Dziś mamy 7 sierpnia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

21 grudnia 2019

Wizyta licealistów w urzędzie. Ciekawa i pouczająca lekcja

fot. pow.

fot. pow.

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego odwiedzili Urząd Miasta i Gminy Szubin, po którym oprowadzili ich pracownicy Referatu Organizacyjnego i Promocji.

W trakcie wycieczki zapoznali się ze strukturą organizacyjną i zasadami funkcjonowania Urzędu. Dowiedzieli się w jaki sposób założyć firmę, jaki i gdzie złożyć wniosek, kto może im w tym pomóc.
W urzędzie można założyć profil zaufany, który ułatwia realizację wielu spraw drogą internetową.

W czasie spotkania z panią wiceburmistrz licealiści dowiedzieli się o inwestycjach już realizowanych w gminie oraz planowanych w najbliższej przyszłości.

Uczniowie odwiedzili również Urząd Stanu Cywilnego, gdzie pani kierownik opowiedziała o swojej pracy, regułach postępowania obowiązujących przed zawarciem związku małżeńskiego, sposobie zawarcia ślubu konkordatowego, rejestracji nowonarodzonego dziecka, a także kryteriach wyboru jego imienia. Wycieczka,zorganizowana w ramach lekcji podstaw przedsiębiorczości, była bardzo ciekawa i pouczająca.

Materiał: A. Marchlewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)