Dziś mamy 19 lipca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

08 marca 2019

Wyjątkowe urodziny Pani Moniki. Jubilatka skończyła 102 lata

fot. TD

fot. TD

Pani Monika Pietras urodziła się 102 lat temu, 4 marca 1917 roku w # Wolwarku, w rodzinie Pelagii i Walentego Pietras. Miała trzy siostry i czworo braci. Ona była najmłodsza.

Od młodych lat pracowała na rodzinnym gospodarstwie rolnym, później imała się różnych zajęć, a pracę zawodową zakończyła jako pracownik apteczny w Szubinie. Od 1973 roku mieszkała w małym przytulnym mieszkaniu w Szubinie. Do 91. roku życia sama sobie dawała radę. Potem korzystała z opiekunek szubińskiego MOPSu, o których ciepło się wyraża. Swoje „stulecie” w 2017 roku obchodziła w domu, w obecności członków rodziny Jubilatki oraz władz samorządowych gminy.

Jubilatka aktualnie znajduje się w Centrum Rehabilitacji Domu Seniora „Romantica” w Kruszynie Krajeńskim k. Bydgoszczy. Panią Monikę z okazji 102. urodzin odwiedził Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski wraz z kierowniczką Urzędu Stanu Cywilnego Danutą Musiał i dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Renatą Michalak. Na ręce Szanownej Jubilatki złożono list gratulacyjny, kwiaty i duży okazjonalny tort w imieniu Urzędu Miejskiego jak i całej lokalnej społeczności.

102. urodziny Pani Moniki były też świętem całego Domu Seniora. Goście Jubilatki Moniki dowiedzieli się o Jej ulubionych zamawianych potrawach, /kaszy nadal nie lubi/, .. prosiła o godne przyjęcie swoich gości i swoje przygotowanie, cieszyła się ze spotkania i prezentów. Pani Monika cieszy się pogodą ducha, każdym przeżytym dniem, .. jest w miarę osobą sprawną fizycznie, .. z uśmiechem wkracza w 103 rok życia, ..

Życzmy Pani Monice Pietras dużo zdrowia, humoru i pogodnych dni.

Oceń artykuł: 19 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (3)

  Abstynent, w dniu 09-03-2019 12:15:25 napisał:

  Wygląda na smutną :( Zdrówka Pani Moniko !

  odpowiedz

  • -1 (7)

  Porazka, w dniu 10-03-2019 00:03:53 napisał:

  Burmistrz z tym kajdanem na szyi wygląda przekomicznie. Jak jakis Alfons z Bronxu z lat 70'. XD

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  M, w dniu 11-03-2019 13:30:13 napisał:

  szkoda, że nie mam jej rodziny....

  odpowiedz

  • 0 (0)

  BACHA9, w dniu 18-03-2019 15:57:30 napisał:

  rodzina to co chciala to dostala

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Remonty mieszkań
Botox zmarszczki lwie
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Drukarka fiskalna Epson
2950PLN PROMOCJA 2 LATA GWARANCJIPLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Kalkulatory
od 6,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)