Dziś mamy 12 lipca 2025, sobota, imieniny obchodzą:

20 kwietnia 2021

Wiosenne atrakcje przedszkolaków. Miło i aktywnie spędzają czas

fot. pow.

fot. pow.

Chociaż pogoda nie zachęca, przedszkolaki z# Samorządowego Przedszkola nr 3 i tak czują wiosenną radość w powietrzu.

Początek wiosny sprzyjał artystycznym zapędom, więc dzieci przywitały nową porę roku w barwny sposób. Najpierw powstał ogromny portret Pani Wiosny, który był wspólnym dziełem wszystkich przedszkolnych grup, a następnie świętowaliśmy Tydzień Kolorów. W każdym dniu wszystkich obowiązywał określony kolor ubioru. W poniedziałek zaczynaliśmy kolorowi niczym tęcza, by w piątek zakończyć tydzień bardzo słonecznie, żółci jak kurczaczki. Te kilka dni wykorzystaliśmy również do tego, aby wprowadzić przedszkolaki w świat praw dziecka.  

Pierwsze cieplejsze dni wiosny bez wahania wykorzystaliśmy na spacery do pobliskiego parku i zabawy na naszym przyjaznym placu zabaw. A gdy aura nie rozpieszczała, przepełnione energią przedszkolaki ponownie miały okazję, aby wyhasać cię w sali integracji sensorycznej pod okiem specjalistów.

Początek wiosny to także dobra okazja do zwiększania świadomości nt. problemów zdrowotnych i rozwojowych. Jako przedszkole integracyjne przywiązujemy ogromną wagę do tolerancji, otwartości i szacunku. Z dużym zaangażowaniem obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa, znany także jako Dzień Kolorowej Skarpetki. Pierwszego dnia wiosny było naprawdę wesoło, gdy jak co roku wszyscy zakładaliśmy kolorowe skarpetki (oczywiście nie do pary!), które są symbolem zespołu Downa. 

Trudny czas pandemii służy nam do nauki łączenia tradycji z nowoczesnością. Przedszkolaki  uczą się korzystać z tablic multimedialnych czy zrobotyzowanych zabawek. Przedświąteczny okres upłynął więc pod znakiem technologii. Bawiliśmy się w kodowanie i zorganizowaliśmy zajęcia otwarte online, podczas których przedszkolaki z grupy Muchomorki poszukiwały skarbu wielkanocnego zająca. Ogromną radość sprawiło im nie tylko odnalezienie skrzyni ze skarbami, ale też możliwość interakcji z rodzicami przez Internet. To było dla dzieci naprawdę ciekawe przeżycie, że mogły mieć kontakt z rodzicami, będąc jednocześnie w przedszkolu. A wiele takich zajęć przed nami!

Nie możemy się doczekać kolejnych pracowitych, ale i niemniej fascynujących dni. Z niecierpliwością przygotowujemy się do tego, by ponownie spotkać się z naszym kochanym psem na dogoterapii oraz poczuć wiatr we włosach uczestnicząc w hipoterapii. Uwielbiamy zwierzęta, ale jeszcze bardziej lubimy ze sobą być. Czekamy na spotkanie z rówieśnikami, a że mamy jeszcze kilka wolnych miejsc, z ciekawością oczekujemy również na nowe koleżanki i kolegów.

Materiał: Patrycja Gaszkowska-Grzeszczak - Samorządowe Przedszkole nr 3 Szubin

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 7 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Świadkowie historii". Wspomnienie Zbrodni Wołyńskiej (film)

Historia to pamięć. Na historię Polski składają się historie naszych rodzin#, które wplatają się w losy państwa i narodu. Każde świadectwo jest bezcenne – współtworzy mapę naszej narodowej pamięci. Dlatego zbieramy różne głosy żyjących jeszcze świadków i ich dzieci o latach wojny, okupacji, komunizmu.

(czytaj więcej)
0

82. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Uroczystości w całym kraju

11 lipca 2025 roku obchodzimy nowe święto państwowe#: Narodowy Dzień Pamięci o Polakach – Ofiarach Ludobójstwa dokonanego przez OUN i UPA na ziemiach wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej. W ustawie z 4 czerwca 2025 r. o ustanowieniu tego święta (Dz.U. z 2025 r., poz. 891) podkreślono, że „męczeńska śmierć z powodu przynależności do narodu polskiego zasługuje na pamięć w formie dnia wyróżnianego corocznie przez państwo polskie, w którym ofiarom będzie oddawany hołd”.

(czytaj więcej)
0

Latem sięgnij po wiśnie! Wykazują działanie przeciwnowotworowe

Letnie miesiące to idealny czas, by sięgnąć po wiśnie# – owoc, który choć nieco cierpki w smaku, kryje w sobie wiele zdrowotnych właściwości.

(czytaj więcej)
0

Operacyjne leczenie rozwarstwienia aorty. Innowacyjny zabieg w Juraszu

16 czerwca 2025 r. w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza #w Bydgoszczy przeprowadzono pierwszy w regionie zabieg implantacji stentgraftu MicroPort Endovastec Castor. Pacjentem był 48-letni mężczyzna z ostrym rozwarstwieniem aorty zstępującej, obejmującym tętnicę podobojczykową lewą.

(czytaj więcej)