Dziś mamy 4 lipca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

14 czerwca 2020

We wtorek rozpocznie się egzamin ósmoklasisty. Na początek język polski

Maturzyści część egzaminów mają już za sobą. W najbliższych dniach swoją wiedzę# sprawdzą ósmoklasiści.

- W 2020 r. do egzaminu ósmoklasisty zostało zgłoszonych ponad 347 700 uczniów z ponad 12 400 szkół, którzy rozwiążą zadania w ponad 1 043 000 arkuszy egzaminacyjnych – informuje Centralna Komisja Egzaminacyjna 

We wtorek ósmoklasiści zmierzą się z językiem polskim. Egzamin rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa 120 minut. Kolejny dzień to królowa nauk, czyli matematyka. W środę uczniowie napiszą egzamin z języka obcego.Największa grupa ósmoklasistów (95,7%) zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Drugim najczęściej wybieranym językiem jest język niemiecki. Do egzaminu z tego języka przystąpi 3,8% uczniów VIII klasy szkoły podstawowej.

W określonym reżimie

Pierwotnie egzaminy miały się odbyć w dniach 21-23 kwietnia, jednak zostały przełożone z uwagi na pandemię. Wirus do tej pory nie zniknął, więc uczniowie przystąpią do egzaminów w określonym reżimie sanitarnym, takim jak ma to miejsce w przypadku egzaminów maturalnych. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych. Maseczki należy mieć założone do czasu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Istotne są również odstępy pomiędzy piszącymi 1,5 m. Rodzic lub opiekun prawny nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zadający wymaga pomocy, np. w poruszaniu się. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, takich jak książek, telefonów komórkowych, maskotek. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych, których nie można pożyczać innym osobom. Szkoła nie zapewnia wody pitne, należy przynieść własną butelkę z wodą.

Wyniki w połowie wakacji

Wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 31 lipca br. Tego samego dnia uczniowie poznają swoje wyniki oraz otrzymają zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. - Arkusze wykorzystane na tegorocznym egzaminie ósmoklasisty będą publikowane na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych w każdym dniu egzaminu ok. godz. 13:00 – informuje CKE.

Oceń artykuł: 1 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 9 (9)

  optymista, w dniu 14-06-2020 14:53:26 napisał:

  Te egzaminy potrzebne jak śnieg w czerwcu .Młode lata znikają dlatego ludzie żyją krócej , a widać to na cmentarzach strach się bać.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (4)

  a, w dniu 14-06-2020 16:59:28 napisał:

  Gigu, to nikt z urzędu nie decyduje o egzaminach - to wspaniały minister edukacji Piontkowski o tym zadecydował. Naraża zdrowie uczniów, ich rodzin i nauczycieli. Warto przeczytać o wyroku sądowym dla Piontkowskiego https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1416164,dariusz-piontkowski-byl-uznany-za-sprawce-przestepstwa-urzedniczego-sasin-warunkowe-umorzenie-postepowania-szefa-men-nie-podwaza-jego-uczciwosci.html

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Nakło , w dniu 14-06-2020 17:04:54 napisał:

  Nie wysłać dzieci na egzaminy powini rodzice

  odpowiedz

  • 5 (9)

  no name, w dniu 14-06-2020 18:02:46 napisał:

  Dzieciaczki narażają się na zachorowania??? Biberki szlajają się po mieście i tutaj nie ma żadnego problemu. Egzaminy powinny przeprowadzać szkoły średnie, tak jak to było wcześniej. Okazałoby się wtedy, czy faktycznie jest tylu szóstkowych uczniów. Teraz to tylko wielkie rozdawnictwo, bo to mamuńcia potupie nóżką, albo tatuńcio zadzwoni do dyrektorki i postraszy kuratorium.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Magda, w dniu 15-06-2020 08:44:42 napisał:

  Bezsensowne zawracanie głowy. Dzieci uczą się cały rok i to świadectwo powinno być brane pod uwagę . Kolejny dupny pomysł - brawo panie ministrze

  odpowiedz

  • 0 (0)

  nikuś, w dniu 15-06-2020 20:16:33 napisał:

  Ciekawe kto i po co to wymyślił? Po co jakieś egzaminy do ukończenia szkoły podstawowej, kiedyś tego nie było i co ludzie byli jacyś głupsi? Po co dodatkowe stresy dla młodzieży? Proponuję odejść od tego durnego pomysłu!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Odchudzanie
Pieczątki Colop
Przewóz krajowy
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Drukarki kodów kreskowych
899PLN 499PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)