Dziś mamy 12 grudnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

11 listopada 2019

Wieczornica patriotyczna. Rozpoczęto obchody Święta Niepodległości

fot. Katarzyna Tatar

fot. Katarzyna Tatar

Już po raz kolejny obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się w # Muzeum Ziemi Szubińskiej od wieczornicy patriotycznej.

W piątkowy wieczór 8 listopada na sali Domu Polskiego zebrali się m.in. burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski, przewodnicząca Rady Miejskiej w Szubinie Anna Kijowska wraz z radnymi miejskimi, radni powiatowi, ks. Tadeusz Lesiński, przedstawiciele instytucji kultury, stowarzyszeń, służb mundurowych, pracownicy Urzędu Miejskiego w Szubinie, dyrektorzy szkół i nauczyciele, zuchy, harcerze, harcerze seniorzy, młodzież, uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół, mieszkańcy gminy Szubin, by wspólnie uczcić 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie przygotowały: Marlena Posadzy; uczniów klas młodszych Eleonora Storzyńska, Arleta Lemańska, Agnieszka Kończal; stronę muzyczną Jolanta Muzalewska; dekoracje Beata Bereit. Zebranych powitała dyrektor muzeum Kamila Czechowska.

Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski razem z przewodniczącą Rady Miejskiej Anną Kijowską podziękował za występ.

Wieczornica była równocześnie otwarciem wystawy IPN Gdańsk pt. "NALEŻY STWORZYĆ NIEPODLEGŁE PAŃSTWO POLSKIE Z WOLNYM DOSTĘPEM DO MORZA?. POWRÓT POMORZA I KUJAW DO POLSKI 1918-1920", która porusza tematy takie jak: geneza odrodzenia Rzeczypospolitej, walka o granice, wojna polsko-bolszewicka oraz powstanie wielkopolskie, a także prezentuje działaczy niepodległościowych Pomorza i Kujaw, m.in. Jana Biziela, Jana Maciaszka, kpt. Pawła Cymsa, dr. Józefa Wybickiego.

Organizatorami wieczornicy było Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna i Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Jagiełły. Dziękujemy wszystkim za wspólne uczczenie kolejnej rocznicy oraz zapraszamy do uczestnictwa w obchodach święta w kolejnych dniach.

materiał: Muzeum Ziemi Szubińskiej 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Drukarki fiskalne Innova
3443PLN PROMOCJAPLN
Pieczątki Colop
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Usta - powiekszanie
Drobne naprawy
Gimnastyka korekcyjna
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Waga dziecka w pierwszych miesiącach życia. Sprawdź, na co zwrócić uwagę

To, ile niemowlę waży, potrafi powiedzieć bardzo wiele o stanie jego zdrowia i o tym, #czy rozwój maluszka przebiega prawidłowo. Dlatego chcąc w porę zapobiegać ewentualnym problemom zdrowotnym dziecka tak ważne jest, żeby systematycznie kontrolować jego wagę. Porad udziela położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)