Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

14 czerwca 2020

We wtorek rozpocznie się egzamin ósmoklasisty. Na początek język polski

Maturzyści część egzaminów mają już za sobą. W najbliższych dniach swoją wiedzę# sprawdzą ósmoklasiści.

- W 2020 r. do egzaminu ósmoklasisty zostało zgłoszonych ponad 347 700 uczniów z ponad 12 400 szkół, którzy rozwiążą zadania w ponad 1 043 000 arkuszy egzaminacyjnych – informuje Centralna Komisja Egzaminacyjna 

We wtorek ósmoklasiści zmierzą się z językiem polskim. Egzamin rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa 120 minut. Kolejny dzień to królowa nauk, czyli matematyka. W środę uczniowie napiszą egzamin z języka obcego.Największa grupa ósmoklasistów (95,7%) zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Drugim najczęściej wybieranym językiem jest język niemiecki. Do egzaminu z tego języka przystąpi 3,8% uczniów VIII klasy szkoły podstawowej.

W określonym reżimie

Pierwotnie egzaminy miały się odbyć w dniach 21-23 kwietnia, jednak zostały przełożone z uwagi na pandemię. Wirus do tej pory nie zniknął, więc uczniowie przystąpią do egzaminów w określonym reżimie sanitarnym, takim jak ma to miejsce w przypadku egzaminów maturalnych. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych. Maseczki należy mieć założone do czasu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Istotne są również odstępy pomiędzy piszącymi 1,5 m. Rodzic lub opiekun prawny nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zadający wymaga pomocy, np. w poruszaniu się. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, takich jak książek, telefonów komórkowych, maskotek. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych, których nie można pożyczać innym osobom. Szkoła nie zapewnia wody pitne, należy przynieść własną butelkę z wodą.

Wyniki w połowie wakacji

Wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 31 lipca br. Tego samego dnia uczniowie poznają swoje wyniki oraz otrzymają zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. - Arkusze wykorzystane na tegorocznym egzaminie ósmoklasisty będą publikowane na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych w każdym dniu egzaminu ok. godz. 13:00 – informuje CKE.

Oceń artykuł: 9 13

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

    • 10 (10)

    optymista, w dniu 14-06-2020 14:53:26 napisał:

    Te egzaminy potrzebne jak śnieg w czerwcu .Młode lata znikają dlatego ludzie żyją krócej , a widać to na cmentarzach strach się bać.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 5 (5)

    a, w dniu 14-06-2020 16:59:28 napisał:

    Gigu, to nikt z urzędu nie decyduje o egzaminach - to wspaniały minister edukacji Piontkowski o tym zadecydował. Naraża zdrowie uczniów, ich rodzin i nauczycieli. Warto przeczytać o wyroku sądowym dla Piontkowskiego https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1416164,dariusz-piontkowski-byl-uznany-za-sprawce-przestepstwa-urzedniczego-sasin-warunkowe-umorzenie-postepowania-szefa-men-nie-podwaza-jego-uczciwosci.html

    odpowiedz

    • 0 (4)

    Nakło , w dniu 14-06-2020 17:04:54 napisał:

    Nie wysłać dzieci na egzaminy powini rodzice

    odpowiedz

    • 4 (10)

    no name, w dniu 14-06-2020 18:02:46 napisał:

    Dzieciaczki narażają się na zachorowania??? Biberki szlajają się po mieście i tutaj nie ma żadnego problemu. Egzaminy powinny przeprowadzać szkoły średnie, tak jak to było wcześniej. Okazałoby się wtedy, czy faktycznie jest tylu szóstkowych uczniów. Teraz to tylko wielkie rozdawnictwo, bo to mamuńcia potupie nóżką, albo tatuńcio zadzwoni do dyrektorki i postraszy kuratorium.

    odpowiedz

    • 4 (4)

    Magda, w dniu 15-06-2020 08:44:42 napisał:

    Bezsensowne zawracanie głowy. Dzieci uczą się cały rok i to świadectwo powinno być brane pod uwagę . Kolejny dupny pomysł - brawo panie ministrze

    odpowiedz

    • 1 (1)

    nikuś, w dniu 15-06-2020 20:16:33 napisał:

    Ciekawe kto i po co to wymyślił? Po co jakieś egzaminy do ukończenia szkoły podstawowej, kiedyś tego nie było i co ludzie byli jacyś głupsi? Po co dodatkowe stresy dla młodzieży? Proponuję odejść od tego durnego pomysłu!

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Kubek biały ze zdjęciem
24,90PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Budowa hal
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)