Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

08 marca 2019

Wyjątkowe urodziny Pani Moniki. Jubilatka skończyła 102 lata

fot. TD

fot. TD

Pani Monika Pietras urodziła się 102 lat temu, 4 marca 1917 roku w # Wolwarku, w rodzinie Pelagii i Walentego Pietras. Miała trzy siostry i czworo braci. Ona była najmłodsza.

Od młodych lat pracowała na rodzinnym gospodarstwie rolnym, później imała się różnych zajęć, a pracę zawodową zakończyła jako pracownik apteczny w Szubinie. Od 1973 roku mieszkała w małym przytulnym mieszkaniu w Szubinie. Do 91. roku życia sama sobie dawała radę. Potem korzystała z opiekunek szubińskiego MOPSu, o których ciepło się wyraża. Swoje „stulecie” w 2017 roku obchodziła w domu, w obecności członków rodziny Jubilatki oraz władz samorządowych gminy.

Jubilatka aktualnie znajduje się w Centrum Rehabilitacji Domu Seniora „Romantica” w Kruszynie Krajeńskim k. Bydgoszczy. Panią Monikę z okazji 102. urodzin odwiedził Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski wraz z kierowniczką Urzędu Stanu Cywilnego Danutą Musiał i dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Renatą Michalak. Na ręce Szanownej Jubilatki złożono list gratulacyjny, kwiaty i duży okazjonalny tort w imieniu Urzędu Miejskiego jak i całej lokalnej społeczności.

102. urodziny Pani Moniki były też świętem całego Domu Seniora. Goście Jubilatki Moniki dowiedzieli się o Jej ulubionych zamawianych potrawach, /kaszy nadal nie lubi/, .. prosiła o godne przyjęcie swoich gości i swoje przygotowanie, cieszyła się ze spotkania i prezentów. Pani Monika cieszy się pogodą ducha, każdym przeżytym dniem, .. jest w miarę osobą sprawną fizycznie, .. z uśmiechem wkracza w 103 rok życia, ..

Życzmy Pani Monice Pietras dużo zdrowia, humoru i pogodnych dni.

Oceń artykuł: 19 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (3)

  Abstynent, w dniu 09-03-2019 12:15:25 napisał:

  Wygląda na smutną :( Zdrówka Pani Moniko !

  odpowiedz

  • -1 (7)

  Porazka, w dniu 10-03-2019 00:03:53 napisał:

  Burmistrz z tym kajdanem na szyi wygląda przekomicznie. Jak jakis Alfons z Bronxu z lat 70'. XD

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  M, w dniu 11-03-2019 13:30:13 napisał:

  szkoda, że nie mam jej rodziny....

  odpowiedz

  • 0 (0)

  BACHA9, w dniu 18-03-2019 15:57:30 napisał:

  rodzina to co chciala to dostala

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble łazienkowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
MEBLE PIOTR PASIEKA
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Botox
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)