Dziś mamy 16 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

11 listopada 2019

Wieczornica patriotyczna. Rozpoczęto obchody Święta Niepodległości

fot. Katarzyna Tatar

fot. Katarzyna Tatar

Już po raz kolejny obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się w # Muzeum Ziemi Szubińskiej od wieczornicy patriotycznej.

W piątkowy wieczór 8 listopada na sali Domu Polskiego zebrali się m.in. burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski, przewodnicząca Rady Miejskiej w Szubinie Anna Kijowska wraz z radnymi miejskimi, radni powiatowi, ks. Tadeusz Lesiński, przedstawiciele instytucji kultury, stowarzyszeń, służb mundurowych, pracownicy Urzędu Miejskiego w Szubinie, dyrektorzy szkół i nauczyciele, zuchy, harcerze, harcerze seniorzy, młodzież, uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół, mieszkańcy gminy Szubin, by wspólnie uczcić 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie przygotowały: Marlena Posadzy; uczniów klas młodszych Eleonora Storzyńska, Arleta Lemańska, Agnieszka Kończal; stronę muzyczną Jolanta Muzalewska; dekoracje Beata Bereit. Zebranych powitała dyrektor muzeum Kamila Czechowska.

Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski razem z przewodniczącą Rady Miejskiej Anną Kijowską podziękował za występ.

Wieczornica była równocześnie otwarciem wystawy IPN Gdańsk pt. "NALEŻY STWORZYĆ NIEPODLEGŁE PAŃSTWO POLSKIE Z WOLNYM DOSTĘPEM DO MORZA?. POWRÓT POMORZA I KUJAW DO POLSKI 1918-1920", która porusza tematy takie jak: geneza odrodzenia Rzeczypospolitej, walka o granice, wojna polsko-bolszewicka oraz powstanie wielkopolskie, a także prezentuje działaczy niepodległościowych Pomorza i Kujaw, m.in. Jana Biziela, Jana Maciaszka, kpt. Pawła Cymsa, dr. Józefa Wybickiego.

Organizatorami wieczornicy było Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna i Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Jagiełły. Dziękujemy wszystkim za wspólne uczczenie kolejnej rocznicy oraz zapraszamy do uczestnictwa w obchodach święta w kolejnych dniach.

materiał: Muzeum Ziemi Szubińskiej 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie świateł
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Stół z blatem szklanym + krzesła
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1099PLN PROMOCJAPLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)