polsce, Wyższa Szkoła Logistyki, realizuje autorski program współpracy ze szkołami średnimi i policealnymi kształcącymi w zawodach technik logistyk i technik spedytor.

Elementy współpracy:
- pomoc w realizacji procesu edukacyjnego poprzez trwałą współpracę WSL z nauczycielami i dyrekcjami szkół
- organizacja wycieczek do WSL, podczas których uczniowie uczestniczą w wykładach o tematyce logistycznej, zwiedzają Krajowe

Laboratorium RFID oraz jedną z współpracujących z WSL firm logistycznych:
- wydawanie podręczników dostosowanych do programu nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych (przy współpracy z Instytutem Logistyki i Magazynowania)
- przekazywanie szkołom materiałów i pomocy dydaktycznych oraz pomoc w nawiązywaniu współpracy między szkołami a przedsiębiorstwami
- uruchomienie studiów podyplomowych „Logistyka - studia dla nauczycieli” – dzięki którym nauczycie mają możliwość pogłębić wiedzę logistyczną, przenosząc ją na grunt edukacji w szkołach. Studia trwają 3 semestry i stanowią jedną z form samokształcenia w trakcie realizacji kolejnych stopni awansu zawodowego nauczycieli
- funkcjonowanie portalu internetowego www.szkolysrednie.wsl.com.pl , będącego platformą wymiany informacji pomiędzy nauczycielami (portal jest na bieżąco uzupełniany o materiały dydaktyczne pozyskiwane od firm partnerskich);
- organizacja corocznego Forum Nauczycielskiego WSL, podczas którego podsumowuje się dotychczasową współpracę Uczelni ze szkołami oraz określa jej dalsze kierunki rozwoju;
- organizacja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, kształcących na kierunkach: technik logistyk i technik spedytor;
- współpraca w ramach innowacyjnego projektu edukacyjnego „Wirtualne laboratoria - sukces innowacji” z wykorzystaniem oprogramowania ERP firmy Epicor, w ramach którego zostanie stworzona innowacyjna metoda kształcenia z wykorzystaniem zaawansowanych technologii informacyjno-komunikacyjnych w prowadzeniu laboratoriów w szkołach ponadgimnazjalnych.

Wyższa Szkoła Logistyki współpracuje z różnorodnymi instytucjami krajowymi oraz zagranicznymi. Należą do nich uczelnie, stowarzyszenia, instytuty badawcze i przedsiębiorstwa zajmujące się szeroko rozumianą problematyką logistyczną. Uczniowie i nauczyciele ZSP mieli możliwość uczestniczenia w życiu WSL dzięki wizytom na uczelni podczas:
- LogMeeting - Logistyka to przygoda - 23 listopada 2017 roku
- wycieczka dydaktyczna uczniowie klasy III Technikum 11 stycznia 2019 roku
- XIII Forum Nauczycielskie, Temat spotkania „Gospodarka 4.0”, 21 i 22 lutego 2019 roku
- Studnia Podyplomowe dla 2 nauczycieli w ramach projektu "EduAkcja w technikach"
- oraz biorąc udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej - edycja 10 i 11.

Materiał: Alicja Jaśkowiak

Oceń artykuł: 22 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Korzystanie ze środowiska
500PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Budowa hal
Budowa magazynów
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
0

"Świadkowie historii". Wspomnienie Zbrodni Wołyńskiej (film)

Historia to pamięć. Na historię Polski składają się historie naszych rodzin#, które wplatają się w losy państwa i narodu. Każde świadectwo jest bezcenne – współtworzy mapę naszej narodowej pamięci. Dlatego zbieramy różne głosy żyjących jeszcze świadków i ich dzieci o latach wojny, okupacji, komunizmu.

(czytaj więcej)
0

82. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Uroczystości w całym kraju

11 lipca 2025 roku obchodzimy nowe święto państwowe#: Narodowy Dzień Pamięci o Polakach – Ofiarach Ludobójstwa dokonanego przez OUN i UPA na ziemiach wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej. W ustawie z 4 czerwca 2025 r. o ustanowieniu tego święta (Dz.U. z 2025 r., poz. 891) podkreślono, że „męczeńska śmierć z powodu przynależności do narodu polskiego zasługuje na pamięć w formie dnia wyróżnianego corocznie przez państwo polskie, w którym ofiarom będzie oddawany hołd”.

(czytaj więcej)
0

Latem sięgnij po wiśnie! Wykazują działanie przeciwnowotworowe

Letnie miesiące to idealny czas, by sięgnąć po wiśnie# – owoc, który choć nieco cierpki w smaku, kryje w sobie wiele zdrowotnych właściwości.

(czytaj więcej)
0

Operacyjne leczenie rozwarstwienia aorty. Innowacyjny zabieg w Juraszu

16 czerwca 2025 r. w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza #w Bydgoszczy przeprowadzono pierwszy w regionie zabieg implantacji stentgraftu MicroPort Endovastec Castor. Pacjentem był 48-letni mężczyzna z ostrym rozwarstwieniem aorty zstępującej, obejmującym tętnicę podobojczykową lewą.

(czytaj więcej)