Dziś mamy 29 maja 2020, piątek, imieniny obchodzą:

08 marca 2019

Wyjątkowe urodziny Pani Moniki. Jubilatka skończyła 102 lata

fot. TD

fot. TD

Pani Monika Pietras urodziła się 102 lat temu, 4 marca 1917 roku w # Wolwarku, w rodzinie Pelagii i Walentego Pietras. Miała trzy siostry i czworo braci. Ona była najmłodsza.

Od młodych lat pracowała na rodzinnym gospodarstwie rolnym, później imała się różnych zajęć, a pracę zawodową zakończyła jako pracownik apteczny w Szubinie. Od 1973 roku mieszkała w małym przytulnym mieszkaniu w Szubinie. Do 91. roku życia sama sobie dawała radę. Potem korzystała z opiekunek szubińskiego MOPSu, o których ciepło się wyraża. Swoje „stulecie” w 2017 roku obchodziła w domu, w obecności członków rodziny Jubilatki oraz władz samorządowych gminy.

Jubilatka aktualnie znajduje się w Centrum Rehabilitacji Domu Seniora „Romantica” w Kruszynie Krajeńskim k. Bydgoszczy. Panią Monikę z okazji 102. urodzin odwiedził Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski wraz z kierowniczką Urzędu Stanu Cywilnego Danutą Musiał i dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Renatą Michalak. Na ręce Szanownej Jubilatki złożono list gratulacyjny, kwiaty i duży okazjonalny tort w imieniu Urzędu Miejskiego jak i całej lokalnej społeczności.

102. urodziny Pani Moniki były też świętem całego Domu Seniora. Goście Jubilatki Moniki dowiedzieli się o Jej ulubionych zamawianych potrawach, /kaszy nadal nie lubi/, .. prosiła o godne przyjęcie swoich gości i swoje przygotowanie, cieszyła się ze spotkania i prezentów. Pani Monika cieszy się pogodą ducha, każdym przeżytym dniem, .. jest w miarę osobą sprawną fizycznie, .. z uśmiechem wkracza w 103 rok życia, ..

Życzmy Pani Monice Pietras dużo zdrowia, humoru i pogodnych dni.

Oceń artykuł: 19 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (3)

  Abstynent, w dniu 09-03-2019 12:15:25 napisał:

  Wygląda na smutną :( Zdrówka Pani Moniko !

  odpowiedz

  • -1 (7)

  Porazka, w dniu 10-03-2019 00:03:53 napisał:

  Burmistrz z tym kajdanem na szyi wygląda przekomicznie. Jak jakis Alfons z Bronxu z lat 70'. XD

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  M, w dniu 11-03-2019 13:30:13 napisał:

  szkoda, że nie mam jej rodziny....

  odpowiedz

  • 0 (0)

  BACHA9, w dniu 18-03-2019 15:57:30 napisał:

  rodzina to co chciala to dostala

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Metkownice
od 179PLN
Sprawdzanie geometrii kół
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Drukarka fiskalna Epson
2499PLN PROMOCJA PLN
Mikrodermabrazja
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Krzesło młodzieżowe
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)