Dziś mamy 19 września 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

20 kwietnia 2021

Wiosenne atrakcje przedszkolaków. Miło i aktywnie spędzają czas

fot. pow.

fot. pow.

Chociaż pogoda nie zachęca, przedszkolaki z# Samorządowego Przedszkola nr 3 i tak czują wiosenną radość w powietrzu.

Początek wiosny sprzyjał artystycznym zapędom, więc dzieci przywitały nową porę roku w barwny sposób. Najpierw powstał ogromny portret Pani Wiosny, który był wspólnym dziełem wszystkich przedszkolnych grup, a następnie świętowaliśmy Tydzień Kolorów. W każdym dniu wszystkich obowiązywał określony kolor ubioru. W poniedziałek zaczynaliśmy kolorowi niczym tęcza, by w piątek zakończyć tydzień bardzo słonecznie, żółci jak kurczaczki. Te kilka dni wykorzystaliśmy również do tego, aby wprowadzić przedszkolaki w świat praw dziecka.  

Pierwsze cieplejsze dni wiosny bez wahania wykorzystaliśmy na spacery do pobliskiego parku i zabawy na naszym przyjaznym placu zabaw. A gdy aura nie rozpieszczała, przepełnione energią przedszkolaki ponownie miały okazję, aby wyhasać cię w sali integracji sensorycznej pod okiem specjalistów.

Początek wiosny to także dobra okazja do zwiększania świadomości nt. problemów zdrowotnych i rozwojowych. Jako przedszkole integracyjne przywiązujemy ogromną wagę do tolerancji, otwartości i szacunku. Z dużym zaangażowaniem obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa, znany także jako Dzień Kolorowej Skarpetki. Pierwszego dnia wiosny było naprawdę wesoło, gdy jak co roku wszyscy zakładaliśmy kolorowe skarpetki (oczywiście nie do pary!), które są symbolem zespołu Downa. 

Trudny czas pandemii służy nam do nauki łączenia tradycji z nowoczesnością. Przedszkolaki  uczą się korzystać z tablic multimedialnych czy zrobotyzowanych zabawek. Przedświąteczny okres upłynął więc pod znakiem technologii. Bawiliśmy się w kodowanie i zorganizowaliśmy zajęcia otwarte online, podczas których przedszkolaki z grupy Muchomorki poszukiwały skarbu wielkanocnego zająca. Ogromną radość sprawiło im nie tylko odnalezienie skrzyni ze skarbami, ale też możliwość interakcji z rodzicami przez Internet. To było dla dzieci naprawdę ciekawe przeżycie, że mogły mieć kontakt z rodzicami, będąc jednocześnie w przedszkolu. A wiele takich zajęć przed nami!

Nie możemy się doczekać kolejnych pracowitych, ale i niemniej fascynujących dni. Z niecierpliwością przygotowujemy się do tego, by ponownie spotkać się z naszym kochanym psem na dogoterapii oraz poczuć wiatr we włosach uczestnicząc w hipoterapii. Uwielbiamy zwierzęta, ale jeszcze bardziej lubimy ze sobą być. Czekamy na spotkanie z rówieśnikami, a że mamy jeszcze kilka wolnych miejsc, z ciekawością oczekujemy również na nowe koleżanki i kolegów.

Materiał: Patrycja Gaszkowska-Grzeszczak - Samorządowe Przedszkole nr 3 Szubin

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Agresja 17 września 1939 r. Prezes IPN o przyczynach, przebiegu i skutkach napaści na obywateli

17 września 1939 r. Stalin wypełnił wobec Hitlera zobowiązania# wynikające z tajnego protokołu do paktu Ribbentrop-Mołotow. Agresja Armii Czerwonej pozwoliła Rzeszy Niemieckiej na przyspieszenie podboju Polski. 17 września 1939 r. był i pozostanie symbolem zbrodniczej współpracy Hitlera i Stalina przeciw wolnym narodom Europy. Nim Władimir Putin lub Aleksandr Łukaszenko ponownie skłamią na temat sowieckiej agresji z 17 września 1939 r., warto przypomnieć przyczyny, przebieg i skutki tej bezceremonialnej napaści na obywateli polskich.

(czytaj więcej)
0

Jesień z pupilem i w domu wszędzie jest czysto? Sprawdź jak to zrobić

Przed właścicielami czworonogów jeden z najtrudniejszych# okresów w roku pod względem utrzymania czystości w domu. Piach, błoto i liście przyniesione na łapkach pupila z deszczowego spaceru, a także sezonowe linienie sierści to nie lada wyzwanie. Tej jesieni bądź przygotowany i wyposaż się w zestaw do utrzymania czystości w domu, którego współlokatorami są psy i koty.

(czytaj więcej)
0

Zuzanna i Antoni, a może Mercedes i Romeo Znamy najpopularniejsze imiona!

Po babci, wujku, przyjaciółce, a może po# ulubionej piosenkarce lub bohaterze literackim? Wybór imienia dla dziecka to nie lada wyzwanie. Śpiesząc Wam z pomocą na dane.gov.pl opublikowaliśmy zestawienie najpopularniejszych imion nadawanych od stycznia do czerwca tego roku.

(czytaj więcej)